Hokejisté Energie Karlových Varů dnes sehráli dobré utkání a zaslouženě si ze Zlín odváží všechny body. Ševci se snažili v poslední části ještě s výsledkem něco udělat, ale ani trefa Marušáka už Zlínu v ničem nepomohla. Berani svůj tlak v závěru využít nedokázali a výhru hostů pečetil trefou do opuštěné klece Michal Vachovec. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek pátečního večera.
60:00
59:42
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté ale bleskově potrestali power-play domácích. MICHAL VACHOVEC úspěšně dopravil kotouč do opuštěné klece. Asistence: Tomáš Micka, Martin Zaťovič.
59:20
Horčička je na střídačce, Zlín hraje power-play.
59:09
Zlínská střídačka si bere oddechový čas. Po něm se bude vhazovat před Horčičkou.
58:56
Vlach si obešel dva zlínské hráče a následně zakončil do Horčičky. Brankář Zlína si nebyl jistý, kde se kotouč nachází a ještě se pro jistotu otáčel.
57:56
Dlouhý tlak Zlína ukončilo až Hovorkovo zachycení a následné nahození kotouče do středního pásma.
57:35
Celý stadion vybídl pokřikem Marušáka ke střele, zlínský obránce svým pokusem trefil pouze nohy bránícího hráče hostí.
56:39
Okál tečoval Zámorského přihrávku jen těsně vedle levé tyče.
56:10
Dresler je na ledě, Karlovy Vary hrají v plném počtu.
55:50
Obě Marušákovy střely dokázali hosté zblokovat, přesilovka Zlína se chýlí ke konci.
55:26
Hovorkovi se povedlo zastavit zlínský protiútok.
54:57
Hosté se chopili kotouče a rychle jej vyhodili do bezpečí.
54:32
Zámorského střela orazítkovala pouze hrazení za brankou Energie.
54:04
Je tu šance pro Zlín vstřelit vyrovnávací branku. Potrestán je Jan Dresler (KVA) 2 minutami za nedovolené bránění.
53:48
Už mohlo být i čtvrté, rozhodčí ale na poslední chvíli rozpažil.
53:29
Třetí zakázané uvolnění hostí za sebou.
53:11
Další zakázané uvolnění v podání hokejistů z Karlových Varů.
53:08
Energie vyhazuje kotouč přes všechny čáry, icing.
52:57
Holík vybídl ke střele Zámorského a Závorka měl menší prácičku proti střele domácího obránce.
52:35
Lehké Leškovo nahození Závorku v žádném případě nerozhodilo.
51:56
Rýgl měl štěstí, že kotouč se po jeho vyhození ještě otřel o plexisklo, jinak by šli hosté do čtyř.
51:35
Kotouč se po nahození Valenty odrazil od mantinelu přímo do Závorkovy lapačky.
51:29
Roman Vlach vyhazuje kotouč na icing, hra se opět stěhuje k Závorkovi.
51:17
Zlín je v laufu a karlovarští obránci se teď pořádně zapotili. Závorka tak tak vyrazil střelu Lešky, následná dorážka Holíka končí sražena v ochranné síti.
50:50
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští jsou na dostřel jediné branky! Nahození JIŘÍHO MARUŠÁKA od modré čáry zaplulo přímo do horního růžku Závorkovy klece. Asistence: Petr Leška, Ondřej Veselý.
50:45
Závorka raději ukryl kotouč do své lapačky. Bude následovat vhazování po pravici karlovarského brankáře.
49:54
Důrazný Okál nedokázal na brankovišti dorazit skákající kotouč do sítě.
49:23
Hosté svoji kombinaci sehráli parádně, ale v jejím závěru už té kombinace bylo příliš. Kupředu mohou domácí.
48:40
Pohl ve veliké šanci minul z mezikruží branku Zlína.
48:17
Urbancův pas Leška nezachytil a píská se icing.
47:50
Řezníček nahodil kotouč podél mantinelu, Závorka si na černý kus gumy počkal a schoval jej pod lapačku.
47:20
Čajánkovo bekhendové zakončení přesné nebylo. Zlín je stále na kotouči.
46:56
Nahození z hole Valenty Závorka bez potíží schoval do lapačky. Zlín se tlačí za druhou brankou, ale Závorka zatím odolává.
46:53
Marušákova tečovaná střela Čajánkem prolétla těsně kolem levé tyče Závorkovy branky.
46:45
Řezníčkovo nahození končí sraženo v ochranné síti.
46:38
Zámorský sprintoval za kotoučem a mezitím za brankou hostí dohrál ostře Gulašiho.
46:15
Hosté ale své přečíslení nedotáhli do zdárného konce. Horčička vykopl betonem střelu Pohla.
45:43
Marušákovi střela od modré vůbec nesedla a dopředu mohou hosté.
45:28
Vyhrané buly Karlových Varů a další icing.
44:11
Hosté museli vyhodit puk na icing, protože domácí se usídlili před Závorkou a vytvořili si několik zajímavých šancí.
43:27
Čech si odpykal svůj trest a může na led, Berani jsou kompletní.
42:56
Zlín opět posílá kotouč pryč z obranné třetiny, Vary se nemohu dostat před Horčičku.
42:34
Zámorský vyhazuje a Zlínu se tohle oslabení krátí.
42:08
Horčička musel ukrýt do lapačky dorážku Petra Pohla. Buly v obranném pásmu domácích.
41:50
Bičánek nastřelil pouze bránícího Řezníčka, který na chvíli osvobozuje svůj celek.
41:27
Další vyloučení na zlínské straně. Za nedovolené bránění si odpyká dvě minuty Filip Čech. Energie bude hrát tentokrát 49 vteřin pět na tři.
40:38
Marušák vyhazuje kotouč přes celé kluziště a Horák už může na led, Zlín je ve čtyřech.
40:16
Za chvíli jedno oslabení Zlína skončí a druhé začne. Vary budou hrát 22 vteřin pět na tři. Petr Leška (ZLN) 2 minuty za podražení.
40:15
Energie dohrává z kraje třetí části přesilovku pěti proti čtyřem.
40:01
Hráči Karlových Varů byli v prostřední části jasně lepším celkem a zaslouženě si nesou do poslední třetiny dvougólový náskok. Druhou trefu v zápase zaznamenal Stanislav Balán a hosté rázem vedli 2:0. Vzápětí přidal třetí trefu Pohl, když zametl odražený kotouč za Horčičkova záda. Zlínu se podařilo snížit ve vlastním oslabení, kdy se se štěstím prosadil obránce Urbanec. Poslední perioda začne v 19:16
40:00
39:24
Zlín ve vlastním oslabení snižuje na rozdíl dvou branek. PATRIK URBANEC se po vyhraném vhazování opřel do kotouče a kotouč smolně propadl přes lapačku Závorky až do sítě. Asistence: Petr Čajánek.
39:12
Zlín se v oslabení dostal do útočného pásma a vynutil si buly před Závorkou.
38:54
Horčička úspěšně zastavil dorážku jednoho z karlovarských. Buly v obranné třetině domácích.
38:37
Po delší době si zahrají přesilovku také hokejisté Karlových Varů. Vyloučen je obránce Oldřich Horák (ZLN) 2 minutami za nedovolené bránění.
38:15
Hosté zvládli i tohle oslabení. Zlín se usadil před Závorkou, ale vážnější šanci si vypracovat nedokázal.
37:12
Nepřesná rozehrávka Honejska na Urbance, Zlín dnes hraje jedním slovem otřesně. Energie se dobře brání i tomuto oslabení.
36:28
Nepřesná rozehrávka domácích a bleskové vyhození kotoučd do bezpečí z hole Bičánka.
36:11
Sotva se hosté ubránili, čeká je další oslabení. Jan Dresler (KVA) 2 minuty za podražení.
36:02
Hosté jsou v pěti.
35:50
Zaťovič vyhazuje, Zlínu se tato početní výhoda pomalinku krátí.
35:25
Brankář Karlových Varů kryje další nebezpečný pokus domácího celku v oslabení.
34:48
Holík nedokázal dorazit Čajánkovu střelu u levé Závorkovy tyče. Brankář Energie se včas přesunul a parádním zákrokem betonem puk vytěsnil.
34:28
Zámorského střelu Závorka vyrazil a Rýgl následně vyvezl kotouč do útočné třetiny.
33:56
Je tu šance na snížení pro Zlín. Vyloučen je Roman Vlach (KVA) na dvě minuty za hákování.
33:55
Ofsajd Beranů, buly ve středním pásmu.
33:37
Roman Vlach výborně rybičkou zblokoval Kubišovu přihrávku na svého spoluhráče, Vary si momentální vedení zaslouží.
32:49
Zlín dnes neoůsobí vůbec jistým dojmem, fanoušci pískají a nejsou spokojeni s výkonem svého celku.
32:18
Energie vstřelila třetí branku do zlínské sítě. Kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo před branku, kde jej uklidil do sítě PETR POHL. Asistence: Martin Zaťovič, Stanislav Balán.
32:29
Gulaši ostře dohrál u mantinelu Čajánka, kotouč přebírají hosté.
31:41
Závorka si poradil se střelou Bedřicha Köhlera. Zlínský útočník to zkoušel tahem po ledě, ale neuspěl.
31:23
Rýgl nezvykle ramenem zblokoval nahození Zámorského. Zlín se tlačí za vyrovnáním, ale nemůže se dostat do vyloženější šance.
30:28
Vary vyhazují na icing a následuje další vhazování před Závorkou.
30:21
Zámorského střela z voleje si našla místečko v lapačce karlovarského brankáře.
30:18
Komerční přestávka po které se bude vhazovat v blízkosti Závorky.
29:34
STANISLAV BALÁN se dnes prosazuje do zlínské sítě podruhé a Karlovy Vary už vedou o dvě branky! Exzlínský útočník dorazil pohotově kotouč do prázdné klece za přesunujícího se Horčičku. Asistence: Jiří Drtina, Martin Zaťovič.
29:10
Bičánek a vzápětí ani Pohl neuspěli se svými dorážkami. Zlín zatím odolává.
28:32
Micka z levého kruhu nedokázal trefit branku. Valenta následně vyhazuje puk do bezpečí.
27:47
Čajánek v oslabení šikovně nastřádal vteřinky a hosté už hrají přesilovku pouze dvě minuty.
26:59
Buly na opačné straně kluziště před Závorkou.
26:28
Energie je hodně aktivní v přesilovce, Horčička musel hned první střelu chytat do lapačky.
25:48
Zaťovič je na ledě a hostům začíná čtyřminutová přesilovka.
25:42
Rýgl vyslal ve vlastním oslabení do šance dalekonosným pasem Hovorku, který prověřil pozorného Horčičku. Hosté si navíc vynutili faul a za pět vteřin si zahrají přesilovku 5na4. 2+2 minuty pro Jiřího Marušáka (ZLN) za vysokou hůl.
25:16
Zlín hraje tuhle přesilovku zatím otřesně. Další akci domácích překazil ofsajd.
24:52
Gulašiho přesné vyhození do rohu kluziště za Horčičkovou branku znamená další cenné vteřinky pro hosty v oslabení.
24:28
Zlínu se nepodařili na podruhé zachytit kotouč a Hovorkovi se podařilo vyhodit před Horčičku.
23:47
Dlouhou pasáž bez přerušení ukončilo až vyloučení hokejistů Karlových Varů. Dnes podruhé na lavici hříšníků usene kapitán Martin Zaťovič (KVA)
22:33
Hosté pouze nahodili kotouč do útočného pásma. Na puku je Horák a zakládá protiútok Zlína.
21:32
Čajánek se ocitl v palebné pozici. Zlínskému kapitánovi ale sebrali bránící hráči Karlových Varů kotouč přímo z hokejky.
21:08
Horák vyslal dobrý pas na rozjetého Veselého. Zlínský útočník ale prudší pas nedokázal zpracovat a na kotouči jsou hosté.
20:28
Marušákovo nahození Závorka do lapačky sice nechytil, ale kotouč se poté dostal na hokejky obránců hostí.
20:01
Prvních dvacet minut je za námi a výsledek je příznivější pro hosty. Jedinou trefu první části obstaral přesnou tečí ze vzduchu za Horčičkova záda bývalý zlínský útočník Stanislav Balán. Diváci se ale ve většině případech museli v první třetině nudit, protože je ze sedadel nezvedla žádná ze šancí. Druhá perioda začne v 18:19.
20:00
19:15
Poslední minutka první dvacetiminutovky.
18:41
Zaťovič si svůj trest odpykal a může zpátky na led.
18:19
Holík nepřesně přihrál v útočném pásmu Zámorskému a domácí ztrácejí útočné pásmo.
17:54
Marušákova střela končí sražena v ochranné síti. Zlínští si několikrát pěkně přihráli a poté přišla na řadu střela zlínského obránce.
17:44
Gulaši dostal kotouč do středního pásma a naspořil cenné vteřinky v oslabení.
17:23
Je tu šance pro domácí celek k vyrovnání před odchodem do šaten.
16:41
Přesilovka pro Zlín. 2 minuty za podražení pro Martina Zaťoviče (KVA)
16:33
Horčička maskou vytěsnil do ochranné sítě nebezpečnou střelu Látala do ochranné sítě.
16:04
Kubiš dorážel těsně vedle levé tyče střelu Čecha. Závorka měl teď i trochu štěstíčka.
14:49
Leškovu slabší střelu z voleje Závorka stačil betony pokrýt. Zlín stále obléhá útočné pásmo.
14:26
Zlínští se delší chvíli zdrželi před Závorkou. Ovšem Okál ani Melenovský si vážnější šanci vypracovat nedokázali.
13:31
Filip Čech v pádu smetl k ledu brankáře Závorku a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.
12:56
Zínští zahráli icing, buly před Horčičkou.
12:30
STANISLAV BALÁN úspěšně dorazil ze vzduchu kotouč do sítě a posílá svůj celek v dnešním utkání do vedení. Asistence: Radim Bičánek.
12:30
Hosté dostali v přesilovce kotouč do sítě. Branka byla ale ve stejný moment posunuta. Uvidíme po poradě s videorozhodčím, zda branka bude platit.
12:01
První přesilový hra pro Karlovy Vary. Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za krosček.
12:01
Za hostující brankou to trochu zajiskřilo a rozhodčí budou vylučovat.
10:38
Pokus Dlouhého končí v moci připraveného Horčičky. Buly v obranné třetině Zlína.
10:27
Balán přiťukl Pohlovi, který nastřelil pouze bránícího Řezníčka.
9:39
Horčička udržel vyrážečkou nebezpečnou střelu z ostrého úhlu z hole karlovarského útočníka.
9:11
Valentovu střelu zápěstím kryje Závorka bez potíží.
8:47
První komerční přestávka je u konce a bude se vhazovat v blízkosti brankáře Karlových Varů.
8:33
Honejsek se šikovně proháčkoval přes obranu Karlových Varů a následně ohrozil brankáře Závorku. Brankář hostí musel pokus zlínského útočníka likvidovat na druhý pokus.
7:42
Pokus Řezníčka byl sražen mimo branku, první přesilovka se Zlínu krátí.
7:26
Slušný projektil z hole Zámorského vyrazil Závorka držadlem hole. Vary ani jednou ve svém oslabení nedokázali vyhodit před Horčičku.
6:48
Závorka se štěstím vytěsnil nebezpečnou dorážku Čajánka.
6:25
Marušákovi střela nesedla, ale puk se odrazil šťastně přímo před Balaštíka, který stál osamocený před Závorkou. Zlínský útočník ale nastřelil puk přímo do brankáře hostí.
5:41
Zlín si zahraje jako první přesilovou hru. Vyloučen je obránce Martin Rýgl (KVA) 2 minuty za hrubost.
5:28
Hokejisté Energie vyhazují na zakázané uvolnění. Buly v blízkosti Závorky.
4:28
Zlínští se usadili před Závorkou, kde střílel nepřesně Holík.
3:45
Závorka nedokázal udržet pokus Balaštíka, ovšem Zlín vzápětí ani kotouč v útočném pásmu.
3:27
Zlínští nezachytili rozehrávku Veselého a píská se zakázané uvolnění.
2:53
Radim Hruška výborně tečoval kotouč a Horčička musel proti jeho pokusu dvakrát zasahovat.
2:39
Koblasa tečoval těsně vedle Bičánkovu střelu od modré čáry. Vary jsou v úvodu zápasu hodně aktivní.
2:18
Vhazuje se v blízkosti Tomáše Závorky.
1:37
Kytnár tečoval Gulašiho střelu pouze do betonu Horčičky. Na opačné straně kryje Honejskovu střelu připravený Závorka.
0:54
Slušně našlápnuto měl Vachovec, kterého ale čistě od kotouče odstavil Zámorský.
0:32
Oba celky si mezitím vyměnili mezi sebou kotouč, ale do šance se nikdo neprotlačil.
00:01
Ondřej Veselý převzal dres při příležitosti 900. odehraného utkání v naší extralize.

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Urbanec, Marušák, Řezníček, Zámorský, Horák, Valenta – Veselý, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Köhler, Čajánek, Honejsek – Sedláček, Melenovský, Okál.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler – Zaťovič, Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Kytnár, Vlach, Micka – Koblasa, Hruška, Látal.

Rozhodčí: Šír, Mikula – Bryška, Lučan.
PSG Zlín: Berani nastoupí do dnešního utkání po delší době zase v plné síle. Hlavnímu kouči Vlachovi bude pouze scházet obránce Matějíček. Ten se ale v posledních zápasech nevešel do základní sestavy a tak ho využívá v rámci střídavých startů Šumperk. Dnešní duel bude vyjímečný pro útočníka Ondřeje Veselého. Forward domácích sehraje své 900. utkání v naší nejvyšší soutěži. Ševci v posledním duelu na ledě Třince prohráli těsně 2:1 a dnes budou chtít bodovu ztrátu smazat. Uvidíme koho postaví trenéři do branky. K dispozici je totiž po zranění brankář Kašík, který se své příležitosti chopil více než slušně.
HC Energie Karlovy Vary: Energetikům se ani letos příliš nedaří. Hokejisté z Lázeňského města před novým ročníkem extraligy značně posílili kádr, ale ani to jim nepřináší uspokojivé umístění. Bodování Karlových Varů vévodí exzlínský Roman Vlach, který doposud nasbíral celkem 19 bodů. Mezi beky je nejproduktivnější Michal Gulaši, který letos dokonoce vyhrál zelenou přilbu Radegast Index. Energetici ale dokázali v posledních třech duelech vždy bodovat. Poslední utkání prohráli s Mountfieldem až na samostatné nájezdy. Uvidíme, jak si dnes oba celky povedou.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Přesně po týdnu se opět hlásíme ze Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Tipsport extraliga dnes sehraje už svoje 30. kolo. Zlínští hokejisté přivítají na svém ledě celek Karlových Varů. Pojďme si v krátkosti představit formu obou celků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.