Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : K. Vary - 22. srpna 2017   17:30

M. Boleslav
Maxwell (Marek) – Hanzlík, Knot, Říha, Stříteský, Bernad, Pastor – Žejdl, Klepiš, Orsava – Pabiška, Knotek, Valský – Látal, Mrázek, Pacovský – Kousal
Jechoutek, Lacina – Kajínek, Zavřel
ŠKOENERGO Aréna
K. Vary
Novotný (Závorka) – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Kvapil, Tomeček, Šafář, Klejna – Rachůnek, Balán, Flek – Kverka, Tuominen, Gríger – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Beránek, Harkabus, Kohout

Mladá Boleslav zůstala v samostatných nájezdech hodně pozadu a Karlovarští tak berou pomyslné dva body. Děkujeme za Vaši pozornost a těšíme se zase příště na početnou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
Už v prvním samostatném nájezdu rozhodl Václav SKUHRAVÝ.
60:01'
Tak je to tak. Jdeme rovnou na samostatné nájezdy.
Nebo ne...? K rozhodčím přijeli Hanzlík se Skuhravým a o čemsi diskutují.
Tak už máme jasno, hráči obou stran se do středu kluziště trousí po trojicích. Dáme si prodloužení.
Obě strany se teď očividně dohadují, co bude dál. Zatím vidíme jen diskusi s rozhodčími a oba brankáři si vyměnili klece.
60:00'
59:56'
Skuhravý teď nebyl daleko od toho rozhodnout! Maxwellovi totiž puk nebezpečně vyskočil z náručí, načež jej odpálil jeden z jeho obránců.
58:57'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nestává se v to sezoně příliš často, tentokrát se ale hostům power play vyplácí! Z brankoviště došťouchal puk za Maxwella Jaromír KVERKA! Asistence: Stanislav Balán, Dávid Gríger.
58:26'
Karlovarští to zkouší bez brankáře!
58:26'
Oddechový čas pro hosty.
58:26'
Tak ještě nekončíme. Tentokrát jsou to 2 minuty pro Orsavu (MBL) za sekání.
57:49'
Mrázkovo nahození zpoza hráče si teď Novotný málem sám srazil do branky. S pukem žongloval jako s horkým bramborem.
57:03'
Valský teď netrefil úplně, ale úplně prázdnou branku!
55:50'
55:44'
55:34'
Pastor teď najel na přihrávku od Látala, nezamířil ale přesně.
55:16'
Je to přelétavá z jedné strany na druhou.
54:38'
Před dělovkou Bernada srazil Novotný beton. Puk končí v ochranné síti.
54:32'
Říha se snažil nenápadně prošťouchnout puk, ale Novotný se nenechal nachytat.
53:50'
No vážně ano, tresty tu létají na všechny strany. Teď odešel na 2 minuty pykat Pabiška (MBL) – nedovolené bránění.
53:44'
Trochu se nám s těmi tresty roztrhl pytel. Tentokrát to jsou 2 minuty pro Gorčíka (KVA) za hrubost.
53:06'
Střelu Pastora od modré si Novotný vychutnal a schovává puk v lapačce.
52:32'
Látal byl v moc ostrém úhlu, trefuje boční síť branky.
51:49'
Valský poslal puk před branku, ale Pabiška byl pečlivě obsazen.
51:05'
Bernad otravuje přihrávku Harkabusovi. A dělá nedělá to špatně, hostující útočník ztrácí puk.
49:53'
49:43'
Parádní střelu i s obráncem na zádech předvedl Mrázek! Novotný byl nicméně připraven.
49:14'
Stříteský si teď na modré zakopal solidní fotbálek, ale útočné pásmo nicméně udržel!
48:40'
Pokus Orsavy mířil o deset čísel výš.
47:53'
Ovšem ne na dlouho. Sotva se Balán (KVA) vrátil, už sedí na trestné zase. Tentokrát 2 minuty za podražení.
47:49'
47:49'
Pacovský se z bezprostřední blízkosti neprosadil.
47:05'
Orsava je zpět na ledě.
46:53'
Látal to hned vzápětí zkoušel podruhé. Na brankovišti tentokrát jednu schytal, rozhodčí ale pro tentokrát nechává hru plynout.
46:07'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Martinu LÁTALOVI nejprve přihrávka tak docela nesedla, takže si ji musel rychle přehodit na holi. Zvládl to ale natolik bravurně, že Novotný se pravděpodobně nestačil v té rychlosti ani nadechnout. Bruslaři si berou zpět své vedení. Asistence: Lukáš Žejdl, Jan Hanzlík.
45:48'
Stejně agilní byl i Stanislav Balán (KVA), který si pro změnu při přechodu do útočného pásmu pomohl nedovoleným bráněním.
45:05'
Jakub Orsava (MBL) byl na brankovišti až příliš agilní a dostává 2 minuty za vysokou hůl.
44:57'
Novotný teď rozehrával poněkud krkolomně a sám si poslal puk na síťku branky.
43:59'
Mladoboleslavští toho mnoho nevymysleli. Hra se teď tak trochu bez ladu a skladu přelévá z jedné strany na druhou.
43:54'
41:54'
Jak si s přesilovkou pro změnu poradí Bruslaři? Karlovarský Šafář odchází na 2 minuty za hákování.
41:53'
Pacovský dostal nahrávku rovnou na hokejku, z bezprostřední blízkosti ale Novotného nepřekonal.
40:50'
Žejdl nedokázal přejít přes útočnou modrou.
40:07'
A jsme v regulérní třetí části. Vhazování ve svém útočném pásmu Bruslaři prohrávají.
39:37'
Dvojnásobné početní převahy hosté využívají v netradičně nastavené třetí třetině a vyrovnávají na 2:2. O zakončení za Maxwellova záda se postaral Jakub FLEK. Bez asistence.
38:02'
Jakub Klepiš (MBL) dostává 2 minuty krátce na to a hosté si zahrají dvojnásobnou přesilovku.
37:52'
David Bernad (MBL) odchází na 2 minuty na trestnou lavici.
37:42'
Karlovarští díky snížení podstatně ožili a šancí Mladé Boleslavi jsme proto viděli o dost méně. Dosáhnou hosté na vyrovnání? Nebo znovu udeří Bruslaři? To se dozvíme v prodloužené třetí části.
Druhá třetina byla kvůli poměrné velké díře v ledu na jedné z modrých čar ukončena o 2 minuty a 19 sekund dříve. Tento čas si proto připočteme ke třetí třetině.
37:41'
37:31'
Vachovec nahodil z velké dálky, přesto nešlo o nic tak docela banálního.
36:35'
Tuominenova střela Maxwellovi trochu poskočila, nicméně nakonec zapadla kamsi do jeho výstroje.
35:51'
Balán obkroužil branku, ale nikoho vhodného k přihrání nenašel.
35:32'
Klejna boleslavského brankáře taktéž pěkně protáhl. Hosté se rozhodně snaží o vyrovnání.
35:04'
Grígerova střela byla spíše propagačního charakteru, ale Maxwell se pro ni přesto natáhl.
34:05'
33:54'
Střelu Skuhravého zablokoval Stříteský.
33:11'
Pastor a Tuominem si teď ve středním pásmu vyměnili pár šťouchanců. Na přátelskou výměnu to nevypadalo.
32:23'
První přechod do útoku se Varům nepodařil, v rámci toho druhého už ale Krejčí nebezpečně zahrozil.
32:05'
Martin Látal (MBL) si pomohl menším háčkem a dostává za to 2 minuty.
31:40'
Stříteský se teď trochu netradičně zjevil v soupeřově brankovišti a zkoušel tečovat puk do branky.
30:19'
Knot teď schytal pár tvrdých šťouchanců za brankou, nicméně má to užitek – domácí vybojovali puk.
29:34'
Ofsajd Středočechů je vrací zpátky před vlastní branku.
28:44'
Před Beránkem takřka zívala odkrytá branka, ale přihrávka od kolegy na brankovišti nebyla přesná.
28:17'
Tentokrát Klepiše doplnil Orsava, který po přihrávce od svého parťáka zamířil příliš vysoko!
27:53'
Pro střelu Rohana se Maxwell pohotově natáhl lapačkou.
26:04'
Dvojka Klepiš – Žejdl to dnes hodně zkouší. I tentokrát tomu ale chyběla přesnost.
25:34'
Karlovarským se vrátilo hodně z počáteční energie. Hra se teď hodně často stěhuje před Maxwella.
25:07'
Mrázek protečoval Bernadovo nahození do útočného pásma, ale z tohohle mráčku asi nezaprší.
24:10'
Jakub FLEK z bezprostřední blízkosti poslal puk nad Maxwello rameno a hosté se vrací zpátky do hry! Asistence: Vladimír Sičák.
23:10'
Kvapil to zkusil od modré, ale jeho střela byla zablokována.
22:03'
Látal se rozjel až moc a sám sebe tak říkajíc vytlačil ze střeleckého úhlu.
21:04'
Dělovka Říhy od modré přiměla Novotného pořádně se roztáhnout.
20:36'
Klepiš se Žejdlem jeli dva na jednoho, ale prvně jmenovaný příliš dlouho váhal s přihrávkou.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Zdálo se, že aktivnějším celkem jsou o něco málo hosté, ale během 61 sekund přišel tvrdý direkt v podobě slepených branek Pacovského a Knotka. Od toho momentu tahají za otěže hry Boleslavští. Uvidíme, co dalšího nás čeká, je před námi ostatně ještě 40 minut hry.
20:00'
19:37'
Dorážku Gorčíka schovává Maxwell pod lapačkou.
19:04'
Západočeši jsou na puku, ale jen těžko se s ním dostávají z vlastního obranného pásma.
18:29'
17:24'
Finální zakončení zhatil Kverkovi na poslední chvíli Pastor.
16:51'
Střelu Grígera zastavil Orsava a vyhazuje.
16:29'
Svou první přesilovku si stihnou ještě v první třetině zahrát i hosté. Tomáš Knotek (MBL) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
15:43'
Žejdl v další akci! Tentokrát brankář Energie jen tak tak krotí skákavý kotouč.
15:11'
Žejdlovu ránu od mantinelu chytá Novotný určitě trochu bolestivě někde kolem svého krku.
14:41'
Harkabus se snažil dopředu vyslat Beránka, ale téhle akci scházelo hodně přesnosti.
13:33'
U mantinelu se nám teď hra natolik zasekala, až ji rozhodčí raději přerušil. Vhazování v obranném pásmu hostů.
13:08'
Po parádní zpětné přihrávky od Klepiše mohl dávat Orsava do odkryté branky, jenže nezamířil přesně!
12:25'
Karlovarští se snaží o odpověď, dva po sobě inkasované góly jim ale sebraly hodně dechu.
11:09'
Tak tohle je pro hosty snad až trošku kruté. Nicméně další pěkná kombinace posílá Bruslaře velmi rychle do dvoubrankového vedení. Střela Tomáše KNOTKA z mezikruží propadla Novotnému pod vyrážečkou. Asistence: Matěj Stříteský, Jiří Říha.
10:08'
Tak tohle byla opravdu nádherná hokejová věc. Rychlonožka Látal obkroužil branku a přihrál na milimetr přesně na úplně volného DOMINIKA PACOVSKÉHO, který přesnou ranou do horního růžku poslal do vzduchu i Novotného láhev s pitím. Asistence: Martin Látal.
09:57'
Energie má, zdá se, plno energie. Boleslavští mají spoustu práce s tím připravit ji vůbec o puk.
08:48'
Šafářova střela nebyla pro Maxwella větší komplikací, kotouč schovává v lapačce.
07:59'
Hrstka karlovarských fanoušků celkem zvučně zpívá "Jdeme nahoru, jdeme nahoru..." Obávám se, ale že minimálně ještě několik měsíců to bude jen jejich přání.
07:20'
Další zákrok bere Maxwell po střele Skuhravého.
06:52'
06:38'
Gríger si ve vlastním oslabení připsal vůbec ne marnou střelu zápěstím z kruhu!
06:14'
Lehce otřesen se z ledu zvedá Žejdl. Bez větších problémů odjíždí na střídačku.
05:52'
Klepišova dělovka od modré jen těsně minula branku Energie!
05:34'
Po krátké přesilovkové kombinaci to od modré zkusil Stříteský. Novotný schovává puk mezi betony.
04:52'
Slibně rozjetého Orsavu zastavil Jan Tomeček (KVA) – 2 minuty za držení.
03:58'
A znovu Maxwell přerušuje hru. Tentokrát po pokusu Tuominena.
03:27'
Hosté se vůbec nebojí! Vary teď domácí uzavřeli v pásmu a Krejčího finální střelu od modré opět pokrývá brankář Bruslařů!
02:47'
Kohout prověřil Maxwellovu pozornost přímo na brankovišti. Neuspěl.
01:56'
Protečovaný puk na Mrázka neprošel přesně, na první větší šanci čekáme.
01:07'
Karlovarští jsou i po dlouhé cestě autobusem celkem živí, domácím se zatím příliš nedaří dostat z vlastního pásma.
00:01'
Bruslařský klub naopak zahání mírné zklamání z uplynulé sezony, kde vypadl v předkole s Chomutovem. Nově rodící se tým v čele s trenérem Patrikem Augustou tak čekají stovky zvědavých příznivců mladoboleslavského hokeje.
Energetici na jaře nezvládli baráž o Tipsport extraligu, v jejíž vypjatém závěru se umístili na posledním místě v tabulce. V extralize nahradila Karlovy Vary Dukla Jihlava, tedy klub, s nímž v minulosti Energie paradoxně spolupracovala a posílala do Jihlavy mladé nezkušené hráče, aby zde hráli 1. ligu.
Karlovarští hokejisté za sebou mají čtyři přípravné duely. Porazili Litvínov a naposledy Litoměřice. Na Litvínov naopak jednou nestačili a prohráli i s Kladnem, na jehož ledě vyšli dokonce gólově naprázdno.
Pro hokejisty Bruslařského klubu se bude jednat o šestý přípravný zápas na novou extraligovou sezonu. Prozatím třikrát vyhráli a dvakrát prohráli. Nestačili akorát na Litvínov a Znojmo, s nimiž hráli dvojzápasy.
Dobrý úterní podvečer, dámy a pánové, vítáme Vás u textového přenosu z přípravného zápasu mezi Mladou Boleslaví a Karlovými Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.