Ode mě je pro dnešek vše. S přáním klidného prožití vánočních svátku se s Vámi loučím a u dalších online přenosů se s Vámi těším na počtenou!

1. Pekka Rinne (NSH) 30 zákroků, 1 gól, 96,8 %
2. Craig Smith (NSH) 2+0
3. Colin Wilson (NSH) 1+1
Dnešní utkání sledovalo v Nationwide Aréně 14 573 diváků!
Zápas končí a z vítězství se mohou radovat hosté! O jejich dvoubodovém zisku rozhodla až druhá polovina zápasu, v níž na hřišti dominovali a dá se říct, že až na pár výjimek domácí tým k ničemu nepustili. Vše ale mohlo být jinak, kdyby v úvodu zápasu byla uznána Folignova branku, jenže hlavní rozhodčí po konzultaci se svým kolegou u videa rozpažil a otěže zápasu pomalu, ale jistě přebrali Predátoři. Nejprve se prosadil Wilson, do konce třetiny ještě stihl zvýšit vedení Smith. Od třetí třetiny si domácí příznivci slibovali drtivý tlak svého týmu, ten se ale nekonal. Na 3:0 zvýšil Jones, druhou branku večera přidal Smith a za minutu a půl už rozdíl čítal propastných pět branek, prosadil se Mike Fisher. Alespoň čestný úspěch Blue Jackets zaznamenal v přesilové hře Wennberg, pro kterého to byl první gól v NHL. To ale už nic nezměnilo na tom, že z dnešního zápasu odcházejí zaslouženě o poznání šťastnější Predators.
60:00
59:24
Ellis se ocitl sám před brankou domácích, ale McElhinney jeho střelu v posledním okamžiku dokázal vytěsnit mimo tři tyče.
59:00
Probíhá poslední minuta dnešního utkání.
58:43
Nealova teč mířila těsně vedle, McElhinney měl teď štěstí, vůbec nevěděl, kde se kotouč nachází.
58:05
A nyní si zahrají ve čtyřech. Právě hlavní aktér předchozí situace Jeremy Morin (CBJ) usedá na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty za podražení.
57:43
Jeremy Morin orazítkoval tyč Rinneho svatyně! Domácí se ale probouzí opravdu příliš pozdě.
57:24
Atkinsonův pokus byl zblokován vysoko nad branku.
56:59
A další ofsajd, tentokrát na druhé straně.
56:22
Ofsajd domácích.
55:38
Columbus právě vstřelil branku!
Tak jsem to s tou Rinneho nulou zakřikl! Domácí využívají početní převahu a připisují si alespoň čestný úspěch! Johnson přihrál na levém kruhu volnému Johansenovi a ten z první posunul kotouč na hůl ALEXANDERA WENNBERGA, který tvrdou střelou překonává Rinneho. Pro mladého útočníka je to první gól v NHL. Asistence: Ryan Johansen, Jack Johnson.
55:10
Blue Jackets čeká druhá přesilová hra. Na lavičku hanby usedá Gabriel Bourque (NSH), proti pravidlům se provinil držením.
54:52
Dubinsky nahrál rozjetému Atkinsonovi a ten vyprodukoval další střelecký pokus Columbusu, ovšem ani tento nedoputoval za Rinneho záda. Finský gólman by si dnes čisté konto opravdu zasloužil.
53:55
Ellis našel mezi kruhy Smithe, který by si jistě rád připsal i třetí gól, ale tato střela mu nesedla a mířila vysoko nad branku Jackets.
53:33
Ellisovo nahození chytá McElhinney, následuje další komerční pauza.
52:50
Domácí jsou dnes v ofenzivní hře doslova jaloví, jako by je neuznaná branka z první třetiny vyvedla z míry a táhlo se to s nimi po celý zbývající průběh utkání.
51:59
Calvert svou zadovkou nenašel nikoho ze spoluhráčů, naopak poslal Predators do přečíslení 3 na 2, z něj ale také nic nebylo.
51:24
Wennberg vyvezl kotouč, ale jelikož neměl komu přihrát, puk pouze nahodil a odjel na střídačku.
51:06
50:47
A další. Přechod přes modrou čáru se nyní zdá pro Predátory jako nadlidský úkol.
50:30
Další ofsajd Predátorů.
50:02
A další vyhození, o které se tentokrát postaral Jack Johnson. Hostům se dnes přesilovky nedaří, ale vzhledem ke komfortnímu náskoku je to vůbec nemusí mrzet.
49:31
Následnou akci Nashvillu zastavuje ofsajd.
49:17
Domácím se daří vyhodit kotouč.
49:06
Za krosček je vyloučen Brandon Dubinsky (CBJ). Domácí jsou z průběhu třetí periody velice frustrováni.
48:43
Nashville právě vstřelil branku!
Tohle už zavání debaklem! Další mezera v domácí obraně a hosté ji opět tvrdě trestají! Curtis McElhinney si nepřipsal ještě ani jeden zákrok a už musí lovit puk ze své sítě. Přečíslení dva na jednoho vzal na sebe MIKE FISHER a tvrdým projektilem vymetl pavučiny v pravé šibenici branky Columbusu. Asistence: Colin Wilson, Ryan Ellis.
47:13
Bobrovskij je vystřídán. Do branky se místo něj postaví McElhinney.
47:13
Z domácím týmem to vypadá zle! Filip Forsberg se dostal přes Wisniewského, bekhendovým pasem oslovil CRAIGA SMITHE, který se s ničím nepáral a přesnou střelou na bližší tyč zvyšuje už na 4:0! Pro amerického útočníka je to už druhá branka dnešního večera. Asistence: Filip Forsberg, Roman Josi.
46:29
Jenže zrovna když se hra vyrovnala, odskakují hosté už do vedení o tři góly! Domácím se teď nevydařilo střídání a před SETHEM JONESEM se otevřela dálnice a touto možností obránce Nashvillu nepohrdl. Od levého mantinelu si vybruslil až před Bobrovského, který musel po jeho kličce do forhendu a následné střele mezi betony lovit puk ze své sítě už potřetí. Asistence: Eric Nystrom, James Neal.
45:34
Další šance domácích! Johnson zavezl puk do útočného pásma, jeho nahození vyrazil Rinne pouze před sebe a ještě k tomu na hůl Brandona Dubinskyho, jehož dorážce scházely centimetry.
44:57
Johansen a Foligno se z ničeho nic ocitli v přečíslení 2 na 1! Johansen to vzal na sebe, celou akci přibrzdil a poté vystřelil, Rinne jeho pokus jen tak tak vyrazil ramenem!
44:30
Domácí si ne a ne přesně přihrát.
44:12
Puk v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:45
Cullen naservíroval puk Jonesovi a ten ranou z první pořádně vystrašil Bobrovského.
43:15
Až nyní se domácí dostávají na delší dobu ke kotouči.
43:04
K odvážnému sólu se vydal Seth Jones, zakončení mu ale nesedlo a Bobrovskij s ním neměl problém.
42:34
Wilson to zkoušel střelou mezi nohy, Bobrovskij sklapl své betony včas k sobě.
41:45
I přes konec přesilové hry se Predators zabydleli v útočném pásmu. Až nyní vyhazuje Savard a domácí mohou konečně vystřídat.
41:25
41:04
Weber si několikrát vyměnil puk s Josim, nakonec to byl švýcarský zadák, kdo se odhodlal ke střele. Jeho pokus ale Bobrovskij kryje.
40:30
A daří se jim to znovu.
40:04
Domácí vyhráli buly a okamžitě posílají puk přes celé hřiště až k Rinnemu.
40:01
Oba týmy nastupují na ledovou plochu. Predators ještě čeká pětaosmdesát vteřin trvající přesilová hra.
V druhé třetině byli hosté výrazně aktivnějším a hokejovějším mužstvem. Do vedení poslal Predátory přesnou ranou Colin Wilson a na 2:0 zvýšil po krásné Ribeirově přihrávce Craig Smith. Domácí dvě inkasované branky poměrně zaskočily a od té doby se na jejich vkradla lehká nervozita a hlavně nepřesnost. Utkání ale ještě není u konce a Blue Jackets mají dvacet minut na to, aby s vývojem zápasu něco udělali. Třetí třetina začíná přibližně v 02:58.
40:00
39:53
Weberovi přejel puk za modrou čáru, čárový sudí to zaznamenal a okamžitě píská ofsajd.
39:24
Na trestnou lavici tentokrát putuje jeden z domácích borců. Konkrétně se jedná o Jacka Johnsona (CBJ), který si odsedí dvouminutový flastr za hrubost.
39:24
38:54
Jarnkrok opět vyhazuje. Modrokabátníkům se přesilovka nedaří.
38:12
Wisniewski vypálil velice tvrdě a jeho střela zasáhla Cama Atkinsona do kolene. Útočník domácích se poté dokázal s bolestivou grimasou v obličeji dobelhat ke střídačce a nyní už je odváděn do útrob stadionu.
37:43
Hosté ale vyhazují puk přes všechny čáry.
37:24
Tohle je šance pro domácí. Olli Jokinen (NSH) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
37:13
Wilson hledal před brankou volného Cullena, tomu puk ale přeskočil hůl.
36:29
Predators ubránili další útok domácího celku a vydávají se na steč.
35:59
Druhá lajna domácích se usadila před Rinnem a motá hlavu hostujíícím bekům, vše vyústilo v Atkinsonovo nahození, které by se ale dalo označit za takový pokus z nouze.
35:50
Jared Boll to zkoušel od levého kruhu, Rinne si připisuje další úspěšný zákrok. Finský brankář zatím působí velice jistým a sebevědomým dojmem. Naopak Bolla další neproměněná šance poměrně rozčílila, po odpískání uhodil hokejkou o mantinel.
34:55
Modrokabátnící se nemohou dostat ze svého obranného pásma. Do šance se dostal Forsberg, jeho bekhendový pokus Bobrovskij vyráží do rohu kluziště.
34:03
Savard uklidňuje hru za vlastní brankou a nechává zbytek třetí lajny domácích vystřídat.
33:27
Johansenova střela zápěstím míří nad branku hostí, Rinne nemusel zasahovat.
32:49
Domácí fandové si uvědomují, že jejich tým potřebuje podpořit a hlasitým způsobem se o to pokoušejí.
32:23
Savard se ve středu hřiště pěkně zbavil jednoho z protihráčů a od modré čáry se pokusil překvapit Rinneho. Ten bez problémů chytá. Stejně tak si pohlídal i střelu Wisniewského.
31:45
Tropp nahodil puk, ale přes Ellise se k němu nedokázal prodrat.
31:21
James Neal byl až příliš rychlý a je mu pískáno postavení mimo hru.
31:11
Wennberg obkroužil Rinneho klec, našel Troppa, který svou střelou nadělal finskému gólmanovi drobné potíže, ale tato šance se v kontaktní branku neproměnila. Následuje komerční brejk.
30:50
Domácí jsou poměrně opařeni z dvou inkasovaných branek. Nyní měl dobrou šanci Weber, do jeho střely se obětavě položil Savard a zblokoval ji.
29:25
A už je to o dvě branky! Jackets se vydali směrem do útoku, ale o kotouč přišli a Weber přesnou přihrávkou vyslal Mikea Ribeira do přečíslení 2 na 1. Ten si s danou situací poradil excelentně, naznačil střelu a jeho přesný pas obdržel CRAIG SMITH, pro kterého už nebyl problém dostat puk do odkryté branky. Bobrovskij byl bez šance. Asistence: Mike Ribeiro, Shea Weber.
28:50
Josi rozjíždí další akci hostí.
27:47
Máme tu první branku utkání! Bartley si všiml na modré čáře zcela volného COLINA WILSONA, poslal mu prudkou přihrávku a útočník Nashvillu se s kotoučem vydal směrem k Bobrovskému, kterého nakonec překonal přesnou ranou k tyči. Domácí obránce Ťuťin přišel už příliš pozdě. Asistence: Victor Bartley.
27:14
Neal vyhrál závod o puk, zakázané uvolnění se nepíská.
26:26
Cracknell ztratil puk za Rinneho brankou, Josi vyváží puk do středního pásma.
26:06
Komerční přestávka. Druhé dějství je zatím více opatrnější než to první a příliš hokejové krásy nenabízí.
25:48
Foligno obral o kotouč Forsberga, poté se ale srazil s Morinem a hosté se tak opět dostali k puku. Smith se ale podruhé v krátké době ocitl v ofsajdu.
25:03
Ofsajd hostů. Smith puk špatně zpracoval, škoda pro něj, když by se mu to podařilo, mohl pelášit sám na Bobrovského.
24:29
Ťuťinovu ránu vyráží Rinne ramenem.
23:50
Tropp se dokázal protlačit přes kapitána hostů Webera, dokázal i zakončit, ale mířil vedle.
23:28
Ekholm zahrává na zakázané uvolnění.
23:19
Jarnkrokovu nahození Bobrovskij našel svou lapačkou a puk v ní uschoval, vhazování po jeho levici.
22:56
Cracknell to zkoušel ihned po vhazování, jeho střela byla zblokována a puk se pomalu došoural až k Rinnemu, který ho schoval pod lapačku.
22:52
Icing hostů.
22:31
Boll to zkoušel podél mantinelu, Ellis mu do jízdy nastavil své tělo a nepustil ho dál.
22:04
Na straně hostí zahrozil Jokinen, Bobrovskij byl připraven.
21:30
Weber rozehrál velmi nepřesně, naštěstí pro něj se jeho spoluhráčům podařilo sebrat Troppovi kotouč a zažehnat tak hrozící nebezpečí.
20:44
A další šance Blue Jackets! Tentokrát se ke střele dostal Calvert, ale dopadl stejně jako před malým okamžikem Dubinsky.
20:15
Hned v úvodu třetiny zahrozil Dubinsky, jeho rána nezamířila mezi tři tyče.
20:01
První třetina je u konce. Branka sice prozatím nenapadla, ale rozhodně je na co se dívat. Hra má spád a vysoké tempo. Už ve druhé minutě dokázal Rinneho překonat Foligno. Po diskuzi s kolegou u videa se ale hlavní sudí Sutherland rozhodl branku neuznat. Důvodem byla posunutá branka hostů. V dalším průběhu si oba celky vytvořily pár šancí, ale žádná z nich nepředstavovala pro oba strážce svatyní vážnější nebezpečí. Druhá třetina začne přibližně v 02:04.
20:00
19:57
Morin se řítil sám na branku, ale kvůli nedostatku času nestihl ani vystřelit.
19:17
Connauton zadovkou hledal Foligna, ale ten nezastihl puk včas a černá pryž tak vyjíždí z útočného pásma.
19:00
Hosté v ofsajdu. Probíhá poslední minuta úvodního dějství.
18:22
Domácí v plném počtu. Hosté si za celou přesilovku nevypracovali ani jeden střelecký pokus.
18:03
Domácí opět vyhazují.
17:08
Josimu přeskočil puk hokejku a kompletní přesilovková formace se tak musí odebrat pryč z útočného pásma a zkusit to znovu.
16:43
I přesto, že mají Predators o jednoho muže na ledě navíc, tak zahrávají na zakázané uvolnění.
16:22
První vyloučení večera. Alexander Wennberg (CBJ) vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
16:03
Boll a Chaput statečně bojují s přesilou a drží puk za Rinneho brankou.
15:21
Connauton nahodil puk za Rinneho branku, tam ho sbírá Weber, jeho kolegové z lajny ale střídají a kanadský obr tak musí vyčkat na nové a čerstvé spoluhráče.
14:46
Cracknell nechal puk za sebou a útočná akce domácích se tak zasekla už ve středním pásmu.
14:30
Smith pálil jen těsně vedle levé tyčky branky domácích, následující dorážku Ribeira si Bobrovskij bez sebemenších problémů pohlídal.
13:44
Atkinson vypálil od levého kruhu, Rinne připraven.
13:32
Na Wilsonovu nabídku nedosáhl nikdo v bílém dresu, domácí mohou založit protiakci.
13:09
Až teď puk vyváží Skille a domácí mohou vystřídat. Skilleho ale zastavilo ofsajdové postavení.
12:40
Domácí mají problémy s rozehrávkou.
11:53
Jarnkrok si pohrál s Proutem, zkoušel Bobrovského překonat bekhendovým blafákem, ale minul.
10:51
Domácí kombinují v bezprostřední blízkosti brankáře Nashvillu.
10:22
Další pokus hostů hned po buly. Tentokrát to zkoušel Smith, jeho ráně scházela přesnost.
10:16
Fisher to zkusil z mezikruží, ruský bohatýr v brance domácích jeho pokus kryje. Následuje další komerční pauza. Kromě Folignova neuznaného gólu jsme zatím neměli možnost vidět nějakou vážnější, nebezpečnější situaci.
09:43
Calvert v ofsajdu.
09:07
Ekholmovo nahození Bobrovskij bez problémů vyráží.
08:45
Skilleho střela z nulového úhlu neměla šanci na úspěch.
08:20
Nahození Cracknella radši Rinne nechal ve své lapačce a rozhodl se nerozehrávat.
07:42
Puk na střídačce hostů. Vhazování ve středním pásmu.
07:13
Josi jen tak lehce plácl do kotouče, ale jeho nahození způsobilo Bobrovskému asi větší problémy než všichni čekali.
06:53
Atkinsonův pokus vyráží Rinne do ochranné sítě.
06:38
Johnsonovo nahození si našla připravená lapačka Pekky Rinneho.
06:32
Na druhé straně o sobě dal vědět Dubinsky, ale ani on nedokázal vstřelit úvodní branku utkání.
06:13
Forsberg to zkusil hned po vhazování, Bobrovskij připraven.
06:02
Následuje první komerční přestávka.
05:45
Folignovu nepřesnou přihrávku vystihl Jokinen a zamířil s pukem směrem k Bobrovskému. Jeho akce ale slavně nedopadla.
05:10
Za Josiho nahozením se vydává švédský mladík Jarnkrok.
04:19
Nystromovu střelu vyrazil Bobrovskij poměrně nejistě pouze před sebe, domácí obrana za něj zaskočila a puk poslala pryč. Ruský bohatýr v barvách Modrokabátníků poté zvládl pokrýt Weberovo nahození.
04:08
Ellis pod tlakem napadajících hráčů Columbusu zahrává puk na zakázané uvolnění.
03:42
Calvert ani nadvakrát nedokázal překonat Rinneho.
03:21
Josi vymýšlí za vlastní brankou novou útočnou akci.
02:37
Dopředu se hnal Cullen, Savard ho ale skvělým obranným zákrokem nepustil ani přes modrou čáru.
02:23
Johnson si vybruslil zpoza branky a zkoušel překvapit Rinneho, ten byl na svém místě.
02:00
Bobrovskij si připisuje první zákrok večera.
01:16
Po Johansenově neúspěšné střele a následné dorážce se puku ujal Nick Foligno a dokázal vstřelit gól, ten ale není kvůli posunuté brance uznán! Nutno ovšem podotknout, že Rinne si branku posunul sám vlastním betonem.
00:34
Ovšem jsou to hráči Predators, kteří se jako první usadili v útočném pásmu.
00:01
Úvodní buly zápasu vyšlo lépe pro domácí.
00:01
Začátek utkání se už kvapem blíží!

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Connauton, Wisniewski, Ťuťin, Prout – Foligno, Johansen, Morin – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Tropp, Wennberg, Skille, Cracknell, Chaput, Boll

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Ekholm, Ellis, Bartley, Jones – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Cullen – Nystrom, Jokinen, Bourque – Beck, Jarnkrok, Neal

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Graham Skilliter – Steve Barton, Scott Driscoll.
Nashville Predators

Predátoři prožívají vynikající sezony. Překonávají veškeré odhady a okupují čtvrtou příčku Západní konference. Doposud posbírali již 44 bodů. Ve svém posledním utkání zísakli dva body na půdě Minnesoty, kterou přetlačili 6:5 po prodloužení. Produktivitě týmu vládne Filip Forsberg. Talentovaný forvard posbíral již 27 bodů.
Columbus Blue Jackets

Modrokabátníci se pohybují pod příčkami, které zaručují vyřazovací boje. Momentálně jim patří dvanáctá pozice Východní konference, přičemž na svém kontě mají 31 bodů. Ve svém posledním soutěžním utkání ale získali plný bodový zisk, a to když na domácí půdě zdolali po samostatných nájezdech silné Chicago. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Nick Foligno (16+14).
Vítejte u našeho on-line přenosu! Kanadsko-americká NHL má na programu své další pokračování. V jeho rámci změří síly celky Columbus Blue Jackets a Nashville Predators. Úvodní buly je v Nationwide Areně, tedy domovském stánku Modrokabátníků, naplánováno na 01:00 CET. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.