Málokdo před utkáním tušil, že dnešní zápas rozhodne jediná branka. Nakonec se tak stalo. Jedinou branku dal v první třetině při přesilovce Tomáš Vlasák. Nejlepšími hráči zápasu jsou Martin Straka (PLZ) a Petr Tennkrát (KLA). A ještě poslední statistika, v čase 60:00 dostal dvě minuty za hrubost Tomáš Slovák (PLZ).
58:36
Rytíři se nemohou dostat ani do tlaku, nemají tedy šanci ani odvolat Cháberu.
57:47
Tenkrát se snažil probít mezi dva obránce, úspěch ale neslavil.
57:04
Hosté už se dopředu zbytečně netlačí.
56:29
Gutwald ještě udržel pásmo, ale jeho nahození bekhendem zachytil Duda.
56:00
K cíli se nedostala ani střela obránce Koláříka.
55:32
Plzeň se opět brání.
54:48
Snaha se domácím nedá upřít, ale Kladnu přesto chybí gólové šance.
53:43
Bílek před brankou netrefil nahrávku Havlíčka. Opět kvalitní přesilovka Kladna, ale neúspěšná.
53:14
Havlíček tečoval střelu Bílka těsně mimo.
52:20
Kotouč u Chábery, Kladno se rychle přemisťuje dopředu.
51:48
Zagrapan s Machačem tlačili puk do Machovského. Hostující brankář je zatím bezchybný.
51:30
Tomáš Vlasák (PLZ) dostává dvě minuty za podražení.
51:01
Zakázané uvolnění Západočechů.
50:45
Cháberu povalil jeden z hostů do brankoviště. Všechno dopadlo relativně klidně.
50:02
Machač se hned po zisku hnal směrem k Machovskému. Ale tři hosté ho stihli dohnat a jeho akci zastavit.
49:40
Na ledě zůstal ležet kladenský Eberle. Jakoby domácí neměli dost problémů s absencemi.
49:10
Rána Růžičky od modré šla od Machovského do obránce a poté těsně mimo. Jednoznačně nejlepší přesilovka Kladna v zápase. Branku ale nepřinesla.
48:08
Dragounova střela byla nepřesná a navíc vyhnala Kladno z útočného pásma.
47:44
Zajímavý bekhendový pokus Zagrapana. Machovský vyrazil do rohu.
47:07
Jakub Jeřábek (PLZ) dostává dvě minuty za držení.
46:45
Domácí byli v tlaku. Blízko gólu byli především při akci obránce Růžičky, jenž poslal puk naslepo před branku. Machovský ale vyrazil do bezpečí.
45:46
Petruškova přihrávka před branku neprošla.
44:59
Tenkrát z otočky poslal puk na Machovského. Hostující brankář ale nulu stále drží.
44:03
Dudova nepříjemná teč z brankoviště. Puk ale prosvištěl mimo.
43:36
Už to neplatí, dobrou práci odvedl zejména Eberle.
43:07
Pitule vybojoval v rohu koutouč. Plzeň díky tomu v tlaku.
42:28
Kolářík ještě udržel pásmo pro Kladno. Domácí si ale nedokázali nahrát do šance.
41:39
Machovský zachytil skákavý puk za brankou a pomohl obráncům.
40:26
Kolářík málem využil nepřesné rozehrávky Machovského. Puk ale poslal jen nad branku. Hosté jsou kompletní.
40:01
Tak až závěr třetiny přinesl kladenskou šanci. Jenže ani z ní se Středočeši neprosadili. Po dvou třetinách jim na soupeře stále schází jedna branka, kterou hosté dali už v první části hry. Třetí třetina začne přibližně v 19:48.
40:00
39:47
Machač minul před poloprázdnou brankou kotouč.
39:26
Kotouč znovu až u Chábery.
38:57
Kladno si sice aktivitou vynutí faul soupeře, ale v přesilovkách se domácím žalostně nedaří.
38:23
Jan Holý (PLZ) dostává dvě minuty za držení.
37:46
Po chybě Moravčíka upalovali domácí do přečíslení dva na jednoho. Zagrapan to chtěl vzít na sebe, ale puk vůbec netrefil ideálně.
37:05
Tenkrát po objetí branky poslal puk do brankoviště. Tam se ho ale ujal po odrazu Machovský.
36:36
Chábera si též poradil se střelou obránce Mozíka.
36:11
Straka doslova proletěl před Cháberou. Ten ale nedovolil hostujícímu kapitánovi žádnou dorážku.
35:00
Eberle rozvlnil boční síť. Třetí formace Rytířů dnes ovšem podává velmi dobrý výkon.
34:03
Petr Hořava vypálil od modré. Machovský puk neudržel, ale dorážka Bajarunse za čárou neskončila. Asi největší šance Kladna v dosavadním průběhu utkání.
33:31
Straka vybruslil z rohu hřiště i s pukem, Plzeň naprosto bez potíží.
32:35
Ofsajd Tenkráta. Přihrávka šla až z obranného pásma, takže se vhazuje před Cháberou.
32:09
Patrik Petruška (PLZ) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
32:05
Dva Plzeňští se srazili před útočnou modrou.
31:26
Bajaruns nestačil zpoza branky nahrát. Byl hodně rychle dohrán hostujícím obráncem.
29:52
Rudovský zůstal po souboji se Schleissem ležet na ledě. Spoluhráči mu pomáhají na střídačku. Domácím se nelíbí, že se netrestá.
29:13
Havlíček dorážel Machovským vyražený puk vysoko nad úrovní horní tyčky – vysoká hůl.
28:40
Stejný domácí útočník nezachytil poněkud delší nahrávku Bílka. Tenkrát, dnešní kapitán Kladna, by býval jel sám.
28:10
Tenkrát na modré čekal pas od Doudery, který ale nepřišel a domácí se tak dostali do ofsajdu.
26:58
Tomáš Sýkora se dostal k dorážce. Chábera se ale včas přemístil a ne příliš prudkou střelu chytil.
26:53
Kladno kompletní, Chábera měl ještě potíže s tečovaným pokusem obránce Boháče.
26:32
Snadný zákrok pro domácího brankáře po střele od mantinelu.
25:53
Západočeši už jsou ale opět před Cháberou.
25:36
Lukáč zastavil rozehrávku hostů a Eberle následně vyhodil puk.
24:53
Jan Rudovský (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
24:32
24:22
Machovský betonem vyrazil střelu mladého kladenského beka.
23:57
Další nepovedená rozehrávka. Doudera zachytil vyhození až ve středním pásmu.
23:27
Růžička nestihl dorazit k plzeňskému hráči, který vyhodil.
22:49
Po střele Růžičky se puk odrazil zpět před branku, jenže domácí na to nestihli zareagovat.
22:32
Jakub Lev (PLZ) dostává dvě minuty za držení.
21:52
Machovský vytáhl lapačkou střelu Daleckého.
21:22
Mozíkovu střelu od modré tečoval v těžké pozici Holec. Kotouč skončil na betonech Chábery.
20:47
Jeřábek adresoval přihrávku Schleissovi, jemuž nechybělo moc k tomu, aby poslal puk za bezmocného Cháberu.
20:33
Na ledě zůstává ležet obránce Majeský, jehož trefila do nohy střela jednoho z hostů.
20:30
20:01
Do prvního vyloučení předvádělo Kladno pohledný hokej, mělo i šance. Jenže právě v početní výhodě hrála Plzeň výborně. Odměnou byla nakonec trefa Tomáše Vlasáka, která se už sice nepočítá jako přesilovková, ale vyplynula právě z tlaku v početní výhodě. Zbytek třetiny už nebyl tak zajímavý, jako první polovina. Kladno bude ve druhé třetině dohrávat přesilovku. Druhá perioda začne přibližně v 18: 53.
20:00
19:17
Plzeň má oslabení výborně propracované. Minimálně pro dnešní zápas.
18:30
Pavel Kašpařík (PLZ) se hned po buly provinil faulem a dostává dvě minuty za vysokou hůl.
18:26
Rozhodčí, a možná i sám Schleiss, přehlédli teč brusle právě zmiňovaného útočníka a odpískali další zakázané uvolnění.
18:08
Hosté si po nepřehledné sitiuaci znovu pomohli zakázaným uvolněním.
17:44
17:16
Hosté dobře napadali rozehrávku v útočném pásmu a po chvíli jim byl odměnou puk a tudíž vyhození přes všechny čáry.
16:42
Minuta přesilovky je historií a Rytíři marně hledají cestu do útočné třetiny.
16:13
Nastřelením se Kladno do pásma nedostalo, Kašpařík vyhodil puk.
15:44
Dominik Boháč (PLZ) dostává dvě minuty za podražení.
15:16
Plzeňští nepřesně rozehráli a po zakázaném uvolnění se hra přesunula opět k Machovskému.
14:52
Dragoun byl v rohu hřiště zastaven Boháčem.
14:22
Lev se snažil srazit nahození Moravčíka. Jenže tečoval až moc.
13:47
Bílek s Havlíčkem se snažili za brankou Plzně vymyslet akci. Nakonec jim ale hosté puk odebrali a poslali ho přes všechny čáry.
12:44
Machovský škrtal Havlíčkovu střelu, která proletěla těsně vedle branky.
12:21
Pro domácí je to velká rána, protože až do Machačova vyloučení byli aktivnější.
11:41
Plzeň právě vstřelila branku!
Domácí už sice byli kompletní, ale pořádně unavení. Duda znovu oslovil u druhé tyče stojícího TOMÁŠE VLASÁKA a ten se tentokrát nemýlil. Asistence: Radek Duda, Jakub Jeřábek.
11:25
Výborná přesilovka Plzně. Chábera vůbec nevěděl při střele Vlasáka. Další pokus Slováka ho vyloženě trefil.
11:06
Domácím se stále nedaří vyhodit puk.
10:44
Další pokusy Slováka a Dudy neprošly k Cháberovi.
10:22
Rána Slováka od modré skončila mimo. Nejspíš byla sražena.
10:02
Chábera byl hodně zalezlý ve vlastní brance. Očekával nejspíš nahrávku Dudy. Hostující forvard ale střílel a domácí brankář měl s jeho pokusem drobné problémy.
09:35
Právě Patrik Machač (KLA) je prvním potrestaným v zápase. Dostává dvě minuty za sekání.
09:16
Machač riskantně rozehrával na útočné modré. Hosté se nakonec do brejku nedostali.
08:36
Zagrapan na modré zpomalil rozehrávku Plzně, čímž se hosté dostali do ofsajdu.
08:11
Hosté jen jednoduše do středního pásma, aby mohli vystřídat.
07:42
Sympatický tlak třetí formace Rytířů. Rudovský pokračoval v načatém střídání a dostal se do další šance.
07:03
Machovský vyrazil střelu Eberleho jen před sebe a k dorážce se rychle dostal hrdina prvního vzájemného zápasu Rudovský. Hostujícího brankáře ale neprostřelil.
06:26
Improvizovaná první lajna Kladna se dostala do šance. Machovský napodruhé přikryl puk po střele Zagrapana. Tenkrát už se tlačil k dorážce.
05:44
Kladno se znovu pustilo do pásma, ale hosté se zmocnili puku a mohou vystřídat.
05:07
Západočeši se pokusili o odpověď, ale nepochodili.
04:34
Kladno stále tlačí Plzeň. Machovský neviděl střelu Eberleho, ale univerzálním rozklekem jí zastavil.
04:11
Růžička měl dobrou pozici na vrcholu kruhu. Minul ale bližší tyč.
03:59
Domácí se snaží střílet z každé pozice.
02:46
Po ztrátě Dragouna vyrazili hosté dopředu. Pokus Dudy nakonec Cháberu nezaměstnal.
02:13
Hosté dopravili z rohu puk na přední tyč, Chábera musel podržet puk pod vyrážečkou, aby hru přerušil.
01:52
Ján Sýkora dostal vysokou přihrávku, kterou nezpracoval a kotouč tak skončil na střídačce Kladna.
01:20
První práce pro Cháberu, jenž pokryl nahození Boháče od modré čáry.
01:04
Někdejší hráč Plzně Havlíček byl lehce potažen v útočném pásmu. Vylučovat se ale zatím nebude.
00:24
Dragoun přistrčil na modrou k Majeskému. Ten ale trefil prvního bránícího hráče.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera – Majeský, Růžička, Doudera, Jankovič, P. Hořava, Gutwald, Kolářík – Bajaruns, Dragoun, Zagrapan – Tenkrát, Havlíček, Bílek – Rudovský, Lukáč, Eberle – Šilhavý, Dalecký, Machač.

HC Škoda Plzeň: Machovský – Moravčík, Slovák, Jeřábek, Holý, Boháč, Mozík, Frolo – Duda, Vlasák, Pletka – Schleiss, Kašpařík, Straka – Holec, T. Sýkora, J. Sýkora – Petruška, Lev, Pitule.

Rozhodčí: Pavlovič, Horák – Lhotský, Svoboda.
Domácí mají mírně pozitivnější bilanci ve vzájemných zápasech letošní sezony. Doma vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech. Venku si připsali vítězství 5:3 a porážku 2:4.
Oběma týmům bude chybět několik důležitých hráčů sestavy. Hosté budou postrádat bojovné útočníky Michala Dvořáka (trest) a Ryana Hollwega, kterého čeká operace. Kromě nich se v kádru nepředstaví ani obránci Jan Hanzlík a Daniel Seman.

Kladnu chyběl už v minulém zápase kapitán Pavel Patera a není příliš pravděpodobné, že by dnes nastoupil. Do Soči odletěl reprezentační obránce Tomáš Kaberle a chybět budou také Libor Procházka s Miloslavem Hořavou.
Kladno bude chtít na své poslední vystoupení hodně rychle zapomenout. V Praze sehrálo se Spartou bitvu bez obran, ale zatímco Středočeši své šance neproměnili a ztroskotali na Pöpperlem, tak Sparta zamířila do branky hned šestkrát. Kladno dnes čelí 4. porážce v řadě.
Škodovka bude bojovat o lepší umístění. Play off jí nemine a předkolu se velmi pravděpodobně vyhne. Západočeši jsou v tabulce na druhém místě za suverénní Spartou. Hosté jsou velmi úspěšní v domácím prostředí, venku se jim daří o něco méně. Naposledy Plzeň ovšem padla právě na západě Čech, kde podlehla Kometě Brno 1:2.
Hokejový turnaj na ZOH v Soči se nezadržitelně blíží, a proto fanoušky extraligového hokeje dnes čekají poslední zápasy před přerušením ligy. V rámci 47. kola zavítá do Kladna Plzeň.