To je pro dnešek ode mne vše, děkuji za pozornost, přeji hezké svátky a někdy příště napočtenou.
Je za námi konec zápasu, který jednoznačně patři Andresu Thuressonovi, který z pěti gólu domácích dal 4!
Čerepovec překvapivě v dnešní zápase vítězí a bere tři body favoritu z Moskvy.
60:00
59:10
Čerepovec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Z obranného pásma ANDREAS THURESSON vyhodil puk přesně do prázdné brány a rozhoduje o vítězi dnešního zápasu. Bez asistence.
58:10
Hráčům Dinama se nedaří usadit na útočné třetině.
57:55
Puk se dostal z útočného pásma Dinama. Nakonec hru zastavuje ofsajd jednoho hráče Dinama.
57:20
Hosté začnou přesilovou hru zhruba tři minuty před koncem v šesti lidech na ledě a zkusí power-play.
57:10
Pro hosty tu vznikla skvělá příležitost na snížení dvoubrankového manka a berou si time-out.
57:10
Za držení je vyloučený domácí hráč Kovyršin.
56:20
Monachov se dostal k zakončení a Šaryčenkov musel vytáhnout skvělý zákrok, aby podržel svůj tým ve vyrovnávacích nadějí.
55:30
Do konce zápasu zbývá zhruba pět minut.. Hráči Dinama prohrávají o dvě branky, ale má stále dostatek času na zvrácení nepříznivého stavu.
54:01
Štěpánek zablokoval střelu, která skončila v ochranné síťce nad brankou.
52:45
S hosty to nevypadá moc dobře, prohrávají o dvě branky a nedaří se jim založit útok, který by měl užitek.
51:20
PAVEL ČERNOV v pravém rohu přebral puk od Kagarlickiho až se dostal před Šaryčenkova, který neměl šanci proti Černovovi. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
50:30
Hostům se nedaří usadit na útočné polovině a domácí mohou jít v pohodě do útoku.
49:53
Domácí přeci jen vstřelili gól. Po skončení přesilovky se k odraženému puku dostal Kovyršin ,který sklepl puk k ANDREASU THURESSONOVI, který v pohodě překonal svou střelu Šaryčenkova. Asistence: Jevgenij Kovyršin.
49:33
Hráči Dinama nepouští domácí k zakončení a puk v pohodě vyhazují do bezpečí.
48:12
Domácím borcům se nedaří usadit na útočné třetiny.
47:52
Ihned po vhazování Trubačjov podrazil nohy unikajícímu soupeři a Trubajčov si za svůj čin vysloužil dvě minuty.
47:40
Štěpánek musel nyní zasahovat a ukrýt puk pod svou lapačku.
46:30
Za odehraných šest minut žádný tým nemá větší převahu a hra se odvíjí spíše ve středu hrací plochy.
45:50
Domácí se opět v pohodě ubránili a zatím nepustili hráče Dinama ke střele.
45:11
Koněvu utekl puk a hosté mohou jít do útoku.
44:30
Zakázané uvolnění hostů znamená vhazování po pravici Šaryčenkova.
43:45
Domácí nedovolili hostům z Moskvy se usadit na jejich polovině a vytlačili tak útok Dinama ven ze své třetiny.
43:20
Vhazovaní po levici Štěpánka.
42:12
Puk se dostal na druhé straně k volnému Kagarlitskemu, který nadvakrát nedokázal poslat puk za Šaryčenkova záda.
41:30
Signalizovaný ofsajd hostů zastavil jejich útočnou činnost a musí se z pásma Čerepovce vystěhovat.
40:50
Domácí začali zhurta a ihned se tlačí za vstřelením gólu. Urbom to nyní zkoušel z pravé strany a Šaryčenkov měl plné ruce práce se zkrocením puku.
40:01
Hráči jsou nastoupeni na ledové ploše za malý okamžik začne třetí třetina.
Je za námi druhá třetina, která přinesla tři góly.

K vidění byl, jako v první třetiny byl vyrovnaný hokej a výsledek tomu hodně napovídá. Hned v první minutě dokázal vyrovnat Karsums a za dalších pár minut dokázal poslat Dinamo do vedení Dugin. Domácím se podařilo v přesilové hře vyrovnat po Thuressenově dorážce.

Třetí třetina začne přibližně v 18:38.
40:00
39:30
Začala nám poslední minuta druhé třetiny a domácí už hrají opět v plném počtu.
38:15
Domácí se ale v pohodě brání a puk vyhazují až k Šaryčenkově bráně.
37:45
Hosté se usazují v útočném pásmu a kombinují.
37:30
Urbom použil svou hůl vysoko a je za tento čin poslán na dvě minuty na trestnou lavici.
37:12
Hra je velmi vyrovnaná. Myslím si, že dnes o výhře rozhodne jediný gól.
36:02
Hosté vstřelili z dorážky gól, který z nepochopitelných důvodů nebyl uznán sudími.
35:23
Tak domácí využívají přesilovku. Pyett nahodil puk na branku, ten se odrazil od brankáře přímo k ANDREASU THURESSONOVI, který neměl problém poslat puk za brankářova záda! Asistence: Logan Pyett
33:49
Gorovikov je vyloučen za hákování a domácí si zahrají první přesilovku.
33:23
Domácí hrají už v plném počtu.
32:13
Koněv už je na ledě a pomáhá svým spoluhráčům s bráněním.
31:23
Tak a máme tu krátkou přesilovku 5 na 3 z pohledu Dinama.
Domácí nezvládli střídání a hráli ve vyšším počtu, což znamená další problémy pro domácí.
30:13
Koněv si posedí dvě minuty za nedovolené bránění.
30:00
Dinamo právě vstřelilo branku!
Tak nakonec Štěpánek je překonán podruhé! Mosaljov skvěle zavezl puk po pravé straně do útočného pásma poslal přihrávku na volného JEGORA DUGINA, který neměl problém poslat puk do protipohybu českého brankáře! Asistence: Denis Mosajlov.
29:45
Útok Dinama byl celkem slibný ale skvělý Štěpánek zabránil inkasování branky!
29:25
Hráči Dinama se snaží vymyslet cestu, kudy se dostat ke Štěpánkově bráně a zakládají útok od své brány.
28:45
Kagarlickij o malý moment si také neuhlídal ofsajdové postavení a zastavuje svůj tým v útoku.
28:11
Ofsajd Nikonceva zabránil domácím v přechodu do útočného pásma.
26:44
Střelu z mezikruží Štěpánek v pohodě vyráží do bezpečí.
25:56
Domácí nyní špatně zakombinovali a puk tak končí až na druhé straně, což znamená zakázané uvolnění.
25:45
Mons vypálil z mezikruží a jeho střela skončila v síťce nad brankou. Vhazovat se bude po Šaryčenkovo pravici.
24:33
Šaryčenkov musel předvést dobrý zákrok na střelu od modré.
23:20
Domácí nic nevzdávají a snaží se útočit.
21:39
MARTIN KARSUMS ze začátku druhé třetiny vyrovnává na 1:1! Asistence: Cvetkov, Korjagin.
20:01
Je za námi úvodní perioda, která příliš zajímavého nepřinesla. O něco lepším celkem však byl Čerepovec, který také zaslouženě otevřel skóre. Do černého mířil Andreas Thuresson. Více se zatím v prvním dějství neudálo. Jak se bude souboj vyvíjet nadále? Sledujte náš on-line přenos!

Střely na branku:16:5
20:00
17:04
Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden z celků nechce udělat chybu.
16:28
Dinamo ale přece jenom trochu zvýšilo aktivitu. zatím mu to ale není nic platné, Čerepovec velmi dobře bruslí, čímž eliminuje možné nebezpečí.
15:48
Lehké nahození končí mimo hrací plochu. Vše se ale seběhlo s tečí domácího borec, proto se bude vhazovat před Jakubem Štěpánkem.
15:04
A znovu kotouč letí přes všechny čáry. Mužstvo z hlavního města Ruska je v prvním dějství bezzubé.
14:18
Čerepovec se ale zatím brání bez sebemešních problémů. Nyní dokonce díky své aktivitě donutil Šaryčenkova přerušit hru, čímž vybojoval buly v útočném pásmu a cenné sekundy.
13:42
Bude se poprvé vylučovat, přesilovou hru si zahraje Dinamo. Za sekání putuje na trestnou lavici Jurij Trubačjov (CER).
13:31
Severstal v poklidu kombinuje ve vlastním pásmu, kde čeká na příležitost. Hra nyní rozhodně není příliš atraktivní.
12:58
Konstantin Volkov se zjevil v zajímavé pozici. Po přechodu útočné modré sjel do pozice pravého kruhu, odkud prověřil Štěpánka. Ten byl ale velmi pozorný. Následuje další komerční přestávka.
11:58
Lehké Kazakovcevovo nahození si Šaryčenkov bez větších problémů pokryl a přerušil hru. Dinamo, ač velký favorit, stále nemůže nalézt optimální pohodu.
11:18
Korjagin se na modré opřel do puku, který byl ale sražen do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Dinama.
10:11
Jurij Trubačjov si chtěl obhodit obránce Dinama a dostat se do zakončení. To se mu ale nepovedlo, a tak hokejisté v bílém opět vyhodili do středního pásma.
09:21
Jakub Štěpánek musel prakticky poprvé zasahovat. Rána z pozice levého kruhu mu ale pouze orazítkovala připravený beton. K velkému nebezpečí nedošlo.
08:39
Na modré čáře si rovnal kotouč ke střele Šinin. Obránci Čerepovce ale touš utekl, a tak musí domácí celek zahájit své snažení takříkajíc od píky.
07:41
Severstal stále operuje v útočném pásmu, kde se ale do větších šancí zatím nedostává.
06:31
Severstal stále vlastní kotouč ve své moci, Dinamu se zatím prakticky vůbec nic nedaří. Uvidíme, co přinesou následující minuty. Po Monsově neúspěšné dorážce následuje komerční přestávka.
05:15
Domácí hokejisté jdou nakonec zaslouženě do vedení. ANDREAS THURESSON získal z levého mantinelu kotouč, s nímž se poté vydal do mezikruží. Přesně mířeným švíhem poté propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
05:02
V obrovské příležitosti se ocitl Mons, který si sjel na přihrávku z levé strany. Těsně před brankářem Dinama ale selhal. Kotouč se poté povaloval na brankové čáře, ovšem doklepnout jej nikdo nedokázal.
04:57
Domácí si nyní nerozuměli při rozehrávce, a tak je pískáno zakazané uvolnění. Buly bude vhozeno po Šaryčenkovově pravici.
04:12
Zatím jsme neviděli žádnou výraznější brankovou příležitost, oba celky hrají svědomitě do defenzivy. O něco málo aktivnějším mužstvem je ale Čerepovec.
03:21
Dinamo hru uklidnilo a v poklidu zahajuje novou útočnou akci. Ztroskotalo však již ve středním pásmo, domácí hrají velmi pozorně.
02:41
Další akci Čerepovce opět likviduje hostující strážce svatyně. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Severstal je v úvodu překvapivě lepším celkem.
01:58
Thuresson nalezl na pravé straně útočného pásma najíždějícího Kovyršina, který se do kotouč tvrdě opřel. Šaryčenkov však tento pokus vytěsnil.
01:09
Dmitrij Kagarlickij se dostal do dobré pozice v předbrankovém prostoru. V rozhodující chvíli ale promáchl, a tak mohlo Dinamo vyhodit.
00:24
Hosté se hned po úvodním vhazování vydali kupředu. Příliš problémů ale Severstalu nepřivodili, domácí se osvobodili včas.
00:01
Ochozy stadionu se již line ruská národní hymna. Oba celky jsou nastoupeny na ledové ploše, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Arzamacev, Urbom, Šinin, Lukin, Pyett, Koněv, Několenko – Trubačjov, Nikoncev, Kvapil – Kagarlickij, Mons, Černov – Kazakovcev, Thuresson, Kovyršin – Dědunov, Berdnikov, Kupcov, Monachov

Dinamo Moskva: Šaryčenkov (Bocharov) – Novák, Višněvskij, Jalasvaara, Korjagin, Solovjov, Mironov, Osipov – Gorovikov, Pestuško, Sopin – Cvetkov, Volkov, Karsums – Dugin, Těreščenko, Mosaljov – Sojn, Alexejev, Žerděv, Glazačev

Rozhodčí: Bondar, Cyplakov – Golovjov, Otmachov.
Pět posledních vzájemných zápasů

12.10.2014 Dinamo Msk. – Severstal » 5:1
08.09.2014 Severstal – Dinamo Msk. » 2:3
30.11.2013 Severstal – Dinamo Msk. » 3:2 sn.
01.10.2013 Dinamo Msk. – Severstal » 3:1
23.11.2012 Dinamo Msk. – Severstal » 5:3
Dinamo Moskva

Hosté patří mezi ty elitnější týmy. Po třiceti sedmi odehraných zápasech se drží v horních patrech celkové tabulky se sedmdesáti osmi body a celkovým skórem 114:79. Co se týče posledního zápasu, tak ten Moskva zvládla, neboť porazila CSKA Moskvu 2:1.

Pět posledních zápasů

14.12.2014 CSKA – Dinamo Msk. » 1:2
12.12.2014 Soči – Dinamo Msk. » 1:6
07.12.2014 Dinamo Msk. – Petrohrad » 2:1
05.12.2014 Dinamo Msk. – Slovan » 7:2
03.12.2014 Dinamo Msk. – Medveščak » 2:3sn.
Severstal Čerepovec

Domácí na tom nejsou zrovna nejlépe. Po třiceti sedmi odehraných zápasech se drží ve spodní části celkové tabulky s čtyřiceti sedmi body a celkovým skórem 97:116. Co se týče posledního zápasu, tak ten Čerepovec nezvládl, když na domácím ledě podlehl nad Viťjazem 2:4.

12.12.2014 Severstal – Viťjaz » 2:4
10.12.2014 Severstal – Lokomotiv » 2:1
08.12.2014 Severstal – Soči » 2:3 sn.
03.12.2014 CSKA Moskva – Severstal » 9:1
01.12.2014 Soči – Severstal » 3:2 pp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.