Ode mě to bude všechno. Loučí se s vámi Michal Belšán, děkuji za pozornost a někdy příště u onlajnu na počtenou!
Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:32
Michael Frolík (WPG) 0+1, 3 střely, čas na ledě 21:53
Jiří Tlustý (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:56
Tři hvězdy utkání:
1. Michael Frolík (WPG) 0+1
2. Brian Elliott (STL) 31 zák., 1 gól, 96.8%
3. Andrew Ladd (WPG) 0+1
Pohledný zápas je u konce, St. Louis pošesté v řadě vítězí na samostatné nájezdy a z Winnipegu si tedy vezou plný počet bodů.

Branek jsme sice moc neviděli, utkání ale mělo dobré tempo. Do vedení se dostali hosté, ale až ve 39. minutě, kdy se po přihrávce od Stastného trefil Patrik Berglund. Na tuto branku nahrával i Ryan Reaves, jehož dnes na zápase navštívil i otec, neboť tento útočník z Winnipegu pochází. Pro bitkaře je to bodově nejúspěšnější sezona v kariéře v NHL. O vyrovnání se ve 44. minutě postaral svou 10. brankou v sezoně Mark Scheifele, který byl v utkání velmi aktivní, zaznamenal v něm celkem pět střel. Základní hrací doba rozhodnutí nepřinesla a Winnipeg tak hrál po 21. v sezoně prodloužení. Ani v něm jsme branku neviděli, došlo tedy na nájezdy. Za domácí se trefil pouze Andrew Ladd, zatímco za St. Louis Vladimir Tarasenko a Alexander Steen. Ti se stali prvními, kteří dokázali Hutchinsona v samostaných nájezdech v kariéře překonat.

Střely: 31:29 (11:4, 11:11, 6:9 – 3:5)
V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
Autorem vítězné branky je ALEXANDER STEEN, jenž překonal Hutchinsona bekhendovou kličkou po zemi.
Alexander Steen se odhodlal k bekhendové kličce a po zemi překonal Hutchinsona, je rozhodnuto!
Andrew Ladd se rozjel s vědomím, že musí dát. Jeho střelu sice Elliott vyrazil lapačkou nad sebe, puk ale přecijen spadl do branky a je vyrovnáno!
Ruský ostrostřelec Vladimir Tarasenko se stává prvním hráčem, který překonal Hutchinsona z nájezdu!
Drew Stafford se odhodlal k behendové kličce, trefil ale pouze Elliottův beton.
Na druhé straně začal T.J. Oshie, který ale nedokázal domácího brankáře střelou mezi betony překonat.
Jako první se rozjel domácí útočník Bryan Little, Elliott ale jeho střelu vyrazil.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nám nepřineslo rozhodnutí a v MTS Centre tedy uvidíme samostatné nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:48
Little nahrál do jízdy Byfuglienovi, který pálil z voleje, Elliott ale vyrazil puk! Následně hostující gólman zneškodnil i jeho dorážku.
64:13
T.J. Oshie (STL) a Mark Stuart (WPG) byli oněmi rozvášněnými kohouty. Oba tak dostávají dvouminutový trest za hrubost. Celé to započal útočník Blues, který domácího beka srazil k zemi. Ten si to líbit nenechal.
64:13
Pietrangelovu dělovku zblokoval Slater, o chvíli později pálil Bouwmeester, Hutchinson ale podržel puk. Následně se před brankou strhla menší šarvátka, uvidíme, jestli se bude vylučovat.
64:03
63:54
A mohlo být rozhodnuto, skvělý Michael Hutchinson ale řekl NE! Po špatném odehrání puku Myerse se ke kotouč dostal Steen, jenž naznačil střelu a posunul puk na Schwartze, který střelou z první trefil brusli domácího brankáře! Ten následně podržel puk a přerušil hru.
63:32
Tarasenko z první rovněž mířil nepřesně.
63:13
Oshie vystřelil z první a ačkoliv šel puk mimo, Hutchinson ho raději chytil a podržel!
63:00
Tarasenko si vybruslil do střelecké pozice, ale branku nedokázal trefit.
62:35
Tarasenkovu střelu zblokoval statečně Enström.
62:22
Nebezpečnou střelu Oshieho tečoval Stastny, Michael Hutchinson byl ale pozorný a lapil puk.
62:03
A přesilovku si nyní zahrají Blues! Na dvě minuty za podražení je totiž vyloučen Mark Scheifele (WPG), což se domácím vůbec nelíbí. K zákroku ale došlo zcela mimo hru a vyloučení je správné.
61:17
Backes mohl své vyloučení napravit pěknou akcí, bekhendová klička v závěru mu ale nevyšla.
61:03
60:45
Little naznačil střelu a poté se k ní i odhodlal, ale přestřelil.
60:30
Myers si sjel do střelecké pozice, Elliotta ale nedokázal překonat!
60:10
Byfuglien bleskurychle zavezl puk do pásma, tam ho ale získal Steen, který vyhodil.
60:01
Střely: 28:24 (6:9 ve třetí třetině)
Základní hrací doba nám rozhodnutí nepřinesla a tak uvidíme prodloužení! O vyrovnání se postaral domácí útočník Mark Scheifele.
Prodloužení začnou Jets 63 sekund dlouhou přesilovkou 4 na 3.
60:00
59:59
Frolík to zkusil bekhendem, Elliott ale dokázal puk vyrazit.
59:44
Steen se dostal k puku a nekompromisně ho vyhodil.
59:12
Blues se osvobozují hned na začátku oslabení.
59:03
David Backes (STL) dostává dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku. Díky tomu mají Jets velkou šanci rozhodnout zápas!
59:00
Začala poslední minuta třetí třetiny dnešního zápasu. Winnipeg má ponechanou výhodu!
58:28
Na Winnipegu je znát odhodlání rozhodnout v základní hrací době. Nyní to střelou od mantinelu zkusil Jiří Tlustý, strážce svatyně Blues byl ale připraven.
57:29
Velké trma-vrma před Brianem Elliottem, nikdo z domácích ale nedokázal brankáře St. Louis ohrozit přímo!
57:04
Domácí brankář si nyní vychutnal zákrok lapačkou proti střele Vladimira Tarasenka. Puk do ní schoval a ihned se zvedl, aby dal najevo, že ho má ve své moci.
56:33
Steenovu střelu z levé strany po zemi chytil bez potíží Hutchinson.
56:12
Toby Enström poslal krásnou přihrávku na Michaela Frolíka, jenž byl ve velmi dobré šanci. Tu ale trestuhodně zahodil, branku totiž po kličce do forhendu přestřelil!
56:00
Frolík to zkusil ihned po buly, jenže minnul branku.
54:54
Tlustý nedokázal projít do útočného pásma a tak chtěl kotouč podržet alespoň v tom středním. Tam ho o něj ale protihráči připravili.
54:25
Schwartz nahrával na Lehteru, který ani nevěděl jak se dostal k puku. Šance se tedy zalekl a branku netrefil!
54:15
Gunnarsson nejprve nabil Pietrangelovi, který ale nemířil přesně. Posléze se švédský bek odhodlal ke střele sám, Hutchinson byl ale připraven a puk chytil.
Střely: 25:20
54:04
Backes poslal puk před branku, kde se o dorážky snažil Steen. Domácí gólman ale podržel puk. Následuje další komerční přestávka, měla by už ovšem být poslední.
53:59
Eric O'Dell nechtěně odehrál puk na zakázané uvolnění, hra se tedy nyní přesune k Hutchinsonovi.
53:40
Oddechový čas pro hosty je po tomto zakázaném uvolnění tedy zcela pochopitelný. Ken Hitchcock chce svým svěřencům dát prostor k odpočinku, neboť nemohou vystřídat.
53:40
Tarasenko svou stíhací jízdu za pukem nezvládl, icingu tedy nezabránil.
53:14
Drew Stafford zachytil rozehrávku soupeře a měl dobrou šanci, se svou střelou ale čekal tak dlouho, až o puk přišel.
52:24
Z té ovšem nic nebylo a domácí se posléze dostali do ofsajdu.
52:07
Berglund se pokusil nahrát na Stastného, tomu ovšem zamezil Lowry, jenž zakládá protiakci.
51:40
Střela Ryana Reavese byla sražena nad branku do ochranné sítě.
Střely: 25:18
51:31
Hutchinson podržel puk v lapačce a máme tu další komerční přestávku.
51:13
Tlustý to zkusil z velkého úhlu, nic z toho ovšem nebylo, neboť branku trefit prostě nemohl.
50:35
Backes poslal puk před branku, kde byl ještě Steen, toho ale dobře odstavil Toby Enström.
50:19
Hra už pokračuje, nyní střelu Enströma podržel Elliott a následuje další vhazování.
50:11
Jenže ani těm se nic nepovedlo a následně zaútočil Pardy, jehož střelu lapil Elliott. U branky se poté dnes po několikáté strhla menší strkanice, kteoru ale rozhodčí ihned ukončili. Následuje komerční přestávka.
49:55
Nic ale v útočném pásmu nevymyslel a tak jdou dopředu hosté.
49:31
Winnipeg zakládá útočnou akci z vlastního pásma poté, co odrazil menší nápor Blues.
48:35
Tarasenko skvěle zrychlil a dohnal puk, Stuart ho ovšem posléze dohnal a nedovolil mu něco vymyslet.
47:46
Pietrangelo se pokusil o tzv. "wrap-around", když objel branku a ihned zakončil. Puk ale do branky nedokázal dostat.
47:16
Ryan Reaves dobře napadá rozehrávku Winnipegu a značně jim komplikuje situaci.
46:16
Bouwmeester nyní střílel od modré čáry a vybízel spoluhráče k teči, ta se ovšem nekonala.
45:38
Schwartz se přes obránce dostal ke střele, tu ale Hutchinson vyrazil svým betonem do bezpečí.
45:19
Little byl sražen za brankou Bouwmeesterem, bylo to ovšem čisté a hra tedy pokračuje dále.
44:56
Zakázané uvolnění domácího týmu přesune hru před Michaela Hutchinsona.
44:24
O'Dell přejel modrou čáru a hned vystřelil, puk ale poslal vedle.
44:03
Domácí jsou nabuzení a chtějí opět do útoku. Fanoušci ožili a povzbuzují velmi hlasitě svůj tým.
43:14
Winnipeg právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno, je to 1:1! Střela Andrewa Ladda byla nejprve Pietrangelem sražena za branku, k puku se ovšem dostal Frolík, který ho poslal před branku. Tam se ho následně zmocnil Andrew Ladd, jenž nahrál na MARKA SCHEIFELEHO, který svou dnešní dobrou aktivitu přetavil v desátý gól v sezoně! Andrew Ladd si navíc připsal letošní třicátou asistenci. A začínáme znovu od začátku. Asistence: Andrew Ladd a Michael Frolík.
42:22
Zakázané uvolnění St. Louis, Jaškin už nestihl puk.
42:04
Bluesmani ale v útočném pásmu nedokázali vymyslet něco kloudného.
41:44
Lowry se snažil vystřelit, puk ale nakonec skončil na holi Berglunda, který zakládá protiútok.
40:58
Scheifele dostal přihrávku na bekhendovou stranu a okamžitě vystřelil, ale nedokázal trefit zařízení.
40:39
Stuart se snažil napadat Backese, hostující kapitán to ovšem ustál a v pohodě odehrál puk.
40:01
Třetí třetina už se blíží svému začátku. Bude v dnešním zápase tou závěrečnou částí?
Máme za sebou 40 minut hry, zatím jsme viděli jen jednu branku. O tu se ve 39. minutě postaral hostující útočník Berglund. Hokej je ale poměrně pohledný se spoustou šancí na obou stranách, oba brankáři dnes ovšem podávají dobré výkony. Třetí třetina bude jistě zajímavá.

Střely: 22:15 (11:11 ve druhé třetině)
Další třetina začne přibližně ve 3:56.
40:00
39:57
Dobrou střelu Steena po přihrávce od Oshieho v závěru třetiny vyrazil Hutchinson!
39:38
Trouba zavezl puk do útočného pásma a předal ho Staffordovi, jehož dělovku chytil Elliott. Před brankou poté opět vznikly strkanice mezi hráči obou týmů.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:52
Nyní hostující brankář podržel puk pod sebou a Ladd to přehnal s důrazem, což se pochopitelně hostům nelíbilo a tak vzniklo opět pár strkanicí.
38:42
Do protiútoku spěchal Andrew Ladd s Littlem, ale střelu prvně jmenovaného vyrazil Elliott!
38:11
St. Louis právě vstřelilo branku!
Na počátku 39. minuty tu máme první branku, Blues se dostávají do vedení 1:0! Celou akci započal ve středním pásmu Reaves, Paul Stastny poté v tom útočném posílal krásnou přihrávku na PATRIKA BERGLUNDA, jenž si sjížděl před branku. Puk byl ještě lehce tečovaný domácím obráncem, přesto se snesl přímo na hůl švédského útočníka, jenž otevřel skóre dnešního utkání! Ryan Reaves si připisuje devátý bod v této sezoně, což je pro něj nejúspěšnější bodová sezona v NHL! Asistence: Paul Stastny a Ryan Reaves.
38:00
Mark Scheifele se dostal do menší rozmíšky s Petterim Lindbohmem. Oba rozvášněné kohouty nakonec odtrhl rozhodčí od sebe.
38:00
Stafford dostal puk před branku, kde se ke střele z otočky dostal Scheifele. Trefil ale pouze beton hostujícího gólmana, který o pár sekund později podržel puk.
37:21
Jay Bouwmeester dostal přihrávku do dobré střelecké pozice, ale nedokázal trefit branku. Zřejmě došlo k teči a vhazovat by se mělo v útočném pásmu Blues.
37:05
Oshie chtěl před branku nahrát na najíždějícího Otta, to ovšem orbánci dobře věděli.
36:48
Little dlouho kroužil v útočném pásmu s pukem. Následně ho přenechal Troubovi, ale ani ten se neodhodlal ke střele.
36:03
Drew Stafford dostal puk do pásma a vystřelil. Elliott vyrazil puk pouze na hůl Jiřího Tlustého, jenž ale svou dorážku poslal vedle branky. Následně hostující gólman podržel puk po střele Byfugliena od modré čáry.
35:19
Střelu Vladimira Tarasenka zblokoval Lowry. Následně se ruský ostrostřelec dostal k dalšímu zakončení, tentokráte ale z blízkosti mířil vedle.
35:03
Zakázané uvolnění domácího celku.
34:38
Steen se nemohl vymotat z předbrankového prostoru a nakonec svatyni Michaela Hutchinsona po přistřčení od Myerse posunul.
34:22
Oshie si pokusil narazit se Steenem, v závěru akce mu ale puk unikl mimo jeho dosah.
Střely: 16:12
34:07
Jim Slater se dostal do nebezpečné šance před branku, Elliott ale dokázal vyrazit puk! Ten se o chvíli později dostal k dnešnímu oslavenci Troubovi, jehož následnou střelu lapil brankář Blues. Hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka, na branku stále čekáme!
33:43
St. Louis Blues se dostali do postavení mimo hru.
33:26
Schwartz předal puk najíždějícímu Tarasenkovi, který ještě hledal Jackmana. Tato přihrávka už ovšem neprošla.
33:11
Elliott drží puk ve své lapačce před atakujícím Byfuglienem. Vhazovat by se mělo po jeho levé straně.
32:27
Bryan Little se snažil dostat do mezikruží ke střele, ale na poslední chvíli byl o puk připraven.
31:42
Pěkný hit předtím předvedl Dustin Byfuglien, který na mantinel téměř hodil Paula Stastného. Diváci to ocenili hlasitým potleskem a jásotem.
31:42
Stastny posílal puk před branku, kam si najížděl Reaves. Hutchinson ovšem přikryl kotouč pod svou lapačkou a zamezil jakékoliv další akci.
31:27
Pardyho střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu znovu.
31:22
Tentokráte z toho ale zakázané uvolnění hostujícího týmu je.
31:03
Blues se nyní vůbec nepovedla rozehra z vlastního pásma, icing z toho ovšem nebude, protože puk šel přímo do míst, kde se nacházel Hutchinson.
30:35
Scheifele je dnes velmi aktivní, nyní v útočném pásmu ovšem přišel o puk a Jets tedy akci musí založit znovu.
Střely: 15:11
30:04
Oshie nahrál na pravou stranu na najíždějícího Backese, jehož střelu bez větších potíží chytá Hutchinson. Hra je přerušena a prostor dostává komerční pauza.
29:45
Myersova střela nedošla k brance, neboť jí bránící hráči zblokovali do rohu.
29:28
Puk skončil v ochranné síti a hra je přerušena. Ačkoliv jsme zatím neviděli branku, hra má poměrně dobrý náboj.
28:55
Z následného protiútoku mohl skórovat Scheifele, těsně před Elliottem totiž tečoval puk, ten ovšem skončil vedle branky!
28:42
Teď už se to ovšem podařilo! Vladimir Tarasenko předvedl pěknou akci a následně mezi kruhy nabil Lehterämu, jehož střelu zblokovali obránci.
28:27
To se ale momentálně nedaří ani St. Louis.
27:48
Domácí v krátkém sledu dvakrát pouze nahodili puk do pásma, nic významnějšího se jim ovšem nepodařilo vymyslet.
Střely: 13:10
27:20
Winnipeg si opět zaútočil, střelu Stafforda ale drží Elliott. Následuje reklamní blok.
27:07
26:43
Oshie se obtočil okolo branky a snažil se procpat puk do branky, skvělý Hutchinson ovšem vyrazil puk! K dorážce se poté dostal Jaškin, ale ten už branku trefit nedokázal. Dobré šance pro St. Louis!
26:11
K puku se poté dostal Pietrangelo, který z dobré pozice nakonec minul branku! Ta následně vypadla ze svého postavení.
26:04
Další střelu Steena z velké vzdálenosti vyrazil Hutchinson svou vyrážečkou.
25:41
Steenovu dělovku vyrazil Hutchinson, k dorážce se ještě dostal Jaškin, ten ale poslal puk nad branku soupeře! O chvíli později se kotouč dostal na modrou k Pietrangelovi, jehož střelu chytil domácí brankář a přerušil tak hru.
25:16
Jets s obtížemi dokázali vyhodit alespoň do středního pásma.
25:07
První přesilovou hru si vyzkouší také Blues. Eric O'Dell (WPG) dostává dvě minuty za držení.
24:32
Mark Scheifele se dostal k zakončení, ale Tarasenko tento pokus zblokoval. O chvíli později se dostal puk před Elliotta, kde byli velmi aktivní Tlustý a Stafford, hostující gólman ovšem podržel puk.
23:55
Steen se nedokázal přes Myerse prosadit ke střele. Dobrá práce nedávné posily Winnipegu.
23:31
Bouwmeester si na modré nedokázal zpracovat puk a musel se s ním tedy vrátit do středního pásma.
22:50
Goc vjel do útočného pásma a zkusil vystřelit, Trouba ale jeho střelu zblokoval.
22:17
Puk na střídačce Blues, hra je tedy přerušena.
21:50
Harrisonova střela zápěstím byla zblokována, pro Elliotta tedy nijak nebezpečná nebyla.
-143:00
Lehterä v rohu útočného pásma prohrál souboj s Scheifelem, který tak vyrazil do útoku. Ten byl ovšem zastaven ofsajdem.
20:40
T.J. Oshie se dostal ke střele, puk ale poslal příliš nad branku.
20:15
Dlouhou přihrávkou chtěl Pietrangelo vyslat Steena do úniku, obránci tomuto ovšem zamezili.
20:01
Druhá třetina už nam za pár chvil začne, hokejisté zatím vstupují na ledovou plochu MTS Centre.
První třetina dnešního utkání je za námi. Zatím jsme branku neviděli, Winnipeg k ní měl ale několikrát blíže. Dobrý výkon ovšem zatím podává Brian Elliott v brance St. Louis. Jak on, tak Michael Hutchinson na domácí straně zatím drží čisté konto.

Střely: 11:4
Další třetina začne přibližně ve 2:58.
20:00
19:38
Frolík se přes Butlera málem dostal do zajímavé šance, nakonec mu ovšem unikl puk.
19:21
Thorburn nahrával před branku na Frolíka, pasu ovšem bylo zamezeno.
19:02
18:57
Troubovu dělovou ránu zblokoval Bouwmeester stojící před brankou.
18:35
Bluesmani se opět postarali o výhoz a mohou tak vystřídat.
18:21
Myers od modré zápěstím zamířil vedle branky.
18:12
Tyler Myers zavezl puk do útočného pásma a první přesilovkovou střelu poté vyslal Jacob Trouba. Šla ale přímo do nastavené lapačky Briana Elliotta.
17:55
Winnipegu se přesilovka vůbec nedaří, nyní se dokonce hostující kapitán Backes dostal dvakrát ke střele. Hutchinson stál ovšem na správném místě.
17:43
Gunnarsson opět posílá puk přes všechny čáry.
17:24
Stastny vybojoval puk pro Pietrangela, jenž se postaral o další výhoz.
17:05
Barret Jackman ihned po buly vyhodil puk.
17:02
Uvidíme tedy první přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Petteri Lindbohm (STL).
16:58
Winnipeg má ponechanou výhodu.
16:34
A bez práce byl nyní i Elliott, ačkoliv od modré mohl střílet Harrison.
16:08
Schwartz poslal puk před branku, kde se ho snažil dorážet Lehterä. Oba pokusy ovšem byly zblokovány obránci, Hutchinson byl bez práce.
15:47
Do dobré šance si nyní najel Jaden Schwartz, jenže Scheifele tentokráte zblokoval střelu soupeře, a to do ochranné sítě.
15:34
Nebezpečný střele Vladimir Tarasenko střílel zápěstím z mezikruží, ale netrefil branku.
14:58
Frolík si zpoza branky sjel až k modré čáře, odkud z otočky vystřelil. Puk ale ani nedojel k brance, neboť ho zblokoval Scheifele.
Střely: 10:3
14:43
Následuje komerční přestávka, jelikož Elliott podržel puk a přerušil hru.
14:32
Drew Stafford zrychlil po pravé straně a přes obránce se natlačil sám před Elliotta, toho ale nedokázal překonat! Neuspěl ani dorážející Scheifele a skóre je tak stále 0:0 především díky brankáři Blues!
13:54
Winnipeg předvádí velmi dobrou obrannou hru a drží hráče soupeře spíše u mantinelů.
13:18
Střelu Jima Slatera z pravé strany Elliott raději podržel ve své výstroji.
13:01
Bryan Little se u branky dostal k dorážce, bekhendem ale poslal puk vedle branky a nebezpečí tedy z toho nebylo.
Dnešní utkání sleduje 15016 diváků, je tedy opět dle očekávání vyprodáno.
12:24
Nyní se St. Louis dostalo do ofsajdu při pokusu projít do útočného pásma podél levého mantinelu.
11:55
Stuart se z levé strany snažil poslat puk na branku, Pietrangelo mu v tom ale zabránil. Posléze vyhodil Lehterä puk na zakázané uvolnění.
11:23
Od modré nyní branku netrefil ani Pietrangelo. Puk posléze u sítě podržel Hutchinson a krátce po sobě tu máme další komerční přestávku.
11:10
Nyní to vše mohl změnit Tarasenko, jehož střela zápěstím šla ale nad branku.
10:56
Bluesmani se opět nedokázali v útočném pásmu k ničemu dostat.
Střely: 6:2
10:12
Puk mezi diváky, hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka.
10:00
Hokej má zatím opravdu skvělé tempo. Nadále platí to, že Jets jsou více aktivní.
09:36
Další dobrý zákrok si připsal Brian Elliott, který vyrazil střelu z pravé strany.
09:19
Jets mohou opět útočit poté, co zachytili přihrávku na Oshieho ve středu ledu.
08:15
Šanci vyrazit dopředu měli nyní i hostující hráči, nedostali se ovšem dále než do středního pásma.
07:57
Winnipeg je zatím lepším týmem a opět se něco snaží vymyslet v útoku.
06:59
Jacob Trouba nyní dvakrát pořádně vystrašil Elliotta a vytvořil parádní atmosféru ve Winnipegu! Dvakrát totiž nebezpečně střílel od modré, ani jednou ale domácí nedokázali kotouč dopravit za záda hostujícího brankáře.
06:25
Trouba předvedl pěknou individuální akci, po objetí branky ho o puk ale obral Gunnarsson.
06:05
Steen se snažil projet do útočného pásma, Trouba mu v tom ovšem dobře zamezil a získal kotouč pro domácí.
05:46
Střela Pelusa z otočky byla zblokována.
05:16
Čtvrtá formace Blues bojovala o puk v útočném pásmu za brankou, získali ho ovšem domácí, kteří nyní útočí.
04:52
Tarasenko byl v útočném pásmu dříve než Lehterä s pukem – ofsajd.
04:19
Pokus Chrise Butlera tečoval ještě Stastny, puk ale letěl vedle branky.
04:00
Střelu Stafforda do své lapačky chytá Elliott a máme tu první přerušení dnešního utkání.
03:15
A první velká šance je za námi! Winnipeg se v přečíslení 2 na 1 dostal rovnou do více příležitostí. Nejprve Little pálil z první, ale trefil pouze přesouvajícího se Elliotta. Ten spolu s obránci zvládl i několik dalších dorážek!
02:57
T.J. Oshie se krásně uvolnil přes obránce a vystřelil, Hutchinson ovšem vyrazil puk.
02:17
Marcel Goc se tak odhodlal ke střele hned od modré, Hutchinson ale puk vyrazil betonem.
01:47
Oba celky se zatím prezentují dobrou obrannou prací, čímž zastavují útoky soupeře hned po přejetí do útočného pásma.
01:02
Ani Blues ve své první útočné akci žádný větší úspěch nenašli.
00:29
Jako první se do útoku nahrnuli domácí, ale ke střele se nedostali.
00:01
Hymny dozněly a už se nám blíží zahájení!
Adam Pardy je původně obránce, dnes ale opět dostává prostor ve čtvrté útočné formaci Winnipegu. Bude zajímavé sledovat, jaké výkony na této pozici podá.
Oba celky už se pomalu chystají na ledovou plochu, kde si vyslechnou hymny obou zúčastněných národů – tedy Kanady a USA.
St. Louis proti Winnipegu vyhrálo už pětkrát v řadě, navíc v deseti posledních utkáních proti nim alespoň bodovali. To už ale bereme dohromady i se zápasy proti Atlantě Thrashers. Tato série začala 8. 11. 2009.
Jiří Tlustý si dnes odbyde svůj debut v dresu Winnipegu! Posila z Caroliny se představí ve druhé formaci po boku s Scheifelem a Staffordem.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Enström, Myers, Stuart, Trouba, Harrison, Byfuglien – Ladd, Little, Frolík – Tlustý, Scheifele, Stafford – Thorburn, Lowry, O'Dell – Pardy, Slater, Peluso

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Lindbohm, Bouwmeester, Jackman, Butler – Steen, Backes, Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Berglund, Stastny, Jaškin – Ott, Goc, Reaves

Rozhodčí: McCauley, Skilliter – Rody, Driscoll.
Československá stopa v obou týmech
Dmitrij Jaškin (STL) – 33 zápasů, 9+4
Michael Frolík (WPG) – 62 zápasů, 13+18
Ondřej Pavelec (WPG) – 36 zápasů, 90.9%
Jiří Tlustý (WPG) – 52 zápasů, 13+10 (za Carolinu)
Vzájemné zápasy
Dnes se odehraje teprve druhé z pěti letošních vzájemných setkání v základní části. To první vyhráli Blues 4:2 po gólech Schwartze, Backese, Reavese a Stastného. Za Winnipeg skórovali Little a Slater.

Další zápasy jsou na programu v noci z 10. na 11. března, z 19. na 20. března a ze 7. dubna na 8. dubna.
St. Louis Blues
Bluesmani jsou na tom ještě lépe. Odehráli o dva zápasy méně než Winnipeg (tedy 60), bodů ale mají více – 80. Vstřelili navíc 188 branek, což je čtvrtý nejlepší počin v celé NHL.

V posledních utkáních se ale St. Louis moc nedaří. Ze čtyř zápasů vyhráli jediný, a to proti Bostonu. Jinak podlehli Dallasu, Pittsburghu a naposledy Montrealu. A to i přes to, že všechna tato utkání odehráli na domácím ledě!

Nyní je čeká pět utkání venku. Po zápase ve Winnipegu navštíví Edmonton, Vancouver, Philadelphii a Toronto. Nic lehkého je tedy rozhodně nečeká.

Statistické okénko
Nejproduktivnější hráč: Vladimir Tarasenko (31+29)
Nejlepší střelec: Vladimir Tarasenko (31 branek)
Nejlepší nahrávač: Alexander Steen a Kevin Shattenkirk (32 asistencí)
Nejproduktivnější obránce: Kevin Shattenkirk (8+32)
Nejlepší +/-: Vladimir Tarasenko (+27)
Nejhorší +/-: Joakim Lindström (-8)
Nejtrestanější hráč: Ryan Reaves (88 TM)

Brankáři
Brian Elliott – 31 zápasů, 91.9%
Jake Allen – 28 zápasů, 90.5%
Winnipeg Jets
Stíhačky bojují o play-off, a zatím si v tomto ohledu nevedou špatně. Po 62 odehraných zápasech mají na kontě 73 bodů, což je řadí na šesté místo Západní konference. Před devátou Minnesotou mají čtyřbodový náskok, na čtvrté Chicago ztrácí stejný počet bodů.

Forma Winnipegu v poslední době je spíše kolísavá. Z posledních pěti utkání vyhráli Jets třikrát. Prohráli s Torontem a Washingtonem, ale vyšlápli si na Detroit, Edmonton a Dallas.

Proti Blues odehrají Jets druhý zápas ze čtyřzápasového "home-standu". Naposledy hráli se Stars, dnes hrají s Blues a poté přijdou duely s Kings a Senators. Následovat bude čtyřzápasový výlet na kluziště soupeřů.

Nejproduktivnější hráč: Bryan Little (24+26)
Nejlepší střelec: Bryan Little (24 branek)
Nejlepší nahrávač: Andrew Ladd (29 asistencí)
Nejproduktivnější obránce: Dustin Byfuglien (15+26)
Nejlepší +/-: Blake Wheeler (+12)
Nejhorší +/-: TJ Galiardi (-9)
Nejtrestanější hráč: Dustin Byfuglien (107 TM)

Brankáři
Ondřej Pavelec – 36 zápasů, 90.9%
Michael Hutchinson – 30 zápasů, 91.8%
Zdravím všechny fanoušky nejslavnější hokejové soutěže světa! Na programu máme souboj týmů Winnipeg Jets a St. Louis Blues. Utkáním vás bude provázet Michal Belšán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.