Tomáš Hertl (SJS) 1+1, 3 střely, čas na ledě 15:26
Jiří Hudler (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:20
Michael Frolík (CGY) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:29
Tři hvězdy utkání:
1. Tomáš Hertl (SJS) 1+1
2. Marc-Edouard Vlasic (SJS) 1+1
3. Tommy Wingels (SJS) 1+1
Skončilo utkání, ve kterém dnes naprosto zaslouženě domácí Sharks porazili hosty z Calgary poměrem 5:2. Klíčovým momentem zápasu byly dvě využité přesilovky v polovině zápasu, Žraloci pak už průběh zápasu kontrolovali. Dvěma body se na výhře podílel i Tomáš Hertl, který odehrál v dresu San Jose velmi dobrý zápas. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
58:43
Calgary právě vstřelilo branku!
Flames snižují na rozdíl tří branek. MICHEAL FERLAND si sjel na přihrávku Davida Jonese z rohu hřiště a překonal jiného Jonese, Martina.
Asistence: David Jones.
57:46
Další icing San Jose.
57:37
Jones Hudlerovu střelu z dálky viděl a bez problémů jí kryje.
57:00
Zakázané uvolnění domácích vrátí hru před Jonese.
56:53
Ofsajd Calgary.
56:01
Ferland nastřelil tyčku Jonesovy branky!
55:14
Dobré střídání prvního útoku Sharks, který zamkl hosty v jejich obranném pásmu.
53:50
Domácí v plném počtu, Ward nahazuje do útočného pásma.
52:59
Velice dobrá přesilovka Calgary, pokusy Giordana, Gaudreaua ani Brodieho se však neujaly.
52:15
Brodie měl po přihrávce Giordana už odkrytou branku, nebyl však ideálně postavený a tak netrefil puk ideálně.
51:40
Celá akce tedy nakonec končí pouze dvouminutovým trestem pro Brandona Dillona za hákování.
51:40
Calgary po akci Bennetta vstřelilo branku, ale rozhodčí ukončili výhodu hostů hvizdem těsně před tím, než puk prošel za čáru.
50:07
San Jose právě vstřelilo branku!
Velice rychlá odpověď domácích, kteří si berou zpět čtyřbrankový náskok. Rychlý kontr po přihrávce Wingelse přesně zakončil obránce MARC-EDOUARD VLASIC.
Asistence: Tommy Wingels, Matt Nieto.
49:42
Hosté se poprvé v zápase gólově prosazují. MARKUS GRANLUND si najel s pukem do útočného pásma a přesnou střelou překonal Martina Jonese, který tak přichází o čisté konto.
Asistence: T.J. Brodie, Mark Giordano.
49:01
Ztichlé obecenstvo teď probrala bitka mezi Colbornem a Müllerem, kterou vyhrál domácí obránce.
48:05
Čtvrté formace obou týmů si teď vedly dobře při svých střídáních, gólové příležitosti však v této třetině k vidění nejsou.
45:54
Donskoi prověřil Hillera, který dnes nezažívá dobrý návrat po měsíční absenci.
43:52
Martin Jones raději podržel puk, domácí hráči jako by vstoupili do třetí třetiny s pocitem, že se zápas dohraje sám.
43:02
Sam Bennett tak dlouho mířil, až nakonec branku Jonese minul. Calgary je nicméně ve třetí třetině zatím velmi aktivní.
41:20
Dobrý zákrok Jonase Hillera proti střele Joela Warda, který dostal pěknou přihrávku od Marleaua.
40:25
Dva zákroky Martina Jonese po střelách Engellanda a Frolíka na úvod třetí části.
40:01
Střely na branku po druhé třetině: 23-17
Domácí uprostřed druhé třetiny přidali další dvě branky a po 40 minutách tak vedou už 4:0. Calgary už působí trochu odevzdaně a vypadá to, že dnes je o vítězi rozhodnuto. Čeká nás ale ještě závěrečná dvacetiminutovka, ve které bude zajímavé sledovat, zda-li se Flames ještě vzchopí a se zápasem něco udělají. Třetí třetina začne přibližně v 5:59.
40:00
39:52
Puk na domácí střídačce.
38:50
Krásná akce Tomáše Hertla zakončená obtočením kolem branky gólem nekončí.
38:10
Dobré střídání Mikea Browna, který zaměstnával obranu Flames. Jeho otočku kolem branky ale Hiller vystihl.
37:14
Monahan příliš váhal s vjezdem do útočného pásma a spoluhráči přejeli modrou čáru rychleji, ofsajd Calgary.
36:01
Jednoduchý zákrok pro Martina Jonese proti střele Michaela Frolíka. Komerční přestávka.
34:34
Dillonovu střelu vyrazil Hiller do rohu.
32:58
Střela Giordana byla zblokována a puk skončil mimo hřiště.
32:12
Jonesův pokus letí vysoko nad branku San Jose.
30:54
Tohle už zavání debaklem. San Jose využívá i přesilovku pět na čtyři, když se po přihrávce Pavelskiho přesně trefil PATRICK MARLEAU. Tyto dvě slepené branky domácích během 50 vteřin dost možná rozhodují dnešní utkání.
Asistence: Joe Pavelski, Brent Burns.
30:04
Tak to bylo rychlé! Sharks si několikrát vyměnili puk, Pavelski ho pak předložil před branku JOELU WARDOVI, který zblízka potřetí překonal Jonase Hillera. Domácí vedou už o tři branky.
Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.
29:51
Sharks si zahrají necelou půlminutku v pěti proti třem! Hertl byl zasažen vysokou hokejkou a Dennis Wideman odchází na trestnou lavici.
29:05
Markus Granlund ujel s Brodiem v oslabení a přečíslení dva na jednoho řešil střelou, kterou si Martin Jones pohlídal.
28:16
Nakonec je z toho vyloučení pro Deryka Engellanda za hrubost, domácí si tedy poprvé zahrají v početní výhodě.
28:16
Po zákroku Hillera se strhla menší šarvátka.
27:45
Hra je přerušena kvůli zásahu vysokou holí, vhazovat se bude v útočném pásmu San Jose.
27:16
Brodieho tvrdou ránu schytal Jiří Hudler.
27:07
Po sérii tvrdých hitů za brankou Jonese domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
26:25
Tragická přesilovka hostů je u konce, Müller zpátky na ledě.
25:30
Žraloci se opět osvobozují, tentokrát po špatném zpracování puku Widemana.
24:52
Hamiltonova nepřesná rozehrávka vrací hosty k Hillerovi.
24:23
Mirco Müller tvrdě dohrál Joorise u mantinelu a vysloužil si dvě minuty za vražení na hrazení, druhá přesilovka pro Calgary v úvodu druhé třetiny.
23:50
Joel Ward se pěkně uvolnil a předložil puk Donskoiovi, který na jeho přihrávku ale nakonec nedosáhl.
23:05
Paul Martin dokázal na druhý pokus vyhodit puk z obranného pásma.
22:09
Zatím největší šance hostů v zápase, když Martin Jones vůbec nevěděl, kde je po střele Hamiltona puk. Joe Colborne ho ale nedokázal dopravit do branky.
21:43
Hned po buly pálil Mark Giordano, Jones jeho pokus chytá.
21:39
První přesilovku zápasu si zahrají hosté z Calgary, kteří vstoupili do druhé části aktivnější. Vyústěním je dvouminutový trest pro Patricka Marleaua za hákování.
20:47
Matt Stajan přestřelil branku San Jose.
20:01
Střely na branku po první třetině: 11-10
Rychlá první třetina je za námi, San Jose jí vyhrálo 2:0 díky dvěma úspěšným akcím třetího útoku. Pod oběma góly byl podepsaný Tomáš Hertl, když na jeden přihrál a druhý sám vstřelil. Hosté neodehráli dobrou třetinu a pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk z dnešního zápasu, musí přidat ve všech ohledech. Druhá třetina začne přibližně v 5:03.
20:00
19:20
Domácí už nechtějí přijít do přestávky o dvoubrankový náskok a trochu se stáhli, puk teď kontrolují Flames.
17:11
Zcela sám se zjevil mezi kruhy Joe Thornton, Hiller ho ale vychytal.
17:04
Icing Calgary.
15:27
Další šance pro Hertla po zaváhání obrany hostů gólem nekončí.
14:39
Třetí gól si teď málem vstřelili Flames sami, když Hiller jen tak tak zachytil puk po odrazu od brusle svého obránce.
12:36
V dobrém výkonu pokračuje domácí třetí útok, který byl před zápasem kritizován trenérem DeBoerem. TOMÁŠ HERTL zkusil štěstí z úhlu po přihrávce od Dillona a prostřelil Jonase Hillera, který si tuto branku za rámeček nedá. Druhý bod pro českého útočníka v první třetině a 2:0 pro Sharks.
Asistence: Brendan Dillon.
12:13
Další zákrok pro švýcarského brankáře po střele autora první branky Wingelse.
11:10
Burnsova rána letí vedle pravé tyče Hillerovy branky.
10:42
Icing Sharks, hra se vrátí před Jonese.
09:03
Dlouhé střídání domácí třetí formace v útočném pásmu vedlo k úvodní brance utkání. Po sérii pokusů vystřelil od modré Vlasic, jehož střelu tečoval mimo dosah Hillera TOMMY WINGELS a poslal San Jose do vedení.
Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Tomáš Hertl.
07:26
Russellovo nahození sbírá do lapačky Jones, vhazovat se bude v útočném pásmu Calgary.
06:42
Wideman našel v dobré pozici Stajana, ten ale netrefil střelou z první branku. Na druhé straně střílel Hertl, jeho pokus Hiller bez větších problémů chytá. Komerční přestávka.
06:05
Zakázané uvolnění domácích.
05:20
Hra má v úvodních minutách velmi vysoké tempo, novou akci Sharks rozjíždí Joe Pavelski.
03:53
Akci Marleaua s Wardem zastavil ofsajd.
02:59
Flames se vymanili z úvodního tlaku domácích a Wideman poprvé prověřil Martina Jonese.
01:40
První zákrok pro Hillera po střele Wingelse. Hosté nakonec vyhazují na icing.
00:14
Melker Karlsson krátce po úvodním vhazování dostal přihrávku za obranu a ocitl se ve velmi zajímavé příležitosti, nedokázal ale trefit branku.
00:01
Úvodní slavnostní buly dnes vhodí bývalý útočník San Jose Ryan Clowe.

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Vlasic, Dillon – Martin, Burns – Müller, Tennyson – Karlsson, Thornton, Pavelski – Donskoi, Marleau, Ward – Nieto, Hertl, Wingels – Zubrus, Tierney, Brown. Trenér: Peter DeBoer.

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie – Russell, Hamilton – Wideman, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Backlund, Frolík – Colborne, Stajan, Jones – Ferland, Granlund, Jooris. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Lee, Morton – Gibbons, Henderson.
Československá stopa v dnešním utkání

Tomáš Hertl (SJS) – 22 zápasů, 2+7
Jiří Hudler (CGY) – 21 zápasů, 4+10
Michael Frolík (CGY) – 23 zápasů, 6+8
San Jose Sharks

Sharks se momentálně nachází na pěkném druhém místě Pacifické divize, k čemuž jim pomohla zejména nedávná série šesti výher venku. Návrat do Kalifornie ale Žralokům nevyšel, když prohráli s Chicagem 2:5. Právě výkony na domácím ledě musí San Jose vylepšit, Sharks vyhráli pouze tři zápasy z devíti, zatímco venku se radovali už desetkrát. Příležitost na nápravu mají dnes proti předposlednímu Calgary, na které se jim loni nedařilo. Do prvního z pěti střetnutí s Flames v sezoně pravděpodobně nastoupí v brance Martin Jones.

Bilance: 13-9-0, 2. místo v Pacifické divizi

Nejproduktivnější hráči:
Joe Pavelski 12+9
Brent Burns 9+10
Joel Ward 8+10
Calgary Flames

Hokejisté Calgary mají dnes poslední šanci ukořistit výhru během třízápasového tripu po hřištích týmů z Pacifické divize. V SAP Center se jim loni dařilo na výbornou, když vyhráli všechny tři zápasy, letos se ale Plamenům zdaleka tolik nedaří. Venku zatím vyhrály pouze tři zápasy ze třinácti, naposledy padly včera na ledě Arizona 2:1 po prodloužení. Flames mají stále s přehledem nejhorší obranu v soutěži, pokud chtějí tedy myslet na play-off potřebují zlepšit defenzivní hru a přidat delší šňůru vyhraných zápasů.

Bilance: 8-13-2, 6. místo v Pacifické divizi

Johnny Gaudreau 5+16
Sean Monahan 7+8
Michael Frolík 6+8
Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střetnou dva týmy z Pacifické divize – San Jose Sharks a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.