1. MIKE SANTORELLI (ANA) – 2+0, 2 střely, čas na ledě 8:44
2. JIŘÍ HUDLER (CGY) – 2+1, 5 střel, čas na ledě 19:52
3. JOHNNY GAUDREAU (CGY) – 1+2, 5 střel, čas na ledě 23:35

Trestné minuty: 8:12
Přesilové hry: 2/5-3/3

Nejvíce střel: Gaudreau a Hudler 5 – Perry 4
Největší čas na ledě: Giordano 27:37 – Lindholm 22:11

Branky a nahrávky: 6. Gaudreau (Monahan, Hudler), 12. Hamilton (Monahan), 18. Hudler (Gaudreau, Hamilton), 40. Hudler (Gaudreau, Monahan) – 10. Lindholm, 14. Santorelli (Fowler, Bieksa), 23. Perry (Fowler, Getzlaf), 24. Vatanen (Perron, Fowler), 33. Rakell (Perry, Despres), 41. Santorelli (Kesler, Manson). Rozhodčí: Pollock, Meier – Gibbons, Wheler. Diváci: 19289 (vyprodáno).
Ve velkou přestřelku se strhlo dnešní utkání mezi Calgary a Anaheimem. Diváci ve Scotiabank Saddledome viděli celkem deset branek, z toho hned pět padlo v přesilových hrách. Třemi body se předvedl Jiří Hudler, větší porci minut dostal konečně také Jakub Nakládal.

Skóre dnešního zápasu otevřel v 6. minutě Johnny Gaudreau. Hosté ovšem přišli s rychlou odpovědí, když přesilovou hru využil Hampus Lindholm. O dalších pár minut později vrátil vedení na stranu Flames Dougie Hamilton.

Domácí ale opět nevydrželo vedení příliš dlouho a ve 14. minutě znovu srovnal Mike Santorelli. V závěru první části hry ale potřetí v zápase poslal Calgary do vedení Jiří Hudler.

Start do prostředního dějství se ale výrazně povedl Anaheimu. Během 65 vteřin obrátili skóre zápasu na stranu Ducks dvěma slepenými góly Corey Perry a Sami Vatanen. Ve 33. minutě pak přidal pátou branku hostů Rickard Rakell.

Šest vteřin před sirénou ukončující druhou třetinu ale snížil zpátky na rozdíl jediného gólu Jiří Hudler, který tak zaznamenal svou druhou trefu večera a celkově už třetí bod. Konečnou podobu výsledku dal ale pouhých 51 vteřin po začátku třetí třetiny Mike Santorelli.

Anaheim tak zvítězil na ledě Calgary vysoko 6:4 a upevnil si pozici na místech zaručujících postup do play off v Západní konferenci.
59:37
Na branku neprošla ani střela Dougieho Hamiltona a Ducks vyhazují šikovně, že z toho nebude ani zakázané uvolnění.
59:15
Frederik Andersen dokázal zakročit proti nahození Marka Giordana od modré čáry.
58:56
Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Andersenem. Flames ale mají na vyrovnání už pouze minutu a čtyři vteřiny.
58:36
Dougie Hamilton se dostal k odraženému kotouči, jeho střela zápěstím ovšem končí nad brankou.
58:13
Domácí trenér Bob Hartley si pochopitelně bere před závěrečnými minutami oddechový čas.
58:13
Hráči Calgary se opět usadili s pukem v útočném pásmu, Andersen pokryl tvrdou ránu Mikaela Backlunda.
57:36
Hosté dokázali dostat kotouč z vlastního pásma, oba týmy střídají, na led naskakuje elitní řada Flames.
57:09
Joni Ortio míří z branky a domácí zkusí vyrovnat v šesti hráčích v poli!
56:42
Johnny Gaudreau už neměl sílu něco vymyslet s pukem v útočném pásmu a rychle o něj přišel.
56:08
Mark Giordano se vydal na útočný výlet, v útočném pásmu si vyměnil kotouč s Hudlerem a jeho následná střela skončila vedle branky.
55:35
Frederik Andersen vyrážečkou zasáhl proti střele Mikaela Backlunda z levé strany.
55:06
Po další Keslerově akci byla vychýlena ze své pozice domácí branka. Následuje poslední komerční přestávka v dnešním zápase, po níž se bude vhazovat před Ortiovou brankou.
54:50
Domácím hokejistům už moc času na případné vyrovnání nezbývá, ve třetí třetině se nepřerušuje tak často jako v prvních čtyřiceti minutách.
54:16
Michael Frolík neměl komu přihrát, a tak puk jen nahodil směrem na Andersenovu branku, brankář hostů v klidu vyráží.
53:48
Sam Bennett se pokusil prosadit individuálně, přes Hampuse Lindholma se ale po pravé straně neprosadil.
53:13
Andrew Cogliano si vyměnil přihrávku s Ryanem Keslerem, k zakončení ovšem akce Kačerů nevedla.
52:41
Ferlandova přihrávka zpoza branky nenašla žádného adresáta a puk pak vycestoval až do středního pásma.
52:04
Sean Monahan nemůže pokračovat s pukem do útočného pásma, Hudlerova přihrávka byla totiž sražena a domácí se tak dostali do ofsajdu.
51:26
Frederik Andersen vytáhl několik výborných zákroků! Nejdříve z dobré pozice pálil Michael Frolík a následně zblízka dorážel Sam Bennett, brankář hostů vše dokázal vyřešit!
50:59
Hampus Lindholm srazil kotouč na domácí střídačku, po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:10
Mike Santorelli sice pokazil přihrávku do středního pásma, kterou zachytil Lance Bouma, jenž ovšem rychle o kus černé gumy přišel.
49:28
Anaheim od druhé třetiny výborně brání svou obrannou modrou čáru, nyní hosté nepustili do útočného pásma Jiřího Hudlera.
48:49
Hra je přerušena, jelikož puk zůstal pod dvěma ležícími hráči. Vhazovat se bude v obranné třetině Calgary.
48:19
Po objetí branky vypálil Ryan Kesler, jeho pokus ovšem skončilo mimo tři tyče.
47:53
Ve třetí třetině se přeci jen hra trochu uklidnila, hosté teď drží kotouč na svých hokejkách.
47:04
Frederik Andersen zlikvidoval střelu Markuse Granlunda z pravé strany, na druhé straně se po rychlé akci dostal do zakončení Corey Perry, s jeho pokusem si poradil pro změnu Joni Ortio.
46:32
Kevin Bieksa nejdříve tvrdou ranou napálil před ním stojícího Frolíka a pak českého útočníka zastavil na hranici faulu, vylučovat se ale nebude.
45:57
Sean Monahan se proti dvěma protihráčům tentokrát neměl šanci prosadit.
45:20
Simon Despres poslal puk o mantinel až na tribunu, vhazovat se bude znovu před Andersenem.
44:59
Po zakázaném uvolnění Anaheimu se bude vhazovat před brankou Frederika Andersena.
44:18
Po zmatcích v obranné třetině Ducks nakonec vyváží kotouč do bezpečí Rickard Rakell.
43:46
Ryan Getzlaf už neměl sílu pokračovat s pukem do útočného pásma, a tak jej odevzdal a míří střídat.
43:17
Ladislav Šmíd teď dobře zastavil průnik Davida Perrona do útočného pásma.
42:50
Sean Monahan opět hledal před brankou bojujícího Jiřího Hudlera, přihrávka ale byla sražena.
42:09
Z levé strany nyní pálil Nick Ritchie, Ortio si s jeho dobrou střelou mířící pod horní tyčku poradil.
41:38
Joni Ortio tentokrát dokázal zakročit proti střele Ryana Keslera z vrcholu pravého kruhu.
41:06
Následuje postavení mimo hru v podání Ducks, vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:51
Anaheim právě vstřelil branku!
Góly nepřestávají padat ani ve třetí části hry! Domácí hokejisté nedokázali vyhodit puk z obranného pásma, Josh Manson od pravého mantinelu jej poslal na branku, kde bojovala dvojice jeho spoluhráčů Ryan Kesler a MIKE SANTORELLI, který nakonec dokázal dostat kotouč za Ortia! Asistence: Ryan Kesler a Josh Manson.
40:33
Frederik Andersen úspěšně zakročil proti střele Markuse Granlunda z levého kruhu.

Největší čas na ledě: Giordano 18:26 – Lindholm 14:31
Gólové hody pokračovaly i ve druhé třetině dnešního zápasu. Domácí nejdříve nevyužili přesilovou hru 4 na 3 a o chvíli později se naopak v početní výhodě radovali Ducks, když se z dorážky prosadil Corey Perry.

Anaheimu se povedlo otočit skóre na svou stranu během minuty a pěti vteřin. O chvíli později po Perryho brance se totiž trefil také Sami Vatanen a Hiller se pakoval z branky. V 33. minutě přidal navíc další branku Rickard Rakell.

Pouhých šest vteřin před sirénou ukončující třetinu ale na rozdíl jedné branky snížil svou druhou trefou v zápase Jiří Hudler. Po čtyřiceti minutách hry tak Anaheim vede na ledě Calgary 5:4.
40:00
39:54
Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí v samém závěru druhého dějství snižují na rozdíl jediného gólu! Johnny Gaudreau vyslal do útočného pásma Seana Monahana, jehož střela se odrazila od břevna zpátky do brankoviště a u dorážky byl jako první JIŘÍ HUDLER, který tak zaznamenává druhou branku v zápase! Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan.
39:16
Hosté se stále drží s kotoučem v útočném pásmu, Josh Manson pálil tvrdě od pravého hrazení, Ortio zasahovat nemusel.
38:45
David Perron pálil z pravého kruhu nepřesně, puk po jeho střele skončil na plexiskle v rohu.
38:17
Dobrá rána Dougieho Hamiltona od modré čáry skončila výborným obranným blokem v podání Cama Fowlera.
37:30
Velké šance na obou stranách! Simon Despres nejdříve svou střelou napálil jen Ortia, na druhé straně pak Johnny Gaudreau poněkud nešťastně vyřešil přečíslení tří na jednoho!
36:52
Sam Bennett se snažil překvapit Andersena vyjetím zpoza branky, puk ale jen nahrnul na hostujícího brankáře.
36:15
Zakázané uvolnění na straně Anaheimu, vhazovat se bude po levé ruce Frederika Andersena.
35:58
Ryan Getzlaf sice povozil Ladislava Šmída na svých zádech, ke střele ani přihrávce se ale kapitán hostů nedostal.
35:26
V posledních minutách se hraje hodně svižně, Dougie Hamilton nyní zakládá nový postupný útok svého týmu.
34:45
Johnny Gaudreau nyní vyřešil rychlý brejk střelou, se kterou si ovšem Frederik Andersen poradil.
34:22
Jiří Hudler kombinoval s Johnnym Gaudreauem, do útočného pásma se ale úderná domácí dvojice nedostala.
33:40
Kačeři se usazují s kotoučem v útočném pásmu, ve druhé třetině zatím hosté ve hře dominují.
33:06
Patrick Maroon střílel z levé strany, Joni Ortio jeho pokus dokázal vyrazit.
32:47
Joni Ortio si pohlídal další střelecký pokus z hole Davida Perrona, který pálil z levého kruhu. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Flames.
32:18
Hosté přidávají další branku a ujímají se už dvoubrankového vedení! Simon Despres zastavil rodící se útok domácích ve středním pásmu, Corey Perry pak s pukem najel do útočného pásma, kde nabil na gólovou střelu RICKARDU RAKELLOVI! Asistence: Corey Perry a Simon Despres.
31:45
Mark Giordano neměl moc na výběr, komu by přihrál, a tak alespoň po hrazení nahodil puk do útočné třetiny.
31:04
Patrick Maroon s Ryanem Keslerem sice zajímavě kombinovali v útočném pásmu, do zakončení se ale nedostali.
30:31
Michael Frolík nahrnul puk do brankoviště, kde bojoval Josh Jooris, hostující obrana nakonec dokázala dostat puk do bezpečí.
29:52
Kevin Bieksa je zpátky na ledové ploše, Anaheim tak hraje v plném počtu, jedna z mála neproměněných přesilových her v dnešním zápase.
29:29
Jakub Nakládal opět dostává prostor i v přesilové hře, jeho střelu z levého kruhu Andersen vyrazil.
28:52
Pohledná kombinace elitní formace Flames, Monahanova přihrávka na Hudlera už byla ale nad rámec.
28:23
Domácím hráčům se zatím nedaří usadit s kotoučem ke kombinaci v útočném pásmu.
27:52
Hudler byl při svém úniku ale faulován a Flames si tak zahrají přesilovou hru. Za hákování míří na trestnou lavici Kevin Bieksa.
27:52
Jiří Hudler se řítil sám na Andersena, bekhendovým blafákem ale dánského brankáře v brance Ducks nepřekonal!
27:21
Střela Ryana Keslera z levé strany skončila na boční síti Ortiovy branky, hosté zůstávají v tlaku v útočném pásmu.
26:56
Zakázané uvolnění Ducks teď vrátí hru zpátky před branku Frederika Andersena.
26:40
Ryan Getzlaf vybídl ke střele Davida Perrona, jehož výbornou střelu zastavil prvním úspěšným zákrokem v utkání Joni Ortio.
25:43
Po tlaku domácího týmu následuje postavení mimo hru Flames, vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:15
Plameny se dostávají do velkého tlaku, svižná střela Marka Giordana od modré čáry končí nad brankou.
24:41
Joe Colborne servíroval přihrávku do brankoviště na najíždějícího Ferlanda, Andersen celou situaci zvládl.
24:05
Další útok Kačerů zastavuje píšťalka čárového sudího kvůli postavení mimo hru.
23:20
Čtvrtá inkasovaná branka znamená konec pro Jonase Hillera, do domácí branky nastupuje Joni Ortio!
23:20
To je neuvěřitelné, jak dnes oběma týmům vychází přesilové hry! Po Fowlerově střele od modré čáry se k dorážce v předbrankovém prostoru dostal SAMI VATANEN a s obrovskou dávkou štěstí dokázal dostat puk za Hillerova záda! Asistence: David Perron a Cam Fowler.
23:09
Také Jakub Nakládal si půjde vyzkoušet, jaké to je sedět na trestné lavici v NHL. Český obránce dostává menší trest za držení, Ducks si tak zahrají další přesilovou hru.
22:48
Brandon Bollig se po levé straně probíjel do útočné třetiny, puk ovšem nechal za sebou a pískáno postavení mimo hru domácích.
22:15
Další využitá přesilová hra! Ryan Getzlaf přihrál zpětně na najíždějícího Cama Fowlera, jehož střelu ještě dokázal Jonas Hiller vyrazit, na následnou dorážku z hole COREYHO PERRYHO už ale domácí brankář neměl nárok! Asistence: Cam Fowler a Ryan Getzlaf.
22:01
Corey Perry naskakuje z trestné lavice rovnou do hry, začíná přesilová hra Anaheimu.
21:55
Zakázané uvolnění na straně Calgary, vhazovat se bude před Hillerovou brankou.
21:21
Síly na ledě se ale rychle vyrovnají, Johnny Gaudreau míří na trestnou lavici za podražení.
21:14
Domácí nesehráli přesilovou hru 4 na 3 zrovna ideálně, Hudler s Keslerem už jsou zpátky na ledové ploše a Flames tak budou pokračovat ve výhodě 5 na 4.
20:44
Ducks zatím brání v oslabení skvěle, Frederik Andersen si snadno poradil s lehkou střelou Dougieho Hamiltona.
20:25
Mark Giordano po přihrávce od Gaudreaua neprostřelil blok v podání Natea Thompsona.
20:01
Calgary bude na začátku druhé třetiny hrát přesilovku 4 na 3! Na konci první části hry byl totiž vyloučen za podražení Corey Perry.

Největší čas na ledě: Giordano 10:11 – Lindholm 7:36
První třetina přinesla přímo gólové hody, viděli jsme totiž hned pět branek! Skóre utkání otevřel v 6. minutě Johnny Gaudreau, který využil přesilovou hru vyjetím před branku z rohu kluziště. O pár minut později ale také v přesilové hře udeřil Hampus Lindholm.

Další přesilová hra a další branka, tentokrát opět na straně Flames. Dougie Hamilton vypálil ihned po vhazování a Flames opět vedli. Uběhly jen další dvě minuty a bylo opět srovnáno, když se z nenápadné akce prosadil Mike Santorelli.

Zatím poslední změnu skóre má na svědomí 18. minuta, když za Andersenem skončila střílená přihrávka Jiřího Hudlera. Calgary tak po dvaceti minutách hry vede nad Anaheimem 3:2.
20:00
19:58
V samém závěru třetiny ještě střílel z dobré pozice Johnny Gaudreau, Andersen ale jeho střelu zastavil.
19:14
Po vzájemné potyčce na brankovišti jsou za krosček vyloučeni Jiří Hudler a Ryan Kesler.
19:14
19:14
Jonas Hiller předvedl úchvatný zákrok lapačkou proti ráně Samiho Vatanena z vrcholu pravého kruhu.
18:50
Domácí hráči se tentokrát provinili postavením mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
18:26
Po zakázaném uvolnění Flames se bude vhazovat před brankou Jonase Hillera.
17:56
Nick Ritchie vyřešil situaci dva na jednoho střelou mimo branku, akci ale mohl vyřešit lépe, a tak přihrávkou na najíždějícího Perryho!
17:05
Gólové hody pokračují, domácí jdou potřetí v dnešním zápase do vedení! Johnny Gaudreau zavezl kotouč do útočného pásma, na pravé straně našel JIŘÍHO HUDLERA, jehož střílenou přihrávka před branku měla najít Seana Monahana, Andersen si ale nakonec srazil puk do branky sám! Asistence: Johnny Gaudreau a Dougie Hamilton.
16:30
Patrick Maroon bekhendem z pravé strany jen nahrnul kotouč do brankoviště, Jonas Hiller s jeho pokusem neměl žádný problém.
15:55
Domácí hokejisté nemohou pokračovat v útočné akci, jelikož si nepohlídali přechod modré čáry a píská se tak ofsajd. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
15:24
Utkání nabralo velmi slušné tempo, v útočném pásmu se teď s kotoučem na hokejkách drží třetí útočná formace Flames i s Michaelem Frolíkem.
14:57
Z levého kruhu nyní pálil Jakob Silfverberg, Dougie Hamilton jeho střelu ale dokázal zastavit.
14:25
Hosté po vyrovnání při chuti a hned mohli přidat další branku, Hiller ale zlikvidoval Ritchieho šanci.
13:48
Máme opět vyrovnáno! Cam Fowler poslal puk z obranné modré čáry dopředu, kde číhal zapomenutý MIKE SANTORELLI, který vlažně nabruslil do útočného pásma, udělal zpětnou kličku obránci a z mezikruží prostřelil Jonase Hillera! Asistence: Cam Fowler a Kevin Bieksa.
12:59
Markus Granlund přihrávkou hledal najíždějícího Ferlanda, přihrávka ale byla zachycena Kevinem Bieksou.
12:21
Domácí hokejisté při chuti opět kombinují v útočné třetině, rána Brodieho od modré čáry byla zblokována.
11:43
Po rychlé akci na druhé straně střílel Andrew Cogliano, Hiller si s jeho střelou dokázal poradit a domácí branka byla následně po souboji hráčů posunuta.
11:22
To byla rychlost, domácí využívají další přesilovou hru po pouhých dvou vteřinách! Sean Monahan vyhrál vhazování na modrou čáru a DOUGIE HAMILTON s ničím neotálel a rychlou střelou propálil Andersena v brance Ducks! Asistence: Sean Monahan.
11:20
Na trestnou lavici za držení hole putuje David Perron, který po příchodu z Pittsburghu zatím drží v dresu Ducks průměr bodu na zápas.
11:00
Opět se bude vylučovat, potřetí si zahrají přesilovou hru domácí, kterým je zatím poskytnuta výhoda.
10:22
Patrick Maroon nyní nešťastně upadl na mantinel a s nepříjemnou grimasou v tváři zamířil na střídačku.
09:59
Také hosté využívají přesilovou hru a máme tak vyrovnáno! Po vyhraném vhazování se ke střele dostal HAMPUS LINDHOLM, jehož první ránu ještě dokázal Hiller vyrazit. Rickard Rakell ale přistrčil puk zpátky pro Lindholma, jehož druhá střela si už cestu do sítě našla! Bez asistence.
09:51
Jonas Hiller ani sám nevěděl, jestli drž puk ve své výstroji, ránu Ryana Getzlafa s vrcholu levého kruhu ale udržel.
09:12
Mikael Backlund výborně vystihl kombinaci hostů a poté se vydal i na útočný výlet, nakonec se do zakončení nedostal, i tak odvedl švédský útočník výbornou práci.
08:43
Přesilovou hru si vyzkouší také Ducks. Za podražení míří na trestnou lavici domácí útočník Michael Ferland.
08:26
Ryan Garbutt se sice dostal přes Šmída s pukem do útočného pásma, tam ale jeho akce rychle skončila.
07:49
Sean Monahan šikovně tečoval nabídku Dougieho Hamiltona, Andersen byl ale rychle na zemi.
07:13
Frederik Andersen si během chvíle poradil se střelami Mikaela Backlunda i Dougieho Hamiltona.
06:48
Zakázané uvolnění na straně Calgary, vhazovat se tak bude po pravé ruce Jonase Hillera.
06:27
Anaheim se snažil o rychlou odpověď, čtvrtá útočná formace se ale v útočném pásmu neprosadila.
05:56
K nedovolenému bránění brankáře nedošlo, branka platí a Johnny Gaudreau tak posílá svůj tým do vedení!
05:56
Rozhodčí si ještě celou situaci kontrolují u videa, jelikož Gaudreau se střetl s Andersenem.
05:56
Domácí druhou přesilovou hru využívají a ujímají se tak vedení! Sean Monahan posunul puk na JOHNNYHO GAUDREAUA, který se z rohu kluziště natlačil s pukem do brankoviště a nadvakrát dokázal procedit kotouč za Andersenova záda! Asistence: Sean Monahan a Jiří Hudler.
05:09
V krátkém sledu tedy uvidíme druhou přesilovku Flames, za podražení je vyloučen Ryan Getzlaf.
05:09
Jakub Nakládal dostal výbornou přihrávku před branku, z bezprostřední blízkosti branky ale nedokázal Andersena překonat!
04:48
Patrick Maroon už je zpátky na ledě, hosté tak hrají v plném počtu. To ovšem nebude trvat dlouho, jelikož mají Flames poskytnutou výhodu.
04:20
Na přesilovou hru se dostává i Jakub Nakládal, to je skvělá zpráva pro české fanoušky!
03:49
Andrew Cogliano se při vlastním oslabení dostal sám před Hillera, který ale vytáhl vynikající zákrok!
03:27
Zatím se potvrzuje, že Anaheim má procentuálně nejlepší hru v oslabení v celé NHL, Ducks už dvakrát dokázali vyhodit.
02:48
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, hosté totiž hráli v šesti. Trest za střídačku míří odpykat Patrick Maroon.
02:11
Na druhé straně se ke střele dostával Cam Fowler, jeho pokus ale dobrým obranným zákrokem zastavil Ladislav Šmíd.
01:45
Elitní formace Flames se v útočném pásmu neprosadila, zajímavou střelu vyslal z pravé strany T. J. Brodie.
01:10
Ryan Kesler vystihl rozehrávku Brodieho, naštěstí pro domácí vše ještě zajišťoval Mark Giordano.
00:46
Na druhé straně se k první střele dostal Jakob Silfverberg, který si vytáhl kotouč zpoza branky a málem překvapil Hillera u tyče.
00:20
Mark Giordano sebral volný kotouč v rohu kluziště a rychle jej poslal na branku, po Bieksově teči ale skončil kus černé gumy v ochranné síti.
00:01
Máme po hymnách, nyní tak už nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního utkání.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, za malou chvíli zazní státní hymny USA a Kanady.
Utkání začne, jak je u NHL tradicí, s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku.

Calgary Flames: Hiller (Ortio) – Giordano (C), Hamilton, Engelland, Brodie, Šmíd, Nakládal – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Backlund, Ferland – Jooris, Colborne, Frolík – Bollig, Granlund, Bouma. Trenér: Bob Hartley.

Anaheim Ducks: Andersen (Chudobin) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Manson, Despres, Vatanen – Perron, Getzlaf (C), Santorelli – Maroon, Rakell, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Garbutt, Thompson, Ritchie. Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Pollock, Meier – Gibbons, Wheler.

JIŘÍ HUDLER (CGY) – 47 zápasů, 29 bodů (7+22)
MICHAEL FROLÍK (CGY) – 42 zápasů, 21 bodů (9+12)
LADISLAV ŠMÍD (CGY) – 20 zápasů, 0 bodů
JAKUB NAKLÁDAL (CGY) – 1 zápas, 0 bodů
ANAHEIM DUCKS

Anaheim sice začal letošní sezonu příšerně, jako jeden z největších favoritů soutěže se Kačeři dlouho plácali na samém dně tabulky. V novém roce se ale Ducks zvedli a už drží místo zaručující postup do vyřazovacích bojů.

S 62 body na kontě je Anaheim aktuálně na 6. místě v Západní konferenci, na devátou Arizonu mají Ducks náskok šesti bodů. Anaheim sice nastřílel v letošním ročníku vůbec nejméně gólů ze všech týmů NHL, zároveň má ale po Washingtonu druhou nejlepší obranu.

I přes slabší střeleckou potenci táhnou týmovou produktivitu tradičně hvězdy Ryan Getzlaf (6+36) a Corey Perry (21+17), který je i nejlepším střelcem týmu. Průlomovou sezonu letos prožívá Rickard Rakell (13+15) a velmi slušně si po příchodu z Pittsburghu vede také David Perron.
CALGARY FLAMES

Plamenům z Calgary se po loňské úchvatné jízdě až do play off v letošní sezoně moc nedaří. Flames patří k vůbec nejhorším týmům celé ligy, s 53 body zaujímají v rámci Západní konference až 12. místo, na osmé postupové místo ztrácí svěřenci kouče Hartleyho osm bodů.

Produktivitu týmu táhne už tradičně Johnny Gaudreau, který s 51 body (21+30) atakuje Top10 celé soutěže, zároveň je i nejlepším střelcem týmu. Slušně si také vedou Sean Monahan (17+19) a obránce Mark Giordano (13+22), naopak po loňském výborném ročníku trochu zaostává Jiří Hudler (7+22).
Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Základní část sezony NHL se už přehoupla do své druhé poloviny, noc z pondělí na úterý nabídne sedm utkání, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat zápas mezi Calgary Flames a Anaheim Ducks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.