Jiří Tlustý (WPG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 07:33
Michael Frolík (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:00
Tomáš Fleischmann (ANA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:23
Ondřej Pavelec (WPG) 66 minut, 26 zákroků, 5 gólů, 83,9 %
Tři hvězdy utkání:
1. Bryan Little (WPG) 1+0
2. Jakob Silfverberg (ANA) 1+2
3. Tyler Myers (WPG) 1+0
Je potřeba smeknout před domácím publikem, který jednak vyprodalo MTS Centre, ale také vytvořilo báječnou atmosféru.
Máme za sebou skvělý zápas, který přinesl všechno, co se od play-off očekává. Napětí, drama, emoce. Anaheim vítězí 5:4 v prodloužení, v sérii se ujímá vedení 3:0. Pro Winnipeg je situace vážná, jedna jediná porážka je dělí od konce sezóny – vypadnutí v play-off v prvním kole. Jets dnes nebyli horším týmem, ale doplatili na nevyužívání šancí.
65:12
Anaheim právě vstřelil branku!
Je dobojováno, hosté vítězí. Domácí měli několik dobrých šancí, neproměnili je, a tak přišel trest. Beaucheminovu střelu před Pavelcem tečoval RICKARD RAKELL. Puk doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Francois Beauchemin, Andrew Cogliano.
64:35
Michael Frolík zakončil útočný výpad domácích tvrdou střelou, halou to jen zašumělo, Andersen puk vykopl.
64:00
Čtyři minuty z prodloužení pryč, sledujeme parádní hokej, co Vám mám psát.
63:30
Nejprve hrál Winnipeg aktivněji, nyní to jsou hosté, kteří mají více ze hry. Navíc se bude vhazovat v jejich útočném pásmu.
62:51
Brankář Jets fantasticky vychytal Tomáše Fleischmanna, který už zvedal ruce nad hlavu.
62:28
Ondřej Pavelec musel zasahovat proti ráně Desprese.
62:07
Scheifele z nulového úhlu zkoušel střílenou přihrávkou oslovit někoho ze spoluhráčů před brankou, ke gólu tato dobrá myšlenka nevedla.
61:45
Blake Wheeler střílel ze střední vzdálenosti, ale Andersen byl pozorný.
61:20
Hra se nyní uklidnila, domácí nedokázali využít přesilovou hru.
60:23
Stepmniak mohl rozhodnout, ovšem branku trefit nedokázal.
60:11
60:01
Parádní zápas bude pokračovat prodloužením. A hraje se o hodně. Winnipeg prohrává sérii 0:2, další prohra by už byla velkou komplikací. Naopak výhra by mohla znamenat šanci na postup do dalšího kola.
58:59
Byfugliena fantasticky vychytal hostující brankář, teď to měl na holi tento hráč.
58:39
Blízko, blizoučko byli domácí v rozdílové brance, Brian Little pálil do tyče.
58:22
Dustin Byfuglien a jeho střela od modré znamená zákrok Andersena, a tak se bude vhazovat před ním.
58:11
Oddechový čas pro hosty.
58:11
Obrovské šance pro domácí, vyloučen hostující Sami Vätänen na dvě mintuy za zdržování hry.
57:46
A narodila se zápletka. První zaváhání domácí obrany znamená hned gól. RYAN KESLER stál na konci rychlé akce, kterou hosté vyšachovali domácí pětku. Asistence: Jacob Silfverberg, Andrew Cogliano.
57:08
Na ledě Michael Frolík a jeho formace za domácí, na straně hostů to je Kesler a spol.
57:00
Hraje se ve středním pásmu zejména, tedy v oblasti, která je pro domácí příznivá.
56:08
Icing na druhé straně. Buly v pásmu Jets, hosté už opravdu mnoho času nemají.
55:50
Domácí hráči se navzájem nepochopili, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly před Pavelcem.
55:00
Žádné bránění, ale také aktivní hra před Andersenem, to je to, co nyní vidíme. Winnipeg není zatažený.
53:53
Anaheim se nastěhovat před branku Pavelce, který musí být pozorný, neboť i na něm pochopitelně stojí šance týmu na výhru v tomto zápase.
53:07
Kladenský rodák v brance Jets kryje další střelu soupeře. Ducks nyní aktivně hrají již ve středním pásmu. Snaží se vynutit si tlak v útočném pásmu a z toho plynoucí přesilovou hru.
52:11
Matt Beleskey byl setsakramentsky blízko vyrovnání. Puk získal v ideální pozici, kterou absolutně pokazil. Obrovské štěstí teď měli domácí.
52:00
Čas se momentálně nekamarádí s hosty, kterém už mnoho minut nezbývá.
51:30
Lahůdka pro Ondřeje Pavelce. Kesler nahazoval puk od mantinelu na branku, český brankář chytil kotouč rukavicí.
50:42
Domácí se snaží dávat soupeři co nejméně prostoru, aby nemohl zakončit. Jakoby si Jets vzali poučení ze tří inkasovaných branek, protože všechny padly poté, co soupeř dostal prostor.
50:23
Komerční přestávka v době, kdy je polovina třetí třetiny minulostí.
49:50
Michael Frolík se málem dostal do gólové šance, ale nezvládl přechod do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.
49:27
Puk vypadl ze hřiště mezi střídačky, vhazování ve středním pásmu.
48:40
Třetí třetina se blíží do své poloviny, sledujeme velmi pěkný a vyrovnaný hokej. MTS Center je beznadějně vyprodané.
48:01
Pavelec měl zakrytý výhled, moc toho neviděl, i tak si ale se střelou Perryho dokázal poradit.
47:29
Komerční přestávka, po které se bude opakovat buly před brankou hostujícího týmu.
47:00
Winnipeg hraje dobře, vyhází ze zabezpečené obrany. Snaží se útočit, protože na bránění má času ještě hodně. Hráči Ducks nedostávají tolik prostoru v útočném pásmu od domácích jako v předchozích částech.
45:31
Go Jets go, ozývá se z tribun v době, kdy brankář Pavelec kryje další střelecký pokus soupeře.
44:21
Kladenský rodák Frolík hraje není aktivně, zlepšil se, dostává se častěji ke koncovce, zatím na svou branku čeká, ale jeho hra má zlepšující se tendenci.
44:01
Andrew Ladd ujel po křídle, dostal se ke kruhům, puk opustil jeho hůl a letěl na branku Andersena, který byl pozorný a se střelou si věděl rady.
43:20
Lee Stempniak se proháčkoval až před branku, svou šanci využít nedokázal.
42:05
Winnipeg drží svůj jednobrankový náskok, navíc je i dál aktivnějším týmem. 2:1 vede na střely v této třetině, celkově pak 27:21.
41:16
Tvrdou střelu domácího hráče ze středního pásma našel brankář soupeře v lapačce. Jets mají výhodu útočného pásma.
40:47
Michael Frolík se dostal ke střele zápěstím, se kterou neměl brankář Andersen problém. Puk kryje, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.
40:01
Sedm branek viděli jsme ve dvou třetinách. Domácí vedou 4:3, sledujeme parádní hokejové představení. Drama, emoce, střety, góly, šance, to všechno duel mezi Jets a Ducks nabízí.
40:00
39:30
Michael Frolík se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, o kotouč jej připravil soupeř.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:43
Hampus Lindholm mohl vyrovnat, jenže chtělo to maličkost, dát gól.
38:18
Winnipeg právě vstřelil branku!
Šmankote, to byla pumelenice, BRIAN LITTLE dostal od protihráče namazáno do horní části prostoru mezi kruhy.Vší silou poslal kotouč na branku, gólman Anderson se snažil, ale neměl nárok na střelu mířící růžku branky. Přetahovaná pokračuje dál. Winnipeg nyní vede 4:3. Bez asistence.
37:54
Andrew Ladd nedokázal velmi dobrou střelou překonat brankáře soupeře.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:04
Znovu, zase a stále. Domácí hráči inkasují branku po takřka totožné situaci jako v předchozích případech. Winnipeg měl puk několikrát na hokejce, mohl vyhodit, to se nepovedlo, a tak udeřil soupeř. Kesler našel úplně volného JAKOBA SILFVERBERGA, který neměl okolo sebe obránce, který by na něj dotíral, a tak mohl v klidu prostřelit brankáře Pavelce. Asistence: Ryan Kesler.
35:43
Ahaheim začíná stupňovat svůj tlak, domácí mají plné ruce s bráněním.
35:00
Druhá třetina se blíží do své závěrečné části. Tryskáči hrají aktivněji, mohou se spolehnout na obrannou hru podpořenou již tradičně dobrým výkonem českého brankáře.
33:49
Střetů a hitů nabízí tohle utkání opravdu nepřeberné množství. Sledujeme velmi pěkný hokej. Domácí prostředí Winnipegu sedí. Proti zápasům na ledě Ducks hraje aktivněji, pravděpodobně jistou roli hrají i diváci.
33:16
Domácí v plném počtu. Krásně ubráněné oslabení ze strany domácího týmu.
32:30
Ducks se nemohou stabilně usadit v útočném pásmu, o střelách na branku nemůže být ani řeč.
31:46
Andrew Ladd znovu vyvezl puk do bezpečné vzdálenosti.
31:26
Jets vyhazují přes všechny čáry daleko od své branky.
31:16
Vyloučen domácí Dustin Byfuglien na dvě minuty za podražení. Šance pro Anaheim vyrovnat v přesilové hře.
30:40
Převahu domácích dokomentuje i střelba, kterou vede Winnipeg 22:14.
30:11
Znovu to byl Rickard Rakell, který řádně prověřil připravenost českého brankáře. Sledujeme velmi záživný hokej.
29:50
Z dalšího protiútoku mohl hned vyrovnat Rickard Rakell, který v dobré pozici trefil brankovou konstrukci.
29:37
Šťastně se BLAKE WHEELER dostal ke kotouči, jeho spoluhráči se rána z první nepovedla, puk odhopkal k Wheelerovi, který střelou zápěstím na vzdálenější tyč překonal hostujícího brankáře. Jets se dostávají do vedení a já musím dodat, že vzhledem k obrazu hry v posledních minutách s jedná o náskok zasloužený. Asistence: Drew Stafford, Toby Enstöm.
29:28
Winnipeg se dostává do pásma stále snadněji, nyní by měli domácí využít své převahy a vstřelit gól. Anaheim se momentálně do šancí nedostává, nicméně má šikovné útočníky, kterým stačí malý kousek prostoru.
28:39
Na první pohled nenápadná střela Adama Pardyho schovaná za obráncem nadělala brankáři Andersenovi pořádné problémy.
28:21
Buly před brankou Pavelce. Domácí získávají puk, a tak se směr hry otáčí. Ovšem jen na chvíli, protože Jets vjeli do postavení mimo hru.
28:17
Ducks zahrozili v brejku tři na jednoho, ovšem trio hráčů hostů to neudělalo vůbec dobře, špatnou přihrávkou se o slibnou šanci připravili sami.
27:20
Střelecky jsou aktivnější domácí hráči, fanoušci cítí šanci, a tak znovu velmi hlasitě podporují své oblíbence.
26:40
Na závěr přesilovky se domácím podařilo vyrovnat. TYLER MYERS střílel od modré čáry, jeho ránu možná ještě před Andersenem tečoval Michael Frolík. Buď jak buď nic to nemění na tom, že Winnipeg k velké radosti celého MTS Centra vyrovnává stav zápasu na 2:2. Bez asistence.
25:50
Buly v útočném pásmu Jets. Hráči Anaheimu hrají velmi zodpovědně oslabení, soupeře do nějakých velkých šancí nepouští. Winnipeg to má dnes těžké.
25:08
Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilovka, kterou by měli proměnit, pokud se chtějí vrátit do zápasu.
25:03
Vyloučen hostující Ryan Getzlaf na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
24:42
Situace se opakovala a výsledek se dostavil rovněž stejný.
24:34
Cam Fowler se dostal do dobré pozice, položil si českého brankáře, vznikl tak prostor v horní části branky, který ovšem hostující hráč trefit nedokázal.
23:08
Úplně zbytečně udeřil autora gólu po odpískání Byfuglien, domácí hráč jde na dvě minuty za hrubost na trestnou.
23:08
Nedáš – dostaneš. Znovu nedůslednost domácí obrany. Beci Jets nechali COREYE PERRYHO úplně volného, a tak když dostal přihrávku od Lindholma, tak mohl v klidu dorážet do odkryté branky. Ducks otáčejí skóre z 0:1 na 2:1. Asistence: Hampus Lindholm, Francois Beauchemin.
22:31
Jakoby domácím hráčům chyběl klid na zakončení. Kombinovali v útočném pásmu, do vážnější šance se nedokázali propracovat.
21:17
V oslabení ujel domácí obraně Ryan Kesler, který v brejku nedokázal překonat Ondřeje Pavelce.
20:43
Vzájemně vyloučení hráči jsou na ledě, následuje přesilovka domácích 5 na 4.
20:31
Na úvod druhé části tu máme vyloučení. Na trestnou usedá Hampus Lindholm na dvě minuty za hru vysokou holí.
20:01
Střelecky jsou aktivnější domácí, kteří se také prosadili jako první. V posledních vteřinách se ovšem do šance dostal i hostující celek, který ji dokázal využít, a tak po dvaceti minutách pohledného hokeje platí stav 1:1.
20:00
19:55
Laxní přístup domácí obrany v závěru třetiny znamená vyrovnání. CAM FOWLER rychlou střelou využil prostor, který dostal od hráčů Jets, využil přihrávku Cogliana, a tak ránou do horní části branky vyrovnává na 1:1. Z pohledu domácích hodně zbytečný gól, situaci měli pod kontrolou. Asistence: Andrew Cogliano, Jakob Silfverberg.
19:11
Bryan Little měl na holi druhou branku svého týmu, jenomže ho v dobré a hlavně gólové šanci vychytal brankář Soupeře. Andersen si připsal důležitý zákrok.
18:43
Po dalším offsidu se na ledě strhla bitka, do které se zapojili všichni hráči tou dobou pohybující se po ledové ploše, gólmani ovšem ne. Vyloučeni Adam Lowry a Ryan Kesler na dvě minuty za hrubost.
18:30
Elitní hostující formace se dostalo do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první části hry.
17:50
Za velkého jásotu MTS Centre se Winnipeg ubránil první přesilové hře soupeře.
16:47
Domácí hrají v oslabení velmi zodpovědně, svého soupeře nepouštějí do žádné šance, snaží se hrát co nejdál od branky Ondřeje Pavelce.
16:01
Tryskáči vyhazují přes všechny čáry až za branku Andersena.
15:50
Máme tady první vyloučení. Na trestnou jde domácí Jacob Trouba na dvě minuty za držení protihráče. Anaheim může vyrovnat v početní výhodě.
15:38
Kyle Palmieri a jeho kumpáni byli tak aktivní v útočném pásmu, až je z toho posunutí domácí branky. Vážnější šance z toho ovšem nebyla. Komerční přestávka.
14:30
Dustin Byfuglien, univerzál v sestavě Jets, se po přihrávce od spoluhráče dostal do zajímavé střelecké pozice, se kterou si ovšem nedokázal poradit dobře. Obránci k němu přistoupili velmi rychle.
14:08
Lee Stempniak mohl střelit svou druhou branku v tomto utkání, tentokrát ovšem zařízení minul v jasné gólové pozici.
13:54
Nyní sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střeleckých šancí, hraje se a bojuje se zejména o střední pásmo.
12:35
Bryan Little bekhendovou stranou hole zkoušel najít prostor mezi betony Andersena, neboť ten obvyklý trojúhelníček tam volný byl, ale hostující gólman přitiskl chrániče k sobě.
11:00
Linus Lindholm to nemyslel vůbec špatně, českého brankáře v brance domácích nedokázal překonat. Dostal se až příliš blízko.
10:56
Na buly Scheifele a Rakell. Hráč hostů úspěšnější, jeho tým se ke střele nedostal, protože Winnipeg vybojoval v dalším souboji puk, a tak se směr hry mění.
10:20
Andrew Ladd bekhendovou stranou hole nedokázal najít mezírku v postoji brankáře hostujícího celku.
09:45
Těžko popsat, v jakém rozpoložení se nachází domácí fanoušci.
09:38
MTS Centre se třese v základech. Domácí jsou za svou aktivitu odměněni úvodní brankou tohoto třetího utkání. Poprvé od jara 1996 si fanoušci v této budově mohou v play-off zakřičet. LEE STEMPNIAK zakončil rychlou akci střelou od odkryté části branky. Velkou zásluhu na gólu mají oba asistenti, kteří kombinaci vymysleli. Asistence: Adam Lowry, Jacob Trouba.
08:57
Ondřej Pavelec přerušuje hru, neboť jeho spoluhráči se dopustili několika chybiček, které je dostali pod tlak.
08:00
Sledujeme vyrovnaný hokej, který nabízí šance i osobní souboje, každý fanoušek si v této sérii najde aspekty, které má na hokeji rád.
07:06
Buly před brankou domácích se bude pro špatné postavení hráče opakovat. Jets získávají puk, Frolík se snažil od modré překonat brankáře soupeře, což se mu nepodařilo.
06:30
Hostující celek přečkal úvodní tlak domácích, a tak se také dostává do šancí. Brankáři jsou zatím stoprocentní, a tak za stavu 0:0 následuje komerční přestávka.
05:12
Ryan Getzlaf se dostal do dobré střelecké pozice, se kterou si dokázal domácí brankář poradit.
04:08
Emerson Etem jako první prověřil připravenost Ondřeje Pavelce, pro kterého to byl těžký zákrok. Český brankář dokázal betonem vykopnout puk.
03:32
Vhazování v útočném pásmu Jets, Trouba se dostal k zakončení, se kterým si brankář Andersen poradil. Aktivněji hrají domácí, vedou na střely 4:0.
03:01
Byfuglien ani Perreault nedokázali své střelecké pokusy usměrnit přesně. Následuje icing hostů.
02:20
Stempniak se s kotoučem na holi dostal až před branku Andersena, okamžik pro střelu prováhal.
01:50
Stafford si vybruslil do lepší střelecké pozice, střelou zápěstím zkoušel najít prostor mezi brankářem a tyčkou. Mezírka tam možná byla, ovšem domácí střelec ji netrefil.
01:42
Anaheim vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
01:08
Hostující tým prohrál buly v útočném pásmu, Frolík otáčel směr hry, což se líbí divákům.
01:00
Úvodní minuta tohoto zápasu ukázala, že i tentokrát to bude velká hokejová bitva, kterou budou rozhodovat maličkosti.
00:41
Po devatenácti letech se ve Winnipegu hraje play-off, což je vidět a hlavně slyšet na fanoušcích, kteří svůj tým ženou za první výhrou v sérii.
00:16
Druhá formace také získala tlak v útočném pásmu, což vedlo k další střelecké pozici a následnému buly před brankou Ducks.
00:05
Domácí vyslali první střelu na brankáře soupeře. Andersen musel zasahovat.
00:01
MTS Centre zaplněná do posledního místečka.
Jestli něco lze před úvodním bulu odhadnout, tak pak nejpravděpodobněji to, že Atmosféra dnes bude při nejmenším stejná jako v předchozích dvou zápasech, které se konaly v Anaheimu.
Následují hymny Kanady a USA.
Fanoušci v hale MTS Centre jsou natěšeni, připravili si bílé peklo, všichni si oblékli trička a dresy této barvy.
Utkání brzy začne.
Stav série Winnipeg – Anaheim 0:2

1. zápas Anaheim – Winnipeg 4:2 sestřih;
2. zápas Anaheim – Winnipeg 2:1 sestřih.
Série se po dvou zápasech na ledě Anaheimu stěhuje do Winnipegu, do města, které na zápas play-off čekalo dlouhých 19 let. Domácí Jets v sérii prohrávají 0:2 na zápasy, ovšem nehrají vůbec špatně. Utkání jsou velmi vyrovnané, diváci vidí hokejovou bitvu se vším všudy.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího hokeje. V této sérii play-off NHL se utkávají týmu Winnipeg Jets a Anaheim Ducks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.