Tak to je tedy vše. Loučí se s Vámi Dominik Mihailescu. U dalších onlajn přenosů napočtenou.
V hledišti vidíme drobnou potyčku. Pořadatelská služba zasahuje!
Hráči domácích jdou ještě na závěrečnou děkovačku.
Tak snad nenastanou problémy.
Fanoušci se ještě škádlí v hledišti.
Viděli jsme velice zajímavé a atraktivní utkání, které vyhráli domácí hráči. Rozhodující branku dnes vstřelil Václav Benák, který využil přesilovou hru. Obě mužstva hráli vyrovnaný hokej a remíza v základní hrací době je spravedlivá. Bod navíc berou tedy Pardubice. Hosté z Hradce Králové si odváží jeden.
62:36
Pardubice právě vstřelily branku!
A je rozhodnuto! Východočeské derby vyhráli hráči Pardubic! VÁCLAV BENÁK se napřáhl od modré čáry a propálil vše, co stálo před ním. Asistence: Petr Sýkora a Josef Marha.
62:29
Oddechový čas pro domácí.
62:29
Domácí budou zahrávat přesilovou hru. Vladimír Škoda dostává dvě minuty za podražení. Velmi dobrá příležitost pro Pardubice.
62:03
Červený vystřelil, ale trefil přesně nastavený hrudník domácího gólmana.
61:06
Puk za bránou Salfického. Domácí zakládají akci.
60:31
Kotouč skončil u diváků. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
60:01
Nyní se bude hrát čtyři na čtyři.
Atmosféra v hledišti je opravdu výtečná. Nyní jdou více slyšet fanoušci hostujícího Mountfieldu.
Následuje pětiminutové prodloužení, které začne po tří minutové přestávce.
60:00
58:59
Salfický fantasticky vychytal betonem Kudrnu, který střílel prakticky do prázdné brány!
58:12
Mikuš vyslal nebezpečnou střelu od modré. Ještě jí někdo stihl tečovat a skončila mimo.
57:56
Tečovaný puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici domácího gólmana.
57:39
Salfický nyní musel držet beton na ledě, aby zablokoval cestu kotouči do sítě.
57:17
Halou se nese dým z hradecké pyrotechniky.
57:02
Kantora přerušil hru. Následně skončil na zemi, protože ho zalehl vlastní hráč, který byl v souboji s Cetkovským.
56:26
Dej trefil přesně Salfického hrudník .
56:09
Střelu Starého tečoval Vydarený do ochranné sítě.
55:48
Hradec Králové vyhazuje do středního pásma.
55:24
Odpískán další ofsajd domácích.
55:15
Odpískán úmyslný ofsajd. Vašíček věděl, že stojí v ofsajdu a stejně se dotkl puku.
54:20
Hraje se velice ofenzivní a krásný hokej. Nahoru a dolu.
53:37
Lukáš Radil dostal krásný puk, ale ten dokázal pouze tečovat. Kantor kotouč vyrazil mimo bránu.
53:11
V kotli hostů se objevila pyrotechnika.
53:45
Harant se dostal do křížku s Kousalem. Čarový rozhodčí vše zastavili.
51:02
Pavel Kantor nezodpovědně zastavil kotouč a nechal ho za bránou. Následovně jej převzal jeden z pardubických hráčů.
50:30
Sýkora zavezl puk do obranné třetiny Hradce Králové. Tam vzápětí o něj přišel.
50:07
Salfický vyrazil puk do ochranné sítě.
49:05
Dnešní utkání sleduje 10 194 diváků. Vyprodáno!
49:03
Komerční přestávka. Hráči si nyní mohou oddechnout.
48:57
Nyní měl Salfický problémy. Naštěstí pro něj dokázal zakrýt puk před Šimánkem.
47:40
Pardubice rozhrávají akcí z poza brány.
46:50
Do protiútoku se vrhl Pláněk. Jeho následnou střelu Salfický vyrazil mimo tři tyče.
46:30
Domácí mají hosty pod tlakem.
45:55
Střelu Kudrny vyráží domácí gólman.
45:40
Langhammer vystřelil z ostrého úhlu. Salfický dal betony k sobě a nenechal u tyčky ani kousíček volného místa.
45:10
Domácí hráči se nepřesnou přihrávkou sami okradli o pásmu hostů.
44:27
Postavení pardubického hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:45
Jan Starý stál před Kantorem. Po krásné přihrávce vystřelil, ale jeho pokus letěl těsně nad bránu!
43:28
Tomáš Mertl dostává dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro domácí hráče.
43:15
Salfický vyrazil střelu Rouska do rohu kluziště.
42:27
Tečovaný kotouč v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Dušana Salfického.
42:11
Po nepřesné přihrávce Pardubic, skončil kotouč na zakázaném uvolnění.
41:12
Kantorův zákrok proti střele Píši.
40:40
Salfický špatně rozehrál a to přímo na hůl jednomu z hradeckých hráčů. Naštěstí pro něj nedokázal zpracovat puk a vystřelit.
40:08
40:01
V hledišti to začíná opět vřít. Tak uvidíme, jaký vliv bude mít tato atmosféra na hráče ve třetí třetině.
Rozhodčí už krouží kolem ledové plochy.
Viděli jsme vyrovnanou třetinu, který skončila stejným skórem jako ta předchozí. Hosté se opět jako první dostali do vedení. Trefil se nádherné souhře Jakub Langhammer. O tři minuty později dokázal vyrovnat z přesilové hry Petr Sýkora. Stav máme tedy 2:2. Máme se tedy na co těšit v závěrečné periodě. Ta začne v 20:53.
40:00
39:34
Puk se po bully odrazil do neutrálního pásma.
39:32
Pláněk vystřelil ze středního pásma. Salfický vyrazil do ochranné sítě.
38:50
Pardubice dokázaly získat puk ve středním pásmu, ale v třetině hostů o něj přichází.
38:13
Pokus jednoho z pardubických hráčů Kantor kryje.
38:08
Hostům ale vydržela přesilovka pouze osm sekund. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává René Vydarený.
38:00
Václav Benák špatně vyhodil kotouč a ten skončil v hledišti. Je tak potrestán za zdržování hry. Pokud nepadne branka měli by hradečtí hrát dokonce třetiny přesilovku.
37:29
Salfický zakryl puk.
36:32
Vašíček stál před bránou, lehce tečoval kotouč, ale ten skončil těsně mimo.
36:09
Vhazuje se po pravici českobudějovického odchovance Pavla Kantora.
35:45
Šimánek stál sám před bránou Salfického. Naneštěstí pro něj se k němu puk nedostal.
35:27
Ofsajd červeno-bílo-červených.
35:18
Domácí publikum ožilo.
33:46
Domácí využívají přesilovku! Ve zmatku před Kantorem se nejlépe dokázal zorientovat RADOVAN SOMÍK, který na dvakrát musel dorazit puk do prázdné brány! Asistence: Václav Kočí.
33:12
Střela Kočího končí na Kantorově hrudníku.
32:08
Dvě minuty pro Tomáše Mertla, který je vyloučen za podražení.
31:35
Švihálek stál nikým nehlídaný před kasou Salfického! Jeho střela však letěla do betonu gólmana domácích.
30:18
Mountfield právě vstřelil branku!
Excelentní souhra hradeckých hokejistů! Peter Mikuš našel před brankou Pardubic neobsazeného JAKUBA LANGHAMMERA, který dokázal vstřelit puk za přemisťujícího se Salfického. Asistence: Peter Mikuš a Lukáš Květoň.
29:38
Kotouš se nebezpečně odrazil od obránců Pardubic a skončil těsně vedle branky Salfického.
29:04
Tomáš Nosek je potrestán dvěmi minutami za nedovolené bránění. Přesilovka pro Hradec Králové.
28:20
Kotouč skákal před Kantorem, ale nikdo z Pardubáků nedokázal dostat puk do brány! Nebezpečná šance!
27:22
Nepřesná přihrávka hostů skončila na hokejce Píši. Ten vystřelil, ale jeho pokus Kantor před sebe vyrazil a zakryl.
26:53
Lukáš Radil vystřelil na bránu Kantora. Kantor chytá do lapačky.
26:35
To co vypadlo jako čistý bodyček je nyní posouzeno jako hákování. Na trestnou lavici usedá Jaroslav Kudrna.
26:15
Téměř celý kotel Hradce Králové fandí bez trika.
26:15
Kotouč v hledišti. Následuje komerční přestávka.
26:00
Kapitán hostů Šimánek vystřelil, ale jeho rána končí v ochranné síti po zákroku Salfického.
25:29
Švihálek vyslal nepovedenou střelu, která končí hodně mimo.
24:58
Tečovaný kotouč končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před gólmanem šestinásobného mistra.
24:41
24:38
Cetkovský vystřelil, Kantor chytl kotouč do lapačky a rychle rozehrál na Vydareného.
24:11
Mertl stál sám před Salfickým! Přestřelil.
23:42
Pardubice vyhazují.
23:20
Puk končí v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:47
22:41
Šest sekund se bude hrát přesilovka 4 na 3. Dvě minuty za držení dostává Radovan Somík.
21:33
Nejprve se hnal sám na bránu Škoda, jeho střelu vyrazil Salfický a následnou střelu do odkryté klece nedokázal dát Rudolf Červený! Ten v tisíci procentní šanci trefil tyčku! Neuvěřitelné štěstí Pardubic!
20:47
Současně vyloučeni. Hráč domácích Zdeněk Čáp za hrubost a hráč Mountfieldu Jakub Langhemmer za držení.
20:22
Puk v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:01
Obě mužstva jsou na ledě.
Po první třetině máme zatím vyrovnané skóre. Mírně lepším týmem jsou domácí, kteří si vypracovali více šanci. První branku však vstřelili hosté z Hradce Králové. Prosadila se čtvrtá formace na jejímž konci byl Tomáš Rousek. Domácím se podařilo o pět minut později vyrovnat. Za záda Kantora se poslal puk Petr Sýkora. Atmosféra v ČEZ aréně je báječná. Další třetinu si rozhodně nenechte ujít. Pokračujeme za čtrnáct minut tzn. v 19:55.
20:00
19:53
Po špatné přihrávce se bude vhazovat před zkušeným Dušanem Salfickým. Zakázané uvolnění.
19:09
Zohorna zkoušel střelu ze středního pásma! Mimo.
18:57
Salfickému vypadl Kotouč. Naštěstí pro něj ho stihl zakrýt dřív než přijel hradecký Tomáš Mertl.
18:31
Zakázané uvolnění Hradce Králové.
18:23
Nyní byl Sýkora rychlejší než puk. Čárový rozhodčí Svoboda mu píská ofsajd.
17:18
Gregorcovo nahození brankář hostů vyráží.
17:08
Nyní gólman hostů zakryl kotouč. Vhazovat se bude po jeho levici.
16:50
16:25
Zohorna střílel od modré Kantor vyráží.
15:33
Domácí se drží v pásmu Hradce Králové.
14:50
Na lavici hanby odejde Peter Fürhauf. Obdržel dvě minuty za držení.
14:34
Nyní hostující brankář zakryl kotouč před dojíždějícím Somíkem.
14:24
Sýkorovu střelu Kantor vyrazil vyrážečkou.
14:10
Choreo v domácím kotli. Byl na něm nakreslený lvíček a u něho bylo napsáno ''HC Mechov ... Tihle?'' .
19:02
Benák nahodil puk do pásma hostů a jel střídat.
12:56
Marha dostal krásnou přihrávku od Sýkory, ale bohužel pro něj přestřelil klec hostujícího gólmana.
12:06
Kantor musel zasahovat lapačkou proti nebezpečné střele jednoho z Pardubáků. Puk mu sice vypadl, ale naštěstí beci Hradce dokázali odehrát puk pryč.
11:35
11:17
Rudolf Červený udělal Salfickému spršku. Za to byl pokárán od hlavního sudího.
10:51
Hradci se nedaří dostat do obraného pásma Pardubic.
10:24
Vašíček se napřáhl a vyhodil puk přes celé kluziště.
10:16
Teď byl Hradci odpískán ofsajd.
09:52
Domácí se hnali do přečíslení, ale nakonec byli zastaveni obranou Lvů.
09:35
Rozhodčí Kalivoda udělil dvě minuty Václavu Kočímu za nedovolené bránění.
09:25
Gólman hostů zasahuje. Vhazovat se bude po jeho levici.
08:44
Píša našel krásné postaveného PETRA SÝKORU, který ujel z levé strany sám na Kantora. Domácí forvard pak krásnou střelou mezi betony brankáře srovnal stav na 1:1. Asistence: Aleš Píša.
08:33
Odpískaná vysoká hůl. Vhazovat se bude před Salfickým.
08:27
A opět po nahození domácích Hradec vyhazuje.
08:03
Kočího nahození Kantor chytl do lapačky. Ještě chvíli přemýšlel, že by rozehrál, ale nakonec se rozhodl přerušit hru.
07:42
Hosté vyhazují přes celé hřiště.
07:24
Střela Benáka byla zblokovaná a končí v rohu kluziště.
06:53
Nosek jel sám na bránu, ale nedovoleným zákrokem si počínal Tomáš Harant. Stadion sice píská, že by se mělo jet trestné střílení, ale rozhodčí nakonec ukazuje dvě minuty za držení.
06:26
Sýkora si výborně zajel za obranu Hradce Králové, ale přihrávka, kterou vyslal Kočí, byla zblokovaná.
05:48
Sýkora neměl komu nahrát, tak vyhodil puk pouze do středního pásma.
04:59
Atmosféra je velice dobrá a kotle, jak hradeckého týmu, tak i pardubického, soustavně fandí.
04:44
Nahození Vašíčka Kantor kryje.
04:00
Zohorna mohl střílet do prázdné brány, ale těsněný hradeckým bekem se ke střele nedostal!
03:15
První branku dnešního zápasu střílí čtvrtá formace Mountfieldu! TOMÁŠ ROUSEK zpracoval dobrou přihrávku a střelou k tyči nedal Salfickému šanci. Asistence: Michal Švihálek, Tomáš Knotek
02:14
Stejný hráč vystřelil po druhé. Ovšem tentokrát byla střela zblokovaná do ochrané sítě.
02:08
Škoda vystřelil, ale jeho ránu vyrazil gólman domácích do rohu kluziště.
01:45
Salfický chytl puk do lapačky a přerušil hru.
00:51
Na druhé straně měl stejně těžkou práci Salfický.
00:17
Marha hned ze začátku vyslal střelu na Kantora. Ten jeho pokus vyrazil betonem.
00:01
Brána opravena. Sudí Čech vhodí úvodní bully.
Na ledě je představovaná úvodní pětka Pardubic. Kočí, Píša – Somík, Marha, Sýkora.
Rozhodčí spravuje už asi pět minut síť brány Pavla Kantora.
Zatímco Pardubice za obrovského potlesku.
Mountfield vstupuje za pískotu na led.
Hlavními rozhodčími jsou pánové Robert Čech, který minulý rok postoupil z první ligy a zkušený František Kalivoda.
ČEZ aréna se začíná plnit. Při každém fandění Hradce Králové se ozvývá arénou hlasitý pískot.
Za domácí se dnes postaví do branky Dušan Salfický. V této sezóně to pro něj bude premiéra.
Fanoušci aktivně fandí. Dneska se dá očekávat vynikající atmosféra.
V hledišti už to začíná vřít.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Kočí (C), Píša, Čáp, Benák, Vašíček, Gregorc, Zdráhal – Somík, Marha, Sýkora – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Kousal, Radil – Tibor, Číp, Veselý – Řezníček

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Plašil – Šimánek (C), Mertl, Dej – Květoň, Langhammer, Kudrna – Škoda, Červený, Tvrdík – Rousek, Knotek, Švihálek

Rozhodčí: Čech, Kalivoda – Lhotský, Svoboda.
Zápas mezi Pardubicemi a Hradcem Králové začne v sedm hodin. Komentovat ho pro vás bude Dominik Mihailescu.
Poslední duel Pardubic dopadl podobně jako ten Hradce Králové. Šestinásobný mistr podlehl Vítkovicím v prodloužení, po divoké přestřelce, která se zastavila až na výsledku 6:5. V brance domácích výborně působí Martin Růžička, který dokázal za šest kol vychytat dvě nuly. Brankářská jednička Východočechů je procentuálně druhá nejlepší v ELH, před ní je už pouze Dominik Furch ze Slavie. Růžička z 209 střel inkasoval třináctkrát. V obraně Pardubic uřaduje Václav Benák, který je co se týče kanadských bodů produktivní, jako hradecký Šimánek. Pětatřicetiletý bek zaznamenal dva góly a tři asistence a je zároveň jediným zadákem Východočechů, který dokázal skórovat. Na ledě pak v průměru strávil přes dvacet jedna minut. Největší osobnost pardubického útoku je zároveň čtrnáctý nejproduktivnější hráč ELH. Řeč je o Petru Sýkorovi, který zaznamenal šest kanadských bodů za tři góly a tři nahrávky. Sýkora bude jeden z nejsledovanějších hráčů tohoto zápasu.
Hokejistům Mountfieldu se v posledním zápase podařilo bodovat, když získali jeden bod za prohru na samostatné nájezdy. V tabulce Hradci Králové patří pátá příčka. Jestliže zamíříme zrak na jednotlivé posty pak uvidíme, že v brance zatím výtečně chytá mladý brankář Pavel Kantor. Ten odchytal všechny zápasy Hradce s brankovým průměrem 1,95 branek na zápas a s procentuální úspěšností 91,89%. Odchovanec Českých Budějovic také udržel čisté konto v Karlových Varech. V obraně pak mezi největší osobnosti patří zadák René Vydarený. Slovenský obránce patří k nejvytěžovanějším bekům Hradce. Na ledě v průměru stráví dvaadvacet minut. V ELH v této sezóně zatím zaznamenal dva body za branku a asistenci. V útoku je nejproduktivnější kapitán Lvů Jiří Šimánek. Tento téměř pětatřicetiletý útočník zaznamenal celkem pět bodů. Za dva góly a tři přihrávky. Šimánek se prosadil brankově i v předchozím utkání proti Litvínovu.
A je to tu! Po dvaceti letech se nesmiřitelní rivalové z Pardubic a Hradce Králové opět utkají proti sobě. Obě města dělí od sebe asi dvacet kilometrů, takže velký náboj to bude hlavně mezi fanoušky v hledišti. Tento zápas byl také vyhlášen jako rizikový, tudíž budou v pardubické ČEZ aréně přísné bezpečnostní podmínky. Dnes budeme svědky utkání, které nemá v ELH obdoby.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.