SD ARÉNA
2 031 diváků
Oulu

Ode mě je to pro dnešek všechno. Díky za pozornost a někdy zase u hokeje nashledanou.
Je konec, Piráti poráží finský Kärpät 2:1! Vše rozhodla třetí minuta třetí třetiny, kdy se po samostatném nájezdu elegantně prosadil Petr Koblasa. V první třetině se prosadil Mário Grman, za hosty dával branku Nicklas Lasu.
59:54'
Následně vyfasoval ještě dvouminutový trest za hákování chomutovský kapitán Michal Vondrka.
59:51'
Ján Laco si připsal důležitý zákrok v posledních sekundách. Svou maskou zneškodnil tvrdý pokus Teemua Kivihalmeho!
59:38'
Piráty nyní čeká pekelných dvaadvacet sekund. Po zákroku Jána Laca se bude vhazovat po levici chomutovského brankáře. Vše po timeoutu domácích.
59:12'
Piráti se drží na puku a šetří drahocenné sekundy. Oulu se do nějakého tlaku zatím nedostalo. Času je ovšem ještě dostatečné množství.
58:41'
První pokus byl ovšem nepřesný. Po vyhození skončil kotouč za brankou Kärpätu, píská se icing a pokračovat se bude po timeoutu hostů.
58:15'
Finský celek hraje v šesti a pokouší se vstřelit vyrovnávací branku. Piráti mohou pokusem do odkryté branky definitivně rozhodnout!
57:19'
Finové se dostali ve dvou sami na Laca a vše se pokoušeli zahrát na krásu, což se jim vymstilo. Zakončení do prázdné branky totiž díky nepřesné přihrávce nevyšlo.
56:39'
Protiútok domácích byl zakončen střelou Romana Chlouby z levého kruhu. Chomutovský odchovanec posílal střílenou přihrávku do brankoviště, kde byl ale puk ztečován do ochranné sítě.
56:07'
55:47'
V závěru oslabení vyvážel kotouč Miika Koivisto, kterému se povedlo ušetřit cenné sekundy. Hosté budou během chvilky v plném počtu.
54:52'
Následně ale mohlo být vše pryč! Marek Tomica ujížděl sám na brankáře Vehviläinena, kterého zkoušel prostřelit mezi betony. Chomutovský bojovník ale škvíru nenašel.
54:35'
Pirátům se zatím nepodařilo udržet se v útočném pásmu. Kärpätu se zatím daří hrát v oslabení hodně pohodlně.
54:07'
Po komerční přestávce budou mít domácí přesilovou hru. Sami Anttila si odpyká své nedovolené počínání v útočném pásmu.
53:42'
Michal Vondrka elegantně projel pásmem a zpoza branky přihrával na modrou čáru. Ondřej Dlapa zakončoval tvrdě, ale místo branky trefil ležícího obránce.
52:49'
Brett Flemming již dostával parádní přihrávku mezi kruhy, kde by byl ve velké šanci. Na poslední chvíli ale zasáhl pozorný bránící hráč.
52:15'
51:42'
Z levého kruhu to následně zkoušel také Nicklas Lasu, ale ani on svým pokusem nepřekvapil skvěle chytajícího Laca v brance Pirátů.
51:01'
Hosté dlouho něco vymýšleli, nakonec nahazoval Shaun Heshka. Jeho projektil ovšem skončil vedle a k následné dorážce po odrazu od zadního mantinelu nedošlo.
50:15'
Hosté mohou srovnat. Na lavic hanby míří Nicolas Hlava, který si počínal nedovoleně díky menšímu háčku.
49:53'
Po nahození od modré čáry a následném přerušení hry kvůli posunuté brance se do sebe pustili další dvojičky. Opět to bylo ale jen takové lehké pošťuchování.
49:05'
Parádní přihrávku mezi kruhy dostal Michal Vondrka, jenž se hned pokoušel zakončovat. Střela po ledě byla ovšem zablokována padajícím obráncem.
48:29'
Pirátům se následně nepovedlo projít do útočného snažení. Píská se icing a vhazovat se bude po pravici Jána Laca.
48:23'
Následně byla v brankovišti menší mela, vylučovat se ovšem nebude. Hra byla navíc vykázaná do středního pásma.
48:17'
Mikael Ruohomaa se proháčkoval mezi chomutovské obránce a následně zakončoval. Jeho pokus byl zblokován a skončil mimo tři tyče.
47:36'
Následovala přihrávka směrem dopředu, kterou nikdo v černém nezachytil. Pokračovat se tak bude vhazováním před brankou Kärpätu.
47:08'
Do dobré střelecké pozice se dostal Michal Poletíjn, jenž zakončoval od modré čáry. Jeho dělovka ale branku nakonec minula.
46:56'
Kombinační hra oulunského celku byla ukončena vyhozením na střídačku finského celku. Vhazovat se bude po uplynutí komerční pauzy.
45:35'
Piráti potřebovali vystřídat a tak jen lehce poslali kotouč na branku Vehviläinena. Domácí celek stále vede díky nájezdu Petra Koblasy.
44:52'
Útočné snažení domácích zakončoval svým nahozením od modré čáry obránce Mrázek. Kotouč ovšem před finským brankářem nikdo netečoval.
44:01'
Na druhé straně byl pozorný proti prudké střele Akua Kestily Ján Laco. Hodně pohodový a sebevědomý zákrok chomutovského brankáře.
43:32'
Z pravé strany to přes obránce zkoušel ukrytě Michal Vondrka. Vehviläinen ovšem jeho pokus pohodově viděl a jen máchl lapačkou.
42:49'
Miika Koivisto si na modré čáře dovolil a po kličce nahazoval kotouč do brankoviště. Ten ale neskončil v síti, bránící hráči Pirátů jej zablokovali.
42:22'
Piráti právě vstřelili branku!
PETR KOBLASA se zhostil této situace na jedničku a obrací stav utkání! Chomutovský útočník si najel před branku a po elegantní kličce zakončoval do prázdné branky.
42:22'
Jakub Lauko se proháčkoval podél pravého mantinelu a přihrál před branku Petru Koblasovi, jenž byl faulován. Uvidíme samostatné střílení!
41:04'
Piráti se dostávali do útoku a Vladimír Růžička nabíjel na levý kruh Vojtěchu Tomečkovi. Ten se ale v jízdě nedokázal dostat do přesného zakončení.
40:19'
Julius Juntilla se hned na začátku třetiny dostal do dobré střelecké pozice. Z mezikruží se mu ovšem nepovedlo prostřelit pozorného Laca.
40:01'
Druhé dějství nám branku nepřineslo, stav je tedy stále 1:1. Oba celky se dostávaly do nějakých příležitostí, ale žádné z nich nebylo zakončeno brankou. Třetí třetina začne přibližně v 19:16.
40:00'
39:34'
Hodně tvrdě byl dohrán u mantinelu chomutovský Nicolas Hlava. Hříšníkem celé situace byl hostující Taneli Siikaluoma. Uvidíme, zda se bude vylučovat.
39:01'
Následně se rozeběhla poslední minuta prostřední třetiny, která nám branku prozatím nenabídla. Změní se něco po útoku domácích?
38:36'
Oba týmy jsou již kompletní.
38:05'
Juraj Valach se nejdříve prodíral před branku, kde nebyl úspěšný. Pár sekund na to pálil od pravého mantinelu jen do připraveného Vehviläinenena.
37:14'
Teemu Kivihalme byl další Finem, jenž se pokoušel Laca překonat po objetí branky. Jeho rychlá střela šla ovšem jen do připraveného chomutovského brankáře.
36:36'
Následně se před brankou Chomutova nelíbilo Jaroslavu Mrázkovi počínaní Otto Karvinena. Oba kohouti po menší strkanici míří na lavici hanby.
36:31'
35:57'
Domácí hokejisté ubránili následné zakončení a opět se jim povedlo vyhodit. Přesilovka finského celku pomalu a jistě spěje ke konci.
35:23'
Dobrý zákrok předvedl Ján Laco. Ruohomaa poslal nabídku do brankoviště, která byla ještě tečována. Slovenský brankář ovšem rychle zareagoval a potěšil domácí publikum.
34:48'
Nebezpečná rána Kukkonena se odrazila od zadního mantinelu, k dorážce ale nakonec nedošlo. Piráti se následně vyhozením osvobodili.
34:31'
Domácí budou po komerční přestávce hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici putuje Michal Poletín.
34:05'
V posledních minutách vidíme více osobních soubojů a bojů o puk, než zajímavých akcí a nebezpečných střel.
32:27'
Po nebezpečné střele z levé strany, kterou Laco vyrazil, mířil do útoku Jakub Lauko. Ten si obhodil obránce, ale zakončit už nedokázal.
32:05'
Hra pokračuje v hodně aktivním tempu, ani jeden celek ale nedokázal v této periodě vstřelit branku. Uvidíme, jak tomu bude nadále.
30:38'
Charles Bertrand se následně dostal do dobré šance! Objel branku a bekhendem zakončoval. Pokoušel se jej dostat pod víko, místo toho ale trefil prsa připraveného Laca.
29:52'
Lehký nahazovaný kotouč od modré čáry plánoval Laco rychle rozehrát. Místo toho ale puk přikryl, nabízející spoluhráči nebyli dostupní.
29:35'
V dalším snažení už hosté tak úspěšní nebyli. Jejich kombinace skončila za brankou slovenského brankáře, pokračovat se tak bude po icingu před Vehviläinenem.
29:04'
Dobrou střelu po rychlém útoku vyslal z pravého kruhu hostující Janni Hakanpää. Nakonec se mu ale povedlo trefit jen vystrčený beton Jána Laca.
28:45'
Po dlouhém snažení o puk v rohu útočného pásma domácích přišel pískot rozhodčího. Hra bude pokračovat vhazováním ve středu ledové plochy.
28:10'
Na druhé straně byla střela Mäenalanena ztečována Vojtěchem Tomečkem do ochranné sítě. Pokračovat se tak bude vhazováním.
27:57'
Vedoucí branku měl na své hokejce Michal Vondrka. Chomutovský kapitán dostal puk na pravý kruh, aby hned zakončoval do protipohybu brankáře. Přesouvající Vehviläinen ovšem rukou puk vyrazil!
27:24'
Shaun Heshka se dostal na modré čáře k puku a následně jej poslal směrem na branku Laca. Ten dráhu puku ovšem viděl a kotouč ukryl v lapačce.
26:57'
Piráti rozjížděli útočnou akci, kde se ale dostali do ofsajdového postavení. Po vhazování bude finský celek v plném počtu.
26:53'
26:00'
Povedeně ve hře čtyř proto čtyřem unikal Vojtěch Tomeček. Ten se podél levého mantinelu dostal až před branku, tam bekhendovým pokusem trefil lapačku připraveného brankáře.
24:58'
Přesilovka trvala přesně pět sekund. Hned po vhazováním si soupeře přidržel Mikael Ruohomaa, který již usedl na lavičku.
24:53'
Přesilovka i pro hosty. Dotírající útočný hráč byl před brankou podražen Brettem Flemmingem, který hned odjel na trestnou lavici.
24:22'
Od modré čáry tvrdě zakončoval Alex Rašner. Ten svým pokusem ovšem trefil jen prvního bránícího hráče stojícího před ním.
23:52'
Následně se Piráti směrem dopředu vůbec nedohodli a jejich snažení bylo ukončeno odpískáním ofsajdu. Pokračovat se tak bude vhazováním před Lacem.
23:42'
22:42'
Mário Grman na pravý kruh přihrávku zpoza branky. Slovenský obránce hned zakončoval, pokusem na zadní tyč ovšem netrefil branku.
22:05'
Pirátům se zatím nepovedlo udržet se v útočném pásmu a Kärpät se zatím hodně v klidu brání.
21:42'
Piráti si zahrají další přesilovou hru. Za hru vysokou holí si jde na lavici hanby sednout Aku Kestilä.
20:30'
Druhá třetina začala pomaleji a oba celky se pokouší dostat do nějakého útoku. Uvidíme, kdo bude jako první úspěšný.
20:01'
Je za námi úvodních dvacet minut. Kärpät se dostal do vedení již v sedmé minutě, ve dvojnásobné výhodě se totiž prosadil Nicklas Lasu. Piráti ovšem přišli s odpovědí celkem rychle, tři minuty na to totiž v přesilové hře prostřelil Veniho Vehviläinena slovenský obránce Mário Grman. Stav po první dvacetiminutovce je tak nerozhodný.
20:00'
19:53'
V posledních sekundách třetiny se ještě píská zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude po pravici brankáře Vehviläinena. Nejspíše se ale nic nestane.
19:06'
Finové mohli jít do vedení v poslední minutě třetiny! Kristian Kangas ujel obráncům a stanul před Lacem, kterého ale střelou k pravé tyčce nedokázal překonat!
18:20'
Následně zakončoval od levého kruhu Michal Poletín. Jeho pokus byl ztečován a puk padal za záda Vehviläinena. Nakonec ke štěstí Finů ale v síti neskončil.
18:03'
Střelu Juraje Valacha po ledě se před brankou pokoušel ještě tečovat Michal Vondrka. Nicméně se mu to nepovedlo a puk skončil na betonech Veniho Vehviläinena.
17:30'
Aktivní hra oulunského celku byla zakončena střeleckým pokusem od pravého mantinelu. Následně přišly i dorážky, Ján Laco přesto nepřekonán!
16:49'
16:13'
Po dlouhém snažení se ke střele z levého kruhu dostal Jakub Lauko. Chomutovský mladík byl tísněn, a tak jeho rána šla po zemi jen vedle branky.
15:15'
Michal Poletín to zkoušel z hranice kruhů, svým pokusem ale nakonec trefil jen hokejku Vehviläinena, který se tak zaskvěl povedeným zákrokem!
14:49'
Mikael Ruohomaa následně právě chomutovského kapitána podrazil a dvě minuty bude pykat.
14:38'
Michal Vondrka se dostával k puku ve střední třetině a následně se pokoušel dostat přes bránícího hráče. Ten mu ale jeho kličky nesnědl.
13:55'
Následně byli Piráti pod tlakem a nedařilo se jim dostat se do útočného pásma. Jaroslav Mrázek tak tvrdě napálil puk na icing.
13:27'
Aku Kestilä se dostal na modré čáře k puku a zápěstím jej nahazoval do brankoviště. Tam byla ovšem černá guma ztečována a nakonec skončila v ochranné síti.
13:02'
V útočném snažení byl aktivní Ville Leskinen, jenž objel branku a přihrával do brankovišti. Při přesouvání ovšem vypadla branka, Ján Laco ji nešťastně vykopl.
12:45'
Piráti se rychle hnali do útoku, ale odpískán jim byl těsný ofsajd. Hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
12:35'
Před druhou komerční přestávkou to zkoušel od pravého mantinelu obránce Shaun Heshka. Laco ovšem jeho pokus viděl a ukryl puk v lapačce.
12:06'
11:30'
Další pokus z úhlu, nyní to byl Nicolas Hlava. Vehviläinen sice šel na zem, ale jeho pokus za svá záda nakonec nepropustil.
10:58'
Následně to z dobré pozice zkoušel obránce Flemming, jenž svým pokusem ale neprostřelil bránícího hráče před brankou.
10:33'
Michal Vondrka se pokoušel překonat brankáře Vehviläinena střelou z velkého úhlu. Škvíru mezi ním a tyčkou ovšem nedokázal najít.
10:06'
A hned Piráti budou pokračovat ve výhodně hře. Tanelli Siikaluoma putuje na dvě minuty na trestnou lavici, Jakuba Lauka poslal k zemi krosčekem.
09:50'
A Piráti svoji výhodu po necelých třiceti sekundách využívají! MÁRIO GRMAN napřáhl na modré čáře a svou tvrdou ránou ke vzdálenější tyčce srovnal stav utkání na 1:1! Asistence: Jakub Sklenář a Michal Poletín.
09:24'
Jani Hakanpää míří na lavici hanby jako první z hostů. Nedovolený zákrokem nedovolil zakončit Jakuba Sklenářovi.
09:01'
Růžička s Vondrkou kombinovali v útočném pásmu, nic nebezpečného pro finského brankáře ovšem nevymysleli.
08:28'
Juraj Valach opustil trestnou lavici a vydal se do útoku. Šikovným zakončením se mu povedlo vybojovat buly před Vehviläinenem. Pokračovat se bude po komerční pauze.
08:21'
07:34'
Snažení hostů ukončil bekhendovým vyhozením Brett Flemming. Kärpät tak musí znovu do pásma, zatím si hosté hrají hodně v pohodě.
06:40'
Oulun Kärpät vstřelil branku!
A Finové se promptně ujímají vedení. Střela od modré čáry z hokejky Villeho Leskinena byla tečována před Lacem NICKLASEM LASUEM, jenž si připisuje první trefu dnešního utkání – Oulu zaslouženě vede. Asistence: Ville Leskinen a Jyri Junnila.
06:21'
Juraj Valach míří na trestnou lavici za tvrdý hit u mantinelu, Kärpät má další přesilovku 5 na 3. Slovenský obránce inkasuje dvě minuty za krosček.
05:41'
A následně je tu další domácí trest. Při útočném snažení si centr první lajny Pirátů počínal nedovoleně, dostává dvě minuty za podražení.
05:24'
Taneli Siikaluoma zachytil kotouč a dostal se do dobré střelecké pozice. Z dobré pozice ovšem mířil jen do výstroje připraveného Jána Laca.
05:02'
Piráti hrají poprvé delší dobu v pěti lidech a hned myslí na útok. Vehviläinen v brance ovšem zatím nemusel řešit nějaký nepříjemný atak.
04:03'
03:49'
Po zákroku Jána Laca se dostal kotouč k Lasse Kukkonenovi, jenž měl před sebou odkrytou branku. Tu ale nakonec nedokázal trestuhodně trefit.
03:18'
Další tvrdý pokus Charlese Bertranda z levého kruhu, nyní Ján Laco jeho pokus viděl a dělovku vyrazil mimo tři tyče!
02:41'
Puk před prázdnou branku dostal hostující Charles Bertrand, kterému stačilo trefit prázdnou branku. Místo toho ale napálil tyčku!
02:17'
Mário Grman hned po vyhraném vhazování poslal kotouč po mantinelu až za branku Vehviläinenena. Piráti jsou ve čtyřech.
02:03'
A na konci první početní výhody Kärpätu přichází další vyloučení. Na lavici hanby za sekání usedá Michal Poletín.
01:39'
V dalším snažení hledal od levého kruhu hokejku Lasua před brankou Leskinen. Jeho nabídka ale nebyla nakonec tečována.
00:53'
Po aktivní kombinaci pálil od modré čáry hostující Saku Mäenalanen. Jeho pokus ale skončil jen vedle branky Laca.
00:17'
Alex Rašner ukončoval aktivní snažení hostujícího celku krosčekem – přesilovka finského celku.
00:06'
Hosté vyhráli úvodní vhazování a aktivní hrou se dostali za branku. Hned se jim povedlo vybojovat první přesilovou hru.
00:01'
Oba celky jsou již na ledové ploše, startu dnešního utkání již nic nebrání!
Krásný den všem fanouškům! V chomutovské SD ARÉNĚ pomalu a jistě končí rozbruslení. Piráti dnes nastoupí i s Michalem Vondrkou v bílých dresech, hosté zvolili černou sadu se zlatými jmenovkami.

Piráti Chomutov: Laco (Lukeš) – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Chalupa, Grman – Tomica, Růžička, Vondrka – Poletín, Sklenář, Tomeček – Koblasa, Šťovíček, Lauko – Chrpa, Chlouba, Hlava.

Kärpät Oulu: Vehviläinen (Rynnäs) – Heshka, Koivisto, Niemelä, Kukkonen, Kivihalme, Hakanpää, Siikaluoma, Mäkelä – Junttila, Ruohomaa, Bertrand – Mäenalanen, Lasu, Leskinen – Karvinen, Kestilä, Kangas – Anttila, Humaloja, Junnila..
NA KOHO SI DÁT POZOR

Jussi Rynnäs – Finský třicetiletý brankář, jenž strávil nějaký čas v zámoří. V posledním ročníku odchytil v základní části 48 zápasů a měl procentuální úspěšnost na téměř 93% zákroků.

Lasse Kukkonen – Finský zkušený obránce s mnoha starty v reprezentaci. Vyhrál mistrovství světa v hokeji a má doma tři olympijské medaile. V NHL odehrál 173 utkání.

Nicklas Lasu – Švédský útočník, jenž před touto sezónou posílil Kärpät. Předtím celou kariéru strávil ve Švédsku, jeho jméno je především známe göteborgské Frölundě. Dvakrát vyhrál Champions Hockey League.
KÄRPÄT OULU

Kärpät Oulu je finský hokejový klub a celkem sedminásobný šampion své země. Naposledy se hokejisté z největšího města severního Finska radovali v roce 2014/2015. Hodně speciální utkání to pak bude pro chomutovského Ivana Humla, který v Oulu působil celkem šest ročníků a získal dva mistrovské tituly. Kärpät v přípravě odehrál jediný zápas, KalPu porazil 2:1 v nájezdech díky dvěma brankám Nicklase Lasua.
PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutovskému celku se v přípravě zatím moc nedaří. Severočechům se povedlo porazit v prvním utkání ruský Jekatěrinburg 4:3 po prodloužení, naposledy Piráti vyhráli v Plzni, kde s oslabeným celkem zvítězili 3:2, taktéž v nastavovaném čase. Doma mezitím vysoko podlehli Liberci (1:6), Fischtownu (2:5) a Plzni (1:4).
Krásný den! Piráti Chomutov vyzvou ve svém pátém přátelském utkání na domácím ledě finský Kärpät Oulu. Utkání čtvrtého celku posledního ročníku Tipsport extraligy a sedminásobného mistra Finska startuje v 17:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.