Děkuji za pozornost. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný zbytek večera.
V dnešním utkání vítězí Dinamo Riga v poměru 3:1. Domácí, kteří po celý zápas kontrolovali hru si připisují důležité body do tabulky. Za to Chabaravsk odjíždí s nulou. Ve třetí třetině jsme už příliš zajímavých situaci neviděli. Amur se nikam nehnal a až na výjimky se nedostával vůbec ke kotouči.
60:00
59:30
Dinamo šlo do přečíslení 4 na 2, ale nepřesná přihrávka zmařila jejich šanci.
58:32
Velká šance Darzinse, který se zjevil zcela sám před Muryginem. Ten ale jeho bekhendový blafák dokázal zneškodnit.
58:00
Dvě minuty do konce třetí třetiny a s kotoučem v útočném pásmu kombinuje Dinamo.
56:42
Nebezpečná střela Orlova. Deslauriers vyrazil jeho dobrou střelu zápěstím.
55:46
Hosté se v útočném pásmu dostali do zakončení, ale střela Miklíka z mezikruží byl zblokována mimo.
54:50
Domácí se dostali do další slibné šance. Murygin musel likvidovat nejdříve střelu Genowaye a následnou dorážku Dzerinse.
54:09
53:45
Dinamo vyhazuje přes všechny čáry.
53:30
Hosté zavřeli Dinamo v jejich pásmu, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovali.
52:09
To se teď na chvilku možná změní. Hosté si zahrají přesilovou hru. Vyloučen Hossa na dvě minuty za hru vysokou holí.
51:35
Hra se teď na chvíli přesunula do středního pásma, ale u kotouče jsou pořád hráči Rigy.
50:20
Domácí opět kombinují v útočném pásmu a Amur se ke kotouči dostává opravdu jen sporadicky.
49:30
Menší strkanice za brankou Deslaurierse se obejde bez vyloučení. Bude následovat vhazování po levici domácího brankáře.
48:48
V posledních minutách je obrázek hry pořád stejný. Dinamo zakládá jednu akci za druhou a Chabarovsk se pouze osvobozuje, buď vyhozením nebo nahozením ze středního pásma na Deslaurierse.
47:28
Chabarovsk se teď na chvilku usadil v útočném pásmu, ale domácí si rychlým přístupem vzali kotouč ihned zpět.
47:00
Zákrok Deslaurierse, který přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
45:59
Hostům se nedaří vůbec nic. Jejich přechod do útočného pásma teď zastavilo nedorozumění na útočné modré čáře a srážka dvou hráčů Amuru.
45:15
Hráči Dinama dobře napadali a dokázali obrat obránce hostí o kotouč. Redlihs následně zakládá další útočnou akci Rigy.
44:25
Domácí se opět usadili v pásmu. Nepřesná přihrávka na modrou je však vyhání až k vlastní brance.
43:40
Kotouč se dostal až za branku Murygina, který musel vyjet ven a pomoct obráncům s rozehrávkou.
43:16
Z pravé strany se po křídle dostal do zakončení Skorcov. Murygin však jeho střelu doprostřed branky s klidem kryje.
42:40
Kotouč opět na hokejkách domácích hráčů.
41:20
Genoway vyjížděl z rohu a kličkou na střed se uvolnil. Jeho následný bekhendový pokus končí na břevně Muryginovi klece.
40:34
A třetí třetinu začínají opět aktivněji domácí. Ti se usadili v ještě pokračující přesilové hře v útočném pásmu, kde dobře kombinují.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli velký tlak Dinama, který vyvrcholil jen jednou brankou a to zásluhou Darzinse. Ten se prosadil už první minutě druhé třetiny, a zajistil tak domácím dvoubrankové vedení. Na konci druhé periody přeci jen zahrozili hosté, ale dvěma výbornými zákroky se blýskl domácí Deslauriers. Ten tak potvrdil, že si zaslouží občas dostat šanci před klubovou jedničkou a oporou Dinama Jakubem Sedláčkem.
Další třetina začne přibližně v 20:16.
40:00
39:25
Domácí rozebírají hosty v přesilovce a snaží se přidat ještě jednu branku před koncem třetiny.
38:57
Vyloučen hostující Haščák na dvě minuty za sekání.
38:48
U kotouče Dinamo, které má výhodu a uvidíme další vyloučení.
38:05
Rjazancev zakládá útok z vlastní třetiny.
37:18
36:45
Dobrá šance domácích a ještě lepší zákrok Murygina. Následuje vyhození Amuru až k brance Deslaurierse.
36:11
Dinamu se v přesilové hře nedaří usadit v útočném pásmu a hosté se již po několikáté osvobozují.
35:18
Vyloučen hostující Ježov na dvě minuty za hákování.
34:49
Po velké hrubce domácí obrany unikal jeden z hostů sám na Deslauriers. Ten předvedl výborný zákrok lapačkou a následně zlikvidoval další tutovku Amuru.
33:55
Záběr na střídačku Dinama teď dosvědčil dobrou náladu domácích. Český brankář Sedláček zrovna zřejmě vtipkoval s maséry Dinama a všichni se evidentně dobře bavili.
33:47
Asi po dvou minutách se konečně hosté dostali k puku. Přejeli přes modrou čáru a co nejrychleji zakončili. Deslauriers si připisuje další zákrok a přerušuje hru.
32:32
Kotouč v obraném pásmu Amuru a Dinamo teď hosty nepouští vůbec k ničemu.
31:41
Hossa opět na kotouči v útočném pásmu, ale sám proti třem protihráčům neměl moc šancí.
30:30
Nepřesná rozehrávka domácích a po něm přichází icing.
29:42
Dinamo kombinuje za brankou Amuru a v této fázi zápasu je jednoznačně lepším týmem.
29:22
Další zásah Murygina, který kryje Bukartsovu svižnou střelu.
28:06
Domácí Hossa dokázala jednomu z obránců Amuru odebrat kotouč a zkoušel rychle obkroužit branku. Murygin byl však pozorný a nenechal se překvapit.
27:14
Hosté zahráli signál s dlouho přihrávkou. Rjazancev z poza branky napálil kotouč až do třetiny Dinama, kde kotouč sbíral rozjetý Miklík. Ten byl však sám proti třem a kotouč mu byl rychle odebrán.
26:17
Druhá pětka Amuru dokázala teď hodně zatopit domácí obraně. Špirko už byl ale na ledě dlouho a v rohu byl odstaven jedním z domácích obránců. Domácí vyhazují do středního pásma a oba týmy jdou rychle střídat.
25:26
Dinamo v další útočné akci a brankář hostí si připisuje další zákrok.
24:36
23:42
Dinamo se usadilo v útočném pásmu a z levé strany to zkusil dnes hodně aktivní Darzins. Murygin předvedl výborný zásah ramenem.
22:36
Vyloučen Železnov na dvě minuty za podražení.
21:50
Nahození hostů kryje Deslauriers a vhazovat se bude po jeho pravici.
21:10
U kotouče opět domácí a ihned se ženou do další útočné akce.
20:23
Riga právě vstřelila branku!
LAURIS DARZINS obdržel krásnou nezištnou přihrávku od Vidella a nikým nebráněn dokázal v pádu propasírovat kotouč za Murygina. Asistence: Linus Videll, Mikelis Redlihs.
20:04
Amur u kotouče a hned po buly nahazuje do útočné třetiny, ale u kotouče jsou jako první domácí obránci.
20:01
V první třetině jsme mohli vidět hned tři branky. Nejdříve šli do vedení domácí zásluhou Marcela Hossy. O pár minut později srovnal Tiami v přesilové hře 5 na 3 a na 2:1 prozatím upravil domácí Redlihs. Zatím vidíme rychlý hokej na obou stranách a oba týmy se hodně tlačí do branky. Uvidíme kolik branek přinese druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:22.
20:00
19:30
Vhazování ve středním pásmu.
19:00
Hosté už v plném počtu a hned se snaží jít dopředu. Darzins byl ale proti přesile, a tak jen nahodil na Murygina a odjel vystřídat.
18:14
17:44
Domácí se ale přeci jen osvobozují.
17:04
Hosté dobře kombinují v útočné třetině a přesilovku se snaží hrát hodně ze šířky. S tím má domácí Riga velké problémy.
16:14
Miklík se snažil projít přes Redlihse. Jeho zákrok ale sudí posoudil jako nedovolený, a tak si domácí hráč odpočine na trestné lavici. Dvě minuty za podražení.
15:00
Murigyn kryje střelu Redlihse a po přerušení následuje komerční přestávka.
14:08
Teď pro změnu u kotouče Amur, který se snaží založit útočnou akci dlouho přihrávkou.
13:15
Domácí se dostali před branku hostí, ale obrana Chabarovsku je při hře 5 na 5 hodně pozorná a domácí do větších šancí nepouští.
12:24
Hraje se teď hodně svižný hokej a přečíslení střídá přečíslení.
11:24
Další přesilovka další gól. Tentokrát se prosadili v početní výhodě domácí. Dobrou přihrávku před branku dostal MIKELIS REDLIHS, který dokázal kotouče trefit bez přípravy nad lapačku Murygina. Asistence: Lauris Darzins, Linus Videll
10:44
Šafigulin si odsedí dvě minuty za sekání.
10:05
Domácí se snaží rychle odpovědět, ale Murygin v brance hostů je stále pozorný.
09:16
Chabarovsk právě vstřelil branku!
A hosté svojí šancí nepohrdli a přesilovku o dva muže ihned využívají. Křížnou přihrávku obdržel TOMMI TAIMI, který střelou bez přípravy propálil domácího brankáře. Asistence: Dmitry Tarasov.
08:30
Další vyloučení na straně domácích, kteří půjdou do tří! Na dvě minuty za zdržování hry je vyloučen Cibulskis.
08:11
Hosté kombinují a zasypávají Deslaurierse nebezpečnými střelami. Teď dobře pálil Tiami.
07:56
Další vyloučení tentokrát na straně Rigy. Milan Jurčina si odsedí dvě minuty za hákování.
07:34
Tiami rozehrává další útok hostů z vlastní třetiny.
06:30
Přerušení před Muryginem a následuje komerční přestávka.
06:10
MARCEL HOSSA dostal ideální pas z poza branky a dokázal prostřelit přesunujícího se Murygina, který byl pozdě u své levé tyče. Asistence: Miks Indrasis, Kyle Wilson.
05:55
Teď jsou na kotouči pro změnu zase domácí, kteří kombinují kolem Muryginovi klece.
04:51
Amur opět nastěhovaný v útočném pásmu a hráči Rigy nevím kam dřív skočit.
04:16
U kotouče Rjazancev, který založí útok Amuru z vlastního pásma.
03:20
Kotouč za brankou Rigy a domácí teď mají ve svém vlastním pásmu velké problémy. Jeden z domácích obránců posílá kotouč lobem do středního pásma a domácí můžou vystřídat.
02:38
02:25
Hosté se osvobozují a vyhazují až k brance domácích.
01:30
Domácí kombinují kolem branky Murygina, ale zatím jejich kombinaci chybí střelba.
01:00
Domácím se zatím v přesilovce nepodařilo usadit v útočném pásmu.
00:38
Domácí si hned z kraje první třetiny zahrají přesilovku. Za vysokou hůl vyloučen na dvě minuty hostující Haščák.
00:20
Riga jde ihned po úvodním buly do útoku a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.
00:01
Dnešní souboj spíše o bojovnosti a který z týmů ukáže více vůle po vítězství, protože nás dnes večer čeká souboj nejhorších celků ve svých konferencích. Jak Riga na Západě, tak Chabarovsk na Východě společně okupují 14. pozici s tím rozdílem, že Riga má 37 bodů a Chabarovsk pouze 28. Oba však ztrácí jediný bod na své nejlbižší soupeře.
Příjemný páteční den při sledování KHL. Dnes nás v rámci Kontinentální hokejové ligy čeká mezikonferenčí souboj, když až z asijské části Ruska přiletí tým Chabarovsku z nejvýchodněji položeného města celé soutěže do lotyšské Rigy, která je naopak položena téměř nejzápadněji ze všech měst této kontinentální ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.