To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 16:14
Zápas je u konce a z výrazné výhry se radují hráči Montrealu Canadiens. V poslední třetině se sice jako první prosadili domácí, když ve 44. minutě snížil Matt Beleskey, jenže to bylo ze strany Bostonu vše. Tříbrankový náskok vrátil Montrealu Max Pacioretty svým skvělým zakončením akce dvou na jednoho a jako poslední se v předposlední minutě trefil Paul Byron. Výsledek je naprosto zasloužený, Montreal dnes byl lepším týmem a touto výhrou ukázal svou sílu.
59:52
Puk je v pásmu Montrealu, ale ne v pozici, ze které by se dalo zakončovat.
59:14
Eriksson se ještě snažil o snížení, Condon byl ale namáčknutý na tyčku a puk za svá záda nepustil.
58:28
Montreal právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto, hosté přidali ještě jednu branku. Subbanova střela od modré se odrazila od Raskovy tyče přesně na hůl PAULA BYRONA a ten neměl problém trefit odkrytou bránu. Asistence: P. K. Subban, Nathan Beaulieu.
58:18
Jak Jimmy Hayes, tak i Lars Eller dostali 2+2 minuty za hrubost.
58:18
58:18
Tak ještě jedna šarvátka. V rohu kluziště se do sebe pustili Jimmy Hayes a Lars Eller. Tento souboj vyzněl lépe pro domácího hráče.
57:49
Carr trefil Chárovu brusli, hosté jsou i nadále v útočném pásmu.
57:31
Beleskey nepřesně přihrával, hosté se mohou osvobodit.
56:42
Mezi dva obránce si to namířil Pacioretty, tohle nemělo moc nadějí na úspěch. Hosté ale ušetřili něco málo ze zbývajícího času utkání.
56:00
Oba týmy střídají, hosté čekají s rozehrávkou.
55:09
Galchenyuk se vřítil do pásma, vystřelil a o dorážku se ještě snažil Byron. Nakonec akce skončila posunutou brankou Tuukky Raska.
54:48
Puk je mimo hrací plochu, je to teď docela rozhárané a bez tempa. Tohle přesně vyhovuje hostujícím hráčům.
54:15
Eriksson bojoval o puk u levého mantinelu, zakombinoval s Krugem, Petry ale celou akci ukončil, hosté se ubránili.
53:12
Hosté si málem dali vlastence, z rohu se snažil dostat puk Mitchell jenže jej nasměroval rovnou na Condona. Ten musel zasahovat u levé tyčky.
52:39
Od pravého mantinelu pálil Krug, puk se od zadního mantinelu odrazil na levé křídlo, kde stál Chára a i on vyslal tvrdou ránu. Mířil lépe, Condon jej ale vychytal.
52:12
Eller pouze nahodil puk za Raskovu branku, domácí se rychle dostali do protiútoku.
51:47
Boston vybojoval útočné pásmo, Condon po nahození pro jistotu přerušil hru.
51:24
Domácí jsou v plném počtu a mohou vyrazit do útoku.
50:47
Barberio od modré minul, domácí poté dostali puk z pásma i i ledové plochy. Bylo to s tečí, vylučovat se nebude.
50:26
Dvakrát po sobě pálil Plekanec a dvakrát trefil připraveného Raska. Druhá rána byla hodně nepříjemná, skončila někde pod maskou v nepříliš chráněném místě.
49:42
Subbanovi nesedla střela od modré, puk poté poskakoval v mezikruží.
49:24
A další nepříjemnost pro domácí tým, neboť půjdou do čtyř. Dvě minuty za držení dostal Max Talbot.
48:49
Znovu je to o tři branky. Domácí ztratili v útočném pásmu puk, hosté se dostali do brejku a akci dvou na jednoho využili na jedničku. Gallaghe vybídl MAXE PACIORETTYHO a ten se z levé strany nemýlil – 1:4. Asistence: Brendan Gallagher, Tomáš Plekanec.
47:13
Bergeron pouze nahazoval na Condona, ten máchl rukavicí, ale puk pouze přizvedl. Tem obloučkem dopadl těsně vedle jeho tyčky!
46:53
Bergeron a Condon, to byl teď souboj kdo z koho. Domácí útočník tečoval Erikssonovo nahození z levé strany, gólman Montrealu vyrazil.
46:30
P. K. Subban se po tomto okamžiku těžce zvedá, v souboji schytal od Rinalda ránu rukavicí do obličeje.
46:30
Obrovský závar před brankou Montrealu. V brankovišti se strhl velký souboj o puk, blízko gólu byl Rinaldo, hosté však udrželi puk před brankovou čárou.
46:19
Hosté vyhazují přes všechny čáry, hra se vrátí před Condona. Boston začíná přidávat na tempu.
46:07
Boston v dalším útoku, Bergeron ale nyní neuspěl.
45:29
Z modré si trochu sjel Petry a na Raska vyslal tvrdou ránu. Ta byla sražena, finského gólmana tak neohrozila.
44:10
Rázem se na Gillette Stadium zvedla nálada a publikum žene domácí za dalším snížením.
43:56
Bruins právě vstřelili branku!
Domácí se konečně dočkali a snížili. Od modré přišlo McQuaidovo nahození, které tečoval MATT BELESKEY a překonal Condona. Ten to měl opravdu těžké, moc toho neviděl. Po této brance tak může zapomenout na to, že by byl prvním gólmanem, který by při Winter Classic udržel čisté konto. Asistence: Adam McQuaid, Ryan Spooner.
43:30
Zakázané uvolnění hostujícího týmu? Boston může pokračovat v útočných pokusech.
43:09
Chárova rána se k brance nedostala, puk se zastavil o bránící hráče.
42:52
Condon si připsal další zákrok, nyní proti nahození od modré čáry.
42:09
Na Seidenbergovo nahození si najížděl Chochlačev, k puku se ovšem v rohu kluziště nedostal.
41:30
Plekanec se vrátil do hry, Montreal se ubránil.
40:55
Puk je opět u Raska, sledujeme nepovedenou část přesilovky domácích.
40:23
Spooner se jednoduše dostal do pásma a vystřelil, branku Montrealu ale minul. Hosté poté vyhodili.

Trestné minuty: 10:10
Skončila nám druhá třetina a hosté jsou na tom ještě lépe, než po první dvacetiminutovce. Boston sice přidal, dostal se do několika šancí, ale góly padaly pouze na druhé straně. Jako první se ve 22. minutě trefil Paul Byron a ve 38. minutě předvedl skvělý přehled a postřeh Brendan Gallagher, když ze vzduchu sklepl puk za Raska. Montreal vede o tři branky a je blízko cenné výhře.
40:00
39:59
Vynikající Condon! Ten nyní vytáhl zákrok do zpráv, když se rychle přemístil od tyčky k tyčce a bleskurychlou lapačkou vychytal zcela volného Spoonera! Tohle byla obrovská šance Bostonu na snížení.
39:41
Hosté prakticky ihned vyhazují.
39:30
Tomáš Plekanec poslal puk mimo hrací plochu a dostal docela zbytečné dvě minuty za zdržování hry.
39:01
Markov rozehrál po levé straně na Paciorettyho, ten poté posunul na Gallaghera. U něj akce Montrealu skončila.
38:31
Teď nechali hosté prostor pro najíždějícího Bergerona, ten měl docela dost prostoru i času na zakončení, jeho švih ale Condon zvládl vytěsnit!
37:20
A už je to 0:3 a opět to bylo baseballovým způsobem! Plekanec přenesl hru z pravého na levé křídlo, Pacioretty přizvedl puk a před brankovištěm byl najíždějící BRENDAN GALLAGHER a zblízka poslal puk do horního růžku! Asistence: Max Pacioretty, Tomáš Plekanec.
36:49
Spooner se marné natahoval po puku, ani teď se Boston nedostane do akce, Plekanec už rozehrává na druhou stranu.
35:51
Montreal je dnes úspěšnější na vhazování a to dává týmu větší šance na to, že pokud se vhazuje před Condonem, že nepřijde jeho ohrožení.
34:30
Domácí přidávají na důrazu, ovoce to ale zatím nenese, Montreal se dobře brání.
33:39
Odražený puk se dostal mezi kruhy, kde stál Gallagher, ale ani na dva pokusy nedostal svou střelu za Raska.
33:09
Po delší době se ke střelbě dostali i hosté, Markov ale branku netrefil.
32:41
Je to tak, Beaulieu se vrátil do hry, Montreal je v plném počtu.
32:16
Puk je u Raska, hosté se tak osvobodili a už to vypadá, že ubrání i toto oslabení.
31:55
Z pravé strany střílel Spooner, Condon vyrazil do rohu kluziště.
31:23
Ofsajd Bostonu, dnes to domácímu týmu opravdu nejde...
30:57
Krugovu ránu od modré dorážel Eriksson, Condon se v brankoviśti zvládl zorientovat a jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.
30:41
Už je po ní, na trestnou lavici míří Nathan Beaulieu, provinil se držením.
30:39
Montreal bude hrát opět v oslabení, domácí mají zatím ponechanou výhodu.
30:05
Rask se dnes rozhodně nenudí, nyní na něj mířila nepříjemná střela od modré čáry, domácí gólman vyrazil mimo hrací plochu.
29:37
Connolly je po Paciorettyho hitu docela otřesený, zůstává však na střídačce.
29:25
Hosté vyhodili puk ze svého pásma tak šikovně, že mohou uklidnit situaci a nemusí se ani obávat zakázaného uvolnění.
28:43
Montreal se ubránil, Eller se vrátil do hry.
28:20
Kontrola byla rychlá, gól skutečně neplatí.
28:20
Puk je sice v brance Montrealu, ale Beleskeyho dorážka Chárovy střely přišla až po hvizdu rozhodčího. Zatím rozhodčí ukázali, že gól neplatí, pro jistotu se ale ještě jdou podívat na video.
27:53
Boston musí opět vybojovat pásmo a čas přesilové hry neúprosně utíká.
27:29
Bergeron je na startu další akce v útočném pásmu, je to ale dosti kostrbaté.
26:55
Rána Spoonera nadělala hostům docela dost problémů, Montrealu chvíli trvalo, než šel puk do středního pásma.
26:43
Opět se vylučuje a tentokrát na straně Montrealu. Dvě minuty za hákování obdržel Lars Eller.
26:13
Krug pouze vyhodil puk do středního pásma, kde se jej chopili hosté. Hra Bostonu je opravdu hodně špatná.
25:37
Byron s Flynnem připravili akci pro Mitchella, jeho rána skončila na zadním mantinelu.
24:51
Boston se ubránil a opět hraje v plném počtu.
24:17
Talbot dostal puk do středního pásma, do brejku se ovšem nedostal, scházela mu rychlost.
23:44
Plekanec přihrál na střed na Paciorettyho, ten pálil z první, Rask vyrazil nad sebe.
23:14
Galchenyuk zavezl puk do pásma, zbavil se i Cháry, jenže hosté puk neudrželi a musí začínat od nuly.
22:51
Montreal je v obrovském náporu a domácí museli faulovat. Kevan Miller obdržel dvě minuty za krosček.
22:00
I ve druhé třetině mají hosté výborný vstup do hry. PAUL BYRON se ocitl ve správném čase na správném místě a před brankovištěm usměrnil nahození za Raska. Ten proti zakončení zblízka neměl nárok. Asistence: Brian Flynn, Mark Barberio.
21:13
Carr přihrál zpoza branky na najíždějícího Gallaghera, ten zblízka finského gólmana domácího týmu nepřekonal.
20:49
Rána Subbana z první skončila mimo, Rask jen kontroloval situaci.
20:27
Přesilovka Montrealu je u konce, oba týmy jsou v plném počtu.

Trestné minuty: 8:4
Máme za sebou první třetinu utkání a zatím jsou na tom lépe hostující hráči, kteří vedou od druhé minuty 0:1. Jediným střelcem je prozatím David Desharnais, který baseballovým způsobem doklepl puk za Raska. Montreal byl v celé třetině aktivnější, Boston má velké problémy se vůbec dostat ke střele. Pokud chtějí domácí pomýšlet na obrat, budou muset hodně přidat...
20:00
19:47
Paciorettyho rána od pravého mantinelu skončila u Raska, hned poté se Chára vrhl na dorážejícího Gallaghera. Chárovo chránění vlastního brankáře zůstane bez trestu.
18:57
Galchenyuk přihrával na střed, domácí jeho úmysl vystihli a pas přerušili.
18:27
Adam McQuaid následně vyhodil puk mimo hrací plochu a obdržel dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Montreal.
18:26
Petryho rána od modré byla sražena McQuaidem, Rask nemusel zasahovat.
17:57
Beleskey předvedl nenápadný bekhendový pokus z pravé strany, Condon zasáhl u tyčky a střelu vyrazil.
17:52
Dvakrát za krátkou dobu teď hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
17:32
Hayes sice v útočném pásmu dojel nahozený puk, jenže tím jeho akce skončila. V rohu jej obehrál Jemelin.
16:46
Gallagher vystřelil na Raska, ten odrazil puk mimo ledovou plochu.
16:17
Subban měl dobře našlápnuto do útoku, za modrou čárou se ale k puku nedostal, hokejku mu zablokoval Eriksson.
15:27
Desharnais je v první třetině hodně aktivní, opět se natlačil do zakončení a dvakrát prověřil, jestli je Tuukka Rask připravený. Byl.
14:45
Puk se odrazil od zadního mantinelu a padal do brankoviště domácích. Desharnais se už po něm natahoval, nakonec se domácím podařilo odvrátit.
14:33
Puk přelétl mantinel a skončil mimo. Vhazuje se v pásmu před Raskem.
14:05
Na druhé straně si zpoza branky vyjel Eller a bekhendem ohrozil Raska. Ten vyrazil před sebe.
13:16
Rinaldo předvedl za brankou Montrealu tvrdý zákrok, konstruktivní rozehra se mu však nepovedla... Montreal jde opět dopředu.
12:44
Oběma hráčům na trestné lavici vypršely tresty, mohou se tak vrátit do hry.
11:47
Spooner to zkoušel po pravém křídle, nedostal se však ani do útočného pásma.
11:15
Akce hostů pokračovala a před Raskem se najednou objevil Fleischmann. Rask se ale roztáhl před brankovištěm a ránu českého útočníka chytil.
11:05
Plekanec si najížděl středem na přihrávku, puk mu ale přeskočil hokejku.
10:40
Na druhé straně se Weise pokoušel o bekhendovou střelu, Rask si zvládl poradit.
10:21
Domácí mají problém se udržet v pásmu, Montreal jde dopředu.
09:25
Hosté se snažili udržet v útočném pásmu, nakonec se ale provinili ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:42
Jak Torey Krug, tak i David Desharnais dostali čtyřminutové tresty za hrubost. Hraje se v nezměněném počtu hráčů.
08:42
08:42
No pozor, máme tu šarvátku. U domácí branky se do sebe pustili Torey Krug a David Desharnais. Nebyla to klasická bitka, rozhodčí oba kohouty rychle rozdělili.
08:27
Ale ani domácím nejde rozehrávka podle představ, útočné snahy se bortí na útočné modré čáře.
08:05
Hostům zatím nejdou dlouhé přihrávky, v poměrně krátké době Montreal zaznamenal už několikáté zakázané uvolnění.
07:20
Boston je v plném počtu, Talbot se vrátil do hry.
07:14
Jemelin u svého pokusu podklouzl, Rask si připsal poměrně jednoduchý zákrok.
06:36
Další rána od modré, nyní už musel Rask zasahovat. Po jeho zákroku se domácím podařilo vyhodit.
06:19
Z pravé strany pálil Subban, jeho tvrdá rána se k Raskovi nedostala.
05:49
Byť to nebylo zrovna jednoduché, dostal Chára puk z pásma.
05:20
Dvě minuty za hru vysokou holí dostal Max Talbot.
05:10
Bude se vylučovat, hosté mají zatím ponechanou výhodu.
04:02
Zakázané uvolnění hostujícího týmu, Boston tak zdarma získává pásmo.
03:25
Rychlostní souboj mezi Seidenbergem a Carrem dopadl lépe pro domácího obránce, ten vyváží puk z pásma.
03:08
Condon si připisuje první zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.
02:22
Boston se daleko nedostal, Krug pouze vyhodil do středního pásma.
01:14
Tak to je rychlý úvod utkání! Po bully přišla na Raska střela, tu finský gólman vyrazil před sebe a baseballovým způsobem se ohnal DAVID DESHARNAIS a puk doslova doskákal za brankovou čáru. Asistence: Dale Weise, Alexej Jemelin.
01:08
Montreal se dostal do brejku dvou na jednoho, obránce Petry to vzal na sebe, mířil nahoru, ale Rask jej vychytal lapačkou.
00:37
Zakázané uvolnění hostů, hra jde před Condona.
00:23
Bergeron zachytil vyhození hostů, na branku pak ale puk nenasměroval.
00:01

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Seidenberg, Chára (C), McQuaid, Krug, Miller, Morrow – Griffith, Bergeron, Eriksson – Connolly, Spooner, Beleskey – Chochlačev, Ferraro, Vatrano – Hayes, Talbot, Rinaldo. Trenér: Claude Julien.

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Beaulieu, Petry, Markov, Barberio, Jemelin – Gallagher, Plekanec, Pacioretty (C) – Carr, Galchenyuk, Eller – Weise, Desharnais, Fleischmann – Flynn, Mitchell, Byron. Trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Barton, Brisebois.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!
Hymnu USA zazpívá Jordan Smith, vítěz soutěže The Voice.
Kanadská národní hymna zazní v podání kapely Simple Plan.
Jako první nastupují na ledovou plochu hráči Montrealu Canadiens, hned za nimi i domácí Boston Bruins.
Zdeno Chára dnes nastupuje do svého 1230. zápasu v NHL.
Do sestavy Montrealu se po pauze, trvající 17 zápasů, vrací Brendan Gallagher, který se zotavil po zlomenině dvou prstů na ruce. Pro Montreal to může být velká vzpruha v období, kdy se klubu moc nedaří...
Gillette Stadium se postupně zaplňuje, začátek utkání se nám blíží.
Zápas na Gillette Stadium začne v 19 hodin, takže si na tuto dobu nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.

Montreal Canadiens

Kanadský tým je na druhém místě Atlantické divize a na dnešního soupeře mají jeden bod náskok. Montreal nyní nezažívá dobré období, z posledních deseti zápasů jich prohrál hned osm! Náskok, vybudovaný v úvodu ročníku se tak rozplynul. O první místo v divizi přišel v posledním utkání na ledě Floridy, která po dvou brankách Barkova a jedné trefě Jágra vyhrála 3:1.

Boston Bruins

Domácí tým už ví, jaké to je, utkat se v tomto utkání, v roce 2010 se na stánku baseballistů Boston Red Sox utkali s Philadelphií a radovali se z výhry 2:1 po nájezdech. Do dnešního duelu jdou jako třetí tým Atlantické divize, když mají 44 bodů z 36 odehraných zápasů. V tom posledním se Boston střetl ve své hale s Ottawou, kterou po hattricku Hayese a dvou gólech Bergerona a Beleskeyho rozstřílel 7:3. Do dnešního duelu tak vstupuje ve velmi dobrém rozpoložení

Boston – New Jersey 2:1 sn
Boston – St. Louis 0:2
Boston – Buffalo 3:6
Ottawa – Boston 3:1
Boston – Ottawa 7:3