To je z mé strany vše pro dnešek, zítra od 15:00 série pokračuje dalším utkání na ledě CSKA a díky našemu on-line přenosu budete mít možnost znovu být u toho.
Česká stopa v utkání
Ondřej Němec (CSKA) – 0+0, 1 střela, čas strávený na ledě: 18:29.
Zásahy brankářů:
Kevin Lalande – 23.
Dmitrij Šikin – 37.
Vítěz základní části se ujímá vedení v sérii 1-0. Dnešní vítězství 3:0 se rodilo, ale velmi složitě a do poslední chvíle hosté žili. Rozhodují branku dal již v první minutě SImon Hjalmarsson, nicméně tu uklidňující na 2:0 vstřelil až tři minuty před koncem Jevgenij Arťuchin. Do té doby Soči měla několik možností srovnat stav utkání, ale Kevin Lalande v brance domácích dnes byl 100% a přispěl také velkou měrou k dnešnímu prvnímu vítězství favorita.
60:00
59:51
CSKA právě vstřelilo branku!
JAN MURŠAK trefuje prázdnou branku a o osudu dnešního zápasu je rozhodnuto! Asistence: Simon Hjalmarsson.
59:38
Soči vybojovala útočnou třetinu a vhazování před Lalandem, ale zbýva již málo času.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, Soči v šesti!
58:45
Soči se nedaří přejít do útočné třetiny.
58:19
Soči musí od své branky zakládat další útok.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny, domácí mají kotouč na svých hokejkách.
57:11
Soči se nastěhovala do útočného pásma a snaží se vyvinout tlak.
56:38
A nejspíše hotovo! Domácí se dočkávají druhé branky, JEVGENIJ ARŤUCHIN se nejprve pokoušel zasunout z poza branky, ale Šikin byl připraven, nicméně po zmatku před brankou se k němu kotouč ještě vrátil a už měl před sebou jen prázdnou branku a nebyl problém kotouč do ní poslat. Asistence: Damir Žafjarov.
56:26
Po nepřesné přihrávce na hostujícího Krikunova se píská icing a hra se přesouvá před Šikina.
55:48
Muršak podržel skvěle kotouč a našel v ideální pozici Tělegina, ale ten rychlou ranou trefil střed branky a zároveň Šikina.
55:00
Radulov a Da Costa svou kombinaci nepřetavilo v zakončení.
54:09
Šikin přesný proti ráně jediného dnešního střelce Hjalamrssona.
52:24
Těsná obrana Soči slaví úspěch a snaha domácích o rozhodnutích je dost platonická.
50:50
Snaha o tlak CSKA, ale Soči skvěle brání a čeká na svůj gólový moment, na svou další šanci.
50:31
Icing Soči.
49:15
Tentokrát tutovka na straně CSKA! Tři na jednoho vykombinovali domácí skvěle a Hjalmarsson už posouval puk na Mamina do prázdné branky, nicméně Mamin 100% šanci nepřetavil v gól, malinko ho rozhodil dojíždějící Whitney. ale tohle se dává.
48:35
Domácí si zahrávají, do další šance se cpal Anisin, ale na poslední chvíli byl přeci jen zastaven.
48:23
47:22
Úžasný Lalande teď vytáhl neskutečný zákrok! Cory Emmerton dostal přihrávku křížem a trefil krásně puk z první, ale Lalande se přesunul a pravým betonem vykopl kotouč a zabránil téměř jisté brance!
46:33
Soči v plném počtu a začíná jejich přesilovka pět na čtyři.
46:23
Po deseti vteřinách ve čtyřech začne přesilovka Soči.
46:23
Vyloučen Alexander Radulov (MOS), který se provinil útočným faulem, dvě minuty za hákování.
45:37
Teď už kombinují v útočné třetině a střelu Radulova musel vytáhnout ramenem Šikin, dorážející Engqvist už neměl tolik prostoru.
45:02
Domácí se ve vlastní přesilovce provinili icingem.
44:32
Série vyloučení pokračuje. Hostující Arťom Krjukov (SOC), dvě minuty za nedovolené bránění.
44:00
Pjotr Ščaslivij to zkoušel přes obránce, ale jeho pkus sražen, nicméně hosté jsou nebezpeční v úvodu třetí části.
43:29
41:42
Hned po návratu Panina na led měl loženku Michail Anisin, který se objevil sám levé tyče, ale Lalande se skvěle přesunul a pravým betonem vyrazil puk mimo branku, tohle byla obrovská šance Soči!
41:38
Domácí ve čtyřech.
41:29
Teď už to Děnisov přehnal a vyhodil puk až na tribunu a je z toho další vyloučení pro domácí a přesilovka osm vteřin pět na tři pro Soči.
41:03
Děnisov chvilku podržel puk a pak vyhodil přes všechny čáry.
40:40
Domácí se stále dobře brání ve svém oslabení a nepouští hosty do šancí.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:16 .
Zásahy brankářů po dvou třetinách:
Kevin Lalande – 18.
Dmitrij Šikin – 27.
Dvě třetiny za námi a skóre utkání stále udává branka Hjalmarssona u první minuty. Ve druhé jsme viděli mnoho vyloučení a také přesilovku domácích pět na tři v délce 1:33, ale ani ta nebyl využita a hosté stále drží své šance na úspěch v dnešním utkání.
40:00
39:43
Soči však prohrála buly a CSKA vyhazuje puk mimo svou třetinu.
39:36
Grigory Panin (MOS) vyhodil kotouč na tribunu a vyfasoval dvě minuty.
39:00
Poslední minuta druhé části.
38:40
Na druhé straně zákrok Lalanda. No Soči se pomalu, ale jistě začíná osmělovat a drží si stále pouze jednobrankové manko, které je samozřejmě s postupem času stále více hratelnější.
38:00
Roman Ljubimov svým průnikem po levé straně nadělal obraně Soči starosti, ale za ní je přesvědčivý Šikin a ten zasáhl.
37:36
37:16
Znovu dostal nabito kapitán Ščitov, který pálí ostrými od modré, ale i jeho pokus sražen mimo branku.
37:04
Tlak ukončil ranou od modré Pavel Koledov, nicméně byl sražený do ochranné sítě.
36:30
SOči natěhována v útočné třetině s kotoučem na hokejkách.
36:08
Hjalmarsson vyvezl kotouč z pásma a jistě mu nevadí, že se provinil postavením mimo hru.
35:48
Kapitán Soči Nikita Ščitov se s tím nepáral a poslat bombu od modré a Lalande byl velice rád, že kotouč našel ve své výstroji.
35:36
S vyloučením se nám roztrhl pytel, dvě minuty pro Romana Ljubimova (MOS).
35:27
I další oslabení Soči přežila a je v plném počtu.
34:58
Brankář Šikin sice chyboval u jediné branky CSKA, ale už si odčinil několikrát dnes, znovu měl připravenou lapačku, Němec si sjel mezi kruhy, ale recept na brankáře nenašel.
34:32
I teď našel hostující brankář kotouč v lapačce po nahození Kiseleviče.
34:20
Nikita Zajcev teď absolutně nedával ohled na spoluhráče a sypal na Šikina jednu ránu za druhou, ten skvěle odolal všem ostrým pokusům.
33:43
Hosté vyhodili kotouč až na tribunu, ale byl tečován, takže dvě minuty z toho nebudou.
33:27
Soči zbytečně oslabuje Arťom Krjukov (SOC), který dostává nesmyslné dvě minuty za nedovolené bránění.
33:03
Hosté zahráli vysokou holí a hra je přerušen, pokračovat se bude po reklamní pauze.
32:33
32:15
Hned z proti akce pálil z dobré pozice Anisin, Lalande podržel však domácí dobrým zákrokem.
32:00
Muršak se dokonce pokoušel zahrouit v oslabení, ale neuspěl.
31:27
Další kotouč domácí vyhazují, až k Šikinovi.
31:00
Teď už je Soči nastěhována ve třetině, ale žádné nebezpečí z toho zatím není.
30:38
Domácí ihned vyvezli kotouč ze své třetiny.
30:33
Přesilovku si zahraje také Soči. Dvě minuty pro Grigory Panina (MOS) za sekání.
29:35
Soči v plném počtu.
29:30
A znovu v akci Radulov, ten si kličkou položil Děrljuka, ale ten v leže nohou zastavil kotouč, který si snažil Radulov prohodit.
29:08
Totožná situace, Radulov si vybruslil, tentokrát jeho střelu zablokovala obrana Soči.
28:57
Další zámek ukončil ranou po vybruslení na kruh Alexander Radulov, ale Šikin lapačkou likviduje jeho pokus.
28:22
Němec nepropálil vše před sebou a Šikin nemusel ani zasahovat, hosté se statečně brání a nyní i vyhazují.
27:35
Další přesilovka pro CSKA, dvě minuty pro Cory Emmertona (SOC).
26:38
Teď už se musel zaskvět domácí brankář. Michail Anisin se před ním zjevil úplně a kdyby dokázal zvednout kotouč nad beton domácího brankáře, hosté by se radovali z vyrovnání!
26:00
Dva zákroky Lalanda proti ranám Kosticyna, nikterak závažné rány běloruského útočníka nebyli.
25:02
A Soči již v plném počtu, CSKA nevyužilo přesilovku pět na tři dlouhou 1:33.
24:40
Radulov z první netrefil přesně!
24:35
Soči ve čtyřech!
24:00
CSKA kombinuje nebezpečně v útočné třetině. Da Costa už vyslal čtyři rány na Šikina!
23:15
Da Costa svou ránu neprocpal až do sítě, Soči se na chvilku osvobozuje.
23:02
A je tu dlouhá přesilovka CSKA pět na tři! Šikin přikryl kotouč za brankovou čarou a žádná část z jeho výstroje již nebyla v brankovište, jsou z toho dvě minuty pro brankáře Soči.
22:45
Domácí vyhráli buly a už kombinují před Šikinem.
22:35
První vyloučení utkání, dvě minuty pro Clay Wilsona (SOC) ,který podrazil Arťuchyna.
22:15
I druhou třetinu začali aktivněji domácí. Maminovo lajna si vytvořila velmi dobrý tlak.
20:01
Zásahy brankářů po první třetině:
Kevin Lalande – 7.
Dmitrij Šikin – 11.
První třetina osmifinálového střetnutí je za námi. Domácí se uklidnili už po 47 vteřinách, když se hned z prvního útoku prosadil Švéd Simon Hjalmarsson po obrovské chybě brankáře Šikina a dal tak ráz první třetině. Domácí jsou aktivnějším týmem, Soči hrozí zatím pouze z občasných protiútoků.
20:00
19:30
Hosté z poza branky rozehrávají jeden z posledních útoků první třetiny.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:50
Anisin nevymyslel v útočné třetině nic kloudného a hra se přesouvá před branku Šikina znovu.
18:03
Po zakázaném uvolnění CSKA se hra přesune před Lalanda.
17:19
Ojedinělý zákrok Lalanda, Ignatuškyn ho vyzkoušel ranou po průniku kolem pravého mantinelu.
16:50
Šikin přerušuje tlak domácích přesným zákrokem proti ráně Arťuchyna od modré čáry.
16:00
Další tutovka pro CSKA! Mamin přenechal kotouč Němcovi, ten už měl před sebou pouze Šikina, mířil do levého víka, ale o kousek minul.
15:20
Dlouhý tlak domácích v útočné třetiny neskončil ani jednou ranou, kotouč se pouze posouval z rohu do rohu.
14:18
Stephan Da Costa byl blízko zvýšení domácího vedení, kotouč se k němu dostal po pěkné zadovce Hjalmarssoan, ale francouzský útočník trefil z prostoru mezi kruhy pouze střed branky.
13:33
Přihrávka na Engqvista do dobré pozice sražena obranou Soči, která rozjíždí útok od své branky.
12:35
Do zakončení se cpal Pjotr Ščaslivij, ale byl důrazně zastaven i přesto se hosté do zakončení dostali zásluhou Warna, jeho střelu po zemi vyrazil mimo branku pozorný Lalande.
12:19
Ofsajd i na druhé straně, Jevgenij Arťuchyn se v něm ocitl.
12:13
A znovu ofsajd Soči, která se teď snaží o aktivnější hru.
11:55
Cory Emmerton dostával kotouč do dobrého postavení, ale nepohlídal si přechod přes modrou čáru a je z toho pouze ofsajd.
10:45
Další zákrok pro Šikina, střelou z otočky se prezentoval Jevgenij Korotkov.
09:30
A mohlo být o dvě branky. Rána Kiseleviče od modré minula branku, ale odrazila se ihned před ní, kde v dobré pozice nedokázal skórovat Muršak.
08:34
Rána Ščitova od modré trefila clonícího Žarkova, který ránu vytřepává ještě teď.
08:25
Přihrávka na Ignatuškyna zaváněla ofsajdem, nicméně rozhodčí nechali pokračovat, ale hostující útočník trefil při své snaze o střelu pouze obránce, od kterého se kotouč odrazil mimo hrací plochu.
08:04
Jevgenij Korotkov dostal přihrávku až na útočnou modrou, počkal na najíždějícího Hjalmarssona z druhé vlny, kterému předal kotouč, ale Šikin se nenechal po druhé nachytat od švédského forwarda.
07:34
Teď už Lalande musel zasahovat, ale vážnější problém mu střela od modré nenadělala, hned poté se domácí osvobodili za cenu icingu.
06:37
Hostující formace vedená Peterssonem se na chvíli udržela v útočném pásmu, ale vážněji neohrozila Lalanda.
05:29
Další bomba směr branka Šikina, Bogdan Kiselevič od modré také však minul cíl.
04:30
Poprvé o sobě dal vedět Alexander Radulov, který pálil z první těsně za modrou, ale minul branku Šikina.
04:18
Po icingu CSKA další vhazování před Lalandem.
04:00
CSKA se nevymanilo od mantinelu a první nebezpečnou akci si připsali také hráči Soči, Ljudučin převzal kotouč na vrcholu kruhu a svou ranou vyzkoušel Lalanda, ten raději podržel kotouč ve své lapačce.
03:00
Soči uklidňuje hru a zpoza své branky se snaží založit útok.
02:30
CSKA drží kotouč a rozjíždí další útočnou akci.
01:45
Další rána Šikina, tentokrát z hole Ljubimova, ale Šikin přesný.
00:47
Vítěz základní části vstupuje do play – off jak mu velí jeho pozice! Nutno říct, že jim k tomu hodně pomohl brankář Šikin, kterému vypadl lehký kotouč z lapačky a SIMON HJALMARSSON neměl problém ho poslat do odkryté branky po přihrávce Da Costy, který vyšťoural kotouč z nepřehledné situace. Asistence: Stephan Da Costa.
00:01
Úvodní bule pro Soči.
00:01
Hymna za námi, vše připraveno k úvodnímu buly tohoto osmifinále.
Oba týmy nastoupené na svých modrých čarách a nyní zazní hymna Ruské federace.
V brance Soči neuvidíme Tomáše Pöpperleho, kterého si kouč Bucajev nedovolil nasadit po dlouhém zranění do úvodního zápasu osmifinále. Český brankář nebude ani střídačce jako číslo brankář číslo dva pro dnešní zápas.

CSKA Moskva: Lalande (Sorokin) – Děnisov (C), Zajcev (A), Němec, Kiselevič, Naumenkov, Panin, Bondarev – Grigorenko, Engqvist, Radulov A.(A) – Muršak, Hjalmarsson, Da Costa – Tělegin, Korotkov, Žarkov – Mamin. Trenér: Kvartalnov.

HK Soči: Šikin (Gavrilov) – Koledov, Ščitov (C), Whitney, Jarvinen, Wilson, Derljuk, Šviděnko – Krikunov, Ignatuškyn (A), Kosticyn – Petersson, Emmerton (A), Ljudučin – Warn, Ščaslivij, Anisin – Radulov I., Krjukov, Ščerbina – Morozov. Trenér: Bucajev.

Rozhodčí: Bondar, Jeřábek (CZE) – Metalnikov, Sirotkin.
Ještě jednoho českého zástupce uvidíme dnes na ledové ploše ve Sports Hall a to Antonína Jeřábka, který bude jedním z dvojice hlavních rozhodčích.
Ondřej Němec (CSKA) – 19 zápasů – 6 bodů (2+4). Průměrný čas strrávený na ledě: 18:57.
Tomáš Pöpperle (Soči) – 45 zápasů – 21 výher – úspěšnost zásahů: 91,2%.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se utkaly před pouhými pěti dny a v Ledovém paláci Bolšoj v Soči vyhrálo CSKA 2-3 po samostatných nájezdech, když remízu po základní hrací době zajistil pouhých 30 vteřin před koncem při power-play domácí Ryan Whitney.
Další zápasy základní části:
28.12.14 – CSKA Moskva – Soči 5 : 3.
14.10.14 – Soči – CSKA Moskva 2 : 6.
09.10.14 – CSKA Moskva – Soči 6 : 2.
Statistiky HK Soči
Lídrem produktivity týmu se stal Ilja Krikunov s 41 body (16+25). Přes 30 bodů se ještě dostal Andre Petterson – 38 bodů (20+18) a Andrej Kosticyn – 31 bodů (11+20).
Do branky by se dnes měl postavit Tomáš Pöpperle, který si v základní části udržel procentuální úspěšnost zásahů na 91,2%.
HK Soči
Premiérová sezóna pro tým Soči končí 8.místem v Západní konferenci a ihned účastí v play-off a možnost potrápit vítěze základní části CSKA. Soči si jistotu účasti ve vyřazovacích bojích zajistila až v posledním kole, když na domácím ledě přehřála Ladu v poměru 3:1. Důležitým faktorem před play-off je, že se do branky v posledním zápasem vrátil po dlouhém zranění brankář číslo jedna pro Soči Tomáš Pöpperle. Hokejisté z olympijského města zahajují sérii venku a v základní části si Soči odvezla z ledů soupeřů 42 bodů za 13 výher a 17 porážek.
Statistiky CSKA Moskva
Vítězem produktivity celé KHL se stal Alexander Radulov, který v pouhých 46 zápasech nasbíral 71 bodů (24+47).
Čtvrté místo produktivity obsadil Francouz ve službách CSKA Stephane Da Costa, také 46 zápasů odehraných a 62 bodů (30+32).
Jednička v brance CSKA Kevin Lalande skončil ve statistikách soutěž na 5.pozici s procentuálním průměrem úspěšnosti zásahů 93,4%.
CSKA Moskva
Jednoznačný vítěz základní části opanoval základní část KHL s 139 body za 49 vítězství a pouhých 11 porážek s náskokem na druhý Petrohrad 16 bodů. CSKA jako jediný tým obdržel méně jak 100 branek a to konkrétně pouhých 98 branek v 60 zápasech, což je ucti hodné číslo. Na domácím ledě, kde začíná série proti Soči si CSKA v základní části připsalo 73 bodů za 25 výher a 5 porážek.
Počínaje dnešním dnem začínají souboje na které se týmy dřeli celou základní část – souboje o Gagarinův pohár. Dnes je na programu čtveřice utkání play-off Západní konference. My si společně v drobnohledu přiblížíme utkání vítěze základní částí a největšího aspiranta na Gagarinův pohár CSKA Moskva, který vyzve v osmifinále osmý tým po základní části HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.