Já se s vámi pro tento zápas loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Vladimír Sobotka (OMS) – 1 střela, 0+1, 17:09
Miroslav Blaťák (OMS) – 2 střely, 0+0, 21:35
Jan Bulis (CLJ) – 0 střel, 0+0, 19:45
Je konec tohoto utkání, ve kterém domácí nakonec vítězí jednoznačně 3:0. Ve třetí třetině se nejdříve prosadil Pěrežogin a dvě minuty před koncem pečetil výsledek Roman Berdnikov. Nutno říci, že hosté dnes vůbec ni nepředvedli a jediný, kdo by stál za zmínku je Michael Garnett, který předvedl 33 zákroků!
60:00
59:47
Puk ještě míří na zakázané uvolnění a vhazovat se bude u brány Avangardu.
59:17
Přihrávku ještě po objetí brány vymýšlel Wandell, ale našel jen hokejky hostujícího celku.
58:45
Po třetí brance Omsku je utkání zcela jistě rozhodnuto a dohrávat se bude jen z povinnosti.
57:42
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté ztratili puk v útočném pásmu a na Garnetta se hrnula rovnou čtveřice hráčů v černém. ROMAN BERDNIKOV však nic nevymýšlel, vystřelil a puk propadl Garnettovou výstrojí až za brankovou čáru. Asistence: Valerij Vasiljev, Ivan Něprjajev
56:51
Po krátké akci v pásmu Traktoru se hra vrací před domácí bránu.
56:17
Teď si však hosté dokázali vytvořit tlak a pokračují s pukem na svých hokejkách.
55:51
Gubarev se tlačil před Barulina, ale Blaťák ho dobře pohlídal.
54:55
Širokov se ihned zapojil do hry a jel zboku sám na Garnetta, kterého však nedokázal překonat.
54:28
54:25
Druhá polovina přesilové hry není tak povedená jako první a domácí budou brzy v plném počtu.
53:46
Po dalším pokusu Čistov bylo před Barulinem pěkně rušno, ale domácí gólman udržel puk ve své výstroji.
53:35
Čistov nahazoval na teč, ale Barulin puk vyráží mimo tři tyče.
53:00
Oleg Piganovič dostal nabito na modrou, ale zlomil hůl a domácí v pohodě vyhazují.
52:28
Na trestnou lavici jde Sergej Širokov – dvě minuty za hákování.
52:28
Traktoru však nemůžeme upřít snahu a nyní si vynutili přesilovou hru.
51:23
Teď už to budou mít hosté velice těžké. Hráči Omsku je navíc vůbec nepouští do blízkosti Konstantina Barulina.
50:15
Avangard se přeci jen dočkal a střílí druhou branku! ALEXANDR PĚREŽOGIN usměrnil střelu Kuljaše za záda Garnetta, který tentokrát neměl šanci zasáhnout. Asistence: Denis Kuljaš, Vladimír Sobotka
49:45
Přesilová hra se domácímu celku zatím nedaří a puk již podruhé letí pryč z pásma Traktoru.
49:13
Právě chybující Vitalij Aťušov se provinil nedovoleným bráněním a odchází si posedět na trestnou lavici.
49:13
Chad Kolarik se dostal po chybě Aťušova do úniku, ale bránu Garnetta přestřelil. Domácí však budou mít další přesilovku.
48:17
Z rychlé akce hostů nic nebylo a s kotoučem hrají hráči Omsku.
47:40
Po šanci Něprjajeva se hra bleskově přesouvá k Barulinovi.
47:05
Tom Wandel se před bránou Traktoru natahoval po volném puku, ale spadl a k zakončení se tedy nedostal.
46:51
46:25
Hráči Omsku už jsou zpět v útočném pásmu a rozvíjí přesilovkovou kombinaci.
46:00
Kotouč znovu u Barulina.
45:15
Dvě výborná šance měli domácí hráči, ale Garnett drží svůj tým nad vodou. Puk letí daleko od hostující brány.
44:51
Domácí budou mít k dispozici šestou přesilovku, Nikita Chlystov (CLJ) podrazil Něprjajeva jde na trestnou lavici.
44:26
Raimo Summanen není spokojen se hrou svého týmu a bere si oddechový čas.
44:26
Po dalším zakončení hostujícího celku se bude vhazovat v obranném pásmu domácího Avangardu.
44:04
Gubarev se statečně pral za branou Barulina, ale Vasiljev o ho puk nakonec obral.
43:24
Sobotka hledal před bránou volného Pěrežogina, ale přihrávku českého útočníka srazila hostující obrana.
43:00
První střelecký pokus Čeljabinsku ve třetí třetině končí jen na zadním mantinelu.
42:30
Puk má Quint a oba týmy střídají.
41:39
Na hráčích Avangardu je vidět snaha o druhou trefu a klidnější průběh třetí třetiny. Zatím však nacházejí jen připraveného brankáře Traktoru.
41:03
Denis Paršin měl dostatek prostoru, navedl si puk mezi kruhy a donutil Garnetta k zákroku.
40:40
Domácí se ihned dostávají do pásma Čeljabinsku, ale puk nakonec míří až k Barulinovi.
40:01
Další třetina začne přibližně v 15:40.
V druhé třetině jsme branku neviděli a celkově byla tato perioda v porovnání s prvním dějstvím slabší. Jedinou větší šanci měl Jevgenij Mozer, ale ten bekhendem nepřekonal pozorného Garnetta, který již čelil 25 střelám. Pro srovnání, Konstantin Barulim má zákroků jen osm!
40:00
39:48
Puk se po buly ve středním pásmu dostává až k Barulinovi, kde se také tato třetina dohraje.
39:34
Hostující brankář rychle vytřepal Pervušinovu střelu a nedovolil tak vhazování u vlastní brány.
39:04
Střelec zatím jediné branky Popov se těžce zvedá z ledu. Tady hlavní rozhodčí klidně mohl odpískat krosček hostujícího hráče.
38:28
Sergej Širokov se hezky prokličkovával ke střele, ale nakonec se dostal mimo střelecký úhel a o puk přišel.
37:24
Kolarik zakončoval z otočky, ale bránu netrefil.
37:07
Další nepřesná přihrávka hostů a puk opět letí pryč z pásma Avangardu.
36:41
Hosté si sami vyhodili puk do vlastního pásma, kde po něm šli bleskurychle domácí útočníci a Garnett raději přerušil hru.
36:11
Alexandr Popov teď zbytečně vymýšlel kličky v útočném pásmu, přišel o puk a na druhé straně musel zasahovat Barulin po střele Jerofejeva.
35:38
Čistov hledal zadovkou před bránu Zavaruchina, ale toho okamžitě zpracovala domácí obrana.
34:53
Wandell protečoval puk do útočného pásma, kde se k němu dostali domácí a Kuljaš prověřil připravenost Garnetta.
34:26
Hra je přerušena a následuje opět krátká pauza.
33:39
Mozer se před Garnettem dostal k bekhendovému zakončení, ale druhý gól Avangardu se mu přidat nepodařilo.
33:21
33:06
Počtvrté končí puk u brány domácího celku.
32:43
Širokov nahazoval z úhlu puk na Garnetta, ale domácího nedokázali dorazit za záda hostujícího gólmana.
32:23
Kolarik napálil jen padajícího obránce před sebou.
31:41
Domácím se nyní dvakrát nepodařilo přejít útočnou modrou a puk v letí až ke Garnettovi.
31:21
Omsk dokázal zatlačit hostující obranu a za sekání jde na trestnou lavici Nikita Chlystov (CLJ).
30:37
Se závěrem přesilovky se do šance dostával Glinkin, ale ani ten nezpůsobil potíže domácímu brankáři.
30:05
Skvělou práci navíc nyní předvedl Mozer, když našetřil dobrých dvacet sekund pobytem v útočném pásmu Avangardu.
29:37
Minuta přesilovky za námi a domácí zatím v pohodě brání.
28:37
Přesilovou hru si po dlouhé době zahrají hosté, neboť Ivan Něprjajev (OMS) je vyloučen za naražení na hrazení.
27:49
Třetí lajna Traktoru nyní dokázala zahrozit, ale Barulin situaci s přehledem ustál.
27:32
Kalinin s Mozerem nyní obtěžovali rozehrávku hostů, ale k puku se nakonec dostat nedokázali.
27:03
Pěkná střela od modré, po které je však vzrušení zbytečné, neboť Popov se nacházel v brankovišti Michaela Garnetta.
26:49
Hru přerušuje Konstantin Barulin, po jehož zákroku následuje komerční přestávka.
26:28
Vladimír Sobotka nyní dvakrát pálil, ale Garnett byl v obou případech pozorný.
25:55
Gubarev se sám snažil dostat k puku, ale proti trojici protihráčů opravdu neměl šanci.
25:21
Zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat po Garnettově pravici.
24:47
Kalinin pálil jen do Garnetta a Čeljabinsk je v plném počtu.
24:27
Bránící čtveřice opět nedokázala vyhodit a domácí tak zůstávají v útočném pásmu.
23:50
Kuljaš napálil puk do Jana Bulise, kterého tato dělovka hodně zabolela.
23:13
Hosté nedokázali vyhodit, ale o tuto práci se postarali sami domácí, kteří se vytlačili až do vlastního pásma.
22:47
Hráči Traktoru jsou dnes opravdu nedisciplinovaní. Brankář Garnett (CLJ) vyhodil puk do ochranné sítě a je vyloučen. Trest pochopitelně odpyká jeden z hráčů z pole, jmenovitě Arťom Penkovskij.
22:35
Berdnikov vjel do pásma Traktoru, ale zde byl rychle odzbrojen.
21:38
Pěknou šanci však měl Paršin, ale jeho střela zápěstím minula bránu Garnetta.
21:11
Do druhé periody vstoupili aktivněji hosté, ale zatím se nedostávají k vážnějšímu ohrožení domácí brány.
20:32
Bulis byl úplně sám na útočné modré, ale puk si špatně zpracoval a střídající obránci Avangardu ho dokázali ubránit.
20:10
Zakázané uvolnění domácích již po deseti sekundách druhé třetiny.
20:01
Další třetina začne přibližně v 14:53.
Máme za sebou první třetinu, ve které byli jednoznačně aktivnější a nebezpečnější domácí, což gólově potvrdil Popov a díky němu vedou po první třetině právě svěřenci Raimo Summanena.
20:00
19:40
O poslední útok se ještě snažil domácí Berdnikov, ale hosté hrozbu odvrátili a tato třetina skončí 1:0.
18:55
Jevgenij Mozer byl důrazně odstaven od puku, ale vylučovat se tentokrát nebude.
18:32
Pivcakin rozjíždí další akci Avangardu až zpoza vlastní brány.
17:55
Puk je daleko od Garnetta a hosté jsou v plném počtu.
17:38
Díky Garnettovi mohou hosté vystřídat unavenou čtveřici a poslat na led čerstvé síly.
17:09
Na ledě je elitní formace Avangardu a ta zle zatápí hostující čtveřici.
16:55
Opět se museli domácí dostávat ze středního do útočného pásma a následné slabé zakončení kryje Garnett.
16:25
Popov hledal na druhé straně Kuljaše, ale jeho přihrávka byla sražena.
16:07
Po vhazování ve středním pásmu se hostům podařilo vyhodit.
15:53
Třetí vyloučení hostujícího celku. Jevgenij Katičev (CLJ) – dvě minuty za hákování
15:37
Jevgenij Mozer se pěkně dvakrát uvolnil a hledal spoluhráče před brankou. Puk se odrazil od jedné z bruslí a Garnett ho pro jistotu přikryl.
15:15
A do třetice Barulin.
15:06
Další zákrok si připisuje domácí gólman.
14:46
Hráči Traktoru nepříjemně napadali rozehrávku domácího celku a Barulin raději přikryl puk pod svou lapačkou.
14:09
Souboj o modrou čáru vyhráli domácí a vyváží puk dál od své brány.
13:15
13:03
Avangard teď ztratil asi 40 sekund pobytem ve vlastním pásmu a přesilovka se chýlí ke konci.
12:09
Vladimír Sobotka je dalším, který si vylámal zuby na skvělém Garnettovi. Střelu českého útočníka z mezikruží vytáhl hostující brankář pravým betonem.
11:41
Domácí už se znovu formují v útočném pásmu.
11:15
Dlouho si však hosté hru v pěti neužili. Na trestnou lavici jde totiž za držení Vitalij Aťušov (CLJ).
11:05
Hosté už jsou v pěti, ale Omsk pokračuje v tlaku, kterému Garnett ze všech sil odolává.
10:46
Hostům se podařilo vyhodit a za chvíli budou v plném počtu.
10:44
Hra je přerušena poté, co se puk ocitl v ochranné síti.
10:11
Jevgenij Kulik byl v dobré pozici, ale trefil jen hostujícího brankáře.
10:00
Přesně v polovině třetiny si připisuje další zákrok Garnett, tentokrát ho prověřil domácí obránce Denis Kuljaš.
09:42
Miroslav Blaťák měl na hokejce druhou branku domácích, ale úžasný zákrok předvedl Michael Garnett, který se natáhl a lapil puk mířící do prázdné brány.
09:13
Avangard se okamžitě usazuje v pásmu Čeljabinsku.
08:54
První vyloučení i na druhé straně. Český útočník Jan Bulis (CLJ) se provinil hákováním a jde si na dvě minuty odpočinout na lavici hanby.
08:31
Chybnou rozehrávku hostující obrany se snažil využít Širokov, ale před bránou Garnetta nebyl žádný z jeho spoluhráčů a puk přebírají hosté.
07:58
Domácí nemají problém s přechodem do útočného pásma a opět se snaží ohrozit hostující bránu.
07:21
Rychlá akce Avangardu, po které střílel Gustafsson, ale ani on, ani z dorážky Berdnikov nepřekonali Michaela Garnetta.
06:44
Po delší chvíli zasahuje Barulin, který po lehkém zákroku přerušuje hru.
06:00
Domácí se ujímají vedení! Sergej Širokov vyzkoušel z úhlu pozornost Garnetta, který vyrazil puk přímo na hokejku ALEXANDRA POPOVA, který jej v pohodě poslal do prázdné brány. Asistence: Sergej Širokov
05:37
Další střela Ljamina, kterému tentokrát přihrával Sobotka, ale puk je v ochranné síti.
05:00
Hosté posouvají puk do středního pásma a odchází střídat.
04:34
Ti však rychle přišli o kotouč a Avangard už je zase u Garnetta.
03:59
Mozerovi se nyní nepodařilo dostat zpět do útočného pásma a u puku jsou hosté.
03:18
Paršin nabil na modrou Ljaminovi, ale jeho střela neznamenala nebezpečí pro hostujícího brankáře.
02:38
Ta však byla zastavena zakázaným uvolněním Čeljabinsku.
02:27
Sobotka vyhrál buly ve vlastním pásmu a Avangard tak může rozjet akci.
02:16
Jenže domácí jsou již v plném počtu. Tato přesilovka opravdu nebyla vůbec povedená.
02:04
Až nyní se jim to povedlo a rozjíždějí přesilovkou kombinaci.
01:40
Hostům se zatím nedaří usadit v pásmu.
00:16
Hned po šestnácti sekundách je k vidění vyloučení na domácí straně. Chad Kolarik odchází na dvě minuty za nedovolené bránění.
00:01

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Pivcakin, Kuljaš (A), Kulik, Vasiljev – Pěrežogin (A), Sobotka, Kolarik – Mozer, Kalinin (C), Wandell – Paršin, Popov, Širokov – Berdnikov, Pervušin, Fisčenko – Něprjajev

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Katičev, Borodkin, Piganovič, Aťušov (A), Chlystov, Vasilčenko, Kondratěv – Čistov, Bulis (C), Panov (A) – Glinkin, Zavaruchin, Gubarev – Kokujov, Pestunov, Penkovskij – Jerofejev, Wilson, Toluzakov

Rozhodčí: Sergej Gusev, Alexej Ravodin – Alexej Majtak, Jevgenij Pronskich.
Vzájemné zápasy
Letos se týmy utkaly již v září na hřišti Čeljabinsku a Avangard si odvezl tři body po vítězství 2:4. V minulé sezóně se Omsku ve čtyřech zápasech podařilo vyřadit Čeljabinsk z Playoff poražených.
Traktor Čeljabinsk
Tým Jana Bulise a Martina Růžičky je na tom přeci jen o něco hůře než Avangard. Ze stejného počtu odehraných zápasů dokázal získat 23 bodů, což stačí jen na osmé místo konference.
Největším problémem Traktoru je 67 inkasovaných branek. V obranně to opravdu moc neklape, což potvrzuje 18 obdržených gólů z posledních pěti venkovních utkání.
Nejproduktivnějším hráčem hostujícího celku je Anton Glinkin, který je však s pěti brankami a sedmi asistencemi až na 78. místě v kanadském bodování KHL.
Avangard Omsk
Domácí Avangard je po 21 zápasech na druhém místě Východní konference a dnes je určitě favoritem utkání.
Z posledních pěti zápasů sice vyhrál tým z Omsku jen dvakrát, ale ve čtyřech případech dokázal bodovat a rozhodně musíme mít na mysli to, že hrál na hřištích skvělých týmů (Ufa, Petrohrad,Jokerit).
Po čtyřech utkáních se tedy Omsk vrací na domácí stadión, na kterém dokázal vyhrát šest z devíti střetnutí a průměr vstřelených branek z těchto zápasů má 3,66.
Největším tahounem domácího celku je Denis Paršin, který má na svém kontě již 26 bodů (11+15)!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.