1. Pekka Rinne (NSH) 31 zák., 0 gólů, 100%
Branky a nahrávky: 39. Smith (Wilson), 54. Forsberg (Ribeiro).
Rozhodčí: Francis Charron, Marc Joannette – Tim Nowak, Jonny Murray.
Využití: 0 -0. V oslabení: 0 – 0.
Průběh zápasu: 2:0.
Dnešní utkání sledovalo 17 113 diváků.
Střely na bránu: 26 – 31.
Je dobojováno! Byly to nervy až do konce, ale domácí hokejisté si nakonec z dnešní bitvy odnášejí troufnu si říci poněkud nezasloužené vítězství. Zápasu by totiž slišela mnohem více plichta, protože Edmonton byl po dlouhou dobu mnohem aktivnějším celkem a povedlo se mu i vstřelit gól, který ale nakonec nebyl uznán. I o tom ale hokej někdy je...
59:50
Tak teď už to vypadalo na pojistku v podobě třetí branky, ale jeden z obránců hostí stihl ještě žabkou situaci zachránit.
59:30
Vyhodit puk se ale domácím nějak tak nedaří.
59:00
Zatím ale hosté nevymysleli nic světoborného. Domácí se přesile zatím v pohodě brání a směřují za vítězstvím.
58:38
Edmonton v šesti.
58:15
Na hráčích ve žlutém je teď vidět dobrá nálada.
57:48
Nahození puku Halla do útočného pásma bylo jakýmsi oznámení, že Edmonton už se dnes asi na nic nezmůže.
57:00
A to se jim i daří.
56:35
Taktika domácích hokejistů je jasná a očividná. Držet puk co možná nejdále od svého brankáře.
55:50
Hokejisté v bílých dresech se ještě pokoušejí o nějaké akce, ale myslím, že z jejich strany už je to jen zmar.
54:30
Teď už to tedy mají domácí hokejisté zcela ve svých rukách.
53:46
Ference (EDM) – 2 minuty, držení protihráče.
53:02
Nashville právě vstřelil branku!
Autorem branky je FILIP FORSBERG, který obdržel perfektní puk od Ribeira po obrovské hrubce Ference, kterému za vlastní bránou nevyšlo nahození puku o mantinel, a daroval ho tak (ne)dobrovolně právě asistentovi branky Ribeirovi. Forsberg už to měl následně opravdu jednoduché. Asistence: Mike Ribeiro.
51:50
Teď to bude opravdu hodně na obou brankářích.
51:30
Domácí teď ale hosty zlobí.Teď se jim konečně začíná dařit držet puk co nejdál od Rinneho.
50:50
Po delší chvíli se teď hokejisté ve žlutém dostali do útočného pásma na více jak dvě vteřiny...
50:02
49:30
Rinne bude podle mého názoru dnes zvolen jednou z hvězd utkání. To, jak své spoluhráče drží je až neuvěřitelné.
49:00
Hosté sice mají puk na svých holích, ale Predators dělají vše proto, aby neinkasovali.
48:02
Ribeiro (NSH) – 2 minuty, držení protihráče.
47:48
Nutno přiznat, že Nashville si zatím trpí vedení. Za svou pasivitu by si inkasovat zasloužil.
46:55
I tak ale zůstávají Oilers u puku.
46:07
Nugent-Hopkins teď sice dostal po Josiově podklouznutím za bránou puk za Rinneova záda, ale rozhodčí po dlouhém bádání s videorozhodčím usoudili, že branka nemá platit. Tím udělali velkou radost domácím fanouškům.
45:37
Oilers by si upřímně za svou snahu branku zasloužili.
44:59
Rinne raději teď chytá puk sám pro sebe, protože se to kolem něj hemžilo velkým množstvím hráčů v bílích dresech.
44:44
43:30
Domácí ale dobře brání.
42:44
Fisher (NSH) – 2 minuty, hákování.
41:30
Je jasné, že to budou ještě pořádné nervy na obou stranách.
40:40
Teď ale musel opět zasahovat Rinne, po jednom z jedovatých pokusů hráčů Edmontonu.
40:26
Do třetí části hry vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří jakoby chtěli přidat rychlou pojistku v podobě druhého gólu.
40:01
Střely po druhé třetině: 23 -22.
Je za námi čtyřicet minut dnešního utkání. I když ve druhé třetině byli o mnoho aktivnější hokejisté Edmontonu, nejdůležitější okamžik přišel osmašedesát vtřeřin před zazněním sirény po úspěšné střele Craiga Smitha, který poslal domácí Nashville do vedení.
40:00
39:30
Třetina už se jen dohrává.
38:52
Autorem branky je CRAIG SMITH, který gólově využil skvělou Wilsonovu přihrávku a ranou pod horní tyč nedal Talbotovi v brance žádnou šanci. Asistence: Colin Wilson.
38:38
Druhá třetina se pomalu blíži ke svému konci. Padne ještě nějaká branka?
38:03
A nebezpečí bylo i před Rinnem, ale stále se hraje bez branek.
37:50
Tak se jim to povedlo, a hned z toho bylo velé nebezpečí pro Talbota. Ještě štěstí, že Bourqueho nahrávku jednomu z najíždějících spoluhráčů stihl zachytit jeden z navrátivšíh se beků Oilers.
37:15
Pretorům se teď nedaří osvobodit se ze sevření Oilers.
36:01
Talbot se musel pořádně protáhnout po střele jednoho z domácích beků od modré. Skóre ale zůstává stále stejné.
35:25
35:07
Tato přesilovka tedy hostům moc nejde. Oilers si nevytvorřili žádnou šanci.
34:24
Hráči ve žlutých dresech se osvobozují a mohou jít s klidem vystřídat.
33:25
Neal (NSH) – 2 minuty, vražení na hrazení.
33:20
Predátoři teď hodně pozlobili obránce Oilers, ale ti se nakonec osvobodili a dostali puk mimo své nebezpečí.
32:46
Hra se teď hodně kouskuje.
32:29
Ale zdání klame. Teď se brankář Edmontonu také zapotil po Jackmanově střele.
31:31
Tedy, Rinne musí být ve druhé části hry hodně, hodně pozorný. To Talbot takové nepříjemnosti moc řešit nemusí.
30:20
Gaustad teď tvrdým, ale čistým, hitem poslal u mantinelu k ledu Purcella.
30:11
Rinne chytá další střelu a následuje komerční přestávka, při které si bude moci odpočinout.
29:33
Smith se pokoušel projít skrze dva bránící hráče Edmontonu, ale nepovedlo se mu to.
29:15
Oilers jsou hodně dotěrní. Hrají tvrdě a na tělo.
28:25
Toho teď po další střele hostů musela dokonce podržet levá tyčka jeho brány. Alespoň je vidět, že si tyče své brány před druhou třetinou dobře postavil.
27:57
Oilers jsou v této fázi hry aktivnějším celkem. Teď se hraje především před Rinnem.
27:36
Letestu teď dokázal trochu vyhodit z rovnováhy Rinneho, který chtěl za bránou rozehrát puk pro své spoluhráče.
26:31
Rinne se teď zapotil po další střele hostů, která proletěla kolem jeho pravé nohy. Skóre ale zatím zůstává bez branek.
25:41
A Rinne chytá puk po střele jednoho z hostujících hráčů znovu. Nic na tom nemění ani dorážení Pouliota, kterého uklidňují obránci Nashbillu.
25:23
Na druhé straně teď chytil Rinne puk po Hallově pokusu.
24:17
Obrovská šance Nashvillu, ve které se objevil Wilson, který využil hrozitánské hrubky hráčů Oilers. Těm ujel a šel sám proti Talbotovi, který ale své spoluhráče výrazně podržel.
23:17
Jones napálil od modré, ale jeho bomba trefila jen Schultze, který se okamžitě skácel k ledu. To mohlo bolet.
23:10
Sekera teď ubránil dva hráče Nashvillu.
22:23
Na druhé straně ledu ukončuje přečíslení hostů Rinne.
21:50
Hodgson teď naopak velmi šikovně napadal rozehrávku Oilers a nakonec z toho vytěžil vhazování před Talbotem.
21:05
Jarnkrok nestihl nahození puku svých spoluhráčů, a tak se těžiště hry vrací před Rinneho.
20:27
Nugent-Hopkins dobře přečetl myšlenyk obránců Nashvillu, ale nakonec ho zastavil ofside.
20:01
Střely po první třetině: 14 – 8.
Je za námi první část utkání. V ní branka nepadla. Hokej je to zatím z obou stran více méně vyrovnaný. Zpočátku měli o trochu více ze hry hosté z Edmontonu, ale Nashville zabral a druhá část třetiny patřila pro změnu spíše jemu.
20:00
19:25
Jeden z beků Oilers teď podklouz ve středním pásmu a domácí tak mohli jít před Talbota. Oilers se ale ubránili.
19:00
Arvidsson se teď opřel do puku s takovou silou, až spal na led.
18:03
17:45
Smith si sjel šikovně pod pravý kruh k bráně a nebezpečně vypálil. Pohotový Talbot ale jeho střelu vyrazil.
17:00
Oilers vyhazují puk mimo své nebezpečí.
16:03
Pouliot (EDM) – 2 minuty, podražení.
15:19
Talbot se teď pořádně zapotil po dělovce Eckholma z modré. Jen koukal, zdali se puk nedostal za jeho záda.
14:27
Předvedená hra Nashvillu na ve mně zatím vyvolává poněkud zklamání. Domácí toho totiž zatím moc nepředvedli.
13:14
Korpikoski to teď na domácího brankáře zkoušel backhandem, ale nebyl moc úspěšný.
12:40
Purcell se pokoušel vykouzil něco s pukem v obležení několika hráčů Nashvillu, ale nakonec jim ho jen přenechal.
11:49
Hodgson napřáhl z modré, ale Tolbot vyrazil.
11:37
Oilers teď dobře napadli domácí v rozehrávce, ale nakonec se důraznému Hodgsonovi povedlo puk dostat dopředu z obranného území.
10:29
09:23
Rinne teď čelil další nepříjemné situaci, ale naštěstí pro domácí se nic nestalo.
08:29
Neal (NSH) – 2 minuty, vysoká hůl.
08:29
James Neal teď najel se svou holí na Andreje Sekeru a půjde si odpočinout na dvě minuty na trestnou lavičku.
07:36
Nyní se ale těžiště hry přeneslo znovu před Rinneho.
06:55
Hodgson byl teď až moc dotěrný, a tak hostující obránci raději volili rozumné uklidnění hry ve vlastním obranném pásmu.
06:34
05:30
A znovu se domácím puk povedlo vyhodit ze své třetiny. Oilers zatím nic nepředvedli.
05:00
Predatoři se osvobozují.
04:34
Weber (NSH) – 2 minuty, držení protihráče.
03:07
Zatím se hraje převážně u brány Oilers, ale vážnější šanci si Predators vypracovat zatím nedokázali.
02:25
Nashville má od úvodních okamžiků podle předpokladů puk více na svých holích.
02:00
Lander se dostal k prvnímu vážnějšímu ohrožení Rinneho branky, ale ten nakonec ani nemusel zasahovat.
00:01
Úvodní vhazování pro domácí celek.
00:01
Obě mužstva již jsou na ledě. Proběhlo úvodní zaznění hymen a klání za malou chvíli vypukne.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Ellis, Ekholm, Jones, Jackman – Neal, Ribeiro, Forsberg – Smith, Fisher, Wilson – Jarnkrok, Hodgson, Arvidsson – Bourque, Gaustad, Nystrom.

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Schultz, Klefbom, Fayne, Sekera, Gryba, Ference – Purcell, Nugent-Hopkins, Hall – Korpikoski, McDavid, Pouliot – Jakupov, Lander, Slepyšev – Klinkhammer, Hendricks, Letestu..
Československá stopa v utkání
Andrej Sekera (EDM) – obránce, 1 zápas, 0 gólů
Loňská vzájemná bilance

Edmonton Oilers – Nashville Predators 1:4
Nashville Predators – Edmonton Oilers 3:2
Nashville Predators – Edmonton Oilers 1:0 po prodl.
Edmonton Oilers

To Edmonton je po prvním utkání zatím bez bodu, protože podlehl St. Louis Blues 3:1, byť po první třetině vedl. O jediný zásah Oilers se postaral v osmnácté minutě Ryan Nugent-Hopkins.
Nashville Predators

Nashville v úvodním kole utrpěl vítězství na domácím ledě v souboji s Carolinou 2:1 poté, co obě jeho branky vsítili už v první třetině Craig Smith a Viktor Arvidsson.
Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu dalšího utkání Západní konference zámořské NHL. V dnešním utkání se utkají celky Nashvillu Predators a Edmontonu Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.