To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji Vám hezký zbytek noci a krásný víkend.
Československá stopa v utkání:

Aleš Hemský (DAL): (0+0), +/- 0, 2 střely, čas na ledě 15:15.
Martin Marinčin (EDM): (0+0), +/- +2, beze střely, čas na ledě 21:59.
Tři hvězdy utkání:

1. Richard Bachman (EDM): 29 zásahů, bez inkasované branky, úspěšnost zásahů 100%.
2. Benoit Pouliot (EDM): (1+1), +/- +2, 4 střely, čas na ledě 19:02 .
3. Andrew Miller (EDM): (1+0), +/- +1, 3 střely, čas na ledě 13:52.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
Kari Lehtonen (DAL): 24 zásahů, 4 inkasované góly, úspěšnost zásahů 85,7%.
Ještě doplním, že na dnešní utkání si do Rexall Place našlo cestu 16 839 diváků.
Konečný výsledek 4:0 je asi až moc krutý pro Dallas, který dřel, přestřílel soupeře a vytvořil si i mnoho tutovek, které však neproměnil. Možná tak ani Stars nezlomila branka po 33 sekundách hry, ale nejvíce asi druhá inkasovaná. Hosté byli lepším týmem a mohli mnohokrát srovnat, místo toho jim ale soupeř v 50. minutě odskočil. A poté přidal další dva góly. Ovšem všechny inkasované branky jdou na vrub obrany Dallasu. První tři góly padly stejně – nahrávka od zadního mantinelu na volného hráče před brankou. A čtvrtý gól zase chyba obrany, následný faul a proměněné trestné střílení.
Střely ve třetí třetině (celkem):

Edmonton 12 (28)

Dallas 6 (29)
60:00
59:27
Edmonton ještě vytvořil zámek a útočí na "búra".
58:38
Snaha Stars alespoň o čestný úspěch končí na brankáři Bachmanovi.
57:57
Zápas se nám už dohrává, za tohoto výsledku je to pochopitelné.
56:40
Edmonton právě vstřelil branku!
ANDREW MILLER proměňuje! Útočník Oilers zvolil pomalý rozjezd, naznačil pár pohybů rameny a poslal kotouč nad betonem Lehtonena ke vzdálenější tyči.
56:40
Andrew Miller ujížděl sám na branku a byl Jo. Bennem podražen. Sudí tak nařizuje trestné střílení!
56:15
Domácí zastavuje v další akci hvizd čárového rozhodčího – ofsajd.
54:57
Miller měl na hokejce čtvrtý gól Oilers, zblízka ale zívající prázdnou branku odmítl trefit.
53:32
Třetí puk ze své sítě loví Lehtonen, ani tentokrát mu ale obrana moc nepomohla. Třetí gól = třetí stejná situace. Opět to byla nahrávka od zadního mantinelu na volné hráče před brankou, tentokrát tedy BENOITA POULIOTA, který nabídnutou šanci bez váhání proměnil. Asistence: Taylor Hall, Justin Schlutz.
52:33
52:19
Bachman si až nyní připisuje zásah, ale to po lehké nahození Horcoffa.
52:02
Teď pro změnu zastavuje hráče Dallasu ofsajd. Přesilovka z jejich strany není vůbec dobrá.
51:41
A hrací předmět znovu míří až k Lehtonenovi.
51:14
Domácí hráči mohou střídat poté, co úspěšně vyhazují puk přes všechny čáry.
50:33
Stars mají možnost zápas zdramatizovat, za hákování je totiž vyloučen Pouliot (EDM).
49:24
Dallas hraje, Oilers se raduje! Nedůslednost při rozehrávce hostů trestá DEREK ROY, jenž v gól proměnil Jakupovu nahrávku od zadního mantinelu. Asistence: Nail Jakupov, Teddy Purcell.
48:03
Stars třetí třetinu na ledě jasně dominují, avšak vyrovnávací trefa ne a ne přijít.
46:52
Seguin dostal nabito asi dva metry od branky, dělovkou ale puk poslal jen do lapačky brankáře Edmontonu.
46:11
Teď už hvizd sudího je pochopitelný, hosté se dopustili ofsajdu.
45:44
Nyní je hra přerušena, ale vůbec nevím proč. Každopádně vhazuje se před Bachmanem.
45:12
Nakonec Ritchie pálil, ale při střele uklouzl a tak jeho střela se minula účinkem. Dallas ale stále zůstává v náporu.
44:29
Stars obsazují obranné pásmo Oilers.
43:14
Hemský ujel sám na Bachmana, svou střelou mu ale vyprášil pouze betony!
42:29
První trošku vážnější šance v této třetině se naskytla Hallovi, ten ale sám před Lehtonenem neuspěl.
41:12
Opatrně nám začíná třetí třetina, do které vstoupili ve vedení domácí hráči.
40:01
Dallas má střelecky navrch, i tak ale stále platí skóre 1:0 pro Oilers. Jedinou branku zápasu obstaral ihned v první minutě hry Eberle.

Třetí dějství nám začne přibližně v 4:29.

Střely ve 2. třetině (celkem):
EDM 9 (16) – DAL 13 (23)
40:00
39:06
Ve střední třetině vybojoval puk Hemský a získává buly v útočném pásmu pro svůj Dallas.
37:49
Schlutz měl celkem slušný nápřah, ovšem jeho dělovku zmařila zlomená hůl.
36:59
Eaves vyslal nenápadnou střelu na Bachmana, ten ale mezírku mezi betony po přesunutí sklapl včas.
36:02
Hosté propadli a pustili Edmonton od přečíslení 3 na 1, Roy našel Jakupova, ten si ovšem ani svižným zakončením na parádně přesunujícího se Lehtonena nepřišel.
34:24
Eakin pálil do chumlu hráčů z levého kruhu, puk se ale poděl právě někde mezi hráči a sudí přerušuje hru.
34:03
33:18
32:59
A Bachman nyní přerušuje hru.
32:38
Klingberg pálí z levého kruhu mimo tři tyče.
32:16
Bachman kryje puk po střele Spezzy.
32:03
A to je nepříjemné pro Oilers, na trestnou lavici totiž usedá za podražení Nugent-Hopkins. Edmonton tak bude hrát přes minutu ve třech.
31:18
Poté se však v brankovišti objali Fraser (EDM) a Roussel (DAL), oba dostávají dvě minuty za hrubost. Hrajeme ve čtyřech,
31:18
Střela Landera vypadla Lehtonenovi za záda, tam to ale hlídal obránce Stars.
29:42
Z mezikruží pálil Purcell, ovšem jeho střela je ale přizvednuta.
28:33
To je šancí! Olejáři unikli dva sami na gólmana, zakončoval dle mého Seguin, který měl před sebou poloprázdnou branku, ovšem Lehtonen máchl lapačkou a i se štěstím zasahuje!
28:17
Mezi tím, co se ve střední třetině Hall hádal se soupeřem, ujel jeden z domácích útočníků, jeho forhendová klička ale končí v lapačce Lehtonena!
27:52
A právě McKenzie dostal pas do úniku, svou střelou pod horní tyč ale neuspěl!
27:41
Toto nebyla vůbec povedená přesilovka Edmontonu, který většinu času početní výhody strávil s pukem ve vlastní obranné třetině. Vyloučený McKenzie už je na ledové ploše.
26:44
Stars se podruhé za sebou vysvobozuje.
25:41
Druhé vyloučení utkání máme tu. Za krosček je potrestán McKenzie (DAL).
24:11
Z úseku klidné hry bez střel se rozjel Roussel a dostal se přes obránce bez rychlosti až k Bachmanovi, mezi jeho betony ale mezírku nenašel.
22:26
Nugent-Hopkins ve střední třetině získal kotouč a ujížděl na Lehtonena, střelou na vyrážečku ale neuspěl.
21:17
Oilers sice vyhráli buly ve vlastní třetině, i tak si ale dokázali pořádně zavařit. Kotouč zachytil za brankou Eaves, který poslal puk na Goligoskeho, a ten neváhal vystřelit do klubka hráčů. Ještě dorážel Ja. Benn, ale mimo zařízení.
20:26
Nahození Seguina tečoval u vzdálenější tyče Klingberg, puk však poslal jen do venkovní síťky.
20:01
První dvacetiminutovku máme za sebou, jediný gól byl k vidění již po 33 sekundách hry, a to z hole Eberleho.

Druhá třetina začne přibližně v 3:34.

Střely: 10 – 7
20:00
19:22
Ritchie si chystal kotouč tak dlouho na střelu, až ho jeden ze soupeřů poslal nekompromisně k ledu.
18:36
Hemský aktivně napadal rozehrávku soupeře, ovšem obrana domácích si dala na hrací předmět pozor.
17:55
Pouliot byl příliš rychlý při přechodu přes modrou čáru než jeho spoluhráč s pukem, píská se ofsajd.
16:34
Hráči Dallasu byli ve střední třetině úspěšnější v souboji o puk a získávají tak útočné pásmo.
15:13
Několik střel nyní musel i v leže pochytat Lehtonen! Střela obránce Aulieho jej donutila k zásahu v leže, ve stejné poloze poté musel hasit i dorážku Roye nebo Purcella.
14:22
Klefbom svým nahozením zajišťuje, že po komerční přestávce se bude vhazovat po levici Lehtonena.
13:57
První lajnu domácího celku zastavuje v útoku odpískané postavení mimo hru.
13:13
12:52
Hemský se odhodlal ke střele, kotouč ale nechal za sebou.
12:19
Oilers se avšak zatím úspěšně brání a kotouč opět posílají až k brance Lehtonena.
11:13
Teď už to ale přesilovka pro Dallas bude, za podražení je vyloučen Hall (EDM).
10:29
Jeden z domácích poslal ve střední třetině tvrdě k zemi soupeře, načež se následně strhla strkanice. Sudí se ale vylučovat nechystá.
09:37
Dallas si vybojoval útočnou třetinu, kde nyní operuje s pukem za brankou Spezza.
08:11
Jeden z beků Stars při rozehrávce namazal Jakupovi, ten se ale střelou od levého mantinelu neprosadil.
07:29
Lander krásně předložil kotouč v přečíslení Nikitinovi, tomu ale střela nesedla a Lehtonen dokázal zasáhnout.
06:41
Bachmanovi vypadla Eakinova střela z lapačky, u puku byl pohotově Hemský, ale dorážkou trefil jen beton domácího gólmana.
05:59
Do přečíslení tři na dva se dostali Olejáři, jejich kombinace ale střelou na branku nedopadla.
05:16
Sceviour vystřelil zápěstím přízemní střelu z levého kruhu, branku ale minul.
04:27
Hosté si nepřesně nahráli při své rozehrávce a po zakázaném uvolnění se tak hra dostává zpět k Lehtonenovi.
02:57
Střela jednoho z obránců Oilers jen krajně zaměstnala muže v masce Dallasu.
02:04
Zatím celkem rychlou hru nám zastavuje ofsajd domácího celku.
00:33
To je tedy úvod utkání. Pouliot ujel s Nugentem-Hopkinsem v přečíslení dva na jednoho, s tím si ale Lehtonen ještě poradil, poté se ale už dostal puk před branku k JORDANU EBERLEMU, který prostřelil gólmana Stars. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Benoit Pouliot.
00:01

Edmonton Oilers: Bachman (Scrivens) – Schultz, Klefbom, Aulie, Marinčin, Nikitin, Davidson – Eberle, Nugent-Hopkins, Pouliot – Purcell, Roy, Jakupov – Miller, Lander, Hall – Fraser, Klinkhammer, Gazdic.

Dallas Stars: Lehtonen (Enroth) – Goligoski, Jokipakka, Klinkberg, Nemeth, Jo. Benn, Demers – Ja. Benn, Seguin, Eaves – Eakin, Spezza, Hemský – Screviour, Fiddler, Roussel – Ritchie, Horcoff, McKenzie..
Oilers se nepovedl začátek sezóny a už se to s nimi táhne. Za 74 zápasů mají na kontě Olejáři pouhých 55 bodů, což jim zaručuje šestou příčku v Pacifické divizi a třináctou pozici v Západní konferenci. Edmonton z posledních šesti zápasů pětkrát bodoval.

Stars jsou na tom o trošku líp, za 74 utkání nasbírali 82 bodů. Je z toho šesté místo v Centrální divizi a desátá příčka v Západní konferenci. Dnes bude Dallas útočit na pátou výhru v řadě.

Předchozí vzájemné zápasy: Tuto sezónu se oba celky setkaly dvakrát, vždy vyhrál Dallas.

EDM – DAL 5:6 sn.