Nejlepší hráči: Peter Mikuš a Martin Bartek.
Liberečtí vyhrávají další domácí utkání a nechávají si doma tři body. Hradečtí odjíždějí domu s prázdnou.
60:00
59:23
Mountfield právě vstřelil branku!
Neskutečné! Hradec využívá přesilovou hru hned po vhazování, ke kotouči se dostal PETR FRÜHAUF a dělovkou propálil vše před sebou. Asistence: Jakub Marek.
59:20
Ještě přesilová hra pro Mountfield. Petr Vampola (LIB) vyfasoval dvě minuty za sekání.
59:10
Tipsport arénou se žene mexická vlna, diváci si utkání užívají.
58:22
O bodech už je zřejmě rozhodnuto a pouze se dohrává.
57:20
Liberec právě vstřelil branku!
A už jednoznačnou pojistku přidávají Tygři! Do úniku se dostal TOMÁŠ URBAN a tváří v tvář gólmanovi dokázal zakončit, kotouč si do branky trochu doklepl sám Kacetl. Asistence: Jaroslav Vlach.
56:39
Liberečtí pečetí skóre do prázdné branky! Bulík unikl po levém křídle a dal přednost MARTINU BARTEKOVI, který tak zkompletoval hattrick! Asistence: Tomáš Bulík, Jan Víšek.
56:28
Hradec bez gólmana!
56:28
Hosté vymýšlejí, kudy se dostat k zakončení. Liberečtí však úporně brání, nyní i za cenu zakázaného uvolnění.
54:59
Švihálek lehce poslal puk směrem na Melicherčíka, ten pouze kontroluje holí. Vypadá to, že přijde závěrečný nápor Mountfieldu.
54:38
Oddechový čas pro domácí.
54:16
Znovu Dej v akci, tentokrát tvrdou střelou trefil mantinel za brankou! Hradec teď hodně tlačí.
53:41
Dej dobře pronikl do pásma i přes blokujícího Výtiska, ale střelu už nevymyslel dobře, moc mu nesedla.
52:52
Liberečtí chvíli drželi pásmo, střela na branku však nepřišla a do útoku se nyní žene Hradec.
51:47
Švihálkovo nahození na Melicherčíka vyklouzlo gólmanovi domácích z lapačky, ale kotouč naštěstí pro Tygry jde mimo brankový prostor.
51:02
Mountfield je v plném počtu.
50:09
Bulíř pobídl Čuttu na modré, jeho střela však byla zblokována daleko od Kacetla.
49:08
Liberec je v plném počtu a má k dispozici přesilovou hru.
49:02
Tomáš Rousek (HKM) tvrdě srazil Vitáska a půjde po zásluze sedět za podražení.
48:44
Liberečtí vyhazují puk přes všechny čáry.
47:22
Vampola s Urbanem se dostali do přečíslení dva na jednoho, k finální střele se dostal druhý jmenovaný, ale selhal před gólmanem.
47:15
Vydarený tvrdě vypálil od modré, ale puk se k Melicherčíkovi nedostal.
47:08
Za vysokou hůl půjde sedět Jan Výtisk (LIB).
46:47
Kapitán Nedvěd není na střídačce a zřejmě má nějaké potíže, uvidíme, zda ještě do utkání zasáhne.
45:50
Červený forčekuje v útočném pásmu, ovšem obránci Tygrů se o kotouč jen tak připravit nenechají.
45:10
Od modré zkoušel střílet Derner, jeho skrytá střela však Kacetlovi nedělá problémy.
44:20
Dnešní utkání sleduje 5 596 diváků.
43:30
Bulíř se sám ocitnul před Kacetlem, trefil pouze boční síťku branky.
43:09
Po pravé straně chtěl uniknout Vampola, ale neobhodil si dobře obránce.
42:57
Dlouho kličkoval Mertl před Melicherčíkem, nakonec jeho střelu schovává gólman domácích v lapačce.
42:29
Urban nahodil do pásma, ale potřebuje vystřídat a do žádné akce se nehrne.
41:35
Čáp se snažil vymíchat liberecké obránce, ale nepřišel si na ně a u kotouče je opět Liberec.
40:59
Bulíř s pár metrů přestřelil těsně branku.
40:54
Hra se hodně kouskuje, nyní hosté poslali puk na zakázané uvolnění.
40:44
Hradec už je v plném počtu.
40:11
Tygři dohrávají přesilovku.
40:01
Liberečtí se ve třetí třetině dostali do tříbrankového vedení po zásahu Barteka, ovšem hosté korigovali, když se trefil Knotek. Třetí třetina rozhodne o tom, kdo si nechá body a kdo zůstane s prázdnou. Poslední dvacetiminutovka začne v 17:37.
40:00
39:51
Bulík při průniku přišel o puk a Hradec opět vyhazuje.
39:16
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
38:44
Do konce třetiny si Tygři zahrají přesilovku, za podražení si jde sednout Vladimír Škoda (HKM).
38:25
V pásmu nechal Vampola puk Dernerovi, ten si však na Kacetla nepřišel.
37:39
Švihálek dostal kotouč před brankovištěm a mohl mít jednoduchou práci, Melicherčík však po kořisti skočil a zalehl puk pod sebou.
36:54
Čápův pokus šel k Melicherčíkovi, jenž pouze postrčil puk směrem do rohu.
36:29
Do pásma si přejel Dej, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
35:30
Přesilová hra se Liberci moc nepovedla, nedokázali ani ohrozit Kacetla, a Hradec už je opět v pěti.
34:20
Ptáček se v oslabení dostal k zajímavé šanci za modrou, ale střela ani nejde na branku.
33:30
Vyloučení na straně hostů, Bohumil Jank (HKM) jde za katr za držení hole.
33:24
Další šance Tygrů, Nedvěd tvrdou střelou mířil mezi betony Kacetla, ten však semknul nohy a zatím drží svůj tým od dalšího inkasování.
33:07
Urban napálil kotouč z nulového úhlu na gólmana Hradce, od něhož se odráží k Vlachovi. Ten se však s kotoučem zamotal a šanci z dobré pozice mezi kruhy promarnil.
32:43
Víškovo nahození do pásma končí až u Kacetla, který raději podrží kotouč pod lapačkou. Nebezpečně totiž dojížděl Bartek.
32:10
Hosté nakonec přesilovou hru využívají a přibližují se na dvougólový odstup. Červený vybojoval kotouč v rohu a poslal ho na TOMÁŠE KNOTKA, který střelou od modré prostřelil vše až za záda Melicherčíka. Asistence: Rudolf Červený, Peter Mikuš.
31:36
Poslední minuta přesilové hry Hradce a domácí opět vyhazují.
31:07
A další vyhození Tygrů, tentokrát se na něm zapříčinil Valský.
30:23
Vampola zavezl kotouč až do pásma a pošetřil cenné sekundy. Mountfieldu se přesilovka zatím moc nedaří.
29:51
Urban vyhazuje přes všechny čáry.
29:29
Liberečtí se zatím dobře brání, Hradec má před sebou ještě tři minuty přesilovky.
28:36
Domácí poprvé okusí hru ve čtyřech, Tomáš Bulík (LIB) půjde sedět na čtyři minuty – dvě za hrubost a dvě za podražení.
27:56
Bartek se ocitnul v dobré pozici, střela mu však nesedla a na hattrick ještě nezaútočí.
27:48
Hosté posílají černou pryž na zakázané uvolnění.
27:11
Bulíř unikl obraně Mountfieldu a zvolil přihrávku na dojíždějícího Vampolu, ten však na kotouč nedosáhl a ke střele se tak nedostal.
26:23
Ptáček obkroužil branku, ovšem zakončení nebylo ideální a u kotouče je Liberec.
25:53
Švagrovský zůstal po tvrdém střetu před trestnými lavicemi ležet na ledě, a po chvíli se zvedá. Vypadá to však, že pro něj utkání končí.
25:00
Pláněk se svým spoluhráčem jeli dva na jednoho, důsledný Gřegořek však forvardovi Hradce nedovolil vystřelit.
24:10
Bulíř se dostal do úniku, který však vyřešil špatným zakončením, Kacetl si prostor, kam liberecký útočník mířil, dobře pokryl.
23:52
Liberečtí jsou rozjetí a hned chtějí zakládat další akce, tentokrát však nepřesná rozehrávka prosvištěla až na zakázané uvolnění.
22:46
Hosté střídají gólmana, místo Kantora naskočí Kacetl.
22:46
Z nenápadné akce odskakují domácí na tříbrankový náskok! Víšek poslal kotouč na MARTINA BARTEKA, který přejel do pásma a ihned tvrdě propálil vše před sebou až za gólmana hostů. Asistence: Jan Víšek, Petr Nedvěd.
22:31
Hraje se nahoru-dolů, ale střely nyní moc nepřicházejí.
21:20
Rousek oslovil Langhammera, který si přejížděl před branku, ale nedokázal kotouč zasáhnout ideálně.
20:29
Bulíř se při přechodu do pásma nepohodl s Nedvědem a je z toho ofsajd.
20:08
Hned po vhazování se k puku dostal Vampola, přejel do pásma a zkoušel ohrozit Kantora. Střela je však sražena do ochranné sítě.
20:01
V první periodě se dokázali Tygři dostat do dvoubrankového vedení, když přesilovku využil Bartek a poté se na konci třetiny trefil Vampola. Liberec je aktivnějším týmem a uvidíme, zda si tempo udrží až do konce. Druhá třetina začne v 16:50.
20:00
19:26
Gól do šatny Hradeckých a Liberec vede už o dvě branky! Nedvěd našel skrytou přihrávkou PETRA VAMPOLU v levém kruhu a ten z první trefil kotouč a nasměroval ho do branky. Asistence: Petr Nedvěd.
18:57
V poslední minutě budou útočit hosté, vydávají se směrem k útočnému pásmu.
18:00
Do pásma se dral Vlach, ale byl na modré sražen, rozhodčí však zůstávají v klidu.
16:48
Zajímavě po pravé straně unikl a dobrou střelou k tyči překvapil Melicherčíka, nakonec však kotouč ani nemířil do branky.
16:09
Mikuš sice dostal kotouč do pásma, ale jeho spoluhráči jeli střídat, a tak neměl možnost s někým založit akci.
15:34
Nahození Hradeckých na Melicherčíka raději liberecký gólman schoval v lapačce.
14:46
Frühauf se dostal ke střele z mezikruží, ale pozorný Melicherčík zatím drží čisté konto.
14:27
Teď se však hra na chvíli uklidnila a hosté rozehrávají před Kantorem.
13:44
Liberečtí po vstřelené brance nepolevují na aktivitě a stále mají větší držení kotouče.
12:03
Využitá přesilová hra a Tygři jdou do vedení! Nedvěd dlouho otálel z rozehrávkou z kruhu, nakonec kotouč poslal do klubka hráčů před brankou. Odtud se kotouč odrazil ke Gřegořkovi na modré, jenž oslovil v pravém kruhu MARTINA BARTEKA. Ten se se svou tvrdou střelou nemýlil a kotouč zapadl za záda Kantora. Asistence: Petr Gřegořek, Petr Nedvěd.
11:25
První vyloučení dnešního utkání, Jakub Langhammer (HKM) posedí na trestné za podražení.
11:07
Rychle se k útoku dostal Zacha, ovšem po obkroužení branky nedokázal zakončit. Nakonec vybídl Výtiska, jehož tvrdá střela od modré končí na hrudi Kantora.
10:45
Jass ještě udržel puk v útočné třetině, ale Tygři o něj nakonec stejně přišli.
09:57
Průnik Valského je zastaven na modré kvůli ofsajdu. Liberec je však stále aktivnějším mužstvem na webu.
09:35
Ke kotouči se dostal Bulík, ale z levého kruhu zbytečně střílí moc vysoko až mezi fanoušky na ochozech.
08:19
Vampola si najížděl z levé strany, ale přejel si moc daleko od branky a střelu bez problémů kontroluje Kantor.
07:59
Vlach střílel z ostrého úhlu a dorážet ještě mohl u branky Čutta, kotouč však zvedl moc vysoko.
07:39
Spolupráce Barteka a Bulíkem šancí nekončí, druhý jmenovaný o puk přišel kousek za modrou čarou. Následuje komerční přestávka.
06:46
Derner se napřahoval v levém kruhu ke střele, ale kotouč mu přímo před nosem sebrali hostující obránci.
05:16
Frühauf na sebe stáhl Melicherčíka a poslal kotouč na Mertla, který obkroužil branku a mohl zakončovat do odkryté klece! Obětavý Gřegořek však padl do střely a zabránil tak gólu hostů.
04:04
Mountfield se nemůže dostat ke kloudné akci, všechny pokusy hostů kontrolují domácí hráči.
03:16
Víšek hbitě proskočil mezi dvěma bránícími hráči, ale ke střele se nedostal, obránci Hradce nakonec byli dostatečně důslední.
02:32
Liberec je zatím aktivnější, ale Vampola v rohu o kotouč přišel a Tygři musejí pásmo opustit.
01:55
Vlach u kotouče, ale potřeboval vystřídat a pouze nahodil za branku Kantora.
01:17
Po vhazování v obraném pásmu se puku chopil Čutta a po levém křídle zakládal akci, rozehrávka však byla nepřesná a kotouč míří na zakázané uvolnění.
01:01
Hosté forčekují před Melicherčíkem, ale k žádné zajímavé střele se nemohou dostat.
00:11
Nedvěd zavezl kotouč do útočného pásma a oslovil z rohu Vampolu, ten ale na pravém kruhu na kotouč nedosáhl.
00:01
Bude držena minuta ticha za Karla Guta.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Vitásek, Čutta, Říha – Bulíř, Nedvěd , Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Urban, Valský – Dušek, Zacha, Jass

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Jank, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Čáp – Škoda, Mertl, Dej – Červený, Knotek, Švagrovský – Rousek, J. Langhammer, Švihálek – Marek, Suja

Rozhodčí: Hradil, Mikula – Bláha, Kostka.
Ve vzájemných duelech se daří více Mountfieldu, ve dvou střetnutích dokázal jednou zvítězit v prodloužení 7:6 a jednou v řádné hrací době 5:2. Oba výsledky navíc byly dosaženy obratem, když Liberečtí nedokázali udržet svůj náskok.
Hradecký Mountfield si na nic stěžovat nemůže. Druhá pozice v tabulce s 69 body zaručuje, že pokud si Východočeši udrží výkony, půjdou snadno přímo do čtvrtfinále. Hradci se poslední dobou nedařilo a připsal si tři prohry v řadě, v posledním utkání však zdolal Chomutov a prolomil tak nelichotivé výsledky.
Liberečtí hokejisté mají po většinu sezóny nelichotivou pozici v tabulce, a nemohou se stále odrazit výše. Momentálně jim náleží jedenáctá příčka s 49 body. Tygři už se s tímto postavením perou několik kol, ovšem nyní mají namále, protože se na ně dotáhla i Energie. Nutně tedy potřebují tři body, aby alespoň drželi krok se soupeřem. Největším problémem Liberce je nestálost výkonů, po skvělém domácím zápase vyhoří na venkovním hřišti.
Dobré odpoledne z Liberce. Dnes budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry Liberec a Mountfieldem HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.