Pro dnešek se s Vámi již rozloučím. Děkuji, že jste sledovali dnešní zápas a doufám, že jste se u něj bavili alespoň tak jako já. Přeji Vám dobrou noc a těším se opět někdy na počtenou.
3. Jay Beagle (WSH) 0+2
Dnešní klání je u konce a má spravedlivého vítěze. První třetina byla sice vyrovnaná, ale další dvě části již jednoznačně patřily domácímu Washingtonu. Ten hrál nejlépe v prostřední třetině, ve které paradoxně vstřelil jen jednu branku. V poslední dvacetiminutovce už ale začali Caps proměňovat gólové příležitosti a zápas nakonec skončil vyhnáním Haláka z brány a skórem 5:1!
60:00
59:40
Poslední vteřiny se již dohrávají jen z povinnosti.
59:10
Domácí jeli tři na dva, ale ke střele se nepropracovali.
58:58
58:10
Bailey neměl šanci z těžkého úhlu uspět a Washington vyhazuje.
57:46
Střela Tavarese letí mimo.
57:22
Bäckström odpálil kotouč až za bránu Neuvirtha.
56:58
Hokejisté Caps chytili ze střídačky hůl Grabovskému, který tak nemohl hrát. Trest nakonec odsedí Orpik (WSH).
56:22
Střelu Grabovského zastavil clonící obránce Capitals.
56:06
Kennedy od střelou od mantinelu minul bránu Holtbyho.
55:42
Nepřesná rozehrávka Caps končí u Neuvirtha.
55:14
Neuvirth reflexivně vyrazil tvrdou střelu Brouwera.
54:49
Capitals vyhazují do středního pásma.
53:50
Neuvirth vyrazil střelu Kuzněcova do prostoru mezi kruhy, odkud ještě pálil na českého gólmana Johansson.
53:42
Přesilovka končí a Tavares, které odseděl trest za Clutterbucka, se vrací na led.
52:58
Puk odpálil do bezpečí Boychuk.
52:20
Islanders vyhazují přes všechny čáry.
52:05
Fantastický Neuvirth nyní zastavil dvojnásobnou dorážku Warda.
51:40
Clutterbuck (NYI) je hodně vynervovaný. Po sekání, které ještě doprovodil komentářem dostává 2+10 a dnes si již nezahraje.
51:40
Vyhození Tavarese končí po teči od tvrzeného skla v ochranné síti.
51:05
První zákrok Neuvirtha po lehkém nahození ze středního pásma.
50:07
Kuzněcov najížděl sám od levého mantinelu, ale naštěstí pro Isles netrefil bránu.
49:29
Holtby chytá nahození od modré.
49:00
Halák dnes dochytal. Do brány Isles se postaví poprvé v této sérii český gólman Michal Neuvirth.
49:00
Washington právě vstřelil branku!
Halák si nyní vybral slabší chvilku. Neuhlídal prostor u své pravé tyče a pouští za záda lehké nahození JASONA CHIMERY. Asistence: Markus Johansson, Jevgenij Kuzněcov.
48:32
Po vyhraném buly a vyhození do středního pásma však konečně mohou domácí borci jít střídat.
48:25
Další Icing Caps. Pětice hokejistů Washingtonu je již znatelně unavená.
Oddechový čas pro domácí.
48:13
Zakázané uvolnění Capitals.
47:59
Holtby vyrazil nepříjemnou tečovanou střelu Kuljomina.
47:09
Bäckström jel sám na Haláka, ale jeho střela na vzdálenější tyč se do brány nevešla.
47:01
Bailey v dobré pozici minul bránu.
46:39
Chimera nedostal puk před Holtbyho bránu.
46:19
A je zřejmě hotovo. JEVGENIJ KUZNĚCOV získal kotouč ve středním pásmu, nacpal se až před bránu a parádní kličkou do bekhendu korunuje svůj fantastický výkon druhou brankou večera.
46:13
45:57
Niskanen netrefil nalitý kotouč.
45:40
Další osvobození Isles.
45:13
Caps nedokáží dostat puk do klidu a hosté opět vyhazují.
44:37
Cizikas vyvezl puk až do pásma Caps a dokonce i vystřelil na Holtbyho. Rána však nebyla nebezpečná.
44:13
Clutterbuck (NYI) po odpískání naprosto nepochopitelně sekl po Gleasonovi a dostává dvě minuty.
44:12
Cizikas dává pod sebe na Reinahrta, jehož střelu bez problémů kryje Holtby.
Po hitu od Brouvera mizí de Haan v útrobách stadiónu.
43:55
Tečovaný kotouč končí mezi diváky.
42:42
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedeni. Halák vyrazil střelu Beagla do prostoru mezi kruhy, kde se kotouče ujal BROOKS LAICH a střelou do šibenice nedal Halákovi šanci. Asistence: Jay Beagle, Jason Chimera.
42:21
Johansson na zadní tyči číhal na přihrávku od Kuzněcova, která k němu ale neprošla.
40:48
Až nyní se Caps opět usadili v útočném pásmu.
40:22
Ovečkin minul nabídku od Carlsona a hosté vyváží puk.
40:01
Trest Haláka odsedí Kennedy.
40:01
Střely v druhé třetině – 18:8
Střely celkem – 28:16
Prostřední dvacetiminutovka je za námi. A Ostrované po ní mohou být hodně rádi, že prohrávají jen o jednu branku. Washington si vypracoval několik obrovských příležitostí, ale neuvěřitelný Halák dlouho držel stav nerozhodný. Avšak gólovka, do které se v jednatřicáté minutě dostal Alzner, už se prostě chytit nedala. Po vstřelené brance tlak Capitals sice lehce opadl, ale stále byli domácí borci jednoznačně aktivnější než jejich soupeři. Poslední třetina začne přibližně v 03:00.
40:00
40:00
Capitals začnou poslední část přesilovkou. Halák (NYI) podrazil u brány Ovečkina, za což ho neminou dvě trestné minuty.
39:25
Zadovka Greena nenašla nikoho v červeném dresu před bránou Haláka.
39:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
38:49
Chimerova přihrávka před bránu byla zastavena.
38:26
Nyní již musel Holtby zasahovat proti střele Boychuka.
38:18
Leddy netrefil z kruhu bránu.
38:01
Orpik nedovolil Okposovi střílet.
36:44
Dobrý zákrok vyrážečkou zaznamenal Halák proti střele Chimery.
35:52
Halák vůbec netušil, kde se nachází vyražený puk. Ten přitom ležel přímo vedle něj. Naštěstí pro Isles se ke kotouči jako první před Wardem dostal hráč hostí Cizikas.
35:27
Ward ani Ovečkin neprocpali kotouč kolem pravé tyče Halákovy brány.
35:11
Kuzněcov se drží za obličej, ale nikdo z rozhodčích jednoznačný nedovolený zákrok Stroma nepostřehl.
35:05
Halák si připisuje další zákrok. Následuje komerční přestávka.
34:18
Po vyražené střele se jako první dostali k puku domácí beci a přesilovka končí.
33:54
Ani jeho další pokus nebyl přesný.
33:40
Hickey netrefil od modré bránu.
33:21
Sice s problémy, ale Brouwer nakonec dostal puk do středního pásma.
33:01
Capitals se osvobozují dlouhým vyhozením.
32:25
Je to skoro až neuvěřitelně, vzhledem k silové a tvrdé hře, kterou dnes oba celky předvádí. Nicméně až nyní uvidíme první přesilovku. Kuzněcov (WSH) dostává menší trest za vysokou hůl.
32:08
Kuzněcov se po naskočení ze střídačky okamžitě dostal ke střele, bránu však minul.
31:20
Po chybě v obranném pásmu mohl střílet Cizikas, ale neprotlačil střelu kolem clonícího obránce.
30:31
Capitals otáčejí skóre. Tenhle tlak prostě nešlo vydržet. Halák Brouwerovu dorážku ještě chytil, ale když poté ten samý hokejista obkroužil bránu a namazal před odkrytou klec na najetého KARLA ALZNERA, neudělal s tím nic už ani on. Asistence: Troy Brouwer, Jay Beagle.
29:58
War ztratil puk ve středním pásmu, ale následný brejk hosté překombinovali a nakonec ani nevystřelili.
29:23
Hosté nyní nedokáží založit pořádný útok.
28:32
Ovečkin poslal na bránu Isles dělovku z otočky, ale Halák byl opět na svém místě.
28:08
Stejně tak na druhé straně Tavares po vyražení Okposovy střely.
27:36
Halák vyrazil střelu Niskanena na Chimeru, který ale z dorážky netrefil bránu.
27:05
Kuzněcov si i v další obrovské šanci vylámal zuby na fantastickém Halákovi.
26:59
Kuzněcov zakončoval brejk tři na jednoho, ale Halák se opět vytáhl se skvělým zákrokem.
26:49
26:30
Znovu beton Holtbyho proti střele Kennedyho.
25:40
Proti Niskanenově střele zakročil Holtby betonem.
25:24
Cizikas netrefil prostor mezi třemi tyčemí.
24:48
Jay Beagle dorážel po vyražené střele v podstatě již do prázdné brány, ale najednou se z ničeho nic objevila Halákova lapačka a střelu zastavila. Skvělý zákrok slovenského gólmana!
24:20
Carlson velmi chytře hledal na zadní tyči najíždějícího Ovečkina, ale Halák puk k ruskému borci nepustil.
23:50
Ward vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale následná střela Carlsona příliš nepořádku nenadělala.
23:37
Střelecký pokus Leeho letí po teči Carlsona do ochranné sítě.
23:05
Martin prověřil z kruhu pozornost Holtbyho.
22:15
Cizikas výborně ve středním pásmu zachytil dlouhou přihrávku na Lattu.
21:41
Střela Ovečkina se odrazila od hole Tavarese do rohu kluziště.
21:28
Tavares vypálil z mezikruží do Holtbyho.
20:57
Gleason trefil od modré jednoho z obránců Islanders.
20:28
Kuzněcov z úhlu Haláka nepřekvapil.
20:01
Střely v první třetině – 10:8
První třetina je za námi. A nerozhodný výsledek je zatím rozhodně spravedlivý. Hraje se velmi pohledný hokej ve vysokém tempu.Gólový účet zápasu otevřel již v šesté minutě Bailey, ale čtyři minuty nato dokázal srovnat skóre svou první brankou v play-off Kuzněcov. Druhá třetina začne přibližně v 02:06.
20:00
19:43
Halák udržel mezi betony dělovku Bäckströma.
19:27
Okposo se natlačil s pukem na přední tyč, ale Holtby měl tento prostor pečlivě utěsněný.
19:00
Začala poslední minuta první třetiny.
18:21
Grabovski trefil jen clonícího obránce Caps.
17:59
Beagle se dlouho pral o útočné pásmo, nakonec však o puk přišel.
17:05
Halák neudržel střelu od modré a k neúspěšné dorážce se dostal Chimera.
16:31
Strait zablokoval nebezpečnou přihrávku Johanssona před bránu, kam najížděl nekrytý Chimera.
16:15
Puk končí po teči jednoho z obránců Caps mimo hrací plochu.
15:51
Vpřed se hnal Laich, ale na poslední chvíli mu puk ustřelil Leddy. Laich ale již nedokázal zabrzdit před Halákem a společně vysadili branku z jejího postavení.
15:36
Green srazil střelu Straita vysoko do vzduchu, ale Holtby byl u puku se svou lapačkou jako první.
14:49
Tavares střílel nezvykle od modré, ale jeho pokus ani neprošel k Holtbymu.
14:02
Niskanenův pokus od modré srazil Strait.
13:23
Střela Strona nebyla pro Holtbyho problém.
12:34
Chimera jel ze středního pásma sám na Haláka. Zkusil kličku do bekhendu, ale slovenský gólman jeho záměr vystihl.
12:14
Alzner pálil od modré mimo.
11:43
Zakázané uvolnění Islanders.
11:20
Okposo svým nahozením netrefil svatyni Caps.
10:30
Hraje se nyní převážně ve středním pásmu.
09:59
Tvrdý hit na Beagla se domácímu publiku nelíbí, ale rozhodčí faul neviděl.
09:05
Je srovnáno! JEVGENIJ KUZNĚCOV by se mohl živit jako baseballista. Po sražené střele Johanssona poslal parádně kotouč ze vzduchu do brány Islanders. Asistence: Markus Johansson, Karl Alzner.
08:49
Johansson se sice zlobí, ale opakovaný záběr ho usvědčil z toho, že již nestihl odražený puk v útočném pásmu. Ofsajd Caps.
08:05
Tavares nastřeloval puk před bránu z rohu kluziště, ale kotouč jen neškodně projel brankovištěm.
07:40
Na druhé straně nemířil přesně Ovečkin.
07:31
Střela de Haana od modré byla sražena.
07:18
Cizikas vybojoval puk v útočném pásmu, ale jeho střelu si našel lapačkou Holtby.
05:48
Islanders právě vstřelili branku!
Máme tu první branku zápasu. Tavares dostal puk podél mantinelu, z jedné přihrál mezi kruhy na volného JOSHE BAILEYHO a ten pohotovou střelou překonal bezmocného Holtbyho. Asistence: John Tavares, Nick Leddy.
05:22
Parádní bitku ním nyní předvedli Wilson (WSH) a Lee (NYI). Na body vyhrál hokejista Capitals, který spustil dokonce krev z nosu svého soka. Aba si nicméně posedí pět minut na trestné lavici.
04:40
Wilson pálil od mantinelu mimo bránu.
04:01
Na druhé straně se při závaru hostů musel Holtby pořádně otáčet, aby dostal puk po teči Okposa mimo bránu.
03:51
Okposo těsně minul Halákovu bránu.
03:20
Ward svým presingem nepříjemně zatápí defenzivě Isles.
02:48
Kennedy projel středem hřiště až do útočného pásma, ale Holtby měl na jeho střelu dobrý výhled a v pohodě vyrazil.
02:31
Ward si vybruslil zpoza brány, ale střelou z úhlu Haláka nepřekvapil.
02:09
Nepřesnou střelu od modré má na svědomí Alzner.
02:04
Halák kontroluje lapačkou nepříjemnou střelu Warda.
01:48
Green pálil od modré, ale skrumáž těl neprostřelil.
01:26
Clutterbuck přihrávkou zpoza brány nikoho nenašel.
01:10
Další úspěšný zákrok Haláka.
00:39
Orpik poprvé od modré prověřil Haláka. Ten byl připraven.
00:12
Islanders se v pásmu ke střele nedostali.
00:01
Začátek zápasu se nám opět trochu zpozdil, ale nyní je již na ledě vše připraveno a klání za malou chvíli začne.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik "A", Carlson – Alzner, Niskanen – Gleason, Green – Ovečkin "C", Bäckström "A", Ward – Johansson, Kuzněcov, Chimera – Burakovsky, Beagle, Brouwer – Laich, Latta, Wilson.

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk – de Haan, Strait – Hickey, Reinhart – Kuljomin, Tavares "C", Strome – Bailey, Nielsen "A", Okposo "A" – Lee, Grabovski, Kennedy – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Rooney – Miller, Galloway.

Vývoj série

Přesto, že Washington vstupoval do série jako mírný favorit, hned první domácí utkání nezvládl. Již v sedmé minutě se trefil Nelson. Na jeho branku sice ještě dokázal reagovat ve 20. minutě Johannson, ale poté se již trefovali jen hosté. Vítěznou branku trefil ve 24. minutě Ryan Strome. Další góly přidali ještě Bailey a podruhé se trefil Nelson.

Ani vývoj druhého zápasu nebyl pro Capitals úplně nejlepší. Ve 24. minutě prohrávali po brankách Clutterbucka a Stroma už 0:2. Kontaktní branku přidal chvíli po polovině zápasu Alzner, ale hned tři minuty nato skóroval New Yorský Okposo. Domácí se však nepoložili. Ještě do konce druhé třetiny snížil Ovečkin. Ve 44. minutě srovnal skóre Bäckström a čtyři minuty nato dokonal obrat Jason Chimera.

První zápas v Nassau Coliseu dlouho branku nepřinesl. Na první gól se čekalo až do třiatřicáté minuty, kdy se trefil za domácí Okposo. Ani delší vývoj neznamenal zrovna brankové hody, přesto čtyři minuty před koncem zápasu srovnal skóre Bäckström. Utkání tak šlo do prodloužení. To ale trvalo jen patnáct vteřin. K dorážce Leddyho střely se dostal John Tavares a rozjásal domácí publikum.

Zatím poslední zápas se velmi podobal tomu předchozímu. S tím rozdílem, že branky napadali v první třetině. Jako první se prosadil ve čtrnácté minutě Ovečkin, ale dvanáct vteřin před koncem první části srovnal Cizikas. Další vývoj již góly nepřinesl a šlo se do prodloužení, ve kterém nakonec vstřelil vítěznou branku Capitals Nicklas Bäckström. Islanders tak promarnili šanci na trojnásobný "mečbol".

New York Islanders v základní části
Ostrované získali v základní části 101 bodů a do play-off postoupili z pátého místa. Měli sice stejně bodů jako Capitals, ale vinou horšího skóre začínala série ve Washingtonu. Nicméně forma v samotném závěru základní části nebyla úplně ideální. Posledních deset klání přineslo jen čtyřikrát vítěznou radost.
Největším tahounem Islanders byl rozhodně John Tavares. Do posledních chvil sahal pro Art Ross Trophy, kterou mu ale nakonec vyfouknul neskutečným výkonem Jamie Benn z Dalllasu. Přesto je 86 bodů (38+48) fantastickou vizitkou čtyřiadvacetiletého Kanaďana.
Washington v základní části
Hosté skončili v tabulce Východní konference na čtvrté příčce zásluhou lepšího skóre. To se zastavilo na konečné sumě 242:203. Hlavně počet obdržených branek rozhodl o lepším postavení Capitals, kteří inkasovali o téměř třicet gólů méně.
A jak si vedl Washington v posledních zápasech základní části? Forma byla celkem slušná. Svěřenci Barryho Trotze dokázali vyhrát šest z posledních deseti zápasů, přičemž jeden prohraný proti Ottawě dotáhli alespoň do prodloužení, a z možných dvaceti bodů tak ukořistili celkem třináct. Tým z hlavního města táhla především dvojice Ovečkin – Bäckström. Dohromady uhráli tito dva borci neskutečných 159 bodů! V play-off se zatím lépe vede Bäckströmovi, který má na svém kontě již šest bodů (3+3), zatímco Ovečkin posbíral body tři, za dva góly a jednu asistenci.
Krásný pozdní večer Vám všem, kteří jste se rozhodli sledovat pátý čtvrtfinálový duel mezi Washingtonem Capitals a New Yorkem Islanders. Po čtyrech zápasech je stav nerozhodný 2:2. Jenom se tak potvrzují předpoklady, že tato série bude jednou z nejvyrovnanějších z celé NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.