Filip NOVÁK (DIN) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:44

Jiří NOVOTNÝ (JAR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:33

Trestné minuty: 4:10
Přesilové hry: 0/5-0/2

Nejvíce střel: Daugavinš 6 – Thornberg 6
Největší čas na ledě: Višněvskij 20:59 – Kronwall 24:42

Branky a nahrávky: 49. Karsums (Višněvskij) – 17. Plotnikov (Kronwall, Averin), 52. Platt (Gorochov). Diváci: 7468. Rozhodčí: Jeřábek, Odinš – Goljak, Dědulja.
Po včerejším vítězství Dinama 3:1 se dnes z výhry radovala Jaroslavl, po úvodních zápasech v Moskvě se tak série bude stěhovat do Jaroslavle za nerozhodného stavu 1:1!

Skóre dnešního duelu otevřel v 17. minutě po parádní kombinaci Sergej Plotnikov. Dinamu se pak dlouho nedařilo srovnat, koneckonců se domácím podařilo vstřelit branku až ve 49. minutě, když se trefil Martins Karsums.

Vyrovnaný stav ale nezůstal dlouho, o pár minut později se totiž prosadil Geoff Platt, který tak stanovil konečnou podobu skóre na 2:1 pro Jaroslavl.
60:00
59:54
Denis Kokarev střílel z pravé strany, Sanford si s jeho štiplavým pokusem poradil.
59:40
Dinamo sice kombinuje v útočném pásmu, Sanford ale může zůstat zatím v klidu.
59:22
Tentokrát si oddechový čas vybírá hostující kouč Dave King.
59:22
Vyhození Plotnikova jen o kousek minulo prázdnou branku Dinama, píská se tak zakázané uvolnění.
59:06
Zakázané uvolnění Lokomotivu, po kterém si domácí trenér Harijs Vitolinš bere oddechový čas.
58:50
Lazušin míří ze své branky na střídačku, domácí to zkusí v šesti hráčích v poli!
58:27
Denis Kokarev se odhodlaně pustil mezi několik protihráčů, jeho střelu ale zastavil Sanford.
58:03
Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby, domácí hráči se zatím nemohou trvale usadit v útočném pásmu.
57:40
Alexej Těreščenko neuspěl v útočné třetině se svou kličkou, hosté tak mohou ušetřit několik vteřin v útočném pásmu.
57:00
Přesně 3 minuty před koncem třetí třetiny je domácím odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, provinil se Alexej Cvetkov.
56:37
Dinamo se opět usazuje s pukem v útočném pásmu, Curtis Sanford ale zatím může zůstat v klidu.
55:56
Zakázané uvolnění Dinama, hra se tak stěhuje před branku Alexandera Lazušina.
55:12
Robinsonovo nahození od modré čáry končí sraženo za Sanfordovou brankou, Dinamo si ale vytváří tlak v útočném pásmu.
54:32
Dinama se už čas na vyrovnání krátí, do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes 5 minut.
53:57
Rozhodčí přerušují hru, protože na ledové ploše zůstal po hitu od Kokareva ležet Ilja Gorochov.
53:41
Jegor Averin zkusil ale i zaútočit, ke střele se nedostal.
53:10
Hosté se tak mohou vrátit ke své hře, kterou praktikovali až do vyrovnání, opět pouze nahazují puk do útočného pásma a zkonsolidují svou obranu.
52:48
Michail Pašnin nemohl pokračovat v akci dál, ocitl se totiž v postavení mimo hru.
51:49
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté ze svého tlaku nakonec využívají v další vedoucí branku! GEOFF PLATT v těsné blízkosti Lazušina úspěšně tečuje ránu Ilji Gorochova od modré čáry, Lazušin neměl moc šancí zakročit, puk se pomalu došoural za brankovou čáru! Asistence: Ilja Gorochov.
51:09
Po delší době se v útočné třetině ocitli s pukem na hokejkách také hosté z Jaroslavle, zatím se ale nedostali k žádnému ohrožení Lazušinovy branky.
50:20
Kaspars Daugavinš se snažil servírovat přihrávku do těsné blízkosti Sanfordova brankoviště, brankář hostů ale sebral kotouč do své moci.
49:43
Sergej Konkov nebezpečně střílel na bližší tyč, mířil ale těsně mimo.
49:15
Vyrovnávací branka vlila hráčům Dinama novou krev do žil, Sopin opět motá hlavy protihráčů v útočném pásmu.
48:47
Zakázané uvolnění Jaroslavle, rozhodčí volá některé hráče zpátky ze střídačky na led, jelikož, jak je známo, se po icingu nemůže střídat.
48:28
Dinamo právě vstřelilo branku!
Obrovský tlak Dinama na brankovišti končí vyrovnáním! Sanford neudržel střelu od modré čáry a ze sérii následných dorážek, kde nejdříve neuspěli Cvetkov ani Višněvskij, se prosazuje MARTINS KARSUMS! Asistence: Dmitrij Višněvskij.
47:57
Puk sražen do prostoru trestných lavic, po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
47:16
Vladimir Brjukvin se mohl řítit do otevřené obrany, v rozhodující chvíli se mu ale puk svezl po čepeli.
46:57
Hosté opět pouze vyhodili puk z vlastního pásma do bezpečí a míří střídat.
46:18
Jonas Holos teď uklidňuje hru za vlastní brankou, oba týmy střídají.
45:53
Maxim Karpov hledal před brankou své spoluhráče, přihrávka ale našla pouze Holose.
45:08
Čas i ve třetí třetině plyne hodně rychle, což nahrává do karet Lokomotivu, hostům by rozhodně nevadilo dnes vítězství na jeden jediný gól.
44:10
Kronwallova dělovka od modré čáry končí tečovaná těsně vedle.
43:47
Sopin našel pěkně Višněvského, který už střílel do poloodkryté branky, Sanford ale předvedl úžasný zákrok!
43:21
Zakázané uvolnění Dinama, vhazovat se bude před Lazušinovou brankou.
42:50
Lokomotiv se při jakékoliv komplikaci v obranném pásmu brání jednoduchým vyhozením puku do středního pásma.
42:07
Kapitán hostů Ilja Gorochov čeká s pukem za vlastní brankou na dostřídání svých spoluhráčů.
41:30
Domácí hráči jsou nadále hodně aktivní, takovým to způsobem jako na začátku třetí třetiny se ještě dnes neprezentovali.
40:48
Dinamo vstoupilo do třetí periody hodně aktivně, Daugavinš vymyslel pěknou přihrávku na Majorova, který se svou střelou neuspěl, následně hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

Největší čas na ledě: Daugavinš 14:07 – Kronwall 17:56
První polovina druhé části hry přinesla hodně příležitostí Dinama v podobě přesilových her, kterým ale scházel větší nápad, a tak se ani není čemu divit, že moskevský tým nedokázal srovnat. Jaroslavl pak dokázala vyrovnat hru a i po 40 minutách hry drží těsný jednobrankový náskok.
40:00
39:43
Robinsonova střela až k brance nedošla, Dinamo už ve druhé části hry gól nepřidá.
39:21
Zakázané uvolnění Dinama, vhazovat se bude před brankou Alexandera Lazušina.
38:59
Vladislav Kartajev nyní podobně jako Jaromír Jágr vozí na zádech jednoho z protihráčů.
38:20
Maxim Majorov dobře navezl kotouč do brankoviště, kde jej ale Sanford společně se svými obránci v klidu odvrátili do bezpečí.
37:43
Postavení mimo hru Jaroslavle, vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:05
Čas pro domácí hráče utíká strašně rychle, už to vypadá, že se půjde do šaten za stejného stavu jako po první třetině.
36:24
Konstantin Glazačev vložil hůl do střílené přihrávky, puk ale minul tři tyče.
36:00
Z krátkého tlaku Dinamo v útočném pásmu nic nedokázalo vytěžit, hosté pak uklidňují hru.
35:22
Majorov se vrací z trestné lavice, Dinamo hraje v plném počtu.
34:59
Jonas Holos se přihrávky nedočkal, těsně před ním puk zastavil jeden z obránců Dinama.
34:27
Dinamo mohlo ale udeřit v oslabení, Sanford ovšem vychytal v dobré šanci Višněvského.
34:01
Je vidět obrovský rozdíl v pojetí přesilových her, Dinamo téměř nic nepředvedlo, za to Jaroslavl si dokázala vytvořit už několik slibných šancí.
33:39
Lazušin nyní předvedl úžasné zákroky! Nejdříve zastavil ránu Platta od modré čáry potom ustál i několik nebezpečných dorážek, především Loktionov měl před sebou téměř prázdnou branku!
33:22
Po dlouhé době uvidíme přesilovou hru Lokomotivu, za podražení je vyloučen Maxim Majorov.
32:23
Alexej Sopin vystřelil z pravé strany, pro Sanforda žádný problém zakročit.
32:00
Thornberg neměl jinou možnost než nahodit puk od pravého mantinelu na Lazušina, který musí pokrýt puk ve své lapačce.
31:31
Čas plyne hodně rychle, Dinamo stále nedokáže recept na pečlivou obranu Lokomotivu.
30:10
Dmitrij Višněvskij uklidňuje hru za vlastní brankou, druhá třetina se již přehoupla do své druhé poloviny.
29:22
Martin Thornberg vyjel zpoza branky až do zakončení, jeho pokus ovšem zastavil Lazušin.
28:59
Sanford skočil po volném puku před jeho brankovištěm, vhazovat se bude po jeho levici.
28:31
Galimov se vrací z trestné lavice, Lokomotiv hraje v plném počtu.
28:17
Sanford opět zasahuje proti ráně Alexandera Osipova z levé strany.
27:44
Curtis Sanford s ledovým klidem zastavil střelu Martinse Karsumse.
27:04
Mat Robinson si může připadat jako režisér přesilovek Dinama, jeho tvrdou ránu od modré čáry likviduje Sanford.
26:31
Moskvané si ovšem zahrají další přesilovou hru, za podražení je vyloučen Emil Galimov.
26:10
Dinamo zatím ve druhé třetině nevypadá na tým, který by měl dotahovat nepříznivé skóre.
25:16
Alexander Lazušin kryje ránu Ilji Gorochova od modré čáry.
24:37
Vladislav Kartajev se vřítil do otevřené obrany Dinama, jeho střelu ale před Lazušinem zblokoval Jalasvaara.
24:09
Thornberg je zpátky na ledě, Jaroslavl hraje v plném počtu.
23:40
Dinamo nehraje v přesilovkách dnes vůbec dobře, nutno ale ocenit také výbornou práci Lokomotivu při oslabení.
23:03
Curtis Sanford lapačkou zastavil ránu Alexeje Cvetkova.
22:51
Střela Glazačeva se od hrany mantinelu odrazila až do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:09
Jaroslavl ale půjde opět do oslabení, jelikož se hosté dopustili chyby při střídání a hráli v šesti, trest míří odsedět Martin Thornberg.
21:24
A také Ljubuškin se vrací na ledovou plochu, Lokomotiv hraje v plném počtu.
21:07
Holos je zpátky na ledě, Jaroslavl hraje už ve čtyřech.
20:47
Dvojnásobná početní výhoda Dinama ale není zatím sehrávána dobře, rána Těreščenka si cestu do sítě nenašla.
20:16
Pokračuje dlouhá přesilovka Dinama 5 na 3, domácí se už usadili v útočném pásmu.

Největší čas na ledě: Daugavinš 6:44 – Kronwall 8:31
V první třetině jsme byli svědky celkem vyrovnané podívané, mírně aktivnějším týmem bylo zřejmě domácí Dinamo, které vyhrálo i na počet střel na branku. O jedinou branku úvodní části hry se ovšem postaral hostující Sergej Plotnikov. Jaroslavl tak vede na ledě Dinama po 20 minutách hry 1:0.
20:00
19:40
Sanford betonem zastavuje ránu Daugavinše, Dinamo ale nadále pokračuje v tlaku.
19:24
I přes velký nesouhlas Jiřího Novotného míří hosté do tří! Na trestnou lavici za zdržování hry míří Ilja Ljubuškin.
19:07
Dinamo si zahraje přesilovou hru, za nedovolené bránění je vyloučen norský obránce Jonas Holos.
18:30
Averin nahodil puk do útočného pásma, kde se ale Jaroslavl nedokázala usadit na delší dobu.
17:51
Lokomotiv úvodní vstřelená branka rozhodně nabudila, hosté se snaží opět tlačit do útočného pásma.
17:14
Konkov mohl rychle vyrovnat, ze slibné pozice ale vůbec netrefil branku.
16:40
Hostům už sice skončila přesilová hra, i tak z následné tlaku dokázali vytěžit úvodní branku dnešního zápasu! Nádhernou kombinaci po ose Averin-Kronwall zakončil před brankou nehlídaný SERGEJ PLOTNIKOV! Asistence: Staffan Kronwall a Jegor Averin.
16:07
Další ránu Staffana Kronwalla od modré čáry už Lazušin musí krýt.
15:40
Petri Kontiola vypálil od modré čáry, Lazušin nemusí zasahovat.
15:08
V přerušené hře se do sebe pustili Dmitrij Višněvskij a Emil Galimov, oba hráči inkasují menší trest za hrubost, Višněvskij ovšem ještě trest za podražení.
14:10
S probíhajícím průběhem ztratil zápas trochu na své rychlosti, už se z toho stává taktická bitva, nikdo nechce udělat žádnou chybu.
13:37
Sanford s menšími problémy zastavil ránu Mata Robinsona od modré čáry i následnou dorážku Konstantina Glazačeva.
12:38
Tentokrát se do slušné šance dostal Alexej Cvetkov, ani on ale neuspěl, stejně jako Brjukvin z dorážky.
12:07
Asi největší šance dosavadního průběhu zápasu! Kaspars Daugavinš se po pravé straně jako tank prořítil až před branku, Sanforda se mu ale překonat nepovedlo!
11:21
Elitní formace Jaroslavle nyní trochu zavřel domácí hráče v jejich pásmu, žádná výraznější šance z tlaku hostů ale nevzešla.
10:40
Útočný výpad Alexeje Sopina končí úspěšným zákrokem Curtise Sanforda.
10:18
Ljubuškin se vrací na ledovou plochu, Lokomotiv hraje v plném počtu.
09:57
Sergej Plotnikov se dokonce při oslabení dostal do slušné šance, v poslední chvíli ale nechal puk za sebou.
09:22
Početní výhodě Dinama chybí nápad, hostům se daří vyhodit.
08:49
Curtis Sanford si připisuje výborný zákrok proti střele Mata Robinsona.
08:18
Obránce hostí Ilja Ljubuškin je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.
07:58
Hosté faulovali za vlastní brankou, uvidíme první přesilovku v dnešním zápase, zatím je ale poskytnuta domácím výhoda.
07:21
Hra se v posledních minutách oproti samému začátku zápasu trochu uklidnila, více na puku se drží domácí hráči.
06:37
Staffan Kronwall si sjel na přihrávku až před branku, zamířil ale pouze do Lazušina.
05:45
Hráči Dinama teď zavřeli své soupeře v jejich obranném pásmu, Sanford musel likvidovat nebezpečnou střelu Alexeje Sopina.
05:03
Maxim Solovjov drží puk za vlastní brankou, čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
04:26
Alexej Cvetkov se dostal do přečíslení dva na jednoho s Maximem Karpovem, přihrávku ale špatně načasoval.
03:40
Od ofsajdu po 20 vteřinách hry se ještě nepřerušilo, hraje se hodně plynule, týmy střídají už třetí střídání.
03:16
Andrej Loktionov střílel z levého kruhu, Lazušin opět vyráží do bezpečí.
02:31
Emil Galimov se prořítil po pravé straně až do zakončení, jeho pokus ale zastavil Lazušin.
02:05
Střelecký pokus Sergeje Konkova končí vedle levé tyčky Lazušinovy branky.
01:12
Hráči Jaroslavle uklidňují hru ve vlastním pásmu, jinak se ale od prvních vteřin hraje ve vysokém tempu.
00:44
Kaspars Daugavinš zkusil štěstí střelou z velkého úhlu, z levé strany ale proti Sanfordovi neuspěl.
00:23
První útok Lokomotivu končí postavením mimo hru, Jiří Novotný tak nemohl pokračovat s pukem dál do útočného pásma.