Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Dnes v noci se však na Vás opět budu těšit u online přenosu ze zápasu mezi týmy Carolina Hurricanes a Pittsburgh Penguins, který startuje v 01:00. Přeji Vám hezký a úspěšný den.

3. Jake Virtanen (VAN) 1+0
Právě skončilo utkání mezi Vancouverem Canucks a Floridou Panthers. Dlouho to vypadalo, že si Panteři připíší třináctou výhru za sebou, ale zápas nakonec dospěl do prodloužení. V něm se nechal vyloučit Jaromír Jágr, za což Floridu potrestal svým gólem ze 63. minuty Daniel Sedin a rozhodl tak o výhře svého týmu a přerušení rekordní šňůry Panthers.
62:21
Dorsett a náhradní brankář Floridy Montoya si cosi ještě vyříkávali u střídačky a vše resultovalo v potyčku, do které se zapojili snad všichni hráči včetně brankáře Luonga.
62:21
Vancouver právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto a vítězem dnešního zápasu se stává domácí tým! Po vyloučení českého útočníka Canucks rychle využívají přesilovku. DANIEL SEDIN obkroužil útočné pásmo a poté ze středu hřiště trefuje horní roh brány Luonga. Na obranu hostujícího brankáře je nutno říct, že přes skvěle clonícího Henrika Sedina vůbec nic neviděl. Asistence: Henrik Sedin, Alexander Edler.
62:08
Velká šance pro domácí. Jaromír Jágr zatáhl za ruční brzdu a dostává menší trest za hákování.
61:30
Jelikož se prodloužení ve třech proti třem, hráči si užívají více prostoru na ledě. Jako to nyní předvedl Barkov a Campbell, ale ani jednomu se nepodařilo dát branku.
60:18
Puku se ihned po buly ujali hosté a vlétli s ním do pásma. Střelu Kulikova kryje Markström na svých chráničích.
60:01
Skončila třetí třetina, ve které se domácím podařilo dosáhnout kýženého vyrovnání. Už už to vypadalo, že Florida si připíše výhru po 60 minutách, ale vše změnil svým gólem z 58. minuty Jake Virtanen, který poslal zápas do prodloužení.
60:00
59:30
Huberdeau a Jokinen se ještě pokusili rozhodnout, ale brankář Vancouveru oba hráče vychytal.
58:35
Hrdinou zápasu se mohl stát Jussi Jokinen, který se ocitl ve vyložené příležitosti po přihrávce zpoza brány. Z hranice levého kruhu ale trefil pouze lapačku Markströma.
57:22
Nedáš-dostaneš a Canucks srovnávají skóre! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se k puku dostal JAKE VIRTANEN, který prokličkoval skrz hostující obranu a umístěnou střelou dostal puk za záda Luonga. Asistence: Sven Baertschi, Bo Horvat.
57:00
Do přečíslení 3 na 1 ujížděli hráči Floridy! Mackenzie přihrával z levé strany na střed na Pirriho, který ve vyložené pozice selhal.
56:15
Formace Henrika Sedina nyní sice hezky kombinovala v útočné třetině, ale k ohrožení branky Luonga se nedostala.
55:26
Hostům se povedlo posunout puk do středního pásma. Poté je pískán ofsajd domácímu týmu.
54:30
Zakázané uvolnění Panthers.
53:50
Za nahozeným kotoučem spěchali floridští, ale nakonec u něj byli první hráči domácího mužstva a už s ním uhánějí k bráně Luonga.
52:05
Trocheck nahazoval puk zpoza brány do prostoru před klecí Markstroma a puk si div nesrazil svou bruslí do brány obránce Canucks. Reflexivní zákrok musel předvést gólman Vancouveru.
51:40
Po zákroku brankáře domácích je hra přerušena. Následuje komerční pauza.
50:50
Hraje se nyní dlouho bez přerušení. Hra má spád a Vancouveru se krátí čas na vyrovnání.
49:58
Brankář Canucks teď musel rychle vyjet ze své klece a puk odehrát před dojíždějícím útočníkem Panterů.
48:44
K Jágrovi se dostal odražený kotouč zpoza brány, ale již ho nedokázal z pravé strany zasunout za Markströma, který se stihl přesunout a šanci českého útočníka zneškodnit.
47:33
Bjugstad se probíjel po pravé straně. Jeho dravý průnik zastavil domácí obránce a puk se poté pošoural až k Markströmovi, který jej ukryl pod svou lapačku.
46:57
Kulikov neudržel útočnou modrou čáru a puk se dostal do středního pásma.
45:20
Barkov poslal puk na Huberdeaua, ale jeho střela byla sražená do rohu kluziště.
44:20
O velký vzruch před Markströmem se postaral svou aktivitou Pirri a Shaw, ale ani jednomu se nepodařilo příliš ohrozit branku.
43:12
Postavení mimo hru na straně Vancouveru. Vhazování v neutrální zóně.
43:05
Mitchell se zapojil do hry a Panteři přežili další oslabení.
42:43
Další odpálení puku až do obranného pásma domácích. Florida se v tomto oslabení brání velmi zdatně.
42:03
Hosté se osvobozují a puk je za bránou Vancouveru.
41:05
Početní výhoda pro Canucks. Na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Willie Micthell.
40:50
Jokinen nabízel puk na teč Trocheckovi. Ten kotouč nezasáhl tak, jak chtěl a vůbec tak Markströma neohrozil.
40:06
Úvodní buly třetí části sice vyhráli hosté, ale okamžitě kotouč posílají na zakázané uvolnění.
40:01
Další třetina začne přibližně v 05:56.
Druhá dvacetiminutovka je také minulostí. Vancouver v ní vyrovnal hru a podařilo se mu snížit zásluhou Daniela Sedina, který se prosadil po pěkné kombinaci se svým dvojčetem Henrikem a s českým útočníkem Radimem Vrbatou. Třetí perioda tak slibuje dramatickou podívanou, protože Panteři vedou již pouze o jednu branku.
40:00
39:40
Zakázané uvolnění Panterů.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé části.
38:42
Burrows netrefil klec Luonga střelou z pravého kruhu. U puku jsou tak opět hokejisté Floridy.
37:47
Za bránou domácích došlo k mírné strkanici, ale obešlo se to bez toho, aniž by hlavní sudí musel vylučovat.
36:48
Canucks jsou nuceni kombinovat v obranném pásmu, neboť hosté velice dobře brání střední třetinu.
35:35
Po střele Barkova se puk dostal na hůl Jaromíra Jágra. Ten, ačkoliv byl velmi těsně bráněn, dokázal zakončit, ale branku z velmi dobré pozice netrefil.
34:50
Na krátkou chvíli se ocitli s pukem v útočném pásmu hráči Vancouveru, ale již ho zase odevzdali hostům.
33:45
Bjugstad teď držel za bránou Vancouveru na zádech dva protihráče ve stylu Jaromíra Jágra. Žádné nebezpečí pro bránu domácích to však nepřineslo.
32:40
Smithova střela neprošla až k Markströmovi a tak nemusel gólman Canucks zasahovat.
31:49
Zakázané uvolnění na straně Floridy. Vhazování po pravici jejich brankáře.
30:58
Luongo si pohlídal prostor u své pravé tyče a kotouč za svá záda nepustil. To byl důležitý zákrok brankáře Panterů.
29:50
Pirri vlétl do pásma, kde Florida rozvíjí útočnou kombinaci. Záhy ovšem útočnou třetinu ztrácí a kotouč je zpět v neutrální zóně.
28:34
Mohlo to být opět o dvě branky! Ztrátu puku vystihl Jágr, který přihrál Barkovovi, jenž místo střely volil přihrávku před prázdnou branku na Trochecka. Jenže jeho pas byl o trochu delší než by bylo zdrávo a Trocheck už tedy na puk nedosáhl a nedokázal zakončit.
27:50
Luongo musel vytasit další zákrok, čímž přerušil hru. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.
26:37
Florida se inkasovaným gólem nenechala rozhodit a pokouší se vzít si dvoubrankové vedení zpět, avšak prozatím neúspěšně.
25:41
Canucks snižují stav utkání po velmi pohledné akci! Puk putoval z hole Radima Vrbaty, který z pravé strany přihrál do středu hřiště na Henrika Sedina, jenž poté kotouč posunul na stranu levou, kde si nabruslil DANIEL SEDIN a bekhendovou střelou nad lapačku překonává Luonga. Henrik Sedin, Radim Vrbata.
24:46
Postavení mimo hru zastavuje útok Panterů
24:19
Puk končí v ochranné síti po tečované střele Vancouveru. Opět je nařízeno vhazování v obranném pásmu Floridy.
23:40
Domácí obránce musí počkat za svou bránou až jeho spoluhráči dostřídají a poté může založit útočnou akci.
22:45
Další icing se píská na straně Panthers.
21:57
Bjugstad se, ač velice tísněn, dostal k jednoručnímu zakončení, ale Markström si s jeho pokusem z bezprostřední blízkosti poradil.
21:20
Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Hra se stěhuje před Luonga.
20:50
Český útočník ve službách Panterů jen posunul puk do útočné třetiny a spolu se svými parťáky z formace odjíždí na střídačku.
20:14
Jaromír Jágr byl s pukem v útočném pásmu o něco později než jeho spoluhráč a Floridě je tak pískán ofsajd.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:00.
Skončila první třetina zápasu. V této části byly k vidění dvě branky a obě padly do sítě Vancouveru. Už ve 2. minutě se prosadil Jussi Jokinen, který otevřel skóre duelu. Po zbytek třetiny držel hosty nad vodou vynikající Roberto Luongo, jenž předvedl několik parádních zásahů. Ve 20. minutě poté zvyšoval náskok Panterů přesnou střelou Jonathan Huberdeau a rozhodl o tom, že si Florida odnese do kabin dvoubrankové vedení.
20:00
19:27
Florida právě vstřelila branku!
Hosté přidávají druhou branku do šatny! První útok hostů se vřítil do útočného pásma jako velká voda. JONATHAN HUBERDEAU obdržel přihrávku od Jaromíra Jágra, kterou ještě tečoval Aleksander Barkov, do ideální pozice mezi kruhy a přesnou střelou nad lapačku prostřelil Markströma. Asistence: Aleksander Barkov, Jaromír Jágr.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:38
Daniel Sedin ani tentokrát neuspěl se svou střelou zápěstím. Brankář hostů je prozatím bezchybný.
18:10
Luongo rychle rozehrál před dotírajícím útočníkem soupeře a Panteři tedy mohou založit další útočnou akci.
17:30
Campbell se vrátil na led a Florida hraje v plném počtu.
16:54
Další vyhození hráčů Panthers. Vancouveru se přesilovka zatím moc nedaří.
16:49
Luongo opět dokazuje své kvality a jistým zákrokem lapil dělovku od modré čáry.
16:10
Hosté dostávají puk do neutrální zóny a mohou si tak na malou chvilku oddechnout.
15:30
Dvě minuty za podražení signalizuje hlavní rozhodčí. Na trestnou lavici už usedá Brian Campbell.
15:25
Lungo si poradil se střelou z pravého kruhu, kterou vyráží svou vyrážečkou k mantinelu.
15:15
Až teď hru přerušuje svým včasným zákrokem gólman Floridy a následovat bude komerční přestávka.
14:40
Hraje se teď dlouho bez přerušení. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale další gólová šance zatím nepřichází.
13:25
Lungo odolal dalšímu náporu domácího týmu a stále tak drží čisté konto.
12:45
Do útočného pásma si vřítil Trocheck, ale ani jemu ani Jokinenovi se zakončit nepodařilo.
11:52
Nepřesná přihrávka na útočné modré zhatila šanci na útočné snahy Vancouveru.
10:45
Kupředu se hnal Bjugstad, ale s jeho slabým zakončením si poradil Markström svým betonem.
09:50
Hráči Canucks se nyní snaží o vyrovnaní, avšak zatím bez gólového efektu.
08:42
Roberto Luongo předvedl další ohromující zákrok! Do přečíslení ujížděli bratři Sedinové. Henrik přihrál na pravou stranu na Daniela, jehož střelu lapil skvěle se přesunující brankář Panterů do lapačky.
08:15
Další vyhození domácích až k Luongovi.
07:45
Campbellova střela minula jen těsně levou tyč svatyně Markströma.
07:20
Vancouver se osvobozuje vyhozením přes celé hřiště.
06:32
Trest pro hráčkou lavici Canucks za příliš mnoho hráčů na ledě. 2 minuty odpyká Radim Vrbata.
06:02
Výtečný Lungo! Brankář Panthers vychytal bekhendový pokus Horvata z nebezpečné pozice před brankou. Florida teď může děkovat svému gólmanovi.
05:21
Panteří vyhazují přes všechny čáry až za bránu Vancouveru.
05:13
Roberto Luongo musel zasahovat proti přesilovkové střele Daniela Sedina. S jeho pokusem si však poradil.
04:25
Vancouver si zahraje první přesilovku zápasu. Na dvě minuty za držení je vyloučen Steven Kampfer.
03:52
Do další šance se dostal Jussi Jokinen. Tentokrát si na švédského strážce vancouverské svatyně nepřišel. Ten jeho pokus vyráží betonem.
03:34
Gólman Vancouveru musel zasahovat proti střele proti další střele Floridy. Nebyl to však nikterak těžký zákrok.
01:20
Panteři se rychle ujímají vedení! Špatnou rozehrávku domácího brankáře zachytil u levého mantinelu Reilly Smith, který puk poslal do mezikruží. kde stál osamocený JUSSI JOKINEN, který tváří v tvář nedal Markströmovi šanci. Asistence: Reilly Smith.
00:21
První zákrok si připsal Markström po střele hostujícího útočníka.
00:01
Hymny dozněly a utkání za chvíli začne.
Oba celky již nastupují na ledovou plochu a za malý okamžik zazní státní hymny Kanady a Spojených států amerických.
Jak už bývá pravidelným zvykem, začátky zápasů kanadsko-americké NHL bývají o několik minut opožděny. Ani dnešní duel bohužel nebude výjimkou.

Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Tanev, Edler, Biega, Weber, Bartkowski, Hutton – Burrows (A), Sedin H. (C), Sedin D. (A) – Vrbata, Horvat, Baertschi – Virtanen, Vey , Higgins – Dorsett, McCann, Prust

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Gudbranson, Campbell (A), Ekblad, Kulikov, Petrovic, Mitchell (C) – Jágr, Barkov, Huberdeau – Shaw, Bjugstad, Pirri – Smith, Trocheck, Jokinen – Kampfer, MacKenzie (A), Thorton

Rozhodčí: Meier, Kimmerly – Murchison, Wheler.

FLORIDA PANTHERS

Panterům patří po dvaačtyřiceti utkáních 2. příčka ve Východní konferenci. S celkovým počtem 56 bodů vévodí také Atlantické divizi. Mají sice pětibodový náskok na třetí Detroit, zároveň však ztrácí propastných 11 bodů na první Washington. Jsou zároveň nejlepším bránícím týmem celé soutěže, protože inkasovali pouze 89 branek. V tabulce venkovních mužstev si hoví na druhém místě Východní konference a i to dokazuje jejich skvělou pohodu. Navíc hrají v neuvěřitelné formě. Vyhráli totiž v posledních dvanácti zápasech, čímž vytvořili nový klubový rekord. Pokud dnes vyhrají, připíší si už třinácté vítězství v řadě. Bude Florida úspěšná i na ledě Vancouveru a prodlouží již tak obdivuhodnou sérii?

VANCOUVER CANUCKS

Po dvaačtyřiceti odehraných duelech drží Canucks 8. místo v Západní konferenci, tedy poslední příčku, která zaručuje postup do play off. V těchto zápasech posbírali celkem 42 bodů, v nichž nastříleli pouze 102 branek a to je druhý nejmenší počet v Západní Konferenci. Méně gólů vsítil už jen Anaheim. Z posledních pěti střetnutí sice získali 5 bodů z celkových deseti možných, ale dokázali pouze dvakrát zvítězit. Navíc v tabulce domácích týmů Západní konference patří Vancouveru předposlední 13. pozice, což je velmi nelichotivá vizitka. Podaří se jim i přesto zastavit rozjetou Floridu?

Jannik Hansen 22 (12+10)
Hezké, leč brzké, úterní ráno! Vítám Vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, nejprestižnější hokejové ligy světa. V tomto utkání přivítá na svém ledě Vancouver Canucks tým Florida Panthers. Utkání začíná v 04:00 a já Vám přeji příjemný hokejový zážitek.