Radim VRBATA (VAN) 0+0, 5 střel, čas na ledě 15:19

Jiří HUDLER (CGY) 0+0 0 střel, čas na ledě 14:23
1. Jonas HILLER (CGY) 41 zák., 2 góly, 95,3%
3. Ryan MILLER (VAN) 20 zák., 1 gól, 95,2%

Calgary Flames: 21

3. třetina:

Vancouver Canucks: 9

Calgary Flames: 5
Hokejisté Calgary měli lepší vstup do zápasu, ale postupně se trochu vytráceli z ledu. Domácí zvýšili obrátky a byť to byl zpočátku spíše platonický tlak, nakonec i z něho dokázali skórovat. Dnes zaslouží pochvalu zejména první dva útoky, které "táhly" ofenzivu Canucks. Calgary promarnilo první ze dvou mečbolů, ten další mohou využít v šestém zápase na svém ledě!
Je konec! Vancouver dnes dokázal svůj obrat dotáhnout do vítězného konce a po těsném vítězství 2:1 snižuje stav série s Calgary na 2:3 ze svého pohledu!
60:00
59:46
Ještě 14 sekund před koncem se vhazuje před Millerem.
59:32
Oddechový čas pro hosty.
59:32
Přesto je tu ještě šance pro Calgary, bude se totiž vhazovat po pravici Millera.
59:22
Gaudreau a poté ani Backlund neuspěli ve středním pásmu.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, hosté to zkouší v šesti, ale puk míří ze třetiny Canucks.
58:50
Hiller sprintuje na střídačku, branka Flames prázdná!
58:22
Nepřesný pas na Monahana, puk zachytil Edler, který ho poslal do třetiny soupeře.
57:59
Hosté bleskově prostřídali unavenou první lajnu, kterou nemohli před vhazováním vystřídat.
57:46
A tohle Vancouveru vyhovuje, zakázané uvolnění Calgary.
57:27
Nick Bonino neuspěchal akci ve středním pásmu a ještě přihrál Higginsovi, který puk odpálil do útočného pásma.
56:49
Radim Vrbata nyní "pláchl" s bratry Sedinovými, ale místo přihrávky volil střelu z levé strany, která nakonec byla zablokována.
56:30
Dá se očekávat velký tlak Calgary v závěru třetí třetiny.
56:11
55:49
Do úniku se dostal Jannik Hansen, ale jeho střelu Hiller vyrazil.
55:27
Ještě pětačtyřicet sekund budou hrát hosté přesilovou hru.
55:06
Posledních pět minut třetí třetiny, domácí brání své vedení v oslabení.
54:36
Nahozený puk za branku Millera, domácím se podařilo znovu vyhodit.
54:11
Na trestnou lavici zamířil Henrik Sedin za hákování, přesilová hra Calgary.
53:58
A bude se vylučovat, hosté hrají v šesti.
53:02
Dorsett dostal puk ze třetiny Canucks.
52:02
Spolupráce bratrů Sedinových, Daniel na pravém křídle, přesnou přihrávkou našel bratra Henrika, který byl ale již docela blízko a Hiller ho vychytal.
51:38
Jiří Hudler pálí zpoza obránce Canucks, trefil ale pouze jeho brusli.
50:56
Stajan dostal skvělou přihrávku na pravé křídlo, ale těžko se rovnal na střelu, nakonec z toho byl hodně nepovedený bekhend.
50:26
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Vancouveru, bude se vhazovat před Millerem. To vše ale až po komerční přestávce.
50:01
49:45
Hansen vyvezl puk alespoň do středního pásma, hosté jsou ale bleskově zpět ve třetině Vancouveru.
49:15
Colborne se málem dostal k odraženému puku před Millerem, nakonec tam některý z bránících hráčů dokázal odehrát.
48:27
Gaudreau chybuje a ztrácí puk na útočné modré, domácí jdou do brejku, Higgins ale místo přihrávky volí střelu, kterou Hiller vyráží.
48:01
Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří domácí Dan Hamhuis za vyhození puku do hlediště, přesilová hra Calgary.
47:56
Colborne u levé tyčky, Miller mu ale nenechal prostor a puk vyrazil.
47:09
Jenže Brodie ztratil puk a hosté tím pádem útočné pásmo.
46:45
Gaudreau zavezl puk do útočného pásma a počkal na své spoluhráče z prvního útoku.
46:11
Střelu Jones dokázala zablokovat bránící Kenins, puk končí ve středním pásmu.
45:27
Jako by hosté čekali až na vedoucí gól soupeře a teprve až potom začali hrát. Nyní dlouhou dobu ostřelovali branku Canucks, ale chtělo to více přesnosti.
44:43
Monahan z pravé strany netrefuje branku Millera.
44:28
Hudler u puku, za brankou Canucks.
43:28
Higgins nahazuje puk do třetiny Calgary, kde se ho snaží vybojovat Bonino.
42:55
Další útok se valil na branku Flames, nebýt špatné zpětné přihrávky, mohla být obrana hostů opět pod tlakem.
42:27
Diváci v hledišti Rogers Areny nadšeně aplaudují, Canucks jsou "na koni"!
41:47
Vancouver právě vstřelil branku!
Henrik Sedin vyhrál vhazování po pravici Hillera, Hamhuis pohotově nastřelil puk na branku, kterou ještě dokázal gólman Flames vyrazit, ale pouze před sebe, kde se zjevil DANIEL SEDIN a trochu se štěstím "propasíroval" puk mezi betony do branky. Asistence: Dan Hamhuis a Henrik Sedin.
41:43
Nepřesná rozehrávka Calgary, je pískán icing, vhazovat se tak bude před brankou Flames.
40:55
Dlouhý pas Widemana, Backlund pálí z levé strany, Miller vyráží.

Calgary Flames: 8
Ve druhé třetině padl jediný gól, a to do sítě Calgary. Domácím se podařilo vyrovnat zásluhou spolupráce Vrbaty s Boninem, který zužitkoval pas zpoza branky a ve 34. minutě parádní střelou do horního růžku vyrovnal. Calgary pokračuje ve své defenzivní hře, která třeba vůbec nesvědčí elitní formaci s Jiřím Hudlerem. Ten, a nejen on, zatím není na ledě téměř vůbec "vidět".
40:00
39:16
Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky a je pískáno zakázané uvolnění Vancouveru.
38:58
Dvaašedesát vteřin před koncem druhé třetiny se vhazuje po pravici Hillera.
38:40
Sbisa posílá puk za branku Calgary, tam se ho snaží vybojovat Dorsett a Richardsson.
37:36
Dva na dva v podání domácích, sice z toho nic není, ale jen to dokazuje, že Calgary je i v této třetině pod tlakem.
36:32
Monahan neuspěl na vhazování proti H. Sedinovi, domácím tak získávají puk.
35:42
Hiller zalehl puk a raději přerušil hru, tlak Vancouveru se stupňuje! Následuje komerční přestávka.
35:15
Střelu Bo Horvata Hiller vyrazil, poté hosté dostali puk ze třetiny.
34:53
Backlund neuspěl v souboji s Weberem v útočném pásmu a domácí mohou přejít do útoku.
34:35
Zasloužené vyrovnání domácích, hosté si to za svou pasivitu zasloužili.
33:31
Radim Vrbata dostává puk za branku Calgary, počkal si, až NICK BONINO nabruslí z levé strany před branku a v přesný okamžik mu adresoval přesnou přihrávku, kterou Bonino přetavil přesnou střelou do růžku ve vyrovnávací gól. Asistence: Radim Vrbata a Alexander Edler.
32:32
Calgary toho ale zatím příliš nepředvedlo a zatím to vypadá, že se hosté zaměřili na bránění svého těsného náskoku.
32:05
Těch chyb je ale v podání Vancouveru trochu víc, než by bývalo bylo potřeba.
31:38
Yannick Weber pokazil přihrávku, ale neznamená to pro Canucks žádnou nepříjemnost.
30:40
Na druhé straně krátkým švihem pálí Mikael Backlund, ale skóre se nemění. Komerční přestávka.
30:16
Jsme již ve druhé polovině dnešního utkání, Jonas Hiller zasahuje proti střele Luca Sbisy.
29:16
Po delší dobře si na puk sáhl i Miller, hra přerušena.
28:34
28:20
Až Bonino pálí, před brankou se ještě snaží tečovat Higgins, ale Hiller má puk kdesi pod svým tělem.
27:56
Tanev s pukem na útočné modré, hosté ale pozorně brání.
27:43
Hosté vyhazují puk až za branku Millera.
27:22
Canucks v přesilovkovém rozestavení.
26:34
Sudí nakonec vylučují, Ferland za hrubost dostává dvouminutový trest, domácí si zahrají přesilovou hru.
26:34
Hiller má puk pod svou lapačkou, ale vrhlo se tam na něho hned několik hráčů, a to nejen soupeře. Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
25:43
A nápor Canucks přerušil až icing Calgary.
25:18
Vancouver opět v útočném pásmu, Horvat pálí z levé strany, Brodie střelu zablokoval tak, že puk přelétl branku Hillera.
24:34
Weber dostal puk do útočného pásma, ale nakonec bránící Colborne zastavil jeho postup podél pravého mantinelu.
23:27
Bratři Sedinové na pravé straně, v útočném pásmu, nakonec Daniel pokazil přihrávku a hosté získali puk.
22:42
Vrbatův útok se dostal do útočného pásma, nakonec Brad Richardson vystřelil z pravé strany, ale Hiller chytá a přerušuje hru.
22:02
Až Bonino vyhazuje puk ze třetiny a domácí spěchají vystřídat.
21:47
Canucks pod velkým tlakem ve vlastní třetině.
21:09
Přitom ale chybují a Colborne pálí téměř od modré, za zády Millera zazvonila branková konstrukce!
20:50
Canucks hledají způsob, jak překonat střední pásmo.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:09.
Československá stopa v utkání – po první třetině:

Radim VRBATA (VAN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 6:46

Jiří HUDLER (CGY) 0+0 0 střel, čas na ledě 4:50
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Je to tak. Vancouver ještě zkusil, při vhazování před Hillerem dvě vteřiny před koncem třetiny, power-play, ale skóre se již nezměnilo. Hosté mohou být maximálně spokojeni, v této dvacetiminutovce toho tolik nepředvedli, přesto vedou díky gólu Jonese ze třetí minuty 1:0 a "pouze" čtyřicet minut je dělí od postupu do dalšího kola!
20:00
19:25
Vancouver svého soupeře v této části jasně přestřílel, ale přesto to vypadá, že domácí půjdou do kabin za nepříznivého stavu.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:22
17:10
A znovu Radim Vrbata, tentokrát ve slušné šanci, ale přesouvající se Hiller dokázal jeho střelu z levé strany, do odkryté branky, vyrazit.
16:50
Radim Vrbata zkoušel překvapit Hillera takovou "žabičkou" z levé strany.
16:33
Pravým betonem vyrazil Hiller dělovku Webera.
16:22
Vylučuje se, na trestnou lavici zamířil hostující Sam Bennet, který vysokou holí zasáhl obránce Yannicka Webera.
16:01
Následně hosté nepřesně rozehrávají, je pískán icing.
15:45
Dlouhý pas na Hudlera, ten zavezl puk do útočného pásma, tím to ale také skončilo.
14:48
Nyní již Radim Vrbata s pukem za brankou, přihrál Baertschimu, který ale ztratil puk před brankou.
14:25
David Schlemko si vyčíhal Radima Vrbatu a předvedl mu ukázkový bodyček.
13:53
Bleskový výpad elitní formace Vancouveru, Henrik Sedin zakončil z levého křídla, Hiller chytá.
13:42
Zakázané uvolnění Vancouveru, hra se stěhuje před Millera.
13:16
Zoufalost Vancouveru dokumentuje zpětná přihrávka Russella z útočného pásma.
12:45
Přesto je patrné, že Canucks trochu nechtějí akceptovat tempo zápasu, které nastolili hosté.
12:21
Pěkná kombinace Calgary, domácí ale dokázali ubránit.
11:38
Colborne pálí z pravé strany, ale branku soupeře netrefuje.
10:23
Nahozený puk Backlundem končí u Millera, který přerušuje hru. Komerční přestávka.
10:00
Prvních deset minut přineslo vyrovnanou hru, ovšem do vedení se hosté přesto dostali, když se ve třetí minutě prosadil Jones.
09:10
Calgary se stále nemůže vymanit z vlastní třetiny, až Bollig odpálil puk na zakázané uvolnění.
08:40
Vancouver má na ledě svou eltiní formaci s bratry Sedinovými a je to znát, Flames se brání.
08:01
Bonino zachytil puk a vyváží ho do třetiny hostů.
07:48
Colborne zavezl puk do útočného pásma.
07:04
Chris Higgins střílí z pravého kruhu pro vhazování, Hiller zvednutou lapačkou kontroluje cestu puku nad branku.
06:54
Brad Richardson střílí z pravé strany, Hiller chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
05:46
05:38
Monahan promáchl při pokusu o střelu z pravého křídla.
04:38
Nedaří se, puk opět míří ze třetiny Canucks a na led naskakuje elitní přesilovková formace Calgary.
04:15
Hosté to zkouší s pěticí Wideman, Brodie, Colborne, Backlund a Bennett.
04:01
Tanev vyhazuje puk přes všechny čáry.
03:46
Vylučuje se, hosté si zahrají přesilovou hru! Na trestnou lavici putuje Ronalds Kenins za hru vysokou holí.
02:40
Calgary právě vstřelilo branku!
Chybu Vancouveru v rozehrávce potrestal DAVID JONES, který se po přihrávce Stajana dostal ke střele z pravé strany a přesně umístěnou střelou překonal Millera v brance Canucks! Asistence: Matt Stajan.
02:08
Nejproduktivnější hráč Vancouveru Bo Horvat nyní předvedl parádní sólo, kdy po pravém křídle obešel hned několik hráčů Flames, až se dostal do zakončení, Hiller ale chytá.
01:54
Další útočná akce Calgary, Engelland se ale nedostal k puku.
01:07
Střela Monahana míří mimo branku Vancouveru.
00:01

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Edler, Tanev, Hamhuis, Y. Weber, Bieksa, Sbisa – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Matthias, Bonino, Vrbata – Higgins, McMillan, Baertschi – Kenins, Horvat, Dorsett

Calgary Flames: Hiller (Ortio) – Russell, Wideman, Brodie, Engelland, Schlemko, Wotherspoon – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Backlund, Colborne – Ferland, Stajan, Jones – Bollig, Jooris, Raymond

Rozhodčí: Joannette, Hebert – Murphy, Shewchyk.
CALGARY FLAMES
V kanadském souboji zatím mají Plameny převahu, díky cennému vítězství hned v prvním utkání na ledě Canucks a dvěma domácím vítězstvím mohou živit postupové naděje! Dnes na ledě soupeře tak pouze "mouhou", kdežto domácí "musí", to by mohla být výhoda Calgary!
Nejaktivnějším hráčem Calgary v play-off je sedmadvacetiletý obránce Kris RUSSELL, který má na svém kontě čtyři body za dva góly a dvě asistence.
VANCOUVER CANUCKS
Kosatky jsou na pokraji vyřazení. Do série s Flames nevstoupil Vancouver ideálně, když na svém ledě nestačil v prvním utkání a prohrál 1:2. Pak sice celkem hladce zvítězil 4:1 a vyrovnal sérii, ovšem po dvou porážkách v Calgary jsou Kosatky na pokraji vyřazení!
Nejaktivnějším hráčem Vancouveru v play-off je dvacetiletý útočník Bo HORVAT, který má na svém kontě tři body za jeden gól a dvě asistence.
Vítejte u onlajn přenosu 5. utkání čtvrtfinále Západní konference mezi týmy VANCOUVER CANUCKS a CALGARY FLAMES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.