Radek Smoleňák (ZAG) 0+0, 5 střel, čas na ledě 20:56
Tomáš Mertl (ZAG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:16
Marek Kvapil (ZAG) 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:39

Bodyčeky: 11 – 15
Vyhrané buly: 27 – 16
Využití: 2 – 0
Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. O jednom bodu navíc rozhodl český útočník Kvapil už ve druhé minutě prodloužení a Medveščak si tak připisuje další výhru v této sezóně.
61:35
Medveščak právě vstřelil branku!
Nyní se ale už český útočník dočkal. Na levý kruh mu pěkně přihrál Gysbers a MAREK KVAPIL poté svou jedovatou střelou rozvlnil hostující síť a jeho zásluhou si tak Medveščak připisuje bonusový bod navíc. Asistence: Simon Gysbers.
61:19
Kvapil pálil z pravé strany a Eriksson si musel povyskočit, aby jeho střelu chytil.
60:39
Medveščak si bere oddechový čas.
60:39
Indrašis dostává dvě minuty za vysokou hůl a oslabuje tak svůj tým.
60:12
Hosté hned zavezli puk do útočného pásma, kde stříleli na Krošelje. Ten si v úvodu prodloužení připisuje veledůležitý zákrok.
60:01
Je to tak, třetí třetina končí a jelikož stav je 1:1, bude se prodlužovat. Kdo se prosadí v prodloužení? Nebo dojde utkání nakonec do samostatných nájezdů?
60:00
59:28
Ani jeden tým se už nikam nežene a zřejmě se tak tato část hry už pouze a jen dohrává.
58:53
Ani další útok první formace se gólově neujal. Smoleňákovu střelu pochytil v pohodě Eriksson.
58:16
Kvapil číhal v pásmu Rigy a čekal na přihrávku od svých spoluhráčů. Ta ale nepřišla.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:31
U puku jsou domácí hokejisté a jen tak ho ze svých holí nepouštějí.
56:58
Bjorkstrand nyní tečoval střelu před Erikssonem, ale tváří v tvář hostujícímu brankáři neuspěl. Eriksson navíc okamžitě puk rozehrává, aby zbytečně nezdržoval hru.
56:36
Zanoski dostal přihrávku před modrou čáru odkud následně pálil. Ale i Eriksson puk za svá záda nepouští.
55:59
Prudká střele Sestita mířila přímo na Krošelje, jenž si se střelou tohoto útočníka poradil.
55:00
Posledních pět minut třetí třetiny a stav je stále nerozhodný. Podraží se někomu ujmout vedení, nebo se dočkáme nastavené hrací doby?
54:23
Medveščak se nemůže vymanit z přetlaku Rigy a nyní ho musel znovu podržet Krošelj, jenž zachytil přízemní střelu Džerinše.
53:33
Další útočná snaha hostí končí na pozorném Krošeljovi.
52:54
Nyní jsou mírně na koni hosté a znovu se snaží před domácí brankou. Krošelj ale znovu pozorný.
51:41
Riga právě vstřelila branku!
Dinamo mělo ponechanou výhodu při signalizovaném vyloučení a toho dokázalo také využít. ANDRIS DŽERINS dostal přesnou přihrávku na levý kruh, odkud svou střelou nedal Krošeljovi vůbec žádnou šanci. Je tedy nakonec vyrovnáno. Asistence: Mikelis Redlihs.
50:56
Hosté začínají bránit už ve středu hřiště, sami ale do pásma hostí projít nemohou. I na druhé straně totiž funguje betonová tvrz v podobě obrany Medveščaku.
50:22
Náznak šance hostí končí na pozorné obraně Medveščaku, který znovu nyní míří do útočného pásma.
48:43
Puk je opět v pásmu Rigy, kde o něj bojují v rohu kluziště Indrašis s Bjorkstrandem. Nakonec ho vyšťoural Indrašis a vyhazuje mimo ohrožení vlastní branky.
47:54
Na domácích je vidět snaha o další branku, ale hosté se nevzdávají. Zkouší to nenápadně před brankou Medveščaku, ale zatím se jim nedaří Krošelje překonat.
46:56
Nyní se do útočného pásma proháčkoval jako nůž máslem Morrisonn, ale jeho bekhendová střela končí kde jinde než v lapačce Erikssona.
46:08
Najíždějící Smoleňák před hostující branku okamžitě vystřelil, ale proti němu vytasil další efektní zákrok Eriksson a drží Rigu nad vodou!
45:38
Další jedovatá střela Medveščaku se neujala. Puk má ve své moci Eriksson a sudí následně přerušují hru.
44:33
Domácí mají další menší tlak před brankou Rigy, diváci je mohutně ženou kupředu. Ale rozdílová druhá branka zatím nepřichází.
43:50
Mertl vyslal nebezpečnou střelu na Erikssona z vrcholu levého kruhu, ale i s tímto projektilem si hostující brankář dokázal poradit. První česká formace je dnes znovu hodně vidět.
43:27
Agilní Kvapil si nabruslil podél pravého mantinelu, zavezl puk do útočného pásma, kde však za brankou hostí o něj okamžitě přišel.
42:57
Opět jsou hosté v pásmu Medveščaku, ale celá akce rázem končí. Puk má totiž ve své moci Krošelj.
41:44
Katic střílel z prostoru mezi kruhy, ale jeho střelu vyrazil Eriksson pouze před sebe. Na dorážku Hedberga si dokázal vyšlápnout a opět drží svůj tým.
41:07
I Medveščak je kompletní.
40:45
Ale zatím se jim nedaří, Medveščak se osvobozuje.
40:32
Hosté jsou v plném počtu a nyní budou hrát přesilovou hru.

Využití: 1 – 0
I druhá třetina je minulostí. V ní se vedení ujal Záhřeb, jenž využil svou přesilovou hru zásluhou Mäntyly a tento hubený náskok si udržel až do konce druhé periody. Hosté však hrají stále dobře a k vyrovnání rozhodně neměli daleko. Uvidíme, zda se jim podaří srovnat, nebo jestli si domácí své vedení uhlídají. Třetí třetina začne přibližně ve 21:10.
40:00
39:50
Střela Redlihse se neujala a v této části hry se už nic nestane.
39:07
Ale síly na ledě se srovnají. Genoway si půjde odpočinout na dvě minuty za napadení. Bude se hrát 4 na 4.
39:01
Kinrade se na modré čáře napřáhl k mohutné střele, puk se ale odrazil od hrudi Erikssona a ten záhy přerušuje hru.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:32
Nyní si za sekání půjde odpočinout Berzinš a domácí budou hrát přesilovku.
38:24
Puk je ve středním pásmu a zatím se nikdo do pásma soupeře nedostal.
37:57
A znovu nebezpeční byli hosté. Krošelj teď musel vytasit další přesný zákrok, aby svůj tým podržel.
37:10
Hokejisté Rigy nyní obléhají pásmu Záhřebu, ale obrana Medveščaku pomohla nyní svému brankáři a ten tak nemusel vůbec zasahovat.
36:14
36:00
Domácí ale znovu dobře brání ve vlastním oslabení a hosty vůbec k ničemu nepustili. I tohle oslabení zvládnou.
34:32
Medveščak je ve čtyřech.
34:14
Záhřeb jde na chvíli do tří. Kinrade inkasuje dvě minuty za podražení.
34:08
A další vyhození kotouče Záhřebem do bezpečí. Vypadá to, že domácí své oslabení už zvládnou.
33:31
Domácí hokejisté se osvobozují a vyhazují puk až před Erikssona.
32:32
Za sekání dostává dvě minuty Hedberg a hostům se nabízí další přesilová hra.
32:05
Riga to zkouší před domácí brankou, konkrétně Darzinš, ale puk po jeho střele skončil jen těsně vedle svatyně Krošelje.
31:14
Smoleňák si vyměnil kotouč s Kvapilem. Druhý jmenovaný následně vyslal jedovatou střelu na Erikssona, ale tentokráte neinkasoval.
29:57
Hala v Záhřebu ožila a nyní žene svůj tým k další brance.
27:40
Domácí se dostali v přesilové hře do velké skrumáže před hostující brankou, kde se nejlépe zorientoval STEFANO GILIATI a poslal tak kotouč za záda Erikssona. Bez asistence.
27:33
Za hákování dostává dvě minuty Seigo. Přesilovka pro Medveščak.
25:50
Morrisson se dostal do úniku, ale před Erikssonem se prosadit nedokázal.
25:26
Skvorcovs a Saulietis dostávají dvě minuty za hrubost. Na domácí straně pak za stejný prohřešek Perkovich a Hedberg. Bude se hrát v pěti hráčích na obou stranách.
25:06
Od modré čáry prudce vystřelil Larkin. Před Erikssonem ještě tečoval jeho střelu Hedberg, ale Eriksson byl opět na svém místě.
24:34
Krošelj znovu musí přerušit hru, neboť se do zakončení řítil Schütz, jenž byl rozjetý už ve středním pásmu.
23:57
Tim Sestito na druhé straně byl v podobné situaci a i jeho střela končí v náruči Krošelje. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
23:01
Mertl obkroužil hostující branku a pěknou střelou se snažil nachytat Erikssona. Ten však v rozkleku puk chytá a přerušuje hru.
21:41
Hra začala mít konečně trochu větší tempo. Teď to před Erikssonem zkoušela formace Smoleňák, Mertl a Kvapil, ale posledně jmenovaný kotouč do branky hostí neposlal.
21:01
Na druhé straně se pěknou střelou prezentoval Jelisejevs, ale také Krošelj byl připraven.
20:15
Domácí hned zaútočili z pravé strany, ale Eriksson si hned v úvodu druhé periody připisuje dobrý zákrok.

Využití: 0 – 0
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme branku neviděli. K vidění byl hokej, který ne příliš oku lahodil. Zejména obrany fungovaly přesně a v útoku se ani jeden z hráčů tohoto duelu neprosadil. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina. Ta začne přibližně ve 20:15.
20:00
19:23
Hosté to ještě zkoušeli v domácím pásmu, ale nic nevymysleli. U puku je tak opět Záhřeb.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
17:59
Domácí se začínají rozjíždět a nyní znovu obléhali branku Rigy. V jedné ze střel se mohl prosadit Bjorkstrand, ale Eriksson vytasil bravurní zákrok.
17:13
Slibně se rozvíjející akci Rigy nyní zmařilo postavení mimo hru. Ta se tak stěhuje opět do středního pásma.
16:43
Ve skrumáži před hostující brankou se nejlépe zorientoval Smoleňák, ale nadvakrát nedokázal dopíchnout kotouč za záda Erikssona. Byla to ale první vážnější akce dnešního utkání.
16:10
Na druhé straně střílel zblízka Leino, ale také Krošelj byl ve svém brankovišti připraven.
15:04
Nyní se delší dobu v pásmu Rigy drželi hráči Medveščaku, ale dvě střely, které mířily na Erikssona, brankář hostí zneškodnil.
14:01
Hosté vyhodili kotouč do středního pásma, ale tam byl připravený Giliati, který si ho převzal. Do akce se ale jeho tým nakonec vůbec nedostal.
13:14
Až nyní našel Kvapil Smoleňáka, ale přihrávka na druhého jmenovaného byla příliš prudká a adresáta tak nenašla.
12:38
Stále vidíme hru převážně v pásmu Medveščaku. Domácí tým dnes zatím branku soupeře příliš neohrozil.
11:41
Mikelis Redlihs nebezpečně atakoval záhřebskou branku, jenže s jeho přízemní střelou si Krošelj poradil a okamžitě vyhazuje puk do středního pásma.
11:09
Perkovich skáče na led a Medveščak je v plném počtu.
10:38
Medveščak se osvobozuje vyhozením kotouče až před Erikssona.
09:55
Sestito pálil z pravé strany, ale jeho jedovatá střela se otřela o Krošelje. Ten si poté bere puk do své lapačky a přerušuje hru.
09:09
Další vyloučení Záhřebu. Perkovich inkasuje dvě minuty za hákování.
09:03
Dnes se Medveščaku opravdu nedaří to, co v předchozích duelech. Jejich útočná hra je zatím ta tam.
07:47
Dinamo se ale nadále vyhřívá v domácím pásmu, kde znovu operuje před Krošeljem. Ten zatím odolává.
06:34
Medveščak je v plném počtu.
06:17
Zatím se však hostům početní výhoda vůbec nedaří, naopak domácí své oslabení zvládají více než dobře. Nyní se osvobozují.
04:34
Mäntylä dostává dvě minuty za sekání a hosté mají k dispozici přesilovou hru.
04:02
Hokejisté Medveščaku se museli mít znovu na pozoru, hosté totiž vlétli do jejich pásma a znovu ohrožovali Krošelje.
03:13
Medveščaku se vůbec nedaří průchod do teritoria Rigy. Nyní přichází znovu o kotouč.
02:20
Puk je v pásmu Dinama, ale na hokejkách ho mají právě hostující hráči. Domácí se snaží svého soupeře obrat o kotouč, ale to se jim zatím nedaří.
01:48
Od modré čáry střílel Gysbers, ale nechal jen vyniknout Erikssona v brance Rigy. Stále se stav utkání nemění.
01:10
Smoleňák zavezl kotouč do útočného pásma, ale neměl tam nikoho na přihrávku. U puku tak budou opět hosté.
00:59
A znovu se musel mít na pozoru Krošelj, jenž si v krátkém sledu po sobě připisuje další přesný zákrok.
00:15
Hned v úvodu utkání musel po střele Darzinše úřadovat brankář domácích, který má puk ve své moci.
00:01

Medveščak Záhřeb: Krošelj (Heeter) – Mäntyla, Gysbers, Kinrade, Morrisonn, Larkin, Katic, Deutsch – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Giliati, Genoway, Bjorkstrand – Hedberg, Jämtin, Perkovich – Glumac, Arkalov, Zanoski

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Redlihs K., Seigo, Galvinš, Kundrátek, Sotnieks, Cibulskis – Darzinš, Sestito, Leino – Redhlis M., Schütz, Indrašis – Saulietis, Džerinš, Meija – Locans, Berzinš, Skvorcovs

Rozhodčí: Kulakov, Naumov – Zacharenkov, Sadovnikov.
Jak to všechno dneska dopadne, Vám mile ráda přiblížím v našem online přenosu, kterým Vás budu provázet. O nejdůležitější momenty v utkání tak rozhodně nepřijdete, včetně videí ze vstřelených branek. Přeji všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.