Československá stopa

Filip Novák (Dinamo) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:58
Je dobojováno. Moskevské Dinamo se ubránilo tlaku domácích ve třetí části. Sibiru nepomohla ani následná power play, ve které ještě hostující Dinamo vstřelilo pátou branku zásluhou Daugavinše. S konstatováním, že Sibir doma nestačil na moskevské Dinamo 3:5, se s Vámi loučím.
60:00
59:38
Utkání se už jen dohrává, ani jede z týmů nikam nespěchá.
58:55
Dinamo právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Kotouče se ujal KASPARS DAUGAVINŠ a pro toho nebyl problém dovést kotouč skoro až do branky. Asistence: Maxim Pestuško.
58:28
Domácí to zkouší se šesti bruslaři na ledě.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:38
Hostující tým drží kotouč za svou brankou a šetří drahocenné vteřiny.
56:40
Dinamo bylo v přečíslení dvou na jednoho, ale hosté situaci nevyřešili dobře a celá akce rychle skončila.
55:01
Domácí mají posledních pět minut na to, aby vstřelili branku, pomýšlí-li na bodový zisk z dnešního utkání.
54:31
Hosté kontrolují kotouč. Sergej Soin ho vyvezl až do útočného pásma, kde o něj svádí souboj s jedním z domácích obránců.
53:30
Střelu Daugavinše krotí v lapačce domácí Koskinen.
53:08
Domácí mají kotouč ve své moci, ovšem za svou brankou.
51:51
Soin se dostal do veliké šance, ale bekhendem nepřekonal Koskinena.
50:47
Koskiranta se vytočil zpoza branky, ale kotouč nepropasíroval na volného Kopejkina.
49:56
Obraz hry je stále stejný. Domácí jdou za vyrovnáním, ale stojí jim v cestě beton v podání Dinama.
48:05
Nikolaj Žerděv se prodral po pravé straně do pásma, objel branku, ale následně přihrát nepřesně a akce hostujícího týmu nic nebylo.
47:09
Dinamo již tolik neútočí a soustředí se více na obrannou činnost.
46:18
Gimajev je s kotoučem za svou bránou a čeká, až si jeho spoluhráči najedou.
45:35
Koskinen raději zalehl kotouč před dotírajícím Soinem.
44:48
Zpoza branky se pokoušel zakončit Gubin, ovšem Šaryčenkov se rychle přesunul a mezeru u tyčky si pohlídal.
43:49
Před brankou Novosibirsku byl nepokrytý Daugavinš, který vypálil na Koskinena, ale k následné dorážce se již nedostal.
43:15
Až nyní se hosté osvobozují a získávají kotouč na svou stranu.
42:40
Sibir tlačí Dinamo v jeho obranném pásmu a před Šaryčenkovem je horko.
42:04
Koskinen si poradil se střelou Mosaljova z levé strany.
41:38
Sergej Soin se hnal za kotoučem do útočného pásma, ale u puku byl dříve obránce domácího mužstva.
40:27
Ze začátku třetí části mají kotouč na hokejkách hráči Dinama.
40:01
Skončila druhá perioda, ve které se dostali domácí do dvoubrankového vedení zásluhou Mamaševa. Jenomže Dinamo po brankách Kokareva, Mironova a Těreščenka obrátilo stav utkání a po dvou třetinách tak vedou 4:3.
40:00
39:38
Kotouč je ve středním pásmu a nevypadá to, že by se mělo měnit skóre.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:30
Hosté se snaží zklidnit hru a kotouč mají na svých holích.
37:50
ALEXEJ TĚREŠČENKO posílá poprvé v dnešním utkání Dinamo do vedení. Jeho branku musel posvětit rozhodčí u videa. Bez asistence.
37:50
Těreščenko dopravil kotouč do branky, ale rozhodčí si jde vše ověřit k videu.
37:27
Dinamu se přesilová hra příliš nedaří. Kotouč je opět ve středním pásmu.
36:58
Následně se Sibir osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.
36:23
Dinamo kombinuje v útočném pásmu, ale Koskinen ještě nemusel zasahovat.
35:55
Bude se opět vylučovat a další přesilovou hru si zahrají hosté. Patrik Hersley je vyloučen na dvě minuty za hákování.
35:06
Dinamo je nastěhované před brankou domácích. Koskinen musel nadvakrát zasahovat. Nutno říci, že se nejednalo a těžké pokusy hostujících forwardů.
34:25
Díky nepřesné rozehrávce se provinili hráči Novosibirsku ofsajdem.
34:07
Veliká šance hostů. Po závaru před brankou dorážel do prázdné branky Těreščenko, kterého fantasticky vychytal domácí gólman Koskinen.
33:28
Na druhé straně pronikl do útočné třetiny Soin, ale ani z jeho akce nebylo nic.
32:21
Karpov nahazoval kotouč do pásma, ovšem tam byli dříve domácí hráči.
31:58
Těreščenko vyzkoušel pozornost domácího Koskinena, který pohotově zasahuje lapačkou.
31:25
Hra je plná nepřesností z obou stran, což nepřidává na kvalitě utkání.
30:01
Hráči moskevského klubu se snaží zklidnit hru a drží kotouč na svých hokejkách.
29:22
Na druhé straně se dostali do šance domácí hokejisté, konkrétně Kopejkin, kterého vychytal Šaryčenkov. Po akci vznikla menší mela před brankou, ale vylučovat se nebude.
28:35
A Dinamo svou šanci využívá. Na modrou čáru nabil Soin a ANDREJ MIRONOV se trefuje tvrdou střelou nad beton Koskinena. Asistence: Sergej Soin, Konstantin Glazačev.
28:23
Za hru vysokou holí je vyloučen domácí Sergej Šumakov a hosté tak mají výbornou šanci na vyrovnání.
27:55
Hosté jsou opět v pásmu, ale tam bojují o kotouč s domácími obránci.
26:51
Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Mosaljov zvolili střelu, kterou vyrazil Koskinen přímo na hokejku DENISE KOKAREVA, který zametl kotouč do prázdné branky. Asistence: Denis Mosaljov, Sergej Soin.
26:12
Hosté jsou kompletní a hrají opět s pěti hráči na ledě.
25:25
Sibir pokračuje v početní převaze, ovšem Dinamo vyhazuje kotouč ven z pásma.
24:37
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí využívají dvojnásobnou početní výhodu. Střelou od modré se prosazuje RENAT MAMAŠEV. Asistence: Patrik Hersley.
24:12
Bude se opět vylučovat a hosté jdou do tří. Sergej Soin je vyloučen na dvě minuty za držení.
23:40
Hráči v bílých dresech se osvobodili a vyhodili kotouč ven z pásma.
23:17
Na dvě minuty je vyloučen hostující Gorovikov za hákování. Domácí budou hrát v početní převaze.
23:06
Bude se vylučovat na straně Dinama.
22:06
Mosaljov nahazoval kotouč ze středního pásma na domácí branku a Koskinen raději přerušil hru, před dotírajícími hráči Dinama.
21:28
Domácí zatlačili Dinamo v jejich obranném pásmu. Následně se ovšem dostali hosté ze sevření a jeli do rychlého protiútoku.
20:46
Koskiranta se dostal před Šaryčenka, ale nedokázal dopravit kotouč do branky.
20:27
Novosibirsk se zkraje druhé třetiny provinil zakázaným uvolněním.
20:01
Skončila první dvacetiminutovka, ve které jsme viděli celkem tři branky. Dinamo určovalo tempo hry, ale byli to domácí, kdo poprvé rozvlnili síť, když se trefil Hersley. Za dvacet vteřin přišla druhá branka domácích, kterou vstřelil Ožiganov. Hosté si vybrali oddechový čas a následně se jim podařilo snížit zásluhou Těreščenka. Jelikož další branka nepadla, tak jdou do kabin spokojenější domácí hráči.
20:00
19:53
Domácí se ke konci třetiny provinili ofsajdem.
19:38
Do dobré šance se dostal Pestuško, ale v tísni nemohl zakončit a kotouč nakonec skončil pod betony Koskinena.
19:24
Po zákroku Šaryčenkova se bude vhazovat po jeho pravici.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:22
Vorošilo je zpět na ledě a domácí hrají v pěti.
18:08
Domácí se opět osvobozují.
17:29
Od modré vypálil jeden z hostující obránců, ale jeho pokus mířil vedle levé tyče domácí branky.
16:49
Dinamo tlačilo svého soupeře, ale tomu se nakonec podařilo dostat kotouč do středního pásma.
16:22
Za hru vysokou holí je vyloučen domácí Arťjom Vorošilo a hosté tak mají šanci na vyrovnání.
15:19
Tak přeci jen se podařilo hostům snížit. ALEXANDER TĚREŠČENKO vypálil od modré čáry a jeho rána zapadla za záda Koskinena. Asistence: Mat Robinson.
14:46
Dinamo se snaží o rychlou odpověď, ale v útočném pásmu se nemohou dostat hosté do zakončení.
13:40
Hosté si ihned vyžádali oddechový čas.
13:40
Tak to je pro hosty velký šok. Po dvaceti vteřinách zvyšuje náskok domácích IGOR OŽIGANOV. Bez asistence.
13:20
Vteřinu před vypršením Žerděvova trestu se prosazuje domácí PATRIK HERSLEY, který tvrdou ranou překonal hostujícího gólmana. Asistence: Viktor Bobrov, Konstantin Alexejev.
12:35
Sibir je stále natlačen před brankou hostů. Ovšem domácím chybí střelba.
12:18
Po střele Ožiganova zasahoval Šaryčenkov svou maskou a rozhodčí raději přerušují hru. Bude se vhazovat po pravé ruce hostujícího gólmana.
11:52
Hostujícímu celku se podařilo vyhodit kotouč ven z pásma.
11:19
Nikolaj Žerděv vyfasoval dvě minuty za hru vysokou holí. Domácí tak budou hrát v početní převaze.
10:45
Po odrazu od mantinelu musel Koskinen na zem. Domácí gólman rychle rozehrál a domácí jdou do útoku.
10:01
Je za námi první desetiminutovka, ve které jsou aktivnější hráči v bílých dresech.
09:19
Kotouč mají domácí hráči na holích, ovšem do útočného pásma se nemohou nedostat přes dobře pracující obranu Dinama.
07:52
Cvetkov zavezl po levé straně kotouč do útočného pásma, kde o něj brzy přišel.
07:10
Domácí hrají v plném počtu.
06:29
Sibir se osvobozuje vyhozením kotouče za branku Šaryčenkovova.
05:46
Dinamo je nastěhováno v útočném pásmu, kde kombinuje. Ovšem ke střele se nikdo z hostujícího celku nedostal.
05:10
Je tu první přesilová hra pro Dinamo. Gimajev si jde odpočinout na dvě minuty za držení.
05:02
Hosté jsou zatím aktivnější. Tentokrát pálil od modré Cvetkov, který minul domácí branku.
04:15
Na pravé straně se dostal přes domácího Ožiganova jeden z hráčů Dinama, ale sám proti Koskinenovi neuspěl.
03:49
Koskinen musel zasahovat po střele jednoho z domácích hráčů od modré čáry.
03:23
Dinamo chtělo rychle rozehrát, ale díky nepřesné přihrávce je z toho pouze zakázané uvolnění.
02:55
Koskinen v brankovišti upadl, ale nikdo z hostujících hráčů nevyužil zaváhání domácího brankáře.
02:17
Tentokrát se do postavení mimo hru dostali domácí hráči. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
01:11
Od modré vypálil z otočky Kugryšev, ale jeho pokus minul branku Moskvy.
00:42
Ofenzivní tažení Dinama skončila odpískaným ofsajdem.
00:14
Domácí Koskiranta vyhrál úvodní buly, ale byli to hosté, kteří poprvé zahrozili.
00:01
Obě mužstva jsou již nastoupena na modrých čárách a po následných ceremoniích budeme svědky úvodního buly.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Karavajev, Alexejev, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monya, Bobrov, Okulov, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Šalunov, Vorošilo, Butuzov

Dinamo Moskva: Šaryčenkov (Jerjomenko) – Novák, Robinson, Jalasvaara, Solovjov, Višněvskij, Korjagin, Mironov – Soin, Cvetkov, Babenko, Žerděv, Daugavinš, Glazačev, Kokarev, Gorovikov, Těreščenko, Pestuško, Mosaljov, Karpov

Rozhodčí: Gusev, Kadyrov – Goljak, Dedjulja.

Filip Novák (Dinamo) – 16 zápasů, 6 bodů (1+5)

Na soupisce domácího celku nenajdeme žádného českého ani slovenského hráče.
Dinamo Moskva

Dinamo je na čtvrté pozici v západní konferenci, když dokázal z devatenácti odehraných utkání vytěžit čtyřicet bodů, za dvanáct výher, výhru v prodloužení, dvou proher po samostatných nájezdech a čtyř proher.

HK Sibir Novosibirsk

Domácí Sibir má odehráno v letošním ročníku KHL již sedmnáct utkání s bilancí šesti výher, dvou výher v prodloužení, prohry v prodloužení a osmi proher. S celkovým počtem třiadvaceti bodů se Novosibirsk nachází na šesté příčce východní konference.

Dmitrij Kugryšev 11(6+5)
Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí HC Sibir Novosibirsk, který přivítá na svém ledě Dinamo Moskva. Úvodní vhazování je naplánováno na 14:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.