Je konec dnešního zápasu i kvalifikační skupiny E, kterou jasně ovládli hráči ANGLIE!

Angličané vítězí v dnešním zápase 3:0 a díky tomuto skóre ovládají i celou skupinu bez ztráty bodů!
Dnešní vítězství se zrodilo již v 28. minutě, kdy Barkley postřelil domácího brankáře. O pár minut později navyšoval Harry Kane a ve druhém poločase třetí branku vstřelil dnes skvěle hrající Oxlade-Chamberlain.

Mě nezbývá nic jiného než se s Vámi rozloučit a popřát dobrou noc! Naši slovenští sousedé přeci jenom dokázali vyhrát v Lucembursku 4:2 a rovněž postupují na EURO ve Francii!
Dobrou noc přátelé!
90+3
90+2
Hráči Albionu už koukají po rozhodčím a vyčkávají na závěrečný hvizd.
90+1
Hlavní arbitr nastavuje nad rámec řádné hrací doby tři minuty!
90
Zakončení přišlo, které neohrozilo Butlanda ani jeho branku. Hostující brankář tak uvede míč do hry výkopem.
89
Poslední minuta patří domácím hráčům, kteří se snaží dostat do zakončení v blízkosti anglické branky.
88
Vaitkūnas vidí v závěru zápasu žlutou kartu za faul na polovině hřiště.
87
Hráči Albionu dohrávají poločas na vlastní polovině a vyčkávají na závěrečný hvizd rozhodčího Hansena.
86
Zápas se blíží ke svému konci a hráči Albionu kontrolují vývoj zápasu.
85
Poslední střídání i na straně hostů. Ze hřiště odstupuje Spalvis a přenechává místo Matulevičiusovi.
84
Na centrovaný míč si vyskočil Ingse si vyskočil Vardy. Hlavička rostlého útočníka nenadělala značné problémy domácímu brankáři, který míč kryje ve svém náručí.
83
Townsand byl v úniku zastaven nedovoleně ze strany Spalvise, který po právu vidí žlutou kartu.
83
Vaitkūnas se dostal po svém příchodu na trávník k zakončení. Jeho střela míří mimo tři tyče a Butland zůstal tak bez práce.
81
Druhé střídání Litvy. Ze hřiště odstupuje Andriuškevičius a pro zbytek zápasu se na trávník podívá Vaitkūnas.
80
Deset minut před koncem naši sousedé hrají s Lucemburskem 3:2 a určitě je k vidění zajímavý zbytek zápasu právě i v Lucembursku.
79
Do třetice se už podařilo uskutečnit přímý kop, který míří vysoko nad hostující branku.
78
To je neuvěřitelné. Vardy vidí žlutou kartu za stejný prohřešek o pár vteřin později.
78
Do střely se vložil Shelvey, který vystoupil o něco dříve a vidí žlutou kartu.
77
Panka byl faulován před pokutovým územím Anglie a domácí získávají zajímavou standardní situaci.
76
Domácí zkouší vyvést míč na útočnou polovinu.
75
Townsend byl poprvé u míče a dokázal vybojovat autové vhazování v blízkosti rohového praporku.
74
Hosté hodně ubrali na aktivitě směrem dopředu, přesto jasně dominují na hrací ploše a zdá se, že chtějí vstřelit čtvrtý gól.
73
Poslední střídání anglického týmu. Ze hřiště odchází střelec prvního gólu Barkley a jeho místo zaujme Townsend.
72
Angličané nevyužili další rohový kop.
71
Kombinace Anglie v blízkosti pokutového území vyústila střelou Alliho, kterou po nepřesvědčivém zákroku domácího brankáře musel Klimavičius poslat na roh.
69
Jagielka předvedl na půlicí čáře skvělý obraný zákrok a zabránil tak Spalvisovi jít do samostatného úniku.
68
První kontakt s míčem Alli zvládl na výbornou, kdy dokázal obejít dva protihráče a následně přihrát na střed volnému Vardymu.
67
Hosté hodně snížili na aktivitě a nechávají vyniknout domácí borce, kteří chtějí vstřelit alespoň čestnou branku.
66
Ze hřiště odstupuje aktivní Lallana a jeho místo zaujme Alli.
65
Hostující trenér přichystal druhé střídání a uvidíme, kdo bude stažen z hrací plochy v brzkých chvílích.
64
Lallana rychlý míč už nestihl na hrací ploše a následovat bude odkop od domácí branky.
63
Domácí trenér na třetí branku reaguje střídáním. Ze hřiště odchází Novikovas a jeho místo zaujme Petravičius.
62
Anglie právě vstřelila branku!
Walker našel v pokutovém území nabíhajícího ALEXE OXLADA CHAMBERLAINA, který střelou k tyči nedal nárok na zákrok domácímu brankáři!
60
Oxlade-Chamberlain se dostal do zakončení, které bez problémů chytá Arlauskis.
59
Hosté kombinují v blízkosti pokutového území Litvy.
58
První střídání Anglie. Ze hřiště odstupuje střelec druhé branky Harry Kane a jeho místo zaujme Ings.
58
Centr v pokutovém území odklízí do bezpečí Mikuckis.
57
Žulpa hokejově poslal k zemi Chamberleina a rozhodčí píská! Zajímavá pozice na ohrožení domácí branky.
56
Shelvey střílí vysoko nad branku Litvy.
55
Hosté vše rozehráli nakrátko a drží se na dostřel Arlauskise.
55
Lallana vybojoval faul na polovině Litvy.
54
Špatnou rozehrávku hostů přečetl Spalvis, který nedokázal poslat finální přihrávku na Slivku a míč tak končí na kopačkách hráčů Anglie.
53
Angličané zakládají útok od obraných řád.
52
Ani teď Angličané nevytěžili nic z rohového kopu.
51
Harry Kane měl na noze jasný gól! Oxlade-Chmaberlain nacentroval do pokutového území míč, který se dostal k osamocenému útočníkovi. Kane ale nadvakrát nedokázal poslat míč mezi tři tyče a po skvělém obraném zákroku Novikovase následovat bude roh.
50
Hosté nevyužili další rohový kop a domácí míč odkopávají na polovinu Anglie.
49
V pokutovém území Litvy to hodně hořelo, přesto se Mikuckisemu podařilo odkopnout míč alespoň na rohový kop.
49
Hosté vybojovali faul v blízkosti rohového praporku.
48
Walkerův centrovaným míč zcela bez zájmů proletěl pokutovým územím Litvy a domácí brankář se hodně zlobí.
48
Walker si udělal výlet na polovinu Litvy, kde se mu nepodařilo ideálně odcentrovat a míč tak končí v zázemí.
47
Domácí po odkopu míče okamžitě ztrácí míč a hosté mohou do dalšího útoku.
47
Ofsajd Vardyho zastavil útok hostů.
46
Angličané začali druhý poločas aktivně a kombinací se posouvají k pokutovému území Litvy.
46
Začal nám druhý poločas s totožnými sestavami z prvního poločasu.
46
Je za námi konec prvního poločasu, ve kterém zcela po zásluze vedou hráči Anglie 2:0. Ve 28. minutě se dokázal prosadit Barkley a za pár minut ho následoval hezkou střelou Harry Kane.

Druhý poločas začne zhruba ve 21:48.
45
45+1
Vardy v pokutovém území se dostal do zakončení. Stejně jako Novikovase i jeho střela míří hodně mimo.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec řádné hrací doby jednu minutu.
44
Novikovas zkoušel střelou ohrozit Butlanda. Střela domácího záložníka míří mimo tři tyče Anglie.
43
Barkley fauloval a tímto ukončuje kombinaci svých spoluhráčů.
42
Blíží se nám konec prvního poločasu a hosté nadále drží míč na svých kopačkách. Hráči Albionu se pokouší usadit na polovině Litvy a dohrát zde zbytek první půle.
40
Gibbs skvěle ustál souboj proti třem obráncům a dokázal přihrát míč na Vardyho, který ještě posunul míč dále do ohně. K míči se dostal Shelvey a střelou z voleje nedokázal prostřelit Arlauskise.
39
Novikovas to zkoušel z dobrých třiceti metrů a nepočínal si vůbec špatně! Jeho střela míří těsně vedle branky Butlanda.
38
Kane si pohrál se svými soupeři v blízkosti pokutového území a nakonec dokázal vystřelit. Jeho střela jen těsně míjí pravou tyč Arlauskise.
37
Hráči Albionu jsou při chuti a míří za vstřelením třetího gólu.
36
Harry Kane dokázal vstřelit v kvalifikaci čtvrtý gól a je třetím nejlepším střelcem Anglie v kvalifikaci na EURO.
35
HARRY KANE si vyměnil v pokutovém území míč s Lallanou a tvrdou přízemní střelou posílá míč za bezmocného Arlauskise.
34
Rohový kop domácích zůstává nevyužit a hosté mohou do útoku.
33
Na druhé straně ukázal skvělý zákrok Butland proti střele Slivky, která nemířila vůbec špatně! Butland se musel hodně natahovat, aby zabránil inkasování branky. Následovat bude rohový kop pro Litvu.
33
K zakončení se nedostal žádný hráč Anglie a Arlauskis v pohodě míč chytá.
31
Přímý kop pro Anglii.
31
Důležitá zpráva přichází z Lucemburska, kde naši sousedé vedou už 3:0 a jsou blízko postupu na EURO!
30
Hráči Albionu po vstřelení branky nadále kontrolují hru a jdou za vstřelením další branky.
29
Zajímavost:
Barkley v kvalifikaci střílí svůj druhý gól.
28
Harry Kane poslal přihrávku do míst, kde stál připravený ROSS BARKLEY! Ten si navedl míč na střelou a o tyč posílá míč za záda domácího brankáře!
27
Trenér Anglie nabádal své svěřence k větší trpělivosti při rozehrávce. Je vidět, že Anglie dnes přijela potvrdit jasný postup na EURO a chce si odvést poslední tři body v kvalifikaci.
26
Lallana nedokázal nacentrovat do pokutového území a míč končí v zázemí. Míč do hry uvede odkopem od brány Arlauskis.
25
Kane těsně nedoskočil na letící centr v pokutovém území domácích a míč míří do rukavic Arlauskise.
23
Míč teď často mění majitele po nepřesných přihrávkách na obou stranách.
23
Střelecký pokus Harryho Kana domácí brankář zneškodnil bez značných problémů.
21
Gibbs si ideálně nabíhal do pokutového území, ale převzetí centru neumožnil skvělým návratem Freidgeimas.. Domácí obránce odvrací míč do bezpečí.
20
Zajímavá statistika přihrávek. Zatím Litevští hráči si přihráli úspěšně 46 krát, hosté už stihli 190 přihrávek.
19
Litevští hráči se postupem času více dostávají do hry a pokouší se kombinovat na polovině Anglie a zatím se jim to daří.
18
Další rohový kop Anglie zůstává nevyužit.
17
Vardy si naběhl na centrovaný míč od Lallany a hlavičkou posílá míč jen těsně nad břevno domácí branky. Střelecký pokus byl navíc tečován jedním z domácích obránců a následovat bude roh Anglie.
16
Domácí ale okamžitě ztrácí míč a hosté mohou jít do útoku.
16
Andriuškevičius na pár chvil dokázal vyvést míč na útočnou polovinu, kde navíc vybojoval autové vhazování.
15
V úvodní čtvrt hodině je zatím vidět dominance Anglie, která má držení míče přes 70 %.
14
Domácí se osvobodili odkopnutím míče do autu a hosté nadále zůstanou u balonu.
14
Rohový kop pro Anglii, po zblokované střele Harryho Kana.
13
Přihrávka Chamberlaina jen těsně míjí nohu Vardyho.
11
Shelvey zkoušel najít přihrávkou Harryho Kana, který jen těsně nedosáhl na míč.
11
Z následného rohového kopu hráči Albionu nedokázali vytěžit nic a domácí se bez problémů osvobozují.
10
Harry Kane přebral míč a navedl si ho na střelu! Tvrdou střelou orazítkoval tyč domácí branky!
9
Vardy dostal těžkou přihrávku, kterou nedokázal zpracovat a míč míří za autovou čáru.
8
Hlavní sudí Kenn Hansen musel uklidňovat hostujícího trenéra, který nervózně přešlapuje svůj vymezený prostor.
7
Kane našel skvělým obloučkem nabíhajícího Vardyho, který si opět předkopl míč daleko a nedostihl ho na hrací ploše.
7
Domácím přihrávky zatím moc nevychází a ztrácí další míč.
6
Shelvey ve snaze získat míč fauloval a rozhodčí byl blízko k posouzení celé situace. Faul pro Litvu.
5
Arlauskis našel třetím výkopem pouze hráče Albionu, kteří drží míč na svých kopačkách.
4
Vardy si o pár chvil později předkopl moc míč a nedostihl ho na hrací ploše. Opět míč do hry uvede Arlauskis.
4
Lallana na druhé straně v totožné situaci, kdy nedokázal ideálně zpracovat míč.
3
Slivka pokazil rozehrávku a míč tak končí za brankovou čárou. Míč rozehraje výkopem Butland.
2
Oxlade- Chamberlain zkoušel přízemním centrem najít nějakého spoluhráče uvnitř pokutového území. Na zem šel rychle brankář Arlauskis a míč chytá do svého náručí.
2
Gibbs byl u půlící čáry faulován a hosté mohou nadále držet míč.
2
Míč domácí rychle ztrácí a do předu mohou jít hráči Anglie.
1
O úvodní výkop se postarali domácí borci, kteří začínají kombinací z obraných řad.
1
Hráči Albionu nastupují v bílých dresech a dnešní domácí Litva z žlutozelených dresech.
Hostující trenér zvolil poměrně mladou sestavu do dnešního zápasu, přesto věřím, že neudělá ostudu.
Před úvodním hvizdem znějí hymnou obou dnešních aktérů.
Dnešní aktéři nastupují na hrací plochu a zápas může začít!

Litva: Arlauskis – Freidgeimas, Mikuckis, Klimavičius, Andriuškevičius – Novikovas, Panka (C), Žulpa, Černych – Spalvis, Slivka.
Náhradníci: Černiauskas, Zubas – Baravykas, Česnauskis, Kuklys, Matulevičius, Petravičius, Pilibaitis, Slavickas, Vaitkūnas, Veliulis.

Anglie: Butland – Walker, Jones, Jagielka, Gibbs – Barkley, Shelvey, Lallana – Oxlade-Chamberlain – Kane, Vardy.
Náhradníci: Heaton – Alli, Bertrand, Clyne, Smalling, Sterling, Townsend, Walcott, Ings.

Rozhodčí: Kenn Hansen – Lars Rix, David Andersen – Henrik Larsen (Dánsko).
Dnešní utkání bude řídit Kenn Hansen, na čarách mu budou asistovat Lars Rix a David Andersen. Jako čtvrtý rozhodčí byl povolán Henrik Larsen. Všichni arbitrové jsou z Dánska.
Poslední vzájemné utkání skončilo jasnou výhrou anglického výběru, Albion porazil Litvu 4:0, o góly se postarali Rooney, Welbeck, Sterling a Kane.
Litva je na pátém místě, má deset bodů, a tak je jasné, že na Euro do Francie nepojede. V minulém zápase Litva zavítala na půdu Slovinska a dokázala tam uhrát remízu 1:1, gól vstřelil Novikovas.
Anglie je v tabulce E zcela bezkonkurenční, ve všech devíti odehraných zápasech zvítězila, má famózní skóre 28:3, a tak není pochyb o tom, že má jisté první místo a postup na Euro ve Francii. V minulém zápase Anglie porazila Estonsko 2:0. První gól vstřelil Walcott, druhý Sterling.
Dobrý večer, vítám Vás u online přenosu z kvalifikačního utkání posledního, desátého, kola. Na programu je zápas skupiny E, ve kterém Litva změří síly s Anglií. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 20:45, Vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.