Pro dnešek je to z mé strany vše. Budu se na vás opět těšit u dalších onlajn přenosů. Nashledanou!

Tomáš Plekanec (MTL) 0+3, 1 střela, čas na ledě 18:49
Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:32
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Devante Smith-Pelly (MTL) 2+0
2. Max Pacioretty (MTL) 1+1
3. Tomáš Plekanec (MTL) 0+3
Skončilo utkání kanadsko-americké NHL, ve kterém New York Rangers podlehli týmu Montreal Canadiens. Po dvou třetinách svítil na kostce v Madison Square Garden stav 1:2, když se za hosty trefili Sven Angrighetto a poté Devante Smith-Pelly. V závěru druhého dějství snižoval Rick Nash a vypadalo to, že ze zápasu bude drama. Začátek první třetiny však všechny vyvedl z omylu, když se hned v úvodu Canadiens dvakrát prosadili. Nejprve svůj druhý gól v utkání přidal Devante Smith-Pelly a vzápětí skóroval Alex Galchenyuk a bylo po zápase. V 50. minutě uzavřel skóre na konečných 1:5 Max Pacioretty.
59:00
Probíhá poslední minuta tohoto duelu.
58:20
Hosté jsou kompletní. Necelé dvě minuty do konce zápasu.
57:40
Condon nemusel prozatím zasahovat. Přesilová hra se domácím vůbec nedaří.
56:55
Jemelin vyhazuje až k Raantovi. New York musí začít až od své brány.
56:20
Vylučovat se bude také na straně Canadiens. Nathan Beaulieu už sedí na trestné lavici za krosček.
55:40
Jezdci se ještě o kosmetickou úpravu skóre, ale nedaří se jim vypracovat větší příležitost.
54:13
Puk skončil mimo hřiště. Vhazování nařízeno ve středovém kruhu.
53:30
Dělovka Petryho se k Raantovi nedostala, neboť byla zblokovaná domácí obranou.
52:02
Rangers přežili oslabení bez větších nervů a Lindberg je na ledě.
50:45
Andrighetto sice protečoval do útočného pásma, ale hosté o území vzápětí přicházejí díky dalšímu vyhození.
50:12
Newyorčané se ihned po vhazování osvobozují.
50:02
Oscar Lindberg putuje za katr za nedovolené bránění. Přidají hráči Montrealu šestý gól?
49:06
Tohle už bylo na brankářskou jedničku New Yorku moc! Henrik Lundqvist přepouští své místo v bráně Anti Raantovi.
49:06
Montreal právě vstřelil branku!
Pátý gól v sítí Rangers!! Krásnou kombinaci rozjel přihrávkou po mantinelu do rohu hřiště Tomáš Plekanec, kde našel Alexe Galchenyuka, který z první přihrával před bránu na MAXE PACIORETTYHO, který překonal Lundqvista popáté. Asistence: Alex Galchenyuk, Tomáš Plekanec
48:48
Mats Zuccarello dostává dvě minuty za podražení P. K. Subbana. Je zde šance pro Montreal navýšit skóre.
47:58
Další obrovský závar před bránou New Yorku. Jeden z hostujících útočníků dostal puk mezi kruhy, naznačil střelu, načež ho Lundqvist vytlačil dobrým vyjetím za bránu. Akce však pokračovala a puk se dostal ke Galchenyukovi, který proti kotouči jen nastavil hokejku a brankář Newyorčanů se opět vyznamenal.
45:52
V další obrovské šanci byl znovu Lindberg. Na Condona ale opět nevyzrál.
44:01
Třetí třetina zatím nabízí hokej nahoru dolů, šance střídá šanci. Úspěšnější jsou však hosté z Montrealu.
42:22
Nathan Beaulieu se řítil sám na Henrika Lundqvista, ale proti jeho střele zápěstím se vytáhl švédský brankář skvělým zákrokem lapačkou.
42:06
Newyorčané mohli bleskurychle snížit! Oscar Lindberg pálil z vyložené pozice, ale Mike Condon se uvedl skvělým zákrokem.
41:29
Tak to je tvrdá rána pro New York! Další nepřesnou přihrávku zachytil ve středním pásmu ALEX GALCHENYUK, který vjel do pásma, poté se pokusil o přihrávku, kotouč se však k němu odrazil zpátky a následně prostřelil brankáře Rangers. Bez asistence.
40:17
I nástup do třetí třetiny se hostům podařil! Chybu v rozehrávce využil Tomáš Plekanec, jenž poslal kotouč na DEVANTA SMITHE-PELLYHO, který si vybruslil z rohu kluzistě a bekhendem zasunuje puk za Lundqvista. Asistence: Tomáš Plekanec.
40:01
V bráně Canadiens dochází ke změně. Carey Price je nahrazne Mikem Condonem!!
40:01
Další třetina začne přibližně v 03:03 .
Druhá perioda je u konce. Canadiens vstoupili skvěle i do prostřední části. Ve 23. minutě po přihrávkách Plekance a Paciorettyho zvyšoval náskok svého týmu Devante Smith-Pelly. Ve 37. minutě však dokázali Rangers snížit zásluhou přesilovkové trefy Ryana McDonagha a zápas je tak stále otevřený.
40:00
39:11
Derick Brassard vyzkoušel pozornost montrealského brankáře. Ten však s jeho střelou neměl výraznější problém.
37:42
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí snižují na rozdíl jedné branky! Ryan McDonagh obdržel kotouč na modré čáře, vystřelil zápěstím a jeho pokus se před bránou otřel snad o výstroj RICKA NASHE, kterému je tak trefa připsána. Asistence: Ryan McDonagh, Derick Brassard.
37:00
Další příležitost pro newyorské hráče. Alex Galchenyuk je poslán na trestnou lavici za nedovolené bránění.
35:10
Markov na ledě. Rangers se prakticky nedostali ke střele. Tato přesilovka se týmu z východu Spojených států vůbec nepovedla.
35:00
Puk je ve středním pásmu. Ani tuto početní výhodu New York nevyužije.
34:18
Po vyhození hostů rozehrává od své brány domácí obránce Yandle.
33:10
Andrej Markov se provinil proti pravidlům. Zahákoval Ricka Nashe a odsedí si za to dvě minuty.
32:39
Rick Nash vyzkoušel pozornost gólmana v brance týmu z jihovýchodu Kanady, ale svou střelou z téměř nulového úhlu nemohl překvapit brankářskou jedničku Montrealu.
31:33
Tomáš Plekanec opouští lavici trestů. Kanadský tým přežil oslabení hlavně díky svému brankáři.
31:20
Skvelý Price drží zatím nulu na svém kontě!! Nyní Neworčané pořádně zatopili montrealské obraně. Postupně pálili Yandle a Zuccarello, ale brankář Canadiens si se všemi pokusy poradil.
30:01
Hosté se osvobozují.
29:33
Tomáš Plekanec oslabuje svůj tým. Je potrestán menším trestem za podražení.
28:45
Pěkná akce v podání Rangers. Jesper Fast obdržel přihrávku na levou stranu, odkud přihrával před bránu na Oscara Lindberga. Jeho přihrávku však na poslední chvíli zastavil Price svou holí. Kdyby tak neučinil, tak by na Lindberga čekala odkrytá klec Canadiens.
27:35
Odpískáno zakázané uvolnění domácích, což se nelíbí newyorským fanouškům, kteří svou nelibost dávají hlasitě najevo.
26:38
Hráči nyní mají delší čas k odpočinku, neboť je před nimi komerční přestávka.
25:46
Rangers hrají v plném počtu. Mohou se tak opět pokoušet o snížení skóre.
25:43
Hosté se dlouho nemohli propracovat k vážnějšímu ohrožení branky New Yorku. Až v závěru z dobré pozice pálil Subban, ale strážce newyorské svatyně jeho pokus pokryl ve svých chráničích.
23:46
Oscar Lindberg si půjde odpočinout na dvě minuty za sekání. Další přesilová hra pro Canadiens.
22:25
Montrealu se opět povedl vstup do třetiny! Nahozený puk si za bránou našel Max Pacioretty, který jej naservíroval před bránu na DEVANTA SMITHE-PELLYHO, který překonává Lundqvista podruhé. Asistence: Max Pacioretty, Tomáš Plekanec.
22:13
Stalbergova střela skončila ve výstroji Price. Vhazování před hostující bránou.
21:40
Rangers se však nepřesnou přihrávkou sami připravili o útočné pásmo.
20:57
Domácí jen odevzdávají puk svému soupeři a jdou střídat. Montreal musí začít za svou bránou.
20:18
Max Pacioretty se bleskově po začátku druhé třetiny dostal do dobré pozice, ale jeho střelu přes obránce chytá Henrik Lundqvist.
20:01
Další třetina začne přibližně v 02:07.
První dějství je minulostí. Za svou aktivitu v úvodu byli Canadiens odměněni gólem, o který se postaral Sven Andrighetto. Hosté pak byli ještě nějakou dobu aktivnější, ale závěr periody už patřil New Yorku, kteří se zatím marně snaží překonat výtečného gólmana Montrealu.
20:00
19:57
Vyrovnat mohl Derick Brassard, ale i jeho pokus kryje zatím bezchybný Carey Price.
19:09
Hosté přežili hru v oslabení, Weise je na ledě a hraje se opět v pěti proti pěti.
19:00
Začala poslední minuta první třetiny.
18:35
Hostující brankář chytá i pěknou střelu Lindberga a Canadiens se osvobozují.
18:02
Price odolal tvrdé střele McDonagha i následné skrumáži před svou bránou.
17:19
Boyle je na ledě a uvidíme přesilovou hru v podání Rangers.
17:09
Za nedovolené bránění vůči Jesperu Fastovi půjde pykat na trestnou lavici Dale Weise. Bude se tak chvíli hrát 4 na 4.
16:42
Pacioretty ze slibné pozice z mezikruží trefuje pouze připraveného švédského brankáře a domácí se poté osvobozují.
15:35
Nahození Subbana v pohodě kryje Lundqvist.
15:19
A máme zde první přesilovou hru utkání, kterou si zahraje Montreal. Dan Boyle si odsedí menší trest za podražení.
15:06
Hra je opět přerušena. Sudí postřehl hru vysokou holí domácího celku a vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:49
Hra plyne velice rychle. Zbývá něco málo přes pět minut do konce první třetiny a po zakázaném uvolnění Montrealu se vhazuje před hostující brankou.
13:05
Hayes neměl komu přihrát, protože jeho spoluhráči střídali, a tak nahodil z vlastní poloviny na Price. Montreal je tedy u puku a rozehrávají zpoza vlastní brány.
12:24
Nahození hostujícího útočníka končí u Lundqvista, který puk podržel v lapačce a vhazovat se bude po jeho pravici.
11:59
Postavení mimo hru na straně Newyorčanů. Následuje komerční přestávka.
10:20
V první deseti minutách jsou jednoznačně aktivnější hráči kanadského týmu. Rangers se zatím nemohou dostat do tempa.
09:05
Ofsajd však domácí zastavuje v jejich útočné iniciativě.
08:45
Oba celky střídají a Rangers rozjíždějí další útok.
07:52
Girardiho nahození končí mimo a brankář Montrealu nemusel zasahovat.
06:30
New York se snaží rychle odpovědět, ale zatím se nedostávají k ohrožení Priceovy svatyně.
04:45
Canadiens se v úvodu utkání ujímají vedení. Střelu Subbana od modré se pokusil tečovat Eller, ale jeho pokus se odrazil přímo ke SVENU ANDRIGHETTOVI, který bekhendem překonává Lundqvista. Asistence: Lars Eller, P. K. Subban.
04:23
Stepan nezachytil těžkou přihrávku od svého spoluhráče a znovu se píská icing New Yorku.
03:37
Pískána přihrávka rukou a vhazuje se ve středním pásmu.
02:14
Dobrým napadáním přinutili domácí chybně rozehrát, a tak získávají puk na své hokejky.
01:42
Zakázaným uvolněním se provinili Newyorčané a vhazuje se před Lundqvistem.
01:05
Akci Fleischmanna zastavuje hvizd sudího, který píská postavení mimo hru.
00:21
Úvodní vhazování vyhráli hosté a pokoušejí se rozvinout útočné snažení.
00:01
V Madison Square Garden právě dozněla kanadská hymna a nyní je na řadě i ta americká.
I dnešní střetnutí bude o pár minut opožděno, což není u NHL nic neobvyklého.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi (A), McDonagh (C), Boyle, Staal, Klein, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Hayes, Stepan (A), Kreider – Fast, Lindberg, Miller – Stalberg, Stoll, Moore

Montreal Canadiens: Price (Condon) – Subban (A), Markov, Petry, Jemelin, Beaulieu, Gilbert – Smith- Pelly, Plekanec (A), Pacioretty (C) – Andrighetto, Galchenyuk, Eller – Weise, Desharnais, Fleischmann – Sjomin, Flynn, Byron

Rozhodčí: Romasko, Kowal – Devorski, Cvik.

MONTREAL CANADIENS

Mužstvo z jihovýchodu Kanady posbíralo ve dvaadvaceti utkání rovněž 34 bodů, což je stejný počet, jakým se může pyšnit i jeho dnešní soupeř. Tento bodový zisk z něj dělá lídra Atlantické divize a řadí ho, avšak jen o skóre, na druhou pozici ve Východní konferenci právě za Newyorčany. Co se týče aktuální formy, tak na tom nejsou Canadiens vůbec zle. Z posledních pěti utkání vytěžili 6 bodů. V bráně i dnes nastoupí Carey Price, a tak bude k vidění souboj dvou gólmanských velikánů. Nepříjemnou zprávou pro Montreal je, že se delší dobu budou muset obejít bez jednoho ze svých nejproduktivnějších hráčů a člena elitní formace, Brendana Gallaghera, který si z minulého zápasu odnesl zlomený prst na ruce.

NEW YORK RANGERS

Tým ze Spojených států pokračuje ve skvělých výsledcích a právem se drží na čele jak Metropolitní divize, tak i Východní konference. V posledních pěti střetnutích dokázali čtyřikrát zvítězit a připsali si na své konto 8 bodů. Celkově jich tak mají jíž 34. Pouhých osmatřicet obdržených branek ve 21 zápasech je více než skvělá vizitka a dělá v tomto ohledu z New Yorku nejlepší tým celé ligy. Navíc to vypadá, že se střelecky probouzí kanonýr Rick Nash, který v posledních dvou zápasech vstřelil 4 góly. V bráně bude dnes měla opět nastoupit brankářská jednička týmu, Henrik Lundqvist.

24.11.2015 New York Rangers – Nashville 3:0
22.11.2015 Florida – New York Rangers 4:5 pp.
20.11.2015 Tampa Bay – New York Rangers 2:1
16.11.2015 New York Rangers – Toronto 4:3
14.11.2015 Ottawa – New York Rangers 1:2 sn.

Na soupisce nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zámořské NHL, ve kterém se střetnou vedoucí celky svých divizí. New York Rangers přivítá na svém ledě v Madison Square Garden celek Montreal Canadiens. Utkání začíná v 01:00.