Ondřej Palát (TBL) 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:06.
1. James Reimer (TOR) 40 zák., 1 gól, 97,6%

Trestné minuty: 11 – 11
Využité přesilové hry: 1/3 – 1/3
Bodyčky: 26 – 33
Vyhrané vhazování: 27 – 23.
Maple Leafs po sedmi porážkách potěšili vlastní diváky druhou výhrou v řadě, když po Ottawě udolali i nejproduktivnější tým celé soutěže. Tampa rozhodně nebyla horším týmem, ale rozhodujícím faktorem byl výkon Reimera, který celkem zlikvidoval úctyhodných čtyřicet střel. Lightning si tak připisují třetí porážku z posledních čtyř zápasů, avšak díky bídné formě všech hlavních konkurentů jsou stále v boji o první místo Východní konference, ve které Toronto zůstává předposlední.
60:00
59:49
Kadri znovu vyhodil, Smith dojel puk a v tomto zápase se už nic nestane.
59:31
Smith se snažil rozhodnout střelou od červené čáry, kterou trefil pouze brusli Stralmana.
59:22
Leafs odpálili puk do bezpečí, branka Tampy je stále prázdná, ale nyní už je asi rozhodnuto.
59:09
Kučerov projel středem hřiště, Reimer si s jeho střelou poradil stejně jako s dorážkou.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:42
Boyle pálil z pravé strany, ale od Brewera putoval puk do ochranné sítě.
58:21
Palát napřáhl zpoza levého kruhu, Reimer vyrazil kotouč zpět k českému útočníkovi, který trefil tyčku!
58:11
Drouin ze zadního mantinelu opět našel hokejku Kučerova, jenomže James Reimer si proti jeho dobré střele připsal už svůj šestatřicátý zákrok.
57:52
Přízemní střelu Kučerova vytěsnil James Reimer svým levým betonem.
57:26
Maple Leafs se v pohodě brání a Reimer nemusí řešit žádné ošemetné situace.
57:00
Andrej Vasilevskij je na střídačce, Tampa riskuje hru v šesti.
56:51
Stralmanova střela byla sražena na pravou stranu, odkud nepřesně pálil Stamkos.
56:37
Kadri se snažil obhodit Stralmana, který byl k němu zády, ale i tak útočníka Toronta ubránil.
56:22
Smith si rukavicí zpracoval vysoko letící puk, ale mezitím se dostal do ofsajdu.
55:59
Brownovo nahození za svou branku zastavil Reimer a Lightning se ani nyní neusadili v pásmu.
55:42
Smith účelně zdržoval v útočném pásmu a rozhodčí nakonec přerušili hru. Následuje komerční přestávka.
55:22
Tampa se nemůže dostat do žádného většího tlaku a Toronto se rychle přibližuje vítězství.
54:59
Komerov nebo Phaneuf tečovali střelu Carlea a Reimer zasahovat nemusel.
54:29
Leafs se chtěli rychle vrátit do útočného pásma, jenže čárový odpískal ofsajd.
54:21
Přes Kadriho a Kessela se puk dostal mezi kruhy na van Riemsdyka, kterému zakončení moc nesedlo a Vasilevskij vyrazil před sebe.
54:02
Palátovu přihrávku ukořistil van Riemsdyk, který se natlačil přes Stralmana, ale na Vasilevského vyslal jen hodně slabou střelu.
53:42
Gardinerova střela od modré byla tečovaná, ale kotouč letěl do rohu hřiště.
53:25
Namestnikovi utekl puk v obranném pásmu, napadající Komarov ho ale nezískal.
52:54
Únik Bootha přinesl střelu z levého kruhu, střelou k horní tyči ale americký útočník neuspěl.
52:41
Až teď se hosté usadili před Reimerem, což ale trvalo asi jen pět vteřin.
52:14
Na ledě je čtvrtý útok Tampy, který se nemůže dostat přes útočnou modrou čáru.
51:51
Killornova nepříliš prudká střela skončila na hokejce Jamese Reimera.
51:22
Tampě se rychle krátí čas na vyrovnání skóre, na vstřelení dvou branek mají Blesky už jen osm a půl minuty.
51:05
Erixon dloubl puk přes střední pásmo na Kessela, kterého ale zastavilo postavení mimo hru.
50:41
Na druhé straně si dal Kadri puk na forhend, ale střela k zadní tyči otestovala jen pevnost mantinelů.
50:31
Callahan přihrávkou naslepo našel mezi kruhy Drouina, kterého Reimer vychytal.
50:12
Jeden z domácích hráčů vyhodil k Vasilevskému, zakázané uvolnění se nepíská a hra pokračuje.
49:45
Hraje se ve vysokém tempu, k vidění je jeden útok za druhým a už se i dlouho nepřerušovalo.
49:22
Booth dnes hýří aktivitou, poté co neuspěl před brankou pálil z otočky, ale Vasilevskij vyrazil.
49:06
Carle nabízel puk na teč, ke které nedošlo a Maple Leafs se znovu ubránili.
48:37
Kessel měl problémy se zpracování van Riemsdykovi přihrávky a ruský gólman se ani teď nezapotil.
48:12
Toronto se k ničemu nezmohlo a jenom vyhodilo za branku Vasilevského, který nyní moc práce nemá.
47:57
Witkowskiho střelu vyrazil Reimer k dalšímu bekovi Barberiovi, ale ani on neměl přesnou mušku.
47:42
Barberio nastřelil puk dopředu, jenže poté se ho zmocnili hráči v modrých dresech.
47:19
Tampa při střídání uklidňuje hru, kotouč má ve své moci Anton Stralman.
46:59
Chytrý pokus Drouina, který se snažil překvapit Reimera střelou zpoza jeho branky.
46:38
Palát se na pravé straně dostal do obležení čtyř obránců, kteří mu nedali šanci projít k Reimerovi.
46:04
Kučerov chtěl posunout na modrou, jenže obránce to nečekal a puk prošel k červené čáře.
45:59
Akce Tampy pokračovala, po přihrávce Namestnikova od modré pálil Carle, ale Reimer s přehledem zasáhl.
45:55
Palát měl kolem sebe více prostoru, střelu zápěstím ale zastavil mantinel za brankou.
45:34
Oba týmy v posledních vteřinách trápí hodně nepřesností, kvůli kterým puk často mění majitele.
45:08
Boyle protečoval přihrávku od Barberia do útočného pásma, kde byli jen obránci Toronta.
44:45
Směrem na Vasilevského létá jedna rána za druhou, po pokusu Erixona už ale ruský gólman hru přerušil.
44:30
Van Riemsdykovi utekl puk k Bozakovi, který svou střelou trefil bránícího Stralmana.
44:05
Jedna přihrávka stačila Tampě k zisku útočného pásma, kde hosté vydrželi jen pár vteřin.
43:46
Pravice čárového je ve vzduchu, domácí tým musí vyklidit útočné pásmo.
43:24
Kadri přenechal kotouč Komarovovi, jehož střelu zablokoval Matt Carle.
42:59
Jeden z útočících hráčů Tampy zasáhl puk vysokou holí a hra je vykázána mezi modré čáry.
42:47
Přihrávka Kučerova byla sražena k Palátovi, který nejprve puk ztratil a poté jej pouze nahodil.
42:10
Paquette dobře našel Witkowskiho, který nenašel nikoho v prostoru před brankou, ale k puku se dostal Palát, který však Reimera nepřekvapil.
41:50
41:32
Maple Leafs okupují útočné pásmo, vše se zatím odehrává bez větších šancí.
40:49
40:42
Znovu v akci Kadri, po jehož přihrávce se tentokrát neprosadil David Booth.
40:24
Toronto právě vstřelilo branku!
Výborný vstup Toronta do třetí třetiny! Kadri přihrál na pravý kruh MORGANU RIELLYMU, který zápěstím poslal puk nechytatelně pod horní tyč. Asistence: Nazem Kadri, Jake Gardiner.

Vyhrané vhazování: 22 – 15.
Diváci v Air Canada Centre se v prostřední periodě branky nedočkali, a tak i po čtyřiceti minutách platí stav 2:1. Tampa Bay vyslala na Reimera stejně jako v první třetině čtrnáct pokusů, ovšem strážce domácí branky většinou čelil jen propagačním střelám, které žádné větší ohrožení neznamenaly.
40:00
39:50
A přesilovka Tampy je u konce, Kučerov zasáhl vysokou holí do obličeje TJ Brennana.
39:44
Velká pochvala po Toronto, které drží hostující hráče hodně daleko od Reimera.
39:19
Maple Leafs nadvakrát odpravili puk do bezpečí a čtvrtila přesilovky je už minulostí.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:49
V závěru druhé části ještě přichází přesilovka pro Tampu, nedovoleným bráněním se provinil Eric Brewer.
38:39
Kadri zakončil kontr Toronta střelou švihem, Vasilevskij s menšími problémy vyrazil.
38:22
Tim Erixon netrefil zařízení, načež šli do útoku hráči Tampy. Ondřej Palát uvolnil Kučerova, jehož zakončení u pravé tyče zpacifikoval Reimer.
38:03
Pánik neprošel přes Nestěrova, přes kterého jen posunul puk do brankoviště, kde zasáhla lapačka Vasilevského.
37:49
Nestěrov vystřelil z pravého konce modré čáry, ale James Reimer našel puk ve výstroji.
37:36
Domácí znovu jenom vyhodili co nejdál to šlo, další icing se ale nepíská díky zásahu Vasilevského.
37:26
Zakázané uvolnění Toronta Maple Leafs.
37:12
Booth byl odzbrojen na pravé straně útočné třetiny Toronta, ani Tampa vzápětí ale nic nevymyslela.
36:46
Hraje se na útočné polovině Tampy Bay, která ale pouze bojuje o puk u mantinelů.
36:18
Phaneuf se zjevil v soupeřově brankovišti, kde se neúspěšně snažil tečovat střelu od modré.
35:47
Killorn vydoloval puk na levé straně, vzápětí přihrával Stamkosovi, kterého ale obránce zezadu atakoval a nedovolil mu vystřelit.
35:31
Zakázané uvolnění Toronta vrátí hru do blízkosti Reimera, vhazuje se po jeho pravici.
35:23
Další práce pro Reimera, na kterého z pravého mantinelu vystřelil švédský obránce Anton Stralman.
34:54
Nestěrov vystřelil bekhendem a po Reimerově vykopnutí vyhodil domácí obránce na ifing.
34:22
Přečíslení tři na dva Torontu nevyšlo, napřáženému van Riemsdykovi na poslední chvíli sebral puk jeden z obránců.
34:10
Palát sklepl na modrou, střela obránce Witkowskiho ale byla sražená do ochranné sítě za brankou.
34:02
Barberio už neudržel puk před modrou čárou a ocitl se v postavení mimo hru.
33:44
Aktivní Booth se prosmýkl mezi obráncem a pravým mantinelem, následnou střelu Vasilevskij betonem vyrazil.
33:37
Paquette nedostal v rychlém protiútoku vůbec dobrou přihrávku od Callahana, přesto prověřil jistého Reimera.
33:17
Podobně si počínal i Vasilevskij, který zpoza branky poslal puk až do středu hřiště.
32:41
Reimer zkrotil nahození ze středního pásma a ihned rozehrál do strany, aby jeho kolegové mohli zaútočit.
32:18
Rielly se vydal na útočný výlet a jeho drzý průnik musel zastavit až Vasilevskij.
31:54
Richard Pánik se ocitl v útočném pásmu zcela sám, před Vasilevským ale selhal a vůbec netrefil branku!
31:24
Barberio se šikovně vyhl soupeři na červené čáře, přihrávku na Stamkose však pro sebe získal Phaneuf.
31:00
Rovných devět minut před koncem druhé třetiny se přerušuje kvůli postavení mimo hru Maple Leafs.
30:51
Krásný průnik Killorna, který si pohrál s Brewerem a poté za již překonaným Reimerem rozezvučel brankovou konstrukci!
30:29
Stamkos chtěl přihrát podél modré čáry, jenže puk získal Kessel.
30:08
Kučerov dostal přihrávku za obranu, ale zadáci Toronta k němu rychle přistoupili a střela moc nebezpečná nebyla.
29:29
David Booth objel branku a poté nepřesně vystřelil z levého mantinelu. O chvíli později si celou akci zopakoval, ale Vasilevskij byl pozorný.
29:13
Tampě nevyšla rozehrávka, ze které se vyklubalo zakázané uvolnění.
28:55
Oba celky posílají na led čerstvé síly, u puku jsou obránci Toronta.
28:36
Barberioova přihrávka před branku propadla až na modrou k Lidstromovu střelu ale zablokoval Morrow.
28:16
Puk létá z jedné strany na druhou, v další šanci byl van Riemsdyk, ale Vasilevskij si připsal úspěšný zákrok.
27:56
Koekkoek zakončil svou individuální akci slabou střelu do Reimerova hrudníku.
27:48
Koekkoek nezpracoval puk na modré, tři domácí hráči jeli na jediného obránce, avšak van Riemsdyk nezužitkoval přihrávku od Kessela.
27:39
Stamkos měl na zádech Bozaka, přesto dokázal vystřelit, ovšem na Reimera nevyzrál.
27:11
Filppula zpracoval puk pro Stamkose, jehož příklep schytal jeden z obránců.
27:05
26:43
Komarov s Pánikem pošetřili několik vteřin z oslabení, když drželi puk u Vasilevského.
26:09
Palátovu střelu z první Reimer vyrazil k obráncům, kteří ihned vyhodili do bezpečí.
25:55
Střela Kučerova od modré čáry byla zřejmě tečovaná, Callahan se poté k dorážce nedostal.
25:32
Phaneuf měl dost času a odpálený puk skončil až v útočném pásmu Maple Leafs.
25:13
Obránci Toronta vyhodili puk na jednu ze střídaček, vhazovat se tak bude před Reimerem.
25:07
Ponechaná výhoda je u konce a na trestnou lavici už míří Jake Gardiner, který u mantinelu Killorna podrazil.
24:47
Killorn si vymodlil faul, hosté to zatím zkouší v šesti hráčích.
24:21
Van Riemsdyk posunul puk z pravého mantinelu před branku, kde byli jen muži v bílých dresech.
23:47
Carleova střela od modré byla zablokovaná Komarovem, jenž se hnal do brejku, ovšem vše zhatila nepřesná přihrávka.
23:38
Stamkosovu střelu z pravého kruhu obránci k Reimerovi nepustili, o chvíli později to kapitán Tampy zkoušel znovu, ale kanadský gólman zasáhl.
22:58
Dobré střídání druhé hostující formace završila střela Namestnikova, kterého Reimer z blízka vychytal.
22:34
Palát s Kučerovem číhali před branku, pas od Namestnikova k nim ale neprošel.
22:06
Stralman dostal nabito od Filppuly, ale střele zápěstím chyběla přesnost.
21:48
Elitní formace Toronta odjela také s nepořízenou, kromě střely Phaneufa neměl Vasilevskij práci.
21:10
Mladý obránce Slater Koekkoek se svou střelou neuspěl, Reimer puk zkontroloval jen pohledem.
20:52
Kadri se poslušně vrátil vypomoct obráncům a akce Tampy zůstala nezakončena.
20:19
Krátce po začátku druhé třetiny střílel Gardiner, který z bekhendu trefil předním stojícího obránce.

Vyhrané vhazování: 10 – 9.
Po úvodní třetině trochu překvapivě vedou domácí, kteří na svého soupeře vlétli a od prvních minut byli lepším týmem. O první branku se v deváté minutě postaral Kadri, na jehož přesný zásah navázal Booth, ovšem ještě před přestávkou se povedlo snížit Callahanovi, díky kterému bude Tampa Bay vstupovat do druhé třetiny jen s jednobrankovým mankem.
20:00
19:41
Kadriho snahu ohrozit Vasilevského branku uťal Stralman, od jehož brusle putoval puk do středního pásma.
19:29
Brian Boyle zakončil rychlou akci Tampy střelou z osy hřiště, ale Reimer pohodlně zakročil a přerušil hru.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:44
Hosté jsou při chuti a opět se tlačí před branku Maple Leafs.
18:04
Tampa právě vstřelila branku!
Lightning řadou přihrávek postupně rozebrali obranu Toronta a je sníženo! James Reimer sice skvostně vyrazil střelu naprosto volného Paláta, ovšem puk se ocitl u RYANA CALLAHANA, jenž zavěsil prakticky do prázdné branky. Asistence: Ondřej Palát, Nikita Kučerov.
17:26
Domácí úspěšně vyhodili a Tampa rozjíždí další akci zpoza vlastní klece.
17:10
Palát dostal přihrávku krátce po buly, ale tvrdá střela letěla mimo tři tyče.
17:05
Tým z Floridy si poprvé zahraje v početní výhodě, za držení Killorna míří za katr Morgan Rielly.
16:49
Lindstrom opět přihrával na Komarova, který však byl mezi kruhy dobře pokrytý.
16:19
Drouin přenechal puk Carleovi, s jehož slabou střelou zápěstím nemohl mít Reimer žádné potíže.
15:58
Reimer vyrazil Drouinovu střelu na své spoluhráče, Kessel upaloval na Vasilevského, jehož branku ale minul.
15:38
Po zásahu Reimera si to spolu v pěstím souboji razdali Carrick s Brownem, jejichž vyrovnanou bitku uťali až čároví rozhodčí.
15:17
Hra se rychle přesunula na opačnou polovinu, David Booth však Vasilevského střelou z levého kruhu nepřekonal.
15:07
Kučerov dostal přihrávku od Paláta, střelu zpoza pravého kruhu Reimer vyrazil hokejkou.
14:32
Tampě utekl kotouč z útočné třetiny a Koekkoek za ním musí spěchat až k vlastní brance, icing se totiž nepíská.
13:57
Podobně to zkoušel i Stralman, ale Reimer jeho střelu zpacifikoval.
13:47
Phaneuf po buly nic nevymýšlel a z pravé strany vystřelil mimo hostující svatyni.
13:41
Lindstrom vracel puk najetému Komarovovi, jenž tečoval puk k levé tyči, kde ale byl připravený Vasilevskij.
13:30
Callahana zastavil nejen pozorný Erixon, ale také opožděně odpískaný ofsajd.
13:13
Phaneufova nahrávka na van Riemsdyka byla domácím útočníkem sražená nad tvrzené sklo. Následuje komerční pauza.
12:44
Takový vývoj skóre hosté asi neočekávali, Toronto je zatím jasně lepším celkem.
12:03
Maple Leafs po nenápadné akci odskakují do dvoubrankového vedení! Svůj sedmý gól v sezóně vstřelil DAVID BOOTH, který sám získal kotouč a poté vystřelil z pravé strany, přičemž Vasilevskij na jeho ránu k zadní tyči nedokázal zareagovat. Bez asistence.
11:44
Booth rychle přistoupil k Namestnikovovi a ten musel z nouze nahodit puk za branku Toronta.
11:24
Palát zavezl puk do útočného pásma, na Namestnikova už ale přihrát nedokázal.
11:10
10:41
Dobrá práce obranné čtveřice Tampy, zásluhou Fillpuly musel zasahovat také Reimer.
10:19
Kessel nabil Phaneufovi, Vasilevskij toho asi moc neviděl, ale i přesto vyrazil a poté přišlo osvobození Tampy.
09:53
Bozak si vyměnil puk s Kesselem, ale Vasilevskij byl tentokrát pozorný.
09:47
A opět vyhození hostujícího celku, za svou brankou drží kotouč domácí kapitán Phaneuf.
09:29
Lightning se rychle zmocnili kotouče a vyhodili jej směrem na branku Reimera.
09:10
Maple Leafs můžou rychle zvýšit své vedení, za hákování Phaneufa je vyloučen Ryan Callahan.
08:53
Javorové listy využívají úvodní přesilovku a v deváté minutě se ujímají vedení! Brennan po přihrávce od Gardinera místo střely ještě našel na pravé straně NAZEMA KADRIHO, jehož střela propadla Vasilevskému do brány. Asistence: TJ Brennan, Jake Gardiner.
08:28
Ondřej Palát sebral kotouč Lindstromovi a Toronto tak přišlo o útočné pásmo.
08:03
Ve vlastním oslabení střílel ze středního pásma Boyle, ale Reimer se zaskočit nenechal.
07:23
Tampa Bay kontroluje puk a svého soupeře do ničeho nepouští.
07:06
Krátce po vhazování přišla střela od modré, která ale letěla nad horní tyčku.
06:59
Brenden Morrow podle rozhodčích podrazil Richarda Pánika a je prvním vyloučeným hráčem.
06:37
Morrow dlouze bojoval u mantinelu, přihrávku z pravé strany ale ukořistili domácí obránci.
06:10
Leafs se rychle vydali dopředu, Lupul posunul do pravého kruhu Smithovi, s jehož ranou si Vasilevskij dokázal poradit.
05:58
Po kombinaci prvního útoku Tampy od modré zakončoval Witkowski, jehož pokus Reimerovi vypadl z lapačky, ale jeho obránci byli u puku jako první.
05:22
Morgan Rielly vyjel zpoza branky, ale z pravé strany nenašel skulinku ve výstroji Vasilevského.
04:47
Kadri v přečíslení hledal Komarova, kterému však puk přeskočil hokejku a skončil u mantinelu.
04:29
Hosté nebezpečně kroužili kolem Reimera, na kterého ale ani jednou nevystřelili a hra byla následně přerušena kvůli posunuté brance.
03:44
Van Riemsdyk vystřelil zápěstím, avšak ruský gólman ve službách Tampy zasahovat nemusel.
03:19
Brown získal puk v útočném pásmu, kde ale Reimera nijak neohrozil.
03:03
Po přihrávce Pánika zkoušel štěstí Zach Sill, který však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
02:33
Toronto špatně vystřídalo, čehož mohl využít Stamkos, jenž po objetí branky ale nezasunul puk za Reimera.
01:59
O první střelu se postaral Booth, který se natlačil před obránce, ale Vasilevskij jeho pokus vyrazil.
01:25
Puk se zasekl pod hráči u mantinelu ve středním pásmu, po několika vteřinách ho vydolovali hosté.
00:59
Kessel přihrával z pravé strany, ovšem van Riemsdyk nestihl dojet jeho přihrávku před brankoviště.
00:33
Vasilevskij ztratil puk za svou brankou, Toronto jeho zaváhání ale nevyužilo a Komarov se s pukem dostal do ofsajdu.
00:01

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Phaneuf, Brewer, Rielly, Gardiner, Brennan, Erixon – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Booth, Kadri, Lupul – Lindstrom, Smith, Komarov – Pánik, Carrick, Sill.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Stralman, Nestěrov, Barberio, Carle, Witkowski, Koekkoek – Stamkos, Filppula, Killorn – Callahan, Paquette, Drouin – Kučerov, Namestnikov, Palát – Brown, Boyle, Morrow.

Rozhodčí: Charron, Pochmara – Driscoll, Racicot.
Československá stopa v utkání

Richard Pánik (TOR)

Útočník, 24 let, 70 zápasů, 16 bodů (11+5)

Ondřej Palát (TBL)
Útočník, 24 let, 70 zápasů, 59 bodů (16+43)

Andrej Šustr (TBL)
Obránce, 24 let, 70 zápasů, 13 bodů (0+13).
Vzájemné zápasy

06.03.2015 Tampa Bay – Toronto 4:2
30.12.2014 Tampa Bay – Toronto 3:2
21.11.2014 Toronto – Tampa Bay 5:2
09.04.2014 Tampa Bay – Toronto 3:0
20.03.2014 Toronto – Tampa Bay 3:5.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou středeční noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od půl druhé se můžeme těšit na duel mezi Torontem Maple Leafs a Tampou Bay Lightning.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.