Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:42
Zbyněk Michálek (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:13
Tři hvězdy utkání:
1. Devan Dubnyk (MIN) 36 zák., gól, 97,3%
2. Mikko Koivu (MIN) 1+0
3. Vladimír Tarasenko (STL) 1+0
Minnesota vyhrává dnešní duel 4:1, v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy se ujímá vedení 3:2, a tak již v dalším zápase může rozhodnout o svém postupu. Pokud podá výkon jako dnes, nebyl to to být neřešitelný problém.
60:00
59:50
Už se nic nestane.
59:19
Alex Pietrangelo prověřil pozornost brankáře Dubnyka.
59:00
Posledních šedesát sekund.
58:51
Horní tyčku trefil v dobré střelecké pozici Paul Stastny.
58:47
Parise vyhazuje do středního pásma tak, aby se nepískal icing.
58:05
Domácí v šesti, hrají bez brankáře.
58:00
Utkání se blíží ke svému konci, domácí dnes nevyhrají.
57:31
Granlund vybojoval vhazování nad Steenem, a tak hrají hosté s kotoučem na holi.
57:00
Hrají se poslední tři minuty třetí třetiny.
56:30
3:15, takový je poměr střel v této třetině.
56:22
Komerční přestávka.
56:01
Alex Pietrangelo schoval svou střelu za obránce, ale Devan Dubnyk, jakožto zkušený gólman, si poradil na výbornou.
54:50
Minnesota právě vstřelila branku!
CHARLIE COYLE střelou z kruhů překonává znovu brankáře Allena. Střelec dostal velmi dobrou přihrávku od Vanka, který celou akci začal. Hosté vedou o tři branky a o vítězi dnešního utkání je pravděpodobně jako. Asistence: Thomas Vanek.
54:30
St. Louis Blues mnoho času nezbývá.
54:16
54:00
Střela Tarasenka od modré nebyla přesná.
53:26
Dobře to sehráli domácí, stabilně získali útočné pásmo, dostali se do tlaku, který korunovali několika střeleckými pokusy. Ani jeden ovšem gólem neskončil, hra je přerušena, protože Dubnyk přišel v souboji před brankou o přilbu.
52:16
Komerční přestávka, na trestnou lavic jde Matt Cooke na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro domácí.
52:14
TJ Oshie střelou zápěstím trefil pouze prostor, kde hlídal Dubnyk.
51:01
Na druhé straně to zkoušel Michael Granlund, jehož dobře mířená rána skončila na výstroji Jake Allana.
50:33
Alexander Steen střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře Devana Dubnyka, který si připsal úspěšný zákrok. O něco později to zkoušel Vladimír Tarasenko, jehož rána ani mezi tři tyče neletěla.
50:00
Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny.
49:35
Nyní jsou v útočném pásmu nastěhovaní hosté, tento obrázek hry jsme tu dlouho neměli, a také dlouhou dobu nevydřel, neboť puk získali Bluesmani, kteří otáčejí směr hry.
48:50
Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma hostů, což pochopitelně dává šanci domácím. Na nich je vidět, že chtějí s výsledkem něco udělat. Bohužel pro ně, Dubnyk dnes podává dobrý výkon. Na druhou stranu 17 střel za takřka 50 minut není žádné vysoké číslo.
48:00
Hostující celek je aktivnější, kromě skóre otočil také statistiku střely na branku, tu vede 26:17.
47:51
47:05
Domácí hráči se snaží přijít na způsob, jak překonat dobře organizovanou obrannou hru soupeře, ale nějaký konstruktivní nápad je v nedohlednu.
46:15
Dubnyk musel zasahovat po rychlé střele Michálka.
45:20
Domácí se nemohou dostat přes střední pásmo, kde hosté vystavili obranný val. Bránit už ve středním pásmu takto aktivně je hodně silově náročné, na druhou stranu se jedná o velmi účinný styl defenzivní hry.
45:00
Čas, který mají domácí alespoň na vyrovnání se krátí velmi rychle. Minnesota hraje to, co potřebuje, puk má pod kontrolou daleko od své branky.
44:03
Dmitrij Jaškin se pokoušel přebruslit soupeře, to se mu nepodařilo, a tak se k volnému puku nedostal.
43:15
Hraje se rychlý pohledný hokej, kterému nechávají sudí volnější proběh. Hráči moc dobře vědí, které zákroky projdou a které jsou za hranou pravidel.
42:31
Zakázané uvolnění, buly před brankou hostujícího týmu.
41:49
Patrick Berglund zkoušel obkroužit branku, což se mu podařilo, ale trefil jen Dubnyka.
41:31
První střelu na branku v této třetině vyslali domácí hráči. Blues by se měli hodně tlačit do branky, neboť prohrávají o dvě branky. Mnoho šancí si zatím nevytvořili.
40:40
A zase jsou to domácí, kteří začínají třetinu náporem v útočném pásmu.
40:01
Dvě branky přinesla druhá třetině, obě vstřelili hosté, kteří se tak dostávají do vedení 3:1, když otočili stav zápasu z 0:1 na 3:1.
40:00
39:25
Thomas Vanek také neuspěl.
39:00
Poslední minuta hry v této třetině.
38:39
Jared Spurgeon rychlou střelou zkoušel překonat brankáře Jake Allena, ten si připisuje dobrý zákrok.
38:00
Druhá třetina blíží se ke svému konci.
37:32
Buly před brankou Allena, který dnes nemá svůj den. Za tří inkasovaných branek jdou dvě (první a třetí) zcela jistě na jeho vrub.
37:00
Domácí jsou tímto průběhem hodně otřeseni.
36:22
Znovu domácí obrana nepokryla soupeře. MIKKO KOIVU posílal puk před branku, jednalo se o střílenou přihrávku, kterou si hokejkou srazil Allen za svá záda. Gól v přesilové hře, díky kterému jdou hosté do vedení o dvě branky. Asistence: Zach Parise.
35:40
Kevin Shattenkirk vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
35:21
Chris Porter netrefil v dobré pozici branku.
34:56
Stewart vyslal rychlou a přesnou přihrávku do volného prostoru, kde stál NINO NIEDERREITER, jehož střela zápěstím zapadla do odkryté branky. Zcela zaslouženě jdou do vedení hosté, kteří jsou oceněni za zlepšený výkon a aktivní hru. Asistence: Chris Stewart.
34:40
Zakázané uvolnění domácích, buly před jejich brankou.
34:02
33:18
Marcel Goc minul branku hostů.
33:11
Hraje se rychlý hokej bez přerušení, Ryan Reaves nedokázal přesněji zamířit.
32:00
Thomas Vanek střelou zápěstím trefil střed branky, kde úřaduje Jake Allen.
31:50
Alexander Steen měl před sebou volnou branku, gólman Dubnyk ležel na ledě, ovšem domácí hráč trefil ležícího brankáře. Obrovská šance pro domácí zůstala nevyužila. Aby to nemrzelo...
30:56
Michálek se obětavě položil do střely protihráče, a tak dobrým obranným zákrokem zneškodnil šanci soupeře.
30:38
Hra přerušena, protože v brance domácích skončil protihráč.
30:30
Že bychom sledovali utkání hrané v rukavičkách, to ani náhodou. Osobních soubojů je k vidění mnoho.
29:31
Hra přerušena, puk mezi střídačkami. Následovat bude buly ve středním pásmu.
29:19
Utkání se za stavu 1:1 blíží do své poloviny, střelecky jsou stále aktivnější domácí, nicméně hosté hrají velmi dobře a deficit stále snižují.
28:20
Oba týmy hrají v plném počtu.
27:56
Marco Scandella, autor prvního a zatím jediného gólu hostů, se probojoval ke střele, kterou neumístil přesně podle svých představ.
27:37
Zach Parise mohl dopřát hostů vedení, nicméně branku Allena trefit přesněji nedokázal. Kotouč vyslaný z jeho hole skončil na výstroji gólmana.
26:20
Komerční přestávka. Vzájemně vyloučeni Steve Ott a Chris Steward dvě minuty hrubost.
26:10
Poměr střel na branku v tomto zápase 14:7.
24:45
Domácí měli na hokejkách druhou branku, odkrytou část branky ovšem trefit nedokázali.
24:00
Sledujeme vyrovnanější hru než v první třetině, tedy i rozdíl v počtu střel začíná se zmenšovat.
23:47
Alexander Steen se díky individuální akci dostal do slibného zakončení, v ideální pozici trefil jen beton hostujícího brankáře.
23:27
Zakázané uvolnění znamená vhazování před brankou hostujícího týmu. Minnesota se k puku dostala, a tak si mohl Dubnyk oddechnout.
22:16
Nyní hrají aktivnější hostující hráči. Allen musí být pozorný, aby neinkasoval, dnes již lacinou branku dostal. Druhou by si neměl dovolit.
21:29
Coyle a Ott se nepříjemně potkali v útočném pásmu, jejich střet končí dobře, oba pokračují ve hře.
20:09
Nino Niederreiter se pokoušel vymyslet rychlou akci svého týmu, to se mu ovšem nepodařilo.
20:01
Po první třetině platí stav 1:1. Výrazně lépe hrají domácí, střelecky vedou 12:3, ovšem gólově se jim nedaří jít do trháku. První gól utkání vstřelil Tarasenko, vyrovnání obstaral Scandella.
20:00
19:50
Allen toho moc neviděl, nicméně puk udržel před brankovou čárou.
19:00
Konec první části se blíží. Sledujeme kvalitní hokej, který se musí líbit.
18:31
Domácí se nyní musí bránit, protože jejich soupeř hraje aktivně.
18:00
Poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:45
Domácí tým je výrazně aktivnější, jeho převahu se však nedaří vyjádřit gólově, střelecky vede 12:2.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:54
Gólman Dubnyk kryje, komerční přestávka.
16:29
Buly v útočném pásmu domácích. K puku se dostali, ale na branku vystřelit nedokázali.
15:51
Poměrně hodně střel zblokují obránci obou týmů, protože velmi obětavě padají do střel. To je asi ten největší rozdíl ve hře obou týmů v play-off a základní (dlouhodobé) části.
15:00
Sledujeme pasáž hry plnou nepřesností na obou stranách. Střel k vidění mnoho není. Hraje se ve středním pásmu.
13:55
Aktivnější jsou domácí, na střely vedou 10:2, jaké je skóre, to vidíte sami.
12:38
David Backes si vybruslil před branku, odkud nezakončil přesně podle svých představ.
11:50
Charlie Coyle bekhendovou střelou mohl hostům dopřát vedení, to by ovšem musel překonal brankáře Allena, který tentokrát celou situaci vyřešil dobře.
11:06
Hodně lacinou branku inkasují domácí. Střela MARCA SCANDELLI mířila na lapačku Allena, od které se puk odrazil obloučkem za brankovou čáru. Střela nebyla ani tečovaná, brankář na ni viděl, jen si vybral slabší chvilku. Asistence: Jared Spurgeon.
10:20
Kevin Shattenkirk se dostal do dobré pozice, pro zakončení zvolil střelu zápěstím, Gólman Wild měl co dělat, aby jeho pokus zneškodnil.
10:12
A zase to byla rychlonožka Vladimír Tarasenko,která ujela hostující obraně, střelou přes obránce ohrozila brankáře Dubnyka, který si dokázal poradit.
08:56
Komerční přestávka, která přichází za stavu 1:0 pro domácí.
08:04
St. Louis právě vstřelilo branku!
Velmi rychle sehraná akce. Steen našel úplně volného VLADIMÍRA TARASENKA, který po odkryté brance skóruje. Jedná se o gól v přesilové hře, celkově šestou branku Tarasenka v této sérii. Domácí jdou zaslouženě do vedení. Asistence: Alexander Steen, Jaden Schwartz.
07:45
Alexander Steen měl před sebou polovinu branky odkrytou, nicméně kotouč neumístil přesně. Obrovská šance.
07:27
Jay Bouwmeester, obránce domácích, měl na holi první branku, v dobré pozici ovšem prostor vymezený třemi tyčemi minul.
07:11
Polovina přesilové hry je pryč, vážnější šanci jsme neviděli.
06:49
Gólman Dubnyk kryje puk po dobré střele od modré čáry. V přesilovce jsou St. Louis nebezpečnější.
06:16
06:11
Vyloučen hostující Nino Niederreiter na dvě minuty za podražení. Šance pro domácí.
05:50
Minnesota se dostala do útočného pásma, ostřelovala branku Allena ze všech možných pozic, kotouč tam létal kolem brankoviště.
04:49
Bluesmani se velmi zodpovědně brání, Wild se nemohou dostat do dobré střelecké pozice, ani stabilně do pásma.
04:16
Vyloučen Dmitrij Jaškin na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro hostující celek.
03:35
Alexander Steen střelou příklepem zkoušel překonat hostujícího brankáře, což se mu nepodařilo. Snadná práce pro Dubnyka.
03:10
Střelu St. Luis od modré ještě někdo tečoval, a tak už musel Dubnyk zasahovat, ovšem neměl to snadné, neboť kotouč změnil směr.
02:40
Úvod utkání je hodně ovlivněn častými střety ve středním pásmu. První střelu na branku vysílá domácí mužstvo.
01:39
Brodziak velmi dobře a obětavě se položil do střely Jackmana, Gólman tak zasahovat nemusel.
01:30
Střelu na branku jsme v tomto utkání ještě neviděli, ale aktivněji hrají domácí hokejisté, kteří snadněji přecházejí střední pásmo.
00:09
Schwartz tvrdě sestřelil Scandellu, který se těžce zvedá z ledu.
00:01
Mikko Koivu vyhrál buly nad Paulem Stastnym.
00:01
Utkání brzy začne.
Stav série je 2:2, dnešní vítěz udělá dost velký krok k postupu do dalších částí play-off. Naopak poraženého bude dělit jediný prohra od konce sezóny.
Nejproduktivnějším hráčem domácích je Kevin Shattenkirk (0+7), druhý je pak Vladimír Tarasenko. Jedničkou v brance je Jake Allen .
Nejproduktivnějšími hráči hostů jsou Jason Pominville (2+2), Mikael Granlund (1+3) a Zach Parise (1+3). Jedničkou v brance je Devan Dubnyk, ale prostor dostal i Darcy Kuemper.

sestřih;
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího hokeje, v tomto zápase play-off NHL proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.