S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila na svém ledě Most poměrem 5:0 se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou z Horáckého zimního stadionu se těší Tomáš Lysý.
Role favorita je potvrzena. HC Dukla Jihlava vyhrála podesáté v řadě, navíc s čistým kontem, které vychytal David Rittich. Třináctset diváků aplauduje hokejistům v červenožlutém, kteří v tabulce zůstávají na čtvrtém místě, ale na České Budějovice už jim zbývá jediný bod.

Most neodehrál zlý zápas, ale na rozjetou Duklu jeho výkon nestačil a domácí si bez vážnějších potíží dokráčeli pro tři body.
60:00
58:22
Na spadnutí byla šestka, mezi kruhy dostal nabito Denis Šimek, jehož ránu vyrazil pravým betonem Horák.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:49
Dukla právě vstřelila branku!
Nyní už si to MAREK MELENOVSKÝ vynahradil i s úroky. Dostal totiž před branku přihrávku od Filipa Semana a ač byl faulován, vybruslil si ze svého pohledu k pravé tyči Horáka a trefil odkrytou část klece. Asistence: Filip Seman, Karol Korím.
57:31
Seman se na modré dostal k puku, upaloval na bránu, ale nevystřelil, nýbrž poslal kotouč na najíždějícího Melenovského, kterému při zakončení do prázdné branky sjel puk z hole.
57:11
Přechod Mostu do útoku končí ofsajdem.
56:38
Po střele Alinče z mezikruží se k dorážce před Rittichem dostával Slavíček, ale v nepřehledné situaci se mu kotouč za záda domácího gólmana nepodařilo dostrkat.
55:41
Rychlík Březina si to šinul po pravé straně před branku. Viděl mezi kruhy periferně najíždějícího Semana, kterému směřoval puk, ale hůl do jeho pasu vložil výborným obranným zákrokem bek Mostu, zřejmě Kousalík.
54:48
Domácí hrají v plném počtu.
54:48
Až v závěru přesilovky Most zahrozil. Vít Budínský se dostal před brankou k puku a snažil se vytáhnout Ritticha u jeho levé tyče ven z branky. To se mu nepodařilo a gólman Dukly následně pohodlně zneškodnil jeho bekhend.
54:10
A nyní z jejich strany následuje zakázané uvolnění. Nedaří se hostům přesilovka, vůbec nedaří.
53:48
Kombinace se Mostu nezdařila, hosté se sami vyhnali do středního pásma.
53:14
Jihlava se osvobozuje a vyhazuje puk až k Horákovi.
52:48
Most má poslední šanci, jak vymazat nulu z kolonky vstřelených gólů. Richard Diviš (JIH) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 4-6.
52:04
A hned z dalšího protiútoku šla dopředu Dukla. Melenovský si vyměnil puk se Semanen, který nenašel ve středu pásma prostor ke střele. Celá akce skončila ránou Šimka od modré, která byla před Horákem tečována, ale mostecký gólman jí i tak spolehlivě kryje.
51:14
První lajna Mosteckých na okamžik zlobila jihlavskou defenzívu, ale až na nepovedenou střelu Havlíčka se hosté k vážné šanci nedostali.
50:36
Dnešní zápas sleduje 1322 diváků.
50:14
Marek Prokš mezi kruhy nestřílel, ale připravil palebnou pozici na levou stranu pro Tomáše Harkabuse, který míří vysoko nad branku.
49:22
Po několika odrazech se puk dostal mezi kruhy na Patrika Petrušku, který si jej stáhl na led a vzápětí vystřelil, nicméně tři tyče netrefil. Těsně vedle levé tyčky Dukly.
48:43
Parádní zákrok nyní předvedl David Rittich proti neméně pohlednému uvolnění a následnému zakončení Martina Micala. Strážce domácí svatyně vykopl puk mířící do branky svým pravým betonem.
48:00
Dvanáct minut před koncem je pravděpodobně rozhodnuto. Marek Melenovský našel na levém kruhu KAROLA KORÍMA, který vypálil a jeho střela šťastně zaplula až za záda Horáka. Slovenský bek ve službách Dukly má ze svého gólu opravdu velkou radost. Asistence: Matěj Zadražil, Marek Melenovský.
47:50
Ač toho Horák moc neviděl, na střelu Mocka od modré, a střelu řádně tvrdou, reagoval dobře a chytá puk.
47:38
Jihlava hraje v plném počtu a začíná tak její zkrácené přesilovka pět na čtyři.
46:30
Síly na ledě se srovnají, protože v rohu za brankou Dukly krosčekoval Jan Alinč (MST) protihráče. Přesilová hra mosteckých hokejistů tak neměla dlouhého trvání.

Na vyloučení: 3-6.
46:14
Nahození Kousalíka od modré se snažil před Rittichem tečovat Jan Bojer. Povedlo se mu to, ale ne tak, jak si představoval. Puk prolétl tesně vedle pravé tyče Ritticha.
45:38
Richard Diviš (JIH) je vyloučen na dvě minuty po tom, co zahákoval před branku se prodírajícího pardála Jana Alinče.

Na vyloučení: 3-5.
45:16
Alinč se snažil před brankou najít Slavíčka, což se mu také povedlo. Útočník mostu zblízka trefuje pravou tyčku Ritticha. No, jen to na Horáckém zimním stadionu zacinkalo.
44:51
Lajna Budínský, Mical, Nedrda se poměrně snadno dostala do útočného pásma. První jmenovaný vystřelil a Rittich raději drží puk ve své výstroji.
44:10
Marek Melenovský se po rychlém přenesení hry dostal na levém kruhu k puku, který se snažil procpat Horákovi mezi betony. Neúspěšně.
42:37
Richard Diviš byl blízko k tomu, aby sklepl puk do odkryté klece, ale nepodařilo se mu to. Jihlavskému útočníkovi a kmenovému hráči Olomouce nechybělo příliš mnoho.
42:15
Jihlava se při snaze o rychlé rozehrání puku dopustila zakázaného uvolnění. Bude následovat buly po pravici Ritticha.
41:08
Na druhé straně projel po pravé straně Prokš a vystřelil. Horák schoval jeho ránu z pravého kruhu do lapačky.
40:26
Most vyhrál buly, což byla voda na mlýn pro Smolku. Ten vystřelil o dmodré, ale Rittich spolehlivě lapí puk.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Ve druhé třetině se Dukla dostala do třígólového vedení. Nejprve se v přesilovce pět na tři prosadil Tomáš Kaláb, o dvě minuty později pak zakončil povedenou akci domácích gólem do prázdné klece Ondřej Malec.
40:00
39:02
Zakázané uvolnění Mostu. Ani v této akci nebudou hosté příliš úspěšní.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:39
Před brankou číhal na nahrávku spoluhráče Ondřej Havlíček, ale pas Tauše se k němu nedostal, neboť jeden z beků Dukly stačil Havlíčkovi nadzvednout hůl.
37:56
Jiří Dobrovolný se v rychlostním souboji nenechal předehnat Budínským a byl za brankou u puku dříve než soupeř.
37:22
Martin Kuřítko dorážel z předbrankové pozice a někteří jihlavští fanoušci se již radovali, ale kotouč mu sjel z hole a domácí bijec poté téměř nezakončil.
36:52
Jakub Matai je na ledě, Dukla hraje v plném počtu.
36:18
Most si vynutil vzahování u Ritticha, který raději ve své výstroji podržel nahození hostí
36:00
Další úspěšné vyhození červenožlutých barev.
35:42
Toto rozhodně nebyla špatná akce hostí. Kousalík vystřelil od modré a před Rittichem tečoval puk Jan Bojer, leč neúspěšně. Domácí se zformovali a vyhazují kotouč.
34:52
Právě Jakub Matai (JIH) se nyní bude dívat na své spoluhráče jen z trestné lavice, neboť dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 2-5.
34:16
No jo, to byla akcička na zlatou helmu, panečku. Diviš našel rozjetého Mataie, který středem pásma zavezl kotouč před branku Horáka. Jakub Matai nezazmatkoval, podíval se, našel vedle sebe volného ONDŘEJE MALCE, který jen nastavil hokejku a puk se třepetal v síti bezmocného Horáka. Asistence: Jakub Matai, Richard Diviš.
34:02
Hosté jsou v plném počtu.
33:23
Protí ráně Mocka od modré, směřující k levé tyči branky, natáhl lapačku Horák
33:07
Jihlava vyhrála buly a je před Horákem. O střelu se z levého kruhu pokoušel znovu Tomáš Harkabus, dnes velmi aktivní. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
33:03
V rohu za brankou Mostu zůstal ležet otřesený Petr Přeučil, kterého se ujal lékař Dukly a za jeho pomoci míří forvard Mostu rovnou do kabiny.
32:37
Říká se, že kdo nedá přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát. Tohoto pořekadla se nyní Dukla nemusí bát, neboť TOMÁŠ KALÁB si sjel od modré blíže do středu pásma, vypálil a lapačka Horáka promáchla naprázdno. Jihlava tak vede o dvě branky.
32:16
Po pumelici Koríma vyrazil kotouč Horák a ten po horní části hrazení vyjel ven ze třetiny.
32:02
Jihlava si zahraje dvojnásobnou početní převahu, dlouhou 86 vteřin. Marek Baránek (MST) si půjde odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

Na vyloučení: 1-5.
31:30
Kamil Charousek (MST) za brankou zbytečně zahákoval soupeře a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 1-4.
31:22
Nepřehledná situace také před Horákem, který se dnes již poněkolikáté natáhl po ledě pro puk a přerušuje hru.
30:24
David Rittich si vyjel z branky poroti nahození hostů a podél mantinelu vyhodil. U levého kruhu si na puk počkal Marek Baránek, který tvrdě vystřelil, jenže domácí gólman se stihl do své svatyně vrátit.
30:06
Diviš tvrdě bojoval za brankou soupeře o puk, ke kterému se nakonec těsně nedostal.
29:20
Most nyní drahnou dobu bojoval o puk před brankou Ritticha, ale nakonec jej nezískal. Obrana Dukly se dokázala ubránit a následně posílá kotouč do středního pásma.
28:03
Zakázané uvolnění tentokrát na straně Dukly.
28:03
Nebezpečná střela hostí. Z pravého kruhu vyslal na Ritticha tvrdou bombu kapitán Mostu Zdeněk Tauš. Proti jeho střele zasáhl gólman Dukly a vyráží ji.
27:53
Marek Prokš se snažil najít před brankou velice aktivního Harkabuse, který se ke kotouči opět o malý kousek nedostal.
27:21
Celá situace se nyní opakuje, další zakázané uvolnění Mostu.
27:11
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
26:13
Po nahození před branku byl u puku dříve Horák než dotírající Malec, který i tak nadělal gólmanu hostí spoustu potíží.
25:36
Most přestál další oslabení a je kompletní.
25:01
Rána Mocka se dostala na levý kruh ke Kuřítkovi, který si puk stáhl ze vzduchu a stříleným pasem se snažil najít před brankou Zadražila, bohužel však neúspěšně.
24:42
Krátce po buly se Mostečtí opět osvobozují.
24:28
Dukla zavezla puk do útočného pásma, kde po pasu Dobrovolného vypálil z pravé strany Melenovský. Horák stazil jeho střelu do ochranné sítě.
23:52
Vyhození Kousalíka bylo přesné a hodně skákavé, Rittich jej tedy musel zachytit do lapačky a přerušit hru. Ta se tak stěhuje před jeho branku.
23:36
Ondřej Malec už napřahoval mezi kruhy k zakončení, když jej podrazil Jan Alinč (MST) a zkušený hostující hráč jde na dvě minuty z kola ven.

Na vyloučení: 1-3.
23:03
Matula se snažil ve středním pásmu zastavit nahozený puk, což se mu ale nepodařilo a kus černé gumy se tak zastavil až za brankou hostí.
22:24
Branka za mosteckým gólmanem je posunuta, přerušení tak bude o trošku delší a poté se opět bude vzahovat po pravici Horáka.
22:24
Až nyní můžeme tuto informaci poupravit. Z levé strany vypálil tvrdý projektil Tomáš Harkabus a Horák musel likvidovat kotouč nadvakrát.
21:52
Ani jeden z týmů zatím ve druhé třetině nikterak výrazně neohrozil branku soupeře.
20:08
Hned na úvod druhé třetiny je tu ofsajd Dukly.
20:01
Dukla byla v první třetině aktivnější a po zásluze se v deváté minutě dočkala prvního gólu, když se před brankou nejlépe orientoval Tomáš Harkabus a rozjásal diváky v ochozech Horáckého zimního stadionu. Hokej se poměrně pohledný nehraje, z obou stran je výkon hodně hodně upracovaný.
20:00
19:44
Celou akci zakončil střelou z pravého kruhu Marek Prokš. Ač měl Horák před sebou hodně hráčů, stačil puk lapit a přerušit hru.
19:39
Hosté jsou v plném počtu, Dukla je ale stále před Horákem.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:59
Čáp našel na levém kruhu Harkabuse, jehož táhlou střelu schoval Horák do lapačky.
18:43
Zdeněk Čáp vyslal na Horáka projektil od modré. Před brankou se pokoušel tečovat puk Dobrovolný, ale neúspěšně.
18:31
Po sérii kostrbatých přihrávek vystřelil z pravého kruhu Tomáš Kaláb. Lukáš Horák jeho střelu viděl a bezpečně jí lapí.
17:50
Hosté se krátce po buly osvobozují.
17:39
V souboji o puk podrazil za vlastní brankou Marek Baránek (MST) zcela zbytečně jednoho z hráčů Dukly a také on si odpočine. Dvě minuty pro mosteckého beka.

Na vyloučení: 1-2.
17:25
Akce hostí je přerušena ofsajdem.
17:23
Jiří Dobrovolný míří zpět na ledovou plochu v době, kdy Most zaváží puk do pásma.
17:02
Most se ani po získání puku nedokázal dostat do pásma, naopak Jihlava zaútočila a vybojovala buly po levici Horáka.
16:52
Šimek s Prokšem napadali rozehrávku hostí a ušetřili další cenné vteřiny z oslabení.
16:11
Ani tentokrát nebylo zavezení puku do obranného pásma Dukly úspěšné.
15:33
Pokus Kousalíka od modré byl hodně nepřesný, puk je sražen někam k levému kruhu, kde jej Dukla vybojovala a osvobozuje se.
15:23
Přesilová hra pro Most. Jiří Dobrovolný (JIH) dostává dvě minuty za nesportovní chování – sevření puku.

Na vyloučení: 1-1.
14:41
Jen chvíli udržela Dukla prostor před gólmanem, ale ani Mostečtí se před Rittichem dlouho neohřáli. Hra je hodně nepřesná, oba týmy nyní poměrně často ztrácejí kotouč.
14:20
Mosteční vyhráli u své obranné modré buly a mají puk v bezpečí. Ale jen na chvilku, malec jej ve středním pásmu získal a bojovně jej zavezl před branku Horáka.
14:17
Velmi těsného ofsajdu se nyí při přechodu přes modrou dopustil Ondřej Malec.
13:42
Tomáš Harkabus se na obranné modré drzým manévrem uvolnil přes útočníka, ve středním pásmu ale nenabral potřebnou rychlost a na útočné modré o kotouč přišel.
13:20
Buly po levici Ritticha vyhrála Dukla a už zase směřuje dopředu.
13:15
Mostečtí první oslabení přestáli a hrají v plném počtu.
12:58
Puk opustil hrací plochu, bude se vhazovat poblíž modré Dukly.
12:43
Most se opět poměrně lehce osvobozuje, Jihlavě již v přesilové hře moc času nezbývá.
12:25
Kalábova pumelice od modré končí na pozorném Horákovi.
11:48
Hosté se úspěšně osvobozují.
11:32
Diviš našel přihrávkou před brankou zcela volného Malce, jenž byl při zametení puku do branky přistrčen bránícím hráčem a nemohl tak usměrnit puk do opuštěné části klece.
11:15
Na ledě zůstává ležet kapitán hostí Zdeněk Tauš (MST), který ale ještě předtím fauloval a dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 0-1.
10:58
Po levé straně se prodral do útočného pásma Zdeněk Tauš, byl však pokryt Šidlíkem a ke střele se nedostal.
09:48
Jihlava se po vstřeleném gólu do žádných velkých útočných akcí nechystá, puk je povětšinou ve středním pásmu. Ani Most zatím pořádně neotestoval Ritticha.
08:48
Domácí se dostávají do vedení. Na útočné modré udržel puk Denis Šimek, který jej nahodil před branku. Před Horákem přiťukl Zadražil puk pro TOMÁŠE HARKABUSE a ten zakončuje souhru nedávných hráčů karlovarské maladožky gólem. Asistence: Matěj Zadražil, Denis Šimek.
08:04
Nyní zazlobili také hosté. Z mezikruží se o střelu pokoušel Smolka, ale jeho pokus byl sražen mimo tři tyče Ritticha.
07:30
Domácí se na útočné modré dopustili nepřesnosti znamenající ofsajd. Bude se tak vzahovat ve středním pásmu.
06:14
Nahození Dukly za branku likviduje Kousalík, domácí tak musí začít znovu od svojí branky.
05:00
Jihlava začala zápas aktivně a tlačí se před branku Mostu. Matai a poté i Seman měli šance, ale zatím se jim Horáka překonat nepodařilo
01:24
Omlouváme se za technické problémy, nyní již vše funguje a textový onlajn bude již plnohodnotný.
00:01

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Rittich) – Kaláb, Korím, Dobrovolný (C), Čáp, Šidlík, Mocek, Šimek – Březina, Melenovský, Seman – Malec, Diviš, Matai – Harkabus, Zadražil, Prokš – Matula, Kuřítko. Trenér: Petr Vlk

HC Most: Horák (Chábr) – Kousalík, Charousek, Černý, Kříž, Procházka, Baránek, Kasal, Kokeš – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Havlíček – Přeučil, Válek, Petruška – Nedrda, Budínský, Mical. Trenér: Václav Baďouček.

Rozhodčí: Kika – Poruba, Wesley.
HC Most:
Mosteční se zatím nacházejí ve spodních patrech tabulky. Se ziskem 46 bodů jim patří dvanácté místo. Na třináctý Prostějov má Most náskok 9 bodů a na poslední sestupové místo, které v tuto chvíli „drží“ Havlíčkův Brod, mají Severočeši náskok dokonce 14 bodů. Mají tak poměrně solidní jistotu, že se jim černý Petr vyhne, stejně jako mají 100% jistotu, že nebudou bojovat ani v předkole play-off.
HC Dukla Jihlava:
Celek z Vysočiny zažívá v poslední době velmi úspěšné období. Poslední porážka Dukly se datuje na začátek ledna, konkrétně na 3. ledna, kdy červenožlutí podlehli na domácím ledě Českým Budějovicím. Hned v dalším zápase prohrávali na ledě posledního Prostějova po první třetině již 3:0, ale ve druhé třetině nastal zlom, na kterém se Dukla veze do této chvíle. Ve druhé třetině totiž domácí vyrovnali na 3:3 a vteřinu před jejím koncem vstřelil kapitán Tomáš Čachotský vítězný gól na 4:3. Jihlava nakonec zvítězila na ledě Jestřábů 5:3 a nastartovala vítěznou šňůru, která v současnosti čítá již 9 neprohraných zápasů v řadě. Dukla tak překonala svůj rekord ze sezony 2013-14 a 2005-06, kdy vyhrála osmkrát za sebou.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u 49. kola druhé nejvyšší české hokejové soutěže, ve kterém nastoupí rozjetá HC Dukla Jihlava proti týmu, který se pohybuje na chvostu tabulky, ale barážové starosti mít příliš nemusí – HC Most. Utkání na Horáckém zimním stadionu startuje v tradičních 17:30 a domácí se budou chtít snažit prodloužit dlouhou devítizápasovou sérii bez porážky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.