Československá stopa v utkání
Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 10:32
Jaromír Jágr zazářil při prvním gólu utkání, kdy krásně našel před brankovištěm volného Huberdaua. Jinak do utkání zasáhl v menší míře, měl jen v průměru pět střídání za třetinu a od 47. minuty utkání se už na ledě neobjevil.
Hvězdy utkání
1. Jonathan Huberdeau (FLA) 2+1
2. André Burakovsky (WSH) 1+0
3. Matt Niskanen (WSH) 0+0
Capitals předvedli výborný vstup do závěrečné třetiny, hned v úvodní minutě této části poslal vyražený puk po střele Kuzněcova do sítě Nicklas Bäckström a o další minutu později snížil střelou z levého kruhu André Burakovsky. Víc už ovšem Washington nedokázal a Florida v samotném závěru pojistila své vítězství trefou Quintona Howdena do prázdné branky.
59:05
Washington má puk za svou brankou, do konce tohoto zápasu zbývá necelá minuta.
58:07
Florida právě vstřelila branku!
Jokinen poslal puk QUINTONU HOWDENOVI, který se ve středním pásmu rozjel na prázdnou branku a i přes sekání domácího hráče dokázal zavést puk do sítě. Asistence: Jussi Jokinen, Vincent Trocheck.
57:48
Washington to zkouší se šesti bruslaři v poli.
56:54
Orlov se protáhl až do mezikruží, trefit branku se ale domácímu obránci nepodařilo.
56:20
Přihrávku Kuzněcova Niskanen nezachytil a Washington tak musí pro puk do vlastního pásma.
55:35
Niskanen střílel od modré čáry, proti jeho pokusu si připisuje Montoya další úspěšný zákrok.
55:16
Barkov se dostal k teči před Grubauerem, domácí gólman dokázal pohotově zasáhnout betonem.
54:16
Washington má puk ve svém pásmu, čas na dorovnání dvougólové ztráty se domácímu týmu rychle krátí.
53:02
Orlov obkroužil branku Montoyi, k zakončení se ovšem nedostal. Nahození Niskanena následně tečoval Oshie, ale pouze do rukavice hostujícího gólmana.
52:39
Kulikov to zkusil od modré čáry, jeho pokus ale zblokovali bránící hráči a Grubauer tak ani nemusel zasahovat.
51:28
Huberdeau se dostal do výborné pozice v mezikruží, hostující útočník ovšem přestřelil a zatím tak na hattrick nedosáhl.
50:58
MacKenzie dokázal osvobodit svůj tým a vyhodit puk až k brance Capitals.
49:45
Huberdeau se dostal k nahozenému kotouči před brankou, Grubauer ovšem další puk do své sítě nepustil.
49:06
Florida se málem dostala do přečíslení čtyři na dva, celá akce však končí po hvizdu rozhodčího – ofsajd.
48:17
Hra se po zběsilém startu této třetiny uklidnila, více ze hry však stále mají Capitals.
47:13
Orlov nahodil puk před branku, tam ale jeho spoluhráč na Montoyu nevyzrál.
45:20
Sill se neprodral přes dvojici hráčů a Capitals to tak budou muset s útokem začít znova.
44:57
Huberdeau přišel o puk v útočném pásmu a dopředu tak může domácí tým.
44:11
První útočná formace Panterů nezvládla přechod modré čáry, píská se ofsajd.
43:16
Florida vyhodila puk ze svého pásma, domácí ale okamžitě míří zpátky k Montoyovi.
42:55
Panteři vyhazují puk na zakázané uvolnění a hra tak bude pokračovat v útočném pásmu Washingtonu.
41:53
Washington právě vstřelil branku!
Tak to je ale začátek třetí třetiny z pohledu Capitals. Na levém kruhu se dostal ke střele ANDRÉ BURAKOVSKY a po odrazu od Montoyi skončil puk v síti. Během necelých dvou minut tak Washington stáhl náskok Floridy na dva góly. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
41:00
Capitals mohli vzápětí přidat další gól, protlačit puk za ležícího Montoyu se jim ovšem nepodařilo.
40:34
Capitals se prosazují hned v úvodní minutě této třetiny. Domácí se usadili v útočném pásmu, střelu Kuzněcova Montoya pouze vyrazil, puk si následně našel NICKLAS BÄCKSTRÖM a poslal jej do hostující sítě. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, T.J. Oshie.
40:01
Do druhé třetiny vstoupila mnohem lépe Florida. Hned v úvodní minutě této části vypálil z velkého úhlu Vincent Trocheck a puk překvapivě skončil za zády Grubauera. A Panteři se v této dvacetiminutovce nakonec dočkali ještě jednoho gólu, když v početní výhodě vypálil z pravého kruhu Jonathan Huberdeau a zaznamenal tak svůj druhý gól.
40:00
39:37
Pokus Niskanena od modré skončil u připraveného Montoyi, ani tato početní výhoda Washingtonu příliš nevychází.
38:40
Přihrávku Oshieho zablokoval Kulikov a osvobodil svůj tým.
36:54
Chimera nahazoval puk před branku, kde trefil bránícího Gudbransona a od jeho brusle zamířil puk do brankové konstrukce.
36:30
V početní výhodě si zahrají také domácí. MacKenzie vyfasoval dvě minuty za hákování a další dvě za nesportovní chování.
35:10
Smith poslal puk JONATHANU HUBERDEAU, hostující útočník si nabruslil na vrcholek pravého kruhu, tvrdou ranou překonal Grubauera a zaznamenal tak svůj druhý gól. Další využitá početní výhoda pro Pantery. Asistence: Reilly Smith, Nick Bjugstad.
34:31
Chimera poslal ve středním pásmu na mantinel Trochecka a od rozhodčích tak domácí útočník vyfasoval dvě minuty za vražení na hrazení.
34:29
Oshieho za brankou poslal k zemi Petrovic a následně dostali Panteři puk alespoň do středního pásma.
34:12
Panteři vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se vrátí k Montoyovi.
32:35
Pokus Wilsona vyrazil Montoya a domácí tak znovu musí vyklidit útočné pásmo.
31:50
O puk se nějakou dobu bojovalo za brankou Washingtonu, teď už ovšem kotouč míří až k Montoyovi.
29:26
Niskanen střílel od modré čáry, Montoya měl sice zakrytý výhled, puk ale do jeho sítě neprošel.
28:52
Bjugstad byl sám před brankou, z těsné blízkosti ale Grubauera příliš neohrozil.
27:33
Nechybělo mnoho k tomu, aby se Huberdeau dostal k dorážce do odkryté části klece, puk však prolétl brankovištěm příliš rychle a hostující útočník jej nedokázal zasáhnout.
27:15
Po přihrávce Burakovskyho to zkusil z prostoru mezi kruhy Wilson, jeho pokus ale zamířil pouze nad branku.
26:48
Přesilové hry ale dnes nejsou příliš silnou stránkou Capitals, Panteři se dokázali již dvakrát osvobodit.
26:06
Proti pravidlům se provinil Shaw, který si tak za podražení odpyká dvě minuty.
25:47
Bäckström byl podražen v útočném pásmu, Washington má k dispozici signalizovanou výhodu.
24:38
Teď už se ovšem do útočného pásma podíval také Washington, Burakovsky se dostal s pukem až k Montoyovi, ten ale proti jeho pokusu vykopl beton.
23:15
Thornton to zkusil z vrcholku pravého kruhu hned dvakrát, ani jednou však Grubauera příliš neohrozil.
22:10
Richards se snažil poslat puk před branku, to se mu však nepodařilo.
22:00
Oshie v útočném pásmu neprošel přes trojici bránících hráčů, následně je hra přerušena pro ofsajd.
20:21
Povedený vstup Floridy do druhé části, tento gól však jde na vrub domácího gólmana. VINCENT TROCHECK střílel z velkého úhlu, puk však prošel zřejmě mezi betony Grubauera až do sítě. Bez asistence.
20:01
V úvodní části mohli jako první udeřit Capitals, domácí tým ale dvojnásobnou početní výhodu nevyužil, navíc se o ni sám připravil po faulu Oshieho. Skóre se tak měnilo až v jedenácté minutě, kdy po přihrávce Jágra poslal puk do sítě Jonathan Huberdeau.

Washington měl následně znovu k dispozici přesilovou hru pět na tři, také tentokrát ale skončila jejich výhoda předčasně a to po vyloučení Bäckströma. Naopak Panteři dvojnásobnou početní výhodu využít dokázali, když povedenou kombinaci zakončil Aleksander Barkov.
20:00
19:35
Shaw byl po přihrávce Huberdeau sám před Grubauerem, potřetí se ovšem domácí gólman překonat nenechal.
18:46
Gudbranson nedokázal vyhodit puk z obranného pásma, o chvíli později už se ale hosté osvobodili.
17:58
A další vyloučení. Bjugstad se provinil nedovoleným bráněním a odpyká si tak dvě minuty.
17:00
Florida je na koni, po střele od modré čáry skončil puk na horní tyči domácí branky.
15:07
A Florida nabídnutou početní výhodu využívá po nádherné kombinaci. Huberdeau našel před brankou Bjugstada, který ještě celou akci vyšperkoval zadovkou na ALEKSANDERA BARKOVA, který už neměl problém trefit. Asistence: Nick Bjugstad, Jonathan Huberdeau.
14:52
Dobrou práci odvedl Shaw, který přebruslil Orlova a po seknutí domácího obránce si dvojnásobnou početní výhodu zahrají Panteři.
14:30
Carlson to zkusil z vrcholku pravého kruhu hned dvakrát, v obou případech byl ale úspěšnější Montoya, který pokryl i následnou dorážku jednoho z hráčů v červeném dresu.
13:51
A znovu končí dvojnásobná početní výhoda Washingtonu předčasně, potrestaným hráčem je tentokrát Bäckström, který si odpyká dvě minuty za držení.
12:57
Domácí kombinují v útočném pásmu, po přihrávce Bäckströma pálil z prostoru mezi kruhy Williams, Montoya vyrazil.
12:45
A znovu je tu početní výhoda pět na tři pro Capitals, Kuzněcova zahákoval Kulikov a za tento prohřešek si tak odpyká dvě minuty.
12:10
Teď se ovšem budou muset hosté znovu bránit, jelikož na trestné lavici sedí za nedovolené bránění Thornton.
10:43
Panteři ale pokračovali v útočném pásmu, Jaromír Jágr dojel puk za brankou, přihrál jej před ní, odkud se přesně pod horní tyč trefil JONATHAN HUBERDEAU. Asistence: Jaromír Jágr, Alexandr Barkov.
10:19
Barkov hledal Jágra před brankou, tato spolupráce ale Panterům nevyšla.
09:52
Rozehrávka domácímu týmu příliš nevyšla, puk končí až na zakázaném uvolnění.
09:40
Z prostoru mezi kruhy zakončoval Carlson, ani on však zatím nenašel recept na hostujícího gólmana. Oba týmy už jsou ve čtyřech.
09:00
Kuzněcov se snažil najít Williamse před brankou, což se mu sice podařilo, puk ale od Williamse zamířil příliš vysoko nad branku.
07:28
Série vyloučení ovšem pokračuje, na trestnou lavici putuje také Oshie, který vyfasoval dvě minuty za hákování.
07:17
Tohle je ale pro Floridu nepříjemné, na trestnou lavici míří Barkov za nedovolenou výstroj a hosté se tak budou bránit ve třech.
06:50
Oshie tentokrát nestřílel a pouze nasměroval puk před branku, tam se ale nikdo z jeho spoluhráčů k dorážce nedostal.
06:11
Washington drží útočné pásmo, z levého kruhu pálil Oshie, jeho střela ale skončila mimo.
05:51
Gudbranson se provinil hákováním a na trestné lavici si tak bude muset hostující bek odpykat dvě minuty.
05:26
Huberdeau přihrával za sebe Campbellovi, ten ale puk na modré čáře nezachytil a Panteři tak musí vyklidit pásmo.
05:02
Puk opustil hrací plochu, hra je přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Floridy.
03:59
Smith ještě dokázal na krátkou dobu udržet puk v útočném pásmu, teď už se ale Washington osvobozuje.
03:15
Burakovsky dostal hodně prostoru na levém kruhu, ani tentokrát se však domácí radovat nemohou.
02:15
Po přihrávce zpoza branky střílel Bäckström, jeho pokus ale Montoyovi příliš problémů nenadělal.
01:25
Sill se přes dvojici bránících hráčů neprosadil a následně Florida dokázala dostat puk pryč ze svého pásma.
00:55
Oshie obešel Kulikova, následně ale nasměroval puk pouze do gólmana hostů.
00:30
Trocheck se pokoušel zasunout puk do sítě po objetí branky, u levé tyče ale narazil na beton domácího gólmana. Na druhé straně střílel Burakovsky, jeho pokus končí v lapačce Montoyi.
00:01

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Alzner, Niskanen, Schmidt, Carlson, Orlov, Chorney – Galjev, Bäckström, Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Wilson – Laich, Collins, Latta

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell, Ekblad, Kulikov, Gudbranson, Kampfer, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Trocheck, Smith – Howden, Bjugstad, Shaw – Thornton, MacKenzie, Knight.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Washington Capitals

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

FLORIDA PANTHERS

Hostující celek zažil naprosto fantastické období mezi 16. prosincem 2015 a 11. lednem 2016 a díky tomu se vyhoupl na aktuálně druhou pozici Východní konference. V tomto období totiž Panteři vyhráli dvanáct utkání v řadě a nyní ukazují, že ani následné čtyři prohry je nerozhodily, neboť jsou opět na vítězné vlně, když vyhráli poslední tři svá střetnutí. Za aktuálně druhé místo v rámci konference vděčí Florida především kvalitní defenzívě a brankářské dvojici Luongo-Montoya. Po Capitals je totiž právě Florida nejméně inkasujícím týmem Východní konference.

WASHINGTON CAPITALS

Domácí jsou momentálně nejlepším týmem Východní konference a navíc mají nejvíce bodů i v rámci celé NHL. Letošní Capitals jsou díky fantastickému brankáři, pevné obraně a produktivnímu útoku téměř k neporažení. Ze 47 zápasů Caps prohráli jen 12 střetnutí a se 74 body jsou ve Východní konferenci první o celých 11 bodů. Na domácím ledě navíc tým kolem Alexandera Ovečkina držel vítěznou šňůru od 22. listopadu a porazila ho až v dosud posledním domácím zápase Philadelphia. Celkový zisk z posledních 15 domácích zápasů činí 26 bodů!

28.1.2016 Washington – Philadelphia 3:4 pp.

Alexander Ovečkin 42 (28+14)
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém hráči Washington Capitals přivítají celek Florida Panthers. Utkání začíná v 01:30.