Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 13:56
Tři hvězdy utkání:
1. Braden Holtby (WSH) 38 zák., 1 gól, 97,4%
2. Nicklas Backström (WSH)1+0
3. Jay Beagle (WSH)1+0
Dnešní utkání je tedy u konce a Washington slaví vítězství. O to se největší měrou postaral fantastický Braden Holtby, který pochytal 39 z 39-ti střel Ottawy a dovedl Caps k vítězství. Senátoři se i přes závěrečný tlak nezmohli na vyrovnání a domů se vrací bez bodu.
60:00
59:41
Dva pokusy o trefení prázdné brány neúspěšné, ale domácí už toto vedení ubrání.
59:17
Opět skvělý Holtby, který tentokrát nadvakrát zlikvidoval Turrisovu šanci!
58:40
Bobby Ryan měl na holi vyrovnání, ale Holtby se včas přesunul a zasáhl.
58:31
I přes nevůli Chimery pískají čároví rozhodčí další zakázané uvolnění.
58:11
Erik Karlsson musel rychle zpátky, ale nakonec udržel Johanssona na svých zádech.
58:02
Jsou tady poslední dvě minuty třetí třetiny a další zakázané uvolnění Washingtonu. Craig Anderson je na střídačce a Sens to zkouší v šesti!
57:37
Caps se dostali do útočného pásma a hned z toho byl velký závar. Orpik napálil puk na Andersona a ten s velkými problémy, obtěžován, ale nakonec skryl puk.
57:11
Útočný výlet Karlssona neznamenal úspěch a domácí přebírají kotouč.
56:49
Capitals zahrávají jen na zakázané uvolnění a Holtby bude muset opět zbystřit své smysly.
56:19
Puk je v hledišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:00
Cowen jen nahazuje puk za bránu, kde jej sbírají domácí. Sens se ne a ne usadit v útočném pásmu.
55:14
Laich s Fehrem dobře bojovali u mantinelu a našetřili zhruba půl minuty pobytem v útočném pásmu.
54:48
Puk se ocitá mimo ledovou plochu a nás čeká zřejmě poslední komerční přestávka ve třetí třetině.
54:26
Znovu přichází fáze, kdy domácí borci posílají puk jen na zdař bůh do středního pásma a vůbec se nesnaží zaútočit. Iniciativa je jednoznačně na straně Ottawy.
53:25
Holtbymu na druhé straně vypadl puk po střele Cowena, ale nikdo z hostujících hráčů nebyl v dostatečné blízkost, aby dorazil puk.
53:03
Kuzněcovovo spíše nahození než střelu chytá do své lapačky Anderson.
52:47
Alex Ovečkin díky svému důrazu vybojoval útočné pásmo pro Washington a následný pokus o vysunutí Legwanda končí zakázaným uvolněním Ottawy.
51:53
Chimera posílá puk jen do středního pásma a Ottawa pokračuje v převaze
51:07
Clarke MacArthur hledal spoluhráče před bránou, ale Holtby puk posunul k mantinelu.
50:37
Senátoři jsou stále víc a víc aktivnější, ale jejich střely končí buď sražené v ochranné síti nebo u Holtbyho.
50:11
Po několika rozpačitých akcích obou týmů se k nahození od mantinelu dostal Colin Greening, ale tohle snad ani nemohlo Holtbyho zaskočit.
48:59
Karlsson ztratil puk na útočné modré, ale Tom Wilson z rychlého brejku nezamířil přesně.
48:17
Ceci již dnes asi počtvrté zkoušel štěstí od modré čáry, ale Holtby opět puk viděl a vyrazil jej.
47:53
Hodně špatnou rozehrávku nyní předvedli obránci Ottawy a vše musel řešit Craig Anderson, který včas zareagoval a poslal puk pryč od své brány.
47:20
Po zákroku Holtyho se hra rychle přesunula k Andersonovi, který musel také na led.
46:43
Po komerční přestávce se do útočného pásma snažil proháčkovat Hoffman, ale obránci Washingtonu jej nakonec dokázali ubránit.
46:07
Zpět k Andersonovi, zde se snažil cosi vymyslet Ovečkin, ale domácí kapitán byl celkem bez problémů ubráněn.
45:34
Teď už se pro změnu hraje znovu u Holtbyho.
44:47
Poprvé ve třetí třetině byli v útočném pásmu delší dobu usazeni domácí, ale žádná střela na Andersona nešla.
43:48
Ericu Condrovi se podařilo dostat přes útočnou modrou čáru, ale jeho pokus o založení útoku záhy ztroskotal.
43:05
42:43
A na druhé straně se hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale Bobby Ryan řešil vše střelou, kterou Holtby čekal a vyrazil.
42:36
Ve vlastním oslabení zaútočil Brooks Laich, který ve středním pásmu nabral velkou rychlost, ale poté střelou prověřil jen pevnost Andersonových betonů.
42:22
Hostující kapitán Erik Karlsson teď dvakrát prověřil Holtbyho od modré čáry. Brankář Washingtonu Capitals v pohodě zasahuje.
42:05
MacArthur posílal před bránu domácího brankáře střílenou přihrávku na teč, ale hosté ani s tímto pokusem hosté neuspěli.
41:29
Braden Holtby neudržel Karlssonovu střelu, ale následná dorážka Stonea nemířila mezi tři tyče.
41:11
Puk míří hned po vhazování až k Andersonovi.
41:05
Přesilovou hru budou mít tentokrát k dispozici hosté. Na trestnou lavici míří za podražení Jay Beagle (WSH).
40:26
Holtby musel krátce po začátku třetí třetiny zasahovat, ale dnes již potřetí proti MacArthurovi uspěl.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:01.
Máme za sebou čtyřicet minut utkání a ve druhé třetině jsme se konečně dočkali branek. Jako první se ve 34.minutě prosadil Jay Beagle, kterého neubránil Cowen, ale již po dvou minutách využil hrubku Greena Eric Condra a bylo vyrovnáno. V závěru třetiny dostali domácí k dispozici přesilovou hru a Nicklas Backström svou jedenáctou trefou vrátil vedení na stranu Washingtonu.
40:00
39:25
Washington právě vstřelil branku!
Washington využívá přesilovou hru a jde znovu do vedení. NICKLAS BACKSTRÖM v přesilovce nic nevymýšlel, vystřelil z kruhu a puk se třepotá v Andersonově bráně. Asistence: Mike Green, Marcus Johansson
39:00
Ottawa dokázala vyhodit puk až k Holtbymu a nyní skvěle brání modrou čáru.
38:19
Domácí začali přesilovku dobře, ale Anderson je zatím pozorný.
38:08
Až nyní dochází k vyloučení, za držení putuje na trestnou lavici Eric Gryba (OTT).
37:39
Alexander Ovečkin byl faulován za bránou Andersona a domácí si zahrají přesilovku. Zatím mají ponechanou výhodu.
37:23
Po nahození od modré čáry, které Holtby lapil došlo k nezaviněnému střetu jednoho z hostujících hráčů s domácím brankářem a ve hře jsou již samozřejmě ruce obránců Washingtonu.
37:08
Hra se po dvou gólech mírně uklidnila a Caps volí radši rozvážnější rozehrávku.
35:56
Ottawa právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Mike Green hodně ledabyle vyvážel puk do středního pásma, ERIC CONDRA mu jej dokázal vypíchnout a poté, stejně jako Beagle, tváří v tvář brankářovi nezaváhal. Bez asistence.
35:40
Zibanejad napadal příliš brzo a musí vinou ofsajdu vyklidit útočné pásmo.
35:08
Hoffman po Karlssonově přistrčení bekhendem poslal puk na Holtbyho, ale puk nakonec nedoputoval přes několik těl až k domácímu brankáři.
34:47
Hosté se okamžitě snaží vyrovnat a donutili Caps k vyhození puku na zakázané uvolnění.
33:59
Jared Cowen nezastavil dlouhou přihrávku mířící na JAYE BEAGLEA a ten s velkou dávkou štěstí v souboji tváří v tvář prekonává Craiga Andersona. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Mike Green
33:32
O objetí brány a následné zasunutí puku se pokoušel Turris, ale Alzner jej dobře ubránil.
33:02
Fehr zlomil svou hokejku a místo pukem ohrozil Andersona spíše kusem svého zlomeného náčiní.
32:58
John Carlson dostal na druhé straně parádní přihrávku mezi kruhy, ale Anderson skvělým zákrokem vyrazil jeho střelu do ochranné sítě!
32:44
Trojice Ryan-Zibanejad-Hoffman teď dělala domácím nemalé problémy, ale Holtby byl prakticky bez práce.
31:48
Mark Stone zavezl puk do útočného pásma, přenechal jej Cecimu a ten dělovkou otestoval pevnost mantinelů za Holtbyho bránou.
30:42
Po špatné rozehrávce Anderson musel napravovat svou chybu, ale v bráně byl proti následné střele včas.
30:14
Turris i Stone jen tak promáchli rukou pod pukem a ten i díky tomu získávají domácí.
30:00
Holtby má puk znovu pod kontrolou a tentokrát již přerušuje hru.
29:43
Milan Michálek se dostal k nebezpečné střele, ale Holtby, který je v druhé třetině téměř bez práce, zůstává nepřekonaný.
29:00
Z této možnosti hostujícího týmu byl však jen brejk Washingtonu, který záhy skončil vinou nepřesné přihrávky.
28:45
Napadáním hosté dokázali přerušit rozehrávku domácích a i oni mohou vymýšlet cosi kloudného v útočném pásmu.
28:03
Nyní Caps poslali puk až k Andersonovi, ale zakázané uvolnění se nepíská a hosté mohou uklidnit hru.
27:10
Kuzněcov vyčkával až se uvolní Laich před bránou, čehož se nedočkal a Orpikovu střelu znovu zastavil jeden z obránců hostů.
26:21
Domácí pokračují v aktivnějším pojetí hry a Ottawa se nemůže dostat ze svého pásma.
25:54
Po další střele si jubilejní desátý zákrok připisuje Anderson.
25:23
Carlson posílal puk do valné hromady před bránou Senátorů, ale Gryba puk dokázal včas zastavit.
24:59
Jevgenij Kuzněcov to vzal na sebe, ale jeho nahození končí v rukavici hostujícího brankáře.
24:17
Znovu mohl domácí kanonýr těžit z vyhraného buly, ale tentokrát si nepotykal s rovnováhou a upadl.
24:10
Hodně štiplavou střelu vyslal po vyhraném vhazování Ovečkin, ale Anderson včas zareagoval a vyrazil puk nad.
24:07
Vhazování u Andersona se bude opakovat, Ottawa zahrála icing.
24:00
Fehr byl hodně rychle u Andersona a Cowen se o něj musel dúrazněji postarat.
23:14
Vyloučen je hostující Colin Greening (OTT) a domácí Michael Latta (WSH). Oba dostávají desetiminutový trest.
23:14
Po velmi tvrdém zákroku Orpika na Condru se u červené čáry strhla menší šťouchanice, ale vše se poměrně rychle uklidnilo.
22:51
Hned po vhazování pálil Carlson, ale Anderson střelu dobře viděl a bez problému ji vyrazil.
22:48
Caps začali druhou třetinu aktivněji a Anderson musel na led, aby přikryl kotouč.
22:08
Spoluhráče před bránou hledal zadovkou Mike Green, ani on však s dobrou nepochodil.
21:25
Po další nepřesností hostů zakončoval Joel Ward, ale Craig Anderson byl připraven.
21:01
O průnik do útočného pásma se pokusil Mika Zibanejad, ale puk mu jel až k Holtbymu, který jej předáváš svému obránci.
20:14
Eric Fehr se snažil využít nepřesnosti v ottawské rozehrávce, ale s nastalou situací si neporadil dobře.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:04.
Je za námi první třetina a ve Verizon Center zatím dle předpokladů vládnou brankáři. Především Braden Holtby předvedl v prvních deseti minutách hned několik fantastických zákroků a podržel Caps. Na druhou stranu však domácí musí mrzet nevyužitá dvojnásobná početní výhoda, ve které měl asi největší šanci Green, když si sjel od modré až na kruh a vypálil. Ani on ani Ovečkin však se svými několika střeleckými pokusy Andersona nepřekonali a do druhé třetiny půjdeme za stavu 0:0.
20:00
19:46
Niskanenovi ujel puk do středního pásma a v této třetině se již nic zásadního nestane.
19:05
Washington se drží v pásmu Ottawy a na Andersona míří jedna rána za druhou. Nutno říci, že to nejsou zrovna střely, které by mohly být gólové.
18:31
Přím z vhazování se snažil ohrozit Holtbyho Zibanejad, ale švédský útočník netrefil bránu.
18:29
Teď už ale hostující kapitán může vystřídat, Holtby přikryl puk.
18:16
Karlsson musí i s velmi bolestivou grimasou zůstat na ledě, neboť Ottawa zahrála jen na zakázané uvolnění.
17:38
Hosté v plném počtu a mohou zaútočit.
17:25
Turris našetřil několik cenných sekund výletem až k Holtbymu a Michálek se za chvíli vrátí.
17:07
Další rána Alexe Ovečkina, ale i po ní se bude jen vhazovat u Craiga Andersona.
16:49
Borowiecki už je na ledě, ale domácí pokračují v přesilovce. Brouwer neuspěl s objetím brány a pokusem o zasunutí puku k tyči.
16:11
Ovečkin nyní napálil pouze bránícího hráče Ottawy a ten posílá puk pryč z vlastního pásma.
15:43
Green si ihned po buly a přiťuknutí Ovečkina osamocen sjel na kruh, ale svou dělovku nezamířil mezi tři tyče!
15:38
Ottawu čekají krušné chvilky. Za vyhození puku jde na trestnou lavici Milan Michálek (OTT). Domácí budou mít přesilovou hru pěti proti třem a berou si oddechový čas.
15:08
Green ještě udržel puk v útočném pásmu, ale po chvíli si to už kus černé gumy mašíruje k Holtbymu.
14:44
Laich následně přijel před Andersonovu bránu a z dalšího souboje s Markem Borowieckim (OTT) získal přesilovou hru pro Caps. Hostující obránce jde na trestnou lavici za hrubost.
14:29
Borowiecki u mantinelu sundal Laicha, ale rozhodčí tentokrát nebudou vylučovat.
13:34
Sens jsou už nějakou tu dobu usazeni v pásmu Washingtonu, ale k ohrožení Holtbyho zatím nedošlo.
12:50
Niskanen zachytil vyhození Ottawy, ale následně nenašel přesnou přihrávkou Chimeru operujícího u brány hostujícího týmu.
12:31
Zpoza brány se snažil Andersona překvapit Kuzněcov a po něm i Carlson, ale v obou případech byl úspěšnější Craig Anderson.
12:15
11:58
Hosté se výborně brání a již počtvrté dostali puk do středního pásma.
11:11
Další souboj Ovečkin vs. Anderson vyřešil sám Ovečkin, který netrefil bránu hostujícího brankáře.
10:42
Alex Ovečkin dostal nabito, ale Anderson byl včas u své tyče.
10:22
I hosté hned na začátku oslabení vyhazují puk a hrát bude Holtby.
10:15
Eric Condra (OTT) je prvním vyloučeným hráčem hostů. Potrestán je za krosček.
09:54
Johanssen ustál hned několik ataků a získal útočné pásmo pro Washington.
08:24
08:16
Holtby je neuvěřitelný! Ceciho střelu sice jen vyrazil před odkrytou část své branky, ale poté se znovu neuvěřitelně roztáhl a nepustil Turrisovu dorážku za svá záda.
07:51
Již poněkolikáté vyhazují domácí puk z vlastního pásma a celkem v pohodě se brání.
07:08
Další výborný zákrok Holtbyho! Stone přihrál mezi kruhy znovu MacArthurovi, který jedovatě vypálil, ale domácí brankář vyšel z tohoto minisouboje i podruhé úspěšně.
06:30
Domácí okamžitě vyhazují a Sens budou rozjíždět přesilovku až zpoza vlastní brány.
06:24
Tom Wilson (WSH) si u mantinelu počínal příliš důrazně a Ottawa si zahraje druhou přesilovku. Pro Wilsona jsou to dvě trestné minuty za vražení na hrazení.
05:54
Ze souboje za Holtbyho bránou vyšel jako vítěz Hillen, ale jeho následná přihrávka na Ovečkina byla příliš dlouhá.
05:27
Po návratu Niskanena na led si zachytal i Anderson, ale tento pokus mu neudělal větší potíže.
05:15
04:48
Další pokus o podobnou kombinaci skončil u jednoho z domácích obránců a Niskanen se za chvíli vrátí na led.
04:32
Je to tak. Puk neprošel brankovou čáru a Holtby si může připsat fantastický zákrok.
04:32
Nyní hostující kapitán nestřílel, přihrál MacArthurovi, který z první vypálil na Holtbyho. Ten se fantasticky natáhl a lapil puk! Rozhodčí si však zavolají kolegovi pro případ, že by puk prošel brankovou čárou, což se však nezdá pravděpodobné.
04:19
Karlsson měl před sebou volné pole působnosti, položil si jednoho obránce, ale poté trefil jen Holtbyho.
03:44
Po vyhození Washingtonu se hosté dostali ke střele až nyní, ale Ceciho pokus byl hokejkou sražen vedle.
03:15
Matt Niskanen (WSH) je prvním vyloučeným hráčem, provinil se nedovoleným bráněním.
03:00
Mark Ston měl proti sobě jen jednoho obránce, ale nechtělo se mu nic vymýšlet, vystřelil a zaměstnal Holtbyho, který puk vyráží vedle.
02:44
Ač se Ovečkin diví, je mu pískán ofsajd.
02:19
Hosté měli menší problémy s přesunutím hry pryč z vlastního pásma a nakonec poslali puk jen na hokejky domácích obránců.
01:50
Útočná snaha Caps však záhy končí a při následném pokusu je zastavuje ofsajd.
01:30
Orpik bez problémů ubránil Chiassona a domácí mohou zaútočit.
00:21
Po Holtbyho zákroku proti Ceciho ráně od modré se na druhé straně zboku řítil na Andersona Alex Ovečkin, ale domácí kapitán si ještě s přesností zakončení nepotykal.
00:07
Hned po úvodním vhazování nepředvedl Alzner zrovna přesnou přihrávku a je z toho ising.
00:01
Jelikož se jedná o NHL tak zápas bude mít samozřejmě menší zpoždění.

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Alzner, Green, Hillen – Wilson, Backström (A), Ovečkin (C) – Bouwer, Kuzněcov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Beagle, Latta, Chimera

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson (C), Borowiecki, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Stone, Turris (A), MacArthur – Ryan (A), Zibanejad, Hoffman – Chiasson, Pageau, Michálek – Condra, Legwand, Greening

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Kevin Pollock – Tim Nowak, Derek Amell.
Ottawa Senators
Senátoři jsou po změně trenéra rovněž v solidní formě a na místa zajišťující playoff ztrácí pouhé dva body.
Z posledních pěti zápasů odešla Ottawa jen jednou bez bodového zisku a to v dosud posledním zápase proti Montrealu, který hráči Sens trápili až do konce třetí třetiny, ve které nakonec dostali dvě branky a prohráli 4:1. Nutno říci, že den před tímto zápasem hrála Ottawa s Anaheimem a porazila jej 6:2.
Washington Capitals
Forma Caps má jednoznačně stoupající tendenci a po 32 zápasech jsou domácí na pěkné sedmé příčce Východní konference.
V poslední době hraje Washington opravdu velmi dobře a v posledních sedmi zápasech neodešel ani jednou s prázdnou. Naposledy se Caps představili na ledě New Jersey a odvezli si pohodlnou výhru 4:0, což znamenalo druhé čisté konto pro Bradena Holtbyho.
Vítáme vás u on-line přenosu z dalšího zápasu kanadsko-americké HL, ve kterém se nám tentokrát představí týmy Washington Capitals a Ottawa Senators. Utkání začíná v 01:00.