Souboj dvou nejslabších klubů Východní konference končí vítězstvím hostujícího Chabarovsku. Amur byl od druhé třetiny lepším týmem a zvítězil tak zaslouženě. Ve třetí části už padl jediný gól, hned v jejím úvodu zvýšil na konečných 2:4 Anton Krysanov. Hokejisté Metallurgu se nadechli k náporu až v závěru zápasu, ale to už bylo na nějaký zvrat pozdě.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:7, celkem – 24:28
60:00
59:57
Puk je v rohu kluziště a skóre se už asi měnit nebude.
59:19
Hosté vyhodili kotouč přímo na brankáře Karejeva, takže nešlo ani o icing.
58:45
Domácí se stále neodhodlali odvolat brankáře, teď navíc vyvezl puk daleko od branky Amuru Haščák.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté vyhodili puk na svou střídačku.
57:23
Ani Romanov brankáře Amuru nepropálil.
56:35
Opět Pečurskij. Hostující gólman vyrazil střelu Kamalova a dorážku Komaristého přidržel na své hrudi.
56:09
Domácí se konečně nadechují k náporu. Hned dva hráči se snažili před brankovištěm dorážet, ale kotouč drží Pečurskij.
55:52
Ansel Galimov to zkoušel z pravého kruhu, ale minul vzdálenější tyčku.
54:29
Individuální akce Plotnikova na skóre nic nezměnila, Pečurskij ani nemusel zasahovat.
53:15
Úmyslný ofsajd v podání Amuru. Buly před Pečurskim.
52:36
Nahození jednoho z hráčů Novokuzněcku skončilo v lapačce Pečurského.
52:05
Na modré měl napřaženo Velikov, domácí branku ovšem minul.
51:43
Zakázané uvolnění Metallurgu.
50:24
Běží už druhá polovina třetí třetiny. Domácím se pomalu krátí čas na to, aby ještě se zápasem něco udělali.
49:55
Po delší době si sáhl na kotouč Pečurskij. Hostující gólman svým zákrokem přerušil hru.
49:31
Orlov zatáhl kotouč až před domácí branku, k zakončení se už ale nedostal.
48:27
Šafronov pálil z pravého kruhu, domácí branku však netrefil.
47:09
Celek z Chabarovsku má hru pod kontrolou, domácí se vůbec nedostávají před brankáře Pečurského.
Dnešní utkání sleduje 3586 diváků.
46:29
Máme tu reklamní přestávku.
45:01
Hosté krouží s kotoučem v útočném pásmu, hokejisté Metallurgu vypadají bezradně.
43:06
Amur je od druhé třetiny lepším týmem a jeho dvougólové vedení je zasloužené.
41:06
Domácí střídají brankáře. Místo Chakimova se mezi tyčemi objevuje Andrej Karejev.
41:06
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Hosté skórují krátce po skončení své přesilové hry! Lugin nahrál ANTONU KRYSANOVOVI, který překonal Chakimova počtvrté. Asistence: Dmitrij Lugin.
40:45
Domácí soupeře zaskočili aktivní hrou a Amur se v přesilovce nemůže dostat do pásma.
40:02
Hosté ještě dohrávají minutu z přesilové hry.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 14:47.
Druhá třetina vyšla lépe hostujícímu Chabarovsku. Amur v ní vstřelil dva góly a otočil tak skóre z 2:1 na 2:3. Hosté nejprve přežili dlouhou hru ve čtyřech a poté již začali úřadovat. Ve 26. minutě tak srovnal Dmitrij Tarasov a ve 34. minutě strhl vedení na stranu Amuru Dmitrij Lugin.

Střely na bramku ve 2. třetině – 6:13, celkem – 16:21
40:00
39:48
Šafigulin z levé strany minul domácí klec.
39:26
Rána Kurbatova se mezi tyče nevešla.
39:00
Domácí jdou v závěru druhé části opět do čtyř. Vyloučen je Mark Skutar za hákování.
38:53
Od modré střílel Ježov, Chakimov vyrazil.
38:09
Druhá třetina se pomalu blíží ke konci, stále sledujeme poměrně vyrovnaný zápas.
37:10
37:00
Hosté se v oslabení dostali do přečíslení 2 na 1. Šafigulin se pokoušel předložit kotouč před odkrytou klec Tarasovovi, ale bránící hráč stačil kotouč tečovat tak, že ho Tarasov nezasáhl.
36:29
Hostům se podařilo vyhodit.
35:09
Právě Dmitrij Lugin byl poslán na trestnou lavici a přesilovou hru si vyzkoušejí zase domácí.
33:39
Krásnou střelou se prosadil DMITRIJ LUGIN, který sám zavezl puk do útočného pásma a z pravé strany se zápěstím trefil ke vzdálenější tyči. Chakimov se za pukem jen otočil – 2:3. Asistence: Jevgenij Kurbatov a Kirill Safronov.
32:50
Domácí zbytek oslabení zvládli dobře a Romanov je nyní již na ledě.
31:24
Hostující tlak přerušil Chakimov, který si pro puk sáhl lapačkou.
30:48
Vylučuje se na domácí straně. Za brankou soupeře zbytečně fauloval kapitán Metallurgu Alexander Romanov.
30:39
Další zakázané uvolnění Novokuzněcka, hra se vrací před Chakimova.
29:41
Domácí zahráli na icing.
28:56
Lugin hledal najíždějícího spoluhráče na zadní tyči, ale dobře zasáhl Chakimov.
28:42
Domácí byli zastaveni na své útočné modré, ale podobně dopadl i kontr Amuru.
28:10
Střela Krysanova skončila v lapačce pozorného Chakimova.
25:45
Je srovnáno! Po velkém závaru se trefuje DMITRIJ TARASOV, který doklepával kotouč do již prázdné domácí svatyně – 2:2. Asistence: Anton Krysanov a Michel Miklík.
24:27
Hosté jsou kompletní, ve čtyřech již tedy neinkasovali.
21:59
Domácí se zatím nemohou v početní výhodě prosadit.
20:05
Hosté ještě dohrávají více než čtyři minuty z dlouhého oslabení.
20:01
První třetina zápasu mezi Novokuzněckem a Amurem přinesla hned tři góly. Hosté šli do vedení už ve 3. minutě, kdy proměnil trestné střílení Michail Fisenko. V 8. minutě ale vyrovnal v přesilovce Michail Plotnikov a pouhé 2 sekundy před přestávkou dokonce otočil skóre na domácí stranu Ryan Stoa, který se trefil ve dvojnásobné početní výhodě.

Střely na branku v 1. třetině – 10:8
20:00
19:58
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Domácí přesilovku 5 na 3 využívají 2 sekundy před koncem první části! Pečurského propálil z mezikruží RYAN STOA a Metallurg jde do vedení 2:1. Asistence: Sergej Sentjurin.
19:26
Tuukka Mäntylä je vyloučen na 5 + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku! Přesilová hra 5 na 3 pro Novokuzněck.
19:26
Domácí útočník odkráčel po svých do útrob stadionu.
19:26
V rohu za hostující brankou zůstal ležet Malinovskij. Uvidíme, zda se bude opět vylučovat.
19:00
Začala poslední minuta první části.
18:16
Vyloučeným hráčem je Dmitrij Tarasov – vysoká hůl.
18:11
Signalizováno další vyloučení na straně hostí, Chakimov už vyrazil ze své branky.
16:40
Pozornost Pečurského vyzkoušel Krysanov, hostující brankář byl u své bližší tyčky připraven.
16:33
15:39
Nyní se již Amuru podařilo vyhodit.
15:08
Domácí hrají přesilovky dobře, Pečurskij musel opět zasahovat.
14:46
Bomba jednoho z domácích hráčů zasáhla Pečurského do masky. Rozhodčí hru přerušili a přesvědčili se, že je brankář Amuru v pořádku.
14:32
Přesilová hra pro domácí, vyloučen je Denis Ježov. Tu první Novokuzněck proměnil.
14:04
Rychlý protiútok Metallurgu zakončoval Ansel Galimov, také Pečurskij byl na svém místě.
13:05
Hráči Amuru byli usazeni v útočném pásmu, ale k další střele se již nedostali. Domácí nyní vyhodili bez toho, aby byl pískán icing.
12:18
Fisenko vyhrál buly na svého spoluhráče, který hned vypálil. Chakimov má puk ve výstroji.
10:15
Baškirov objel domácí branku a dostal se k bekhendovému zakončení, které pokryl Chakimov.
09:23
Zatím sledujeme hodně vyrovnané utkání, které už přineslo po gólu na každé straně.
07:46
Přesilovka využita! Komaristij našel krásnou křížnou přihrávkou MICHAILA PLOTNIKOVA, který měl před sebou poloodkrytou branku a umístil kotouč pod břevno. Pečurskij si sice na puk sáhl lapačkou, ale zastavit ho nedokázal. Asistence: Anton Kapotov a Alexander Komaristij.
07:12
Na trestnou lavici zamířil hostující Marcel Haščák. Přesilovka pro domácí.
06:19
Galifullin před brankou tečoval kotouč, ale mezi tyče se netrefil.
04:35
Domácí teď rozpoutali melu před brankovištěm Amuru, ale kotouč končí pod Pečurskim.
02:18
MICHAIL FISENKO trestné střílení proměnil, když kotouč umístil k pravé tyči z pohledu Chakimova.
02:18
Fisenko byl ale při svém úniku faulován, Stoa ho zahákoval a hosté tak budou mít k dispozici trestné střílení!
02:18
Fisenko jel úplně sám na Chakimova, ale před Chakimovem mu sjel puk z hole!
01:46
Utkání začalo opatrně, zatím jsme žádnou šanci neviděli.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Karejev) – Popov, Chlystov, Kamalov, Gavrilyčev, Kapotov, Drokov, Skutar, Dorofejev – Romanov, Malcev, Malinovskij – Turukin, Plotnikov, Komaristij – Galimov, Stoa, Kaprizov – Sentjurin, Galifullin, Musin.

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Bolšakov) – Mäntylä, Zub, Ježov, Safronov, Kurbatov, Velikov, Terejajev – Miklík, Šafigulin, D. Tarasov – Lugin, Fisenko, Špirko – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Haščák – Železnov.

Rozhodčí: Gašilov, Rogačjov – Kučava, Novikov.
Vzájemné zápasy:
Oba týmy se v této sezóně dosud utkaly jednou. 28. prosince se z vítězství 2:3 radovali hokejisté hostujícího Chabarovska.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V úterý jsou na programu dva zápasy Kontinentální hokejové ligy, já se zaměřím na souboj Metallurgu Novokuzněck s Amurem Chabarovsk. Jde o duel dvou nejhorších týmů Východní konference, které už mohou jen těžko myslet na účast ve vyřazovacích bojích. Přeci jen lépe je na tom domácí Novokuzněck, který dosud nasbíral o tři body více než Amur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.