Utkání plné zvratů a krásných gólů nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Danis Zaripov, a přiřkl tak bonusový bod Metallurgu Magnitogorsk. Ode mě je to prozatím vše, děkuji za sledování a těším se u dalších přenosů, na početnou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Autorem vítězné branky je DANIS ZARIPOV.
Širokov neproměňuje.
Zaripov proměňuje.
Kurjanov neproměňuje.
Wolski neproměňuje.
Sobotka neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Neskutečné prodloužení! Během pěti minut jsme viděli ve třech akcích tři Čechy! Nejprve se mohl radovat Kovář, ale Furch ho vychytal, poté se mohl ukázat Tomáš Filippi, v samostatném zakončení před Furchem ho ale zklamala muška. No a nakonec Michal Kempný, ten pro změnu trefil horní tyčku. Uvidíme tedy nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:40
U puku jsou domácí, vypadá to na poslední útočnou akci v prodloužení.
64:03
Už to vypadalo na konec utkání, jelikož Kempný vyslal od modré pořádnou dělovku, překonal Košečkina, ale trefil horní tyčku!
63:20
Filippi proklouzl do útočné třetiny velmi hladce, obhodil si obránce a bekhendem zakončil, avšak mimo.
62:45
Hosté se opět zmocnili kotouče a usadili se s ním v útočném pásmu, Furch musí být na pozoru.
62:15
Hostující obrana byla rozhozená, a tak se raději hráči rozhodli vyhodit na druhou stranu hřiště. Je z toho zakázané uvolnění.
61:39
Popov si vyjel od mantinelu mezi kruhy, kde ho nikdo nehlídal, sám ale proti Košečkinovi neuspěl, ruský brankář zasáhl skvěle betony!
61:01
U kotouče jsou stále hosté, kteří dostali Omsk velmi rychle pod tlak, ten se nemůže dostat ke kotouči.
60:23
Hned na úvod prodloužení zahrozil střelou Jan Kováře, avšak v českém souboji Furcha dnes podruhé nepřekonal.
60:01
Třetí třetina nabídla po brance na každé straně, a tak budeme svědky prodloužení.
60:00
59:44
Mozjakin to zkusil sám, zavezl kotouč do pásma a od modré vystřelil, trefil ale hned prvního obránce.
59:21
Již nám probíhá poslední minutka třetí třetiny, kotouč je v moci hostů.
58:54
Filippi, Sobotka, Kempný, Furch, všichni tito hráči nyní byli na ledě společně.
58:30
Elitní formace Avangardu se drala do útoku, nevyšlo ji ale rozestavení na modré čáře, a tak jejich akci zbrzdil ofsajd.
58:17
Domácí trenér si vyžádal pro svůj celek oddechový čas.
Dnešní utkání sleduje 9230 diváků.
57:31
Na ledě je opět první formace Metallurgu, která tedy zatápí domácí obraně pořádně. Hráči moc nestíhají, Mozjakin s Kovářem si dělají co chtějí.
56:45
Domácí to zkoušeli po pravé straně, tam ale hosté nenechali ani centimetr prostoru, a tak se musel Omsk smířit alespoň s přerušením hry ve středním pásmu.
55:52
Čas ubíhá velmi rychle, oba celky by rády zvítězily v základní hrací době, avšak riskovat se jim moc nechce, chybovat nyní by mohlo být smrtelné.
54:57
První lajna domácího celku v čele se Sobotkou si vytvořila veliký tlak, v ten správný okamžik ale Popov promáchl, když mohl zakončit do odkryté sítě.
54:17
Filippi se s pukem protáhl do pásma po pravé straně, natlačil se před bránu, z té pozice už se mu ale nepodařilo přesně zakončit.
54:00
No, ani další rozehrávka se hostujícímu Metallurgu nepodařilo, a tka je jim odpískáno druhé zakázané uvolnění v řadě.
53:55
Už to vypadalo na vyloučení na straně hostů, nakonec ale rozhodčí píská pouze zakázané uvolnění.
53:21
Zdá se, že toto utkání bude vyrovnané do posledních sekund, hraje se opravdu krásný hokej.
52:04
Avangard právě vstřelil branku!
V době kdy se Batyršin vracel na led máme vyrovnáno! ALEXANDR ČERNIKOV nejprve před bránou tečoval puk, ten ale KOšečkin vyrazil. Poté se ke střele dostal Petrov, ten ale také neuspěl, a tak opět přišel na řadu ČERNIKOV, který v pádu dostal kotouč za Košečkina. Asistence: Jurij Petrov
51:48
Domácí se stále snaží dostat do útočného pásma, to ji ale dělá problémy.
51:09
Omsku se tato početní výhoda nedaří, hosté se v pohodě brání a ještě se dostávají do útoku, jako nyní Osala.
50:41
Kotouš se dostává na střídačku hosté a hra je přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu Metallurgu.
50:04
Je zde vyloučení na straně hosté, Batyršin (MET) dostává dvě minuty a hákování.
49:45
Metallurg právě vstřelil branku!
Tak jsem to asi zakřikl! CHRIS LEE dostal přihrávku mezi kruhy, obhodil si protihráče a bekhendem zakončil. Furch kotouč sice vyrazil, avšak pouze před sebe, kde stál Paršin a bruslí si srazil kotouč do vlastní brány. Asistence: Danis Zaripov
49:06
Přibližně v polovině poslední třetiny máme stále nerozhodné skóre. Hra v této periodě je na vysoké úrovni.
48:08
Metallurg vyslal na led čtvrtou formaci v čele s Filippim, ta ale neuspěla, vhazován se ji nepodařilo a musí se bránit.
47:30
Hosté se po dlouhé době dostali do útočného pásma, opět jejich první lajna, domácí se po zisku kotouče pouze zakázaně uvolnili.
46:57
Širokov na krátkou vzdálenost přihrál Zubovovi, jeho střela ale neměla moc dobré parametry, a tak Košečkin nemusel vůbec zasahovat.
46:25
Hosté sice vyhráli vhazování, kotouč se poté nějak divně odrazil mimo hřiště, a tak se bude vhazovat znovu, opět ve středním pásmu před jejich obranným pásmem.
46:12
Sobotka u zadního mantinelu přimáčkl jednoho z protihráčů, od kterého se následně odrazil kotouč před bránu. Tam ho jako uviděl Košečkin, která ho raději schoval v lapačce.
45:10
Pěrežogin se s pukem prodral přes modrou čáru až mezi kruhy, odkud se snažil zakončit k pravé tyčce, avšak Košečkin byl připraven a pravým betonem puk vykopl.
44:48
Chabarov si u modré počíhal na Kuljaše, kterému nasadil parádní bodyček. Domácí kapitán poté ale upadl a nějak se sám sekl pravděpodobně krajem helmy do tváře, odkud mu nyní teče krev.
44:18
Kosov dostal až moc rychlou přihrávku, která poté směřovala přímo proti Furchovi. Ten neponechal nic náhodě a po puku raději vystartoval a schoval ho v lapačce.
43:55
Avšak ani hosté nevydrželi v útočném pásmu zrovna dvakrát nejdéle a taktéž o puk přišli.
43:19
Tak zrovna jistou cestu nezvolili, ihned po průniku do útočného pásma o kotouč přišli a musí se bránit.
42:36
Kotouč je dlouho v držení domácích hokejistů, ti se ale opravdu nikam neženou, chtějí si nejprve vytvořit jistou cestu a až poté se tam vydat.
41:40
Úvodní aktivita se trochu snížila, je vidět, že ani jeden tým nechce chybovat, nyní už by se další inkasovaná branka dotahovala velmi těžko.
40:30
Třetí třetina začala aktivně ze strany obou týmů, brankáři zatím zasahovat nemuseli.
40:01
Nástup do druhé periody měli domácí opravdu povedený. Nejprve se dokázal prosadit Ilja Zubov, na které později navázal Vladimír Sobotka a bylo vyrovnáno. Ve zbytku dvacetiminutovky jsme viděli ještě mnoho šancí, avšak nikdo už se prosadit nedokázal, a tak bude muset o vítězi rozhodnout třetí třetina.
40:00
39:16
Celá formace Magnitogorsku ještě pokračovala v utvořeném tlaku, Mozjakina se po Kovářově přihrávce dostal s pukem před bránu, ale Furch stínil jeho pohyb a vůbec ho nenechal zakončit.
38:36
Kovář v rohu hřiště vybojoval puk, předložil ho Zaripovovi, který ještě hledal mezi kruhy Mozjakina, který byl připraven na střelu z první, ale kotouč k němu nedošel.
38:02
Dalším, kro prověřil Furcha, byl Zaripov, ani on ale neměl to štěstí a dnes i na svou první branku musí minimálně ještě chvíli počkat.
37:28
Timkin se prosmýkl mezi dvě hráči a hned za modrou čarou vystřelil, Furch byl ale pozorný a svým pravým betonem kotouč dostal mimo bránu.
36:59
Širokov hledal křižnou přihrávkou přes celé pásmo Zubova, ten se ale k puku nedostal, jelikož byl velmi těsně bráněn.
35:32
Na ledě se objevil také Tomáš Filippi, který se mezi kruhy dostal ke kotouči, z otočky vystřelil a jen těsně minul Furchovu bránu, ten se za pukem jen otočil!
34:39
Paršin našel na modré čáře svého spoluhráče, který po zpracování puku rychle vystřelil, avšak Košečkin i tuto svižnou střelu vytěsnil.
33:45
Domácí několikrát zahrozili z vícero pozice, avšak Košečkin předvedl dva krásní zákroky a ani jednou puk za svá záda nepustil.
33:05
Ačkoliv se hraje poměrně rychle, tak je k vidění i dost nepřesností a neodpískaných faulů.
32:10
Hra se stále zrychluje a přitvrzuje, obličejů přimáčknutých na mantinel jsem v posledních minutách viděli možná až moc.
31:18
Jen co se tam hosté dostali, tak se musí opravdu rychle vracet, jelikož se jim nepodařila přihrávka na modrou čáru, a tak postupovali domácí kupředu.
30:35
Po krátkém přerušení už ale ujímají kotouče opět hokejisté Metallurgu a snaží se probojovat do útočného pásma, modrá čára je ale dobře střežená.
29:40
Domácí jsou ale úvodem třetiny a touto početní výhodou povzbuzeni a neustále se tlačí do branky, hosté mají v posledních chvílích veliké problémy.
28:50
Paršin se nyní dostal do další akce, kdy s pukem objel branku s snažil se ho zasunutou na bližší tyč, avšak Košečkin se stihl vrátit. Hosté již hrají v plném počtu.
28:39
Před bránou si udělal Paršin prostor a snažil se do brány dorazit volný kotouč, Košečkin se ale roztáhl a ve skórování mu zabránil.
28:06
Širokov hledal mezi kruhy Zubova, k tomu se ale tečovaná přihrávka nedostala tak, aby mohl rovnou vypálit.
27:33
Avšak ani domácí tato přesilová hra z počátku nevychází, hostující hráči obětavě lehají do střela a následně vyhazují.
26:50
Jen co se vrátil Zubov, usedá na trestnou lavici za hákování Lee (MET).
26:21
Kovář hledal před bránou Mozjakina, ten se pokoušel s pukem vytočit před bránu, to se mu ale nepodařilo.
25:39
Od modré čáry vypálil tvrdě Batyršin, jeho střelu ale Furch dobře viděl a skryl ji ve své výstroji.
25:28
Hosté jsou sice usazení v útočném pásmu, avšak nemohou se dostat do pořádné šance, domácí se brání aktivně.
24:40
Za podražení si odsedí dvě minuty Zubov (OMS)-
23:00
Domácí se dostali opět ke kotouči, Popov se prodral do pásma, jeho střelu ale Košečkin vyrazil. Jako první ale k vyraženému puku dostal VLADIMÍR SOBOTKA, který ač byl docela z úhlu, dokázal puk do brány dostat. Asistence: Popov
20:51
Hosté se nestihli vrátit do obrany, domácí se dostali do útoku velmi rychle. Paršin našel na levém křídle ILJU ZUBOVA, který z úhlu poslal kotouč před brány, ten nakonec ale končil až za zády Košečkina. Asistence: Paršin, Širokov
20:35
Hosté vyhráli vhazování a kotouč dostávají na druhou stranu hřiště.
20:27
Ihned po buly se k puku dostal sniper Vladimír Sobotka, avšak tentokráte nemířil moc přesně.
20:18
Hned na úvod druhé periody tu je vyloučení na straně hostů, za podražení si odsedí dvě minuty Zaripov, avšak vyloučeným je brankář Košečkin (MET).
20:01
První třetina nám nabídla pěkný hokej a k tomu navíc dvě branky. Hosté se dostali do vedení po pěkné akci Jana Kováře, na kterého krátce před koncem první periody navázal Sergej Mozjakin. První lajna Metallurgu tak zajistila svému týmu dvoubrankové vedení.
20:00
19:37
V poslední minutě ještě zahrozili domácí, ale ačkoliv jich bylo před bránou hodně, tak kotouč do branky nedostali.
18:09
Hosté jsou při chutí a chtějí do konce třetiny vstřelit ještě jednu branku, zatím se ale nemohou dostat do útočného pásma.
17:09
Tuto branku si Furch za rámeček nedá! SERGEJ MOZJAKIN dostal krásnou zpětnou přihrávku, do které se opřel z první rány a od modré čáry, kdy mu nikdo nestál v cestě a Furch viděl, tak se trefil přesně k tyčce. Asistence: Wojtek Wolski
16:11
Domácí se vydali do rychlého brejku, ale na Košečkina si nepřišli, ačkoliv měli dost prostoru k zakončení.
15:42
Hosté nahazují kotouč do útočného pásma, nedaří se jim ho ale vybojovat, a tak se musí také i oni chvíli bránit.
15:03
Do první třetiny vstoupily oba celky aktivně, hraje se velmi tvrdě do těla, hráči si nedarují ani kousíček led zdarma.
14:31
Hosté se hned po vhazování usazují v útočném pásmu, avšak zatím spíše bojují o kotouč u mantinelu.
14:17
Hosté již v plném počtu se opět derou kupředu, Furch raději zastavuje kotouč, a tak rozhodčí přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
13:24
Košečkin nakonec neměl moc práce, hosté se ubránili a opět hrají v plném počtu.
12:53
Domácím se zatím tato přesilovka nedaří, hosté se brání velmi dobře.
12:34
Hosté se následně osvobozují a vyhazují na druhou stranu hřiště, mohou vystřídat.
11:48
Sobotka si po vzoru Jágra odbruslil od mantinelu směrem ke středu hřiště, jeho střela mířila nad rameno Košečkina, tam ale místo už nebylo.
11:24
Je tady ale další vyloučení, tentokrát na hostující straně. Za faul kolenem si odsedí dvě minuty Chabarov (MET).
10:41
Hosté sice nevyužili přesilovou hru, ale dostávají se do vedení hned poté! Mozjakin našel v rohu hřiště JANA KOVÁŘE, který si s pukem vybruslil před bránu a vší možnou silou ho nakonec procpal za Furcha. Asistence: Sergej Mozjakin
09:50
Zubov vystihl jednu z přihrávek hostů a dral se sám na Košečkina, těsně před zakončeím mu ale kotouč přeskočil hokejku a Košečkin ho odpálil.
09:20
Kotouč se po souboji ve středním pásmu dostává mimo hřiště, vhazovat se bude uprostřed hřiště.
09:02
Jeden z domácích obránců sice ztratil hůl, Mozjakin ale poté špatně zpracoval přihrávku a puk se mu odkutálel za modrou čáru, domácí střídají.
08:35
A. Gluchov (OMS) je vyloučen na dvě minuty, hosté tedy mají možnost přesilové hry.
08:13
Tři rychlé protiútoky jsme nyní viděli na ledě, dva z toho měli na svědomí domácí, ale ani jeden nedovedli do úspěšného zakončení. Ten poslední byl v režii hostů, celá akce ale byla zastavena lapačkou Furcha, který zlikvidoval tvrdou střelu.
07:35
Domácí měli kotouč ve své moci a pokusili se rychle rozehrát, přihrávka na Zubova ale byla moc rychlá, a tak na ni ruský útočník nedosáhl.
07:28
No ale opět na to domácí zahrozili, to když se mezi kruhy dostal ke kotouč Sobotka, ten ale tváří v tvář Košečkinovi neuspěl.
06:03
Omsk se probojoval do útočného pásma, chvilku bojoval o kotouč u mantinelu, ale příliš dlouho tam nevydržel a musí se opět bránit.
05:18
Domácí se nemohou s pukem dostat z obranného pásma, a tak si poměrně dlouho přihrávají, až jim puk utíká. Hostům se ho ale získat před modrou čarou nedaří.
04:26
Hned z následné akce se ale opět ukázal síla první formace Metallurgu. Zaripov přejel s kotoučem celé hřiště, bez větších problémů se uvolnil obráncům a vypálil, Furch vyráží helmou.
03:28
Domácí byli pod tlakem, málem inkasovali, ale v tom se dostal Avangard do rychlého brejku, kdy u zakončení stál Gluchov, avšak dostal se z úhlu a Košečkin neměl s jeho střelou problém.
02:45
Zacharov si sjel s kotoučem do středu útočného pásma, jeho následná střela ale byla zblokovaná obranou, domácí následně vyhazují na zakázané uvolnění.
01:48
Lemťugov dostal do pravého kruhu pěknou přihrávku, byl sám, nikdo ho nehlídal, při střele zlomil hokejku a do puku tak dostatek razance, Košečkin nemusel zasahovat.
00:54
Kovář se Zaripovem zatopili obrně domácích, tak ale nakonec jejich akce zvládl a vůbec je nepustila ke střele, ze začátku to ale vypadalo pro Metallurg nadějně.
00:19
Utkání začalo vyhraným vhazováním pro domácí celek, který ale následně přišel rychle o kotouč a ihned se musel bránit silné první lajně.
00:01

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Ahnelov, Kuljaš, Alexandrov, Kempný, Valatěnko, Kulik, Gluchov N. – Sobotka, Popov, Pěrežogin – Širokov, Paršin, Zubov – Lemťugov, Petrov, Černikov – Kurjanov, Gluchov A., Michejev – Ugolnikov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Batyršin, Těreščenko, Bereglazov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Wolski, Kaletnik, Kosov – Švyryov, Timkin, Osala – Platonov, Zacharov, Filippi – Potěchin

Rozhodčí: Naumov, Soin – Metalnikov, Sirotkin.
První kolo KHL

Oba celky si v letošní sezoně již jeden zápas střihly. Zatímco Omsk narazil v prvním kole Ufu, nad kterou zvítězil 4:2, tak Magnitogorsk se střetl s Astanou a taktéž vyhrál, 2:1.

Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 4:2

Branky a nahrávky: 25. Širokov (Zubov, Paršin), 26. Ahnelöv (Pěrežogin), 34. Pěrežogin, 48. Popov (Sobotka) – 8. Chlystov (Prochorkin), 46. Lepistö (Omark)

Barys Astana – Metallurg Magnitogorsk 1:2

Branky a nahrávky: 6. Ruděnko (St.Pierre, Savčenko) – 45. Lee (Filippi, Wolski), 55. Wolski (Filippi)
Metallurg Magnitogorsk

Metallurg v loňské sezoně dopadl v základní části Východní konference ještě o něco lépe než jeho dnešní soupeř, umístil se na třetí příčce se 117 body. V play-off narazil nejprve na Ufu, kterou vyřadil v pěti zápasech. Stejný počet zápasů sehráli ve čtvrtfinále také proti Novosibirsku, tomu ale podlehli.

Magnitogorsk si naplánoval deset přípravných zápasů, ve kterých byl úspěšný jen z poloviny. Hned na úvod podlehl Itálii, Omsku (3x) a Čeljabinsku. Dokázal ale také párkrát vyhrát, porazil Čeljabinsk (2x), Jekatěrinburg (2x) a Novosibirsk.
Avangard Omsk

Omsk si v loňské sezoně dával vysoké cíle, ostatně jako v každé sezoně, ale úplně nejlépe to pro ně nevyšlo. V základní části sice skončil ve Východní konferenci na čtvrtém místě se ziskem 108 bodů, už v osmifinále měl ale mírné problémy. Projít přes Barys Astana mu zabralo 7 zápasů, a tak hráčům nezbylo moc sil na čtvrtfinále proti prvnímu celku Východní konference, Kazani.

V přípravě na letošní sezonu si Avangard naplánoval hned 11 utkání, ve kterých se poměrně dařilo. Porazit dokázal Novokuzněck, Magnitogorsk (3x), Jugru, Jekatěrinburg, Čeljabinsk a Novosibirsk. Přišlo ale také několik proher, a to proti Čeljabinsku, Jekatěrinburgu, a také proti českému nováčkovi nejvyšší soutěže, Pirátům Chomutov.
Dobré odpoledne! Sezóna KHL se již naplno rozbíhá a své druhé zápasy si zahrají také jedni z nejsilnějších a nejambicióznějších, Avangard Omsk a Metallurg Magnitogorsk. Start utkání je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.