Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:49
Tomáš Tatar (DET) 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:37
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 09:51
Jakub Kindl (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:35
Tři hvězdy utkání

1. Luke Glendening (DET) 1+0
2. Pavel Dacjuk (DET) 1+0
3. Antti NIEMI (SJS) 35 zák., 3 góly, 91,4%
Detroit dvakrát prohrával a v závěru druhé třetiny mohl stav utkání otočit, jenže všechny jeho obrovské šance dokázal zneškodnit fantastický Antti Niemi. Brankář Sharks ale v poslední části hry přece jen kapituloval, když ho nejprve propálil Pavel Dacjuk a v čase 58:45 Luke Glendening, který dokonal dílo zkázy a vystřelil svému týmu vítězství. Konečné skóre. San Jose Sharks 2 Detroit Red Wings 3.
60:00
59:56
Hráči Red Wings dvakrát minuli opuštěnou klec, ale vadit jim to nemusí, protože o vítězství u je nikdo nepřipraví.
59:20
San Jose Sharks se vyžádalo oddechový čas.
59:20
Joakim Andersson (DET) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.
59:00
Brána Sharks je opuštěna a Antti Niemi je na střídačce!
58:45
Detroit právě vstřelil branku!
LUKE GLENDENING střílí krásný gól a v samotném závěru otáčí stav utkání na stranu Detroitu Red Wings!! Gustav Nyquist si sjel za bránu na přihrávku Dannyho DeKeysera a poté našel u pravé tyče Luka Glendeninga, který bekhendem uklidil puk přesně do vzdálenějšího levého horního rohu. Krásná střela a Detroit vede 3:2. Asistence: Gustav Nyquist, Danny DeKeyser.
58:05
Zápas se chýlí ke svému konci a vypadá to, že o osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení nebo případně samostatné nájezdy.
57:26
Přestože Antti Niemi dnes inkasoval dva góly, tak si troufám říci, že po závěru druhé třetině, v níž předvedl neuvěřitelné zákroky, bude vyhlášen první hvězdou zápasu.
56:47
Jakub Kindl napřáhl od modré čáry ke tvrdě střele, která letěla těsně nad ledem a směřovala přesně ke vzdálenější pravé tyči, Antti Niemi ji ale levým betonem dokázal vykopnout!
56:03
Logan Couture (SJS) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
56:03
Stephen Weiss (DET) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
56:03
Logan Couture poslal k zemi před bránou Detroitu k zemi Brendana Smitha, který zůstal ležet na ledové ploše.
55:00
Sharks jakoby spoléhali na zákroky Anttiho Niemiho a nepřipouštěli si, že mohou inkasovat, což se jim před pár okamžiky vymstilo.
53:42
Gustav Nyquist nahodil puk na bránu a Antti Niemi si připsal po inkasovaném gólu rychle další úspěšný zákrok.
53:31
PAVEL DACJUK vyrovnává na 2:2 a nutno říci, že je to vyrovnání více než zasloužené!! Pavel Dacjuk se ocitl sám mezi kruhy pro vhazování a bekhendem nahodil puk na bránu. Jeho následné nahození nebylo prudké, přesto si ale našlo mezi rukou a tělem Anttiho Niemiho cestu do brány. Asistence: Tomáš Tatar, Danny DeKeyser.
53:06
Darren Helm vypálil, jeho střela ale skončila pouze ve výstroji Anttiho Niemiho, který se během druhé třetiny rozchytal k neskutečnému výkonu.
52:35
Sharks přežili čtyřminutovou hru v oslabení a fanoušci v SAP Center to patřičně ocenili!
51:34
Střela Brendana Smithe od modré čáry skončila mimo a San Jose hraje v plném počtu!
51:09
Antti Niemi vytáhl další fantastický zákrok! Pavel Dacjuk předvedl drzí průnik a poté se snažil nadvakrát překonat brankáře Sharks, obě jeho střely ale skončily na jeho pravém betonu.
50:38
Red Wings se dostali během čtyřminutové početní výhody pouze ke dvěma střelám na bránu.
50:29
Teemu Pulkkinen se tentokrát dostal ke střele v levém kruhu pro vhazování, Antti Niemi byl však připraven a u své pravé tyče jeho střelu zastavil.
49:41
Justin Braun vyhodil puk za bránu Detroitu a okamžitě odjel střídat.
49:12
San Jose se podařilo vyhodit a Jimmy Howard vyjel z brány proti puku, aby rychle rozehrál.
48:50
Hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou v podání Red Wings.
48:35
Teemu Pulkkinen zavezl puk do útočného pásma a z pravého křídla napřáhl k dělové střele, kterou dokázal Antti Niemi zastavit.
48:24
Další vyhození San Jose. Red Wings se nedaří přejít do útočného pásma.
48:00
Sharks se podařilo vyhodit a ukrojili cenné sekundy ze čtyřminutového vyloučení Matta Nieta.
47:40
Detroit má nyní obrovskou šanci na to, aby vyrovnal stav dnešního utkání.
47:33
Matt Nieto (SJS) dostal větší trest, 2+2 minuty vysoká hůl.
47:01
Před bránu San Jose směřovala nebezpečná přihrávka z rohu kluziště, do které pro jistotu Antti Niemi zasáhl.
46:35
Sharks se osvobodili nahozením na Jimmyho Howarda, který puk vyrazil do rohu kluziště.
46:23
Red Wings se nepodařilo přejít do útočného pásma a jejich útok zastavilo postavení mimo hru.
46:08
Teemu Pulkkinen tvrdě vypálil od modré čáry a Antti Niemi si připsal u své levé tyče těžký zákrok!
45:06
Hráči Detroitu Red Wings nyní byli opět hodně blízko ke vstřelení vyrovnávacího gólu, jejich střela ale tentokrát skončila na horní tyči brány Anttiho Niemiho!
44:51
Justin Braun (SJS) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
44:43
Za nepříznivého stavu 2:1 hostům ani nic jiného nezbývá.
44:06
Red Wings během druhé třetiny svého soupeře přestříleli a také v úvodu třetí třetiny jsou velice aktivní.
43:51
STŘELY NA BRÁNU: San Jose 20 Detroit 24
43:42
Niklas Kronwall vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla zablokována.
43:07
Hráči Detroitu Red Wings by potřebovali dynamit, aby dobyli bránu San Jose Sharks.
42:38
Joakim Andersson nahodil puk na bránu, s jeho nahozením si ale rozchytaný Antti Niemi hravě poradil.
42:05
Jakub Kindl vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla zablokována.
41:03
Joe Thornton nebezpečně vypálil z levého křídla a jeho následná střela se odrazila od vzdálenější spojnice břevna a tyče zpět do hry!
40:27
Sharks vyhodili puk na zakázané uvolnění, kterého hráči Detroitu využili k rychlému střídání. San Jose střídat nemůže.
40:01
Podruhé a naposledy se dnes vracíme k zápasu v SAP Center, abychom sledovali závěrečnou část dramatického a velmi pohledného utkání mezi San Jose Sharks a Detroitem Red Wings.
Zatímco v první třetině se oběma týmům přesilové hry nepodařilo využít, ve druhé části hry svou početní převahu rychle zužitkovaly. Teemu Pulkkinen krátce po začátku prostředního dějství vyrovnal na 1:1, za necelé tři minuty ale skóroval v přesilové hře na opačné straně Patrick Marleau a vrátil San Jose zpět jednobrankové vedení. V samotném závěru druhé dvacetiminutovky poté hráči Red Wings dostali San Jose pod obrovský tlak a vytvořili si obrovské šance, ty ale dokázal neuvěřitelnými zákroky zneškodnit Antti Niemi. Skóre po 40 minutách. San Jose Sharks 2 Detroit Red Wings 1.
40:00
39:55
Tomáš Tatar spálil další obrovskou příležitost, když si u pravé tyče sjel na volný puk a poté se ho snažil dorazit do brány, Antti Niemi ale i v leže dokázal jeho střelu lapačkou vyrazit! Další spektakulární zákrok brankáře San Jose, který se stal hrdinou předchozích okamžiků.
39:36
Detroit si vytvořil v závěru druhé třetiny obrovský tlak.
38:31
Red Wings se dostali ke střele, která se od levé tyče po pokusu Stephena Weisse z pravého kruhu pro vhazování odrazila na brankovou čáru a Antti Niemi puk stáhl hokejkou puk rychle pod sebe! Úžasná reakce a další zákrok, na který můžete v NHL klidně čekat 10 let, než se ho dočkáte znovu.
38:25
Niklas Kronwall byl blízko vstřelení vyrovnávacího gólu, když se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, tváří v tvář Anttimu Niemimu ale neuspěl a brankář San Jose si následně poradil i s jeho bekhendovou dorážkou z pravého křídla!
37:34
Joakim Andersson zavezl středem hrací plochy puk do útočného pásma a poté ho rozdal do pravé strany Tomášovi Jurčovi, jehož následná střela bez přípravy minula vzdálenější pravou tyč.
36:39
Do konce prostředního dějství zbývá odehrát něco málo přes 3 minuty. San Jose vede nad Detroitem po gólu Patricka Marleaua 2:1.
35:43
Luke Glendening se s tím nepáral a z pravého křídla napřáhl k prudké střele s příklepem, Antti Niemi byl však u své levé tyče připraven a připsal si další úspěšný zákrok.
34:15
Danny Dekeyser vypálil od modré čáry, jeho střela ale zamířila pouze do hrudi připraveného Anttiho Niemiho.
33:58
A znovu Joakim Andersson, jehož střela nad ledem z identického místa jako před pár sekundami byla tentokrát přesnější a směřovala přesně ke vzdálenější levé tyči, Antti Niemi ji ale pravým betonem dokázal vykopnout!
33:45
Joakim Andersson v pravém kruhu pro vhazování vypálil skvěle z otočky a jeho následná střela letící jen několik centimetrů nad ledem zamířila těsně vedle vzdálenější levé tyče!
33:17
STŘELY NA BRÁNU: San Jose 20 Detroit 14
32:11
Darren Helm po vhazování po pravici Anttiho Niemiho skvěle objel bránu a u pravé tyče se puk snažil zasunout za záda brankáře San Jose, ten ale dokázal včas zareagovat a levým betonem jeho pokus zastavil!
31:55
Tomáš Jurčo vyslal na domácí bránu z levého kruhu pro vhazování střelu zápěstím, která byla sražena do ochranné sítě.
31:23
Luke Glendening vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Jimmyho Howarda.
31:16
Jimmy Howard musí být během posledních minut pořádně na pozoru, což se mu nyní podařilo a po dobrém zákroku přerušil hru.
30:50
Justin Braun vzápětí zkoušel štěstí střelou od modré čáry, jeho pokus ale skončil mimo.
30:08
Sharks vypálili ihned po vhazování od modré čáry, následná střela domácích hokejistů letící těsně nad ledem byla sražena vedle levé tyče.
30:02
Jimmy Howard zastavil nahození Sharks a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
29:30
Brenden Dillon poslal krásnou přihrávkou mezi kruhy pro vhazování do samostatného úniku Justina Brauna, který předvedl povedený blafák do bekhendu, puk z jeho hokejky ale nakonec skončil na levé tyči, od které se odrazil zpět do hry!
29:10
Pokračujeme ve hře 4 na 4 a vhazovat se bude po pravici Anttiho Niemiho.
28:54
Patrick Marleau zakončil skvěle sehraný protiútok San Jose Sharks a jeho střela z pravého kruhu pro vhazování směřovala přesně k pravé tyči, Jimmy Howard ale vytáhl neopakovatelný zákrok a puk ukryl v lapačce!
28:17
Joakim Andersson (DET) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
28:17
Matt Irwin (SJS) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
28:17
Matt Irwin zalehl v rohu kluziště Joakima Anderssona.
27:35
Vzápětí Antti Niemi musel zasahovat znovu, když střelu od modré čáry Red Wings ukryl v lapačce! Skvělý zákrok.
27:28
Danny Dekeyser vypálil z pravého křídla na přední pravou tyč, kde puk zastavil pozorný Antti Niemi.
26:51
San Jose právě vstřelilo branku!
PATRICK MARLEAU střílí gól v přesilové hře a vrací San Jose Sharks zpět ztracené vedení!! Joe Pavelski vypálil z pravého křídla a jeho následnou střelu těsně před brankovištěm skvěle tečoval mezi betony Jimmy Howarda zkušený Patrick Marleau. Asistence: Joe Pavelski, Logan Couture.
26:42
Jonathan Ericsson (DET) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
25:29
Detroit Red Wings se sice osvobodil, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.
24:54
Logan Couture tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho prudká střela zápěstním však zamířila vedle levé tyče.
24:19
Detroit Red Wings dnes hrál dvě přesilové hry, z nichž druhou dokázal využít, a v SAP Center je stav utkání vyrovnaný 1:1.
23:53
TEEMU PULKKINEN využívá přesilovou hru a vyrovnává na 1:1!! Riley Sheahan využil toho, že Marc-Edouard Vlasic ztratil hůl, a přesnou přihrávkou doleva našel volného Teemu Pulkinnena, který puk zametl do prázdné brány. Asistence: Riley Sheahan, Stephen Weiss.
23:25
Antti Niemi byl na zemi a Darren Helm mohl dorážet puk u pravé tyče do prázdné brány, brankář San Jose ale vytáhl spektakulární zákrok!
23:10
Brent Burns (SJS) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
22:50
Hra byla přerušena, s největší pravděpodobností kvůli ofsajdu San Jose.
22:40
STŘELY NA BRÁNU: San Jose 14 Detroit 8
22:07
Detroit vstoupil do druhé třetiny jako vyměněný.
21:55
Tomáš Hertl vyhodil puk na zakázané uvolnění a Red Wings dostává San Jose Sharks pod tlak.
21:25
Puk skončil po teči v tunelu SAP Center a hra byla přerušena.
21:09
Justin Abdelkader vypálil z levého křídla, jeho střela ale našla u levé tyče pouze připraveného Anttiho Niemiho.
20:49
Ostrý vstup Red Wings do druhé třetiny.
20:14
Darren Helm se dostal do samostatného úniku, z blízkosti ale nedokázal skvělého Anttiho Niemiho u pravé tyče překonat! Niemi nejprve jeho střelu zastavil levým betonem, na kterém skončila i jeho následná dorážka.
20:01
San Jose hrálo ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky dvě přesilové hry, z nichž nedokázalo ani jednu využít a po první třetině vede nad Detroitem 1:0, když se v osmé minutě prosadil Matt Irwin a vstřelil svůj šestý gól v letošní sezóně NHL. Věřme, že další góly jsou ještě před námi a dnešní duel neskončí jako ten, v němž Red Wings ve středu ráno podlehli fotbalovým výsledkem 1:0 LA.
Detroit Red Wings vstoupil do dnešního zápasu velmi špatně a během úvodních 15 minut se dostal pouze k jedné střele na bránu. Red Wings byli za svou pasivitu v čase 7:06 potrestáni, když se střelou od modré čáry prosadil Matt Irwin. Skóre po první třetině. San Jose Sharks 1 Detroit Red Wings 0.
20:00
19:40
Antti Niemi si během závěrečných 60 sekund prvního dějství připsal úspěšný zákrok a v SAP Center už se zřejmě nic nestane.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:57
Sharks sehráli skvěle další kombinaci v útočném pásmu Detroitu a Joe Pavelski se natahoval po střele Joea Thorntona z pravého kruhu pro vhazování po dorážce, Jimmy Howard ale včas našel puk pod sebou a přikryl ho!
17:08
San Jose roztáhli hru doleva, odkud přišla tvrdá rána, Jimmy Howard ji ale dokázal vyrazit a připsal si důležitý zákrok!
16:45
Sharks hrají svou druhou přesilovou hru v dnešním zápase.
16:11
Sharks nahodili puk na bránu a Jimmy Howard si připsal další úspěšný a tentokrát snadný zákrok.
16:05
Darren Helm (DET) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění brankáře.
15:55
Red Wings vypálili od modré čáry, střela letící těsně nad ledem ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl Antti Niemi připravený.
15:20
Patrick Marleau napřáhl ihned po vhazování z levého křídla ke tvrdé střele, kterou Jimmy Howard dokázal skvělým zákrokem vyrazit!
15:15
Puk byl sražen mimo mantinely a hra byla přerušena.
14:27
Ani San Jose Sharks nedokázalo svou úvodní přesilovou hru využít a pokračujeme za stavu 1:0.
13:39
Tommy Winkels se dostal do zakončení, Jimmy Howard ale dokázal jeho střelu lapačkou vyrazit!
13:16
Sharks zkusili vypálit z opačné strany, střela z levého kruhu pro vhazování ale byla pro změnu zablokována.
12:17
Patrick Marleau nedokázal přihrát mezi kruhy pro vhazování a Brendan Smith vyhodil puk z obranného pásma.
12:07
Obránce Brent Burns vypálil z pravého kruhu pro vhazování střelou zápěstím, která skončila na hrudi připraveného Jimmy Howarda. Brankář Red Wings po úspěšném zákroku puk podržel a přerušil hru.
11:47
Joe Pavelski od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele, která skončila vedle pravé tyče.
11:19
Tomáš Jurčo (DET) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
11:13
STŘELY NA BRÁNU: San Jose 7 Detroit 1
10:51
Detroit svou úvodní přesilovou hru nevyužil a navíc se během ní ani nedostal ke střele na bránu.
10:51
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
09:55
Teemu Pulkkinen napřáhl na pravém křídle od modré čáry k jedovaté ráně s příklepem, která byla těsně před Antti Niemim zablokována hloučkem hráčů San Jose.
09:26
Sharks zatím skvěle brání a nepouštějí Detroit do útočného pásma.
08:59
Red Wings mají k dispozici přesilovou hru a šanci vrátit se rychle zpět do zápasu.
08:51
Tommy Wingels (SJS) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
08:22
Detroit Red Wings ještě nevystřelil na bránu, zatímco San Jose vystřelilo na bránu sedmkrát, přičemž poslední střela skončila gólem.
07:06
MATT IRWIN střílí svůj šestý gól v letošní sezóně NHL a posílá San Jose Sharks do zaslouženého vedení!! Matt Irwin napřáhl od modré čáry ke střele zápěstím, která zapadla přesně k pravé tyči. Jimmy Howard měl ztížený výhled a vůbec nic neviděl. Asistence: Joe Thornton, Scott Hannan.
06:50
Red Wings se ale opět nepodařilo udržet útočné pásmo a Logan Couture z dálky nahodil puk na bránu Detroitu, kde puk ukryl ve výstroji pozorný Jimmy Howard.
06:35
Detroit Red Wings nahodil puk za bránu Anttiho Niemiho.
06:08
Detroit Red Wings sáhl k oddechovému času poté, co se v úvodu zápasu ocitl pod velkým tlakem.
06:08
Red Wings podruhé během pár sekund vyhodili puk na zakázané uvolnění.
05:50
Joe Thornton nahodil puk do útočného pásma.
04:42
Tomáš Hertl tvrdě vypálil z blízkosti, Jimmy Howard byl ale opět u své pravé tyče včas a jeho střelu vyrazil! Sharks poté vytvořili před bránou Detroitu velký závar, k úspěšné dorážce se ale nedostali.
04:20
Joe Pavelski nahodil puk na bránu a Jimmy Howard si u své pravé tyče připsal první úspěšný zákrok.
03:59
Jimmy Howard ani Antti Niemi zatím nemuseli řešit žádnou vážnější příležitost.
03:20
Alexej Marčenko napřáhl z pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé ráně bez přípravy, jeho pokus ale zamířil vedle pravé tyče.
02:57
Jakub Kindl nahodil puk do útočného pásma, kde ho Pavel Dacjuk nedokázal udržet.
02:24
Sharks se vzápětí k ničemu nedostali a Detroit se dostal ke střele z pravého kruhu pro vhazování, následný pokus ale mezi tři tyče nezamířil.
01:57
Scott Hannan nahodil puk do útočného pásma za bránu Jimmyho Howarda.
01:52
San Jose v úvodu zápasu skvěle bruslí a donutilo hráče Red Wings k vyhození na zakázané uvolnění.
00:46
Joe Pavelski se snažil prosadit na pravém křídle, jenže podklouzl a skončil na ledové ploše.
00:01
V bráně San Jose Sharks začne Antti Niemi, zatímco do brány Detroitu Red Wings se vrací Jimmy Howard.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Irwin, Hannan – Dillon, Braun – Vlasic (A), Burns – Goodrow, Tierney, Kennedy – Hertl, Sheppard, Nieto – Marleau (A), Couture, Wingels – Karlsson, Thornton, Pavelski (A).

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Smith, Marčenko – Kindl, Dekeyser – Kronwall (A), Ericsson – Miller, Andersson, Jurčo – Weiss, Glendening, Pulkkinen – Abdelkader, Sheahan, Nyquist – Helm, Dacjuk (A), Tatar.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Chris Rooney – Steve Miller, Trent Knorr.

Detroit Red Wings

Detroit Red Wings zahájil trip po Kalifornii bez kapitána Henrika Zetterberga dvěma porážkami. Kapitán Detroitu byl v neděli nepříjemně zasažen pukem z hokejky kapitána Dallasu Jamieho Benna do hlavy. Vedení sice vyvrátilo zvěsti o otřesu mozku, ale sám Zetterberg prohlásil, že ještě není na sto procent připraven a stále ještě cítí příznaky otřesu mozku. Red Wings ve středu ráno podlehli nejtěsnějším rozdílem 1:0 obhájcům Stanley Cupu Los Angeles Kings, v jehož bráně předvedl 26 zákroků Jonas Gustavsson.
San Jose Sharks

San Jose Sharks má v únoru lehce negativní bilanci, když z devíti zápasů pětkrát zvítězilo a šeskrát odešlo ze střetnutí v roli poraženého. Sharks prohráli tři ze čtyř posledních zápasů a v současné chvíli se nachází v západní konferenci mimo postupovou osmičku. San Jose svádí nadálku boj o účast ve Stanley Cupu s Calgary Flames, na které ztrácí dva body. Hokejisty San Jose nyní čekají během šesti dnů čtyři zápasy, které mohou mnohé napovědět.
San Jose Sharks během loňské sezóny sehrálo s Detroitem Red Wings dvě vzájemná utkání, během nichž se dvakrát radovalo z výhry San Jose. Brankáři Antti Niemi a Jimmy Howard každý vychytali čisté konto, Howard však inkasoval gól v samostatných nájezdech, na které došlo 22. října 2013 v Joe Louis Areně. Ve druhém zápase 10. ledna 2014 v SAP Center zazářil Joe Pavelski, který dvěma góly přispěl k výhře Sharks 4:1. Prvním střetnutím mezi oběma týmy v letošní sezóně NHL Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.