3. Antti Niemi (SJS) 19 zák., 1 gól, 95,0%

Československá stopa v utkání:
Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 1 střela, čas na ledě 08:41
Ľubomír Višňovský (NYI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:35
Jaroslav Halák (tým) 59 minut, 28 zákroků, 3 góly, 90,3%
Nepříliš pohledný zápas nám přinesl souboj Sharks a Islanders. Hosté se sice dostali do vedení hned v první třetině. Na jejich branku však o dvě minuty dokázal odpovědět Tomáš Hertl. Od druhé třetiny nám oba celky na ledě prakticky nic neukázali, až přišla nečekaná branka Coutureho a následný zásah Shepparda, který hosty srazil do kolen.
58:47
Tavares si vynutil faul soupeře a hosté ještě v závěru budou hrát přesilovku.
58:25
Hosté to zkoušejí v šesti.
58:00
Domácí teď dobře brání a nepouští soupeře do své třetiny.
57:36
Kotouč je za brankou Islanders.
56:41
Icing domácích.
56:10
Corey Conacher dostává desetiminutový osobní trest a automaticky odchází do šaten.
55:35
San Jose právě vstřelilo branku!
JAMES SHEPPARD si v útočném pásmu vyměnil kotouč z Adamem Burishem a z první překonal Haláka. Pro Shepparda je to první branka v této sezoně. Asistence: Adam Burish, Andrew Desjardins.
55:07
První formace domácích opět zaměstnala Haláka.
54:51
54:26
Další tečovaná střela domácích od modré čáry jen těsně minula hostující branku.
53:34
Strome hledal před brankou najetého spoluhráče. Ten měl zablokovanou hůl a ke střele se nedostal.
53:00
Na ledě to začíná jiskřit. Další šarvátka se sthla před Niemim. I tentorkát rozhodčí nevylučují.
51:50
Tak nakonec jsme se dočkali branky. Nenápadné nahození od modré čáry, které aní nemířilo do branky, se dle všeho od brusle LOGANA COUTURA odrazilo do branky Islanders. Asistence: Justin Braun, Marc-Edouard Vlasic.
51:05
Po dalším zákroku Haláka se strhla menší šarvátka, která se obejde bez vyloučení.
50:22
Zdá se, že domácí začínají pomalu přidávat na tempu.
49:45
Pavelski opět střílel, tentokrát z pravého kruhu, ale jeho střela mířila mimo branku.
49:13
Postavení mimo hru zastavuje útok Islanders.
48:52
Pavelski se uvolnil mezi kruhy a snažil se prostřelit Haláka. Brankář Islanders předvedl zatím nejlepší zákrok zápasu a drží vyrovnaný stav.
47:59
Ve druhé třetině jsme zatím viděli pouze 3 střely na branku. Tohle utkání si užívají pouze fanoušci defenzivního hokeje.
47:01
Višňovského pokus od modré zblokovala obrana domácích.
45:46
Hertl našel rozjetého Thontona, který jen těsně minul horní růžek Halákovi branky.
44:30
Oba celky zatím pokračují v nevýrazném výkonu z druhé třetiny.
43:59
43:10
Kotouč opět až za brankou Niemiho.
42:49
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
42:37
Višňovský vystřelil od modré přímo do připraveného Niemiho.
41:55
Hosté si zahrají přesilovku. Demers trefil hlavu Conachera, který se chvíli nezvedal z ledu, ale nakonec to vypadá, že bude pokračovat ve hře.
41:15
Domácí se konečně dostanou před Haláka. Díky zakázanému uvolnění Islanders.
40:42
Další nepřesnost domácích. Zakázané uvolnění.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 5-6
Další třetina začne přibližně v 05:32.
Druhá třetina nám nepřinesla pěkný hokej. Ani jeden si nedokázal vynutit tlak nebo se dostat do gólové příležitosti. Snad se ve třetí třetiny dočkáme lepšího výkonu v podání obou celků. V dresu domácích jsme ve druhé třetině na ledě nezaregistrovali obránce Hannana, který zdá se odstoupil ze hry.
40:00
39:58
Ještě jedno vhazování před Halákem.
39:51
Pavelski tečoval kotouč těsně před Halákem, který jej i tak dokázal zachytit.
39:03
Niemimu vypadl kotouč z lapačky. Naštěstí pro domácí přeletěl ponad horní tyčku.
38:43
Těsný ofsajd zastavuje útok Islanders. Jinak by se hosté hnali do přečíslení 3 na 1.
38:03
Thornton se snažil překvapit Haláka rychlo střelou z pravé strany. Slovenský brankář si prostor mezi betony pohlídal.
37:48
Zakázané uvolnění domácích.
37:02
Hertlovi při pokusu o střelu sjel kotouč z hole. Škoda, Tomáš byl v dobré pozici mezi kruhy.
36:33
Hostující hráči jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale kotouč si posílají pouze po mantinelu.
35:37
První střelu Nelsona zblokovala domácí obrana zpátky na útočníkovou hůl. S jeho další střelou si Niemi poradil.
34:40
Islanders na chvíli zatlačili domácí v jejich pásmu, ale nedokázali z tlaku vytěžit ani jednu střelu na branku.
34:00
Hamonic nadvakrát zkpušel ohrozit domácí branku, ale ani v jednom případě ji netrefil.
32:08
Druhá třetina nám zatím nenabízí pohledný hokej.
31:16
Až teď si připsali druhou střelu na branku v této třetině.
30:11
Kotouč končí mezi diváky, ale rozhodčí ukazují na teč. Poměr hráčů na ledě se tak měnit nebude.
29:54
Icing Islanders.
29:11
Thornton byl poslán na zem na hranici pravidel, což domácí fanoušci nelibě nesou a dožadují se vyloučení hostujícího hráče.
28:14
Conacher se snažil zasunout kotouč zpoza branky mezi betony Niemiho. Fínský brankář se překvapit nenechal. Po jeho zákroku následuje reklamní přestávka.
28:03
Po zakázaném uvolnění se hra přesune před domácí branku.
27:14
Rychlá střela Marleua a následný dobrý zákrok Haláka pravém betonem.
26:42
Nieto vyprášil betony Haláka.
26:00
Hertl se dral do útočného pásma, ale dvojice obránců jej o kotouč připravila ještě před modrou čárou.
25:24
Další nahozený kotouč od modré chytá Niemi a dovoluje spoluhráčům vystřídat.
25:06
Icing Sharks.
24:49
Až v závěru přesilovky dokázali hosté ohrozit Niemiho, který předvedl několik dobrých zákroků a drží nerozhodný stav.
24:02
Až teď se hosté usadili v útočném pásmu.
23:30
Domácí se zatím výborně brání. Kotouč je opět až za brankou Haláka.
23:00
Thornton vyhazuje přes všechny čáry.
22:45
Hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou zamířil Wingles, který se provinil držením.
22:12
Nahozený kotouč Hamonica brankář neviděl, ale naštěstí pro něj jej kotouč trefil a odrazil se před branku, kde jej jako první našli domácí obránci.
21:50
Oba celky začali druhou třetinu zvolna.
21:17
20:22
Pavelski tečoval kotouč před Halákem, ale ten od jeho hole nemířil mezi tři tyče.
20:01
Další třetina začne přibližně v 04:39.
První třetina nám přinesla vyrovnaný hokej. Hosté šli do vedení v deváté minutě, když se individuálně prosadil Kyle Okposo. Domácí dokázali vyrovnat v přesilové hře, když svou třetí branku v sezoně vstřelil Tomáš Hertl. Český útočník tak ukázal jak se bojuje o místo v sestavě.
Střely na branku v 1. třetině: 17-6
20:00
19:44
Pavelskeho střelu z mezikruží zblokovala obrana Islanders.
18:49
Nelson i v pádu dokázal ohrozit Niemiho, který jeho střelu vyráží betonem.
18:09
Nakonec se to domácím povedlo až teď a hned z toho byly dvě nebezpečné střely na Haláka.
17:28
Hosté jsou teď více aktivní než domácí, kteří se nedokážou dostat před Haláka.
16:31
Zakázané uvolnění Islanders.
15:32
Na druhé straně vidíme zákrok Haláka.
15:13
Hosté mohli jít do vedení, to by ale Hamonic nesměl trefit břevno Niemiho branky.
14:44
Další skrumáž před domácí brankou, kterou ukončuje Niemi.
14:00
Kotouč se ze souboje u mantinelu najednou ocitl před Niemim, který raději přerušuje hru.
13:12
Tečovaný puk končí v ochranné síti.
12:33
Mueller poslal kotouč na branku Islanders, který se útočníci snažili tečova. Nakonec projel čistě až k Halákovi a ten jej přikryl lapačkou.
11:45
Nieto potáhl kotouč do útočné třetiny a příklepem prověřil Haláka.
10:23
TOMÁŠ HERTL přihrál kotouč Wingelsovi, který mu jej vrátil před branku a český útočník jej rychle zasunul za Haláka. Asistence: Tommy Wingels, Matt Nieto.
09:46
Islanders se osvobozují.
09:15
Domácí Hamonic v dobré pozici přestřelil branku.
08:49
Domácí si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Strome, který se provinil nebezpečnou hrou s vysokou holí.
08:06
Islanders právě vstřelili branku!
KYLE OKPOSO potíhl kotouč kolem levého mantinelu, pak s ním vyjel směrem k brance a rychlou střelou překvapil Niemiho. Asistence: Johnny Boychuk, Nick Leddy.
07:44
Hra se přesunula do obranného pásma domácích.
06:32
Hertlova formace sevřela soupeře v jeho pásmu a dokázala i několikkrát nebezpečně vystřelit.
05:40
Další postavení mimo hru. Hra je teď rozkouskována.
05:21
Další akce Islanders končí na útočné modré čáře.
04:45
Halák teď neviděl nahozený kotouč od modré. Naštěstí pro něj letěl mimo branku.
03:55
Višňovský pouze nahodil kotouč na Niemiho. Ten si s jeho střelou poradil a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
02:45
02:25
Islanders dobře forčekovali v útočném pásmu a nadělali problémy domácí obraně.
02:09
Kotouč po souboji u mantinelu v útočném pásmu domácích končí v hledišti. Hra se posouvá do středního pásma.
01:48
Sharks zakládají útok zpoza vlastní branky.
01:15
Střela Boychuka od modré byla zblokována jedním z domácích hráčů.
01:03
Couture z levého kruhu vyzkoušel pozornost Haláka. Ten puk schovává ve výstroji.
00:25
Další technický přestupek. Tentokrát na straně domácích.
00:18
První akce Islanders je přerušena hvizdem čárového rozhodčího.
00:01
Každopádně již teď je jasné, že Tomáš Hertl spadl až do čtvrté lajny. Český mladík musí ukázat charakter a bojovnost, jinak se může v dalších zápasech dívat na hry pouze z tribuny.
Jak je již v NHL zvykem plánovaný start zápasu se kvůli předzápasové show zpozdí o několik minut.

San Jose Sharks: Niemi – Vlasic, Braun, Mueller, Burns, Hannan, Demers – Nieto, Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Wingels – Sheppard, Tierney, Goodrow – Hertl, Burish, Desjardins

New York Islanders: Halák Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovským de Haan, Hamonic – Conacher, Tavares, Okposo – Grabovski, Nielsen, Kulemin – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Tom Kowal, Gord Dwyer – Darren Gibbs, David Brisebois.
Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) – 12 zápasů, 3 body (2+1), +0
Lubomír Višnovský (NYI) – 4 zápasy, 2 body (1+1), +1
Jaroslav Halák (NYI)
Vzájemný zápas v letošní sezoně

17.10.2014 New York Islanders: San Jose Sharks 4:3 sn.
New York Islanders

Ostrované zažili veleúspěšný start do sezony, když zvítězili první čtyři utkání. Poté však následovalo vystřízlivění. Hokejisté z Long Islandu vyhráli pouze dvě z následujících šesti klání a pomalu se propadají tabulkou Východní konference. Momentálně jim stále patří slušná druhá příčka Metropolitní divize, na šestou Philadelphii však mají pouze dvoubodový náskok.