Z mé strany je to pro dnešní den vše. Za pozornost Vám děkuje a u sledování dalších textových přenosů se těší Tomáš Kubečka. Dobrou noc!
Střely na branku: 31 – 27
Je dobojováno! Švédsko nakonec ustálo dramatický závěr utkání a i potřetí v sezóně poráží finský výběr! Hned v první minutě otevřel gólový účet utkání Danielsson! Finové se takřka nedostávali na dostřel Svenssonovy svatyně a po Burströmově brance v závěru druhé periody kráčeli Švédové za pohodlným vítězstvím. Ještě blíže zisku tří bodů dostal domácí celek Sundström! Jenže Finové v poslední čtvrthodině hry přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a Pesonen snížil na 1:3! Čtyři minuty před koncem základní hrací doby zužitkoval Niemi přečíslení 2 na 1! Hosté to ještě v závěru utkání zkusili bez brankáře, ale Svensson mohl zůstat v klidu! Švédsko tedy i po dnešním utkání zůstane na čele tabulky letošní Euro Hockey Tour, zatímco Finsko se propadne za Českou republiku, která v Třinci zvítězila nad Ruskem 3:2 po samostatných nájezdech.
59:34
Hosté jsou daleko od branky Švédska. Domácí s přehledem drží kotouč ve středním pásmu a nepouštějí soupeře do útoku.
59:00
Husso zůstává na střídačce a Finové zkoušejí štěstí ve hře bez brankáře!
58:52
Finský trenér si minutu před koncem základní hrací doby vyžádal oddechový čas! Finové se pokusí vymyslet akci, kterou by utkání poslali do prodloužení!
58:25
Domácí drží finské hokejisty daleko od své branky a zatím nedovolují soupeřovu brankáři opustit ledovou plochu.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty 3. třetiny!
57:57
Vteřinku po naskočení vyloučeného Englunda na ledovou plochu se Aho natlačil do brankoviště a vysunul branku z jejího postavení.
57:56
56:51
Svensson zachránil svůj tým! Brankář Švédska se parádně natáhl proti tečovanému kotouči a fantasticky lapačkou zachránil Švédskou před vyrovnáním!
56:24
Lindgren vymyslel fantastickou přihrávku brankovištěm, avšak nikdo z jeho spoluhráčů nedopravil kotouč za Svenssonova záda.
55:56
A pozor! Andreas Englund dostává dvě minuty za nedovolené bránění a nabízí Finsku dobrou šanci na vyrovnání!
55:26
Trenér Švédska reaguje na drama v závěru utkání a bere si oddechový čas!
55:26
Finsko právě vstřelilo branku!
A pozor! Finové dramatizují závěr utkání! MIKA NIEMI si potáhl kotouč od modré čáry před branku a prudkou střelou zápěstím pod břevno dostal Finsko na dostřel jediné branky! Asistence: Tuuka Mäntylä, Sebastian Aho.
54:32
Svensson raději podržel slabé nahození od modré čáry. Domácí brankář chce dochytat zbytek utkání v naprostém klidu a nechce zbytečně riskovat.
54:02
Forsling dostal nabito před modrou čáru a bez přípravy se opřel příklepem do puku. Jeho krásná dělovka mířila do míst, kde stála skála jménem Husso.
53:37
Lehkonen měl před sebou spoustu prostoru, připravil si kotouč na střelu, jenže jeho projektil přibrzdil bruslí jeden z domácích obránců.
53:05
Laine si prohodil kotouč mezi nohami obránce. Finský hráč si dal puk příliš daleko a ten doputoval až do lapačky připraveného Svenssona.
52:44
Na druhé straně pálil rozjetý Norman. Švédský útočník si jen přebral kotouč a okamžitě příklepem prověřil lapačku finského gólmana.
52:33
Svensson musel vytasit lapačku proti prudké střele zápěstím od modré čáry. Švédský brankář si dnešní utkání vyloženě užívá, za což sklízí ohromný aplaus.
52:13
Po krátké přestávce se Finové vrátí před Svenssona. Švédové vyhodili kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
51:41
Petersson obdržel parádní přihrávku na modrou čáru, potáhl si kotouč do pravé strany a střelou zápěstím protáhl finského brankáře.
51:30
Diváci se po delší odmlce probudili a hlasitě podporují svůj celek za třetí výhrou nad Finskem v letošní sezóně.
50:57
Lindgren natáhl hůl do cesty prudkého kotouče před brankou Švédska a Svensson reflexivním zákrokem vykopl kotouč betonem!
50:13
Do konce utkání zbývá pouhých deset minut a Švédové bez problémů kontrolují své dvoubrankové vedení.
49:28
Finský brankář je v posledních minutách v pořádné permanenci. Husso vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou proti střele od modré čáry.
48:47
Petersson se vrhl do tvrdého souboje s dvojicí soupeřů a dokázal udržet kotouč na švédských holích. Husso si připsal další jistý zákrok.
48:16
Persson po vyhraném vhazování pouze prodloužil kotouč do útočného pásma k obráncům Finska a ihned odjel na střídačku.
47:57
Husso stále drží akcie finského týmu nad vodou. Finský brankář si dal pozor na odražený kotouč a včas utěsnil mezeru u pravé tyče.
47:29
Lundberg postupoval na finskou branku od levého mantinelu, rozhodl se pro střelu zápěstím, ale jeho prudký projektil skončil na brusli hostujícího obránce.
47:02
Laine kličkoval v útočném pásmu mezi obránci Tre Kronor. Finský útočník se prodral do mezikruží, ale z bekhendu už nedokázal zakončit.
46:39
Finsko vstřelená branka pořádně nabudila a aktivní Lindgren se snažil zavést kotouč do útočného pásma. Obrana domácích byla pozorná a Forsling postup soupeře zastavil.
46:02
Přeci jen je sníženo! Finsko se dočkalo korigující branky! Lindgren postupoval proti jedinému obránci, ale rozhodl se pro přihrávku na volného HARRIHO PESONENA, jež trefil odkrytou klec! Asistence: Perttu Lindgren.
45:40
Lindgren si řekl o puk do středního pásma, ale spoluhráč mu jej adresoval nepřesně a Švédové jsou opět u puku.
45:07
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Hosté se až nyní vymanili ze švédského držení, ale kotouč rychle odevzdali zpět na hole domácích.
44:29
Sundström se ocitl za finskou brankou, udělal dva rychlé obraty, vybruslil si před brankáře, ale nenašel mezeru mezi betonem a tyčí.
43:57
Forsling zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej nahodil za branku a raději odjel na střídačku.
43:21
Finové jsou po třetí inkasované brance jako opaření. Hostům odskakují kotouče od hokejek, Švédové jsou všude mnohem rychleji.
42:40
A Švédové stále nemají dost! Na další prudkou přihrávku od modré čáry si sjel Petersson a tečoval kotouč jen těsně vedle pravé tyče.
41:40
Švédsko právě vstřelilo branku!
A je to 3:0! Švédové dokonale zaskočili soupeře v úvodu třetí třetiny! Po rychlém protiútoku předložil Linus Klasen kotouč před branku a JOHAN SUNDSTROM jej jednou rukou dopravil za záda finského brankáře! Asistence: Linus Klasen, Andreas Thuresson.
41:13
Salinen nakonec vymyslel dobrou přihrávku, po které se do zakončení dostal jeden z Finů. Svensson stál na správném místě a dělovku ukryl ve své lapačce.
40:39
Kolem levého mantinelu se kupředu dral Melart. Jeho nahození do útočného pásma dojel Salinen, který drží puk za brankou.
40:11
Finové zahájili třetí třetinu útokem středem kluziště, jenže Lindgren Pesonena včas odzbrojil.
40:01
Střely na branku: 23 – 14
Skončila nám druhá třetina, ve které Finové odhodili respekt a dokázali si vypracovat dobré šance. Naneštěstí pro ně stojí ve švédské brance Svensson, který podává fantastický výkon. Dvě minuty před koncem třetiny naopak Švédsko navýšilo své vedení, když se prosadil Burström! Do závěrečné periody vstoupí Švédové s dvoubrankovým náskokem.
40:00
39:37
Forsling ještě nahazoval puk od modré čáry. Obrana Finska srazila letící kotouč do rohu kluziště a Švédové odjíždějí střídat.
39:00
Probíhá poslední minuta 2. třetiny!
38:55
Mohlo být sníženo! Mäntylä byl nejrychleji u volného kotouče před brankou Tre Kronor, ale ani on v těžké pozici neprocpal kotouč za Svenssonova záda.
38:16
Švédsko nadále pokračuje v aktivním pojetí hry. Johansson zavezl puk do rohu hřiště, kde se otočil a příliš dlouho čekal na své spoluhráče.
37:19
Domácí zvyšují své vedení na 2:0! Finsko se dostalo pod enormní tlak. Linus Klassen našel od modré čáry NICLASE BURSTROMA a ten se štěstím dopravil kotouč do sítě! Asistence: Linus Klassen.
37:05
Nygren dorážel z ostrého úhlu volně ležící kotouč. Finský brankář se včas stačil přemístit a utěsnil prostor u levé tyče branky Suomi.
36:44
A Husso musel dávat dobrý pozor na skrytou střelu od modré čáry. Hostující brankář při dobrém zákroku dokonce ztratil svou masku.
36:30
Finsko se v posledních minutách dostává více do hry a snaží se vsítit vyrovnávající branku. Nyní se hokejisté Suomi dopustili zakázaného uvolnění a musí se bránit.
35:58
Finové se pokusili o rychlé přenesení hry obloučkem do útočného pásma, švédský bek kotouč zastavil a ještě se stačil vystavit do ofsajdu.
35:17
Aho se po chybě domácího obránce dostal nejrychleji k opuštěnému kotouči, zadovkou přihrával před švédskou branku, kde však nebyl nikdo v modrém dresu.
34:55
34:29
Finové se osvobozují vyhozením přes celé kluziště a Švédové musejí založit novou přesilovkovou kombinaci.
33:44
Husso podržel znovu svůj tým! Domácí ve dvou clonili finskému brankáři ve výhledu, kotouč z ničeho nic vyplaval před branku, ale Husso fantasticky zatarasil brankovou čáru!
33:05
A Švédsko začalo pěkně zostra. Kotouč se brankáři ztratil v chumlu hráčů před brankou, nakonec jej obránci odpravili k mantinelu.
32:55
Bude se znovu vylučovat! Přesilovku si nyní vyzkouší Švédsko! Dvě minuty za sekání si odpyká Joonas Jalvanti.
32:41
32:11
Další pokus o založení přesilovkového vzorce kazí Finsku postavení mimo hru. Aho neudržel brusli za modrou čáru.
31:32
Švédové se prodrali k odraženému kotouči a vyhazují jej až za branku finského národního týmu. Hosté musí začít nanovo.
31:02
Laine obdržel skvělou přihrávku do jízdy, zakončoval sám proti Svenssonovu, jenže v rozhodující moment vůbec netrefil kotouč!
30:41
Bude se vylučovat! Dvě minuty za podražení si odsedí Petersson!
30:13
Horko bylo i na druhé straně! Petersson pálil bez přípravy, avšak ani on netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
29:37
Obrovská šance Finska! Lehkonen pálil bez přípravy z mezikruží, překonal Svenssona, ale do cesty se kotouči postavila branková konstrukce!
29:02
Sebastian Aho vyčkal na modré čáře na oblouček přes celé kluziště. Mladičký útočník si však neporadil s těžkým převzetím kotouče a ihned o něj přišel.
28:28
Až nyní se Finové dostali do zakončení. Střelu z ostrého úhlu měl Svensson jako na dlani a s přehledem skryl puk ve své výstroji.
28:03
Finové se usadili v útočné třetině. Jalvanti se řekl o přihrávku na modrou čáru, ale nepohlídal si zpracování a kotouč mu přeskočil do středního pásma.
27:33
Fantenberg okamžitě po vyhraném vhazování pálil od modré čáry. Jeho střela prosvištěla kolem pravé tyče a zaduněla o zadní mantinel.
27:23
Husso si povyjel proti střele z mezikruží a bez problémů lapil Peterssonovu ránu zápěstím. Hosté nyní nechali švédskému útočníkovi příliš mnoho prostoru.
26:47
Švédové v posledních minutách přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a hostující brankář musí být pořád v pozoru.
25:59
Husso podržel svůj národní tým fantastickým zákrokem betonem proti samostatnému úniku Johanssona! Finský gólman drží akcie svého celku nad vodou!
25:18
Oba týmy hrají v plném počtu.
25:13
Nygren zatáhl kotouč přes modrou čáru, našel spoluhráče za brankou, jenže Finové si s těmito opakujícími se útoky vědí rady.
24:37
Hra v menším počtu hráčů na ledě zatím lépe svědčí domácímu Švédsku. Tre Kronor bez problémů kontrolují dění na hrací ploše.
23:18
Vyloučení v týmu Finsko (Jarvinen – 2 min., hrubost).
23:18
Vyloučení v týmu Švédsko (Lundberg – 2 min., hrubost).
23:18
Finský brankář si musel dávat pozor na neposedné nahození od modré čáry. Kotouč se schoval za clonícího hráče a nakonec zaplaval do lapačky finského gólmana.
22:39
Husso vyjel za branku pomoci svým obráncům s rozehrávkou a poslal kotouč do ochranné sítě. Bylo to s tečí a vhazovat se bude v obranném pásmu Finska.
22:01
Lehkonen pálil z ostrého úhlu a tvrdou střelou na přední tyč prověřil Svenssonovu pozornost. Domácí brankář si věděl rady.
21:34
Danielsson naskočil na led z trestné lavice a hned se zapojil do útoku. Střelec první branky se ocitl za zády obránců Finska, avšak do šance se neprodral.
21:29
20:45
Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry za branku Finska. Zdá se, že Finové si se svou první početní převahou nevědí rady.
20:06
Do druhé třetiny vstoupili o něco lépe Švédové, kteří získali další cenné sekundy při hře v oslabení.
20:01
První třetina je minulostí! Švédsko vstoupilo do utkání nejlepším možným způsobem, neboť už po třiceti sekundách hry otevřel skóre Danielsson! Domácí poté nadále diktovali tempo hry, ale vyloženou šanci si už nevytvořili. Hosté mohli vyrovnat, ale Aho v samostatném úniku nezakončil mezi tři tyče. Do druhé třetiny vstoupí Finsko v početní převaze. Zbytek trestu si odsedí Danielsson!
20:00
19:47
Jenže Finové se prozatím nemohou usadit v útočném pásmu a zdá se, že Švédové dohrají první třetinu bez ztráty kytičky.
19:29
Bude se vylučovat! První přesilovou hru si vyzkouší také Finsko! Autor úvodní branky Danielsson si pomohl hrou vysokou holí a odsedí si dvě minuty!
19:13
Laine nabral rychlost na pravém křídle, poradil si s jedním obráncem, avšak finskou snahu zastavuje postavení mimo hru.
19:00
Probíhá poslední minuta 1. třetiny!
18:23
Thuresson kroužil za finskou brankou, po kontaktu s obráncem upadl a halou to jen zahučelo. Ani teď se vylučovat nebude.
17:48
Tempo hry v posledních desítkách sekund poněkud opadlo. Finové se častěji dostávají ke kotouči a vyčkávají na chyby ve švédské obraně.
17:13
Lundqvist se utopil v modrém moři za modrou čárou. Finové k němu přistoupili ve dvou a rozjetého útočníka Švédska včas zastavili.
16:16
Klasen si sjížděl na modrou čáru a natahoval se po prudkém kotouči. Na střílenou přihrávku nakonec domácí útočník nedosáhl a připravil se o dobrou šanci.
15:34
Lundqvist přitvrdil ve středním pásmu hru a krásným čistým hitem poslal k ledu soupeře, který se snažil udělat kličku do středního pásma.
15:03
Persson je hodně aktivní a nyní si znovu klepl o přihrávku do útočného pásma, kterou také dostal, ale bez podpory spoluhráčů nic nevymyslel.
14:49
Až nyní domácí brankář přerušuje hru dobrým zákrokem. Švédsko nyní přežilo dva kritické okamžiky, Finové přepnuli na vyšší rychlostní stupeň.
14:36
Pesonen nahazoval od modré čáry, Svensson kotouč vyrazil do rohu kluziště, ale hosté stále drží Švédy před jejich brankou.
13:43
Finové začínají tlačit! Svensson se musel natáhnout ve svém brankovišti, aby udržel puk před brankovou čárou. Finové na brankovišti srdnatě dotírali, ale domácí gólman drží čisté konto i nadále!
12:55
Laine se ocitl v samostatném úniku, rozhýbal se brankáře, kterého už měl ven z branky, ale na dlouhou ruku nezasunul kotouč k pravé tyči!
12:26
Forsling dnes bruslí opravdu rychle. Švédský obránce podruhé v zápase přesprintoval útočníka soupeře a včas se zmocnil kotouč za vlastní brankou.
11:44
Lundqvist zatáhl kotouč do útočného pásma, kde společně s Perssonem bojoval v rohu hřiště, ale hosté byli dostatečně důrazní.
11:10
Švédové drží kotouč na svých čepelích ve vlastním obranném pásmu a čekají na vystřídání všech hráčů na ledě, aby mohli založit další útok.
10:24
Aho chtěl rychlou přihrávkou vysunout do nadějné pozici Laineho. Druhý jmenovaný nebyl dostatečně trpělivý a příliš brzy přejel modrou čáru, ofsajd.
10:08
Finové se hledají. Další pokus o dlouhou a prudkou přihrávkou končí až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
09:47
09:46
Těsně před koncem přesilové hry pálil z dobré pozice Danielsson! Jeho rána mířila do horního rohu branky a Husso ukázal všem divákům, že má kotouč v lapačce.
09:12
Thuresson dostal nabito na modrou čáru a bez přípravy vyzkoušel pozornost finského brankáře. Husso neudržel kotouč, ale nikdo z v blízkosti stojících Švédu puk za brankovou čáru nedostal!
08:39
Husso si počíhal na tvrdou střelu z pravého křídla. Švédové nyní rozhýbali bránící se čtveřici, ale Forsling mířil pouze do brankáře.
08:04
Mezi kruhy si nabruslil Petersson, jež dostal prudkou přihrávku za záda a s neposedným kotoučem si nedokázal poradit. Finové se osvobozují.
07:47
Bude se vylučovat a první přesilovou hru si zahraje Švédsko. Dvě minuty za sekání si odpyká Patrik Laine.
07:29
Niemi přihrával ve velké rychlosti před švédskou branku. Jeho přihrávku na poslední chvíli srazil bruslí do rohu hřiště vracející se obránce.
06:47
Svensson pomohl obraně ve zkrocení nahozeného kotouče ze středního pásma. Hosté zatím nemohou vytvořit tlak na domácí branku.
06:07
Persson dlouho držel kotouč na čepeli v útočném pásmu, poté se rozhodl pro přihrávku za branku, kde se kotouče zmocnili Finové a mohou uklidnit hru.
05:29
Heed si pohlídal najíždějícího soupeře a díky skvělé hře tělem získal kotouč v rohu vlastní třetiny. Švédové zatím hrají ve velké pohodě.
05:04
Wallmark se prosmýkl za modrou čáru, kde po souboji upadl. Rozhodčí nesignalizoval nedovolený zákrok, nicméně Finové pouze vyhodili na zakázané uvolnění.
04:43
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Finové nyní zavřeli domácí tým před jeho branku, ale sami se připravili o útočné pásmo kvůli ofsajdu.
03:45
Englund zaváhal při zpracování nahozeného kotouče a daroval soupeři útočné pásmo. Střela od modré čáry prosvištěla kolem Svenssonovy svatyně.
03:10
Persson zavezl kotouč po levém křídle do rohu kluziště, kde o něj svedli souboj hned čtyři hokejisté. Úspěšnější byli nakonec Finové.
02:31
Norman bojoval o kotouč na útočné modré čáře. Přihrávku dostal do prostoru, kde byli dva obránci Finska a k puku se vůbec nedostal.
02:01
Brankář Husso si poradil s obloučkem ze středního pásma a nahození na branku rychle vytřepal na hůl spoluhráče.
01:43
Aktivní vstup švédského národního týmu do utkání bude pokračovat i nadále. Finové vyhodili kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
01:20
Sebastian Aho získal kotouč ve vlastním obranném pásmu a přihrávkou o mantinel uklidňuje hru.
00:29
Tak to je start jako hrom! Hala bouří nadšením! Johansson se protáhl kolem mantinelu do útočného pásma a krásnou přihrávkou před brankou našel volného NICKLASE DANIELSSONA, jež dopravil kotouč do sítě! Asistence: Martin Johansson.
00:05
Lundqvist uspěl na zahajovacím vhazování a Švédové okamžitě zakládají první útok dnešního zápasu.
00:01
Po finské hymně následuje i hymna domácího Švédska. Švédové dnes nastoupí v tradičních žlutých dresech, Finsko bude hrát v modrém.
Před samotným začátkem utkání ještě zazní hymny obou dnešních soupeřů. Nejprve je na programu finská hymna.

Švédsko: Svensson (Fasth) – Englund, Forsling, Junland, Nygren (A), Burström, Heed, Fantenberg – Danielsson, Lundqvist (C), Persson – Petersson, Wallmark, Axelsson (A) – Klasen, Sundström, Thuresson – Norman, Zackrisson, Lundberg, Johansson.

Finsko: Husso (Metsola) – Kivistö, Mäenpää, Jalvanti, Elorinne, Kalteva, Melart, Järvinen, Mäntylä (A) – Louhivaara, Lindgren, Pesonen – Osala (C), Sallinen (A), Kiiskinen – Aho, Niemi, Laine – Lehkonen, Nättinen, Filppula

Rozhodčí: Ronald Gofman, Konstantin Olenin – Andreas Malmqvist, Jimmy Dahmén.
Zápasy v letošní sezóně

Vzájemným zápasům v rámci letošní Euro Hockey Tour kralují hokejisté Švédska. Ti se z vítězství radovali v listopadu na ledě svého dnešního soupeře i před vánočními svátky v Rusku.

Finsko – Švédsko 1:2 po nájezdech (Moskva)
Finsko – Švédsko 2:3 (Helsinky)
V dnešním utkání půjde o souboj dvou nejúspěšnějším týmů letošní Euro Hockey Tour. Švédsku patří první příčka v tabulce. Hokejisté Tre Kronor nastříleli v letošní sezóně už devatenáct branek a jsou o bod před svým dnešním soupeřem. Finsko se sice blýsklo výkonem na domácí Karjale, ale před Vánocemi si připsalo hned dvě porážky. V Rusku od domácí Sborné dokonce inkasovalo osm branek a prohrálo i se svým dnešním severským soupeřem.
Příjemný čtvrteční podvečer u sledování mezinárodního utkání v rámci Euro Hockey Tour. Textovým přenosem ze zápasu mezi Švédskem a Finskem Vás od 19:10 provede Tomáš Kubečka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:10.