Ak Bars Kazaň rozdrtil svého soupeře 6:1, když po první třetině prohrával 0:1. Kazaňští se ale nevzdali a v posledních dvou třetinách naprosto jasně ovládli utkání. Hattrickem se blýskl Vladimir Tkačjov. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
59:27
Kazaň vstřelila branku!
Ještě jedna branka, kterou VLADIMIR TKAČJOV dokončuje hattrick. Po skvělé křižné přihrávce zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jakov Rylov, Michajl Varnakov.
58:55
Spartak by rád ještě vstřelil čestnou branku, ale už jsou u kotouče opět domácí.
58:13
Ještě velká šance Mollera, ale po přihrávce Azevedo trefil jen břevno Engrenovy branky.
57:59
Domácí už zápas kontrolují a míří ke třem bodům.
56:55
I po skončení přesilovky se drží v útoku hosté a přihrávají si, nicméně kvalitnější zakončení chybí.
56:05
Hosté v plném počtu a zahrají si krátkou přesilovku.
54:58
Při hře 4 na 4 jsou aktivnější hosté a něco se snažil vymyslet i Lukáš Radil, leč nepodařilo se.
54:29
Na dvě minuty si odpočine i domácí Stěpan Zacharčuk.
54:05
Dvě minuty za faul vysokou holí obdržel Aleksander Vasiljev.
53:51
Igor Levickij Garipova nedokázal prostřelit.
53:01
Lukojanov teď pouze zavezl puk do útočného pásma a odjel střídat.
51:58
Pěkný hit v útočné třetině předvedl Nikita Li.
51:27
Do útoku se řítil Leščenko, ale byl zastaven obranou Kazaně.
50:49
Střela Oscara Mollera končí mimo.
50:20
Zacharčuk na poslední chvíli zachytil puk na útočné modré, takže se mohlo pokračovat v útočení, nicméně k ničemu zásadnímu to nevedlo.
49:46
Domácí se propracovávali do další šance po akci Tkačjova, ale hosté si nakonec dokázali poradit, i když celkem se štěstím.
48:15
V útoku se konečně objevil Spartak a hned bylo celkem nebezpečno před Garipovem.
46:45
Další branka v síti Engrena, když se dokázal přímo před ním prosadit VLADIMIR TKAČJOV. Asistence: Andrej Čibisov.
46:05
Hosté neví, co dělat s utkáním a snaží se začít útok za vlastní brankou.
45:22
A v útoku tentokrát Denis Golubjov, který prověřil brankáře hostů.
44:18
Domácí odskakují na rozdíl tří branek, když vše před sebou prostřelil Albert Jarulin, ale střelu ještě tečoval MICHAJL VARNAKOV. Asistence: Albert Jarulin, Justin Azevedo.
43:42
Arťom Lukojanov se propracoval až před brankáře, ale prosadit se gólově nedokázal.
42:56
Domácí zatím vcelku dobře napadají a nenechávají hostům moc prostoru ke kombinaci.
41:43
Garipov musel zasahovat po akci hostů, ale poradil si.
40:33
Aktivnější jsou na úvod třetiny podle předpokladů hosté.
40:01
Dnešní utkání sleduje 6783 diváků.
Druhá třetina nám ukázala, jak může být hokej krásný, když domácí předvedli během chvíle obrat a nakonec ještě dokázali získané vedení navýšit. Kazaň hosty k ničemu pořádnému nepustila a pokud zde chtějí hosté získat nějaké body, budou muset hodně přidat, protože domácí nehrají špatný hokej.
40:00
39:29
Kazaň kontroluje puk a snaží se dohrát třetinu v bezpečí.
38:46
Zakázané uvolnění domácího Ak Barsu.
38:38
Po střele Genowaye puk přikryl Garipov.
37:59
Další šance domácích, ale gólem nakonec akce neskončila.
37:49
Menší postrkávání u branky hostů.
36:57
V akci opět útok domácích v čele s Vladimirem Tkačjovem.
36:16
Domácí v plném počtu. Hosté toho moc nevykouzlili.
35:25
Střela hostů od modré byla opět nepřesná a domácí vyváží puk.
34:41
Azevedo ušetřil čas a vyvezl puk do útočné třetiny.
34:16
Albert Jarulin byl vyloučen na dvě minuty za faul na Glazačeva.
34:16
V šanci Glazačev, ale Garipov byl pozorný,
33:34
Kousek chyběl diagonální přihrávce domácích, aby doklouzala před volného střelce.
32:36
Do zajímavých situací se dostal i Spartak, ale branku se mu vstřelit nepodařilo.
31:34
Domácí jsou v průběhu druhé třetiny dominantní a hosty v zásadě k ničemu nepustili.
30:44
Puk teď jen těsně proklouzal mimo brankoviště hostů.
30:16
Moller se pokoušel najít pasem spoluhráče, ale nepodařilo se.
29:36
Další střelu domácích raději Engren přikryl a bude se tak vhazovat před ním.
28:49
Hosté jsou teď jako opaření, protože po první třetině takový průběh druhé části rozhodně nečekali.
28:12
Krásná kombinace domácích a třetí branka v síti Spartaku. Střelcem je VLADIMIR TKAČJOV. Asistence: Andrej Čibisov, Arťom Lukojanov.
27:27
Hodně ofenzivně si počínal Vjačeslav Bělov, ale šance z toho nebyla.
26:24
Střela Charlese Genowaye nenadělala velké potíže.
26:14
Teď nadělalo napadání Spartaku hodně problémů obraně domácích a situace končí zakázaným uvolněním.
25:28
Z úhlu vyzkoušel brankáře hostující Igor Levickij.
25:11
Ke střele napřáhl Bělov, ale trefil jen lapačku Garipova.
24:55
Spartak se snaží najít rychlou odpověď, ale zatím si šanci nevytvořil.
23:55
Tak přeci jen to byla branka Kazaně v přesilové hře. Střelcem je JUSTIN AZEVEDO. Asistence: Michajl Varnakov, Michajl Gluchov.
23:55
Neuvěřitelné, jak teď skákal puk na brankovišti a rozhodčí budou volat, zda přeci jen nepadl gól.
23:40
Puk opět končí v lapačce Engrena.
23:28
Střela Justina Azeveda jen do připraveného Engrena.
23:13
Hra je přerušena a píská se vyloučení hostujícího Jermakova.
22:29
DMITRIJ OBUCHOV se dostal až do těsné blízkosti brankáře a procpal mu puk mezi betony. Asistence: Oscar Moller.
22:00
Šance hostů, do níž se dostal Vjačeslav Leščenko, ale na Garipova si nepřišel.
21:38
Domácí určitě nejsou spokojeni s výsledkem a kombinují.
20:25
V začátku třetiny opět aktivní domácí, když od modré střílel Zacharčuk.
20:01
Bleskový úvod zápasu se povedl hostům z hlavního města, když ještě v první minutě se gólově prosadil český zástupce Lukáš Radil. První třetina byla jinak celkem vyrovnaná a můžeme se jen těšit, co nám nabídnou další části hry.
20:00
19:05
Velká šance Michajla Gluchova gólem neskončila a úspěšný zákrok si připsal Engren.
18:32
Jako velká voda se do útoku přihnal Obuchov, ale nic zásadního nevytvořil.
17:51
Opět chyběla lepší přihrávka, aby se domácí dostali do gólové příležitosti.
16:45
Tvrdá rána Tokranova od modré šla mimo tři tyče.
16:25
Přesilová hra se zatím Kazani vůbec nedaří a její hráči se nedokážou usadit v útočném pásmu.
15:35
Další vyloučení, tentokrát to bude první přesilovka pro Kazaň, když je vyloučen Dmitrij Korobov za podražení.
14:31
Střela Tkačjova z úhlu se neujala.
13:52
V postavení mimo hru se nacházel Archipov.
13:07
Chyba hostů na modré dovedla k šanci hráče Kazaně, ale branka z toho není.
12:56
Velká šance Obuchova, který ale brankáře neprostřelil a nakonec ho ještě poslal k ledu.
12:30
Domácí se snažili propracovat do útoku, ale vše končí zakázaným uvolněním.
11:32
Bitka v podání Ryana Wilsona a Viktora Baldajeva! Oba hráči jsou vyloučeni na pět minut za šarvátku.
11:32
10:43
V další akci útok s českým útočníkem Radilem, ale gól z toho nebyl.
10:10
Tvrdou ranou trefen Rylov, který odjel na střídačku.
10:02
Velice aktivní Vjačeslav Leščenko jel sám na Garipova, ale ten si poradil a útočníka vychytal.
09:22
Teď málem přineslo napadání Spartaku úspěch, ale vše nakonec bylo z pohledu domácích zažehnáno.
08:44
Domácí stříleli hned po buly, ale střela byla zblokována, stejně jako následný pokus od modré čáry.
08:25
Další útok domácí zakládají za vlastní brankou, ale hosté vzorně napadají.
07:55
Ke střele od modré se dostali hokejisté Ak Barsu, ale úspěšní nebyli.
07:30
V šanci byl u betonů gólmana Vjačeslav Leščenko.
07:20
V útočné třetině opět usazený Spartak, ale gól z toho není.
06:00
Do útoku se hnal Igor Levickij, který také prověřil soustředění brankáře soupeře.
05:38
Na druhé straně v útoku Lukojanov, ale Engren pozornost udržel.
05:20
Opět ve střelecké pozici Radil, ale Garipov si s jeho střelou poradil.
04:48
Engren zatím pozorný.
04:23
Oscar Moller teď nedostal dobrou přihrávku, jinak mohl jít do dobré pozice.
03:55
Do útoku se konečně dostávají i domácí v čele s Dmitrijem Archipovem.
03:04
Do dalšího útoku se hnal Voronin, ale akce nebyla úspěšná.
02:30
V další šanci se při přesilovce objevili hosté, ale brankář Garipov si tentokrát poradil
01:05
Začátek utkání hostům nevychází a Obuchov je vyloučen na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
00:34
Spartak právě vstřelil branku!
To je úvod, jak má být. Krátce po začátku se prosazuje LUKÁŠ RADIL. Asistence: Grigorij Šafigulin.
00:01
Arénou zní ruská hymna a zápas již tedy brzy začne.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Rynnas) – Zacharčuk, Wilson, Jarulin, Rylov, Kornějev (A), Tokranov – Čibisov, Lukojanov, Tkačjov – Obuchov, Moller, Azevedo – Gluchov, Malychin, Musin – Golubjov, Svitov (C), Archipov

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Genoway, Jermakov, Gilroy, Sorokin, Bělov, Dyblenko (A), Korobov, Baldajev – Radil, Šafigulin, Glazačev – Potapov (C), Bodrov (A), Klimenko – Leščenko, Vasiljev, Šmeljov – Li, Voronin, Levickyj

Rozhodčí: Gašilov, Gusev – Majtak, Pronskich.
Ak Bars Kazaň

Domácí tým můžeme najít na postupové 7. pozici Východní konference, což není špatné. V Charlamovově divizi se nachází na 4. příčce. Kazaň si nevede špatně v domácích zápasech, kdy do vítězného konce v základní hrací době dovedli její hokejisté hned 7 ze 13 utkání.
Spartak Moskva

Hosté se v současnosti nachází na 11. místě Západní konference KHL. Co se týče Bobrovovy divize, zde se nachází na 6. příčce a postup do play-off je zatím celkem dost vzdálen. Ve venkovních zápasech si Spartak nevede až tak špatně, když se nachází na 5. příčce Západní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.