60:00
59:50
Liberec právě vstřelil branku! Hosté současně se začátkem bitky dosáhli branky, střelu Tomáše Vaka od modré čáry jemně tečoval LUKÁŠ VANTUCH za Pöpperleho! Asistence: Tomáš Vak.
59:50
David Kočí bitku jednoznačně vyhrál, za což mu sparťanští fanoušci aplaudují.
59:50
Kočí se ještě popere se Štichem.
59:35
Liberečtí se ještě snaží zkorigovat výsledek.
58:50
Bártova dělovka z pravé strany proletěla vedle Pöpperleho branky.
58:38
Libereckým je odpískán další ofsajd, tentokrát úmyslný nebyl.
58:18
Štich se provinil úmyslným ofsajdem, hra se tak stěhuje před Pince.
57:42
Sparta právě vstřelila branku! Hosté sice vyhráli buly, ale po ztrátě na modré čáře se puku chopili sparťané. Brož vyzval ke skórování DOMINIKA PACOVSKÉHO, jenž nabídnutou možností nepohrdl! Asistence: Michal Broš, Ivan Rachůnek.
57:27
Marek Pinc zůstal na střídačce, Liberec bude hrát v šesti.
57:27
Liberecký kouč Kalous si vybral oddechový čas.
57:27
Sersen však nyní vyhodil na zakázané uvolnění.
57:14
Liberec platonicky útočí, Sparta si ale v klidu všechny hostující výpady hlídá.
56:35
Liberec právě vstřelil branku! MILAN BARTOVIČ dostal příliš prostoru před Pöpperlem, jehož ranou z otočky prostřelil! Asistence: Jaroslav Kudrna, Petr Nedvěd.
56:27
Bárta se dostal až před sparťanského gólmana, ten šel ale rychle na zem a přízemní střelu libereckého hráče chytil.
56:15
Čakajík je zpět na ledě.
55:43
Holub vyhodil až na Pöpperleho, Bílí Tygři mohou vystřídat.
55:00
Hosté vyhodili puk z vlastní třetiny mimo hřiště, podle rozhodčích byl však kotouč tečován.
54:15
Bartovič ztratil rovnováhu na středu kluziště, čehož využil Lapšanský a zamířil do brejku. Před Pincem ho fauloval Čakajík, který dostává dvě minuty.
53:10
Rachůnek nabil Fosterovi, ten ale vypálil mimo.
52:31
Vak byl v dobré střelecké pozici, Pöpperleho ale neprostřelil.
50:43
Dnešní utkání v Tesla Areně navštívilo 11 514 diváků.
49:51
Sparta právě vstřelila branku! YORICK TREILLE vypálil přesně z mezikruží a zvyšuje tak na 5:2! Asistence: Troy Milam.
49:40
Bližňák se tlačil do šance, neuspěl však.
48:02
Liberečtí jsou po brance aktivnější a snaží se zvrátit nepříznivý výsledek.
46:25
Liberec právě vstřelil branku! Liberci se povedlo snížit! Přesilovku využil JAROSLAV KUDRNA. Asistence Čakajík, Trončinský.
42:40
Domácím se povedlo vyhodit.
42:27
Liberec zatím drží Spartu v šachu. Po střelách Nedvěda a Trončinského se bude vhazovat před Pöpperlem.
41:42
Pokud chce Liberec s dnešním zápasem ještě něco udělat, měl by využít tuto přesilovku. Mario Bližňák odchází na dvě minuty za hákování.
40:51
Přihrávku na Tona zachytil Trončinský ve středním pásmu. Pak nahodilpuk za Pöpperleho klec.
40:14
Domácí se znovu nastěhovali do pásma hostí. Zatím je puk v rohu kluziště uprostřed skrumáže hráčů.
40:01
Hráči už se pomalu trousí z kabiny na led, třetí dějství začne za ppár desítek vteřin.
Druhé dějství je u konce. Spartě se povedlo díky dvěma využitým přesilovkám navýšit své vedení už na 4:1. Zápas ale ještě není rozhodnutý, sledujte s námi i třetí třetinu, ta začne asi v 19:10.
40:00
39:19
Sparta právě vstřelila branku! Domácí využívají další přesilovku. Po střele Tenkráta dorážel MARIO BLIŽŇÁK. Ležící Pinc byl bezmocný! Asistence: Ton, Tenkrát.
38:05
Domácí už jsou v plném počtu, Broš jel na zteč směrem k Pincovi a byl podražen hostujícím Špačkem. Domácí si zahrají přesilovku.
37:41
Další přerušení hry, ta je teď hodně rozkouskovaná.
37:31
Další skvělý zákrok domácího brankáře! Ten teď drží Spartu nad vodou.
37:28
Z přesilovky hostů zbývá ještě půlminutka, vhazuje se před Pöpperlem.
37:19
Rachůnek s Bližňákem vyvezli puk z pásma. Druhý jmenovaný se ještě pokoušel o střelu, ta ale byla zblokovaná.
36:40
Broš nasadil krosček Trončinskému, a po té vyhodil. Vylučovat se nebude.
36:21
Další zákrok domácího brankáře. Buly se bude opakovat.
36:16
Střelu Bartoviče kryje Pöpperle.
35:59
Štych vyfasoval 2+10 minut za hrubost, Kočí 4 + 10. Překvapivě nepadl trest do konce utkání.
35:59
A je to tady! Na tento okamžik čekala celá Tipsport Extraliga! David Kočí poprvé během angažmá ve Spartě shodil rukavice a pustil se do libereckého Šticha.
35:32
Domácí už jsou v plném počtu. Skóre zůstává nezměněné.
35:00
Pöpperle zachraňuje Spartu skvělým zákrokem.
34:40
Domácí se ubránili přesilovce pět na tři, teď ještě pokračuje taklasická.
33:47
Broš ale se štěstím dostal puk z pásma.
33:40
Ajaj, teď Spartu čekají krušné chvíle. Za podražení odjíždí pykat Jiří Kučný. Liberec bude mít k dispozici osmatřicet sekund dlouhou dvojnásobnou početní výhodu.
33:23
Treille se vložil do přihrávky na modré čáře a zařídil stěhování liberecké pětice z pásma.
33:09
Pöpperle sáhnul do kombinace liberecké pětice lapačkou a přerušil hru.
32:33
Sparťanský forčeking umazal nějaké vteřinky z Košťálkova trestu, teď už se ale hraje znovu na polovině Sparty.
32:25
Vyhození Sparty zpracoval jeden z hostů vysokou holí. Hra se tedy přesunuje k Pincovi.
32:18
Bude se vylučovat. Rýsuje se šance pro Liberec udělat něco s výsledkem. Jan Košťálek dnes podruhé na trestné lavici. Tentokrát za podražení.
31:46
Hosté se po třiceti vteřinách snažení dostali ven z vlastního pásma.
31:14
Další skvělý přechod do pásma druhé sparťanské formace. Nakonec pálil Tenkrát, před ním si do střely lehnul Výtisk, a tak Pinc nemusel zasahovat.
31:00
Buly před Pöpperlem.
30:51
Nedvěd to zkusil zpoza hráče střelou zápěstím. Pöpperle nemusel zasahovat.
30:07
Puk za bránou SParty získávají domácí a rozjíždějí se do útoku.
29:56
Sparta právě vstřelila branku! To je neuvěřitelné! Spartě stačila k využití přesilovky jediná sekunda. Ale jak? Broš prásknul na buly do puku, který se odrazil od brusle DOMINIKA PACOVSKÉHO až za Pincova záda. Velice, velice kuriózní branka posílá Spartu do dvoubrankového vedení. Asistence: Michal Broš.
29:55
Michal Broš předvedl sprinterský souboj s obráncem Moravcem. Ten jej nedovoleně bránil, proto teď odjíždí na trestnou lavici.
29:31
Bude se vhazovat před Pincem.
29:16
Lapšanský poslal zpoza brány další střeleckou nabídku Milamovi. Jeho pumelice se mezi tři tyče nevešla.
28:36
Na druhé straně se prosazoval Tomáš Rachůnek. Jeho střelu Pinc rovněž vyrazil betonem do rohu kluziště.
28:11
Vakův pokus Pöpperle vyrazil kdesi do neznáma.
27:49
Střelu najíždějícího Bárty schoval Pöpperle na hrudi, bude se vhazovat.
27:17
Domácí jsou v plném počtu, zároveň se píská ofsajd Liberce a následuje přestávka k čištění ledové plochy.
27:10
Trončinskému na modré puk přeskočil hokejku a Tygři se tak vyhnali z pásma sami.
26:28
Další vyhození Sparty, Liberec zatím nepůsobí tak nebezpečně.
25:59
První Pöpperleho zákrok v oslabení proti střele Čakajíka.
25:45
Yorick Treille nejprve zašlápnul puk v rohu obranného pásma, a pak znovu vyhodil až k Pincovi.
25:25
Domácí začínají své první dnešní oslabení dobře, hned vyhazují.
25:17
První přesilovku sizahraje také LIberec. Domácí hráli chvilku v šesti, což se nesmí. Trest jede odpykat sparťanský benjaminek Jan Košťálek.
25:08
Foster elegantně obcházel obránce, to už je Liberec v plném počtu.
24:26
Sersen pálil do betonů Marka Pince.
24:04
Hosté vyhazují puk až k Pöpperlemu a střídají.
23:28
Hosté znovu vyhazují.
23:25
Milamova dělovka letěla pouze do vyrážečky Pince, skvělý zákrok.
23:10
Hosté se osvobozují.
22:54
Krásný přechod do pásma! Ton posunul na Bližňáka, který ujížděl s Tenkrátem na jediného obránce. Poslední jmenovaný byl zahákován Bártou, bude se vylučovat, Sparta bude hrát přesilovku.
22:37
Bartovičovo nahození z ostrého úhlu schoval Pöpperle v lapačce.
22:20
Ofsajd Sparty. Hosté si po odpískání něco důrazně vyříkávali s Ivanem Rachůnkem.
22:06
Střela Ivana Rachůnka letěla nad Pincovu klec.
21:53
Po střele Sersena si Pinc nechal puk pro sebe, bude se znovu vhazovat.
21:45
Lapšanský najížděl na bránu, přihrával doleva, a pak se dokonce sám vsítil. Brána byla vychýlena ze svého postavení, proto se přerušuje.
21:32
Bylai však zastaveni na modré čáře špatným postavením.
21:28
Treille se neprosadil, puk mají Tygři.
21:00
Kudrna našel Bartoviče, ten Nedvěda, a ten znovu vrátil puk původnímu majiteli. Kudrna nakonec zkusil pozornost Pöpperleho. Sparťanský gólman schoval puk ve výstroji.
20:39
Icing Liberce.
20:10
Sersen nahodil do pásma, Sparta znovu zakládá útok.
20:01
Zahajovací formace už jsou seřazeny ve středovém kruhu, za chvíli začínáme.
Shlédli jsme úvodní třetinu napínavého, ofenzivního duelu mezi Spartou a Libercem. Tak nějak by měl vypadat hokej! Začátek zápasu byl trochu ospalejší, pak se ale obě mužstva rozjela a tempo hry vydrželo až do posledních vteřin první třetiny. Hosté se po tlaku Sparty dostali do vedení díky střele Bartoviče, pak ale přišla čtyřminutová přesilovka Sparty. Domácí v ní vstřelili dvě branky a otočili vývoj skóre. Druhé dějství napínavého souboje začne v Holešovicích asi v 18:05, buďte u toho! Statistika zákroků: Pinc: 11 Pöpperle: 5
20:00
19:38
Zakázané uvolnění Sparty. Domácí tlak už trochu ochabnul, Liberečtí mají šanci. Zbývá však už jen posledních dvacet vteřin.
19:00
Zbývá nám poslední minuta hry v úvodním dějství.
18:55
Vhazuje se před Pöpperlem.
18:41
Po dlouhém časovém úseku se do šance dostávají také hosté. A hned to bylo velice nebezpečné. Zaváhání domácí obrany zhasil skvělým zákrokem Tomáš Pöpperle.
18:17
Puk znovu v ochranné síti, bude se vhazovat před Pincem.
18:00
Trochu to vypadá, ajko by Sparta měla přesilovku, hosté se nemohou vymanit z pásma a pomáhá jim jakékoliv přerušení hry.
17:51
Po střele Krsteva končí puk v hledišti, hosté si mohou na chvíli oddechnout, a hlavně vystřídat.
17:15
Tyč Petra Tona! Sparta ostřeluje Pince, ten neví, kde mu hlava stojí.
16:59
Další šance SParty! Petr Ton si našlápnul na modré a střílel těsně nad.
16:34
Píská se icing LIberce, hra se znovu přesune k Pincovi.
16:04
Sparťanskou arenou už kolují radostné pokřiky.
15:02
Sparta je teď doslova rozjetá, znovu se usazuje v pásmu Liberce a dělá tam rozruch. Ochozy bouří.
13:56
Sparta právě vstřelila branku! A hned vzápětí Sparta využívá i druhou část trestu libereckého Říhy!. ADAM LAPŠANSKÝ se trefuje a rázem dostává Spartu do vedení.
13:44
Sparta právě vstřelila branku! Sparta využívá přesilovku! Troy Milam napřáhl od modré a propálil úplně všechno! Sparta srovnává a zbývají jí ještě dvě minuty přesilovky.
13:38
Dominik Pacovský se probíjel do útočného pásma a byl sražen hokejkou hostujícího Říhy. Ten dostal za krev dvě plus dvě minuty.
13:18
Lukáš Žalčík vypálil tvrdou přízemní ránu na Pince. Ten chytá.
12:31
Liberec najednou působí úplně jiným dojmem. Pöpperle má po polovině první třetiny plné betony práce.
11:45
Petr Tenkrát se probíjel do pásma, vystřelil, pak ale zchytal tvrdý hit od libereckého bránce, po kterém skončil na ledě bez helmy.
11:15
Liberecké vstřelená branka pochopitelně nabudila, ženou se bezhlavě do útoku. Petr Nedvěd znovu zaměstnal Pöpperleho.
10:42
Liberec právě vstřelil branku! To je neuvěřitelné! Vůbec jedna z prvních střel na Pöpperleho končí gólem. MILAN BARTOVIČ napřáhnul na modré a propálil sparťanského gólmana. Liberec se ujímá vedení. Bez asistence.
10:35
Na bránu vyrazil Miroslav Forman, jeho střela letěla jen těsně vedle brány.
10:25
Treille se natahoval jak mohl, přesto na modré druhou nohu neudržel, píská se další ofsajd.
10:11
Teď pro změnu zakázané uvolnění. Za vteřinku se vrátí na led vyloučený Špaček.
10:03
Kučnému při nápřahu puk jen těsně přejel modrou čáru. Domácí se musí vystěhovat z pásma Liberce.
09:56
Puk znovu skončil mezi diváky, z přesilovky zbývá ještě 16 vteřin.
09:29
Sersen se dostal ke střele. Byla opravdu tvrdá, ale liberecký gólman byl připraven a schoval puk do lapačky.
09:09
Další sparťanská střela byla zblokována do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Pincem.
09:01
Hostům se povedlo osvobodit.
08:35
Domácí znovu pečlivě usazení v útočném pásmu. Pacovského střela letěla pouze do Pincových betonů.
08:12
Domácí si zahrají další přesilovku. Provinil se hostující Špaček.
07:53
Bližňák si našlápnul ve středním pásmu, udělal pár rychlých kroků a střelou zápěstím trefil dobře připavernou vyrážečku Marka Pince.
07:28
Další přechod domácích do útočného pásma zastavuje čárový rozhodčí - píská se ofsajd.
06:50
Sparta se znovu usadila v liberecké třetině. Z otočky pálil Broš. Puk skončil kdesi mezi bruslemi hráčů.
05:50
Po kratší odmlce pálil Adam Lapšanský. Bránu Pince ale netrefil.
05:53
Hosté už jsou v plném počtu, přesto tlak Sparty pokračuje, pálil Foster.
03:38
Sersen se ke střele nedostal, a tak hosté znovu vyhazují.
04:08
Hosté vyhazují.
03:53
Do šance se dostal Petr Ton, když se najednou zjevil za vracející se libereckou obranou. Pinc vytrčil svou hůl a šanci Tonovi překazil.
03:46
Špaček vyváží kotouč z pásma.
03:37
Po další střele Pinc raději podržel puk, bude se vhazovat. Obě mužstva mohou vystřídat.
03:28
Ivan Rachůnek nabil Milamovi. Jeho střelecký pokus zblokoval padající obránce. Sparta zatím neopustila útočné pásmo.
03:05
Po střele Radka Philippa zazvonila tyč!
02:49
Domácí drží puk v pásmu.
02:40
Přišel ale útočný faul. Hra se tedy přesune před Pince, Sparta bude mít možnost první přesilové hry. Za držení odchází Bartovič.
02:32
Trončinský nahazuje do pásma a první liberecká formace se usazuje před bránou Sparty,
02:15
David Kočí si po povedené střele připsal nepovedený pas. Icing Sparty.
01:25
Střela Davida kočího vystrašila liberecké publikum.
01:20
Po úmyslném ofsajdu Liberce se hra přesunuje k Pincovi.
01:02
Do šance se probíjel Tomáš Urban. Těsně před bránou zakročil Philipp.
00:49
Bližňák s Milamem obtežují Čakajíka v rozehrávce.
00:33
Po rychlém pasu Sersena se do šance dostával kapitán Broš. Puk mu ujel. Pinc přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.
00:07
Úvodní buly vyhrál Broš pro Spartu, Krstev rozehrává do útočného pásma.
00:01
Zazněla Státní hymna České republiky, teď ještě slavnostní buly, a může se začít hrát.
Domácí hokejisté dnes nastoupí ve speciálních dresech černé barvy, které budou později vydraženy ve prospěch čtyř uvedených složek.
Za mohutného buracení ochozů na led nastupují obě mužstva, utkání za malou chvíli začne.
V rámci akce "Sparta vdává hold" teď sledujeme slavnostní ceremoniál, věnovaný hasičům, policistům, záchranářům a armádě.
V dresu s Tygrem na prsou se daří především první formaci. Kudrna, Bartovič a Petr Nedvěd si rádi smlsnou na každém brankáři soupeře. Pro Nedvěda má navíc souboj se Spartou zvláštní náplň, před lety zde totiž působil. Není lepšího pocitu, než když bučící halu umlčíte gólem. Ve Spartě se daří prakticky všem, mužstvo šlape, na prvním místě má čtyřbodový náskok před druhou Plzní. Brankář Liberce Marek Pinc však už několikrát ukázal, že holešovické střelce dokáže vymazat.
Příjemný nedělní podvečer. Z Tipsport Areny se Vám hlásí Oliver Sálus. Dnes je zde v Holešovicích připraveno poutavé utkání 42.kola Tipsport Extraligy mezi domácí Spartou a hostujícím Libercem. Bílým Tygrům se proti Spartě daří, Pražané však vedou ligu a válcují jednoho soupeře za druhým. Uvidíme, jak se s tímto faktem Tygři poperou dnes. Utkání začíná v 17:00, buďte u toho!