Toto je ode mě pro tuto chvíli vše. Já se s vámi tímto loučím, přeji vám hezký zbytek dne a šťastné prožití vánočních svátků.
Zbyněk Michálek (ARI) 0+0, čas na ledě 19:02
Martin Erat (ARI) 0+0, čas na ledě 13:15
Martin Hanzal (ARI) 1+0, čas na ledě 17:00
Marián Gáborik (LAK) 1+1, čas na ledě 17:06
2. Jamie McBain (LAK) 0+2
3. Jeff Carter (LAK) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 18 230 diváků.
Jamie McBain po vyhlášení hráčem zápasu dává svou hůl do publika.
Je dobojováno. Do třetí třetiny jsme šli za vyrovnaného stavu 2:2 a odcházíme za stavu 4:2 pro Kings. Dvě minuty po buly ve třetí periodě zvyšoval Martinez a 3 minuty před koncem rozhodl Lewis. Utkání to bylo vcelku vyrovnané, chvilku byli krapet lepší domácí, chvilku hosté.
60:00
60:00
V závěru se ještě strhla větší strkanice, žádná bitka ale nevznikla.
59:57
Williams se nestihl dostat ke kotouči, to ale domácí nemusí mrzet.
59:34
Útočné snažení Doana zastavuje ofsajd.
59:20
Ihned po buly se Coyotes drží v pásmu, Yandle zkoušel snížit, Quick byl ale připraven.
59:15
Oddechový čas pro domácí.
59:15
Coyotes jdou do šesti!
58:15
Gagner zkoušel snížit, nicméně Quick byl pozorný.
56:22
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Marián Gáborik byl tvrdě sražen k zemi a evidentně si hráči Arizony mysleli, že je přerušeno. Ono ale nebylo a Tyler Toffoli si skvěle najel skrze pravý kruh, naznačil střelu a následnou přesnou přihrávkou před bránu našel TREVORA LEWISE, který už měl jednoduchou úlohu. Asistence: Tyler Toffoli, Marián Gáborik
55:36
Arizona se usazuje v pásmu Los Angeles, na bránu ovšem zatím nevystřelila.
55:21
Coyotes vyhodili na icing. Vhazovat se tak bude před Dubnykem.
54:57
Martinez z bezprostřední blízkosti trefil boční síť! Následně ujížděl Moss, ale i ten selhal.
53:58
53:37
Brown mu puk sebral a Los Angeles jdou kupředu.
53:16
Gagner nyní zakládá útok Arizony, které se nedaří usadit se v pásmu Los Angeles.
52:15
Kings už stihli dvakrát vyhodit. Arizona se nyní pokouší dostat se do pásma Králů.
51:58
Máme zde další přesilovku. Jarret Stoll z týmu Los Angeles si jde sednout za vysokou hůl.
51:16
Carter přišel o kotouč v pásmu Coyotes a ti teď podnikají výlet dopředu. Martin Erat střílel do plexiskla.
50:17
Kojotům se nedaří průnik přes střední pásmo.
49:39
Boedkerův průnik a následná střela nemusela Quicka ani zajímat, puk šel totiž opravdu mimo.
49:27
Kings rozehrávali útok, jejich rozehrávka ale skončila icingem.
48:32
Brownův průnik zastavil David Moss a vyráží kupředu.
47:41
Yandle chyboval na modré a dopředu šel Jeff Carter, svou forhendovou kličkou ale na Dubnyka nevyzrál.
46:33
Clifford hledal pasem Richardse, ten mu ale nevěnoval dostatečnou pozornost a Los Angeles tak ztrácí kotouč.
45:51
Arizona se nyní drží ve vlastním pásmu a hledá skulinku v obraně Kings.
45:13
Kings nyní zakládali útok, na jehož konci stál Brown. Naštěstí pro hosty ale minul klec.
44:52
Kopitarův pokus Dubnyk přikryl lapačkou. Vhazovat se bude podél jeho levice.
43:47
Coyotes se nyní ubránili chvilkovému tlaku Los Angeles a zakládají další útok.
42:55
Arizona se snaží vyrovnat, seč to jen jde, Kings ale skvěle brání.
41:34
Přesilovka bleskově využita. Po kombinacích se k puku dostal ALEC MARTINEZ a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Anže Kopitar, Jamie McBain
41:25
Na dvě minuty si jde za sevření kotouče sednout Martin Hanzal.
40:46
Arizona rozjíždí další útok, nedaří se ji ovšem přechod přes ofsajdovou čáru.
40:17
Kopitar hledal Gáborika, místo toho našel jen lapačku Dubnyka.
40:01
Tak nám začala poslední třetina. U puku je nyní Arizona a vyráží kupředu.
40:01
Tak nám skončila druhá třetina, po které je skóre vyrovnané 2:2. Ihned na začátku srovnal skvělou střelou Hanzal a za pět minut poslal hosty do vedení Chipchura. Dvě minuty před koncem periody ovšem přesilovku proměnil Gáborik a do poslední třetiny tak jdeme jak s vyrovnanou hrou, tak s vyrovnaným skóre.
40:00
39:45
Carter to ještě zkoušel na Dubnyka, ten ale gól do šatny nepřipustí.
39:12
Doughty se nedokázal dostat přes Yandela. Arizona se nyní hrne do útoku. McMillan si zkoušel vystřelit, Quick byl ale připraven.
38:16
Hra se celkově zklidnila a oba týmy spíše vyhlížejí konec třetiny.
37:40
Přesilovka proměněna a skóre srovnáno. Kopitar našel krásným bekhendovým pasem MARIÁNA GÁBORIKA, který poslal kotouč za záda zmateného Dubnyka. Asistence: Anže Kopitar, Jamie McBain
37:01
Kopitar zahajuje přesilovku přechodem do pásma. Martinezova následná střela minula klec Dubnyka.
36:44
36:42
Hanzal našel přesným pasem Riedera, který ale nedokázal protlačit kotouč do prázdné branky.
36:16
Stoll se skvěle protlačil do pásma, nicméně ne v mezích pravidel. Píská se tak ofsajd.
35:55
Přesilovka Arizony končí. Na dvě minutky si jde sednout Shane Doan za nedovolené bránění.
35:45
Quick skvělým zákrokem zabránil Vitalemu skórovat.
35:08
Dubnykovi se moc nepovedla rozehrávka, ovšem jeho kolegové obránci vše uhasili.
34:44
Clifford je vyloučen a dvě minuty za držení.
34:44
Následuje další komerční pauza.
33:37
McBain se stylově dostal do pásma a nahodil kotouč na branku, kde si ho ale sebrali hráči Arizony. Ti nyní putují kupředu. Konkrétně Hanzla hledal na pravé straně Gagnera, avšak neúspěšně.
33:07
Po komerční pauze se pokračuje ve hře. McBainův pokus vykryl lapačkou Dubnyk.
32:50
Kopitar nahodil puk před branku, kde stál zcela sám Jeff Carter, ten ale k údivu všech přítomných branku nevstřelil.
32:16
Nyní si vystřelil i Lewis, Dubnyk ale vytáhl pohotový zákrok.
31:40
McBainův pokus letěl jen těsně mimo klec hostujícího celku.
30:34
Brown se nyní snaží zklidnit hru, načež ale ztrácí kotouč. Yandle měl velký prostor pro skórování, ale selhal.
29:12
Michálek ukázkovým obranným zákrokem sebral kotouč Králům, a Arizona může zakládat útok.
28:36
Ani Kopitar nyní nepřekonal Dubnyka.
28:26
Jeff Carter zkoušel vstřelit svůj druhý gól, Dubnyk ale byl pozorný. Následuje komerční přestávka.
27:45
Williams si tak dlouho hrál s pukem, až o něj přišel. Dopředu nyní vyráží Arizona, která je jak na koni.
26:45
Domácí tento gól trochu zaskočil, přišli o kotouč a Arizona jde kupředu.
25:42
Arizona právě vstřelila branku!
A Arizona otáčí skóre. KYLE CHIPCHURA vystřelil na branku Quicka, ovšem jeho puk do klece usměrnil obránce Kings Brayden McNabb vlastní holí. Kylovi je tak připsán jeho druhý gól v sezóně. Bez asistence
25:01
Doan se nedokázal protlačit k bráně Quicka a Arizona ztrácí pásmo. Stále si ale přesto drží puk ve vlastním pásmu.
24:46
24:35
Ani Stollova střela neprošla.
24:01
Kopitar zachytil přihrávku Cartera, i tak ale nestřílel a LA tak stále kombinuje v pásmu Coyotes.
23:41
Doughtyho střelu se štěstím vyrazil Dubnyk.
23:13
Průchod Králů zastavil ofsajd.
22:46
Yandle je vyloučen za zdržování hry.
22:30
Muzzin nyní podržel pásmo a Los Angeles se tak stále drží u branky Dubnyka.
21:14
Martinez dvě střely, Dubnyk dva zákroky. Takové je skóre za poslední 3 vteřiny hry.
20:44
A je vyrovnáno. MARTIN HANZAL se s všemi silami protlačil až před Quicka a bekhendem zavěsil pod víko, čímž vyrovnává skóre. Bez asistence
20:14
Kopitar vyhodil kotouč na lavici Arizony a hra se přerušuje po 14 vteřinách.
20:01
Tak nám začala druhá perioda. Martin Hanzal vyhrál vhazování a Arizona útočí.
20:01
Je za námi první dvacetiminutovka, po které vedou zaslouženě domácí 1:0. Domácí měli hodně šancí, zužitkovali ale pouze jednu a to konkrétně v osmnácté minutě, když střelou z voleje propálil Dubnyka Jeff Carter. Skóre se pak už neměnilo. Co nám přinese následujících 40 minut?
20:00
20:00
19:51
Hanzal ještě nahazuje kotouč.
19:21
Arizona se snaží vsítit gól do šatny, nyní kombinuje v pásmu Králů.
18:45
Brown ujížděl sám na branku! Zezadu ho ale čistě překvapil Doan.
18:20
Ekman-Larsson nahazuje kotouč do pásma, Arizona se snaží usadit. Yandlova střela gólem neskončila.
17:59
Za hákování je vyloučen Muzzin.
17:48
Pro Kopitara je to třináctá asistence, pro Cartera zato devátý gól.
17:22
Anže Kopitar vybojoval kotouč v rohu kluziště, přihrál jej na JEFFA CARTERA, který střelou z voleje z kruhu prostřelil Dubnyka a otevírá tak skóre. Asistence: Anže Kopitar
17:11
Carter s Kopitarem ujížděli do přečíslení dva na jednoho! Druhý jmenovaný ale Dubnyka nepřekonal.
16:48
Eratovu dělovku okusilo stehno Greena.
16:19
Los Angeles má zatím 12 střel na klec, Arizona přesně o půlku méně, tedy 6. I to ukazuje, že LA mají zatím převahu.
15:58
Už se opět pokračuje, nyní je u puku Arizona.
15:56
Clifford to zkoušel, i jeho ale Dubnyk vychytal. Následuje komerční přestávka.
15:39
Richards z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat ležícího Dubnyka.
15:09
Dubnyk za bránou znemožnil hokejistům Los Angeles v pokračování útoku.
14:15
A opět David Moss, i tentokrát ho ale Quick vychytal.
13:36
Boedkerova střela z levého kruhu prosvištěla kolem Quicka a od mantinelu se odrazila pryč z pásma Králů.
13:03
Doan zatím drží Arizonu v pásmu Los Angeles. Nyní ale přihrál rukou a hra je tak přerušena.
12:34
Poprvé se ke střele dostal Hanzal, mířil ale pouze do připraveného Jonathana Quicka.
12:20
Obhájcům titulu se nepovedla rozehrávka a vhazovat se tak bude v jejich pásmu kvůli zakázanému uvolnění.
12:15
11:54
Kings mají velmi silnou přesilovou hru. Zbývá jim 12 sekund.
11:22
Doughtyho pokus těsně minul branku. Los Angeles ale opět dusí Arizonu v jejím pásmu. Nyní si vystřelil Martinez, Dubnyk ale připraven.
10:22
Muzzin ihned vystřelil, střela ale byla zblokovaná. Následně to zkoušel Gáborik, ten ale střílel přímo do obránce.
10:15
A máme zde vyloučení. Martin Erat si jde sednout za nedovolené bránění.
09:45
Tam ale dlouho nevydržel a dopředu se hnal Moss, ten ani tentokrát nepřekonal výtečného Quicka.
09:19
McBain vyváží kotouč do pásma Arizony.
08:27
Jeff Carter to zkoušel z mezikruží, ale opět mu v cestě stál výtečný Dubnyk.
07:49
Rieder si najel až do pásma Kings, kde hledal spoluhráče. Kotouč mu ale byl odebrán. Chvíli poté střílel z bezprostřední blízkosti Stoll, nicméně Dubnyk se velmi činí zatím a hasí veškeré pokusy domácího celku.
07:35
A opět Brad Richards, tentokráte jej Dubnyk vychytal lapačkou.
07:10
Richards si pěkně najížděl, nicméně to mu k ničemu nebylo, jelikož Ekman-Larsson jej obral o kotouč. Stále se ale hraje v pásmu Coyotes.
06:26
Už se pokračuje ve hře. Což si vyzkoušel Toffoli, toho ale ramenem vychytal Dubnyk.
06:01
Arizona si vyrazila kupředu, konkrétně Doan zakládal útok, nicméně toho zastavil ofsajd.
05:35
Hraje se velmi svižně, prakticky bez přerušení. Což jsem zakřikl, jelikož Vitale zrovna vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
04:58
Gagner nedokázal protlačit kotouč za ležícího Quicka.
04:15
Coyotes si vyjeli kupředu, Gaborik ale vystihl střelecký pokus Boedkera a u puku jsou opět Kings, kteří nyní řádí v pásmu Coyotes.
03:17
Los Angeles nyní Arizonu drtí neskutečným stylem. Té se po dlouhé době podařilo osvobodit.
02:42
Dubnyk skvěle vychytal 3 pokusy za sebou Králů.
02:15
02:04
Jamie McBain se dostal ke střele, nicméně přes zával před brankou Dubnyka skórovat nedokázal.
01:07
Neskutečné! Muzzin zlomil hůl a zcela sám ujížděl David Moss, nicméně Jonathan Quick ukázal skvělý zákrok a Mosse vychytal.
00:36
Arizona v pohodě vyvezla kotouč. Nyní se kousek černé pryže nachází v pásmu Kings, jenž si razí cestu kupředu.
00:15
A máme zde první vyloučení. Martin Hanzal si jde sednout za držení.
00:06
Carter zavezl kotouč do útočné třetiny.
00:01
V brankách jsou Jonathan Quick a Devan Dubnyk. Jde se na věc.
Zpoždění evidentně nebude úplně drobné, ale i tak bychom měli každou chvilku začít.
Jamie McBain hraje svůj první zápas od 29. listopadu. Utkání jako vždy u NHL začne s drobným zpožděním.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Martinez, Greene, McNabb, McBain – Gáborik, Kopitar, Carter – Brown, Stoll, Williams – Pearson, Lewis, Toffoli – Clifford, Richards, King

Arizona Coyotes: Dubnyk (Smith) – Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Schlemko, Summers, Stone – Boedker, Vermette, Doan – Rieder, Hanzal, Gagner – Erat, Chipchura, Moss – McMillan, Vitale, Crombeen

Rozhodčí: Paul Devorski, Greg Kimmerly – Brad Lazarowich, Mike Cvik.