Ode mne je to pro dnešek vše. Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy příště u dalšího onlajnu na shledanou.
Domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě tento zápas vyhrávají. Na první gól jsme nemuseli moc dlouho čekat. Už ve druhé minutě se prosadil z přesilové hry Steve Moses, minutu na to ale Skvorcovs vyrovnal. Další gól padl až ve druhé třetině když se z přesilovky 5 na 3 trefil Linus Omark a stanovil tak konečný výsledek 3:1. Ve třetí třetině se sice hosté velmi snažili ještě něco s výsledkem udělat, ale Helenius byl proti a pochytal všechny střely.

Střely na branku : 19 – 22
Zásahy brankářů : 21 – 16
60:00
59:56
V tomto zápase se už nic nestane domácí vítězí 3:1.
59:36
Hosté už nezkoušejí ani odvolat brankáře.
59:11
Oddechový čas pro hosty.
59:11
Kotouč končí v hledišti po teči jednoho z hostujících.
59:00
Poslední minuta hry!
58:31
Domácí vyhazují kotouč do středního pásma.
58:00
Poslední dvě minuty zápasu.
57:20
Wilson se dostal zpoza branky ke střele, ale Helenius byl znovu připravený u své pravé tyče.
56:49
56:33
Až teď se dostal ke střele Darzinš, jeho střelu však zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.
56:10
A znovu to samé. Hosté se vůbec nemohou udržet v útočném pásmu, natož vystřelit na branku.
55:31
Domácí se zatím celkem v pohodě brání a každou chvíli vyhazují kotouč až k Sedláčkovi.
54:55
Ještě dvě minuty budou mít hosté přesilovku.
54:33
Cibulskis vypálil od modré, ale kotouč míjí pravou tyč branky.
54:05
Videll se dostal s kotoučem až před Heleniuse, ale toho už nedokázal prostřelit a domácí vyhazují.
53:28
Jaakola vyhazuje přes celé kluziště a hosté budou muset začít znova.
52:48
Hosté si zahrají dlouhou přesilovou hru. 2+2 minuty za vysokou hůl vyfasoval Sallinen.
52:19
Hosté se stále velmi snaží, ale Helenius dnes chytá fantasticky.
51:48
Jurčina vypálil od modré, ale Helenius byl připraven a kotouč vyráží do rohu kluziště.
51:15
Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících obránců a Koukal se ještě snažil najít na druhé straně Mosese, před ním ale skvěle zasáhl jeden z obránců a z této šance tak nic nevznikne.
50:38
50:23
Cibulskis vypálil od modré a Helenius předvedl fantastický zákrok lapačkou a diváci to také oceňují obrovským potleskem.
50:16
Redlihs pálil od modré, ale branku vůbec netrefil.
49:44
Domácí se nyní dobře brání a svého soupeře vůbec nepouštějí do útočného pásma.
48:34
Wilson měl před sebou volný prostor a také toho využil a vypálil, Helenius však předvedl fantastický zákrok!
48:26
Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za naražení na hrazení vyfasoval Kapanen.
47:04
Darzinš se snažil projít mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a kotouč ztrácí.
46:38
Saulietis vyzkoušel střelu z velkého úhlu a Helenius si pro puk sáhl lapačkou.
45:19
Wirtanen se ocitl v obrovské šanci poté, co dostal skvělou přihrávku do mezikruží, ale puk trefil přímo do těla Sedláčka.
44:26
Jeden z obránců domácích udělal chybu v obranném pásmu a Wilson se ocitl v obrovské šanci, ale branku Heleniuse jen trestuhodně přestřeluje.
43:44
Hosté jsou na začátku třetí třetiny aktivnější a snaží se co nejdříve vstřelit branku.
42:55
Saulietis hledal křižnou přihrávkou Skvorcovse, ale tomu puk přeskočil hokejku a tak puk promáchl.
42:31
Bičevskis vyzkoušel pozornost Heleniuse a z levé strany kluziště a ten raději puk drží ve své lapačce.
41:59
Kapanen vypálil na Sedláčka od modré čáry, ale ten byl připraven a střelu chytá.
41:21
Domácí ztrácejí puk v útočném pásmu a hrát budou hosté.
40:47
Hosté se nyní ocitly v ofsajdu.
40:28
Aaltonen nyní poslal puk na hostující střídačku a vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:03
Hosté vyhráli vhazování a kotouč nahazují do útočného pásma.
40:01
Druhá třetina je za námi a s ní jen jedna branka. Druhá třetina už nebyla tak zajímavá jako ta první. Domácí jsou lepším týmem a Sedláčka zásobují jednou střelou za druhou. Domácí zvýšily své vedení na 3:1 v páté minutě druhé třetiny, když se z přesilové hry 5na3 prosadil Linus Omark.

38:17
Redlihs vypálil od modré, ale do jeho střely si lehl jeden z obránců domácích.
37:19
Domácí se ale ihned osvobozují ze svého útočného pásma a hosté budou muset začít od znova.
37:05
Hosté si zahrají přesilovku. Mäki dostává dvě minuty za vysokou hůl.
36:26
Saulietis se dostal z levého křídla až před Heleniuse, ale ten předvedl skvělý zákrok a stav tak zůstává stále stejný.
36:08
35:35
Domácím se nějak nedaří udržet v útočném pásmu a hosté tak mají zatím snadnou práci.
34:33
Lajunen nahazoval kotouč před branku, ale jeden z obránců puk zachytil na své hokejce a kotouč vyhazuje.
34:04
Domácí si zahrají opět přesilovku. Dvě minuty za sekání dostal Bičevskis.
34:02
Koukal se dostal ke kotouči těsně před Sedláčkem, ale ten opět předvedl dobrý zákrok a drží tak ještě naděje svému týmu.
33:23
Hosté se momentálně vůbec nemohou dostat ke střele, domácí dnes brání velmi dobře.
32:01
Sedláček vyrazil střelu Kapanena přímo na hokejku Hagmana a ten nedokázal Sedláčka prostřelit! Tak to byla obrovská šance domácích.
31:28
Hosté se osvobozují ze svého pásma vyhozením přes celé kluziště, ale zakázané uvolnění se pískat nebude.
30:56
Hra se nyní pohybuje spíše ve středu kluziště.
29:35
Redlihs se dokázal dostat s kotoučem přes dva hráče až do útočného pásma, ale poté už nedokázal předat kotouč před branku svému spoluhráči a u kotouče jsou tak tedy opět domácí.
29:05
Kotouč končí v hledišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:24
Sallinen se dostal ke kotouči v mezikruží, ale před Sedláčkem bylo mnoho hráčů a tak kotouč nedokázal propasírovat mezi tři tyče.
27:40
Špatná přihrávka jednoho z hostujících obránců, ale domácí toho nedokázali využít a Sedláček drží kotouč ve své lapačce.
27:12
Jaakola vypálil z levé křídla a Sedláček tuto střelu v pohodě chytá.
26:37
Darzinš dostal přihrávku do mezikruží, ale kotouč netrefil ideálně a ten končí vysoko nad brankou.
25:59
Komerční přestávka.
25:58
25:34
Domácí ještě dohrávají přesilovku 5 na 4.
24:17
Jokerit právě vstřelil branku!
LINUS OMARK dostal skvělou křižnou přihrávku od Steveho Mosese a Sedláček se už nestihl přesunout k levé tyči a inkasuje. Asistence : Steve Moses
23:55
Domácí budou hrát půl minuty 5 na 3. Dvě minuty za sekání dostává Jerofejevs.
22:46
Gunderson ihned po vhazování vypálil od modré a Sedláček kotouč vyráží do rohu kluziště.
22:39
Domácí si zahrají přesilovku. Sotnijeks vyfasoval dvě minutu za krosček.
22:02
Genoway se snažil překvapit objetím branky a zasunutím kotouče k bližší tyči Heleniuse, ten však vytasil svůj levý beton a kotouč vyráží.
21:29
Huhtala vyzkoušel takovou propagační střelou od modré pozornost Sedláčka a ten samozřejmě kotouč chytá.
20:43
Aaltonen se snažil poslat zpoza branky kotouč na úplně volného Kapanena, tomu však zabránil pozorný obránce.
20:04
Hosté vyhrávají vhazování a ihned se tlačí do útoku.
20:01
První třetina je za námi. Hned v úvodu první třetiny jsme mohli vidět dvě branky. Nejdřív se v přesilové hře trefil Steve Moses, ale hned minutu a nějaké vteřinky poté vyrovnával Skvorcovs. Zbytek třetiny se už dohrával ve větším klidu. Domácí se však ještě na konci první třetiny dokázali prosadit, konkrétně opět Steve Moses a tak je stav po první periodě 2:1 pro domácí.

Střely na branku : 2 – 4
Zásahy brankářů : 3 – 0
Druhá třetina začne zhruba v 18:20.
20:00
19:32
Domácí se nyní dostali do útočného pásma, ale dlouho tam nepobily.
18:58
Kotouč končí na střídačce domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:44
Domácí již vedou 2:1! Lajunen nahodil kotouč od modré před bránu a STEVE MOSES tečuje přesně pod lapačku Sedláčka. Asistence : Ville Lajunen, Linus Omark
17:04
Omark se prokličkoval mezi třemi hostujícími obránci až před Sedláčka, poté mu ale ještě stačil zastoupit cestu Sotnieks a nepustil Omarka ke střele.
15:59
Hosté se zabydleli v útočném pásmu domácích, ale na Heleniuse neposlali ani jednu střelu a tak kotouč už mají ve své moci domácí.
15:07
Skvorcovs nahazoval kotouč do útočného pásma, jeden z obránců ho však tečoval do ochranné sítě.
14:55
Ofsajd hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:58
Dva na jednoho nyní jeli domácí, Omark přihrával na Mosese, ten však branku přestřeluje.
13:19
12:49
Wilson přihrával dobře zpoza branky Indrašisovi, ten však kotouč minul.
12:18
Domácí vyhazují přes celé kluziště a oba týmy střídají.
11:49
Videll vystřelil z mezikruží, ale jeho střela míjí levou tyč Heleniusovi branky.
11:10
Hosté si opět zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Väänänen.
11:02
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale následná střela od modré byla sražena do ochranné sítě.
10:41
10:27
Domácí brání tuto dlouhou přesilovku velmi dobře a každou chvíli budou opět v plném počtu.
09:17
Indrašis to nyní myslel dobře, když chtěl ještě posunout kotouč z pravé strany před branku na Redlihse, do této přihrávku však vložil svou hokejku jeden z domácích obránců a následně vyhazuje.
08:17
Domácí se po následném buly osvobozují ze svého pásma a také střídají.
07:58
Redlihs pálil od modré a Helenius raději kotouč schovává ve své lapačce.
07:12
Indrašis nebezpečně pálil z mezikruží, Helenius tuto střelu vyráží do rohu kluziště.
06:33
Hosté si nyní zahrají přesilovku. Aaltonen dostává 2+2 minuty za hru vysokou holí.
06:11
Videll vybojoval za brankou kotouč, ale poté už nedokázal přihrát svému spoluhráči a u kotouče jsou opět domácí.
05:40
Ohtamaa si nyní najížděl proti Sedláčkovi z levé strany a trefil Sedláčka nejspíše do masky.
04:55
Domácí se usadili v útočném pásmu Wirtanen zkoušel střelu z levé křídla, Sedláček byl však připraven.
03:50
Domácí nyní sice vstřelili další branku, ale ta nebyla uznána a tak se bude pokračovat za stejného stavu.
03:19
Domácí i hosté vstoupily do zápasu s velkou chutí a ve čtvrté minutě zápasu máme stav už 1:1.
02:46
Riga právě vstřelila branku!
Domácím dlouho vedení nevydrželo a hosté srovnávají! Bičevskis objel s kotoučem branku a snažil se překvapit Heleniuse, ten kotouč vyráží před sebe kde byl pouze GUNARS SKVORCOVS a ten prostřeluje Heleniuse. Asistence : Maris Bičevskis
01:26
Domácí využívají přesilovku! STEVE MOSES dostal skvělou přihrávku od Omarka na levé straně kluziště a poté si s kotoučem najel až před Sedláčka, kterého si položil naznačením střely a následně zakončil do prázdné branky. Asistence : Linus Omark
01:01
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Redlihs.
00:40
Redlihs vyzkoušel pozornost Heleniuse od modré čáry, ten však byl pozorný a kotouč vyráží.
00:10
Kotouč končí v ochranné síti a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
00:01

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Väänänen, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa, Jaakola, Peltola – Hagman, Kapanen (C), Aaltonen – Wirtanen, Huhtala, Sallinen – Moses, Koukal, Omark – Mäki, Rita, Hahl

Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – Krisjanis Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnijeks, Jerofejevs – Darzinš (C), Mikelis Redlihs, Videll – Wilson, Indrašis, Trotter – Džerinš, Cipulis, Mejja – Jelisejevs, Skvorcovs, Saulietis, Bičevskis

Rozhodčí: Zacharov, Komarov – Medveděv, Sivov.
Na stadionu nyní probíhá hymna Lotyšska a následně po ní bude znít i hymna Finská.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.
Poslední 3 vzájemná utkání

Din. Riga – Jokerit 3:4
Jokerit – Din. Riga 5:2
Jokerit – Din. Riga 3:2
Nejproduktivnější hráči obou mužstev

Jokerit Helsinky – Na domácí straně to je Americké pravé křídlo Steve Moses, který má na kontě 43 bodů za 26 gólů a 17 asistencí.

Dinamo Riga – Na druhé straně to je Lotyšské levé křídlo Lauris Dārziņš, který má na kontě 22 bodů za 9 branek a 13 asistencí.
Dinamo Riga

Rize se v letošní sezóně příliš nedaří. V Západní konferenci je až na předposlední třinácté příčce a na svém kontě má je šestačtyřicet bodů. Z devětatřiceti zápasů mají na kontě 13 výher, 2 výhry v prodloužení či nájezdech, 3 prohry v prodloužení nebo nájezdech a 21 proher. Ve venkovních zápasech je Riga nejhorším celkem celé KHL. Z devatenácti odehraných zápasů mají na svém kontě 3 výhry, 2 prohry v prodloužení nebo nájezdech a 14 proher. Dokáží dnes překvapit silný Jokerit?

Jokerit Helsinky

Helsinky jsou v tomto zápase jasným favoritem. V tabulce Západní konference se nacházejí na třetím místě s třiaosmdesáti body na kontě. Z devětatřiceti zápasů mají na svém kontě 25 výher, 3 výhry v prodloužení nebo nájezdech, 2 prohry v prodloužení nebo nájezdech a 9 proher. Na domácím kluzišti zatím odehráli 20 zápasů ze kterých 12 vyhráli, 1 vyhráli v prodloužení nebo nájezdech, 1 prohráli v prodloužení nebo nájezdech a 6 zápasů prohráli. Potvrdí dnes Jokerit roli favorita utkání a dokáže zvítězit?

Slovan Bratislava – Jokerit 6:2
Magnitogorsk – Jokerit 3:4
Kazaň – Jokerit 1:2
Jekatěrinburg – Jokerit 4:0
Jokerit – Novokuzněck 6:1
Zdravím všechny hokejové fanoušky a fanynky. Dnes nás čeká zápas Ruské KHL mezi Jokerit Helsinky a Dinamo Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.