Jiří Hudler (CGY) 2+2, 5 střel, čas na ledě 19:05
Radim Vrbata (VAN) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:49
Tři hvězdy utkání:
1. Matt Stajan (CGY) 1+2
2. Jiří Hudler (CGY) 2+2
3. Michael Ferland (CGRY) 2+1
Jedenáct branek nabídlo toto utkání. Vancouver rychle vedl o tři branky, domácí dokázali vyrovnat. Pak dal gól Vancouver. V zbytku utkání se prosadili jen domácí, kteří tak postupují dál v bojích o Stanley Cup. Vancouveru končí sezóna.
60:00
59:57
Calgary právě vstřelilo branku!
Další gól do prázdné branky. MICHAEL FERLAND ujel s kotoučem a dává sedmou branku Calgary. Asistence: David Jones, Matt Stajan.
59:51
Domácí fanoušci tak slavili, až uvolnili plexisklo, které musí rozhodčí upevnit tak, jak předepisují pravidla.
59:31
Je to jasné, domácí postupují a výhru domácích zpečetil střelou do prázdné branky JIŘÍ HUDLER, který posílá Radima Vrbatu na dovolenou. Asistence: Sean Monahan, Johny Gaudreau.
59:00
Daniel Sedin to měl na lopatě, ale minul.
58:55
Domácí se brání, fanoušci stojí.
58:40
Hosté v šesti, zkouší to bez brankáře.
58:15
Rämö založil akci, díky které se puk dostal do středního pásma.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:24
Mnoho času už Kosatkám nezbývá, naopak Plamenům čas ubíhá setsakramentsky pomalu.
56:53
Srovnat mohl Jannik Hansen, který ovšem branku z dobré pozice přestřelil.
56:00
těžká rána pro Vancouver, který, pokud alespoň nevyrovná, v této sezóně končí.
55:43
Celé Calgary a přilehlé okolí exploduje nadšením. Flames vedou, za tohoto stavu postupují dál! MATT STAJAN si zkušeně kotouč podržel na holi, počkal si na ideální okamžik. Puk vyslal do horní části branky, Miller neměl nárok. Asistence: Michael Ferland, David Jones.
55:00
Posledních pět minut základní hrací doby.
54:53
Hraje se plynule, nyní je hry přerušena, protože puk vylétl ze hřiště. Následuje komerční přestávka.
53:40
Radim Vrbata a jeho formace na ledě za hosty, domácí na led posílají elitní formaci.
53:05
Vypršení základní hrací doby se nám mílovými kroky blíží, stav zápasu nám cosi říká o tom, že by se mělo prodlužovat..
51:45
K vidění je mnoho osobních soubojů zejména ve středním pásmu, kde jsou oba týmy přibližně stejně úspěšné. Střelecky ale vedou domácí.
50:48
Hernik Sedin s Danielem to v útočném pásmu nemysleli vůbec špatně, jen mi přišlo, že se do své kombinace zakombinovali oba... výsledkem je slabá střela.
50:21
Komerční přestávka.
49:46
Střelecké pozice s označeným jasné gólovky k vidění nejsou, ani jeden tým nechce udělat chybu, ono se není čemu divit, hraje se o hodně.
49:10
První polovina třetí třetiny se pomalu ale jisté stává minulostí, domácí díky brance Jiřího Hudlera dokázali vyrovnat. Nyní je hra obrovsky vyrovnaná.
48:31
Weber odchází ze hřiště do útrob haly, těžko odhadovat, co může být příčinou. Možná střet s Bolligem.
47:50
Hra běží poměrně rychle, sudí nechávají drsnější průběh. Hráči ale přesně vědí, co si mohou dovolit, a které zákroky se budou pískat. Tento způsob zdá se být dobrý.
46:40
Domácí fanoušci cítí šanci, že by jejich oblíbenci mohli utkání otočit, a tak je povzbuzují jak jen to jde.
46:19
46:14
Monahan našel přesným pasem JIŘÍHO HUDLERA, který gólem v přesilové hře vyrovnává na 4:4. Důležitá branka českého hráče. Asistence: Sean Monahan, Johny Gaudreau.
45:25
Domácí branka je posunutá, hra je logicky přerušena. Buly v útočném pásmu domácích. Na trestnou jde Brandon McMillan na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Calgary.
44:30
Sedinovci zase v útočném pásmu a znovu jsou z toho potíže pro domácí obránce, kteří tak tak tuto akci zneškodnili.
44:16
Ryan Miller kryje nenápadnou ale nebezpečnou střelu Stajana,
43:02
Kevin Bieksa se pokoušel založit útočnou akci, což se mu nepodařilo, protože dlouhá přihrávka napříč neutrální zónou byla zastavena.
42:36
Postavení hostů mimo hru. Buly ve středním pásmu. Domácí jsou u kotouče, nahazují do útočného pásma, tam ale hraje jejich soupeř.
41:32
Chris Higgins stál na konci další akce, která končí zákrokem domácího brankáře. Canucks hrají velmi aktivně, snaží se zvýšit náskok.
40:23
Henrik Sedin se dostal po přihrávce Daniela Sedina do dobré střelecké pozice, ale Rämö byl pozorný, a tak si připsal dobrý zákrok.
40:01
Pokud by zápas tímto výsledkem skončil, tak se bude hrát rozhodující sedmý duel.
Domácí dokázali vyrovnat z 0:3 na 3:3. Do vedení se už nedostali, protože Kosatkám vrátil náskok Sbisa. Uvidíme, co nabídne třetí třetina.
40:00
39:50
Už se nic nestane.
39:11
Domácí mohli vyrovnat, chyběla tomu maličkost, trefit branku. Deryk Engelland se zjevil v šanci, ale Miller zasahovat nemusel.
39:00
Ve středním pásmu dohrává se prostřední dějství.
38:19
Calgary je střelecky aktivnější, vede tuto statistiku 20:16.
38:00
Hrají se poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:43
36:67
Sean Monahan ani Jiří Hudler v dobrých šancích neuspěli, a tak stále platí vedení Kosatek. Domácí se ale snaží, publikum je podporuje k co nejlepšímu výkonu.
36:09
Yannick Weber to zkoušel v oslabení, ale branku netrefil, nicméně našetřil cenný čas.
35:43
Vyloučen Nick Bonino na dvě minuty za hru vysokou holí proti Jiřímu Hudlerovi.
35:01
Hosté se dostali do velké šance, nicméně Bo Horvat nedokázal puk usměrnit za brankovou čáru.
34:10
Utkání nenabízí nějak extra krásný hokej, nicméně osobních soubojů je k vidění dostatek. Střelecky je to vyrovnané 16:16. Komerční přestávka.
32:51
Henrik Sedin sestřelil Matta Stajana, který se těžce zvedá z ledu.
32:22
32:15
Sven Beartschi to nemyslel vůbec špatně, ale branku domácího celku ohrozit nedokázal.
30:36
Vancouver právě vstřelil branku!
Kosatky získávají vedení zpátky na svou stranu. Střelou od modré čáry se prosazuje LUCA SBISA. důležitou práci odvedl také hráč, který mu přihrál. Asistence: Jannik Hansen.
30:00
Polovina utkání je pryč, skóre je vyrovnané 3:3.
29:34
Mason Raymond střelou zápěstím řádně protáhl brankáře Ryana Millera.
28:00
Vancouver se stačí před branku Rämä, snaží se získat vedení zpátky na svou stranu, ale bude to mít těžké, neboť domácí jsou psychicky i herně v pohodě.
27:07
27:01
Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma domácího celku, který nyní bude pravděpodobně hodně aktivní.
25:35
A je vyrovnáno! Hostující obránce Weber byl málo důrazný před Millerem, a tak mohl JOHNNY GAUDREAU celkem pohodlně poslat kotouč za brankovou čáru. Narodila se, přinejmenším, komplikace pro hosty, kteří ztratili slibný náskok. Asistence: Jiří Hudler, TJ Brodie.
25:05
Kosatky kombinují v útočném pásmu, všechno končí zákrokem domácího brankáře, který celou situaci uklidňuje.
24:32
Střelecky jsou aktivnější hráči Vancouveru, na branku vystřelili hned třináctkrát, jejich soupeř desetkrát.
23:40
Do zajímavé pozice se po vyhraném buly dostali hosté, kteří puk nedokázali poslat do branky, autorem střely byl Kevin Bieksa.
23:35
Domácí si poněkud neporozuměli, a tak se píská zakázané uvolnění.
22:52
V Calgary je ideální počasí, fanoušci, kteří se nedostali do haly, sledují zápas v barech, restauracích, putykách či na náměstí.
21:49
Vyrovnání měl na hokejce TJ Brodie, který ovšem trefil jen brankáře Millera.
21:02
SEAN MONAHAN nejprve vyhrál buly na Widemana, který posunul na Hudlera. Český hráč vystřelil, rána se mu nepovedla, k puku se dostal znovu Monahan, který překonal hostujícího brankáře lehkou střelou. Domácí jsou zpátky ve hře. Velmi rychle po začátku druhé třetiny snižují. Asistence: Jiří Hudler, Dennis Wideman.
20:57
Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Millera.
20:10
Třikrát během deseti vteřin se vhazovalo ve středu kluziště.
20:01
Čtyři branky nabídla první třetina, domácí velmi rychle prohrávali o tři branky, v 18. minutě dokázali snížit. Střelecky jsou Flames aktivnější, ale hosté jsou výrazněji produktivnější.
20:00
19:30
Třetina se k klidu dohrává.
19:05
Kotouč vyletěl ze hřiště, buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.
18:18
Dan Hamhuis v zajímavé střelecké pozici branku minul, další velká šance.
18:00
Hrají se poslední dvě minuty hry v první třetině, která je na góly nebývale bohatá.
17:02
Ukázkově vyřešené přečíslení dva na jednoho. Stajan předložil kotouč MICHAELU FERLANDOVI, který si s brankářem Millerem poradil na výbornou. Domácí snižují. Asistence: Matt Stajan, David Jones.
16:02
Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střel, spíše se hraje ve středním pásmu.
15:24
Mikael Backlund bekhendovou stranou hole nedokázal prostor branky trefit.
15:00
První třetina se blíží do své poslední pětiminutovky. Střelecky je utkání vyrovnané – šest střel na každé straně.
14:15
Jannik Hansen tvrdou střelou prověřil připravenost brankáře Karriho Rämä.
13:40
Domácí fanoušci své oblíbence stále hlasitě podporují, ale i oni moc dobře vědí, že Flames dnes čeká náročná šichta.
12:19
Početní výhodu sehráli hosté velmi špatně, během dvou minut jedna jediná střela na branku.
11:30
Až druhá přesilovková formace hostů se dostala do střelecké pozice, autorem rány na branku je San Monahan, který trefil pouze maskovaného muže.
10:19
Vyloučen Josh Jooris na dvě minuty za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Kosatky.
10:18
Po střele Bo Horvata si domácí brankář připisuje první úspěšný zákrok. Nebylo to pro něho vůbec snadné.
10:00
Drtivý start Vancouveru do dnešního duelu. Tohle asi nikdo nečekal, během deseti minut vedení o tři branky.
09:42
Domácí brankář si ani nesáhl na kotouč a už jej loví z branky. V přesilové hře se po přihrávce Sedinů do šance dostal RADIM VRBATA, který z bezprostřední blízkosti dokázal odkrytou branku trefit. Hosté vedou 3:0. Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.
09:18
Vyloučen Sam Bennet na dvě minuty za sekání.
08:40
Střelecky je utkání vyrovnané (3:3), produktivitu mají jednoznačně vyšší hostující hráči. Poměrně rychle získávají vedení 2:0, což by mohlo být nejen pro dnešní zápas klíčové. Tento moment by mohl totiž ovlivnit celou sírii.
07:32
Přesně v době, kdy opustil hostující hráč trestnou lavici, se prosazuje Vancouver. JANNIK HANSEN využil přesné přihrávky od Matthiase, a tak Kosatky vedou o dvě branky. Gólman Hiller střídá, místo něho jde na plac Rämö. Asistence: Shawn Matthias, Christopher Tanev.
06:32
Polovina přesilovky pryč, až teď se dostávají domácí stabilně do útočného pásma.
06:01
Gaudreau zkoušel obkoužil branku Millera s tím, že by zasunul kotouč na vzdálenější tyč. Myšlenka dobrá, provedení bylo poněkud horší.
05:32
Vyloučen Christopher Tanev na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilovou hru si zahrají domácí hráči, které žene publikum.
05:00
Domácí vedou střelecky 3:2, na góly ovšem prohrávají.
03:59
Dennis Wideman, domácí hráč, se také dostal rychlým přechodem středního pásma do šance, se kterou zle naložil. Miller zasahovat ani nemusel.
02:59
Vyrovnat mohl v podstatě z protiútoku TJ Brodie, který ovšem prostor vymezený třemi tyčemi trefit nedokázal.
02:36
Horvat s Higginsem připravili celou akci pro BRANDONA MCMILLANA, který dorazil vlastní střelu pohodlně za záda Hillera. Hosté se dostávají do vedení krátce po začátku první třetiny. Ledová sprcha pro domácí. Asistence: Chris Higgins, Bo Horvat.
02:00
Hosté hrají aktivněji.
01:34
Yannick Weber ve své pozici nedokázal překonat brankáře.
01:25
Johnny Gaudreau trefil tyčku branky Vancouveru.
01:00
Do výborné pozice se dostal po křížné přihrávce Monahana Jiří Hudler, který ovšem v jasné pozici selhal.
00:30
Domácímu týmu jde o hodně, v případě výhry postupuje dál v play-off.
00:01
Utkání brzy začne.
Proti sobě nastoupí Jiří Hudler a Radim Vrbata.
Nejproduktivnějším hráčem domácích je Kris Russell (2+2). V brance je jedničkou Jonas Hiller, šanci dostal i Karri Rämö. Domácí před svým publikem budou chtít vyhrát, což by znamenalo postup do dalšího kola play-off.
Nejproduktivnějšími hráčem hostů jsou Daniel Sedin (2+1), Henrik Sedin (1+2), Bo Horvat (1+2), Radim Vrbata (1+2), Nick Bonino (1+2) a Alexander Edler (1+2). Jedničkou v brance je Eddie Lack, prostor mezi třemi tyčemi dostal i Ryan Miller.
Odehrané zápasy série
1. zápas Vancouver – Calgary 1:2 sestřih;
2. zápas Vancouver – Calgary 4:1 sestřih;
3. zápas Calgary– Vancouver 4:2 sestřih
4. zápas Calgary– Vancouver 4:2 sestřih
5. zápas Calgary– Vancouver 4:2 sestřih.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího hokeje, v tomto zápase play-off NHL proti sobě nastoupí Calgary FlamesVancouver Canucks
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.