Vedení Prostějova ještě na tříbrankové navýšil ve třetí části Lukáš Krejčík. Celkově byli Hanáci v posledních dvaceti minutách o něco málo horším celkem, ale Mosteckým se z několika příležitostí nepovedlo dát ani kontaktní zásah. Jestřábi tak na Severočechy snížili svou ztrátu v tabulce. Ta nyní činí místo dvanácti devět bodů.
Nyní si domácí hráči užívají děkovačku s fanoušky. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám krásný zbytek víkendu.
Je za námi utkání 47. kola 1. ligy mezi Prostějovem a Mostem, domácí Jestřábi vítězí 4:1.
57:15
A znovu slovenský gólman! Levým betonem zneškodnil jedovku Jana Alinče.
56:12
Pohotový Šimboch likviduje střelu Kousalíka.
55:28
Dlouho ovšem nebudou, ale ani hosté. Současně jsou vyloučeni Lukáš Duba (PRO) a Jan Bojer (MST) na 2 minuty za hrubost.
55:28
Domácí jsou již v pěti.
53:50
Hosté chtěli vykoupat Šimbocha a zakončit do prázdné branky, to se jim ovšem nevyvedlo.
53:02
Prostějov se bude muset bránit v oslabení. David Roupec (PRO) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
52:20
Dobrý obranný zákrok si připisuje Marek Indra, který zastavil mostecký protiútok.
51:53
Vhazování před Šimbochem.
51:10
Smolka se ocitl před Šimbochem v obrovské možnosti, naštěstí pro domácí střílel nad.
50:50
Domácí jsou kompletní.
50:15
Velký závar teď Severočeši vytvořili před Šimbochem. Gól z něj však nedali.
Probíhající přesilovka je pro Most jednou z posledních šancí, jak se ještě udržet ve hře o body v tomto utkání.
49:20
Pavel Smolka z levého kruhu trefil tyč prostějovské branky!
48:45
Matouš Venkrbec (PRO) si jde sednout na 2 minuty za podražení.
48:40
Lukáš Luňák po Indrově nabídce těsně minul.
47:39
Jestřábi se po malých potížích dostávají s pukem z pásma.
46:19
Ofsajd Mostu.
45:49
Střelu Petra Přeučila Juraj Šimboch schoval do své lapačky.
45:20
Místo něj do brankoviště naskakuje Dominik Chabr.
45:20
Mostecký gólman Lukáš Horák si způsobil nějaké zranění a musí střídat.
44:22
Mostečtí se momentálně nevzmáhají na jakýkoliv odpor a dění na ledě je jednoznačně v režii domácích.
43:14
Jestřábi právě vstřelili branku!

Hanáci na mosteckou šanci odpovídají skvělým způsobem, když přidávají čtvrtou branku. LUKÁŠ KREJČÍK dostal přihrávku od Václava Meidla a zpoza branky zasunul touš za Horáka. Asistence: Václav Meidl, Radek Meidl.
42:30
Výborný zákrok předvedl Juraj Šimboch proti dorážce Zdeňka Tauše z bezprostřední blízkosti.
42:01
Ofsajd hostujícího celku.
41:45
Domácí hrají v plném počtu.
41:00
Bohumilu Slavíčkovi sjel puk po čepeli a nezakončil.
40:37
Mostu utíká puk do středního pásma.
40:01
Pokud bude chtít Most v dnešním mači pomýšlet na nějaké body, bude muset rozhodně ve třetí třetině výrazně přidat. V té druhé si totiž žádnou pořádnou šanci nevypracoval a otěže hry plně převzali Prostějované.
Je za námi druhé dějství tohoto duelu. Jestřábi v něm zapnuli na vyšší obrátky a odměnou jim byl obrat ve skóre. Nejprve Radek Meidl proměnil nařízené trestné střílení. Poté se osvědčila bratrská spolupráce Meidlů a po přihrávce Václava do poloprázdné klece zakončoval opět Radek. Třetí hřebík do mostecké rakve zatloukl chvíli před koncem nejproduktivnější Jestřáb David Roupec, který uspěl se střelou od modré čáry. Poslední třetina začne asi v 18.47.
40:00
39:35
Hosté jsou jako opaření, teď ale dostávají výhodu přesilové hry. Gólman Juraj Šimboch (PRO) dostává menší trest, 2 minuty za zdržování hry. Trest za něj odpyká jeden z domácích hráčů.
38:47

Svěřenci Zdeňka Čecha prožívají skvělou třetinu. Lukáš Duba obkroužil s pukem branku a předal na modrou čáru DAVIDU ROUPCOVI, jehož dělovka propadla Horákovi až za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Duba, Marek Indra.
38:24
Buly před domácí svatyní.
37:52
Hosté se snažili rychle srovnat, proti byl však výborný Juraj Šimboch. Gulovu dělovku zastavil a dorážející hráči už z něj kotouč nevydolovali.
36:19

Domácí tým se dočkává kýženého vedení! David Roupec nahrál k pravé tyči Václavu Meidlovi, který vybídl ke skórování nikým nehlídaného RADKA MEIDLA. Navrátilec do jestřábí sestavy se nemýlil a střelou do odkryté klece přidává druhý prostějovský gól. Asistence: Václav Meidl, David Roupec.
35:58
Jeden z Jestřábů byl teď sražen k zemi a diváci se dožadují faulu, rozhodčí ale nepíská.
35:58
Prostějov je v plném počtu.
35:54
Střelu Kamila Černého od modré čáry Šimboch viděl a zneškodnil ji.
34:45
Ránu Jiřího Guly Šimboch vyráží do rohu.
34:13
Most nezačíná početní výhodu dobře, dopouští se postavení mimo hru.
33:58
Jenže jde do čtyř. Vladimír Stejskal (PRO) dostává 2 minuty za podražení.
33:25
Prostějov se teď tlačí za vedoucí brankou.
32:42

Sám RADEK MEIDL se rozjel proti Horákovi a mistrně provedl bekhendový blafák. Kotouč pověsil do pravé šibenice a domácí konečně srovnávají! Bez asistence.
32:40
Obrovská šance Jestřábů. Radek Meidl jel sám na Horáka, byl však faulován a sudí nařizuje trestné střílení!
32:15
Mostu se povedlo osvobodit se, následně je již kompletní.
31:20
Rána Tomáše Franka o chloupek míjí levou tyč mostecké brány.
30:43
Jestřábi obléhají Horáka, zatím ale bez úspěchu.
30:14
Z herní převahy získává Prostějov přesilovku. Ondřej Havlíček (MST) jde sedět na 2 minuty za hákování.
29:50
Střelu z úhlu jednoho z hostů raději pokryje Juraj Šimboch.
29:24
Nyní byl Moučkův pokus po příhře Václava Meidla zablokován. Buly před Horákem.
28:10
Moučka pálí zápěstím nad.
27:57
Jestřábi teď svého soka uzamkli v obranném pásmu a tlačí se za vyrovnávací brankou.
26:40
A znovu prostějovský kapitán Duba. Tentokrát zblízka trefuje Horákovu výstroj! Domácí jsou blízko k vyrovnání.
26:00
Chvíli poté byli domácí v naprosté tutovce. Lukáš Duba ale z dorážky jen orazítkoval levou tyč!
25:07
Nebezpečnou střelu vyslal od modré David Roupec. Horák vyráží.
25:00
Jestřábi v plném počtu.
24:42
Nyní vyhazují přes celé hřiště.
23:28
Prostějovští se ještě necelou půlminutu musejí bránit ve čtyřech.
23:06
Úmyslný ofsajd Mostu, vhazování před Horákem.
22:48
Hosté jsou kompletní, domácí ve čtyřech.
22:33
Dvě pumelice Petra Kousalíka v krátkém sledu likviduje Juraj Šimboch.
21:59
Na trestnou lavici míří Jakub Matyáš (PRO) na 2 minuty za nedovolené bránění.
21:45
Puk drží při hře ve čtyřech na hokejkách Prostějov, ten však teď půjde do tří.
20:40
Poměr sil na ledě se vyrovná. Vladimír Stejskal (PRO) dostává 2 minuty za držení.
20:30
Hanáci si alespoň zahrají přesilovku. Vyloučen je Bohumil Slavíček (MST) na 2 minuty za hákování.
20:30
A hned na úvod velká šance Jestřábů vyrovnat. Radek Meidl ale z voleje špatně trefil puk.
20:01
Hráči obou týmu už jsou na ledě a za necelé dvě minuty začne druhá dvacetiminutovka tohoto důležitého duelu.
Tímto se ještě omlouvám za některé opožděně podané informace v úvodní třetině, trochu mi to haprovalo.
Program první přestávky vyplňují svým nádherným vystoupením prostějovské krasobruslařky.
Druhá perioda začne přibližně v 17.48.
Je za námi úvodní dějství zápasu mezi Prostějovem a Mostem. Hosté ze severu Čech zatím vedou díky přesilovkové trefě Jana Bojera, který zakončoval de facto do prázdné branky po dobré nahrávce Přeučila. I domácí měli k dispozici pár početních výhod a pár závarů, které mohly vyústit ve vyrovnávací gól, gólman Lukáš Horák ale zůstává nepřekonán.
20:00
19:27
Běží poslední minuta první třetiny.
18:47
Hosté drží touš na svých hokejkách, vše končí Kousalík střelou mimo.
18:10
Z dobré pozice pálil Stejskal, mostecká obrana ale tuto dělovku zablokovala.
17:32
Matyášovo nahození míří mimo mosteckou svatyni.
15:25
Mostečtí se usadili před domácí brankou, žádnou šanci si ale nevytvořili.
15:01
Pokus Patrika Husáka od modré čáry brankář Lukáš Horák nadvakrát likviduje.
14:36
Icing Mostu.
14:30
Ač se svěřenci Zdeňka Čecha snažili, z početní převahy nic nevytěžili.
11:03
A nyní je tu znovu přesilová hra Jestřábů. Vít Budínský (MST) jde sedět na 2 minuty za sekání.
10:57
10:40
Černého střelu zápěstím Šimboch vyráží do rohu.
10:18
Severočeši se nikam neženou a vyčkávají za vlastní klecí.
09:45
Kousalíkova střela jde mimo.
09:31
Pokus jednoho z Mosteckých končí po teči v ochranné síti.
08:57
Vyloučen je Marek Indra (PRO) na 2 minuty za držení.
08:57
Nyní prostějovský gólman raději podrží tečované nahození. Navíc se bude vylučovat na straně domácích.
08:37
Černého ránu zápěstím z pravého kruhu skryl Juraj Šimboch ve své výstroji.
08:00
Malého nahození Horák kontroluje pohledem.
06:51
Zakázané uvolnění Mostu.
06:38
05:44
Domácí ale přesilovou hru nedokázali využít, nevytvořili si ani pořádnou gólovku.
03:34
Prostějov dostane dobrou šanci srovnat. Po hostech může také využít přesilovku, za katr jde sedět Jakub Havelka (MST) na 2 minuty za držení.
02:52
Most právě vstřelil branku!

Mostečtí jsou do vedení. Pohlednou kombinaci u levé tyče zakončil do prázdné klece JAN BOJER. Asistence: Petr Přeučil, Petr Kousalík.
01:37
Mostečtí si zahrají přesilovku. Vyloučen je Lukáš Krejčík (PRO) na 2 minuty za podražení.
00:30
Úvodní střelu utkání si připisuje domácí Venkrbec, mířil ale nad.
00:18
Na úvod icing Mostu.
00:01
20:00
Hráči již nastupují na led, zápas za malou chvíli začne.
Domácí dnes nastoupí v bíločervených dresech, hosté v modrobílé kombinaci.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Vydržel) – Hertl, Roupec, Hawlík, Malý, Husák, Kužel, Matyáš – Luňák, Venkrbec, Kajaba – Krejčík, V. Meidl, R. Meidl – Indra, Duba (C), Stejskal – Moučka, Franek. Trenér: Zdeněk Čech.

HC Most: Horák (Chabr) – Procházka, Kousalík, Havelka, Kříž, Černý, Kasal, Gula – Čmolík, Alinč, Petruška, Bojer, Havlíček, Slavíček, Tauš (C), Nedrda, Přeučil, Budínský, Smolka. Trenér: Václav Baďouček.

Rozhodčí: Talpa – Kotlík, Zídek.
- 37
Do sestavy Prostějova se po delší odmlce zaviněné zraněním vrací forvard Radek Meidl. Uvidíme, jestli domácím pomůže k bodům.
LHK Jestřábi Prostějov

Ani domácí Prostějov si nemůže moc výskat. Nachází se na 13. pozici a stále na něj dotírá poslední Havlíčkův Brod. Duel s Mostem je tak pro Hanáky dobrou možností, jak by Brodským mohli o další tři body odskočit. Pod novým koučem Čechem se jim vcelku daří, v posledním zápase v Kadani ale padli 1:3. Týmové bodování stále vede obránce David Roupec (8+21), v těsném závěsu za ním jsou útočníci Václav Meidl (8+18) a Marek Indra (10+15).

HC Most

Mostecký tým má již jen teoretickou šanci na to, že by se v této sezoně vyhnul bojům o udržení. Patří mu 12. příčka a na klidné 10. místo ztrácí propastných 15 bodů, což je při šesti zbývajících hracích kolech prakticky nedohnatelné manko. Navíc se Severočechům momentálně nedaří, když v posledních čtyřech utkáních nezískali ani bod. Naposledy doma Českým Budějovicím nevstřelili vůbec gól a prohráli 0:4. Nejproduktivnějším hráčem je Patrik Petruška (13+17).

Střetnutí mezi prostějovskými Jestřáby a Mostem slibuje napínavou zápletku. Půjde totiž o souboj sousedů ze spodní části tabulky, kteří oba potřebují nastřádat co nejvíce bodů pro co nejlepší výchozí pozici v play-out.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.