Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:07
Marian Hossa (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:26
Jakub Voráček (PHI) 0+0, 5 střel, čas na ledě 19:22
1. Antti Raanta (CHI) 32 zák., 0 gólů, 100%
2. Patrick Kane (CHI) 2+0
3. Brandon Saad (CHI) 1+1
Dnešní utkání sledovalo 21162 diváků.
Chicago Blackhawks poráží Philadelphii Flyers 4:0. Domácí položili základ úspěchu už v první třetině, ve které byli jasně lepším týmem a mezi 12. a 14. minutou skórovali hned třikrát. V dalších dvou dvacetiminutovkách se šance rodily na obou stranách, ale znovu se opět trefili jen hokejisté Blackhawks, když ve 44. minutě zvyšoval na konečných 4:0 Patrick Kane. Brankář Chicaga Antti Raanta zachytal výborně, Letcům zneškodnil všech 32 střel a udržel tak druhé čisté konto ve své kariéře v NHL.

Střely na branku ve 3. třetině – 16:13, celkem – 43:32
60:00
59:29
United Center je na nohou, fanoušci děkují Černým jestřábům za jejich dnešní výkon.
59:00
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:25
Patrick Kane útočil na hattrick, Versteeg ho hledal před brankou, ale kotouč se od bruslí domácího forvarda odrazil pod Masona.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny a na 99% i celého zápasu.
56:46
Bryan Bickell jel sám na Masona, ten jeho zakončení vytěsnil vyrážečkou!
56:33
Opět Mason, který přerušil hru po pokusu Jonathana Toewse.
56:08
Po buly pálil Marian Hossa, Mason vyráží.
55:20
Teď už se hraje o čisté konto brankáře Anttiho Raanty, který si ho za svůj dnešní výkon zaslouží.
54:47
Ještě jedna reklamní přestávka.
53:50
Potlesk na otevřené scéně pro Raantu, který senzačně vytáhl i tečovanou střelu Streita. Následně domácí vyvezli kotouč a Mason musel přerušit hru. Chicago už je v plném počtu.
53:22
Jakub Voráček dostal kotouč do ideální střelecké pozice, Raanta ho však stejně vychytal!
52:57
Streit od modré netrefil branku.
51:43
Hjalmarsson si přidržel Voráčka a hosté si tak zahrají přesilovku.
51:29
Domácí ztratili kotouč a Letci mohli přejít do rychlého protiútoku. Po zpětné přihrávce Voráčka pálil z první Raffl, Raanta puk vytěsnil mimo svou klec.
51:08
Rafflovu střelu zastavil Raanta, který raději podržel puk. Následuje reklamní pauza.
50:13
Další zákrok Masona, pozornost hostujícího gólmana prověřil Toews.
49:34
Ránu Seabrooka od modré vyrazil Mason a o zbytek se postarala jeho obrana.
48:56
Od levého mantinelu střílel Bickell, Mason vykopl kotouč betonem.
47:36
Dva velké závary před Raantou. Ani z jednoho nezapršelo a hosté stále čekají na alespoň čestný gól. Puk do sítě nedostali Raffl nebo Giroux.
46:38
Jones sice na modré vypíchl kotouč Keithovi, ten ho ale před sebe nepustil.
46:28
Chvilka na oddech v podobě reklamní přestávky.
45:48
Hostům odpískán ofsajd.
45:08
Domácí pokračují v dobrém výkonu. Střelu Saada pokryl Mason a Carcillo branku entrefil.
43:50
Chicago právě vstřelilo branku!
Přesilová hra využita a domácí vedou už 4:0! Keith vystřelil z mezikruží a puk se vykutálel z pod Masonových betonů přímo před PATRICKA KANA, který snadno přidal svůj druhý gól v zápase. Asistence: Duncan Keith a Patrick Sharp.
43:24
Kane si vyměnil puk se Shawem, ale mezi kruhy se již netrefil ideálně do střely.
43:01
Domácí se nyní sami vyhodili z pásma.
42:38
Vyloučen Blair Jones za napadení. Domácí budou hrát přesilovku 5 na 4.
42:38
Máme tu hromadnou šarvátku, ve které byli hodně aktivní domácí Carcillo a Letec Rinaldo. Vše ale vyprovokoval zákrok Blaira Jonese na Bena Smithe u mantinelu.
42:27
Úvod třetí části se odehrává bez větších příležitostí.
41:25
Jeden z domácích hráčů vyhodil tak šikovně, že puk se zastavil ještě před brankovou čarou a Del Zotto tak musel hrát.
40:35
Z levé strany se natlačil před branku Sharp. Zakončoval bekhendem, Mason si však svou bližší tyčku pohlídal a puk končí někde v jeho výstroji.
40:12
Hosté zahráli na úvod třetiny na icing.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 4:36.
Ve druhé třetině se skóre neměnilo, Chicago tedy vede nad Philadelphií stále 3:0. Hosté se oproti úvodnímu dějství zlepšili, takže šance se rodily na obou stranách. Mason však od konce 14. minuty svou klec zavřel a domácí Antti Raanta chytá prostě výborně.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:10, celkem – 27:19
40:00
39:50
Na druhé straně se se dostali do protiútoku Voráčak a Giroux, Raanta chytil střelu druhého jmenovaného.
39:40
Obrovský závar před hostující brankou, Mason vše pochytal!
39:14
Domácí přesilovou hru nevyužili, Raffl je na ledě.
38:41
Kotouč se dostal od Seabrooka přes Shawa až k Hossovi, který zblízka nepřekonal Masona!
38:04
Hosté vyhazují, Černí jestřábi musejí začít až od své branky.
37:34
Shaw se snažil dorazit do sítě puk, který poskakoval před Masonem. Úspěšnější strážce svatyně Flyers.
37:13
Michael Raffl se úplně zbytečně ohnal proti Carcillovi a posílá hosty do čtyř.
36:22
Nyní Raantovi pomohli jeho obránci. Domácí gólman po zákroku již ležel, ale volný puk dokázal uklidit jeden z jeho spoluhráčů.
Ve druhé třetině vede Philadelphia na střely 4:8. Alespoň ke korekci stavu to však zatím nevedlo.
35:40
Hra přerušena a máme tu poslední reklamní přestávku ve druhé třetině.
34:37
Raanta chystá velmi dobře. Během 20 sekund vychytal dvakrát Clauda Girouxe. Toho nejprve našel Raffl, ale Raanta se bleskurychle přesunul a ve druhém případě neskončila za zády domácího gólmana ani pohotová teč kapitána Letců.
33:39
Po reklamní pauze se opět pokračuje. Na modrou dostal puk Duncan Keith a počastoval Masona svou dělovkou. Hostující brankář nicméně zůstává ve druhé části nepřekonán.
33:26
Hrálo se docela dlouho bez přerušení, tuto pasáž ukončil ofsajd Chicaga.
31:51
Hjalmarsson hledal dlouhou přihrávkou Bickella, ten puk pouze protečoval za hostující klec.
30:57
Icing Letců. Hra oproti úvodní části trochu ztratila na tempu.
30:40
Od modré střílel Seabrook, Mason měl volný výhled a tak puk bez větších problémů lapil.
30:04
U levého mantinelu získal kotouč Hossa, nijak se nerozpakoval a prověřil Masona, který ukryl puk ve své výstroji. Následuje reklamní přestávka.
29:03
Na modrou dostal kotouč Del Zotto, hostující obránce ovšem nepropálil Raantu.
28:44
Další icing, na který zahrál Hjalmarsson.
28:17
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Raantu.
27:53
27:37
Puk se nyní ocitl na střídačce Blackhawks, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
27:13
Sharp z voleje minul branku a hosté následně vyhodili.
26:05
Sharp připravil tutovku pro Toewse, jehož první střelu Mason vyrazil, ale při dorážce domácího kapitána už jen bezmocně ležel na břiše. Toews přesto nedokázal skórovat!
25:51
Vylučuje se na hostující straně. Na trestnou lavici jde Zach Rinaldo za hrubost.
25:32
Akce Philadelphie skončila postavením mimo hru.
24:42
Jakub Voráček v tomto střídání velmi aktivní. V útočném pásmu získal puk, poté narazil domácího hráče na hrazení a i nadále aktivně napadal rozehrávku soupeře.
24:11
Z pravé strany střílel zápěstím Versteeg, Mason má kotouč v lapačce.
23:27
Seabrook na útočné modré přišel o hůl, naštěstí pro něho se puk dostal ke Keithovi, takže k žádnému hostujícímu brejku nedošlo.
23:13
Mason raději přidržel kotouč před dojíždějícím Carcillem.
23:00
Z rohu kluziště nahodil puk na Raantu VandeVelde, finský brankář domácích přerušil hru.
21:59
Už po skončení přesilovky Flyers se natlačil před Raantu Voráček a k dorážce se ještě dostal Raffl. Domácí brankář má puk někde pod sebou!
21:38
Hosté v ofsajdu, vhazuje se ve středním pásmu.
20:58
Hosté hrají přesilovou hru a jsou nastěhováni v útočném pásmu.
20:01
První třetina patřila jednoznačně domácímu Chicagu. Hosté odolávali náporu Blackhawks dvanáct minut, ale pak během 126 sekund hned třikrát inkasovali. O góly se postarali Saad, Kane a Bickell. Letci se trochu probudili až v závěru periody, ale Raffl či Voráček své příležitosti neproměnili.

Střely na branku v 1. třetině – 19:9
20:00
19:53
Na trestnou lavici půjde Kris Versteeg, který v útočném pásmu poslal k zemi Grossmanna a je vyloučen za držení.
19:16
Od levého mantinelu vypálil Oduya, Mason kotouč vyrazil do rohu.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:42
Další icing domácích.
18:34
Domácí vyhodili na icing. Chicago se teď snaží především dohrát třetinu s nulou.
17:11
Hosté konečně začínají hrozit. Jejich první řada obléhala Raantovo brankoviště, ale skórovat nedokázal ani Voráček, který si položil Raantu, jeho zakončení však stačil zblokovat Oduya!
16:27
Zakázané uvolnění hostí. Chicago vede na střely už 17:7.
15:51
Ve velké šanci se ocitl Raffl, ale Raanta odmítl snížení! Hostující hráč neuspěl ani nadvakrát.
14:42
Od modré vypálil MacDonald, Raanta si připsal úspěšný zákrok.
14:00
To začíná zavánět debaklem! Po akci Saada se před Masonem ocitl BRYAN BICKELL, a přestože si hostující gólman na puk sáhl, gólu nezabránil. Asistence: Brandon Saad.
12:26
Hosté reagují time-outem. Kouč Berube má svým svěřencům co říci.
12:26
Chicago právě střelilo branku!
Bleskově využitá přesilovka a domácí vedou 2:0. Sharpova střela se odrazila od zadního mantinelu přímo na hůl PATRICKA KANA, který puk z brankoviště jen doťukl do odkryté branky. Asistence: Patrick Sharp a Jonathan Toews.
12:11
Michael Raffl vyloučen a domácí budou hrát přesilovku.
11:54
Chicago právě vstřelilo branku
Domácí se naprosto zaslouženě ujímají vedení! Bickell nejprve poslal do samostatného úniku Saada. Toho ještě vychytal Mason, stejně jako dorážku Richardse, ale Richards z rohu vrátil puk do brankoviště a byl to BRANDON SAAD, kdo ho ve spolupráci s Bickellem doslova dotlačil za brankovou čáru. Asistence: Bard Richards a Bryan Bickell.
10:26
Před branku si s kotoučem vyjížděl Sharp, ale už nezasunul puk za Masona. Tlak Blackhawks pokračuje.
10:12
Hjalmarsson nahazoval puk na branku, Versteeg se ještě snažil dorážet, ovšem Mason opět odolal. Následuje reklamní přestávka.
09:40
Puk byl sražen na střídačku domácích, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
09:31
Sharpovo nahození sebral do lapačky Mason.
08:51
Velký závar před Masonem. Aktivní byl především Bickell, ale puk drží hostující gólman.
07:53
Patrick Kane vytvořil velkou šanci pro Versteega, který zblízka nepřekonal Masona. Ten teď hosty výrazně podržel!
07:30
První zákrok Raanty, pokus Simmondse byl ale spíše propagační a vedl k buly v útočném pásmu pro Flyers.
06:27
Mason si sáhl na puk po nahození ze středního pásma. Vyrazil ho na své obránce.
06:22
Máme tu první reklamní přestávku.
05:55
Černí jestřábi jsou v úvodu aktivnější, Letci ještě nemají ve statistikách jedinou střelu na branku.
04:46
Mezi kruhy si sjel obránce Oduya a dostal přesný pas od Kana. Mířil mezi betony a Mason možná ani nevěděl, jak puk vyrazil.
04:23
Domácím odpískáno postavení mimo hru.
03:10
Pokud by Carcillo zpracoval přihrávku Krugera, mohli jet domácí ve dvou proti jednomu. Puk však domácímu útočníkovi utekl a bylo po šanci.
02:02
Na druhé straně netrefil prostor mezi tyčemi Bellemare.
01:16
První velká šance. Kane našel od zadního mantinelu na pravém kruhu Versteega, který svou střelu nasměroval přímo do Masona.
00:27
Hjalmarsson dával z modré čáry kotouč před branku. Tam číhal Hossa, ale slovenský útočník už nedokázal nebezpečněji zakončit.
00:01
Oficiality jsou minulostí, teď se již můžeme těšit na hokejové představení.
Zazní hymna Spojených států amerických.

Chicago Blackhawks: Raanta (Darling) – Seabrook, Keith (A), Oduya, Hjalmarsson, Rozsíval, van Riemsdyk – Hossa, Toews (C), Sharp (A) – Kane, Shaw, Versteeg – Saad, Richards, Bickell – Smith, Kruger, Carcillo. Trenér: Joel Quenneville

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – MacDonald, Schultz, Streit (A), Grossmann, Del Zotto, L. Schenn – Voráček, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), Bellemare, B. Schenn – Read, Couturier, Umberger – Jones, VandeVelde, Rinaldo. Trenér: Craig Berube.

Rozhodčí: Pollock, Sutherland – Galloway, Gibbs.
Československá stopa:
Michal Rozsíval (CHI) – 1 zápas, 0 bodů
Marián Hossa (CHI) – 4 zápasy, 1 bod (1+0)

Jakub Voráček (PHI) – 5 zápasů, 7 bodů (2+5)
Vzájemné zápasy:
12.12. 13: Chicago – Philadelphia 7:2
19.03. 14: Philadelphia – Chicago 3:2 po prodl.
Chicago Blackhawks:
Černí jestřábi patří k nejlepším týmům NHL. V novém ročníku zatím odehráli čtyři zápasy a v každém z nich dokázali bodovat, když třikrát zvítězili – z toho jedna výhra přišla v nájezdech a druhá v prodloužení, a jednou odešli poraženi až v prodloužení. Naposledy hráči Chicaga doma udolali 2:1 v prodloužení Predátory z Nashvillu. Celek, který v posledních sezónách spoléhal hlavně na ofenzivu, zatím zdobí kvalitní obrana, která ve čtyřech zápasech propustila pouze sedm inkasovaných branek.