Pozdní gól byl domácím k ničemu. Středočeši prožili hodně trpký zápas, ve kterém trefili tři tyče. Za hosty se dvakrát prosadil hrdina zápasu David Hruška. Mimochodem za Chomutov se letos proti Kladnu prosadil jen on a to platilo i v zápase v Chomutově, kdy dal jedinou branku Severočechů.

Nejlepší hráči zápasu: Miloslav Hořava (KLA) – David Hruška (CHM).
60:00
59:29
Domácí hrají v šesti.
59:09
David Růžička (KLA) 2 minuty za faul kolenem + osobní trest do konce utkání.
58:49
Hosté vyvážejí k Cháberovi.
58:18
Domácím už čas opravdu rychle kvapí.
57:24
M. Hořava po buly vystřelil, M. Růžička úspěšně zasáhl.
57:06
Domácí zakládají jeden útok za druhým, obrana Severočechů je pevná.
56:33
Martin Růžička řeší nepříjemnou situaci před vlastní brankou.
56:10
Teď se Chomutovu bránění poměrně daří. Kladno se marně snaží dobýt útočné pásmo.
55:21
Patera neudržel puk na hokejce v útočném pásmu, chvilka oddechu pro hosty.
54:25
Kladno ožilo a hosté jsou znovu pod tlakem.
54:00
Rudovský na brankovišti dvakrát dorážel po přihrávce Bajarunse. Růžička byl na místě.
53:20
Kladno právě vstřelilo branku!
Konečně to MILOSLAVU HOŘAVOVI vyšlo. Hlaváč od čáry našel domácího střelce, který si připravil puk a poslal ho za Martina Růžičku. Asistence: Pavel Patera, Jan Hlaváč.
52:39
Nahození od mantinelu snad srazil na vlastního brankáře Libor Procházka. Domácí brankář ještě udržel Kladno ve hře.
51:51
Kladno se marně snaží něco vymyslet, kromě přesilových her se není schopné prosadit.
50:27
Petr Hořava srazil ránu Josefa Straky.
49:48
49:37
Hosté na druhé straně prohospodařili přečíslení dva na jednoho, když David Hruška odmítl hattrick.
48:56
David Růžička trefuje z vrcholu kruhu tyč. Domácí dnes prostě nemají štěstí.
48:20
David Růžička vystřelil od modré a Martin Růžička puk neudržel. Domácím se ale nepodařilo dorážet.
47:48
Luboš Bartečko (CHM) dostává dvě minuty za zdržování hry.
46:56
Josef Straka ujížděl do brejku a z mého pohledu se i teď jednalo o faul. Kalivoda to tak ale neposoudil, takže se bude vhazovat před Cháberou.
46:09
Piráti právě vstřelili branku!
Domácí publikum se bouří kvůli neodpískanému zákroku na Douderu. To ale nic nemění na tom, že hosté dávají důležitý druhý gól. Bartečko vybojoval puk za brankou a našel na vzdálenější tyči DAVIDA HRUŠKU, hrdinu dnešního utkání. Asistence: Luboš Bartečko.
45:28
44:26
Chábera si snadno poradil se střelou Šagáta a Kladno zase vyhodilo.
43:54
Domácí dostali puk za branku Chomutova.
43:28
Vybojoval ale faul. Marek Černošek (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
43:22
Bartečko mohl potresta Černoškovu chybu, ale v brejku trefil tyč.
42:54
Kuchler našel před brankou Miloslava Hořavu, který ale nezpracoval.
42:04
Šagát nabral rychlost ve středním pásmu, ale poté trefil jen chrániče jednoho z obránců.
41:32
Ani jedna střela od modré čáry směrem k Cháberovi neprošla.
40:54
Bráněný Rudovský neměl čas na to, aby se dostal do lepšího zakončení.
40:27
Puk se odrazil od zadního mantinelu přímo před Davida Růžičku, který ale pálil nepřesně.
40:01
Hosté se ve druhé třetině spolehli na úpornou obranu a domácím se nedaří prosadit. Kromě závěru patřila v podstatě celá třetina domácím, jenže na to se nehraje, a proto po dvou třetinách vede Chomutov 1:0. Třetí třetina začne cca v 19:07.
40:00
38:47
38:36
Bartečko tečoval střelu Pulpána tak, že se puk dostal k Hruškovi. Ten ho trefil ze vzduchu, ale poslal ho do ochranné sítě.
38:22
Chábera si našel střelu Nováka.
38:00
Znovu v akci mladý bek, Kladno stihlo vystřídat.
37:34
Doudera dokázal vyvést puk.
37:13
Šagát tečoval před brankou přihrávku Divíška. Naštěstí pro domácí trefil pouze Cháberu.
36:47
Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Nutno dodat, že chvíli předtím pustili čároví jednoznačný icing.
36:06
Doudera nedokázal udržet pásmo. Vyhození mu prošlo na modré.
35:28
Pulpán od modré protáhl Cháberu.
34:35
Kuchlerova střela po zemi nemohla Růžičkovi nadělat velké potíže.
34:21
Hosté vyhodili puk mimo mantinely, ale otřeli ho o plexisklo.
33:27
Chábera si připsal zákrok proti nahození obránce Nováka.
32:44
Kladno ale sympaticky tlačí, hosté se ve druhé třetině v podstatě jen brání.
32:32
Kuchlerovu střelu stihli hosté srazit včas.
31:53
Domácí vybojovali kotouč v rohu obranného pásma Chomutova.
31:15
Rutta dobře vystřelil od modré, před Cháberou navíc clonil jeden z hostů. Puk ale branku minul.
30:56
David Růžička střílel z hodně nepřipravené pozice. Sražený kotouč skončil někde v hledišti.
30:23
Josef Straka celkem snadno projel domácí obranou, zastaven byl až v útočném pásmu.
29:34
V sestavě Kladna dostává šanci také mladý obránce Kolařík.
28:28
Když už se hosté dostali do útoku, zastavil je ofsajd.
27:52
Kladno zmáčklo soupeře v jeho pásmu, ale přesto se domácím nedaří najít střeleckou pozici.
27:10
Lukáč dostal nabito a z první poslal puk na vzdálenější tyč. Růžička vyrazil beton včas.
26:42
Miloslav Hořava je dnes rozhodně nejčastěji střílející hráč. Jeho další pokus vyrazil Martin Růžička do ochranné sítě.
26:12
25:45
Dalecký zachytil vyhození hostů, kteří ale puk znovu získali.
25:20
Kladno dobře kombinuje, ale asi by to ze strany domácích chtělo četnější střelbu.
24:37
Výborně to provedl Jan Hlaváč, ale jeho střela skončila těsně nad brankou.
24:12
Zbytečný útočný faul Marka Bomersbacka (CHM), který dostává dvě minuty za držení.
23:24
Miloslav Hořava spálil obrovskou šanci, když si roztáhl Martina Růžičku, ale poté ho trefil do betonu.
23:13
23:01
Střelu Davida Růžičky kryje jmenovec Martin.
22:27
Piráti vyhazují přes všechny čáry.
22:10
Tečovaná střela Procházky končí mimo. Puk ale hodně výrazně změnil směr.
21:50
Zatím nejlepší oslabení v podání Chomutova.
21:13
Jaroslav Mrázek (CHM) dostává dvě minuty za podražení.
20:43
Domácí vstupují svižně. Martin Růžička zblízka vychytal Dragoun.
20:15
Miloslavu Hořavovi se zapletl puk mezi nohama, to vše v prostoru mezi kruhy.
20:01
Hosté se v souboji dvou trápících se týmů dostali do vedení, které trefil David Hruška. Kladno mělo v úvodní periodě hodně smůly, když dvakrát orazítkovalo tyč. V přesilových hrách mělo dost šancí, ale Martin Růžička se štěstím odolává. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.
20:00
19:52
Hosté v plném počtu a provinili se zakázaným uvolněním, ještě jedno vhazování.
19:32
Miloslav Hořava ani nadvakrát nepropálil Růžičku.
19:26
Procházkovu střelu srazil nad ochrannou síť Divíšek.
19:06
Druhá tyč Kladna, pro změnu zblízka jí orazítkoval Bajaruns.
18:17
Rudovský si chtěl přistrčit rukavicí do střelecké pozice, hosté mu však puk vypíchli.
17:46
Jaroslav Mrázek (CHM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
17:23
Martin Růžička si pohlídal dalekonosnou střelu Doudery.
16:53
Po třech minutách se přerušuje, vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:30
Krátký nápor Kladna hosté rychle uťali.
15:45
Kladno je úplně opařené po úvodní trefě Pirátů.
14:59
Divíšek lehce za modrou předal Šagátovi, ale nebezpečnou střelu Chábera zneškodnil.
13:51
DAVID HRUŠKA vybruslil nikým neatakován z rohu hřiště a trefil na přední tyč. Chábera nemá úplně čisté svědomí a hosté se ujímají vedení. Asistence: Štěpán Hřebejk.
13:26
Chomutov ale vše přestál bez úhony.
13:02
Po delší odmlce se domácí prezentovali také ofenzivní činností. Kuchler protáhl Růžičku.
12:31
Divíšek zpoza branky servíroval kotouč před branku, ale pozorný Chábera vypomohl obraně.
12:03
Dobrý tlak Pirátů, kteří se usadili v útočném pásmu. Puky lítaly kolem Chábery.
11:33
Hosté napadají hodně vysoko a Kladno se s tím trápí.
10:55
Domácím se nepodařilo zbavit se v rohu soupeře a u puku jsou znovu hosté.
10:27
Krstev nepřesně rozehrál a střídání hostů se tak nekoná.
09:54
Teď jsme mohli sledovat pasáž hry, na které bylo vidět, proč jsou oba celky tak dole v tabulce. Řada nepřesností.
08:39
David Růžička vyrobil hrubku, po které dostal puk před branku Bartečko. Hostující forvard ale netrefil branku z bezprostřední blízkosti.
07:56
Miloslav Hořava po buly trefuje tyč!
07:53
První komerční přestávka dnešního utkání.
07:21
Dobré nahození Hlaváče před branku, kde projížděl Bajaruns. Puk ale těsně minul vzdálenější tyč.
06:44
06:27
Novákovu střelu od modré Chábera vyrazil a Kladno se osvobodilo.
05:54
Chomutov se usadil v pásmu domácích, jenže zatím se ani nedostal ke střele.
05:18
Přesilová hra se Severočechům zatím nedaří, na rozdíl od domácích.
04:44
David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
04:18
Jankovič udělal chybu na modré čáře, hosté jí ale nestihli potrestat.
03:32
03:04
Hlaváč čekal na nahrávku u vzdálenější tyče, ale hosté stihli puk přizvednout.
02:37
Tečovaná střela Miloslava Hořavy končí vedle pravé tyče. Dobrý tlak Kladna v přesilovce.
02:13
Rudovský z prostoru mezi kruhy netrefil ideálně a minul branku.
01:48
Miloslav Hořava pálil z vrcholu kruhu a Martin Růžička si připisuje první těžší zákrok.
01:32
Rychlá přesilová hra pro Kladno. Dvě minuty za sekání dostává Martin Šagát (CHM).
01:08
Chábera si poprvé zahrál. Jeho snadný zásah lapačkou znamená první přerušení hry.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Černošek, D. Růžička, P. Hořava, Jankovič, Procházka, Doudera, Kolařík – Kuchler, Patera, M. Hořava – Machač, Dragoun, Rudovský – Hlaváč, Dalecký, Bajaruns – Šilhavý, Lukáč, Strnad.

Piráti Chomutov: M. Růžička (Hanuljak) – Pulpán, Novák, Mrázek, Krstev, Trefný, Rutta, Šulák – Hřebejk, Bartečko, Hruška – Kubinčák, J. Straka, Bombersback – Šagát, Divíšek, Sikora – Račuk, Kämpf, Hlava.

Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda – Bláha, Kostka.
Kladno mělo před sezonou vyšší ambice, než je současné 12. místo. Pravdou je, že Rytíři na první desítku ztrácejí jen 4 body. V posledním zápase však nevstřelili ani branku, navíc dost možná přišli o zraněné beky Tomáše Kaberleho a Ivana Majeského. Důležitý zápas startuje v 17:30.
Oba celky hrají zatím hodně pod své možnosti. Severočechům patří v tabulce poslední místo a jako jediní se nedokázali přehoupnout ani přes 20 bodů. Chomutov ale notně posílil kádr. Přišel mimo jiné brankář Růžička nebo útočníci Josef Straka s Markem Bombersbackem.
Dobrý večer z Kladna, kde se dnes odehraje 26. kolo extraligy, které zároveň ukončí první polovinu soutěže. Domácí Rytíři přivítají hosty z Chomutova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.