Ode mne je to pro tuto chvíli již úplně vše. S konstatováním, že o vítězi Východní konference rozhodne až poslední, sedmý zápas, se s Vámi loučím a přeji Vám krásné dobré ráno či pokud možno ještě dobrou noc. Nashledanou!

Zblokované střely: 12 – 17
Je dobojováno! Hosté zcela opanovali třetí třetinu, ve které nastříleli svému soupeři pět branek a celkově vítězí divokým výsledkem 7:3! Co je však hlavní, o finalistovi Stanley Cupu vzešlém z Východní konference rozhodne až sedmý zápas, který je na programu v noci z pátka na sobotu a výhodu domácího prostředí budou mít hokejisté New Yorku Rangers.
60:00
59:35
Další pokus Browna, tentokrát od modré čáry, opět kryje Švéd v hostující brance.
58:58
Střelu J. T. Browna vyhlavičkoval Lundqvist mimo mantinely, hra je přerušena.
58:19
Rangers právě vstřelili branku!
Nyní už však Rangers trefují prázdnou branku domácích a DERRICK BRASSARD kompletuje hattrick, když ze středního pásma jistě posílá kotouč za brankovou čáru! Bez asistence.
58:04
Hostům to opět nedalo a znovu zkusili zamířit do odkryté domácí branky, ale dopadlo to stejně jako posledně. Puk letí mimo a je z toho icing.
58:00
Dvě minuty zbývají do konce třetí tetiny, vše se zdá být jasné!
57:42
Předtím, než se bude vhazovat před Lundqvistem, je tu ještě oddechový čas domácích.
57:42
Hosté se pokusili trefit opět prázdnou branku Tampy střelou přes celé hřiště, nepovedlo se a píská se zakázané uvolnění.
57:36
57:22
Ostrými pálí i Stamkos, Lundqvist však zastavil puku cestu do sítě.
56:57
Hosté opět vyváží puk ven ze třetiny a ke tvrdé střele se navíc dostal Rick Nash.
56:45
Kučerov v ojedinělé šanci domácích v početní převaze přestřeluje.
56:20
Hosté navíc vhazují puk až k brance Tampy, kam se zatím vrátil brankář Vasilevskij.
56:07
Stále stejná písnička, i v přesilové hře jsou domácí na puku a v pásmu, střelba ale nepřichází.
55:36
Dan Girardi (NYR) – dvě minuty za zdržování hry.
55:36
Domácí zkusili poslat puk z levé strany z ostrého úhlu na branku, před Lundqvistem jej ale mimo mantinely odrazil obránce Girardi.
55:10
Tampa vybojovala buly v útočném pásmu a nadále hraje v šesti bez gólmana.
54:50
A Rangers bezpečně vyhazují, icing se nepíská, domácí hráči musí rozehrát až od vlastní branky.
Dnešní utkání sleduje 19.204 diváků, je vyprodáno!
54:40
Tampa je usazena v obranném pásmu hostí, ke střele se však zatím dostat nemůže.
54:15
Domácí to zkoušejí bez brankáře a se šesti hráči v poli!
53:21
Tampa právě vstřelila branku!
Domácí se dnes potřetí prosazují! Johnson poslal z pravé strany přihrávku před branku přesně na hůl NIKITY KUČEŘOVA, který kotouč usměrnil přesně k pravé tyči Lundqvistovy svatyně! Asistence! Tyler Johnson, Nikita Něstěrov.
52:44
52:09
Další pokus z hole domácího beka, Coburn ale puk mezi tři tyče nenamířil.
51:44
Garrison vypálil tvrdě kousek před kruhy, hostující brankář si ale dobře povyjel proti jeho pokusu a v poklidu vyrazil betony mimo.
51:30
Icing hostí vrací hru před Lundqvista.
50:59
Ale už se hraje opět před domácí brankou, kde Vasilevskij kryje střelu obránce Girardiho.
50:41
Namestnikov střílí zápěstím na Lundqvista, ten kryje jeho pokus.
50:21
Jenže hostům stačilo k využití přesilové hry tak málo. Sotva se "jezdci" usadili v pásmu, přišla svižná střela zpoza kruhů, kterou Vasilevskij neudržel a důrazný RICK NASH na brankovišti dorazil puk do sítě. Asistence: Keith Yandle, J. T. Miller.
49:54
A do třetice, tentokrát zabojoval Killorn a podél levého hrazení vyhazuje touš ven ze třetiny.
49:35
Opět se Tampě daří dostat puk ven z pásma, nyní alespoň do středního.
49:15
Domácí vyhráli buly a s ničím se nerozpakovali, kotouč tak rychle končí u hostující branky.
49:08
Hosté si vykoledovali faul, Nikita Něstěrov (TBL) dostává dvě minuty za sekání.
48:49
Brassard měl dvě šance v krátké době a s oběma si poradil nový gólman v domácí brance Vasilevskij.
47:50
Domácí ještě neskládají zbraně a snižují! Johnson vyhrál buly za sebe na NIKITU KUČEROVA, který udělal krok vlevo a následně švihem trefil přesně nad lapačku Lundqvista! Asistence: Tyler Johnson.
47:40
Komerční přestávka následuje.
47:14
Bishopa v domácí brance střídá Vasilevskij!
47:14
Nepříjemná pětiminutovka pro domácí pokračuje. Nash důrazně obtěžoval hosty při rozehrávce až vybojoval puk, který od něj získal Miller a ještě jej posunul napravo, kde již na DERICKA BRASSARDA zívala zcela odkrytá domácí klec a forvard hostí neměl žádné problémy trefit vymezený prostor! Asistence: J. T. Miller, Rick Nash.
47:00
Kučerov se pokusil usměrnit přihrávku z levé strany do branky, ale neuspěl.
46:33
Yandle se pokusil tvrdě zakončit od modré, Namestnikov jeho střelu odrazil pryč.
46:00
Dominic Moore se dostal ke kotouči mezi kruhy a měl dost času i prostoru na tvrdou ránu, kterou dokázal Bishop alespoň zdánlivě zastavit. Kotouč však neměl i zásluhou Glasse plně ve své moci a tak se jej ujal JAMES SHEPPARD, který jej dopravil za záda domácího brankáře! Asistence: Tanner Glass, Dominic Moore.
45:20
Naopak, domácí se nemohou vůbec dostat do útočného pásma a tak opět útočí hosté. Střelu Kleina od modré ale obrana Tampy zastavila.
44:40
Hraje se nyní více ve středním pásmu, což určitě vyhovuje hráčům New Yorku více než těm domácím.
43:55
Staal střílel z levého kruhu, Bishop vyrazil vedle sebe, Stepan ale kotouč přes jeho beton do branky nedostal.
43:40
Hosté jsou teď při chuti a i nadále se tlačí vpřed.
43:02
Velké šance předcházely třetí brance Rangers! Bishop nejprve parádně vleže na zádech vytáhl senzační zákrok proti ráně Brassarda, který však dojel vyražený puk za brankou, odkud jej poslal před domácí klec a tam už opět zaúřadoval J. T. MILLER! Asistence: Derick Brassard, Rick Nash.
42:30
Nyní to zkouší elitní formace Tampy, také marně.
41:55
"Trojčata" se vydala na zteč Lundqvistovy svatyně, ale marně. Po chvíli je hosté vytlačují do středního pásma.
41:15
V útoku nyní domácí, ale tak nebezpeční jako hosté před chvílí, nebyli.
40:27
Ostrý start předvedli hosté do třetí dvacetiminutovky, ještě jeden pokus letí na Bishopa, ten si ale s tečovanou střelou Brassarda poradil.
40:16
Rick Nash se otočil s pukem mezi kruhy a zády k brance vypálil, puk však proletěl mimo.
40:12
A opět je puk pod lapačkou domácího brankáře, kam ho poslal z rohu kluziště Kreider.
40:06
Hned na začátku třetí třetiny zasahuje Bishop, který přikryl nahozený kotouč rukavicí.

Zblokované střely: 8 – 10
Domácí hráči pokračovali ve druhé třetině v dobývání hostující branky, ale v cestě stále stojí dnes vynikající Henrik Lundqvist hájící klec New Yorku. Šance však měli i hosté a ne ledajaké, jenže ani oni proti brankáři soupeře neuspěli. Po čtyřiceti minutách hry tak stále platí stav 2:1 pro Rangers.
40:00
39:38
Ofsajd zastavil jednu z posledních útočných akcí Tampy ve druhé třetině.
39:20
A vzápětí mohlo udeřit na druhé straně! Přečíslení dvou proti jednomu vedl Johnson, který si parádně obhodil protihráče a dostal se až před Lundqvista, střela domácího hráče mířící mezi nohy Švéda však neprošla!
39:20
39:11
Před Hayesem zívala na pravém kruhu odkrytá branky, útočník Rabgers ale minul klec!
38:30
Brown vybojoval puk ve střením pásmu a dokázal se procpat až před Lundqvista, v souboji tělo na tělo však neuspěl a skončil na ledě, puk navíc do branky nedošel.
37:55
Kreider rychlou střelou z levé strany prověřil Bishopovu pozornost, ten si však na střelu z ostrého úhlu u své pravé tyče dobře počíhal.
37:28
Tyč teď zachránila domácí tým, když se o ní puk otřel poté, co proklouzl tak trochu nenápadně pod Bishopem. Domácí brankář následně zalehává kotouč.
37:20
Brenden Morrow (TBL) – dvě minuty za hákování.
37:19
A závěr patří ostrému pokusu Yandla, který chytá Bishop. Jenže, bude se vylučovat.
36:57
Miller pálí backhandem, mimo.
36:39
Anton Stralman zapisuje další střelu na své konto, z rohu od modré čáry svou střelou trochu vystrašil Lundqvista, ten ji totiž viděl až na poslední chvíli. I tak si ale dokázal poradit.
Domácí hráči zatím jasně vévodí statistice střelby, co je jim to ale platné, když z 26 střel dostali puk za Lundqvista pouze jednou. Hostům na dvě branky naopak stačilo pokusů pouze dvanáct.
36:29
Hra je po chvíli přerušena a začne opět až skončí reklamní blok.
36:20
Brown předvedl další dobrý okamžik při svém střídání, když našel volný kotouč na levém kruhu. Jeho první pokus ještě zastavil obránce hostí, ten druhý, backhandový, musel Lundqvist vyrazit.
35:49
Kučerov nabruslil s pukem středem hřiště až před kruhy a švihem vypálil, Moore jeho ránu ale srazil do rohu kluziště.
35:14
Až teď. Carle dostal puk před kruhy a měl dost času i prostoru vypálit, jenže Lundqvist sklapl své betony včas a kotouč vyrazil do rohu.
34:55
Kotouč opět ve středním pásmu, hraje se nyní bez šancí.
34:20
Třetí formace Tampy neuspěla, stejně jako druhá řada Rangers na druhé straně.
33:44
Další snahu domácích hráčů o výlet do útočné třetiny zastavuje modrá čára, postavení mimo hru.
32:55
Následuje rychlý protiútok domácích, kdy při situaci dva na dva dostal puk napravo do jízdy Brown, Lundqvist ale opět vytasil reflexivní zákrok pravým betonem. Hosté následně vyhazují na icing.
32:38
Moore dobře napadal v rohu a vystřelil z levé strany z ostrého úhlu na Bishopa, ten s obtížemi vyráží.
32:05
A když už se domácí pokusili rychle přejít modrou čáru, byli až moc rychlí, konkrétně Killorn, jenž se ocitl v ofsajdovém postavení.
31:40
O kotouč se nyní bojuje ve středním pásmu, je zde ale řada nepřesností na obou stranách.
31:07
Vyhrané buly před Lundqvistem, kotouč ihned míří na Stralmana, který tvrdou ranou od modré trefuje však pouze jen výstroj brankáře hostů.
31:05
Druhá formace domácích teď v menším tlaku, ale je to opět bez střeleckého zakončení. Poté, co kotouč končí mimo hrací plochu, je hra přerušena a následuje komerční přestávka.
30:30
Další snahu domácích brzdí hostující hráči, ne však na dlouho.
30:04
Jason Garrison pálil z první zpoza levého kruhu, minul však soupeřovu klec.
29:43
A do třetice švédský gólman, který vyrazil dobře mířený pokus Killorna z levého kruhu do ochranné sítě za svou brankou.
29:15
A další zásah Lundqvista, ten nyní opět drží svůj celek.
28:46
Hned z protiútoku se zapojil do hry z trestné lavice Kučerov, který rozjel brejk a předal puk nalevo najetému Brianu Boylovi, který však trefil pouze Lundqvista.
28:39
Až po skončení přesilovky se dostal k zakončení Yandle, přestřelil.
28:35
28:10
Dobře si ale vedou i jeho spoluhráči, kteří nedovolují hostujícím hráčům se rozestavit v pásmu.
27:53
Palát výborně pracuje při oslabení a důrazně napadá rozehru hostů.
27:25
A krátce nato domácí hráči vyhazují.
27:13
Brassard pálí bez přípravy od modré čáry, trefuje však pouze betony domácího gólmana.
26:46
Killorn s Kučerovem vybojovali puk a následně jej alespoň pár vteřin podrželi v útočném pásmu.
26:35
První početní výhoda pro Rangers dnes večer. Nikita Kučerov (TBL) dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka hostů začne po skončení reklamní přestávky.
26:23
Domácí posílají kotouč na icing, vhazuje se po pravé ruce domácího brankáře.
25:50
Klein dvakrát po sobě pálil, nejprve od modré trefil domácího hráče, puk si poté opět našel a z pravé strany z nulového úhlu jím trefil pouze rameno připraveného Bishopa.
25:12
Dominic Moore byl sám v útočném pásmu a tak se alespoň pokusil o backhandové zakončení z pravé strany. Jeho rána po ledě však zamířila pouze do betonů domácího brankáře.
24:55
Hodně nepřesností přinesla poslední půlminuta, u kotouče hosté.
24:29
Callahan se jako už dnes poněkolikáté pokusil zakončit po objetí Lundqvistovy branky, jeho backhandový pokus však končí u hostujícího gólmana.
23:47
Brassard si s pukem vybruslil do prostoru pravého kruhu a vyslal jej na domácí branku, tu však hráč hostí přestřelil.
23:15
The Triplets, tedy druhá Tampy formace v útoku, rychle ale přicházejí tito hráči o kotouč.
22:54
Následný pokus o dlouhou rozehru Girardimu nevyšel, kotouč letí přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
22:30
Hosté posunují puk alespoň do středního pásma.
21:45
První formace domácích zatápí hostující obraně, zatím se však nemohou domácí hokejisté odlepit od mantinelu.
21:11
Na druhém konci hřiště kryje Bishop backhandový pokus obránce Dana Boylea.
20:23
Domácí mohli hned na úvod druhé třetiny srovnat! Z levé strany vypálil Palát, jeho pokus dokázal Lundqvist vykopnout betonem nalevo, odkud, ač tísněn a z ostrého úhlu do prázdné branky dorážel Johnson, Lundqvist však kotouč po tygřím skoku dřímá ve své rukavici!

Zblokované střely: 4 – 7
První třetina je u konce a i když byli domácí jasně střelecky aktivnější, po dvaceti minutách vedou hosté 2:1.

Skóre utkání otevřel už ve čtvrté minutě Derick Brassard, jenž backhandem uklidil puk za Bishopova záda. V polovině šestnácté minuty vedli Rangers již o dvě branky, když Yandlovu střelu od modré šikovně usměrnil do branky domácích J. T. Miller. Domácí se však nevzdali a jen o chvíli později vsítili kontaktní gól. když se po brejku prosadil Ryan Callahan.
20:00
19:40
Rangers teď vyhazují puk daleko od své svatyně, icing se ale nekoná, domácí musí hrát.
19:15
A už se vpřed opět tlačí domácí, podpořeni nedávným gólem Callahana.
18:43
Hosté se ale přeci jen posléze dostávají za útočnou modrou, Staalovu střelu však dokázal Bishop vykopnout svým betonem.
18:28
Útočnou akci Rangers zastavil hned v jejím zárodku hvizd z píšťalky čárového sudího, offside.
17:20
Tak trochu netypický přesilovkový gól, ale i ten se počítá! Hosté vyhráli buly a poslali kotouč až k domácí brance. Tam se rozehry po přiťuknutí od Bishopa ujal Stralman, který z vlastního obranného pásma poslal přesný dlouhý pas na rozjetého RYANA CALLAHANA, který tváří v tvář Lundqvistovi nezaváhal a perfektním blafákem do backhandu snížil stav zápasu! Asistence: Anton Stralman, Ben Bishop.
17:00
Domácí si svým tlakem před Lundqvistem alespoň vybojovali přesilovou hru. Nejprve fauloval Chris Kreider (NYR), dvě minuty za krosček. Následovala menší potyčka a další vyloučení, Derek Stepan (NYR), menší trest rovněž za krosček a Steven Stamkos (TBL), taktéž krosček. Domácí hrají přesilovku 5 proti 4.
16:50
Tampa zařadila vyšší rychlostní stupeň a operuje v útočném pásmu, střelba však v těchto okamžicích nepřichází.
16:16
Následuje komerční pauza a po ní buly před švédským brankářem ve službách Rangers.
16:16
Palát dostal trochu prostoru před brankou hostí a hned se pokusil o zakončení, které však opět kryje hostující brankář. Ten zatím předvádí parádní výkon a drží hosty ve hře o sedmý duel.
15:30
Krátký tlak hostů v útočném pásmu končí druhou brankou v síti domácího celku! Yandle dostal kotouč přesně na hůl a od modré čáry jej švihem poslal za Bishopova záda s pomocí teče hole jednoho z domácích hráčů! Asistence: Derick Brassard, Rick Nash,
15:03
14:45
Hostům se opět daří poslat kotouč na míle daleko od své svatyně.
14:14
V další dobré šanci byl kapitán domácích hokejistů Steven Stamkos, ale po jeho střele z bezprostřední blízkosti se blýskl dalším skvělým zásahem levým betonem Lundqvist!
13:55
První příležitost při přesilovce domácích mají paradoxně hosté, když zprava vypálil Stepan, Bishop ale puk vyrazil.
13:35
Hostům se daří vyhazovat puky daleko od své branky.
13:03
Marc Staal (NYR) vyloučen za hákování. Přesilová hra pro Tampu.
12:51
Ryan Callahan zahodil stoprocentní šanci, když se dostal k odraženému puku mezi kruhy a zcela neatakován vypálil na branku hostů, tam ale puk mířící do horního růžku skvěle vyrazil Lundqvist držadlem své hole!
12:30
Trocha klidu na ledě Amalie Areny v posledních sekundách a hokejisté Tampy rozehrají zpoza vlastní branky.
11:47
Velký tlak domácích v okolí brankoviště hostí. Stamkos posílal kotouč před branku na Killorna, ten jen o kousek minul, následně přišla další střela zprava na Lundqvista, jenž následně v souboji ztratil přilbu. Sudí okamžitě přerušují hru a vykazují domácí hráče do středního pásma.
11:23
Dan Boyle si vybruslil s kotoučem z rohu a pokusil se o zakončení, domácí srazili jeho střelu do ochranné sítě. Hra přerušena a následuje buly před Bishopem.
10:50
Sheppard se svým pokusem neuspěl, následně se puku ujal za brankou domácích Moore a pokusil se o zakončení zpoza branky, ale taktéž neuspěl.
10:23
Něstěrov pálí po vyhraném buly zleva, jeho rána je sražena do rohu kluziště.
10:17
Hra bude pokračovat po skončení reklamní přestávky.
10:17
Hedman je při střelecké chuti, přes obránce se pokusil vypálit zpoza kruhů, ale ani jeho další střela švihem za zády švédského gólmana neskončila, Lundqvist ztlumil kotouč na své hrudi.
09:46
Victor Hedman byl na konci další kombinace Tampy v útočné třetině, jeho rána zpoza levého kruhu ale zapadla přesně do připravené Lundqvistovy lapačky.
09:19
Killorn pálí netradičně od modré, Lundqvist sklapl své betony včas.
08:48
Bishop zasahuje proti střele Millera z pravé strany, ten byl ale v ostrém úhlu a nemohl překvapit domácího brankáře střelou po ledě,
08:10
A už se opět hraje v pásmu hostí, když se k zakončení od modré dostal Šustr, jeho tečovaná rána ale taktéž končí vedle.
07:32
Na druhé straně kluziště to zkouší obránce Klein, ale i on míjí soupeřovu klec.
07:01
Morrow pálí jen do Lundqvista, chvíli nato z levého kruhu Něstěrov míří úplně mimo klec.
06:38
Až nyní zapisuje Bishop první úspěšný zásah a přerušuje dění na ledové ploše.
06:22
Statistika střelby zatím jasně pro Tampu, 5 – 1 v tuto chvíli, hosté tedy skórovali z jediné šance, kterou v dosavadním průběhu zápasu měli.
06:08
Jejich úprk směrem k brance soupeře je ale brzy zastaven, píská se offside a pokračovat se bude až po skončení komerční přestávky.
06:00
Nash pálí zpoza levého kruhu mimo, domácí se hned ujímají kotouče a ženou se vpřed.
05:51
Callahan se pokusil zakončit po vyjetí zpoza branky, neuspěl, a stejně tak si vedl i poté opět Brian Boyle, jehož pokus chytá Lundqvist a přerušuje hru.
05:14
Technicky to zkusil Brian Boyle z levého kruhu, Lundqvist vyráží mimo nebezpečí.
04:50
Domácí se snaží o rychlé vyrovnání a jsou teď více u kotouče, pevná obranná hráz Rangers je ale k ničemu nepouští.
04:20
Ondřej Palát se rychle snaží srovnat skóre, pálí ale mimo klec hostů.
03:36
Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, nastřelený puk od modré z hole Boylea se odrazil k Millerovi na levém kruhu, který jej ještě stihl posunout nalevo před branku, kde stál osamocený DERICK BRASSARD, jenž si přehodil puk na backhand a poslal jej mezi betony Bishopa do sítě! Asistence: J. T. Miller, Dan Boyle.
03:15
Rangers vstoupili do utkání jak se sluší a patří na tým, který je krok od vyřazení. Jejich tlak je ale pouze jalový, to jest bez střelby.
02:50
Hosté zatím aktivně bojují o kotouč před Bishopem, ale domácí hráči je ke střelbě zatím nepouští.
02:20
Něstěrov vypálil tvrdě od modré čáry, Namestnikov se ještě pokusil tečovat jeho ránu, kotouč ale míří nad branku hostů a následně do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.
01:50
Icing Rangers znamená buly před Lunqvistem. To vyhráli hosté a hned se ženou vpřed.
01:10
Coburn vypálil tvrdě od modré, ke kotouči se napravo od branky Rangers ještě dostal jeden z domácích forvardů, jenž se následně pokusil o objetí branky, tam už ale zasáhli beci hostí.
00:40
Hosté i nadále okupují útočné pásmo, do zakončení se však dostat nedokázali.
00:15
Fast se hned hnal po levé straně sám na brankáře domácích, z boku ho ale stačil zablokovat obránce Hedman.
00:01
Na řadě je státní hymna Spojených států amerických.
Na led nyní nastupují hráči obou týmů, potemnělá hala Tampy je opět, zdá se, zaplněná do posledního místa.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Stamkos (C), Filppula, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Callahan (A), Namestnikov, Boyle – Něstěrov, Morrow, Brown.
Trenér: Jon Cooper.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi (A), McDonagh (C), Boyle, Staal, Klein, Yandle – Nash, Brassard, Miller – Fast, Stepan (A), Kreider – St. Louis, Hayes, Hagelin – Sheppard, Moore, Glass.
Trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Sutherland, Rooney – Miller, Racicot.
Utkání začne tradičně o pár minutek později tak, jak jsme při sledování bojů zámořské NHL již zvyklí. Úvodní buly zápasu je však již pomalu na řadě.
Československá stopa v utkání:

V dnešním utkání se na ledě objeví dvě česká jména a obě jsou součástí mužstva Tampy Bay. Tím prvním je obránce Andrej Šustr (v Play off 18 zápasů, 1+1, +6), druhým útočník Ondřej Palát (18 zápasů, 6+8, +4).
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v letošní sezoně už těžko mohou překvapit, vždyť proti sobě nastoupili již v deseti zápasech. První tři byly na programu v základní části a všechny opanovali hráči floridského celku, tedy Tampy Bay. V Play off pak mají za sebou oba soupeři pět zápasů aktuální série, po kterých vedou Lightning v poměru 3:2 na zápasy a dnes tak mohou slavit postup do finále Stanley Cupu před vlastními diváky.
Tampa Bay Lightning

Hráči domácího týmu skončili po odehrání 82 zápasů na třetím místě na Východě. V prvním kole se "bleskům" postavila do cesty "rudá křídla" z Detroitu a souboj to byl více než vyrovnaný, když i Tampa, stejně jako její dnešní soupeř, byla zápas od vyřazení. Nakonec však domácí hokejisté dokázali obrátit nepříznivý stav série 2:3 až do konečného vítězství a tedy postupu. Po postupu dále čekal na Tampu další těžký soupeř, kanadský Montreal, tady však floridští potřebovali na postup o jedno utkání méně, sérii tedy získali poměrem 4:2 na zápasy.

Ofenzivu Tampy vede velice produktivní útok "nechtěných" hráčů ve složení Kučerov – Johnson – Palát. A proč nechtěných? Formace, která si v posledních měsících vysloužila přezdívku Triplets, tedy Trojčata, se totiž sestává z hokejistů, kterým nebyla přisuzována až tak zářná budoucnost. Kučerov byl sice vybrán ve druhém kole draftu, ale Palát až v sedmém a Johnson dokonce vůbec. Teď však tito hráči září naplno a Johnson je druhý v bodování Play off a je nejlepším střelcem vyřazovacích bojů. V jejich stínu zpočátku trochu zaostávala největší hvězda Tampy, kanonýr Steven Stamkos, ale i on se pomalu dostává do formy, když skóroval v posledních čtyřech zápasech. V brance Tampy nastupuje Ben Bishop, a i on se přes počáteční nepříliš výrazné výkony ve Stanley Cupu vypracoval v oporu Lightning.

Nejproduktivnější hráči

Tyler Johnson – 18 bodů (12+6)
Nikita Kučerov – 17 bodů (7+10)
Steven Stamkos – 17 bodů (7+10)
New York Rangers

Hostující celek vstoupil do vyřazovacích bojů jako vítěz základní části celé soutěže. V prvním kole narazili hosté na letos nepříliš výrazný Pittsburgh a vcelku rychle jej přehráli v pěti zápasech. Semifinále Východní konference však již nabídlo řádné drama, ve kterém byli jezdci něco málo přes minutu od vyřazení, neboť prohrávali s Washingtonem 1:3 na zápasy a v pátém utkání dlouho prohrávali. Pak se však Rangers vzepjali k velkému obratu a celou sérii ještě dokázali otočit ve svůj prospěch.

Jak jsme již v našich dřívějších přenosech uvedli, útok Rangers je značně vyrovnaný a i když žádný z borců v dresu hostujícího celku není na vrcholu statistik, o to více se mohou hosté spolehnout na vyrovnanost jednotlivých formací. V brankovišti vládne tradiční opora New Yorku, švédský brankář Henrik Lundqvist, který však zatím v Play off střídá lepší zápasy s těmi horšími. V šestých utkání sérií vyřazovacích bojů má ale Švéd skvělé statistiky a tak i dnes se na něj budou jeho spoluhráči hodně spoléhat.

Derek Stepan – 12 bodů (5+7)
Derick Brassard – 11 bodů (6+5)
Rick Nash – 10 bodů (4+6)
Krásný pozdní večer při sledování online přenosu z šestého finálového duelu Východní konference Play off zámořské NHL, ve kterém se utkají týmy Tampa Bay Lightning a New York Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.