Česká stopa

Tomáš Pöpperle – Úspěšnost zásahů 93,1% (27/29)
Už se nic nestane. Ve třetí periodě jsme viděli také jednu branuk a ta byla rozhodující. Postaral se o ní ve 49. minutě Nokelainen, díky němu získalo Torpedo velmi cenné tři body. Ve zbylé části třetiny se Soči snažilo s výsledkem něco udělat, ale defenzíva Novgorodu svého soupeře do ničeho vážnější již nepustila. To je ode mne vše. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:48
Až teď dokázali domácí vytvořit velký tlak, vzápětí odjel domácímu muž v masce na střídačku, ale Kasutin se brání s vypětím všech sil.
59:03
Nepovedlo se to ani teď. Přihrávku Emmertona zachytil těsně před modrou čárou Immonen a finský hráč okamžitě kus černé pryže odpálil.
58:31
Nahození za branku Kasutina nepřineslo nic nebezpečného. Celek Soči se nemůže usadit v útočné třetině a čas nekompromisně běží.
57:40
Grigorjev sice prohrál souboj, jenže Děmagin toho nedokázal využít a Torpedo se opět osvobodilo a stihlo i vystřídat. Pöpperle nemůže stále odjet z branky.
56:12
Opět se hostům podařilo chytrým výhozem poslat kotouč přes všechny čáry, ale tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
55:43
Do samosatného úniku se málem dostal Kuljomin. Naštěstí pro domácí ho v poslední možné chvíli zastavil čistým způsobem Sedunov.
54:36
Vedoucí celek se momentálně soustředí na defenzívu a daří se mu to na výbornou. Soči se v útočné třetině prosazuje jen velice těžce.
53:25
Další střela od modré a opět zablokována. Tentokrát jí vyprodukoval Anisin, nicméně i v tomto případě nemusel Kasutin zasahovat.
52:53
Nepovedená rozehrávka Novgorodu způsobila zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí před hostujícího muže v masce.
52:21
51:39
Nakonec přišla rána od modré čáry. O tu se postaral Sedunov, avšak ten svou dělovkou napálil jen prvně stojícího protihráče.
51:08
Zatím se prohrávajícímu celku nedaří udržet puk v útočné třetiny. Torpedo výborně brání a několikrát v krátkém sledu kotouč vyhodilo.
50:21
Domácí tým bude moci odpovědět, protože se Kazjonov dopustil podražení a Soči tak bude hrát přesilovou hru.
48:13
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení. Po rychlém protiútoku podél mantinelu našel Grigorjev na středu mezikruží najetého PETTERIHO NOKELAINENA. Ten se do puku tvrdě opřel a díky teči jednoho z domácích hráčů se mu podařilo usměrnit puk za záda Pöpperleho, který na změnu střely nedokázal včas zareagovat. Asistence: Vjačeslav Kuljomin, Michajl Grigorjev.
47:32
Čehož se snažili využít Ščerbov. Zmiňovaný hráč pálil mezi kruhy po přihrávce Morozova, ale jen do výstroje číhajícího gólmana.
46:15
Od modré čáry se snažil Krikunov nahodit kotouč před branku, jenže letící puk zneškodnil obětavým zákrokem Chomickij. Chvíli na to ale hosté kotouč znovu ztratili.
45:08
Poprvé se třetí periodě přerušuje až teď. Sražená střela zamířila do ochranné sítě a bude se vhazovat v útočném pásmu Soči.
44:47
Z pravé strany vyprodukoval Petersson prudký projektil přes obránce, avšak smolně pro něj kotouč mezi tři tyče nezamířil.
43:24
Zatím se hraje bez jediného přerušení. Oba tžmy se snaží hrát aktivně, což se přítomný divákům rozhodně musí líbit.
42:35
Na druhé straně se snažil Kazjonov obkroužit branku, nicméně domácího gólman se včas přemístil ke své tyči a na útočníka Novgorodu vyzrál.
41:11
Domácí se propasírovali do útočné akce. Anisin našel Saprykina, který pálil z úhlu, avšak Kasutin natáhl beton a včas ránu zneškodnil.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 16:42.
Československá stopa v první třetině:

Tomáš PÖPPERLE (SOČI) – 23 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 95,83%

Největší čas na ledě: Wilson 16:02 – Grigorjev 14:59
Ve druhé třetině se hra domácích výrazně zvedla, což přineslo také vyrovnání z hokejky Alexandera Ščerbiny ve 28. minutě. Jinak jsme nebyli svědky nějakých výraznějších šancí, po čtyřiceti minutách hry tak hraje Soči s Torpedem Nižnij Novgorod nerozhodně 1:1.
40:00
39:44
Na ledě nyní zůstal ležet Oleg Saprykin, který byl zasažen hokejkou do obličeje. Čtyřminutový trest míří odpykat kapitán hostů Vadim Chomickij.
39:30
Malevič je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
39:05
Hosté nyní ušetřili několik cenných vteřin při oslabení v útočném pásmu.
38:43
Kasutin nyní předvedl parádní zákrok lapačkou proti střele Igora Ignatuškina.
38:03
Wilsonova střela až ke Kasutinovi neprošla, z úhlu se neprosadil ani Krikunov.
37:30
Vylučovat se bude tentokrát na straně Novgorodu, za držení protihráče je potrestán Vladimir Malevič.
36:55
Petrov je na ledě, Soči hraje v plném počtu.
36:52
Domácím hokejistům se konečně podařilo vyhodit alespoň do středního pásma.
36:21
Bombu Hietanena od modré čáry likviduje Tomáš Pöpperle.
35:50
Hosté zatím trpělivě kombinují, střela Chomického si cestu do branky nenašla.
35:19
Pöpperle vyrazil střelu Jarkka Immonena až do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici českého brankáře.
34:55
Nyní se ale Soči bude muset bránit, za podražení je vyloučen Alexej Petrov.
34:10
Domácím vstřelená branka výrazně pomohla ve vlastním sebevědomí, aktuálně jsou mírně lepším týmem na ledě.
33:16
Kasutin kryje střelu Ilji Krikunova.
32:57
Puk sražen mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:10
Velká skrumáž před Kasutinovou brankou gól nepřinesla, hostující obrana velký tlak ustála.
31:37
Domácí hráči se sami vyhnali z útočného pásma, Kazionov se mezitím vrátil na ledovou plochu.
30:51
Clay Wilson pálil od modré čáry, Kasutin v těžké pozici dokázal vyrazit.
30:10
Hosté se v oslabení dobře brání, už podruhé hráči Torpeda vyhazují do bezpečí.
29:37
První přesilová hra pro domácí v dnešním zápase, na trestnou lavici míří Dmitrij Kazionov.
28:59
V útoku ale také na druhé straně hosté, z mezikruží pálil Vladimir Galuzin, Pöpperle ale zasahovat nemusel.
28:20
Domácí se po vstřelené brance probudili a opět se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu.
27:42
Soči právě vstřelilo branku!
To jsou ale věci! Domácí se z ničeho nic prosazují! Alexej Krutov dokázal vybojovat puk u mantinelu a přesnou přihrávkou našel ALEXANDERA ŠČERBINU, který se rychlou střelou z pravého kruhu trefil přesně na zadní tyč! Asistence: Alexej Krutov.
27:08
Jediným rozdílem od první třetiny je ve druhé části hry menší aktivita hostů.
26:20
Po dlouhé době je rušno také před brankou Ivana Kasutina, domácí jsou ale v zakončení hodně bídní.
25:44
Pöpperle má opět puk pod kontrolou, střílel Vadim Krasnoslobodcev.
25:08
Pöpperle nyní pomohl svým spoluhráčům a rozehrál až do středního pásma.
24:30
Hosté se v dalším útoku neprosadili, vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:37
Ljuduchin je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
23:01
Ne, Torpedu se tato početní výhoda vůbec nedaří, s pukem se plácají pořád ve svém pásmu.
22:10
Hostům se zatím v početní výhodě vůbec nedaří, hráči Soči se dobře brání.
21:37
Roman Ljuduchin sedí na trestné lavici, třetí přesilová hra pro Nižnij Novgorod v dnešním zápase.
21:12
Kasutin likviduje střelecký pokus Pautova, snadný zákrok pro hostujícího brankáře.
20:38
Vladimir Malevič si nyní pomohl v hokeji ne tak vídanou malou domů, brankář Kasutin si ale s pukem dobře rozumí.

Největší čas na ledě: Wilson 7:22 – Malevič 7:16
Nižnij Novgorod si v první třetině zahrál menší exhibici, po většinu času se hrálo před brankou Tomáše Pöpperleho. Torpedo ale dokázalo vstřelit pouze jednu branku, když se ve 12. minutě prosadil Jarkko Immonen. Po první dvacetiminutovce tak Novgorod vede na ledě Soči 1:0!
20:00
19:31
V závěru první třetiny se více na puku drží domácí, ale hrají pouze ve vlastním nebo středním pásmu, odkud se branky dávají jen horko těžko.
18:55
Hosté opět usazeni v útočném pásmu, Pöpperle snad může být jen rád, že moc střel na něj neprojde, hráči Soči dobře blokují.
18:14
Jegor Morozov se mohl řítit do dobré příležitosti, své šance se ale trochu zalekl a nakonec v rohu přišel o kotouč.
17:31
Další střelecký pokus Nokelainena končí v náruči Tomáše Pöpperleho.
16:58
Hokejové krásy dnešní utkání ale zatím moc nepobralo, hosté hrají v celkem exhibičním tempu, zatím jim to ale stačí.
16:10
Domácím se dnes stejně jako v dosavadním průběhu letošního ročníku vůbec nedaří.
15:23
Hra přerušena, puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:58
Rozhodčí nyní odpustili domácím hráčům zakázané uvolnění, hraje se dál.
14:11
Nikita Filatov se elegantně uvolnil, jeho střelu zápěstím ale Pöpperle kryje.
13:30
Kasutin si po dlouhé době sáhl na kotouč, střílel Max Warn.
13:01
Juuso Hietanen se nyní ocitl ve velké příležitosti, sám před Pöpperlem ale nedokázal najít prostor k cestě puku do branky!
12:42
Hosty úvodní branka rozhodně uklidnila, zatím jsou v celém průběhu utkání jednoznačně lepší.
11:50
V další šanci se ocitl Petteri Nokelainen, hráč protřelý NHL ale svým pokusem nenadělal Pöpperlemu velké problémy.
11:19
Hostům se podařilo početní výhodu využít! Po vyhraném vhazování se puku zmocnil Sakari Salminen, který zpoza branky přesnou přihrávkou před domácí svatyni vybídl svého krajan JARKKA IMMONENA, který zblízka prostřelil Pöpperleho! Asistence: Sakari Salminen a Sergej Děmagin.
11:04
Sergej Děmagin střílel z pravé strany, Pöpperle se ale stihl rychle přesunout a puk lapit.
10:41
Hosté si zahrají další přesilovou hru, za hákování je vyloučen Nikita Ščitov.
10:06
Po pravé straně se ke střele prohnal Andre Petersson, jeho pokus se ale stal snadnou kořistí pro Ivana Kasutina.
09:45
Pöpperle se svými obránci opět ustáli tlak Torpeda.
08:36
Immonen nahazoval puk před branku, kde se o něj pral Salminen, domácí obránci ale dokázali nebezpečí zažehnat.
08:05
Vadim Chomickij pálil od modré čáry hodně tvrdě, Pöpperle zasahovat nemusel, rána končí vedle.
07:30
Hosté uklidňují hru za vlastní brankou a budou se snažit rozjet další postupný útok.
06:49
První zákrok Ivana Kasutina v zápase, od levého mantinelu střílel Ilja Krikunov.
06:07
Pöpperle opět sbírá kotouč do své lapačky, Dmitrij Kazionov byl u puku později.
05:51
Aktivní Salminen opět pálil, tentokrát z velkého úhlu netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
05:08
Až nyní, když Kasutin špatně rozehrál, domácí jeho zaváhání ale nedokázali využít.
04:30
Hráči Torpeda jsou zatím od úvodních minut jednoznačně lepší, domácí se ještě nedokázali dostat ani na dostřel Kasutinovy branky.
03:48
Další zákrok Tomáše Pöpperleho, lapačkou sebral kotouč po střele Sergeje Děmagina.
03:19
Český brankář v barvách Soči je opět v permanenci, tentokrát utěsnil puk u své tyčky před dotírajícím Potapovem.
02:55
Pöpperle si připisuje úspěšný zákrok po střele Sakariho Salminena z levé strany.
02:38
Ignatuškin je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
02:12
Domácí hráči ještě nedokázali ani jednou vyhodit, čtveřice bránících hokejistů už celkem tahá nohy.
01:35
Hosté se dlouho drží v útočném pásmu, zatím jejich kombinace ale nemá nějakou myšlenku.
01:09
Michajl Grigorjev pálil z vrcholu pravého kruhu, Pöpperle jeho pokus vyráží.
00:38
Uvidíme první přesilovou hru, za podražení je vyloučen domácí útočník Igor Ignatuškin.
00:16
Puk se odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01
Dnešní utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Antonín Jeřábek!
Halou Bolšoj právě zní ruská hymna, po které už nic nebude bránit úvodnímu vhazování.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Ščitov, Pautov, Koledov, Wilson, Sedunov, Jarvinen, Petrov – Krikunov, Ignatuškin, Petersson – Anisin, Emmerton, Saprykin – Krjukov, Ljudučin, Warn – Krutov, Achmetov, Morozov – Ščerbina
Trenér: Vjačeslav Butsajev.

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Jachin) – Hietanen, Malevič, Grigorjev, Chomickij, Valentěnko, Blažijevskij, Osipov – Salminen, Immonen, Dm. Kazionov – Nokelainen, Děmagin, Kuljomin – Galuzin, Filatov, Krasnoslobodcev – Dvurečenskij, De. Kazionov, Potapov
Trenér: Peteris Skudra.

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Birin, Medvěděv.

Vladivostok – SOČI 1:0 po náj.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího evropského hokeje, který už po několik sezón představuje Kontinentální hokejová liga. Ta je už několik týdnů v plném proudu, dnes je na programu jediný zápas mezi HK Soči a Torpedo Nižnij Novgorod, zápas začíná ve 14:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.