Ve třetí periodě to vypadalo na velké drama. Stačily dvě přesilové hry domácích na začátku třetiny a dva góly z početních výhod vrátily Jugru do zápasu, avšak ani 15 minut nestačilo Chanty-Mansijsku na to, aby s výsledkem něco udělal, a tak si připisuje další porážku. Zápas rozhodly právě přesilové hry, protože z šesti gólů hned čtyři padly právě v nich.
60:00
44:32
Tým Jugra právě vstřelil branku!
A je to již pouze o dva góly! Oba týmy dnes dominuji v početních výhodách. Trefil se LUKÁŠ KAŠPAR. Asistence: Dmitrij Rjabkin.
43:08
Další šance pro prohrávající tým. Na trestnou lavici totiž usedá Chochrjakov, jenž dostane dvě minuty za hákování.
41:25
Domácí přesilovku využívají velmi rychle. Autorem gólu je DANL ROMANCEV. Asistence: Alexej Pepeljajev, Nikita Gusev
41:19
Na začátku dochází další vyloučení. Jevsejenkov se provinil držením a míří na trestnou. Přesilovka pro Jugru
40:01
STATISTIKY DRUHÉ TŘETINY
Střely na branku: 12 – 24
Vyloučení: 3 – 1
Využité přesilové hry: 0 – 2
Vyhraná vhazování: 15 – 17
I ve druhé části hosté přidali dva góly. Po třetím šel Brust z branky, ale ani Gorjačevskich se dlouho neohřál a tahal puk ze své svatyně. O vítězi je tak defakto rozhodnuto a Jugra už se jen těžce bude ve třetí třetině prosazovat.
40:00
37:04
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Výborná orientace a je tu jiu další gól. O vítězi je prakticky rozhodnuto, tentokrá se trefil TIM STAPLETON. Asistence: Dan Sexton, Andrej Ivanov.
31:45
Další nedisciplinovanostn na straně Jugry. Larsen obdrží dvě minuty za podražení.
30:58
Na to domácí reagují střídání v Brance. Brusta nahradí Gorjačevskich!
30:58
I následnou početní výhodu Neftěchimik zužitkoval v branku. Trefil se TEEMU ERONEN. Asistence: Jegor Milovzorov.
29:50
Síly na ledě se nicméně srovnají. Na straně Chanty-Mansjisku dostane menší trest Rjabkin, jenž se provinil hákování.
27:27
Dlouho se nic nedělo, ale nakonec přichází trest na straně Nižněkamsku. Hosté hráli v šesti a Jugra si zahraje přesilovou hru. Dnes první.
20:01
STATISTIKY PRVNÍ TŘETINY
Střely na branku: 7 – 15
Vyloučení: 1 – 0
Využité přesilovky: 0 – 1
Vyhrané buly: 7 – 9
V první periodě byli hosté lepším týmem. O úvodní gól Neftěchimiku se postaral v 16. minutě Klimenko, který se trefil z trestného střílení. V závěru přišla první přesilova hra hostů a tu ihned zužitkoval Ivanov.
20:00
19:21
A tuto početní výhodu hosté využívají. Prosadil se ANDREJ IVANOV. Asistence: Michajl Žukov.
18:47
V závěru se bude poprvé vylučovat. Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Bortnikov. Přesilovka pro Neftěchimik.
15:44
K trestnému střílení se rozjel GLEB KLIMENKO, a ten v samostatné akci nedal Brustovi šanci.
15:44
Byo nařízené trestné střílení ve prospěch Nižněkamsku! Pojede ho Klimenko.
10:00
Rjabkin nahodil kotouč na branku, nicméně nikdo ze spoluhráčů nedokázal puk tečovat mezi tři tyče.
09:00
Mírně aktivnější je zatím domácí tým. Hosté se jen těžce dostávají přes střední pásmo.
07:00
O individuální útok se pokusil Gusev, ale domácí útočník přes obranu Neftěchimiku neprošel.
03:00
Zatím se hraje opatrně a převážně ve středu hřiště. Maxwell to zkusil z dálky, ale neuspěl.
00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Brust (Gorjačevskich) – Larsen, Melart, Želdakov, Sergejev, Pepeljajev, Rjabykin, Stalnov – Buljanskij, Magogin (C), Gusev – Koroljuk, Maxwell, Kašpar – Gorbunov, Sitnikov, Romancev – Bortnikov, Jatcenko, Lesnuchin.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin ( Kolppanen) – Kalašnikov, Eronen, Berezin, Kosmačev, Jevsejenkov, Bilalov – Sexton, Stapleton, Milovzorov – Chochrjakov, Žukov, Ivanov – Kulikov, Hennessy, Rybin (C) – Mnichovič, Polygalov, Klimenko.

Rozhodčí: Gusev, Zacharov – Maitak, Pronskich.
Československá stopa
- Lukáš Kašpar (Jugra)
Co se týče vzájemných zápasů, tak úspěšnějším týmem je Nižněkamsk. Ten z posledních devíti duelů vyhrál hned osm a i dnes tak bude mírním favoritem.
Ani Neftěchimik Nižněkamsk nezačívá oslnivou jízdu, během které by sbíral body, jak na běžícím páse. Z posledních deseti zápasů totiž tento tým vyhrál pouze jediní a to právě proti dnešním soupeři. Předevčírem se utkal s Čechovrm a prohrál 2:3 po nájezdech.
Jugra Chanty Mansijsk bude hrát po třech velmi nevydařených duelech na půdě soupeře opět doma. Celkové skóre z těch tří předchozích zápasů Jugry je 3:15 a žádný bod. Navíc čeká Chanty-Mansijsk na výhru již pět zápas, naposledy porazil Čerepovec 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.