Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:54
Jiří Sekáč (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:23
Tři hvězdy utkání

1. Matt Beleskey (ANA) 1+0
2. Frederik Andersen (ANA) 24 zák., 1 gól, 95,8%
3. Brendan Gallagher (MTL) 0+0
Anaheim Ducks ukončuje sérii tří domácích vítězství Montrealu Canadiens, kteří sice dokázali v úvodu třetí třetiny odpovědět zásluhou Davida Desharnaise na gól Hampuse Lindholma, krátce na to ale vstřelil vítězný gól Matt Beleskey. Konečné skóre. Montreal Canadiens 1 Anaheim Ducks 2.
60:00
59:49
Ryan Kesler měl na levém křídle dostatek času, aby puk uklidil do prázdné brány, to se mu ale nepodařilo.
59:29
Ryan Kesler vyhodil puk do středního pásma, tam se ho ale rychle zmocnili Canadiens.
59:13
Anaheim má k dispozici třetí přesilovou hru v zápase, přičemž během prvních dvou ani jednou nedokázal vystřelit na bránu.
59:13
Carey Price už je na střídačce a po zakázaném uvolnění Ducks tam také zůstane.
58:31
Brendan Gallagher málem vyrovnal v oslabení po skvělé práci Tomáše Plekance v rohu kluziště, jeho střela ale skončila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
57:46
P.K. Subban (MTL) podruhé v zápase usedá na trestnou lavici, 2 minuty nedovolené bránění.
57:10
Anaheim dobře napadá rozehrávku Montrealu a nedovoluje mu přechod do útočného pásma.
56:04
Z protiútoku Ryana Getzlafa nic nebylo, Ducks se ale podařilo alespoň vybojovat útočné pásmo.
55:57
Andrej Markov nedokázal na modré čáře udržet puk na modré čáře a Ryan Getzlaf se málem dostal do rychlého protiútoku.
55:06
STŘELY: Montreal 23 Anaheim 22
53:15
Alex Beleskey vypálil ihned po vhazování, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Carey Price.
52:26
Tomáš Plekanec si málem vstřelil vlastní gól, když se snažil puk uklidit u pravé tyče do bezpečí, Carey Price ale ukryl černou gumu ve své výstroji a přerušil hru.
52:18
STŘELY: Montreal 23 Anaheim 20
51:45
Ben Lovejoy odvedl v obranném pásmu dobrou práci a vyhodil puk do středního pásma.
51:11
Canadiens se nepodařilo přejít správně přes modrou čáru a domácímu týmu bylo odpískáno postavení mimo hru.
50:49
Carey Price vyjel z brány, aby o mantinel za bránou rozehrál.
50:01
Tomáš Plekanec se mohl společně s Jiřím Sekáčem během prostředního dějství postarat o obrat v zápase, ten ale nepřišel a Anaheim vede 10 minut před koncem zápasu 2:1.
48:53
Clayton Stoner (ANA) dostal 5 minut za rvačku a šel se uklidnit na trestnou lavici, stejně jako Brandon Prust (MTL).
48:33
Anaheim právě vstřelil branku!
MATT BELESKEY skóruje v přesilové hře a Anaheim si bere zpět ztracené vedení!! Rickard Rakell se uvolnil na pravém křídle a poté našel před bránou volného Matta Beleskeyho, který z první zamířil přesně k levé tyči. ASISTENCE: Rickard Rakell, Devante Smith-Pelly.
47:49
Do konce přesilové hry Ducks zbývá 40 sekund a puk je v jejich obranném pásmu.
47:20
Canadiens se podařilo na pravém křídle vybojovat puk a následně ho vyhodit do středního pásma.
47:12
Sami Vatanen vypálil z prostoru mezi kruhy, jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.
46:33
Anaheim má šanci získat ztracené vedení zpět.
46:29
P.K. Subban (MTL) se nyní dopustil faulu a krátce po vyrovnávacím gólu dostává menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
45:27
Montreal právě vstřelil branku!
Hráči Montrealu to nyní parádně sehráli a DAVID DESHARNAIS využívá přesilovou hru!! David Desharnais rozjel pohlednou kombinaci, když se v rohu kluziště dostal po skvělé práci P.K. Subbana k puku a poté našel na modré čáre Andreje Markova, který roztáhl hru doleva na Alexe Galchenyuka. Ten následně vrátil puk na pravé křídlo Davidu Desharnaisovi, který z první uklidil puk do prázdné brány. Frederik Andersen neměl šanci se stihnout přesunout. ASISTENCE: Andrej Markov , Alex Galchenyuk.
44:42
Na trestnou lavici usedl Patrick Maroon, přestože hráčem, kterým fauloval byl s největší pravděpodobností Tim Jackman.
44:40
Patrick Maroon (ANA) v útočném pásmu dohrál souboj se svým protihráčem a dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
44:13
Nate Thompson byl vykázán z vhazování.
44:13
Canadiens vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a hra se vrací zpět před Careyho Price.
44:04
Max Pacioretty vzápětí narazil do mantinelu a zůstal klečet na hrací ploše. Vypadá to však, že bude v pořádku.
43:54
Max Pacioretty chtěl na pravém křídle vrátit puk na modrou Brendanu Gallagherovi, jeho přihrávka ale byla nepřesná a Canadiens se připravili sami o útočné pásmo.
43:09
Brandon Prust se vrací zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra Canadiens.
41:57
Ryan Getzlaf (ANA) dostal menší trest poté, co svému soupeři zlomil hokejku, 2 minuty sekání.
41:50
Ducks vypálili od modré čáry, jejich střela ale byla zablokována a Canadiens vyhodili puk do středního pásma.
41:19
Ahaheim se usadil v útočném pásmu a obléhá bránu Careyho Price.
41:08
Brandon Prust (MTL) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
41:03
Ryan Kesler zastavil útok Canadiens a poté puk vyhodil na zakázané uvolnění.
40:08
Ducks vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny a nahodili puk do útočného pásma. Matt Beleskey poté vypálil z pravého křídla od mantinelu, jeho střela ale byla zablokována.
40:01
Naposledy se dnes vracíme do Bell Centre, abychom sledovali závěrečnou třetinu zápasu mezi Montrealem Canadiens a Anaheimem Ducks. Hosté vedou po trefě Hampuse Lindholma z první třetiny 1:0. Montreal zlepšil ve druhé třetině hru a Ducks přestřílel 12:7, kýženého vyrovnávacího gólu se mu ale zatím dosáhnout nepodařilo.
Montreal Canadiens se snažil v průběhu druhé třetiny dobýt branku Frederika Andersena, ten ale předvedl několik skvělých zákroků a drží svůj tým nad vodou. Skóre po dvou třetinách. Montreal Canadiens 0 Anaheim Ducks 1.
40:00
39:54
Matt Beleskey vypálil ihned po vhazování, jeho střela ale našla pouze lapačku připraveného Careyho Price.
39:52
Ještě jedno zakázané uvolnění, tentokrát v podání Canadiens.
39:31
Tak nakonec ne. Ryan Getzlaf vyhrál vhazování a prvním dotykem vyhodil puk do středního pásma.
39:30
Ducks vyhodili puk na zakázané uvolnění a zbytek třetiny se zřejmě odehraje před jejich bránou.
38:15
Na opačné straně tvrdě vypálili od modré čáry Ducks, jejich střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený Carey Price.
37:45
Brendan Gallagher se ocitl v obrovské šanci, když předvedl povedenou kličku a poté si sjel před bránu, kde se snažil backhandem zasunout puk za Frederika Andesena, ten ale dokázal jeho pokus fantastickým zákrokem zneškodnit a následně se snažil zalehnout puk, ten ovšem zůstal ve hře.
37:21
Nate Thompson se skvěle protáhl na levém křídle mezi dvěma protihráči a poté vypálil, Carey Price byl ale u své pravé tyče připraven a připsal si snadný zákrok.
37:01
Brandon Prust se natahoval po puku, na modré čáře ho ale zasáhnout nedokázal a zakázané uvolnění tentokrát bylo odpískáno Canadiens.
36:22
Ducks se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění a Montreal může pokračovat v dobývání brány Frederika Andersena.
35:59
Jakob Silfverberg se zbavil v rohu kluziště obránce a poté našel před bránou volného Andrewa Cogliana, ten ale nadvakrát pozorného Careyho Price překonat nedokázal.
35:23
Andrej Markov vypálil od modré čáry, jeho prudká střela ale zamířila mimo.
35:07
Alex Galchenyuk vyvolal před bránou Anaheimu obrovský zmatek, ten ale ukončil pozorný Frederik Andersen, který puk rychle přikryl.
34:18
Jiří Sekáč předvedl u mantinelu skvělou kličku a u pravé tyče se následně snažil propálit z blízkosti Frederika Andersena, ten ale dokázal jeho střelu lapačkou vytěsnit mimo.
33:54
Po hře 4 na 4 hrají oba týmy opět v plném počtu a po zákroku Frederika Andersena následuje reklamní přestávka.
31:17
Tomáš Plekanec měl další dobrou příležitost, když si z pravého křídla sjel před bránu a vypálil, Frederik Andersen ale jeho střelu směřující k pravé tyči vyrazil.
31:02
Eric Tangradi (MTL) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
31:02
Patrick Maroon (ANA) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
31:02
Canadiens bojují a snaží se smazat jednobrankový náskok soupeře, u té snahy ale zatím zůstali, protože v bráně Anaheimu dnes stojí zatím nepřekonaný Frederik Andersen.
29:55
Pierre-Alexandre Parenteau po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté se snažil tvrdou střelou s příklepem zamířit přesně ke vzdálenější levé tyči, jeho pokus ale Frederik Andersen dokázal vyrážečkou vytěsnit nad! Skvělý zákrok.
28:40
Alex Galchenyuk se snažil z první prostřelit obranný val Ducks, jeho střela na bránu ale z ideálního prostoru mezi kruhy na bránu neprošla.
28:24
Ducks vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a vhazovat se bude opět před Frederikem Andersenem.
27:40
Tomáš Plekanec se snažil zamířit z levého kruhu pro vhazování někam pod břevno, jeho střelu ale srazil nad dobře se vracející Ryan Kesler.
26:54
Pierre-Alexandre Parenteau pálil od levého mantinelu, jeho střela ale byla zablokována.
26:36
Max Pacioretty nabral rychlost na pravém křídle a poté se pokusil zakončit backhandem, jeho střela ale skončila pouze na mantinelu za bránou.
26:13
Pokud jsem dobře slyšel, tak nyní zazvonila v Bell Center po akci Canadiens znovu tyč, možná to však byl pouze oblouk napínající síť.
25:23
Anaheim se ocitl v úvodu druhé třetiny pod tlakem a Sami Vatanen vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
24:28
Brandon Prust se ocitl v další dobré šanci, tentokrát ale jeho střela z prostoru mezi kruhy směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Federik Anderson, který jeho pokus vyrazil.
23:40
Před Tomášem Plekancem měl dobrou šanci v téměř tom samém místě Brandon Prust, Federik Anderson dokázal jeho střelu směřující k pravé tyči skvělým zákrokem vyrazit.
22:46
Tomáš Plekanec dostal krásnou přihrávku do jízdy, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale minula vzdálenější levou tyč! Škoda pro českého hokejistu. To byla dobrá šance.
21:53
Hampus Lindholm se snažil prosadit po pravém křídle, Canadiens ho ovšem k ničemu nepustili.
20:38
P.K. Subban nastřelil puk na hostující bránu, kde ji těsně před brankovištěm tečoval Dale Weise. Puk poté vylétl do vzduchu a Frederik Andersen si vyjel z brány k levé tyči, aby ho chytil do lapačky.
20:14
STŘELY: Montreal 9 Anaheim 11
20:01
Vracíme se zpět do Bell Centre, abychom sledovali druhou třetinu. Jako první vyrazili na ledovou plochu hráči Montrealu Canadiens, kteří jsou zřejmě odhodlaní smazat jednobrankový náskok Anaheimu Ducks. Zda se jim to podaří se dozvíme během následujících dvou třetin.
Anaheimu Ducks se vydařil vstup do zápasu, když Montreal Canadiens výrazně přestřílel a zásluhou Hampuse Lindholma se ujal vedení. Poté přišla přesilová hra Habs, která domácí hráče probudila a Alex Galchenyuk nebo Tomáš Plekanec mohli vyrovnat, jejich šance ale gólem neskončily. Skóre po úvodních 20 minutách. Montreal Canadiens 0 Anaheim Ducks 1.
20:00
19:39
Tomáš Plekanec se vzápětí dostal na levém křídle k další střele, Frederik Anderson ale sevřel včas betony a jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
18:52
Tomáš Plekanec se ocitl po chybě v defenzivě Ducks v obrovské šanci, backhandem ale svůj nájezd před bránu přesně zakončit nedokázal! Frederik Andersen si připsal skvělý zákrok.
17:19
Ducks rychle vyvezli puk ze své třetiny a jejich následné nahození Carey Price na cestě za bránu jen kontroloval.
16:51
Ducks vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla přerušena.
15:49
Alex Galchenyuk měl obrovskou šanci, když ho u pravé tyče našel skvělou přihrávkou Max Pacioretty, z úhlu ale puk do prázdné brány dopravit nedokázal a jeho střela skončila mimo.
14:52
Jeden z hráčů Anaheimu se dostal mezi kruhy ke střele, tu ale Carey Price dokázal vyrážečkou vyrazit mimo.
14:30
Pierre-Alexander Parenteau a Brandon Prust se snažili v brankovišti protlačit puk za záda Frederika Andersena, to se jim ovšem nepodařilo.
13:55
Canadiens snížili během přesilové hry střeleckou převahu Anaheimu, zatím jim to však není nic platné.
13:27
Přesilová hra Montrealu se vypařila jako pára nad hrncem a Anaheim Ducks hraje opět v plném počtu.
12:49
Devante Smit-Pelly se mohl řídit v oslabení sám na bránu, jeden z hokejistů Montrealu ale dokázal ve středním pásmu v pádu hokejkou rychlému protiútoku Ducks zabránit.
12:01
P.K. Subban napřáhl z modré čáry z první k jedovaté střele, Frederik Andersen měl ale dobrý výhled a jeho střelu vyrazil.
11:24
Montreal Canadiens využil v letošní sezóně NHL 25% přesilových her.
11:06
Rene Bourque (ANA) dostal menší trest, 2 minuty sekání, a Montreal Canadiens má nyní šanci vyrovnat.
10:42
Matt Beleskey vypálil na pravém křídle z první a snažil se zamířit přesně do pravého horního rohu, jeho střela ovšem zamířila mimo.
10:16
STŘELY: Montreal 2 Anaheim 8
09:14
Frederik Andersen si poradil snadno s nahozením Canadiens a pravým betonem ho vyrazil do rohu kluziště.
08:30
Hampus Lindholm vstřelil svůj 4. gól v letošní sezóně NHL a Anaheim Ducks vede na ledě Montrealu zaslouženě 1:0.
08:16
HAMPUS LINDHOLM posílá tvrdou střelou s příklepem Anaheim Ducks do vedení!! Ryan Getzlaf vyhrál vhazování a poté přihrál z rohu kluziště k modré čáře Hampusu Lindholmovi, který tvrdou střelou z první vymetl levou šibenici. Krásný gól a Anaheim vede v Bell Center 1:0. ASISTENCE: Ryan Getzlaf.
08:10
Hra byla přerušena poté, co Canadiens potřetí v zápase vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
07:54
Ben Lovejoy se snažil dvakrát poslat puk od modré čáry na domácí bránu, obě jeho střely ovšem byly zablokovány.
07:04
Canadiens se opět osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Careyho Price.
06:48
Clayton Stoner nahazoval puk od modré čáry na bránu, jeho nahození ale bylo zablokováno.
06:02
Ducks se dostali mezi kruhy k nebezpečné střele, kterou Carey Price dokázal pravým betonem vyrazit!
05:12
Brendan Gallagher se protáhl na pravém křídle u mantinelu kolem Colbyho Robaka a poté si vybruslil z rohu kluziště před bránu, jeho následné zakončení backhandem ale zamířilo mimo.
04:50
Canadiens se dostali ke střele od modré čáry, ta ovšem byla nepřesná.
04:10
Tomáš Plekanec bojoval usilovně za bránou o puk a nakonec se mu ho podařilo rozehrát jednomu ze svých spoluhráčů.
03:43
Canadiens nyní vyhodili puk přes všechny čáry a bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.
03:20
Ofsajd, a v něm domácí Canadiens.
03:10
Alex Galchenyuk se snažil dorazit těsně před brankovištěm k dorážce, puk ale předním ukryl ve výstroji pozorný Frederik Andersen.
02:37
David Desharnais se dostal na levém křídle k prudké diagonální střele, která minula vzdálenější pravou tyč Andersenovy brány.
02:08
Anaheimu Ducks se podařil vstup do utkání a Montreal musela z úvodních dvou střel jednou zachraňovat tyč.
01:24
Ducks vyhráli v útočném pásmu vhazování a po následném nahození od modré čáry a teči před brankářem Carey Pricem zazvonila v Bell Center tyč!
01:19
Rene Bourque napřáhl od modré čáry z první k prudké střele, ta však zamířila pouze doprostřed brány a Carey Price si připsal první úspěšný zákrok.
00:46
Carey Price vyjel za bránu, aby zastavil nahození Ducks.
00:01
Služby Saku Koiva byly patřičně oceněny a zápas mezi Montrealem Canadiens a Anaheimem Ducks mohl začít!
00:01
Zásluhou obrázků a videa jsem Vám přiblížil dění před úvodním buly zápasu, které opozdil ceremoniál Saku Koiva a někteří fanoušci už začínají být netrpěliví a na sociálních sítích to dávají najevo.
Kvůli ceremoniálu Saku Koiva se začátek utkání opozdí. Zápas mezi Montrealem Canadiens a Anaheimem Ducks by měl začít ve 2:00.
V bráně domácího Montrealu Canadiens dnes začne vynikající brankář Carey Price, proti kterému bude stát na opačné straně Frederik Anderson. V sestavě domácích Habs nechybí dva čeští zástupci Jiří Sekáč a Tomáš Plekanec.
Vítejte v Bell Centre v Kanadě, kde už se vše chystá k ceremoniálu a ocenění Saku Koiva, který na tiskové konferenci před dnešním zápasem prohlásil: "Je to velmi, velmi příjemné být zase zpátky. Je to možná více emotivní než kdy předtím. Předtím bylo vždy snadné soustředit se na zápas, dnes tomu tak ale není. Vím, že je to o mě."

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Beaulieu, Gilbert, Jemelin, Markov (A), Gonchar, Subban (A) – Bournival, Malhotra, Tangradi – Prust, Desharnais, Parenteau – Sekáč, Plekanec (A), Weise – Pacioretty, Galchenyuk, Gallagher.

Anaheim Ducks: Andersen (Bryzgalov) – Robak, Lindhol, Stoner, Vatanen, Fowler, Lovejoy – Maroon, Thompson (A), Jackman – Cogliano, Rakell, Silfverberg – Beleskey, Kesler (A), Etem – Bourque, Getzlaf (C), Smith-Pelly.

Rozhodčí: Darcy Burchell, Francois St. Laurent – Scott Cherrey, Matt MacPherson.

Tomáš Plekanec (MTL) 9+13, +/- +4
Jiří Sekáč (MTL) 6+6, +/- +0
Vzájemné zápasy

06.03.14 Anaheim Ducks – Montreal Canadiens 3:4
25.10.14 Montreal Canadiens – Anaheim Ducks 4:1
Anaheim Ducks

Útočník Kyle Palmieri si během středečního zápasu proti Torontu Maple Leafs poranil rameno a Anaheimu Ducks bude chybět minimálně během dvou zápasů, které zbývají Ducks odehrát z venkovního tripu. Útočník Emerson Etem byl povolán z Norfolku hrající AHL a ve čtvrtek si zabruslil po boku Matta Beleskeyho a Ryana Keslera. Anaheim vyhrál před porážkou s Torontem 6:2 sedm zápasů v řadě, tato skvělá série ale skončila. "Nemyslím si, že jsme si zasloužili prohrát tak vysoko," prohlásil po zápase útočník Ducks Andrew Cogliano, který dodal: "Myslím, že jsme měli více ze hry. Na konci zápasu jsme je nechali vstřelit snadné góly, ale většinu hry jsme měli pod kontrolou." Do sestavy Anaheimu by se měl vrátit obránce Francois Beauchemin, který nehrál od 25. listopadu.
Montreal Canadiens

Před samotným zahájením zápasu bude v Montrealu k vidění ceremoniál, během něhož Canadiens ocení služby dlouholetého kapitána a bývalého útočníka Anaheimu Ducks Saku Koiva. Montreal se nachází ve slušné formě, když vyhrál tři z úvodních pěti domácích zápasů, přičemž do sítě soupeřů nastřílel 13 gólů a jen 4 inkasoval. Canadiens dokázali porazit úřadujícího držitele Stanley Cupu Los Angeles Kings vysoko 6:2 a poté si poradili hravě s Carolinou Hurricanes, nad kterou zvítězili 4:1. "Myslím, že hrajeme jako tým," prohlásil po čtvrtečním tréninku obránce Mike Weaver, který nehrál od 6. prosince kvůli otřesu mozku, nyní je však v pořádku a společně se svými spoluhráči vytáhl Montreal na druhé místo atlantické divize.
Montreal Canadiens během loňské sezóny NHL 2013-14 smetl Anaheim Ducks v Bell Centre 4:1 a následně zvítězil také v Honda Center, když domácí Ducks porazil po samostatných nájezdech 4:3. Letos se oba týmy potkávají poprvé a Montreal bude mít opět výhodu domácího prostředí. Zápasem z Bell Centre v Kanadě Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.