Ode mě je to vše a u dalších zápasů z kanadsko-americké NHL nashledanou.
Jiří Tlustý (CAR) 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:55
Andrej Sekera (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:15
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:38
Andrej Šustr (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:54
Tři hvězdy utkání
1. Justin Faulk (CAR) 1+1
2. Eric Staal (CAR) 1+1
3. Anton Chudobin (CAR) 28 zák., 2 góly, 93,3%
Dnešní utkání je u konce a Carolina překvapivě poráží vedoucí celek Východní konference Tampu 4:2. Ve třetí třetině se jako jediný prosadil český útočník Jiří Tlustý, který vstřelil svou dvanáctou branku v sezóně a uzavřel tak dnešní gólový účet. Tampa tak přichází o svou třízápasovou šňůru bez porážky, naopak domácí si připisují velmi cenné tři body.
60:00
59:46
Pokus o trefení prázdné brány skončil neúspěchem a 14 sekund před koncem se bude vhazovat před domácím brankářem.
59:13
Garrison nezachytil puk na modré čáře a černý kus gumy klouže až za opuštěnou branku Tampy.
58:35
S Tampou to vypadá hodně bledě! Puk je ve středním pásmu a hostům chybí stále dvě branky.
57:47
Nestěrovova dělovka od modré končí v lapače pozorného Chudobina.
57:41
Hosté to zkouší v šesti!
56:59
Dobrá přihrávka přiletěla z rohu před Bishopovu bránu, ale Tlustý si tento prudký kotouč nedokázal zpracovat a zakončit.
55:47
Bolts se sice s pukem pohybují v útočném pásmu, avšak Chudobin je téměř bez práce a již delší dobu nemusel zasahovat.
55:19
Ani Stamkosovi se dnes nedaří a kapitána Tampy zastavuje ofsajd.
54:40
S blížící se poslední pětiminutovkou přidávají hosté pod kotlem a buší do obrany Hurricanes. Jordana Staala na druhé straně zastavil ofsajd.
53:50
Mark Barberio měl na holi snížení, avšak z velké blízkosti nedokázal zamířit přesně mezi tři tyče a poslal kotouč až do ochranné sítě.
53:19
Konečně dokázali hosté na chvíli sevřít domácí pětici, ale puk už zase letí do pásma středního.
52:28
Hosté by se sice zřejmě měli snažit útočit, avšak jejich snahy jsou likvidovány již ve středním pásmu Carolinou nebo se zlikvidují sami hráči Tampy. Dnes to opravdu není den lídra Východní konference.
51:40
Menší problémy nadělala Chudobinovi Callahanova přízemní střela a domácí i proto poslali kotouč pouze na zakázané uvolnění.
51:09
Nyní už se Callahan dostal k vytoužené střele, ale Anton Chudobin byl více než pozorný a schoval kotouč v náruči.
50:43
Callahan ztratil kotouč ve středním pásmu a Jordan Staal velmi povedenou střelou zazvonil na tyčku Bishopovy brány.
49:53
Tentokrát je to zakázané uvolnění v podání Hurricanes a hra se stěhuje před Chudobina.
49:29
Ofsajd zastavil domácí v jejich útočném snažení a vhazovat se bude pochopitelně ve středním pásmu.
48:46
Velmi tvrdou a hlavně přesnou střelou se prezentoval Andrej Sekera, ale Ben Bishop se zatím nerozhodl propustit další kotouč za svá záda.
47:53
Carolina právě vstřelila branku!
Carolina má zpět své dvoubrankové vedení a hosté to budou mít nyní opravdu těžké. Justin Faulk získal kotouč u vlastní modré čáry, dostal se s JIŘÍM TLUSTÝM do přečíslení dvou na jednoho, vyzval přesnou přihrávkou českého útočníka ke skórování a ten procedil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Justin Faulk, Eric Staal
47:34
Hodně na hraně byl zastaven Drouin Sekerou, ale vše bylo dle hlavního rozhodčího v souladu s pravidly.
47:01
Další celkem bezproblémové oslabení Caroliny ubráněno a Jordan Staal už se zapojuje do akce domácího celku.
46:28
Několik velmi cenných vteřin z oslabení našetřili domácí soubojem o puk v rohu kluziště a nakonec se jim dokonce podařilo dostat puk do středního pásma.
45:45
Již podruhé se podařilo domácí čtveřici vyhodit puk z vlastního pásma. Tampě se dnes přesilové hry nedaří.
45:01
Mladší z bratrů Staalových, Jordan Staal (CAR) dává svým vyloučením šanci Tampě na vyrovnání. Domácí útočník se provinil krosčekem.
44:03
Velmi aktivní třetí pětka Tampy je nyní na ledě a Chudobin měl plné končetiny práce. Domácí brankář nejdříve čelil dělovce Hedmana, kterou dokázal vyrazit levým betonem, ale následně se musel rychle zmátořit a zasáhnout i proti pohotové dorážce Jonathana Drouina V obou případech byl Chudobin bezchybný.
42:41
Boyle jen tak nazdařbůh nahodil bekhendem puk na Chudobina a hra je opět zastavena.
42:08
Nathan Gerbe výborným pohybem a bojovností získal na malou chvíli kotouč, ale ten mu celkem záhy odebrali hostující hráči.
41:32
Opět musel Bishop po chybě svých spoluhráčů na led, tentokrát zlikvidoval střelu Erica Staala.
41:07
Chyba v rozehrávce Tampy znamenala zákrok Bena Bishopa, který pro jistotu přerušil hru.
40:32
Cedric Paquette projel do útočného pásma opravdu jako nůž máslem, avšak po nepřesné střele od modré čáry hosté o pásmo svého protivníka opět přichází.
40:01
Dvě třetiny dnešního střetnutí jsou fuč a domácí i po 40 minutách vedou o jednu branku. Jako první se ve druhé třetině prosadil přesnou střelou v přesilovce Justin Faulk, avšak v další přesilové hře Caroliny vyrobil Victor Rask velkou chybu a z nabídnutého úniku vytěžil hostující Brian Boyle pomocí bekhendové kličky vše, co mohl. Po druhé třetině je tedy stav utkání 3:2 a v poslední periodě nás čeká jistě velmi zajímavá podívaná. Další třetina začne přibližně v 3:28.
40:00
39:23
Po naprosto pohodovém oslabení se Gerbe vrací na led a domácí jsou v plném počtu.
38:46
Tampa dnes vůbec není ve své kůži. Hosté si nedokázali přesně přihrát na krátkou vzdálenost a je z toho zakázané uvolnění Bolts.
37:56
Filppulu nebavila dlouhá kombinace v útočném pásmu, vystřelil a trefil jen chrániče jednoho z obránců, který následně vyhodil puk pryč z pásma Caroliny.
37:23
Johnson se hezky protáhl mezi dvěma obránci Hurricanes, Nathan Gerbe (CAR) ho seknul a je potrestán dvěma minutami na lavici hanby.
36:54
Dotěrný Jay McClement se rozhodl napadat rozehrávku hostujícího celku a Tampa tak volí rozvážný rozjezd zpoza vlastní brány.
36:07
O rychlý protiútok se pokoušel Jonathan Drouin, který je dnes velmi vidět, avšak jeho snahu uťali domácí obránci již v zárodku.
35:36
Ve dvou velmi slibných střeleckých pozicích se ocitl Jeff Skinner, který však jednou neprostřelil blok před sebou a podruhé trefil přesně místo, kde stál připravený Ben Bishop.
35:08
35:01
Naprosto nekontrolovatelně narazil Jiří Tlustý do mantinelu hlavou napřed a hlavní rozhodčí raději přerušuje hru. Český útočník míří rovnou do kabiny.
34:06
Tampa právě vstřelila branku!
Obrovskou hrubku vytvořil na útočné modré Victor Rask, který nechal ujet BRIANA BOYLEA a ten si s únikem poradil výborně. Rychlé ruce, bekhendová klička se zakončením mezi nohy a je to 3:2! Bez asistence.
33:48
K další střele se dostali domácí, ale tentokrát výborně zapracoval Palát a srazil kotouč do ochranné sítě.
33:22
Pohotovou Skinnerovu ránu schoval v lapačce Ben Bishop.
33:08
Tampu čeká další oslabení. Na trestnou lavici tentokrát míří Nikita Nestěrov (TBL), který se provinil zdržováním hry-zalehnutím puku.
33:01
Jonathan Drouin dopadl o něco lépe než Killorn, když se dostal ke střele, ale jeho pokus neznamenal větší problémy pro Antona Chudobina.
32:29
Alex Killorn se proháčkoval až před Chudobina, ale na brankovišti mu v poslední chvíli ve střele zabránil skvělým obranným zákrokem Dwyer.
31:08
31:08
Sekera dvakrát se závěrem přesilovky vyzkoušel Bishopovu pozornost, ale jeho střely z velkého úhlu neměly šanci na úspěch.
30:52
Až nyní se domácí dokázali usadit v útočném pásmu a pomalu rozjíždí svou kombinaci.
29:08
Domácí budou mít další přesilovou hru, nebo´t na trestnou lavici míří za držení Valtteri Filppula (TBL).
28:52
Tyler Johnson vyjel z rohu před Chudobina, ale ani tentokrát nedokázal tento mladíček překonal opět výtečného brankáře Caroliny.
28:27
Domácím se daří využít přesilovku a berou si zpět své dvoubrankové vedení. Poměrně velkého provozu před Bishopem využil JUSTIN FAULK, který vystřelil kousek od modré čáry, puk cinknul o tyčku, ale i přesto skončil v bráně. Asistence: Jordan Staal
27:53
Domácí jsou zpět v útočném pásmu a Murphy vyzkoušel Bishopovu pozornost. Ten je ve druhé třetině zatím pozorný.
27:03
Dobrá střela od modré čáry mířila do prostoru brány, ale jeden z hostujících obránců ji dokázal srazit vedle. Následně puk letí až k Chudobinovi.
26:43
Andrej Šustr (TBL) je tím hráčem, který se provinil faulem a český obránce už sklesle míří na lavici hanby.
26:43
Brad Malone se po návratu z trestné lavice zapojil do akce Caroliny, byl zahákován a přesilovku si pro změnu zahrají domácí borci.
26:08
Dobrou a rychlou kombinaci zakončoval zblízka výborně postavený Callahan, ale ten nedokázal zamířit pod břevno a přestřelil.
25:16
Hosté se dokázali usadit v útočném pásmu, ale Johnsonova rána nemířila mezi tři tyče a kotouč se po mantinelu svezl až do středního pásma.
24:38
Nikita Kučerov se natahoval po volném puku, avšak nakonec to skončilo nepříjemným zraněním po střetnutí Kučerovovy tváře s letícím pukem.
24:15
Brad Malone (CAR) je prvním potrestaným hráčem utkání a jde na trestnou lavici.
24:15
Hned čtyři hráči byli v souboji o kotouč a vše nakonec vyřešil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd domácích. Bude se však vylučovat.
22:40
Velmi dobrá příležitost Tylera Johnsona! Nejproduktivnější hráč hostujícího celku si nabruslil od mantinelu k Chudobinovi, avšak brankáře Caroliny nedokázal překonat.
21:50
A nyní je pískáno dokonce zakázané uvolnění Caroliny.
21:11
Začátek druhé třetiny je zatím hodně rozpačitý, ani jeden z týmů se nedostal ke střele.
20:01
Je za námi první třetina, do které naprosto výborně vstoupili domácí. Ti se totiž zásluhou Erica Staala prosadili již po 22 sekundách. No a když se v sedmé minutě trefil i Nathan Gerbe, bylo to záhy velmi překvapivě 2:0. Hostující trenér na tento vývoj zareagoval oddechovým časem, což byl velmi prozíravý tah. Tampa je totiž od té doby lepším týmem, což se potvrdilo i trefou Cedrica Paquetta, který slavil snížení díky svému důrazu a tlaku do brankoviště. Další třetina začne přibližně v 2:35.
20:00
19:38
Aktivní Paquette s Drouinem rozjeli další útok Tampy, ale tentokrát nepochodili stejně úspěšně jako v 15.minutě a v této třetině již branku zřejmě neuvidíme.
19:00
První třetina se přehoupla do poslední minuty, v útočném pásmu jsou po delší době domácí.
18:27
Callahams Filppulou velmi statečně bojovali proti přesile u mantinelu, ale nakonec kotouč vyšťoural Eric Staal a dostal ho do neutrální zóny.
17:38
V obraně domácího celku se začínají objevovat velké hrubky a hosté se zcela zadarmo dostávají ke kotouči.
16:57
Naprosto bez problémů projel Brian Boyle kolem nedůrazného Faulka a Chudobin musel na led, aby zastavil tento velmi nebezpečný průnik v podání hostujícího útočníka.
16:46
Další nepřesnost hostů, tentokrát v podání Stralmana, a samozřejmě další zakázané uvolnění.
16:30
Nyní už si však hosté tak nerozuměli a je z toho zakázané uvolnění. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Benem Bishopem.
15:52
Hosté jsou teď viditelně na koni a zle zatápí domácí obraně. Chudobin musel zasahovat proti velmi nepříjemné střele Stevena Stamkose.
14:05
Z velmi nenápadné akce se hostům daří snížit a dostat se na dostřel! CEDRIC PAQUETTE si od mantinelu sjel před Chudobina, který ho vychytal, ale od následné valné hromady na brankovišti se puk odrazil zpět na bránu a tentokrát již prošel za záda domácího brankáře. Asistence: Jonathan Drouin, Andrej Šustr
13:20
Ryan Callahan šikovně zadovkou hledal, před brankoviště najíždějícího si Garrisona, ale k tomu se kotouč nedostal a hrát mohou domácí.
12:35
Příliš dlouhou rozehrávkou se prezentovali domácí borci v černých dresech a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpět před Chudobina.
12:05
Palát získal kotouč u mantinelu, najel si před Chudobina, ale ten ho dokázal vychytat. Situace se opakovala, i když se český útočník dostal ke zcela volnému kotouči před brankovištěm a bekhendovou kličkou protáhl domácího brankáře. Anton Chudobin teď předvedl dva fantastické zákroky!
11:32
Pár sekund po komerční přestávce si to kotouč namířil do hlediště a hra je proto opět přerušena.
11:10
Další snaha Stamkose končí dokonce ofsajdem a to je ta pravá chvíle pro komerční přestávku.
10:57
Jako správný kapitán se Steven Stamkos chtěl prosadit ke střele, ale i on narazil na velmi pozornou obranu domácích.
09:58
Carolina nyní sevřela Blesky a hosté se vůbec nemohou dostat k puku. Na Bishopa letěly dvě střely od modré čáry, avšak obě hostující gólman viděl a vyrazil.
09:31
Až nyní nahodil kotouč na Bishopa Hainsey a americký brankář v barvách Tampy si připsal třetí zákrok z pěti střel.
09:16
Plné nepřesností byly nyní zhruba dvě minuty hry, ani jeden z týmů se nedokázal prosadit do útočného pásma, natož vystřelit.
07:09
Jordan Staal se natlačil před posledního hráče Tampy a měl před sebou pouze Bishopa. Zmiňovaný hostující obránce se však dokázal zmátořit a v poslední chvíli zabránil velké šanci mladšího z bratrů Staalových.
06:30
Hodně nepříjemně poskakoval kotouč po nahození od modré před Chudobinem, ale Sekera se dokázal zorientovat jako první a odpálit kotouč do bezpečí.
06:18
Hosté se okamžitě snažili snížit, avšak slabé nahození od mantinelu zcela bez problémů přikryl, v posledních zápasech výborně chytající, Anton Chudobin.
06:05
Ihned po druhé brance Caroliny si hostující trenér Jon Cooper bere oddechový čas!
06:05
A už je to o dvě branky! Bellemore nahazoval kotouč od modré čáry na Bishopa, ten sice nemusel zasahovat, ale kotouč se od zadního mantinelu odrazil přesně na hůl NATHANA GERBEHO a útočník Caroliny neměl problém dorazit kotouč do odkryté části Bishopovy brány. Gólman Tampy byl opravdu bez šance. Asistence: Elias Lindholm, Brett Bellemore
05:27
Další nepřesná rozehrávka a po pár vteřinách je zde zase icing domácích.
05:09
Bratři Staalové si tentokrát vůbec nerozuměli a je pískáno zakázané uvolnění domácího celku.
04:42
Tampa se pomalu dostává do hry a Steven Stamkos prověřil jedovatou střelou na vyrážečku pozornost Antona Chudobina.
03:38
Ondra Palát výborně přenechal kotouč Johnsonovi, který se dnes vrací po zranění a Chudobin musel vůbec poprvé vytasit zákrok. Výbornou střelu Johnsona však domácí gólman zastavil.
03:21
Další útočnou akci Caroliny zastavil hvizd čárového rozhodčího, který spatřil těsný ofsajd.
02:59
Šikovně to udělal Eric Staal u mantinelu na červené čáře, kde uhájil kotouč proti dvojicí hostujících hráčů, ale nakonec domácí kapitán přišel o kotouč.
02:16
Anton Stralman si připsal první střelu Tampy, avšak kotouč zamířil vedle brány a Chudobin ani po více než dvou minutách nezasahoval.
01:50
Značně otřesení hosté se zatím nemohou prosadit a Chudobin zatím nemusel předvést ani jeden zákrok.
00:22
Tak to je fantastický start Caroliny! ERIC STAAL se po špatné rozehrávce hostů dostal ke kotouči v útočném pásmu, přihrával před brankoviště na Tlustého, ale Stralman smolně srazil kotouč za Bishopova záda, který se zrovna přesouval. Asistence: Jordan Staal
00:01
NHL je po přestávce zaviněné Utkáním hvězd zpátky! Za pár minut začne utkání mezi Carolinou a Tampou. Úvodní buly bude tradičně o něco málo opožděné.
Předpokládané sestavy:

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Faulk, Sekera, Bellemore, Hainsey, Murphy, Gleason – Tlustý, J.Staal, E.Staal – Lindholm, Rask, Gerbe – Terry, Nash, Skinner – Dwyer, McClement, Malone

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Hedman, Šustr, Garrison, Nestěrov, Stralman, Barberio – Callahan, Stamkos, Filppula – Kučerov, Johnson, Palát – Drouin, Paquette, Killorn – Connolly, Boyle, Morrow

Rozhodčí: TJ Luxmore, Wes McCauley – Michel Cormier, Brian Murphy.

2.11.2013 CAR-TBL 0:3
Tampa je na tom naprosto odlišně než domácí a po 48 zápasech se se ziskem 64 bodů nacházejí na čele Východní konference. Oproti Carolině patří Tampa k velmi ofenzivním celkům a se 156 brankami vládne této statistice v rámci konference.
Před utkáním hvězd měla Tampa opravdu výbornou formu a momentálně drží sérii tří vítězství. Ve všech těchto zápasech hrála Tampa doma a dokázala porazit 3:2 Edmonton, stejným výsledkem po nájezdech Colorado a naposledy Bolts nedali šanci silném Vancouveru, který porazili 4:1.
Domácí celek zatím nezažívá povedenou sezónu a se 37 body se potácí na předposlední příčce Východní konference. Carolina má obrovské problémy se střílením branek, kterých dala zatím jen 98 a to je po Buffalu druhý nejhorší výkon konference.
Hurricanes na začátku sezón hodně poznamenalo zranění bratrů Staalových, avšak po jejich návratu se tým nepředvádí zrovna špatně. Z posledních 10-ti zápasů má Carolina kladnou bilanci šesti výher a čtyř proher. Naposledy se Carolina předvedla v Torontu a odvezla si vítězství 1:4.
Vítáme vás u on-line přenosu z kanadsko-americké NHL. Po přestávce kvůli Utkání hvězd se vrací kolotoč nejslavnější hokejové ligy světa a my se dnes podíváme na zápas, ve kterém Carolina Hurricanes přivítá na svém ledě Tampa Bay Lightning. Utkání začíná v 01:30.