České Budějovice zaslouženě vítězí a prodlužují vítěznou sérii. Zápas ovládly i díky přesilovým hrám, ve kterých daly tři branky. David Gába opět na domácím ledě udržel čisté konto a Tomáš Nouza se posunul na čele kanadského bodování. Pro Jihočechy tedy povedený večer. Povedený večer přeji i vám a někdy příště na shledanou.
60:00
59:19
Babka ještě prověřil Gábu od modré, ten ale drží a očima tlačí čas na časomíře.
58:41
Luboš Rob trefil ze vzduchu odražený kotouč a Šindelář ho jen tak tak vyrazil koncem hokejky mimo branku.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí teď budou chtít především udržet nulu Davida Gáby.
56:40
V šanci další z mladíků. Adam Přibyl najížděl z levé strany, obránce ho však dobře blokoval a bekhendová střela tak Přibylovi příliš nevyšla.
55:54
Radek Prokeš chtěl nachytat Šindeláře. Objel branku a rychle zasouval kotouč k tyči. Šindelář byl na místě.
54:25
Dvě velké šance domácích v rychlém sledu. Nejprve mohl jít do úniku Tomáš Nouza, ale Šindelář rychle vyjel a puk stačil odpálit. Poté z kruhů střílel Josef Straka a trefil tyčku.
53:30
Domácí jsou v plném počtu.
52:35
Adam Přibyl zablokoval ránu Jana Platila od modré čáry a následně vyhazuje puk.
51:16
Ján Mucha (CEB) příliš horlivě dorážel před Šindelářem a je vyloučen za sekání.
50:38
Utkání už trochu ztratilo tempo a domácí si za víceméně rozhodnutého stavu začínají zkoušet různé parádičky a hrají už spíše na krásu.
49:18
Roman Maliník (HBR) počechral hokejkou obličej Lukáše Chmelíře a po zásluze dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
48:13
Domácí drží puk, ale hraje se spíše ve středním pásmu, žádný tým se do šance nedostává.
46:53
Pěkné střídání měla čtvrtá budějovická lajna složená ze samých mladíků, je vidět, že se o své místo v sestavě chtějí porvat.
45:15
Rob obral v rohu havlíčkobrodského obránce a nakonec z toho byla slibná šance. Hostující obránci ale situaci zvládli.
44:01
Do velké šance se dostal Hynek Zohorna, ale Gába se položil na zem a puk na poslední chvíli zablokoval. Obránci jej pak vyhodili na zakázané uvolnění.
42:48
Gába raději podrží nahozený kotouč.
41:50
Luboš Rob nahrál Dušanu Žovincovi do jízdy, ten se snažil přihrávku ztečovat na branku, ale těsně minul.
41:15
40:20
Třetí třetinu začínají přesilovou hru hosté, ale do pásma se zatím nedostali.
40:01
České Budějovice nejprve v druhé třetině trochu povolily a do šance se dostávali i hosté. Pak ale domácí opět zabrali a dvěma brankami navýšili skóre už na 5:0. Havlíčkův Brod bude mít co dělat, aby s výsledkem něco udělal. Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00
39:25
Do pásma se ale hostům nedaří probojovat.
38:45
Ján Mucha (CEB) vyloučen za hákování, hosté ještě budou mít šanci upravit skóre.
37:10
České Budějovice právě vstřelily branku!
A nedlouho po čtvrté brance halou zní "pátá, právě teď odbila!" Luboš Rob dostal krásnou přihrávku od Marka Vaniše k levé tyči, neukvapil se se zakončením, položil si brankáře a zavěsil puk pod horní tyčku. Asistence: Vaniš.
36:27
DAVID KUCHEJDA nakonec využívá další přesilovou hru. Na brankovišti byl nejhbitější a dorazil puk za ležícího Šindeláře. Asistence: Punčochář.
36:13
Hosté jsou již ve čtyřech, v dvojnásobné přesilové hře se k šanci nedostali.
35:49
Jan Platil (HBR) srazil Tomáše Nouzu, který nebyl v držení kotouče a domácí budou mít dvacet vteřin možnost přesilové hry pět na tři.
35:02
Hosté mohli vyhodil kotouč z obranného pásma, ale srazili se těsně před modrou, u puku jsou tak znovu domácí a kombinují v útočném pásmu.
34:09
Roman Maliník (HBR) škaredě narazil Emila Švece na hrazení, ten se naštěstí rychle zvedá a Maliník dostane dvojku.
33:24
Přechod hostů do pásma zastavil ofsajd.
32:56
Hraje se už v plném počtu a domácí zase v útočném pásmu.
32:25
Gába chytil do lapačky ránu od modré, rychle puk vyklepal z lapačky a v oslabení vyhodil kotouč.
31:17
David Sklenička nahazoval od modré čáry. Patrně čekal, že jeho pokus ještě někdo tečuje, ale to se nestalo a Gába měl snadnou práci.
30:32
Teď navíc domácí udělali faul. Lukáš Chmelíř (CEB) zahákoval havlíčkobrodského útočníka.
30:10
První desetiminutovka druhé třetiny byla poměrně nezáživná a domácí jako by trochu polevili. To nahrává rebelům, kteří se začínají dostávat do šancí.
29:53
Hosté už jsou v plném počtu a hned z první akce mohli zahrozit. Šnindl dorážel puk těsně na brankovišti, Gába už byl na zemi, ale lapačkou ještě švihl do vzduchu a kotouč v ní schoval.
29:40
29:05
Z akce domácích nakonec nic nebylo, hosté v klidu vyhazují.
28:19
Budějovice zakládají útok od Gáby, Kuchejda zaváží a drží kotouč v rohu.
27:34
Jiří Kurka (HBR) vyloučen na dvě minuty za hákování.
27:00
Hostující útok zastavil ofsajd.
26:32
25:15
Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ale Budějovice dobře brání a ke střele je nepouštějí.
24:34
Roman Vráblík (CEB) držel před brankou nenápadně hůl jednoho z protihráčů. Ne však tak nenápadně, aby si toho rozhodčí nevšiml.
23:43
Gába musel znovu zasahovat, ale žádná nebezpečná střela to nebyla. Havlíčkův Brod však odevzdaný není.
22:49
Do útoku to zkouší i hosté, Maliník si hezky najel, ale prudkou přihrávku sklepnout nedokázal.
21:01
Pajič dostal od Nouzy hezkou přihrávku před branku, ale bekhendem Šindeláře nepřekonal.
20:15
Budějovice začínají druhou třetinu přesilovou hrou a okamžitě přecházejí od útočného pásma.
20:01
Tak nakonec se obavy z dobývání pevnosti Havlíčkova Brodu nepotvrdily. Po první třetině vedou domácí 3:0, především díky vynikajícímu výkonu nejproduktivnějšího hráče Motoru Tomáše Nouzy. Další třetina začne přibližně v 17:53.
20:00
19:52
Straka ještě na poslední chvíli zkoušel prokličkovat před Šindeláře. Obránci byli tentokrát pozorní.
19:13
Roman Maliník (HBR) ošklivě zasáhl domácího hráče vysokou holí. Vše se ale obešlo bez zranění a Maliník bude pykat pouze dvě minuty.
17:36
One man show a v hlavní roli TOMÁŠ NOUZA! Budějovický útočník si udělal několik otoček za Šinedlářovou brankou, prohodil si puk mezi nohama, přenechal ho Heřmanovi, který mu puk bleskově vrátil před branku, kde Nouza předvedl další taneček, položil si Šindeláře a zavěsil puk do branky. Asistence: Heřman.
16:36
Krásná přesilovková akce domácích končí brankou. Kuchejda našel na modré čáře Roba, ten se neukvapil se střelou a nahrál před branku volnému ROKU PAJIČOVI. Ten si kotouč zastavil bruslí a z velkého úhlu zavěsil puk pod horní tyčku. Asistence: Rob.
16:08
Havlíčkův Brod si troufl zaútočit v oslabení, ale postup jim zabrzdilo postavení mimo hru.
15:46
Motor se usazuje v útočném pásmu a na ledě kdo jiný než Straka, Nouza, Heřman.
15:03
Josef Straka mohl být v zajímavé příležitosti před Šindelářem, ale Jiří Kuchler (HBR) ho na poslední chvíli zahákoval a znemožnil mu přijmout kotouč.
14:16
V útočném pásmu opět domácí, ke střele se dostal Heřman a společně se Strakou a Nouzou hostům opět zatápí.
12:57
TOMÁŠ NOUZA svým dvacátým gólem v sezóně využívá přesilovou hru. Po nahrávkách Heřmana a Straky se dostal k puku na hranici brankoviště a lehce prostrčil kotouč za Šindeláře.
12:40
Michal Švihálek se dostal k odraženému puku na úrovni brankové čáry a zkoušel jej rychle zasunout. Šindelář byl však pohotový.
12:15
Jan Milfait (HBR) opět na trestné lavici, tentokrát za podražení.
12:04
Bude se opět vylučovat, ale Motor ještě drží kotouč a zkouší to v šesti.
10:49
Jan Platil je dnes opravdu v ráži. Teď se hádá s jedním z budějovických fanoušků a doprovází to čilou gestikulací.
10:05
Domácí se zlobí, že rozhodčí neodpískal zakázané uvolnění, ale ten rozpažoval už dlouho dopředu.
09:15
A další výhoz domácích, tahle přesilovka se rebelům nevede.
08:36
Hostům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, Motor se vysvobozuje a dokonce zkouší založit útok.
07:47
Dušan Žovinec (CEB) je vyloučen za hákování, hosté budou mít první přesilovou hru, ale dožadovali se dokonce trestného střílení.
07:22
A Platil s Kuchejdou opět v souboji u mantinelu, tihle dva po sobě dnes asi půjdou.
06:40
Na vhazování se teď dohaduje Jan Platil s Davidem Kuchejdou, kterému se očividně nelíbí zákrok, jaký na něj bývalý protihráč před několika minutami předvedl.
06:40
Dělovku Růžičky od modré stahuje Šindelář ze vzduchu lapačkou.
06:30
Nouza to zkoušel znovu, tentokrát na hranici brankoviště.
06:18
V krátkém sledu teď na Šindeláře pálili Nouza s Vráblíkem, brankář Rebelu i s notnou dávkou štěstí drží čísté konto.
05:51
Motor se znovu usazuje v útočném pásmu a pokračuje v přesilové hře.
05:30
Jan Platil se uvedl naprosto opačně, než by diváci v Budvar Aréně čekali. Nejprve hodně nešetrně sestřelil u mantinelu Davida Kuchejdu, po přerušení se do rozmíšky pustil i s Michalem Švihálkem. Rozhodčí nevylučuje.
05:22
Švihálek se dral do útočného pásma, ale střílel jen doprostřed branky, kde byl Šindelář.
05:10
Ale hosté se okamžitě osvobozují...
05:00
Tomáš Semrád (HBR) – 2 minuty – hákování.
04:56
02:56
Motor si zkusí první přesilovou hru. Jan Milfait (HBR) dostal dvě minuty za držení hole.
02:01
Kůrka chtěl nahodit ze středního pásma, ale trochu to přehnal a puk letí až do hlediště.
00:57
Domácí kontrolují puk a ženou se za další akcí.
00:28
Na druhé straně se Kuchejda objevil v brankovišti a sudí Talpa přerušil hru.
00:19
Jako první se s pukem dostal do útočného pásma Zohorna, ale jeho přihrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů.
00:01
Vše je připraveno...
A v červených dresech nastupují i hokejisté Havlíčkova Brodu.
David Gába přivádí svůj tým na led.
V brance Rebelu se představí Filip Šindelář, toho si Budějovičtí pamatují také. Na konci poslední extraligové sezóny zabránil s Vítkovicemi jejich postupu do čtvrtfinále play-off.
Zajímavostí pro jihočeské fanoušky je návrat Jana Platila na led Budvar Arény. Tentokrát ale v dresu soupeře, tedy Rebelu.
Hezký sobotní podvečer z Českých Budějovic. Podle papírových předpokladů by nás dnes měl čekat duel favorita s outsiderem. Zdání ale může klamat, Havlíčkův Brod sehrál v obou utkáních s Motorem vyrovnané zápasy a doma jej dokonce porazil.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Kůdela) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Parýzek, Chmelíř, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, M. Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Švec, Přibyl, Prokeš

HC Rebel Havlíčkův Brod: Šindelář (Barus) – Štindl, Sedlák, Sklenička, Zítka, Kurka, T. Semrád, Platil – Zohorna, Kuchler, Zdráhal – J. Heřman, Tomek, Rousek – Babka, Sedláček, Maliník – Minárik, Milfait, Půlpán

Rozhodčí: Talpa – Guth, Rittich.
Českobudějovický Motor v posledních zápasech šlape jak nově promazaný a po zásluze mu patří druhá příčka tabulky. V posledním domácím zápase povzbuzovalo Jihočechy proti Jihlavě přes šest tisíc fanoušků, což je na prvoligové poměry nevídané. Motor bude chtít svou formu proti papírově slabšímu soupeři jistě potvrdit, ale zároveň se bude snažit soupeře nepodcenit. "My ho ani podcenit nemůžeme, protože jsme s ním hráli dvakrát a pokaždé to bylo naprosto vyrovnané. V Brodu jsme navíc prohráli na nájezdy. Musíme do zápasu jít s pokorou a maximální zodpovědností," řekl před zápasem nejproduktivnější hráč týmu Tomáš Nouza.
Havlíčkův Brod jen s nostalgií vzpomíná na výsledky z minulé sezóny, kdy okupoval vrchní místa v tabulce. Letos je tomu jinak a Havlíčkův Brod je se 13 body na posledním místě, na nováčka z Prostějova ztrácí sice "jen" pět bodů, ale další příčky v tabulce už se jeví jako nedostižitelné. Poslední tříbodové vítězství týmu se datuje do poloviny října. Určitou roli v tom jistě hraje i nestálost hráčského kádru. Považte – zatímco za Motor nastoupilo v sezóně zatím 28 hokejistů, Havlíčkův Brod už protočil 44 hráčů. A nebude to zdaleka konečné číslo, jen za minulý týden v dresu Rebelů poprvé nastoupili Štindl, Zdráhal, brněnský Zohorna a brankář Landsman.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.